ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ترم تابستان پیام نور ۱۴۰۲ + شهریه، دروس و تعداد واحد

ترم تابستان پیام نور ۱۴۰۲
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ترم تابستان پیام نور، ثبت نام در ترم تابستان دانشگاه پیام نور اجباری نیست و دانشجویان می توانند تا سقف 8 واحد در این ترم واحد اتخاذ کنند. انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پیام نور در هر سال در زمان مشخصی آغاز می شود و در زمان مشخصی هم به پایان می رسد. افرادی که قصد انتخاب واحد در ترم تابستان دانشگاه های پیام نور ۱۴۰۲ در سراسر کشور را دارند، می بایست که حتما در زمان انتخاب واحد پیام نور مراحل مربوط به انتخاب واحد خود را انجام دهند.

جهت اطلاع از ترم تابستان پیام نور ۱۴۰۲ + شهریه، دروس و تعداد واحد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 زمان انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

زمان انتخاب واحد در ترم تابستان دانشگاه های پیام نور در سال گذشته از 16 تیر ماه آغاز شد و تا پایان 23 تیر ماه دانشجویان برای انتخاب فرصت داشتند، می توان پیش بینی کرد که زمان انتخاب واحد ترم تابستان پیام نور در سال ۱۴۰۲ هم در اواسط تیر ماه انجام شود. در سال گذشته زمانی برای ثبت نام دانشجویان سایر دانشگاه ها که قصد گذراندن دوره تابستان در دانشگاه های پیام نور را دارند، در نظر گرفته شده بود. دانشجویانی که دارای این شرایط بودند، می توانستند از 16 تیر ماه تا 20 تیر ماه مراحل مربوط به ثبت نام خود را در دوره تابستان از واحدهای مجری انجام دهند.

ترم تابستان پیام نور

دانشجویان پیام نور می توانند با ورود به سامانه گلستان و یا سامانه سهبا دانشگاه پیام نور، لیست دروس انتخابی و دانشگاهی رشته خود را مشاهده کرده و در صورت نیاز به اخذ واحد های بیشتر برای زودتر تمام کردن دوره تحصیل و یا جبران دروس افتاده و یا حذف شده، برای ترم تابستان ۱۴۰۲ نیز نام نویسی کنند. شیوه و رونده انتخاب واحد تابستان دانشگاه پیام نور ۱۴۰۰ – ۱۴۰۲ هیچ تفاوتی با نام نویسی سایر نیمسال های تحصیلی این دانشگاه ندارد. دانشجویان برای انتخاب واحد های درسی این نیمسال نیز باید به صورت اینترنتی وارد سایت گلستان شده و با پرداخت شهریه انتخاب واحد خود را انجام دهند.

 

جهت اطلاع از نحوه پذیرش غیرحضوری دانشگاه پیام نور کلیک نمایید.

 

روش انتخاب واحد ترم تابستان پیام نور

دانشجویان پیام نور برای ثبت نام و انتخاب واحد همانند نیمسال های گذشته باید با مراجعه به سیستم گلستان پیام نور و از مسیر “ثبت نام –> عملیات ثبت نام –> ثبت نام اصلی” نسبت به انتخاب واحد خود اقدام کنند.
دسترسی سریع سیستم گلستان با کلیه مرورگرها و حتی گوشی موبایل قابل باز کردن است ولی توجه داشته باشید فیلتر شکن شما نباید فعال باشد.

لیست دروس ترم تابستان پیام نور

لیستی که برای دانشجویان کارشناسی به صورت ۹ یا ۸ ترمه و برای دانشجویان ارشد ۳ تا ۵ ترمه ارائه می شود در واقع همان واحدهایی می باشد که دانشجو در طول دوران تحصیل باید بگذراند و می توان گفت که یک برنامه ریزی جامع درسی توسط خود دانشگاه برای دانشجو که به عنوان راهنما ارائه شده است و به دانشجو می گوید که بهتر است در هر ترم چه دروسی را انتخاب کند.

نکته مهم:

در این لیست پیش نیاز و هم نیاز های مشخص شده برای هر درس می باشد که دانشجو ملزم به رعایت آن ها می باشد، یعنی حتما باید رعایت کنید یک نکته دیگر در مورد لیست ارائه دروس که شاید هیج کجا به شما گفته نشود این است که برنامه ریزی امتحانات پایان ترم براساس همین لیست ارائه دروس صورت می گیرد یعنی به این صورت که امکان ندارد امتحان دروس یک ترم در لیست ارائه دروس همزمان شود! پس پیشنهاد می کنیم مطابق برنامه لیست ارائه دروس خود پیش بروید ولی حتما نیاز نیست براساس آن دروس را پاس کنید بلکه شما فقط و حتما باید پیش نیازها را رعایت کنید.

 

جهت اطلاع از شرایط مهمانی دانشگاه پیام نور کلیک نمایید.

 

دروس قابل ارائه در دوره تابستانی:

■ دروس نظری نیمسال ۶ و بالاتر مقطع کارشناسی پیوسته
■ درس حفظ جز سی قرآن کریم در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این درس به صورت خودخوان ارائه و آزمون آن به صورت متمرکز توسط مرکز سنجش و آزمون برگزار خواهد شد.
■ کلیه دروس عمومی مقطع کارشناسی
■ دروس تربیت بدنی، ورزش ۱، دروس تربیت بدنی ویژه و ورزش ویژه برای دانشجویان دارای شرایط خاص مطابق مقررات برای مقطع کارشناسی(در صورت وجود امکانات در مراکز و با رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا)
■ دروس کارآموزی، کارورزی و پروژه مقطع کارشناسی (در صورت وجود امکانات در مراکز و با رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا)
■ دروس دانشپذیری ارائه شده در دفترچه فراگیر نوبت بیست و یکم مقطع کارشناسی ارشد
■ دروس جبرانی مقطع کارشناسی ارشد، صرفاً شامل دروسی که در جدول دروس جبرانی در انتهای برنامه ارائه دروس (ترمی) در هر رشته اعلام شده است.
■ دروس جایگزین پایان‌نامه، ویژه دانشجویان آموزش محور مقطع کارشناسی ارش
■ تمدید پایان نامه (پایان‌نامه ادامه‌دار)
■ انتخاب دروس ارائه شده با کد مشترک و دارای تاریخ امتحان، برای رشته‌هایی که این دروس در نیمسال‌های پایین‌تر آن ها قرار دارد بلامانع است.
■ دانشجویانی که واجد شرایط معرفی به استاد می‌باشند (به استثناء دروس عملی) می‌توانند دروس مورد نظر را از طریق پیشخوان سامانه جامع گلستان در کلیه مراکز/ واحدها (در قالب تاریخ‌های اعلام در تقویم آموزشی) درخواست نمایند.
■ دوره تابستانی در مراکز برون مرزی دانشگاه ارائه نمی‌شود.
■ سقف تعداد واحد قابل انتخاب برای هر دانشجو ۸ واحد (با رعایت حداکثر یک عنوان دروس معارف اسلامی برای دانشجویان مقطع کارشناسی) است.
■ دانشجویان مقطع کارشناسی که با حدکثر ۸ واحد درسی (با رعایت مقررات اخذ فقط یک درس معارف) دانش‌آموخته می‌شوند، در صورت عدم ارائه دروس در دانشگاه می‌توانند دروس مورد نظر را در سایر دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت مهمان اخذ و بگذرانند.

■ لازم است مرکز/واحد ذیربط قبل از موافقت، نسبت به بررسی سرفصل دروس و اطمینان از واحد‌های باقی مانده دقت لازم را به عمل آورند.
■ رعایت همه مقررات آموزشی از جمله پیش نیاز دروس الزامی است.
■ حذف و اضافه دروس در دوره تابستانی امکانپذیر نیست.
■ کلیه ارزشیابی های نظری دوره تابستان از از تاریخ 25 مرداد لغایت 4 شهریور طبق تقویم امتحانات برگزار می شود.

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور کلیک نمایید.

 

ترم تابستان پیام نور چند واحد است؟

دانشجویانی که قصد انتخاب واحد پیام نور در ترم تابستان ۱۴۰۲ را دارند، مجاز هستند که در درس هایی که در ترم تابستان دانشگاه پیام نور ارائه شده اند، ثبت نام نمایند. دانشجویان مقطع کارشناسی مجاز به دریافت 8 واحد در ترم تابستان می باشند. در واقع، امکان انتخاب بیش از 8 واحد برای ترم تابستان در دانشگاه پیام نور وجود نخواهد داشت، مگر اینکه دانشجو ترم آخر بوده و قصد استفاده از معرفی به استاد را نیز داشته باشد. در ترم تابستان دانشگاه پیام نور، دروس مختلفی به صورت منطقه به منطقه ارائه می شود که دانشجویان می توانند بر اساس نیاز خود در هر یک از این دروس انتخاب واحد نمایند.

اغلب اوقات دروس زیر در ترم تابستان دانشگاه پیام نور ارائه می شوند اما به هر حال ممکن است که در سال ۱۴۰۲ بعضی از این دروس ارائه نشوند و یا به لیست دروسی که در سال های گذشته ارائه می شدند، موارد دیگری اضافه شود.
 
■ ارائه انواع دروس عمومی و معارفی
■ ارائه دروس تخصصی و نظری مربوط به ترم های 5 یا 6 به بعد در هر یک از رشته های تحصیلی
■ ارائه دروس ورزش و تربیت بدنی در صورت نیاز دانشجویان و داشتن امکانات لازم
■ ارائه دروس جبرانی در مقطع کارشناسی ارشد به صورت محدود
■ ارائه کارآموزی در مقطع کارشناسی
■ ارائه درس پروژه در مقطع کارشناسی
■ ارائه دروس جایگزین پایان نامه
■ امکان تمدید پایان ترم در ترم تابستان وجود دارد.

۱) به جز دروس بدون منبع، بقیه دروس نیمسال های ۶،۷،۸،۹ برای کلیه رشته ها در مقطع کارشناسی پیوسته و دارای واحد های عملی و بدون تاریخ امتحان قابل ارائه هستند.
۲) انتخاب دروسی با کد مشترک و دارای تاریخ امتحان، برای هر رشته ای که این درس ها را در ترم های پایین تر خود دارد، انتخاب بدون مانع بوده و دانشجویان می توانند این درس ها را انتخاب کنند.
۳) درس های نیمسال های ۴ و ۵ و درس های جبرانی تمام رشته ها در مقطع کارشناسی ناپیوسته به جز درس های بدون منبع و دارای واحد های عملی و بدون تاریخ امتحان قابل ارائه هستند.
۴) تمامی درس های عمومی (به جز دروس عمومی گروه معارف اسلامی).
۵) برای ارائه درس های تربیت بدنی، ورزش۱، درس های ویژه تربیت بدنی و ورزش ویژه، که دارای شرایط خاصی هستند باید مطابق قوانین و مقررات انجام شوند.
۶) ارائه درس های کار آموزی، کارورزی و پروژه برای دانشجویان ترم آخر رشته های فنی و مهندسی در زمان تابستان و ترم های تابستانی ممکن است.
۷) ارائه پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد، با توجه به این که حداکثر ۸ واحد بوده باشد.(سازمان مرکزی پیام نور اعلام کرده است، این دروس می توانند در ترمی پاس نشده و دانشجو می تواند در ترم های تابستانی آن ها را پاس پاس کند).
۸) درس حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد.

شهریه ترم تابستان دانشگاه پیام نور

در تمام رشته های دانشگاه پیام نور همانند سایر دانشگاه های غیردولتی ملزوم به پرداخت شهریه می باشد. شهریه دانشگاه پیام نور متشکل از دو بخش شهریه ثابت و شهریه متغیر است که شهریه ثابت براساس سال ورود به دانشگاه و نوع رشته تحصیلی تعیین می گردد ولی شهریه متغیر وابسته به تعداد و نوع واحدهای انتخابی می باشد. شهریه رشته های بدون آزمون و با آزمون در این دانشگاه کاملا یکسان بوده و تفاوت این دو دوره تنها در شیوه پذیرش دانشجو است، همچنین کلیه دانشجویان باید علاوه بر شهریه ثابت و متغیر هزینه خدمات آموزشی و حق بیمه را نیز پرداخت نمایند.

براساس آنچه که دانشگاه پیام نور در دستورالعمل ترم تابستان ۱۴۰۲خود اعلام کرده است، ترم تابستان در این دانشگاه به صورت مجازی و آنلاین برگزار خواهد شد و دروس خودخوان نخواهد بود.(بجز در حفظ جز سی قرآن کریم)، همچنین همانند نیمسال دوم نمرات و امتحانات به صورت غیرمتمرکز در اختیار اساتید و استان است.

 

جهت اطلاع از شهریه دانشگاه پیام نور  کلیک نمایید.

 
بنابر این دستورالعمل:
● انتخاب واحد دانشجویان از تاریخ 16 تیر لغایت 23 تیر از طریق سامانه جامع آموزشی گلستان و مطابق برنامه زمان‌بندی شده برای دانشجویان دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد انجام می‌شود.
● پذیرش و ثبت نام دانشجویان مهمان از سایر دانشگاه‌ها تا تاریخ 20 تیر در مراکز/ واحدهای مجری امکان پذیر است.
● دروس نظری قابل ارئه در این دوره صرفا به صورت الکترونیکی و در سطح منطقه (صرفا بر روی سامانه‌های آموزش الکترونیکی مورد تایید منطقه) ارائه می‌شود. ارائه دروس در بسترهای دیگر مجاز نیست. به تشخیص رئیس منطقه، حسب ضرورت، ارائه دروس الکترونیکی به صورت استانی مجاز است.
● ارائه دروس(به استثنا درس حفظ جز سی) به شیوه خودخوان مجاز نیست.
● تمام دروس دارای نمره میان ترم بوده و تاریخ برگزاری کلاس‌ها از تاریخ 24 تیر  لغایت 24 مرداد خواهد بود.

۷ نکته مهم در مورد انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور

۱) بهتر است تمامی دانشجویان در همان روزهای ابتدایی شروع انتخاب واحد به سیستم گلستان مراجعه کنند تا از زمان در نظرگرفته شده برای انتخاب واحد خودشان مطلع شوند. به دلیل اینکه سیستم گلستان امکانات لازم برای انتخاب واحد همزمان تعداد زیادی از دانشجویان را ندارد، از سیستم نوبت دهی برای آن ها استفاده می کنند و دسترسی دانشجویان را در زمان های اعلام شده به هر دانشجو باز می کند.
۲) چنانچه دانشجویی از ترم های گذشته بدهی شهریه داشته باشد، امکان انتخاب واحد ندارد. همچنین برای انتخاب واحد لازم است که شهریه ثابت ترم جاری پرداخت شود.
۳) دانشجویان ترم آخر می توانند با مراجعه به کارشناس رشته خود، درخواست اخذ 24 واحد بدون محدودیت را ارائه کنند. بعد از تائید کارشناس رشته، آن ها می توانند بدون محدودیت پیش نیاز و یا حتی سقف انتخاب واحد به دلیل مشروطی، تا 24 واحد درس بردارند.
۴) در روزهای ابتدایی انتخاب واحد ممکن است برخی دروس ارائه نشده باشند و یا زمان شروع کلاس ها مشخص نشده باشد. دانشجویان می توانند تا اتمام زمان مهلت انتخاب واحد، با مراجعه به سیستم گلستان لیست دروس را چک کنند. احتمال اضافه شدن دروس و یا مشخص شدن زمان کلاس ها در روزهای بعد وجود دارد.
۵) چنانچه به هر دلیلی در مهلت اولیه نتوانستید درسی را بردارید و یا اصلا انتخاب واحد نکردید، در زمان حذف و اضافه می توانید نسبت به انتخاب درس و یا تغییر در لیست واحدهای خود اقدام کنید.
۶) چنانچه شما دانشجوی کارشناسی هستید و تنها دو درس نظری باقیمانده دارید، باید به صورت معرفی به استاد دروس را اخذ نمایید. مهلت معرفی به استاد ترم اول ۱۴۰۲-۱۴۰۳ پیام نور از 16 شهریور آغاز می شود.
۷) اگر قصد تغییر رشته دارید حواستان باشد که انتخاب واحد نکنید. ابتدا درخواست تغییر رشته خود را ثبت کنید، سپس منتظر بمانید تا نتیجه آن مشخص شود. سپس برای انتخاب واحد اقدام کنید.

نمره میان ترم در ترم تابستانی دانشگاه پیام نور

به دلیل خودخوان بودن تمامی دروس در ترم تابستانی، کلیه دروس بدون نمره میان ترم بوده و نمره دانشجویان از طریق فرمول پایین محاسبه و به دست می آید.
(نمره برگه * ۱۰) / ۷

معرفی به استاد در ترم تابستانی پیام نور

برای اخذ دروس به صورت معرفی به استاد، می توان از طریق سیستم گلستان اقدام کرده (فقط باید به یک نکته توجه داشته باشید که دانشجو باید شرایط برای اخذ درس به صورت معرفی به استاد را دارا باشد، سپس اقدام به این روش کند).
در صورت نبودن دروس در بین لیست انتخاب واحد، می توانید با مراجعه به کارشناس رشته خود، از او بخواهید تا امکان انتخاب این دروس را برای شما مهیا سازد.

مهمان شدن، تعیین محل آزمون و حذف و اضافه در ترم تابستانی پیام نور

برای دانشجویان در ترم تابستانی شرایط مهمان شدن ممکن است اما به دلیل ویروس کرونا و مجازی شدن کلاس ها، امکان مهمان اضطراری یا تعیین محل آزمون وجود ندارد و دانشجویان نمی توانند این در خواست ها را داشته باشد.

 

جهت اطلاع از اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور کلیک نمایید.

 

چند نکته:

◇ در ترم های تابستانی حذف و اضافه واحد ها ممکن نیست.
◇ شرایط پیش نیاز و هم نیاز در ترم تابستانی وجود دارد و باید رعایت شود.
◇ شهریه های ثابت ترم های تابستانی نصف، دیگر ترم ها است.

شهریه ترم تابستان پیام نور

شهریه های ثابت ترم تابستانی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی:

▪︎مناطق ۱ و ۲: در حدود ۱۱۹ هزار تومان است.
▪︎مناطق ۳، ۴ و ۵: هزینه شهریه در حدود ۹۷ هزار تومان است.

شهریه های ثابت ترم تابستانی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد:

▪︎هزینه شهریه برای دانشجویانی که برای ترم تابستانی اقدام کرده اند، در دانشگاه پیام نور در حدود ۵۷۰ هزار تومان است.

برخی از دستور العمل های سامانه جامع آموزشی گلستان برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

□ دروسی که می توانند در این دوره ارائه شوند، تنها به صورت الکترونیکی و صرفا برای سامانه های آموزش های مجازی استانی یا دفتر آموزش های آزاد و چند رسانه ای قابل ارائه هستند و ارائه در بستر دیگری مجاز نیست.
□ ارائه دروس به شیوه خود خوان مجاز نیست.
□ زمان برگزاری کلاس ها در ترم تابستان برای سال جدید، فعلا اعلام نشده است.

در این مقاله سعی بر آن شده است تا ترم تابستان پیام نور ۱۴۰۲ + شهریه، دروس و تعداد واحد برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص ترم تابستان پیام نور ۱۴۰۲ + شهریه، دروس و تعداد واحد برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

جهت اطلاع از ترم تابستان پیام نور ۱۴۰۲ + شهریه، دروس و تعداد واحد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط:

ثبت نام بدون کنکور پیام نور ۱۴۰۲ + شرایط + رشته ها

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ترم مهر ۱۴۰۲-۱۴۰۳

شهریه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

دانشگاه های پیام نور تهران

رشته های جدید پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۲

شهریه پایان نامه پیام نور ۱۴۰۲-۱۴۰۳

همه چیز درباره دانشگاه پیام نور

ترم تابستان پیام نور ۱۴۰۲ + شهریه، دروس و تعداد واحد

2.2/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

 1. شکوه
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۸

  سلام ببخشید برای ارشد در ترم تابستان دروس جبرانی دارای واحد عملی هم ارائه میشه؟؟؟

  • tahmasebi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام خیر ارائه نمیشود.

 2. کوثر
  ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۶

  سلام وقت بخیر میشه ترم تابستان رو در کلاس ها حاضر نباشیم و فقط امتحان پایان ترم رو شرکت کنیم؟

  • rezai
   ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۲

   سلام وقت بخیر . غیبت موجب حذف رس میگردد

 3. صفری
  ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۴

  سلام امکان تغییر رشته در ترم تابستان هست؟الان ترم ۲هستم

  • rezai
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام وقت بخیر . بله امکان پذیر هست

 4. آتوسا
  ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۴

  سلام.وقت خیر
  من دانشجوی دانشگاه دولتی هستم‌.
  میتونم برای ترم تابستون دانشگاه پیام نور شرکت کنم؟

  • rezai
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۴

   لام وقت بخیر . بله میتوانید اقدام بفرمایید

 5. تهمینه
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۵

  سلام. وقت بخیر. دانشجوی ترم سوم مهندسی معماری پیام نور هستم. امکان داره درس ریاضیات و امار رو ترم تابستان بردارم؟ممنون

  • مشاور اقازاده
   ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۵

   وقت بخیر
   درصورتی که دانشگاه این دروس را در ترم تابستان ارایه کند

 6. احمدرضا
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۴

  سلام ببخشید بنده دانشجوی فرهنگیان هستم و قصد دارم امسال تابستون برخی از دروس عمومی و معارف رو با ترم تابستانه پاس کنم . خواستم بدونم آیا میتونم تو دانشگاه پیام نور شهر خودم ترم تابستانه بردارم یا خیر؟؟؟؟ اگه میشه ممنون میشم که راهنماییم کنید که باید چه کار کنم . باتشکر

  • tahmasebi
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۴

   سلام دوست عزیز خیر این مورد امکان پذیر نمیباشد.

 7. هانیه
  ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۵

  سلام ترم یک رو میشه تابستان خوند؟

  • rezai
   ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر . خیر ترم تابستان صرفا برای دروس عمومی و معارف میباشد

 8. دنیا
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۹

  با سلام بنده میتونم تابستان دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم و ترم تابستانه بردارم؟

  • tahmasebi
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام دوست عزیز پذیرش دانشگاه پیام نور بصورت شرکت در کنکور سراسری میباشد و ثبت نامی نمیباشد.

 9. زهرا
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۳

  سلام وقتتون بخیر یک سوال داشتم خدمتتون ترم تابستان دانشگاه پیام نور میشه فارغ تحصیل شد؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۲

   سلام وقت بخیر
   اگر شرایط لازم را داشته باشید بله امکان پذیر میباشد.جهت بررسی بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 10. امیرضا
  ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام وقت بخیر من دانشجو دانشگاه ازادم میخواستم ببینم میتونم به عنوان میهمان برای ترم تابستان به دانشگاه پیام نور بیام

  • مشاور اقازاده
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام وقت بخیر
   در خصوص شرایط انتقالی نیازخ در صورتی ه واجد هستید با واحد دانشگاه یعنی دانشگاه مبدا ومقصد صحبت کنید تا شرایط شما بررسی شود

 11. بهراد
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۹

  باسلام من سوالی داشتم لطف کنید راهنمایی کنید من دانشجوی ترم آخر ارشد پیام نور هستم ‌فقط دوواحد سمینار هنوز نتونستم پاس کنم این دوواحداستاد من ازکلدانشجویان خواستار نوشتن پروپوزال ویک دانان نامه ۵فصلی خواسته که از عهده من خارج بوده چون من فکر میکردم یک سمینار یا مقاله نیاز باشه که متاسفانه این استاد چیز دیگری برای انجام درخواست کردن از دانشجویان مهلتی که دادند تا ۱شهریور هست ‌من عملا از عهده انجامش تا هفته آینده برنمیام‌اولین سوال من این هست که میشه ترم بعد مهمان بشم شهر خودم دانشگاه مبدا من تهران ولی خودم اصفهان هستم ‌اینکه اگر این درس پاس نکنم میشه بجاش درس گرفت ومدرک معادل درخواست کرد چون واقعا از سیستم ناکارآمد پیام نور خیته شدم وبااینکه وقت وهزینه زیادی صرف کردم ولی میخوام اگر نشد قیدش بزنم ممنون میشم جواب بدید ببخشید طولانی شد

  • abbasi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

   سلام وقتتون بخیر
   برای دریافت مشاوره تخصصی در این حیطه میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 12. نیان
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

  با سلام من ارشد مکانیزاسیون هستم من بجز پایان نامه یک درس 2 واحدیم مونده ،ایا میتونم از شیوه معرفی به استاد استفاده کنم ،چون دانشگاه هم چند بار زنگ زدم جواب نمیدن،من را راهنمایی کنید ،ممنونم

  • obeidavi obeidavi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام وقت بخیر بله امکانش هست.

 13. حمید
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۳

  ببخشیدمن رشته حقوق هستم نوشته باید۱۳۷تاپاس کنیم دروس مازاداختیاری مثل شناخت محیط زیست برداشتن این درس ضروریه؟؟ا

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

   سلام اگر توی چارت تحصیلی هست که باید حتما برداشته شود

 14. حمید
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

  سلام.
  سوالات ترم تابستان همانند دیگر نیم سال ها بر اساس نیم سال های دیگر تنظیم میشود یا اینکه استاد سوالات را طراحی میکند.?

  • mohammadi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام وقت به خیر
   امتحانات دانشگاه پیام نور به صورت سراسری برگزار می شود.

 15. حمید رضا ابراهیمی
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۴

  سلام آیا میشه تو ترم تابستان دو درسی که امتحانشان همزمان است انتخاب کرد سیستم خطا میده امتحانا که حضوریه

  • alizadeh
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۲

   سلام وقت بخیر . اگر ساعتشان اختلال نداشته باشد می توانید انتخاب کنید

 16. رسول
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

  من ترم ششم هستم
  فقط یک درس ارائه شده از ترم هشت
  که ا نم پیش نیاز داره
  هیچ واحدی برا انتخاب ندارم

  • karimi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۱

   سلام باش برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 17. شیوا
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

  من تنها ۴ واحدم مونده ترم اخرم و این ۴واحدو نمیشه تو تابستان برداشت معرفی به استادم نمیشه واقعاا خیلی زورم میاد برا ۲درس ۴ماه صبرکنم وترم بهمن فارغالتحصیل بشم ۲درس روش تدریس ریاضیات و تولید محتوای الکترونیکی مونده واقعااا شور پیام نورم دراومده مضخرفه

 18. فهیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام الان هزینه ترم تابستون برا 6واحد چقد میشه؟؟؟

  • abbasi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر
   میزان شهریه شما بسته به نوع واحد هایی که اخذ کردید میتواند متغیر باشد .

 19. F.k
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۷

  سلام من ۷ واحد دارم تا فارغ التحصیل بشم که یکی از درسا ۲ واحد عملی هست یکی دیگه ۱ واحد عملی و ۱ واحد نظری امکان داره برا تابستون ارائه بشن؟

  • mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام وقت به خیر
   ترم تابستانه معمولا واحد های عملی و تخصصی ارائه نمی شود.

 20. Ali2pp
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

  سلام وقت بخیر.
  آیا میشه دراین ترم تابستان درس ورزش ۱ یا تربیت بدنی را انتخاب کرد؟

  • mohammadi
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام وقت به خیر
   معمولا دروس عملی در ترم تابستان ارائه نمی شوند.

 21. سارا
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

  سلام.من داخل سامانه گلستان درخواست انتقالی مهمان موقت میدم شهرمقصدم داخل لیست نیست.ازطرفی تا۱۵تیرمهلت درخواست انتقالیه.الان بایدچیکارکنم؟میشه حضوری برم دانشگاه مقصدودرخواست انتقالی بدم؟ممنون میشم راهنمایی کنین؟

  • bahraii
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

   سلام حضوری مراجعه کنید جهت راهنمای بیشتر

 22. جلیل
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

  برای ترم تابستان هم میشه از وام دانشجویی استفاده کرد؟!

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام به ولی باید با دانشگاه صحبت کنید ببینید پذیرفته میشود یا خیر

 23. رستم خالدی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵

  سلام من رشته حقوقم واحد‌های عمومی را پاس کردم آیا میشه تخصص و پایه در ترم تابستان برداشت ممنون

  • bagheri
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۰

   با سلام معمولا ارائه نمیش.ود ولی اگر ارائه شود میتوانید بردارید برای ترم تابستان پیام نور 1401

 24. میکائیل
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

  سلام ،آیا کسانی که پژوهش محور هستند می‌توانند پایان نامه را تبدیل به واحد درسی کنند.ممنون.

  • fathollahi
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

   سلام برای دانشجویان پژوهش محور بجای پایان نامه سمینار ارئه میشود

 25. مه گل
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۰

  غیر متمرکز و استانی بصورت آنلاین هست دیگه

  • fathollahi
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

   بله بخشنامه از دانشگاه پیام نور اعلام میشه

 26. مه گل
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۸

  خب اگه غیرمتموکز و استانی باشه یجورایی امتحانات باید آنلاین باشه

  • fathollahi
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

   بله بخشنامه از دانشگاه پیام نور اعلام میشه

 27. senorita
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۳

  خب مگه غیر از این هست که ترم جاری حضوری بوده است. بنظرمن غیرحضوری میباشد.

  • fathollahi
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹

   سلام حضوری یا غیرحضوری بودن دانشگاه ها رو خود دانشگاه اعلام خواهند کرد

 28. senorita
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۹

  اینجا که گفته غیرمتمرکز و استانی میباشد

  • fathollahi
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

   سلام ترم تابستان دانشگاه پیام نور از سامانه گلستان فعال میشود

 29. senorita
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۵

  سلام.آیا فقط کلاس ها بصورت مجازی و انلاین هست یا اینکه امتحانات هم بصورت مجازی میباشد؟
  مقطع ارشد.

  • bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

   با سلام امتحانات پیام نور به صورت حضوری است برای ترم تابستان پیام نور 1401 به صورت حضوری است

 30. فاطمه
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم برای پایان نامه ادامه دار باید شهریه ثابت رو تا زمان دفاع هر ترم پرداخت کرد؟این موضوع درسته؟ .
  و اینکه اگه تمدید پایان نامه تو تابستان باشه باید کل شهریه ثابت رو پرداخت کنیم یا نصف ؟
  تشکر از پاسخگویی تون

  • ekhlasi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۷

   سلام وقت بخیر تا جلسه دفاع باید شهریه ثابت پرداخت شود

 31. فرزانه
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹

  سلام وقتتون بخیر
  من فقط دوتا درس برام مونده یک درس کاملا نظری ولی یک درس دیگ یک واحد عملی و یک واحد نظری داره. و هردو برای ترم ۸ هستند. اون درسی که واحد عملی داره طبق متنی که تو سایت گذاشتید (( به جز دروس بدون منبع، بقیه دروس نیمسال های ۶،۷،۸،۹ برای کلیه رشته ها در مقطع کارشناسی پیوسته و دارای واحد های عملی و بدون تاریخ امتحان قابل ارائه هستند.)) آیا قابل ارائه در ترم تابستان هست ؟؟؟
  ممنونم

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰

   سلام وقت بخیر . دروس عملی شامل شرط معرفی به استاد نمیشوند و باید در سر ترم این دروس رو اخذ و پاس کنید

   • فرزانه
    ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

    سلام ممنون از پاسخگویی شما
    فقط میخواستم بدونم درسی که یک واحد عملی داشته باشه برای ترم تابستان ارائه میشه ؟؟
    چون تو متن نوشتید درس دارای واحد عملی و بدون تاریخ امتحان قابل ارائه هستند

    • fathollahi
     ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

     سلام بله امکان ارائه از طرف دانشگاه هست ولی باید از واحد آموزش دانشگاهتون اقدام کنید

 32. شهرام
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

  سلام
  ممنون از سایت خوب و کاربردی شما .
  من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی پیام نور تهران هستم
  آیا در ترم تابستان مجاز به اخذ پایان نامه هستم ؟
  با فرض اینکه تمام واحد هایم را گذرانده باشم .

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۵

   سلام اگر تمام واحدهارو گذرونده باشید میتونید تابستان انتخاب کنید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور