ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تست استعدادیابی تحصیلی و شغلی + تفسیر نتایج آزمون

تست استعدادیابی تحصیلی و شغلی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تست استعدادیابی تحصیلی و شغلی یک آزمون جامع و کاربردی است که در حال حاضر در بسیاری کلینیک‌های روانشناسی و مراکز مشاوره از کسانی که در پیدا کردن شغل و رشته تحصیلی مشکل دارند گرفته میشود.

ذات این تست در تحلیل حالات روانی و موقعیت‌های ویژه‌ای است که آزمون دهنده را در آن قرار میدهد. به طوری که در نتیجه آزمون، داوطلب میتواند هوش خود را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار داده و با توجه به نقاط قوت و ضعف خود، شغل‌های مختلفی را طبق یک سیستم اولویت بندی انتخاب کند.

آزمون استعدادیابی تحصیلی و شغلی هم‌ اکنون بصورت کاملا آنلاین و با رعایت تمامی استانداردهای تست اصلی در آکادمی ایران تحصیل ارائه میشود و علاقمندان میتوانند بصورت 24 ساعته و آنلاین اقدام به انجام این آزمون کرده و همان لحظه نتیجه و تفسیر کامل آزمون خود را دریافت نمایند.

تست استعدادیابی تحصیلی و شغلی چیست؟

سردرگمی و ناتوانی در تشخیص شغل و رشته‌ی مورد علاقه در بسیاری از جوانان و نوجوانان به وفور مشاهده میشود. این موضوع سبب شده تا متخصصین روانشناسی و مشاوران حرفه‌ای ابزاری ایجاد کنند که با استفاده از آن هوش هر فرد را تقسیم به اجزای مختلفی کرده و عملکرد هر جز را بررسی میکند.

در واقع این تست، هوش شما را بصورت یکپارچه نمیپندارد و آن را شامل بخش های مختلفی در نظر گرفته که هرکدام از آنها میتوانند پرورش‌یافته و یا پرورش‌نیافته باشند. هر کدام از این بخش‌ها در واقع هوش خاص شما در زمینه‌هایی مانند موسیقی، ریاضی، علوم تجربی و… هستند و میزان بهره شما از آن هوش خاص، نمایانگر استعداد شما در زمینه مربوطه است.

تست استعدادیابی تحصیلی و شغلی چیست؟

تست سنجش استعداد تحصیلی و شغلی ایران تحصیل، یک مجموعه تست 90 تایی است که سوالات 5 گزینه‌ای دارد. سوالات این تست گزاره‌هایی هستند که باید از بین گزینه‌هایی موجود میزان موافقت خود را با آن مشخص کنید. گزینه‌های معمول این تست از این قرارند:

 • کاملا موافقم
 • موافقم
 • تا حدودی
 • مخالفم
 • کاملا مخالفم

زمان انجام تست آزاد است و محدودیت خاصی برای آن تعریف نشده. متخصصان بر این باوند که در این نوع تست‌ها باید با خود صادقانه روبرو شوید و اولین گزینه‌ای که به ذهنتان میرسد را بعنوان پاسخ خود ارائه دهید.

لزوم انجام تست سنجش استعداد تحصیلی و شغلی

از مهمترین مواردی که انجام تست استعدادسنجی تحصیلی و شغلی را پر اهمیت میکند سردرگمی اشخاص در انتخاب هدف، رشته تحصیلی و شغل است. در نتیجه این تست برای شما پیشنهاد میشود اگر:

 • کلاس نهمی هستید و قصد انتخاب گروه آزمایشی خود را دارید.
 • در بحبوحه کنکور و انتخاب رشته هستید.
 • پس از فارغ‌التحصیلی در انتخاب شغل با مشکل دست و پنجه نرم میکنید.
 • شاغل هستید اما حس میکنید شغل فعلیتان مطابق با روحیاتتان نیست.
 • میخواهید شناخت خوبی از هوش‌های چندگانه خود داشته باشید.
 • قصد دارید نقاط ضعف ذهنتان را پرورش دهید و نقاط قوت را تقویت کنید.
 • میخواهید آغاز به کار کنید اما نمیدانید کدام زمینه برای شما مناسب است.
 • قصد مهاجرت تحصیلی دارید و مقصد دانشگاهی خود را انتخاب میکنید و…

لزوم انجام تست سنجش استعداد تحصیلی و شغلی

مسلما خودشناسی از مهمترین اهداف انجام این تست است و شناختی که با انجام این آزمون از خود به دست می‌آورید میتواند شما را در بسیاری از مراحل زندگیتان یاری کند.

مزایای آزمون استعدادیابی تحصیلی و شغلی ایران تحصیل

حال به این موضوع بپردازیم چرا افرادی که در شرایط فوق قرار دارند بهتر است تست استعدادسنجی درسی و کاری ایران تحصیل را انجام دهند.

 • این تست بسیار معتبر است و در سطح جهانی به منظور شناخت استعداد تحصیلی و شغلی به‌کار میرود.
 • نتیجه این تست قابل ارائه به مراکز درمانی، کلینیک‌های روانشناسی و مراکز مشاوره میباشد.
 • نتیجه این تست همیشه در اختیار شماست و میتوانید آن را دانلود و پرینت کنید.
 • سوالات آزمون استاندارد هستند و بطور چندوجهی طراحی شده تا هوش چندگانه شما را تحلیل کند.
 • هر یک از جنبه‌های هوشی شما (چه آنها که درآن قوت داشتید و چه نه) در تفسیر آزمون به تفصیل موشکافی شده اند.
 • راهکارهای بسیار مفیدی در قالب تمرین، فایل صوتی، کتاب و… برای پرورش و تقویت نقاط ضعف یا قوت ارائه میگردد.
 • بدون اتلاف وقت و انرژی برگزار میشود و داوطلب در هر ساعتی از شبانه روز میتواند بصورت آنلاین این تست را انجام دهد و…

ایران تحصیل به عنوان یکی از خوشنامان عرصه مشاوره تحصیلی و شغلی شرایط برگزاری آنلاین این آزمون را با دقیق‌ترین تفسیر موجود ارائه میکند. این تست در محیط جذاب کاربری و با کمترین اتلاف وقت انجام میگیرد تا از انجام این تست و مشاهده تفسیر موشکافانه آن تجربه لذتبخشی داشته باشید.

تفسیر نتایج تست استعدادیابی شغلی و تحصیلی

انجام تست به تنهایی خالی از لطف است و این تفسیر ریزبینانه آن است که آزمون استعدادسنجی شغلی و تحصیلی ایران تحصیل را ارزشمند میکند. از همین رو بد نیست با جزئیات تفسیر آزمون آشنا شوید.

پس از پاسخ به سوال شماره 90 سیستم جواب‌های شما را بررسی کرده و با توجه به آن نموداری مانند تصویر زیر به شما نمایش داده میشود. این نمودار نشان میدهد هر جنبه از هوش شما از 0 تا 100 چه نمره‌ای دارد.

نمودار نتیجه تست استعدادیابی تحصیلی و شغلی

پس از بررسی نمودار کلی، شما با جدول هوش های بارز آشنا میشوید که نمایانگر یک یا چند زمینه برتر ذهن شماست. نمایش هوش بارز به این معنا نیست که شما باید حتما در آن زمینه کار یا تحصیل کنید. در واقع این مورد به شما نشان میدهد کدام جنبه های ذهنی شما نسبت به سایرین متمرکز تر و فعال تر است.

هوش بارز شما در استعدادیابی تحصیلی و شغلی

در ادامه تفسیر، اولویت بندی شغل‌های پیشنهادی برای شما گردآوری شده. این مشاغل با توجه به ریز نمراتی است که هوش‌های شما به دست آورده اند و این مشاغل با استعدادهای شما همخوانی دارد.

مشاغل متناسب با تست شخصیت‌شناسی تحصیلی و شغلی

گزینه بعدی در تفسیر تست استعداد تحصیلی و شغلی، سبک‌های یادگیری میباشد. در این بخش شما با روش هایی آشنا میشوید که مطابق با شرایط شماست و با انجام این روش ها به بازدهی بیشتری از نظر میزان یادگیری میرسید. این سبک های یادگیری برای هر شخص و متناسب با نمراتی که کسب کرده است متفاوت است.

تفسیر سبک یادگیری در آزمون استعدادیابی شغلی و تحصیلی

بخش بعدی، تفسیر آزمون به تفکیک انواع هوش‌های شماست. جنبه‌های گوناگون ذهنی شما هر کدام بطور جداگانه و به تفصیل مورد تحلیل قرار میگیرند و شما را با نکات جدیدی از هر رفتار و هوش شما مطلع میسازند. در هر بخش شما در نوار بالایی محدوده هوش خود در مورد خاص را مشاهده کرده و در زیر توضیحات مربوط به همان را مطالعه نمایید.

تحلیل هوش در تست استعداد سنجی کاری و درسی

فرقی نمیکند شما در چه زمینه هایی نمرات بالا گرفته باشید. برای تمامی جنبه های هوش شما راهکارها، تمرینات، تفسیر دقیق و… ارائه میشود.

راهکارهای بهبود نتایج آزمون تعیین رشته تحصیلی

پس از مشاهده نتایج و تفسیر آزمون نوبت به بررسی راهکارها میرسد. ممکن است برای بسیاری از داوطلبان این مشکل به وجود بیاید که برخلاف علاقه‌شان به یک رشته خاص نمرات کافی در آن زمینه هوشی را به دست نیاورند. نگران این موضوع نباشید چرا که در تفسیر تست انتخاب گروه آزمایشی و انتخاب رشته کنکور راهکارهایی برای افزایش بهره‌وری هوش مربوطه ارائه میگردد.

علاوه بر این تمرین‌های اصولی خاصی نیز برای تقویت هوش شما در زمینه های مختلف ارائه میشود که هدف، زمان و نحوه اجرای هرکدام از آنها با جزئیات آورده شده. برای افزایش قابلیت در برخی رشته ها حتی تا 5 تمرین آورده شده است.

راهکارها و تمرینات تفسیر آزمون استعدادیابی تحصیلی و کاری

در قسمت نهایی تفسیر برای هر یک از جنبه های استعدادی یک کتاب پیشنهاد شده است. خواندن این کتاب ها علاوه بر اینکه شما را در آن مورد خاص بیشتر متمرکز میکند، اطلاعات مفصلی در خصوص پرورش قدرت ذهنی و فراگیری شما میدهد.

افراد مشهور با نتیجه تست استعداد شغلی و تحصیلی مشابه

همانطور که مشاهده میکنید افراد مشهوری که با تیپ شخصیتی شما مطابقت دارند نیز آورده شده که میتوانید این بزرگان را بعنوان الگوی خود قرار دهید. در بسیاری از بخش های تفسیری هوش های گوناگون پادکست هایی نیز موجود است که گوش دادن به آنها خالی از لطف نیست.

نکته مهم: فارغ از اینکه در کدام بخش ها امتیاز بالا گرفته باشید، تمامی جوانب استعدادی شما حتی با کمترین امتیازات در تفسیر شما خواهند آمد و در خصوص آنها اطلاعات کسب میکنید.


خلاصه مطلب

بسیاری از داوطلبان کنکور و فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها با عدم توانایی در تصمیم گیری جهت انتخاب رشته و شغل خود درگیر هستند. این مشکل از عدم خوشناسی برمی‌آید و با ابزارهای مختلفی از بین میرود. یکی از این ابزار ها تست استعدادیابی تحصیلی و شغلی است که بطور آنلاین و کاملا حرفه‌ای توسط آکادمی ایران تحصیل ارائه شده است.

آزمون سنجش استعداد شغلی و تحصیلی یک تست 90 سوالی 5 گزینه استاندارد است که نتیجه آن برای مراکز درمانی، مشاوره‌ای و روانشناسی معتبر است و دسترسی به آن از طریق آکادمی ایران تحصیل دائمی است. این آزمون کاملا آنلاین است و انجام آن حدود 20 دقیقه زمان میطلبد.

برای دانلود PDF تست استعدادیابی تحصیلی و شغلی روی لینک کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • آزمون صلاحیت بالینی

  زمان برگزاری آزمون صلاحیت بالینی پزشکی عمومی و دندانپزشکی 1403

  آزمون صلاحیت بالینی، یک آزمون برای ارزیابی توانایی بالینی فارغ‌التحصیلان پزشکی عمومی بعد از کارورزی می باشد. این آزمون، یکی از مراحل مهم و اصلی برای ورود به حرفه پزشکی به حساب می آید. هدف از آموزش بالینی در دوره...
 • ثبت نام آزمون msrt

  ثبت نام آزمون msrt سال 1403 + زمان، شرایط و مدارک

  داوطلبانی که قصد شرکت و ثبت نام آزمون msrt دارند، باید ابتدا به سایت سجاد که نشانی آن portal.saorg.ir مراجعه نمایید. سپس با نام‌نویسی در این سایت، اجازه ورود و ثبت نام آزمون msrt را پیدا کرده و مراحل لازم...
 • کارنامه آزمون های آزمایشی سنجش

  دریافت کارنامه آزمون های آزمایشی سنجش + مشاهده sanjesh.org

  قبل از اینکه در مورد مشاهده کارنامه آزمون های آزمایشی سنجش توضیح دهیم، ابتدا باید بگوییم که آزمون آزمایشی سنجش چیست؟ امروزه به دلیل رقابت سنگینی که در کنکور سراسری وجود دارد، برخی از موسسات، آزمون های آزمایشی مختلفی براساس...
 • ثبت نام آزمون وکالت

  ثبت نام آزمون وکالت 1403 + زمان، شرایط و مدارک

  ثبت نام آزمون وکالت توسط دو نهاد قوه قضاییه و دادگستری به صورت مجزا بر گزار می‌گردد و افرادی که قصد گرفتن پروانه وکالت دارند باید در این آزمون‌ها شرکت نمایند. طبق اطلاعیه جدید، متقاضیان ثبت نام در آزمون وکالت...
تماس با مشاور