ثبت نام مامایی بدون كنكور
ثبت نام مامایی بدون كنكور

 

توجه توجه : به اطلاع تمامی داوطلبان گرامی می رسانیم ، سازمان سنجش آموزش کشور در سال 1399 هیچ گونه اطلاعیه ای در رابطه با جذب دانشجو در رشته مامایی بدون کنکور منتشر نکرده و جذب دانشجوی پیراپزشکی به هیچ عنوان به صورت بدون کنکور صورت نخواهد پذیرفت و اطلاعیه ارائه شده در زیر در خصوص دفترچه سال 94 ، 96 و 97 بوده است که به سال 99 مربوط نمی شود.

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام مامایی بدون كنكور در سال های گذشته –  اطلاع از ضوابط، هزینه ها، واحد ها و … ثبت نام مامایی بدون كنكور و پرستاری ، ثبت نام دیگر  رشته های بدون کنکور ۹۷ ،

لیست شهرهای مامایی بدون کنکور ، رشته های بدون کنکور دانشگاه های آزاد و پیام نور و …

با مرکز مشاوره سازمان –  ایران تحصیل تماس بگیرید.

 تماس از سراسر کشور با شماره : 9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9099072952 ( استان تهران)

زمان پاسخگویی ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل.

ثبت نام مامایی بدون كنكور در سال 94 ، 96 و 97

 

ثبت نام مامایی بدون كنكور یکی از رشته های پر طرفدار و مهم زیر مجموعه های گروه علوم پزشکی است. ثبت نام رشته مامایی در سال های گذشته با به صورت بدون کنکور نیز امکان پذیر بود اما در سال های اخیر برای ورود به این رشته داوطلبان باید بتوانند در کنکور رتبه لازم را برای قبولی کسب نمایند.

رشته مامایی (بدون كنكور) از رشته های پر طرفدار است که نقش حمایتی مشاوره ای تحقیقاتی درمان گری آموزشی و مراقبتی در خصوص روابط مادر و کودک دارد. همواره یکی از گزینه های مورد انتخاب داوطلبین در انتخاب رشته بوده است. حال جواب این سوال که آیا این رشته بدون کنکور نیز وجود دارد. برای داوطلبینی که خواستار تحصیل در این رشته به صورت بدون کنکور هستند باید بگوییم  در سال های گذشته بله.! امکان ادامه تحصیل در این رشته در مقطع کاردانی به صورت بدون کنکور فراهم وجود داشت.

شرایط ثبت نام مامایی بدون كنكور در سال های گذشته تفاوتی با ثبت نام با کنکور ندارد اما برای آشنایی شما در ادامه به شرایط آن اشاره خواهیم نمود.

 

شرایط ثبت نام مامایی بدون كنكور در سال های گذشته

 

  • حداکثر سن مجاز تعریف شده برای خانم ها برای قبولی پذیرش ثبت نام مامایی بدون كنكور 25 سال می باشد و برای آقایان حداکثر 27 سال تعریف شده است.

 

  • داوطلبان نباید نقص عضو یا معلولیت داشته باشند. به دلیل عملی بودن این رشته در برخی از قسمت ها امکان انجام برخی از مسئولیت ها برای افراد دارای نقص عضو یا معلول امکان پذیر نمیباشد. همچنین داوطلبین باید از سلامت روحی و روانی کامل برخوردار باشند.

 

  • در تمامی رشته ها در دانشگاه های علوم پزشکی که به صورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می کنند امکان تحصیل فقط در مقطع کاردانی وجود دارد و برای کارشناسی چنین امکانی فراهم نیست.

 

  • داوطلبان باید توجه داشته باشند که باید تعهد خدمت خود را جهت پذیرش به مرکز آموزشی محل قبولی ارائه دهند. تعهد خدمت زمانی معادل سه برابر مدت تحصیل می باشد. داوطلبان با پرداخت شهریه دروه های فراگیر از تعهد خدمت استثنا می باشند.

 

  • دانشجویان پس از گذراندن دوره تعهد خدمت خود و اتمام آن می توانند به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بپردازند.

 

  • داوطلبانی که تصمیم به تحصیل دوباره در مقطع کاردانی، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی، دکتری حرفه ای و دکترای تخصصی را دارند باید توجه داشته باشند که تنها در صورت پرداخت شهریه می توانند دوباره ثبت نام شوند و در دوره ها شرکت کنند در غیر این صورت راهی برای ثبت نام مجدد وجود ندارد.

 

  • بومی بودن یکی از شرایط پذیرش ثبت نام مامایی بدون كنكور است.داوطلبان نظام جدید باید یکی از 3 سال محل اخذ مدرک تحصیلی شان ،2 سال آخر دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی را ارائه دهند و داوطلبان نظام قدیم یکی از 3 سال آخر دبیرستان و یا هنرستان را ارائه دهند.

 

  • رشته های علوم پزشکی نیمه متمرکز هستند به این دلیل پذیرش دانشجویان به صورت مصاحبه و سوابق تحصیلی انجام می شود. داوطلبین خواهان تحصیل در این رشته باید آمادگی لازم را برای مصاحبه کسب کنند.

 

آیا در مقطع کارشناسی ارشد امکان ثبت نام مامایی بدون كنكور هست؟

 

یکی از سوالات متداول داوطلبان این است که آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور نیز مانند کاردانی وجود دارد یا نه؟ در جواب باید بگوییم که این امتیاز برای دانشجویان دارای سهمیه استعداد های درخشان فراهم است.برای ثبت نام بدون کنکور با استفاده از سهمیه استعداد های درخشان معمولا یک یا دو ماه قبل از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش باید اقدام شود.

شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

  • در هر سال یک در صد برتر دانشجویان هر دوره به شرط اینکه معدل آن ها در مقطع کارشناسی بالای 18 باشد در میان سهمیه استعداد های درخشان قرار میگیرند.
  • دانشجویان پژوهشگر برجسته با تائید شورای پژوهشی دانشگاه و طبق ضوابطی از طرف معاونت تحقیقات و فناوری به دانشگاه ابلاغ می شوند.

برای ثبت نام مامایی بدون كنكور 97 –  اطلاع از شرایط، ضوابط، هزینه ها، واحد ها و … ثبت نام مامایی بدون كنكور ،شهریه مامایی بدون کنکوردانشگاه های ارائه دهنده رشته های بدون کنکور، رشته های بدون کنکور دانشگاه های آزاد و پیام نور و …

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 تماس از سراسر کشور با شماره : 9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9099072952 ( استان تهران)

زمان پاسخگویی ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل.

 

مطالب مرتبط:

برای آگاهی از رشته پرستاری بدون کنکور اینجا کلیک کنید.

مامایی بدون کنکور ۹۷ – ثبت نام و شرایط

گرایش های ارشد مامایی

رشته های بدون کنکور پزشکی

مدارک ثبت نام بدون کنکور

ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

ثبت نام مامایی بدون كنكور 97

شرایط ثبت نام مامایی بدون كنكور

اطلاعیه های سازمان سنجش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *