ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل 1403 + شرایط و رشته ها

ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کسانی که قصد دارند در دانشگاه های دولتی بدون شرکت در کنکور سراسری ثبت نام کنند باید از ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل اطلاع داشته باشند. هم چنین لازم است در مورد لیست رشته های شرط معدل دانشگاه دولتی و شرایط قبولی آن ها اطلاع داشته باشند.

در سال های اخیر در راستای حذف کنکور سراسری دانشگاه های دولتی نیز رشته های بدون کنکور سراسری ارائه می دهند. به طوری که شما می توانید طبق شرایط رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی در آن ها ثبت نام نمایید. معمولا هر کدام از این دانشگاه ها شرایط عمومی و اختصاصی جهت ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل دارند که لازم است شما از آن ها اطلاع داشته باشید.

البته اگر شما به دنبال دریافت اطلاعات سریع در مورد رشته های شرط معدل دانشگاه دولتی نوبت روزانه و شبانه هستید می توانید با شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

شرایط ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل 1403 – 1403

به اطلاع کلیه داوطلبان کنکور سراسری می رسانیم که ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳ مصوب با نظر شورا و هیئت مدیره و طبق قوانین و ضوابط اجرایی امکان پذیر است. در واقع شرایط پذیرش در دانشگاه سراسری با معدل بالا با نظر شوراها امکان پذیر است.

ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳ در نیمه دوم مرداد ماه، طبق اطلاعیه سازمان سنجش دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته برای کلیه داوطلبان متقاضی پذیرش بدون کنکور بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل

 

لازم به ذکر است شرط ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل سوابق تحصیلی داوطلب است و داوطلبان با توجه به معدل و سوابق تحصیلی خود، و همچنین شرایط پذیرش دانشگاه سراسری با معدل بالا، اقدام به انتخاب رشته می‌نمایند. علاوه بر شروط سوابق تحصیلی داوطلبان لازم است از شرایط ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل که به صورت عمومی و اختصاصی در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته گردآوری شده است، آگاه باشند.

با توجه به اینکه میزان تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور هر ساله افزایش می‌یابد و با در نظر گرفتن این نکته که تغییراتی به لحاظ سیستم آموزشی شاهد آن بوده ایم، لذا اطلاع از شرایط و قوانین جدید جهت ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل لازم و ضروری است.

داوطلبان گرامی می‌توانند جهت اطلاع از قوانین و ضوابط ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳ و همچنین نحوه محاسبه سوابق تحصیلی جهت پذیرش دانشگاه سراسری با معدل بالا با مرکز انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه دولتی ایران تحصیل با شماره‌های 9099075307 و در صورت شلوغی 9099075307 ( استان تهران) تماس حاصل نمایند.

مشاورین ایران تحصیل با توجه به استعداد یابی شغلی و تحصیلی از بین رشته‌های بدون کنکور دانشگاه دولتی بهترین رشته را به شما معرفی خواهند نمود. لازم به ذکر است که کلیه امور مربوط به ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل ، مشاوره تحصیلی تلفنی نیز، توسط مشاورین ایران تحصیل امکان پذیر است.

برای اطلاع از ثبت نام بدون کنکور پیام نور و شرایط + مدارک آن روی لینک کلیک کنید.

زمان ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳

داوطلبانی که موفق به کسب رتبه مجاز در دانشگاه‌های سراسری نشده‌اند و از رتبه لازم جهت انتخاب رشته برخوردار نمی باشند، با توجه به سوابق تحصیلی خود، می‌توانند در ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳  شرکت نمایند.

همچنین آن دسته از داوطلبانی که در مرحله نهایی انتخاب رشته پذیرفته نشده‌اند طبق اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر ثبت نام و تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ، داوطلبان متقاضی در این زمان نسبت به انتخاب رشته تکمیل ظرفیت، برابر یا زمان مقرر شده اقدام نمایند.

 

زمان ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل

 

به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳ می‌رسانیم که طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری از نیمه دوم مرداد ماه آغاز می‌گردد.

داوطلبان واجد شرایط با مراجعه به سایت سازمان سنجش و دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته در تمامی گروه‌های آزمایشی، ضمن مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته، تعداد 150 کد رشته محل را انتخاب نموده و در انتخاب رشته کنکور سراسری با شرط معدل شرکت نمایند.

همانند سال‌های گذشته ثبت نام به صورت اینترنتی صورت خواهد پذیرفت. کلیه داوطلبان توجه داشته باشند که ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل منحصراً بر اساس سوابق تحصیلی امکان پذیر است و مبنای گزینش و مصاحبه سوابق تحصیلی داوطلبان خواهد بود.

جهت اطلاع از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

دانشگاه سراسری علاوه بر پذیرش در رشته‌های با آزمون، در رشته‌های بدون آزمون نیز، دانشجویان خود را جذب می‌نماید. آن دسته از داوطلبانی که در کارنامه اولیه کنکور مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری نشده‌اند و همچنین آن دسته از داوطلبانی که در جلسه کنکور حضور نداشته‌اند می‌توانند در ثبت نام رشته های شرط معدل دانشگاه دولتی بر اساس شرایط پذیرش دانشگاه سراسری با معدل بالا شرکت نمایند.

کلیه داوطلبان توجه داشته باشند که در وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی خود نهایت دقت و توجه را داشته باشید. داوطلبانی که بدون در نظر گرفتن قوانین و بدون مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته برای ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور شرکت می‌نمایند، در صورتی که مغایرتی با بندها و قوانین معین ملاحظه شود، داوطلبان در صورت پذیرش نیز، دچار مشکل خواهند شد و این دسته از داوطلبان برابر با قوانین و مقررات با آنان برخورد خواهد شد.

پس از اتمام انتخاب رشته داوطلبین لازم است شماره پرونده و کد رهگیری را که در صورت تکمیل شدن و اتمام فرایند انتخاب رشته را دریافت می‌نمایند. برخی از داوطلبانی که ثبت کد رشته محل‌های خود را در کافی‌نت‌ها به انجام می‌رسانند و به دلیل تعداد فراوان این کد رشته محل‌ها برای داوطلبان، ممکن است اشتباهاتی در وارد نمودن این اطلاعات صورت گیرد.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

جهت اطلاع از رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور روی لینک کلیک کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه سراسری با معدل بالا

داوطلبان جهت ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی باید طبق رشته‌ها و قوانین و ضوابط مجاز اقدام کنند و تعدادی از رشته‌های منطبق با سوابق تحصیلی خود را انتخاب کنند. همچنین لازم به ذکر است که با توجه به این که رشته‌های متفاوتی وجود دارد و این که شرایط دانشگاه سراسری جهت انتخاب رشته متفاوت است؛ لذا میزان تأثیر این سوابق و نمره‌ها در هر رشته متفاوت خواهد بود.

بنابراین لازم است داوطلبان در رابطه با شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری به صورت کامل اطلاع یابند. فرایند انتخاب رشته با توجه به تراز نمره داوطلب در انتخاب رشته و با توجه به رتبه کنکور داوطلب متفاوت است. به همین دلیل برای این که شما از شرایط رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی مطلع شوید حتما مشاوره انتخاب رشته کنکور انجام دهید تا از مؤثر بودن رشته انتخابی خود و تأثیر آن در آینده آگاه شوید.

همچنین لازم است داوطلبان با توجه به این مسئله حتما از فنون انتخاب رشته‌ مشاوران آگاه باشند و به کمک آن بتوانند انتخاب رشته نمایند. مشاورین و متخصصین ایران تحصیل با توجه به تراز و سوابق تحصیلی شما بهترین انتخاب را برای شما به ارمغان می‌آورند.

 

خلاصه مقاله ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل

کلیه کسانی که قصد دارند در رشته های شرط معدل دانشگاه دولتی ثبت نام کنند باید شرایطی داشته باشند. این شرایط برای دانشگاه های دولتی کشور متفاوت است. به طوری که این شرایط در رشته های مختلف یک دانشگاه متفاوت است.

بنابراین لازم است شما در ابتدا در مورد رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی تحقیق کنید و بدانید که رشته های مورد نظر شما در کدام دانشگاه ها ارائه می شود تا بتوانید در مورد شرایط قبولی دانشجو آن تحقیق نمایید.

با توجه به این که در سال های اخیر تعداد رشته های بدون کنکور سراسری زیاد شده است. لذا پیدا کردن اطلاعات در مورد آن ها می تواند زمان زیادی را از شما دریافت کند. در حالی که زمان ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل بسیار محدود است و شما باید در چند روز دفترچه انتخاب رشته خود را تکمیل کنید. لذا در این موقعیت می توانید برای به دست آوردن اطلاعات جامع و کامل با مشاوران ایران تحصیل صحبت نمایید.

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله روی لینک کلیک کنید.

 

3.3/5 - (23 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه میزان از ظرفیت دانشگاه سراسری به داوطلبان بدون کنکور دانشگاه سراسری تعلق دارد؟

85% از ظرفیت دانشگاه سراسری به داوطلبان بدون کنکور دانشگاه سراسری تعلق دارد.

شرایط پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه سراسری چیست؟

برای ورود به دانشگاه سراسری باید از شرایط عمومی و اختصاصی دارا باشید که در مقاله به آن پرداخته ایم.

چه تعداد کد رشته را باید در انتخاب رشته بدون کنکور انتخاب نمود؟

شما می توانید حدود 150 کد رشته محل را باید انتخاب نمایید.

نظرات

470 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام دانشگاه دولتی شرط معدل 1403 + شرایط و رشته ها»

 1. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام برای قبول شدن تو دانشگاه دولتی تهران تو رشته معماری حداقل
  معدل باید چند باشه؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   حداقل معدل وجود ندارد ملاک بر اساس معدل بالاتر خواهد بود هرچقدر معدل شما بالاتر باشد شانس قبولی شما بیشتر خواهد بود

 2. Avatar photo .... گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیا با نمره ۱۶کنکور زبان بدی با چه رتبه شیراز قبول میشی؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   رتبه زیر 2هزار

 3. Avatar photo نانا گفت:

  سلام ، من سال اخر گرافیکم با معدل ۲۰ ، میتونم دلنشگاه تهران دولتی درس بخونم؟ روزانه

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   رشته گرافیک در دانشگاه تهران به صورت بدون آزمون نیست و باید در آزمون شرکت کنید

 4. Avatar photo Sonya گفت:

  ببخشید با معدل ۱۶ ریاضی میشه رشته های هنر و معماری ثبت نام کرد تو تهران؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   بستگی به رشته مد نظر دارد
   همه رشته ها اجازه ندارند
   باید داخل دفترچه چک شود
   با مشاورین تماس بگیرید .

 5. Avatar photo Yalda گفت:

  سلام وقت بخیر معدلم ۱۹/۴۶ رشته فتو گرافیک میشه با شرط معدل دانشگاه دولتی رفت؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. دوست عزیز باید اشاره کنید کدام دانشگاه مورد نظرتون هست؛ اگر هدفتون دانشکده های فنی میباشد بله شرایط بدون کنکور رو دارید.

   1. Avatar photo یوسف گفت:

    باید نمره ام چند باشه که بتونم دانشگاه دولتی مهندسی کامپیوتر برم؟

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     معدل های بالای 18 و رتبه های زیر 2000 شانس قبولی بالاتری دارند

 6. Avatar photo محمدی گفت:

  سلام با معدل ۱۵.۵۰ میشه رشته کامپیوتر دانشگاه دولتی قبول شد؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   دانشگاه آزاد میونید

 7. Avatar photo Zahra گفت:

  سلام وقت بخیر
  میشه بهم بگید که من با معدل 19.5 در رشته کامپیوتر میتونم پذیرش دانشگاه دولتی رو بگیرم یا نه ؟!

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   سوال شما نیاز به برررسی بیشتری دارد
   با شماره 9099075307 تماس بگیرید
   داخلی 109 خانم امینی.

 8. Avatar photo Bahari گفت:

  سلام من رشتم انسانی بوده و معدل کلم ۱۶ ونیم شده و معدل نهایی ۹
  میتونم دانشگاه روزانه قبول بشم

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به معدل تان تقریبا شانس پذیرش تان پایین می باشد در نظر بگیرید علاوه بر معدل نحوه انتخاب رشته سایر داوطلبان در پذیرش شما تاثیر گذار است

   1. Avatar photo Ns گفت:

    سلام خسته نباشید میخواستم بدونم با معدل یازده. رشته انسانی میتونم دانشگاه دولتی قبول بشم ؟!

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     شانس قبولی شما بسیار پایین خواهد بود

 9. Avatar photo شیرین گفت:

  سلام …برای رشته حسابداری تو دانشگاه دولتی حداقل معدل باید بالای چند باشه؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر بالای18

 10. Avatar photo مه گفت:

  سلام وقتتون بخیر، با معدل دیپلم ۱۸ و خورده ای رشته ریاضی میشه توی دانشگاه رشته ریاضی کاربردی و یا مهندسی کامپیوتر قبول شد؟

 11. Avatar photo وطن خواه گفت:

  سلام.اگر معدل سه سال پایانی در رشته علوم انسانی بالای۱۹ باشه ميتوانم دانشگاه دولتی اصفهان رشته حقوق بروم؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر بله احتمال قبولی دارید درصورتی که دانشکاه رشته ی شمارا بدون ازمون ارائه داده باشد

 12. Avatar photo مینا ارجمند گفت:

  سلام
  بنده رشته تحصیلیم طراحی و دوخت هستش
  ساکن تهرانم میخواستم درباره دانشگاه هایی که این رشترو دارم اطلاعات بهم بدین. مثلا شریعتی شرایط ثبت نامش چیه؟
  آیا شرط معدل هستش؟ اگر آره معدل چند
  و یا با ازمون هم میشه ثبت نام کرد
  به جز شریعتی چه دانشگاه / دانشکده خوبی برای این رشته سراغ دارید؟
  تهران و خارج تهران

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام دوست عزیز سوالات شما نیاز به مشاوره ی تخصصی دارد لطفا در این مورد با داخلی 108 خانم طهماسبی در ارتباط باشید.

  2. Avatar photo الهه گفت:

   سلام
   من امروزدیپلم موقتم روگرفتم معدل کل۱۵.۵۱هستم معدل کتبی۷به نظرتون می تونم دانشگاه بدون کنکوربرم؟خیلی استرس دارم

   1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله شانس قبولی براتون وجود دارد

 13. Avatar photo مهندس گفت:

  سلام
  رشته الکترونیک فنی در مشهد شرط معدل واسه کاردانی چقدره

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   معدل های بالای 18 شانس قبولی بالاییی دارند

   1. Avatar photo دیبا گفت:

    سلام،میخواستم بدونم من با معدل ۱۸ در رشته ی کامپیوتر میتونم دانشگاه دولتی برم؟

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت به خیر
     در صورت ارائه ی این رشته در دانشگاه دولتی میتوانید برای پذیرش شانس داشته باشید.

   2. Avatar photo هستی گفت:

    سلام برای قبولی دانشگاه دولتی رشته انسانی باید معدل بالای چند باشه؟

    1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

     سلام دوست عزیز
     بستگی داره چه رشته ای بخواید قبول بشید.

  2. Avatar photo آلاله گفت:

   سلام با معدل 19/80 میشه دانشگاه الزهرا مشهد یا شریعتی تهران قبول شد؟

   1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله شانس قبولی شما با توجه به معدل کل و کتبی نهایی شما در نظر گرفته خواهد شذ

 14. Avatar photo aynaz گفت:

  سلام وقت بخیر
  من رشته معماری داخلی هنرستانم امکانش هست با معدل 19/50 توی دانشگاه های دولتی تهران وتبریز قبول بشم ؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام میتونید در دانشکده های فنی پذیرش شوید که کاردانی میشه

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • دندانپزشکی بدون کنکور در تهران

  دندانپزشکی بدون کنکور در تهران + ثبت نام

  دندانپزشکی بدون کنکور تهران از جمله مواردی است که متقاضیان بسیاری دارد، اما در حال حاضر رشته دندانپزشکی بدون کنکور در شهر تهران ارائه نمی شود. رشته های زیر نظر وزارت بهداشت فقط و فقط یکبار در اواخر دهه ۸۰...
 • لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی

  لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی 1403 + شرایط و دانشگاه ها

  لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی 1403 اعلام شد. افرادی که قصد ثبت نام در رشته های بدون کنکور تجربی را دارند ابتدا باید از شرایط ثبت نام در این رشته‌ها اطلاعات کامل را به دست آورده و سپس برای اسم...
 • رشته های بدون کنکور

  رشته های بدون کنکور 1403 + شرایط و دانشگاه ها sanjesh.org

  اطلاع از زمان ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه‌های آزاد، سراسری، غیر انتفاعی بسیار اهمیت دارد. کلیه داوطلبان برای ثبت نام باید به سایت sanjesh.org مراجعه کنند تا از رشته های بدون کنکور تهران و سایر شهرستا‌ن‌ها در...
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
تماس با مشاور