ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تست هوش برای انتخاب رشته

تست هوش برای انتخاب رشته
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

استفاده از تست هوش برای انتخاب رشته پایه نهم در میان مشاوران محترم مدارس و یا مؤسسات مختلف ارائه دهنده خدمات مشاوره بسیار متداول است. در واقع، به وسیله این تست هوش پایه نهم برای انتخاب رشته و دیگر پایه های تحصیلی هر فرد می تواند به درجه هوش خود جهت انتخاب رشته ای خاص و ورود به آن جهت ادامه تحصیل پی ببرد. اما قبل از هر چیز کسب اطلاعاتی در رابطه با نمونه سوالات تست هوش برای انتخاب رشته کاملاً ضروری و مهم به نظر می رسد و می تواند تا حد زیادی از استرسدانش آموز کم کند.

 

در این نوشته، قصد ارائه اطلاعاتی را در رابطه با تست هوش برای انتخاب رشته برای شما دوستان و عزیزان داریم. امیدواریم با مطالعه نوشته حاضر هر آن چه را که باید در رابطه با تست هوش پایه نهم برای انتخاب رشته و تست های در نظر گرفته شده برای سنجش هوش دانش آموزان فرا بگیرید.

 

 

جهت دریافت و دانلود بهترین تست هوش جهت انتخاب رشته نهم از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

تست هوش پایه نهم برای انتخاب رشته

 

 

اهمیت استفاده از تست هوش برای انتخاب رشته چیست؟

 بحث انتخاب رشته در دوران تحصیل در پایه نهم برای دانش آموزان و مسئولین مدارس اهمیت بسیار زیادی دارد.

دانش آموزان بسیاری هستند که در زمان ورود به پایه نهم نمی دانند چه رشته ای برای آن ها مناسب است و در کدام یک از رشته های تحصیلی باید ادامه تحصیل بدهند.

اینجاست که استفاده از تست هوش انتخاب رشته می تواند بسیار چاره ساز و کمک کننده باشد.

استفاده از انواع تست هوش انتخاب رشته می تواند به دانش آموز جهت شناخت رشته تحصیلی مورد علاقه اش که از قضا در آن هوش و استعداد زیادی هم دارد کمک زیاد و قابل توجهی داشته باشد.

 

 

انواع تست هوش برای انتخاب رشته کدام ها هستند؟

شاید شما هم جزء دانش آموزانی باشید که در حال حاضر تمام فکر و ذهنتان را انتخاب رشته در پایه نهم تحصیلی به خود مشغول کرده است.

از قضا از طریق معلم ها و یا دوستان خود شنیده اید که جای هیچ نگرانی در رابطه با انتخاب رشته در این مقطع تحصیلی نیست و این امر با توجه به نتیجه تست هوش دانش آموز و موارد دیگر به راحتی انجام می شود.

اما در این میان دانش آموزان قبل از انجام تست هوش در نزد مشاور تحصیلی خود مایل به کسب اطلاعاتی در رابطه با این تست هوش پایه نهم برای انتخاب رشته نهم هستند و می خواهند بدانند سؤالات این تست هوش پایه نهم چگونه هستند و سطح آن ها در چه حدی است.

آیا اطلاعی از انواع تست هوش پایه نهم برای انتخاب رشته دارید؟ آیا می دانید انواع تست هوش پایه نهم برای انتخاب رشته کدام تست ها هستند و نام آن ها چیست؟

از میان انواع تست هوش انتخاب رشته می توان از تست هالند یاد کرد که می تواند استعدادها و رغبت های دانش آموز را به خوبی بسنجد و در نتیجه بهترین رشته برای فرد انتخاب شود.

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی دقیق در رابطه با انواع تست هوش پایه نهم برای انتخاب رشته از جمله تست هالند هستید می توانید در این زمینه با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

نمونه سوالات تست هوش برای انتخاب رشته

 

 

از نمونه سوالات تست هوش برای انتخاب رشته مطلع شوید

 همان طور که گفتیم هر ساله برای تمامی دانش آموزان مایل به ورود به پایه دهم و افرادی که می خواهند در این دوره انتخاب رشته انجام دهند تست هوش انتخاب رشته تحت عنوان هدایت تحصیلی انجام می شود.

اما موضوع حائز اهمیت این است که دانش آموزان در این زمان نگرانی و استرس زیادی از بابت سؤالات مطرح شده در این تست هوش انتخاب رشته دارند و تمایل به آشنایی کلی با نمونه سوالات تست هوش برای انتخاب رشته را دارند.

در واقع، اطلاع قبلی از نمونه سوالات تست هوش برای انتخاب رشته می تواند تا حد زیادی از میزان نگرانی ها و استرسی های فرد دانش آموز کم کند و وی را قبل از انجام هدایت تحصیلی به آرامش برساند.

اما در این زمان این سؤال مطرح می شود که چگونه می توان با نمونه سوالات تست هوش برای انتخاب رشته از جمله تست هالند آشنا شد و اطلاعاتی را در رابطه با نمونه سؤالات تست هوش برای انتخاب رشته بدست آورد؟

دقت داشته باشید از آن جایی که تست هالند به طور معمول برای سنجش هوش و توانایی های دانش آموزان پایه نهم تحصیلی مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع کارآیی زیادی برای اطلاع از توانمندی ها و درجه هوش و استعداد هر کدام از دانش آموزان دارد اطلاع از نمونه سوالات آن می تواند بسیار برای فرد کمک کننده باشد.

 

 

 چه عناصر و عواملی در انتخاب رشته نهم مؤثر هستند؟

دوستان عزیز دقت داشته باشید که موارد و عناصر مهمی در انتخاب رشته نهم هر فرد دانش آموز نقشی اساسی و مهم دارند.

آیا اطلاعی از این موارد مهم در زمان انتخاب رشته نهم هر فرد دانش آموز دارید؟ در این بخش، با ذکر این موارد در خدمت شما دوستان و عزیزان دانش آموز هستیم.

 

 

. استعداد دانش آموز عاملی مؤثر در انتخاب رشته نهم

باید عرض کنیم که هر فردی استعداد و توانایی خاصی دارد که در صورت شکوفا شدن به موقع می تواند در پیشرفت و موفقیت وی نقشی اساسی و قابل توجه داشته باشد.

در نتیجه، استعدادیابی را می توان یکی از مهم ترین فاکتورهای لازم در زمان انتخاب رشته تحصیلی در پایه نهم تحصیلی دانست.

در صورتی که دانش آموز براساس توانایی ها و استعدادهای خود جلو برود انگیزه و اشتیاق وی روز به روز بیشتر می شود و با سرعتی هر چه بالاتر به مسیر خود ادامه می دهد.

برخی از دانش آموزان در زمان انتخاب رشته پایه نهم به استعدادها و توانایی های خود توجه چندانی ندارند و آن را نادیده می گیرند.

در این زمان متأسفانه این قبیل از افراد در آینده به مشکل برمی خورند و با ورود به بازار کار عملکرد چندان خوب و قوی از خود نشان نمی دهند.

این موضوع از آنروست که این اشخاص هیچ علاقه ای به این شغل و حرفه ندارند و به قول معروف آدم انجام آن کار نیستند.

حتی متأسفانه برخی از افراد به دلیل درآمد خوبی که برخی از رشته های دانشگاهی از جمله پزشکی و یا داروسازی دارند اقدام به انتخاب و ادامه تحصیل در رشته تجربی می کنند.

جالب اینجاست که حتی ذره ای هم استعداد و توانایی در آن رشته ندارند.

پس ملاحظه می کنید که بحث استعداد تا چه اندازه در انتخاب رشته های مختلف در دوران تحصیل در مدرسه مؤثر است و می تواند آینده فرد را به بهترین شکل ممکن رقم بزند.

 

 

هرگز بدون داشتن علاقه رشته ای را انتخاب نکنید

علاقه به اندازه ای در زمان انتخاب انواع رشته های تحصیلی در پایه نهم نقش دارد که هر چه بر روی آن تأکید کنیم باز هم کم است.

متأسفانه برخی از دانش آموزان انتخاب رشته تحصیلی پایه نهم خود را براساس نظر و عقیده والدین و یا جو حاکم بر خانواده و اهل فامیل انجام می دهند.

اجازه دهید صریح خدمتتان عرض کنیم که این کار بازی با آینده و زندگی دانش آموز است و هیچ عاقبت خوشی را در پی ندارد.

حتماً می پرسید چرا؟ در جواب باید خدمت شما دوست گرامی عرض کنیم اگر دانش آموز به رشته تحصیلی انتخابی خود علاقه زیادی نداشته باشد مسلماً با ورود به آن توجهی به درس و مدرسه خود نشان نمی دهد و نمرات وی آن طور که باید و شاید خوب نیستند.

زیرا دانش آموز از هیچ کدام از درس های رشته تحصیلی خود خوشش نمی آید و در نتیجه نمی تواند با علاقه و شور و شوق آن ها را بخواند.

از طرف دیگر، با تمام شدن تحصیل و ورود به بازار کار هم آینده چندان خوبی در انتظار وی نیست و فرد کوچکترین علاقه ای به حرفه ای که در آن مشغول به کار است ندارد.

در نتیجه، در کمال بی میلی و بی حوصلگی و با کلی بد و بیراه گفتن به روزگار و زمانه از خواب ناز بیدار می شود و برای رفتن به سرکار حاضر می شود.

فکرش را بکنید که هر روز کاری را انجام دهید که حتی ذره ای هم به آن علاقه ندارید. این واقعاً افتضاح و آزار دهنده است نه؟!

با توضیحات داده شده در بالا حتماً تاکنون به اهمیت بالای علاقه در انتخاب رشته پایه نهم به دهم پی برده اید و متوجه این موضوع شده اید که این علاقه تا چه اندازه می تواند در زندگی و آینده شما نقش داشته باشد.

 

 

بازار کار را در زمان انتخاب رشته جدی بگیرید

بازار کار یکی دیگر موارد و عناصر مهمی است که در زمان انتخاب انواع رشته های تحصیلی در دوران دبیرستان یا همان پایه نهم باید به آن توجه کرد.

به این معنا که درست است که بحث داشتن توانایی در زمان انتخاب رشته نهم از اهمیت بالایی برخوردار است اما باید به بازار کار رشته ها هم توجه کرد.

 

 

جهت دریافت بهترین و کامل ترین برنامه ریزی برای کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تست آنلاین انتخاب رشته نهم 

من به درد چه رشته ای می خورم؟ 

تست علاقمندی به رشته تحصیلی

مشاوره آنلاین انتخاب رشته نهم

تست هوش برای انتخاب رشته

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اهمیت استفاده از تست هوش برای انتخاب رشته چیست؟ 

در صورت استفاده از تست هوش برای انتخاب رشته می توان به توانایی ها و استعدادهای دانش آموزان برای انتخاب رشته پی برد.

بهترین تست هوش پایه نهم برای انتخاب رشته کدام است؟ 

برای اطلاع از بهترین تست هوش پایه نهم برای انتخاب رشته با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مزیت اطلاع از نمونه سوالات تست هوش برای انتخاب رشته چیست؟

مزیت اطلاع از نمونه سوالات تست هوش برای انتخاب رشته این است که دانش آموز با نحوه طراجی سوالات آشنا می شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد

  ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۳ + اخرین مهلت

  ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد، برای افرادی که در بازه زمانی تعیین شده به هر دلیلی موفق به ثبت نام نشده اند و نیاز به ویرایش فرم انتخاب رشته خود دارند، بسیار مهم است. ثبت نام مجدد انتخاب...
 • رشته های بدون کنکور دکتری

  رشته های بدون کنکور دکتری ۱۴۰۳

  رشته های بدون کنکور دکتری هر ساله همزمان با انتشار فراخوان نام نویسی بدون کنکور سراسری و آزاد اعلام می‌شود. ثبت نام رشته های دکتری بدون آزمون براساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری که...
 • انتخاب رشته بدون کنکور

  راهنما انتخاب رشته بدون کنکور با سوابق تحصیلی 1403 + نکات قبولی

  فرآیند انتخاب رشته‌ بدون کنکور در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و همچنین پردیس خودگردان دو بار در سال انجام می‌شود. مهلت انتخاب رشته بدون کنکور ورودی بهمن از 3 تا 8 بهمن ماه بوده و...
 • رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

  رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین 1403 + شرایط پذیرش

  دانشگاه علوم انتظامی امین تنها دانشگاه افسری در ایران است که داوطلبان واجد شرایط می توانند از میان یکی از رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین رشته دلخواه خود را انتخاب کرده، مشغول به تحصیل شده و فارغ التحصیل شوند....
تماس با مشاور