ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام المپیاد دانشجویی 1402 + راهنمای جامع

ثبت نام المپیاد دانشجویی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

هدف از المپیاد دانشجویی شناسایی دانشجویان مستعد در کشور می باشد. این دانشجویان پس از قبولی می توانند از امکانات و تسهیلات در نظر گرفته شده مانند تسهیلات آموزشی، حمایت های مالی و .. بهره مند شوند. ثبت نام المپیاد دانشجویی متمرکز همزمان با آزمون کارشناسی ارشد و زمان برگزاری متمرکز در تاریخ 11 و 12 اسفند ماه ۱۴۰۲ و نیمه متمرکز طبق روال سال های گذشته در دی ماه می باشد. برای ثبت نام در این المپیاد افراد باید شرایط لازم را داشته و سپس اقدام به ثبت نام نمایند، تمامی شرایط در دفترچه ثبت نام در سامانه سنجش منتشر خواهد شد. ما در ادامه تمامی شرایط لازم و همچنین نحوه ثبت نام المپیاد را برای شما شرح خواهیم داد. در صورتی که نیاز به مشاوره و راهنمایی در هر یک از مراحل ثبت نام المپیاد داشتید می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. 

زمان ثبت نام المپیاد دانشجویی 1402

ثبت نام المپیاد دانشجویی 1402 به دو صورت متمرکز و غیر متمرکز برگزار می شود. زمان هریک از آن ها متفاوت و به شرح زیر است:

🕘 زمان ثبت نام المپیاد دانشجویی متمرکز ثبت نام المپیاد دانشجویی متمرکز همزمان با ثبت نام ارشد می باشد . در سال جاری ثبت نام المپیاد دانشجویی متمرکز در اسفند ماه می باشد  که افراد داوطلب با مراجعه به سامانه سنجش برای ثبت نام اقدام نمایند.
🕘 زمان ثبت نام المپیاد دانشجویی نیمه متمرکز  در ثبت نام المپیاد دانشجویی نیمه متمرکز در مناطق ده گانه و توسط خود دانشگاه برگزار می گردد. ثبت نام المپیاد دانشجویی نیمه متمرکز اصولا در دی ماه هر سال برگزار شده و از طریق این المپیاد دانشجویان ممتاز دولتی در رشته های که مربوط به المپیاد می باشد به این مراکز ده گانه معرفی می گردند.
زمان ثبت نام المپیاد

نحوه ثبت نام المپیاد علمی دانشجویی 1402

همانطور که در بالا بیان شد ثبت نام المپیاد دانشجویی به دو روش متمرکز و نیمه متمرکز تقسیم می شود که شیوه برگزاری هر یک از آن ها متفاوت است ما در ادامه به نحوه ثبت نام المپیاد دانشجویی متمرکز و نیمه متمرکز خواهیم پرداخت.

ثبت نام داوطلبان شرکت در آزمون المپیادهای دانشجویی بر اساس شیوه برگزاری آن به یکی از دو روش زیر صورت می پذیرد.

📌 برای اطلاع از کدام المپیاد شرکت کنم؟کلیک نمایید.

 

مراحل ثبت نام المپیاد دانشجویی متمرکز

ثبت نام المپیاد دانشجویی متمرکز از طریق سامانه سنجش بوده و علاقه مندان به ثبت نام این المپیاد باید قبل از ثبت نام دفترچه المپیاد را با دقت مطالعه کرده و سپس برای ثبت نام اقدام نماید. ثبت نام المپیاد دانشجویی متمرکز برای دانشجویان سال سوم کارشناسی می باشد. برای ثبت نام المپیاد دانشجویی متمرکز مراحل زیر را طی نمایید.

🔵 ابتدا وارد سامانه سنجش به نشانی sanjesh.org  شده و گزینه کارشناسی ارشد را انتخاب کرده و  سپس  گزینه سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 1402 را انتخاب نمایید.

 

سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته

🔵 پس از طی کردن مراحل بالا پنجره ای برای شما نمایش داده می شود که باید گزینه سریال ثبت نام کارشناسی ارشد 1402 انتخاب نمایید. اگر تمایل به انتخاب رشته های دانشگاه های غیر انتفاعی و یا پیام نور را دارید بر روی سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور یا غیرانتفاعی آزمون کارشناسی ارشد کلیک نمایید.

سریال ثبت نام کارشناسی ارشد

🔵 در مرحله بعد باید تمامی اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و گزینه تایید و ادامه را انتخاب و کلیک نمایید و سپس کارت اعتباری را خریداری نمایید.

 

خرید کارت اعتباری دانشجویی

 

🔵 پس از تهیه سریال کارت اعتباری باید مجدد به صفحه اول رفته و گزینه ثبت نام جدید را انتخاب نمایید.

 

مراحل ثبت نام المپیاد

🔵 سپس باید سریال کارت اعتباری 12 رقمی را وارد کرده و گزینه ورود به سیستم را انتخاب نمایید.

 

ورود به سیستم دانشجویی

 

🔵 در نهایت باید کد پیگیری و شماره پرونده خود را تا زمان آزمون نزد خود نگه دارید. توجه بفرمایید در صورتی که اطلاعات خود را به اشتباه وارد کرده باشید باید در تاریخی که اعلام می شود برای ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایید.

 

📣 اطلاعیه 📣

علاقه مندان به شرکت در ثبت نام المپیاد  متمرکز باید رشته های امتحانی و حوزه امتحانی خود را با دقت وارد نمایند. زیرا پس از اتمام مهلت ثبت نام امکان ویرایش و یا جا به جایی برای داوطلبین وجود نخواهد داشت. جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره در خصوص انتخاب رشته های امتحانی می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 در ارتباط باشید.

 

 

مراحل ثبت نام المپیاد دانشجویی نیمه متمرکز

المپیاد دانشجویی نیمه متمرکز هر سال توسط دانشگاه های دولتی برای دانشجویان ممتاز بر گزار می گردد و دانشجویان به مراکز ده گانه معرفی می شوند. این مراکز ده گانه به صورت زیر است:

☑️ منطقه 1 با مرکزیت دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه های استان تهران و البرز 
☑️ منطقه 2 با مرکزیت دانشگاه مازندران و دانشگاه های استان های گیلان، مازندران و گلستان
☑️ منطقه 3 با مرکزیت دانشگاه تبریز و دانشگاه های استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و زنجان
☑️ منطقه 4 با مرکزیت دانشگاه بوعلی سینا همدان و دانشگاه های استان های همدان، مرکزی، قزوین و قم
☑️ منطقه 5 با مرکزیت دانشگاه رازی کرمانشاه و دانشگاه های استان های کردستان، کرمانشاه، لرستان و ایلام
☑️ منطقه 6 با مرکزیت دانشگاه اصفهان و دانشگاه های استان های یزد، چهارمحال بختیاری و اصفهان
☑️ منطقه 7 با مرکزیت دانشگاه شیراز و دانشگاه های استان های بوشهر، فارس و کهکیلویه و بویراحمد
☑️ منطقه 8 با مرکزیت دانشگاه شهید باهنر کرمان و دانشگاه های استان های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان
☑️ منطقه 9 با مرکزیت دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه های استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سمنان 
☑️ منطقه 10 با مرکزیت دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه های استان های خوزستان

 

برای کسب اطلاع از نحوه ورود به سایت ثبت نام المپیاد دانشجویی به آدرس olympiad.sanjesh.org روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

رشته های المپیاد دانشجویی 1402

رشته های المپیاد دانشجویی که همزمان با آزمون کارشناسی ارشد برگزار می گردد به شرح زیر است:

لیست رشته های المپیاد دانشجویی
رشته های زبان و ادبیات فارسی علوم جغرافیایی علوم اقتصادی
رشته های  الهیات و معارف اسلامی ـ علوم قرآنی رشته های  علوم تربیتی حقوق
علوم زمین شیمی مجموعه فیزیک
 زیست شناسی سلولی و مولکولی آمار ریاضیات
مهندسی شیمی رشته های برق مهندسی صنایع
رشته های مهندسی عمران رشته های مهندسی مکانیک مهندسی مواد و متالورژی
رشته های کامپیوتر رشته های زراعت و اصلاح نباتات طراحی صنعتی
سلول های بنیادین و مهندسی بافت پزشکی روانشناسی
زیست شناسی گیاهی زیست شناسی جانوری
رشته های المپیاد
📌 برای اطلاع از سامانه المپیاد دانش آموزی کلیک کنید.

شرایط ثبت نام المپیاد دانشجویی  1402

افراد داوطلب برای شرکت در المپیاد دانشجویی باید شرایطی را داشته باشند که بهتر است قبل از ثبت نام آن ها را از طریق دفترچه های سازمان سنجش مطالعه کرده و سپس اقدام به ثبت نام نمایند. ما در ادامه به مهمترین شرایط ثبت نام المپیاد دانشجویی  به صورت متمرکز و نیمه متمرکز می پردازیم.

شرایط ثبت نام المپیاد دانشجویی

شرایط ثبت نام المپیاد دانشجویی متمرکز

برخی از مهمترین شرایط ثبت نام المپیاد دانشجویی متمرکز به شرح زیر است:

اگر داوطلب 70 واحد درسی خود را گذرانده باشد می تواند برای ثبت نام المپیاد  اقدام نماید 
معیار پذیرفته شدن در مرحله اول این آزمون نمره اکتسابی داوطلبین می باشد و نمره معدل کارشناسی لحاظ نمی گردد.
افرادی که در مرحله اول المپیاد پذیرفته می شوند به همراه افراد که به صورت غیر متمرکز اسامی شان در سایت سنجش زده می شود، امکان شرکت در مرحله دوم آزمون که به صورت تشریحی می باشد را دارند.
دانشجویانم سال سوم کارشناسی نمی توانند در آزمون ارشد شرکت نمایند و برای شرکت و ثبت نام المپیاد دانشجویی  باید گزینه منحصراً متقاضی شرکت در المپیاد می باشم در بند 31 ثبت نام خود تیک زده و ثبت نام نمایند.
افرادی که در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده باشند نمی توانند برای ثبت نام المپیاد  اقدام نمایند و برای ثبت نام باید دانشجو باشند.
افراد داوطلب المپیاد که در مرحله اول  متمرکز پذیرفته شده اند، باید  گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خود را از طریق پسـت الکترونیکـی olympiad@sanjesh.org به مرکز المپیاد ارسال نمایند.

 

شرایط ثبت نام المپیاد دانشجویی نیمه متمرکز

از مهم ترین شرایط ثبت نام المپیاد دانشجویی نیمه متمرکز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

فرد داوطلب باید در آزمون داخل دانشکده پذیرفته شود.
برای 5 داوطلب با بالاترین معدل امکان ثبت نام وجود دارد.
داوطلب اگر دارای نوآوری، خلاقیت و مدال مسابقات جهانی باشد با توجه به معدل وی می تواند برای ثبت نام المپیاد  اقدام نماید.

 

📌 برای اطلاع از منابع المپیاد دانشجویی کلیک کنید.

مشاوره ثبت نام المپیاد 1402

همانطور که بیان شده المپیاد دانشجویی همزمان با آزمون کارشناسی ارشد بوده و همچنین سوالات المپیاد با آزمون ارشد مشترک می باشد و اسامی 15 نفر از افراد برتر در این آزمون در سایت استعداد های درخشان سنجش منتشر خواهد شد.

همچنین در المپیاد نیمه متمرکز که توسط خود دانشگاه ها و مراکز ده گانه معرفی شده در مقاله صورت می گیرد. مرحله دوم این آزمون به صورت تشریحی بوده و افراد پذیرفته شده در مرحله اول متمرکز و نیمه متمرکز به صورت مشرک در مرحله دوم شرکت می نمایند.

پس از پذیرش نهایی، داوطلب اگر در ترم 8 کارشناسی باشد و تا آخر شهریور ماه تحصیلات خود را تمام نماید می تواند در انتخاب رشته کارشناسی ارشد شرکت نماید ولی اگر در ترم های پایین تر باشد امکان انتخاب رشته برای او وجود نخواهد داشت. همچنین داوطلبین استعداد های درخشان می توانند برای پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد اقدام نمایند. شما عزیزان می توانید جهت اطلاعات بیشتر در خصوص افراد پذیرفته شده در این المپیاد با کارشناسان و مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 در ارتباط باشید.

مشاوره ثبت نام

اخبار پیرامون  المپیاد دانشجویی

🔊 ۱۰ دانشگاه موفق جذب دانشجوی بین الملل معرفی شدند

دانشگاه‌هایی که در سال گذشته بیشترین جذب را در این حوزه داشته اند به ترتیب دانشگاه قم، فردوسی مشهد، ارومیه، اصفهان، مازندران، کردستان، تبریز، شهید چمران اهواز، حکیم سبزواری و یزد هستند و از این پذیرش‌های ما ۹۹ درصد شهریه پرداز و یک درصد بورسیه هستند. این در حالی است که کشور رقیب ما ترکیه در سال ۲۰۲۰، ۱۸۵ هزار نفر و در سال ۲۰۲۱، ۲۲۴ هزار جذب دانشجوی خارجی داشته است که این نشان می‌دهد در این زمینه موفق عمل کرده است.

🔊 تقدیر از عوامل اجرایی پنجمین المپیاد ورزش‌های همگانی سراسر کشور در دانشگاه شهرکرد

۷ دی‌ماه ۱۴۰۲، از عوامل  اجرایی پنجمین المپیاد ورزش‌های همگانی سراسر کشور در دانشگاه شهرکرد با حضور دکتر ابراهیم علی دوست مدیرکل تربیت‌بدنی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دکتر یاسر پیرعلی رییس دانشگاه شهرکرد، دکتر عزیزالله مولوی معاون فرهنگی_ اجتماعی دانشگاه، دکتر حشمت‌الله صمیمی معاون دانشجویی دانشگاه، دکتر عبدالرزاق دانش معاون آموزشی دانشگاه، دکتر مهدی غفاری مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه و جمعی از دانشگاهیان در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

📂 خلاصه مطلب

ثبت نام المپیاد دانشجویی به صورت متمرکز از طریق آزمون کارشناسی ارشد و به صورت نیمه متمرکز از طریق دانشگاه و مراکز ده گانه صورت می گیرد. زمان المپیاد علمی متمرکز همزمان با برگزاری آزمون ارشد بوده و زمان المپیاد علمی نیمه متمرکز از طریق دانشگاه اعلام می گردد که هر ساله در دی ماه برگزار می شود. ما در این مقاله تلاش کرید هر آنچه باید از  المپیاد دانشجویی  بدانید را برای شما شرح بدهیم. اگر پس از مطالعه این مقاله پرسشی داشتید می توانید با کارشناسان ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس گرفته و یا در زیر همین مقاله کامنت بگذارید. مشاورین ما در اولین فرصت پاسخ گوش ما بزرگواران خواهند بود.

📥 برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 📥

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 از چه طریقی می توان نسبت به خرید کارت اعتباری ثبت نام المپیاد دانشجویی اقدام نمود؟

پرداخت هزینه و انجام ثبت نام آزمون المپیاد دانشجویی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

شرایط ثبت نام المپیاد دانشجویی متمرکز و نیمه متمرکز چیست؟

شرایط ثبت نام المپیاد دانشجویی در طول مقاله بیان شده است.

 آیا مهلت نام نویسی المپیاد دانشجویی تمدید می شود؟

بله، معمولا این بازه زمانی برای داوطلبان این رقابت تمدید می شود که جزئیات آن در متن مقاله ذکر شده است.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور