ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام امریه ثبت احوال 1403 + شرایط و رشته ها | ورود sabteahval.ir

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۹ اسفند ۱۴۰۲
ثبت نام امریه ثبت احوال
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام امریه ثبت احوال از طریق مراجعه حضوری به این سازمان امکان‌پذیر است. یکی از ارگان‌های کشور که سرباز امریه می‌پذیرد، سازمان ثبت احوال است. مشمولان خدمت سربازی می‌توانند برای راحت‌تر طی کردن خدمت خود از طریق سازمان ثبت احوال اقدام کنند. از آنجا که پس از سن ۱۸ سالگی آقایان مشمول خدمت سربازی هستند، می‌توانند دوران خدمت سربازی را به صورت امریه سپری کنند.

یکی از عمده‌ترین مشکلات سربازان نداشتن اطلاعات کافی در ارتباط با لیست ارگان‌های امریه سربازی است. اطلاع از شرایط اخذ امریه سربازی، مراحل و همچنین نحوه ثبت نام امریه ثبت احوال بسیار اهمیت دارد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با سامانه مرکز مشاوره ایران تحصیل در ارتباط باشید تا مشاورین ما راهنمایی‌های مناسبی را در این خصوص به شما مشمولین گرامی ارائه کنند.

شرایط ثبت نام امریه ثبت احوال 1403

👈🏽آن دسته از مشمولان خدمت سربازی که مایلند دوره نظام وظیفه خود را به صورت سرباز امریه در ارگان‌های مختلف طی کنند، با داشتن برخی از شرایط می‌توانند به راحتی در این سازمان‌ها مشغول به فعالیت شوند. افرادی که دارای شرایط زیر باشند می‌توانند برای ثبت نام امریه ثبت احوال اقدام نمایند:

✔️افرادی که متأهل هستند.

✔️افرادی که معاف از رزم می‌باشند.

✔️افرادی که تحت پوشش بهزیستی می‌باشند.

✔️افرادی که سرپرستی خانواده را بر عهده دارند.

👈🏽لازم به ذکر است که ارائه مدرک تحصیلی برای ثبت نام امریه و نیز استخدام ثبت احوال بستگی به نیاز سازمان از مقطع دیپلم تا دکتری امکان پذیر است. در سازمان‌های مختلف مانند محیط زیست دیپلم هم پذیرش خواهد شد. هرکدام از سربازها بر اساس نیاز و هر ارگان باید مدرک تحصیلی متفاوتی را ارائه کنند.

جهت اطلاع از پذیرش امریه رشته حقوق وارد لینک شوید.

 شرایط ثبت نام امریه ثبت احوال

مراحل ثبت نام امریه ثبت احوال 1403

👈🏽مشمولان خدمت نظام وظیفه که قصد دارند به صورت نیروی امریه در سازمان ثبت احوال مشغول به خدمت شوند، حتماً باید مراحل اسم نویسی امریه ثبت احوال را که شامل مراحل زیر می‌باشد انجام دهند:

👈🏽ابتدا باید افراد با دانشگاه تسویه حساب کرده و پس از آن یک نامه از دانشگاه برای سازمان نظام وظیفه عمومی ارسال شود.

👈🏽در گام بعد باید به بخش کارگزینی اداره‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه سازمان ثبت احوال که می‌خواهید در آنجا به عنوان امریه پذیرفته شوید، مراجعه کنید و در ارتباط با پذیرش خود اطلاعات لازم را کسب کنید.

👈🏽سازمان ثبت احوال برای رشته‌های خاص دانشگاهی که تاریخ اعزام آنها مطابق با قوانین می‌باشد را شرایط خاصی را اعلام کرده است. افراد تنها ۶ ماه از تاریخ فارغ التحصیلی این امکان را دارند که مدارک خود را به سازمان نظام وظیفه ارسال کنند.

👈🏽به طور متوسط از تاریخی که مدارک خود را برای سازمان نظام وظیفه می‌فرستید، یک ماه طول می‌کشد تا برگ سبز به منزل شما ارسال شود. سپس بر روی برگ سبز شما تاریخ اعزام درج شده است. شما باید حداقل سه ماه جلوتر برگ سبز خود را که مطابق با تاریخ اعزام است و اداره ثبت احوال به شما اعلام کرده است به سازمان مذکور تحویل دهید.

👈🏽بنابراین باید زمانی مدارک خود را به سازمان نظام وظیفه ارسال کنید که بین تاریخی که برگ سبز به دستتان می‌رسد و تاریخ اعزام سه ماه فاصله باشد.

👈🏽می‌توانید از تلفن گویای سازمان نظام وظیفه در مورد تاریخ اعزام خود مشورت‌های لازم را دریافت کنید.

👈🏽پس از اینکه برگ سبز برایتان توسط پست ارسال شد، سریعاً آن را با اداره ثبت احوال تحویل داده تا جای شما را کسی پر نکند، چرا که هر اداره یا سازمان دولتی فقط تعداد محدودی امریه پذیرش خواهد کرد.

👈🏽قابل ذکر است افرادی که امریه ثبت احوال می‌شوند، باید دوره آموزشی خود را در پادگان‌های نظامی طی کنند که این مدت معمولاً ۵۰ روز طول می‌کشد.

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام امریه ستاد اجرایی فرمان امام وارد لینک شوید.

مراحل ثبت نام امریه ثبت احوال

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام امریه ثبت احوال 1403

👈🏽افرادی که شرایط اسم نویسی امریه ثبت احوال را داشته باشند، می‌توانند برای تکمیل اطلاعات و ارائه مدارک و مستندات مربوطه اقدام کنند. مدارکی که مشمولین باید ارائه کنند شامل موارد زیر است:

ارائه تصویر کارت ملی مشمول
ارائه نمودن تصویر صفحات شناسنامه مشمول
ارائه تصویر آخرین مدرک تحصیلی
ارائه فایل اسکن عکس سه در چهار
ارائه نمودن تصویر صفحات گذرنامه

برای آشنایی با امریه وزارت دفاع روی لینک بزنید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام امریه ثبت احوال

رشته‌ های ارائه شده برای ثبت نام امریه ثبت احوال

👈🏽از آنجا که سازمان‌ها و ارگان‌های زیادی در گرفتن نیروهای تحصیل کرده مشارکت می‌کنند، بسیاری از وزارتخانه‌ها سازمان‌ها در رشته خاص مانند رشته کامپیوتر و گرایش‌های مرتبط با IT نیرو می‌پذیرند. این رشته از پرطرفدارترین رشته‌ها در ارگان‌های مختلف است. فارغ التحصیلان در این رشته می‌توانند در بیشتر نهادها مشغول به کار شوند.

👈🏽یکی از رشته‌های دیگری که برای به کارگیری مشمولین در امریه سربازی به کار می‌آید و ثبت احوال نیز به دنبال آن است، رشته حسابداری می‌باشد. حسابداری و تمام گرایش‌های مرتبط با این رشته در وزارتخانه‌های مختلف مورد پذیرش است.

👈🏽در مجموع رشته‌های مختلفی که معمولاً سازمان ثبت احوال بیشتر از میان آنها دعوت به عمل می‌آورد، رشته‌هایی مانند حقوق، امور مالی، حسابداری و بیمه است. افرادی که مسلط به زبان انگلیسی هستند نیز در اولویت پذیرش قرار خواهند داشت.

جهت آشنایی با مراحل ثبت نام امریه گمرک ایران وارد لینک شوید.

نکات مهم در پذیرش امریه ثبت احوال کشور

برای اینکه بتوتانید برای گرفتن امریه سازمان ثبت احوال اقدام کنید، لازم است قبل از هر چیز نکات زیر را مدنظر قرار دهید:

۱ – حداقل ۲ الی ۳ ماه قبل از تاریخ اعزام برای امریه اقدام نمایید.
۲ – به هچی عنوان نباید غیبت داشته باشید.
۳ – در برخی از ارگان ها، کسری خدمت پذیرفته نخواهد شد (بیش از ۳ ماه )، اما بعضی از سازمان ها می پذیرند.
۴ – انتخاب کردن محل خدمت در اختیار سازمان مربوطه است، مگر اینکه از محل مورد نیاز خود نامه ای جهت نیاز آنها به سازمان ارائه کنید، در غیر این صورت انتقال بعدی بسیار مشکل است.
۵ – مدت زمان امریه جزو سوابق استخدامی محسوب خواهد شد.
۶ – انصراف دادن از امریه پس از پذیرفته شدن ممکن است.
۷ – حقوق پرداختی به کارمندان امریه، جزو حقوق سربازی است، این مبلغ می تواند کمی بیشتر نیز باشد.
۸ – اخذ امریه در یک سازمان هیچ نوع تعهدی به استخدام شما در آینده در سازمان مربوطه ایجاد نمی کند، اما شرایط آن تسهیل خواهد شد.
۹ – اعتبار دانشگاه محل تحصیل (آزاد یا سراسری)، تفاوتی در دریافت امریه ثبت احوال ندارد.
۱۰ – ساعات کاری در محل امریه مانند ساعت کاری دیگر کارمندان ثبت احوال است.
۱۱ – نکته بسیار مهم که باید به آن توجه کنید این است که برای امریه شدن  باید در مرحله گزینش و مصاحبه ای که با شما خواهد شد قبول شوید.

خلاصه مطالب

مشمولان خدمت سربازی که به دنبال ثبت نام امریه ثبت احوال هستند، قبل از هر چیز باید با شرایط دریافت امریه این سازمان آشنایی داشته باشند. داوطلبان مرد زمانی که به سن ۱۸ سالگی می‌رسند، مشمول خدمت نظام وظیفه هستند. این افراد می‌توانند برای گرفتن امریه در یکی از ارگان‌های دولتی اقدام کنند و دوران خدمت سربازی را در یکی از این ارگان‌ها سپری نمایند.

از آنجا که بسیاری از افراد در ارتباط با شرایط و نحوه ثبت نام امریه سازمان ثبت احوال آشنایی ندارند، در این مقاله سعی کردیم توضیحات کاملی ارائه کنیم. چنانچه شما عزیزان نیازمند دریافت اطلاعات بیشتر برای اسم نویسی امریه ثبت احوال هستید، می‌توانید با همکاران ما در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را در این زمینه به شما عزیزان ارائه کنند.

برای دانلود pdf مقاله ثبت نام امریه ثبت احوال کلیک نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط ثبت نام امریه ثبت احوال چیست؟

در متن مقاله به طور کامل به شرایط ثبت نام امریه ثبت احوال اشاره کردیم.

مراحل ثبت نام امریه ثبت احوال چیست؟

از مهمترین اقداماتی که داوطلبان باید انجام دهند، تسویه حساب با دانشگاه و گرفتن نامه از دانشگاه برای سازمان نظام وظیفه است و پس از آن این نامه به ثبت احوال ارسال می‌شود و مراحل درخواست سربازان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مدرک تحصیلی لازم برای دریافت ثبت نام امریه ثبت احوال چیست؟

مدرک تحصیلی که سربازان باید ارائه کنند بستگی به سازمان دارد که معمولاً از دیپلم تا دکتری قابل پذیرش است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • امریه وزارت نفت

  امریه وزارت نفت 1403 + شرایط، رشته ها و حقوق | فرم ثبت نام

  ثبت نام امریه وزارت نفت به صورت آنلاین، براساس رشته تحصیلی و معدل داوطلبان انجام می‌شود. در حال حاضر مشمولان زیادی در پی دریافت این امریه و گذراندن دوران خدمت نظام وظیفه خود در این ارگان دولتی شناخته شده هستند....
 • نحوه درخواست پروپوزال امریه دانش بنیان

  نمونه پروپوزال امریه دانش بنیان 1402 + راهنما جامع | ایران تحصیل

  درخواست پروپوزال امریه دانش بنیان فرآیندی است که از طریق آن سازمان‌ها و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند برای دریافت حمایت‌های مالی و فنی از دولت و سایر نهادهای حمایتی اقدام نمایند. نحوه درخواست پروپوزال امریه دانش بنیان به این صورت...
 • ثبت نام امریه دانش بنیان

  ثبت نام امریه دانش بنیان 1403 + شرایط، رشته ها و حقوق مزایا

  مشمولانی که قصد ثبت نام امریه دانش بنیان را دارند، باید مدارک خود را در زمان مقرر برای تحویل آماده کنند. متقاضیان با کار در شرکت دانش بنیان به جای سربازی می‌توانند از این تسهیلات ویژه استفاده کنند. البته شرایط...
 • حقوق سرباز امریه

  حقوق سرباز امریه ۱۴۰۳ + به تفکیک مدرک و ارگان

  عوامل متفاوتی در نحوه محاسبه حقوق سرباز امریه تاثیرگذار هستند که همین امر موحب شده تا به راحتی نتوان میزان مبلغ دریافتی توسط سربازارن امریه را محاسبه کرد. سربازان در حقیقت با توجه به درجه و تحصیلات خود دستمزد دریافت...
تماس با مشاور