ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی + نحوه دریافت | ایران تحصیل

تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی از طریق سامانه سجاد به نشانی اینترنتی portal.saorg.ir انجام می‌شود. علاوه بر دانش‌آموختگان دانشگاه‌های سراسری، پیام نور و علمی کاربردی، فارغ‌التحصیلان دانشگاه غیرانتفاعی نیز زیر نظر وزارت علوم مشغول به تحصیل هستند؛ به این ترتیب، افراد بعد از اتمام در یکی از مقطع تحصیلی برای ورود به مقاطع بالاتر و یا مهاجرت به دانشگاه‌های خارج از کشور به تاییدیه تحصیلی نیاز دارند.

دانشجویان برای ترجمه رسمی مدارک و انجام مراحل اداری جهت مهاجرت تحصیلی، ابتدا باید تاییدیه مدارک فارغ‌التحصیلی خود را از مراجع ذیصلاح دریافت کنند. چراکه با استعلام صحت مدارک تحصیلی دانشگاه‌ غیرانتفاعی، اعتبار مدرک دانشگاهی فرد نشان داده می‌شود. از این رو دانشجویان پس از دریافت مدرک تحصیلی، می‌بایست نامه تاییدیه مدارک خود را از طریق سامانه سجاد دریافت کنند.

اهمیت دریافت تاییدیه مدرک دانشگاه غیرانتفاعی

دانشجویان غیرانتفاعی برای ورود به مشاغل دولتی و خصوصی، مهاجرت تحصیلی در خارج از کشور، نیاز به تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی دارند. اعتبار سند و مدرک فارغ التحصیلی فرد در یکی از موسسات آموزش عالی کشور  که زیر نظر وزارت علوم در حال فعالیت است، اهمیت ویژه‌ای برای ابسیاری از افراد دارد.

به‌ طور کلی، فرصت‌های شغلی و تحصیلی در گرو استعلام صحت مدارک تحصیلی دانشگاه‌ غیرانتفاعی است؛ بنابراین در این بخش به مهم‌ترین عواملی که باعث افزایش اعتبار و ارزش تاییدیه مدارک دانشگاه غیرانتفاعی می‌شود، خواهیم پرداخت:

اشتغال در شرکت‌های دولتی یا خصوصی

بسیاری از شرکت‌های دولتی و خصوصی برای ارتقاء کارمندان و مدیران، به سوابق تحصیلی و تاییدیه مدارک دانشگاهی افراد احتیاج دارند. همچنین کسانی که می‌خواهند در سازمان‌های بزرگ استخدام شوند، باید مدارک فارغ التحصیلی و تاییدیه آن توسط مراجع ذیصلاح را به مدیرعامل مشاغل دولتی یا خصوصی، ارائه دهند.

تحصیل در مقاطع بالاتر

دانشجویان برای ثبت‌نام در مقاطع بالاتر، باید مدرک فارغ التحصیلی و تاییدیه آن را به دانشگاه پذیرفته شده نشان دهند. استعلام از صحت و اعتبار مدرک داوطلب، یکی از موارد الزامی برای نام‌نویسی در مقاطع دیگر است. از این رو دانشجویان برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری؛ تمامی سوابق تحصیلی خود را در سامانه دانشگاه پذیرفته شده بارگذاری کنند.

اهمیت دریافت تاییدیه مدرک دانشگاه غیرانتفاعی

مهاجرت و ترجمه رسمی مدارک

دریافت تایید مدارک تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی جهت ترجمه رسمی الزامی است. در صورتی که فرد بخواهد برای ترجمه رسمی مدارک تحصیلی به دارالترجمه‌های رسمی مراجعه کند، باید تاییدیه تحصیلی داشته باشد.

ترجمه مدرک تحصیلی به زبان‌های دیگر بدون تاییدیه مدرک دانشگاهی غیرممکن است. از این رو دانشجویان دانشگاه غیرانتفاعی برای دریافت ویزای کاری و تحصیلی، ابتدا لازم است تاییدیه  مدرک فارغ‌التحصیلی خود را اخذ کرده و بعد از ترجمه، به سفارتخانه کشور مقصد ارائه دهند.

مراجعه به مراجع قانونی

تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی، به اخذ ویزای مهاجرت، ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر و استخدام در شرکت‌های دولتی و خصوصی خلاصه نمی‌شود. در برخی موارد افراد برای انجام امور اداری مانند دریافت وام تحصیلی، نظام وظیفه و گواهی اشتغال به تحصیل، به دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی احتیاج پیدا می‌کنند.

مراحل دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی

دانشجویان دانشگاه‌های غیرانتفاعی و افرادی که از دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم فارغ‌التحصیل شده‌اند، برای دریافت تایید مدارک دانشگاهی غیرانتفاعی باید مراحل یکسانی را طی کنند. دو روش برای استعلام صحت مدارک تحصیلی دانشگاه‌ غیرانتفاعی وجود دارد. روش اول مراجعه حضوری است و روش دوم، استعلام تایید مدرک تحصیلی به صورت آنلاین از طریق سامانه سجاد امور دانشجویان است.

فارغ التحصیلان ابتدا باید یک حساب کاربری در سامانه سجاد ایجاد کنند که در ادامه بیشتر در این خصوص توضیح می‌دهیم.

در گام اول در سایت سجاد به نشانی الکترونیکی portal.saorg.ir حسابی ایجاد کنید. در صورتی که از قبل عضو این سامانه شده‌اید، رمز عبور و نام کاربری خود را درج کرده و وارد پروفایل کاربری خود شوید.

گام اول تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی

پس از ایجاد حساب و ورود در سامانه تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی، از منو بالای صفحه گزینه “خدمات” را انتخاب کنید. سپس از بخش “اداره کل دانشجویان” وارد قسمت “تایید مدرک تحصیلی دانشگاهی” شوید.

گام دوم تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی

در گام بعد باید در سامانه سجاد، مدارک خود را آماده کنید. مدارک مورد نیاز شامل اسکن از عکس رنگی پرسنلی، اسکن رنگی از ریزنمرات، اسکن رنگی از کارت ملی، اسکن رنگی از شناسنامه و کارت معافیت یا پایان خدمت آقایان می‌شود.

گام سوم تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی

در گام بعد، باید مقطع تحصیلی خود را مشخص کنید. فیلدهای ستاره‌دار و اختیاری را تکمیل کرده و مدارک خواسته شده را ارسال نمایید. قبل از فرستادن درخواست تایید مدارک دانشگاهی غیرانتفاعی، توصیه می‌کنیم اطلاعات ثبت شده را مجدد مرور کنید.

گام چهارم تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی

در گام آخر راهنما آزاد سازی مدرک تحصیلی سامانه سجاد و تکمیل مراحل دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی، باید هزینه آن را باید پرداخت کنید. پس از پرداخت نیز یک کد پیگیری ارسال می‌شود که باید آن را نزد خود نگه دارید.

گام پنجم تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی

هزینه صدور تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی

هزینه دریافت تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی با توجه به نوع روش آن متفاوت است. به عبارت دیگر صدور تاییدیه مدرک با ترجمه رسمی برای اخذ ویزای مهاجرت، گران‌تر از تاییدیه مدرک غیر انتفاعی برای استخدام در یک شرکت خصوصی یا دولتی می‌شود.

در نظر گرفتن همین دو روش می‌تواند هزینه‌ها را برای اخذ تاییدیه مدارک تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی، تغییر دهد. چراکه هزینه صدور تاییدیه از طریق سامانه سجاد، کمتر از هزینه صدور تاییدیه حضوری است.

قیمت هزینه تایید مدارک تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی جهت ترجمه رسمی در سال جاری بین 500 تا 1 میلیون تومان است. در حالی که هزینه تاییدیه برای استخدام در شرکت‌های خصوصی یا دولتی بین 200 تا 500 هزار تومان برآورد شده است.

هزنیه صدور تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی

خلاصه مقاله تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی

فارغ‌التحصیلان برای اخذ تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی، باید به سامانه دانشجویی سجاد به نشانی اینترنتی portal.saorg.ir مراجعه کنند. با استعلام صحت مدارک تحصیلی دانشگاه‌ غیرانتفاعی، امکان ترجمه رسمی آن برای مهاجرت تحصیلی یا کاری وجود دارد. بعلاوه کسانی که می‌خواهند برای دریافت وام و یا کارت نظام به وظیفه به مراجع قانونی مراجعه کنند، لازم است تایید مدرک تحصیلی خود را به همراه داشته باشند.

هزینه اخذ تایید مدرک با توجه به دانشگاه محل تحصیل و نوع روش دریافت تاییدیه، متفاوت و متغیر است و شما می‌توانید با انجام مراحل دریافت تاییدیه، از هزینه پرداختی مطلع شوید. بعد از پرداخت این هزینه در سامانه سجاد، در کوتاه‌ترین زمان تاییدیه دانشگاهی متقاضی صادر می‌شود.

برای دانلود فایل PDF مقاله تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کدام روش برای تایید مدارک تحصیلی دانشگاه غیر انتفاعی  بهتر است؟

دریافت تایید مدارک تحصیلی دانشگاه غیر انتفاعی جهت ترجمه رسمی، از طریق سامانه سجاد روشی کارآمد و کم هزینه‌تر است.

مدارک مورد نیاز برای تایید مدارک دانشگاه غیرانتفاعی چیست؟

اصل و کپی شناسنامه، اصل و کپی کارت ملی، عکس پرسنلی و پرداخت هزینه در سامانه سجاد؛ از جمله مدارک لازم برای دریافت تایید مدرک است.

مدت زمان صدور تاییدیه مدرک تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی چقدر است؟

زمان صدور تایید مدرک تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی بعد از پرداخت هزینه، حدود 2 الی 3 هفته است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • منابع آزمون جهشی

  منابع آزمون جهشی 1403 + ابتدایی و متوسطه | ایران تحصیل

  اگر دانش آموزی در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول یا دوم احساس کند که توانایی یادگیری او بیشتر از سطح حال حاضر است و می‌تواند در مدت زمان کوتاه‌تری تحصیلات خود را به اتمام برساند، می‌تواند در آزمون جهش...
 • رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار {راهنمای تصویری} | ایران تحصیل

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار برای دانشجویانی که در حال انتخاب موضوع پایان‌نامه یا رساله خود هستند، اهمیت بسیار بالایی دارد. یکی از مشکلات اساسی که دانشجوها ممکن است با آن مواجه شوند، مشابهت‌یابی برای پروپوزال است. سامانه پژوهشیار،...
 • تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟ | مشاوره ایران تحصیل

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه یکی از موضوعات ابهام برانگیز است که همیشه در مورد آن سوال می‌شود. عده‌ای از دانش‌آموزان ممکن است شرایط تحصیل در مدارس عادی را نداشته باشند و به همین دلیل مدارس بزرگسالان را انتخاب کنند....
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
تماس با مشاور