ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تراز آزمون سنجش برای پزشکی

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۰ تیر ۱۴۰۰
تراز آموزش سنجش برای پزشکی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تراز آزمون سنجش برای پزشکی و محدوده تراز سنجش یکی از مواردی است که ذهن داوطلبان گروه علوم تجربی شرکت کننده در این آزمون ها را به خود مشغول می کند.

 

به این صورت که، افراد علاقمند به پزشکی و شرکت کننده در آزمون های سنجش می خواهند بدانند که با توجه به ترازشان در این آزمون ها حداکثر تراز سنجش و یا محدوده تراز سنجش برای قبولی در پزشکی چقدر است.

 

البته، شماری از داوطلبان کنکور نیز در پی مقایسه تراز سنجش و کانون هستند تا بدین وسیله متوجه شوند که تراز داوطلبان در کدام یک از این آزمون ها به تراز یا همان نمره خام فرد در کنکور نزدیک تر است.

 

 

اگر در جستجوی اطلاع از تراز آزمون سنجش برای پزشکی هستید از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

چرا باید از تراز آزمون سنجش برای پزشکی اطلاع داشته باشید؟

اگر شما هم جزء داوطلبان گروه تجربی هستید و از قضا در آزمون های سازمان سنجش هم ثبت نام کرده اید مسلماً اطلاع از تراز آزمون سنجش برای قبولی تضمینی در پزشکی برایتان اهمیت دارد.

زیرا شما باید بدانید که آیا عملکرد خوبی در آزمون های آزمایشی سنجش دارید یا خیر. دیگر این که، آیا می توانید با توجه به تراز خود در آزمون ها به قبولی در رشته پزشکی امیدوار باشید.

 

 

محدوده تراز سنجش

 

 

حداکثر تراز آزمون سنجش برای پزشکی چقدر است؟

حداکثر تراز سنجش برای پزشکی با توجه به تعداد شرکت کنندگان در این آزمون تعیین می شود. اما باید عرض کنیم که تعداد شرکت کنندگان در آزمون های سنجش در هر سال ثابت نیست و مسلماً دستخوش تغییراتی است.

از این رو، نمی توان به طور دقیق حداکثر تراز آزمون سنجش برای پزشکی را برای داوطلبان کنکور سال آینده تعیین کرد. اما اگر می خواهید بدانید که حداکثر تراز سنجش برای پزشکی در سال جاری یعنی سال 98 چقدر بوده است با مشاوران تحصیلی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

این گونه می توانید از محدوده تراز سنجش برای قبولی در رشته پزشکی در سال 99 مطلع شوید. اما پیش از هر چیز بهتر است در رابطه با تراز آزمون ها و نحوه محاسبه آن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

 

 

با اطلاع از تراز آزمون سنجش برای پزشکی می توانید درصد قبولی خود در پزشکی را حدس

 

بزنید.

تعریف تراز چیست؟

در تعریف تراز باید عرض کنیم که تراز در حقیقت تفاوت علمی بین داوطلبان را در زمان انتخاب رشته کنکور نشان می دهد. به عنوان مثال، به کمک تراز می توان تفاوت علمی داوطلبی با رتبه 1 و داوطلب دیگری با رتبه 2 را کاملاً متوجه شد.

باید بگوییم که تراز به طور معمول عددی مابین صفر تا ده هزار است و حتی گاهی اوقات براساس تعداد شرکت کنندگان بر روی 15000  هم قرار می گیرد.

برای فهم بیشتر مفهوم تراز مثالی برای شما می زنیم. فرض کنید دانش آموزی در یک آزمون نمره 17 را کسب کند و این نمره بالاترین نمره در کلاس و در درس مورد امتحان باشد.

ولی روز بعد در درس دیگر باز همین نمره را بگیرد. با این تفاوت که این بار نمره وی جایگاه آخر را در کلاس داشته باشد.

حتماً از خود می پرسید که چرا و چگونه این اتفاق افتاد؟ در جواب باید عرض کنیم که در امتحان اول سوالات آسانی طراحی شده است و داوطلب توانایی لازم را برای پاسخگویی داشته است.

اما در مورد امتحان دوم قضیه کاملاً برعکس است و دانش آموز مجبور بوده که به سوالات سختی پاسخ دهد. در حقیقت ارزش این دو نمره با یکدیگر یکسان نیست. 

در مورد کنکور هم باید عرض کنیم که ممکن است درصد نمرات خام کارنامه شما با درصد نمرات خام کارنامه داوطلب دیگر یکی باشد اما رتبه شما با یکدیگر فرق دارد. 

 

 

 

محدوده تراز سنجش و کانون

 

 

تراز را چگونه می توان محاسبه کرد؟

محاسبه تراز داوطلبان در آزمون های آزمایشی همچون سنجش و همین طور کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها با روش و فرمول خاصی انجام می شود.

جهت محاسبه تراز در ابتدا باید درصد هر یک از دروس را مشخص کرد. در زمان محاسبه درصد برای هر پاسخ اشتباه 1 نمره منفی و برای هر پاسخ درست 3 نمره مثبت باید در نظر گرفت.

در نهایت با جمع تمامی نمرات مثبت و منفی و تقسیم آن ها بر 3 برابر تعداد کل سوال ها می توان نمره خام هر درس یا همان درصد را بدست آورد.

به دلیل تفاوت درجه سختی هر کدام از سوال ها تراز نمرات خام هر یک از دروس ضروری است. پس از تعیین درصد هر یک از دروس به صورت جداگانه حال باید به وسیله فرمول هایی دست به تعیین تراز زد.

اگر به دنبال اطلاع از فرمول محاسبه تراز برای آزمون های سنجش و یا حتی کنکور سراسری هستید از طریق تماس با مشاوران ایران تحصیل از این موضوع مطلع شوید.

 

 

مقایسه تراز سنجش و کانون برای قبولی در پزشکی

همان طور که در بالا خدمت شما دوستان داوطلب عرض کردیم با توجه به بحث کم یا زیاد شدن شرکت کنندگان در آزمون های آزمایشی سنجش و یا کانون فرهنگی آموزش نمی توان آمار دقیقی از تراز آزمون سنجش برای پزشکی و یا تراز آزمون های کانون برای قبولی در این رشته ارائه داد.

اما پر واضح است که تراز هر کدام از این آزمون ها که جامعه آماری بیشتری داشته باشند نزدیکی بیشتری به تراز داوطلب در کنکور سراسری دارد. زیرا همان طور که می دانیم تعداد شرکت کنندگان در آزمون سراسری بالاست.

البته، بحث سختی و یا آسانی سوالات و نزدیکی آن ها به سوالات کنکور سراسری را نیز باید برای مقایسه تراز سنجش و کانون جهت قبولی در رشته پزشکی مطرح کرد.

به این صورت که، باید دید سوالات مطرح شده در این دو آزمون آزمایشی در چه سطحی قرار دارند و تا چه حد می توان آن ها را به سوالات ارائه شده در آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها نزدیک دانست.

این موضوع در آزمون های جامع برگزار شده توسط این دو مؤسسه بیشتر خود را نشان می دهد. چون سوالات آزمون های جامع معمولاً براساس تست های مطرح شده در آزمون سراسری جهت ارزیابی بیشتر اطلاعات دانشجو طراحی می شوند.

 

 

اگر در جستجوی اطلاع از تراز آزمون سنجش برای پزشکی هستید از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

جدول همترازی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳-99

تراز قبولی سهمیه بسیج فعال دانشگاه آزاد

تراز قبولی سهمیه ایثارگران دانشگاه آزاد

جدول برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور

3.5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا می توان به طور قطعی از تراز آزمون سنجش برای پزشکی مطلع شد؟

خیر. زیرا هر ساله آمار شرکت کنندگان در آزمون های آزمایشی سازمان سنجش با یکدیگر متفاوت است.

به عنوان فرد علاقمند به قبولی در پزشکی چگونه می توانم از حداکثر تراز سنجش و یا محدوده تراز سنجش برای قبولی در رشته پزشکی مطلع شوم؟

تا حدودی با توجه به تراز افراد قبول شده در سال های گذشته می توان از این موضوع مطلع شد اما نظر قطعی در این رابطه نمی توان صادر کرد.

مقایسه تراز سنجش و کانون جهت قبولی در رشته پزشکی بر چه اساسی انجام می شود؟

مقایسه تراز سنجش و کانون براساس جامعه آماری این دو آزمون و درجه سختی و آسانی سوالات صورت می گیرد.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام کنکور فنی و حرفه ای 1403+ زمان و نحوه ثبت نام

  زمان ثبت نام کنکور فنی و حرفه ای 1403+ تاریخ دقیق

  ثبت نام کنکور فنی و حرفه ای 1403 یکی از مراحل مهم و حساس برای داوطلبانی است که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه‌ای را دارند. این کنکور فرصتی مناسب برای افرادی است که می‌خواهند مهارت‌های تخصصی خود...
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
 • ترمیم معدل چیست؟

  ترمیم معدل چیست؟ زمان، منابع و شرایط بخشنامه 1403

  ترمیم معدل یکی از راه هایی است که به دانش آموزانی که نمرات پایین در امتحانات نهایی کسب کرده اند، فرصت جبران اشتباهات را می‌دهد. متقاضیان ترمیم معدل باید در تاریخ اعلامی در این آزمون شرکت کرده و در روز...
 • ثبت نام کنکور کارآگاهی

  ثبت نام کنکور کارآگاهی 1403| مراحل، زمان و محل برگزاری

  کسانی که به شغل کارآگاهی علاقه دارند می‌توانند در زمان ثبت نام کنکور کارآگاهی برای شرکت در این آزمون اقدام کنند. این رشته، یکی از شغل‌های حساس کشور است که در آن تنها افراد خاصی می‌توانند استخدام شوند. شما برای...
تماس با مشاور