ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور 1401 | نحوه محاسبه + انتخاب رشته

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۱۲۴
تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

میزان تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور سراسری و ارشد 1401 اعلام شد. داوطلبانی که عضو خانواده جانبازان زیر 25 درصد بوده و قصد استفاده از سهمیه 5 درصد را دارند، بایستی در هنگام ثبت نام کد 12 رقمی را از ارگان مربوطه اخذ و در فرم تقاضانامه وارد نمایند. بر اساس قوانین، 5 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به مشمولان این سهمیه اختصاص داده می شود. در ادامه با نحوه محاسبه و انتخاب رشته سهمیه 5 درصد  بیشتر آشنا خواهیم شد. 

همچنین، چنانچه در مورد این سهمیه یا سایر سهمیه های کنکور سراسری و ارشد با سوال یا ابهامی مواجه شدید، می توانید با مشاوران ما تماس گرفته و سوالات خود را مطرح فرمایید. همچنین، همکاران ما این آمادگی را دارند که شما را برای یک انتخاب رشته سهمیه 5 درصد موفق یاری نمایند. 

 

 

 

برای آگاهی از نحوه تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور سراسری و ارشد از مشاوره انتخاب رشته از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور به چه منظوری است؟

 

انتخاب رشته سهمیه 5 درصد

 

 

اگر از داوطلبان کنکور سراسری باشید حتما در مورد تاثیر سهمیه ها در قبولی شنیده اید. به طوری که بر اساس قوانین موجود به منظور ایجاد عدالت در میان شرکت کنندگان آزمون و فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای قبولی آن دسته از افرادی که به امکانات کمتری دسترسی دارند، یک سری از سهمیه ها اعم از مناطق، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا و … در نظر گرفته شده است.

در این میان، سهمیه ایثارگران به چند دسته از متقاضیان یعنی، ” جانبازان 25% و بالاتر و همسر و فرزندان آن ها “، ” جانبازان زیر 25% و همسر و فرزندان ها” ” آزادگان و همسر و فرزندان آنان” و ” همسر و فرزندان و شهدا و مفقودالاثران” تقسیم بندی می شود.

در این مقاله قصد داریم تاثیر سهمیه ۵ درصد در کنکور که به جانبازان زیر 25 درصد اختصاص دارد بپردازیم و جزئیات آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور ، کلیک کنید.

 

 

میزان تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور

به داوطلبانی که در هنگام ثبت نام کنکور سراسری، در فرم تقاضانامه بند مربوط به سهمیه ایثارگران زیر 25 درصد را علامت گذاری کنند، پنج درصد از ظرفیت هر کد رشته محل اختصاص داده می شود. نکته مهمی که متقاضیان باید بدان توجه داشته باشند این است که این سهمیه بر روی تراز آن ها اعمال نمی شود. بلکه حد نصاب قبولی فرد را کاهش می دهد.

بدین مفهوم که بعد از دریافت نتایج اولیه، در کارنامه هر داوطلب سه عنوان مهم از قبیل تراز، رتبه در سهمیه ایثارگران و رتبه داوطلب در سهمیه مناطق ذکر شده است. در بین تمامی بندها مهم ترین معیار برای قبولی داوطلب همان رتبه در سهمیه می باشد.

اگر می خواهید در هنگام انتخاب رشته از سهمیه 5 درصد برخوردار شوید، بایستی دو نکته را مد نظر داشته باشید. ابتدا وارد کردن کد پیگیری 12 رقمی در هنگام نام نویسی ( در ادامه دربازه این مورد توضح خواهیم داد)، و توجه به رتبه در سهمیه.

 

 

برای اینکه از نحوه استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری مطلع شوید، کلیک کنید.

 

 

مشمولان سهمیه ۵ درصد در کنکور

تنها متقاضیانی می توانند در انتخاب رشته سهمیه 5 درصد را تاثیر دهند که شامل یکی از موارد زیر باشند.

 • جانبازان کمتر از 25%
 • فرزند جانبازان کمتر از 25%
 • همسر جانبازان کمتر از 25%
 • فرزندان یا همسر رزمندگانی که که حداقل 6 ماه در جبهه حضور داشته اند. منظور از سابقه رزمندگی، حضور در جبهه از تاریخ 30 شهریور 59 تا 31 شهریور 67 می باشد.

 

 

برای اطلاع از بهترین سهمیه مناطق کنکور بر روی لینک کلیک کنید

 

 

نحوه محاسبه سهمیه 5 درصد

تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور بر اساس یک سری فاکتورها در نظر گرفته می شود که چنانچه داوطلبان از آن ها مطلع باشند با دید بازتری نام نویسی و انتخاب رشته خواهند کرد. در زیر نحوه محاسبه سهمیه 5 درصد ذکر شده است.

 

 • مشمولان سهمیه ایثارگران می بایست 70% نمره حد نصاب آخرین فرد پذیرفته شده متقاضیان گزینش آزاد را در هر کد رشته محل را به دست آورند.

 

 • ظرفیت و تاثیر سهمیه ۵ درصد در کنکور به رشته محل هایی اختصاص داده می شود که گرد کردن ریاضی در آن ها امکانپذیر باشد.

 

 • مشمولان سهمیه ایثارگران علاوه بر تاثیر سهمیه ایثارگران، امکان گزینش در سهمیه مناطق را نیز همچون سایر داوطلبان دارند. سهمیه مناطق آن ها در نتیجه اولیه قید می گردد.

 

 • اگر داوطلبی یک بار انتخاب رشته سهمیه 5 درصد را برای رشته های روزانه با آزمون و بدون آزمون انجام داده باشد، دیگر اجازه استفاده مجدد از این سهمیه را برای هیچ دوره تحصیلی اعم از روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان، مجای و دانشگاه آزاد را نخواهد داشت، حتی اگر در رشته قبولی انصراف داده باشند.

 

 • اگر متقاضی انتخاب رشته سهمیه 5 درصد را در سنوات گذشته برای قبولی در یکی از رشته های با آزمون و بدون ازمون غیر روزانه نظیر شبانه، پیام نور، دانشگاه آزاد، غیر انتفاعی، خودگردان، مجازی و … اعمال کرده باشد، در صورت انصراف از رشته قبولی خود، یک بار دیگر مجاز به استفاده از این سهمیه خواهد بود. توجه داشته باشید که این قوانین تنها به شرط انصراف از دوره های غیر روزانه می باشد و هر داوطلب تنها یک بار مجاز به بهره مندی مجدد از تاثیر سهمیه ۵ درصد در کنکور است.

 

 • چنانچه ظرفیت در نظر گرفته شده برای سهمیه 25 درصد ایثارگران تکمیل نشود، ظرفیت خالی به مشمولان سهمیه ایثارگران 5 درصد اختصاص داده خواهد شد و اگر ظرفیت همچنان خالی بود، مابقی به متقاضیان سهمیه آزاد اختصاص داده خواهد شد.

 

 

برای اینکه از سهمیه ایثارگران در کنکور بیشتر بدانید ، کلیک کنید.

 

 

نحوه دریافت کد رهگیری سهمیه 5 درصد ایثارگری

همانطور که ذکر شد، یکی از شرایط مهم برای برخورداری از تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور این است که به هنگام ثبت نام در فرم تقاضانامه کد 12 رقمی در بند مربوطه درج شود.

برای دریافت این کد لازم است که داوطلب به محل و ارگان نگهداری پرونده جبهه مراجعه کرده و برای دریافت آن درخواست دهند. البته کد ایثارگری در برخی از ارگان ها مثل سپاه با ارتش اندکی تفاوت دارد. برای اطلاع از روش دریافت هر کدام می توانید از کارشناسان کنکور ایران تحصیل راهنمایی بگیرید.

بعد از اینکه ثبت نام انجام داد، اطلاعات مربوطه کد ایثارگری از سپاه استان برای سازمان بسیج مستعضفین اسال خواهد شد و در صورت صحت اطلاعات تاثیر سهمیه ۵ درصد در کنکور اعمال خواهد شد. به همین دلیل متقاضیان نباید برای دریافت کد رهگیری به بسیج مستعضفین مراجعه نمیند.

 

 

به منظور دریافت نمونه کارنامه قبولی پزشکی ایثارگران برای لینک زیر کنید.

 

 

سهمیه 5 درصد ایثارگران در کنکور ارشد

 

نحوه محاسبه سهمیه 5 درصد

 

 

همانند آنچه که در مورد کنکور سراسری خواندیم، سهمیه 5 درصد ایثارگران در کنکور ارشد نیز اعمال می شود. بدین ترتیب، 5 درصد از ظرفیت هر رشته محل به جانبازان زیر 25% و همسر و فرزندان آنان تعلق می گیرد.

نحوه محاسبه سهمیه 5 درصد مشابه کنکور سراسری می باشد. اگر ظرفیت اختصاص داده شده برای ایثارگران 25 درصد تکمیل نشود، ظرفیت خالی مانده به مشمولان ایثارگری 5% که نمر حد نصاب را کسب نموده اند، داده می شود.

متقاضیان مقطع ارشد نیز می بایست کد 12 رقمی ایثارگری را از ارگان مربوطه دریافت نموده و در فرم تقاضانامه ثبت نام وارد کنند.

داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که رتبه سهمیه 5 درصد ایثارگران در کنکور ارشد در کارنامه آن ها درج می شود. همچنین، رتبه این افراد نسبت به رقبای دارای سهمیه سنجیده می شود.

بعلاوه، تنها در صورتی تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور اعمال می شود که متقاضی بتواند حداقل 70% از نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد را کسب کنند.

 

 

برای ورود به سامانه تأییدیه مدرک تحصیلی-emt.medu.ir بر روی لینک کلیک کنید

 

 

زمان و نحوه ویرایش سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور

گرچه وارد کردن کد رهگیری برای استفاده از تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور در زمان نام نویسی ضروری است. اما گاهی ممکن است که فرد به دلایل مختلفی این کد را وارد نکرده باشد. به همین دلیل فرصتی فراهم شده است تا مشمولان این سهمیه در فرصت های دیگری اطلاعات مربوطه را به ثبت برسانند.

به طور معمول در هنگام تمدید مهلت ثبت نام و یا زمان ویرایش کارت ورود به جلسه کنکور سراسری به داوطلبان بتوانند مواردی همچون سهمیه 5 درصد ایثارگران در کنکور ارشد یا سراسری را علامت گذاری کرده و کد را درج نمایند.

از این رو لازم است که این افراد در زمان های مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و فرم خود را تکمیل کنند.

 

 

جهت اطلاع از نحوه تاثیر سهمیه منطقه 3 در کنکور وارد لینک شوید

 

 

قبولی های سهمیه 5 درصدی کانون

برای اینکه با نحوه تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور بیشتر آشنا شوید، بهتر است رتبه چند نفر در این سهمیه را نیز مشاهده کنید. به همین منظور، در جدول زیر قبولی های سهمیه 5 درصدی کانون کنکور 98 را قید کرده ایم.

 

رتبه در سهمیه سهمیه زبان تخصصی زبان خارجی فرهنگ و معارف اسلامی زبان عربی زبان و ادبیات فارسی رشته قبولی دانشگاه قبولی
218 ايثارگر( 5درصد ظرفيت) 8 7 9 7 6 مترجمي زبان انگليسي روزانه دانشگاه تهران
275 ايثارگر( 5درصد ظرفيت) 7 6 9 8 5 زبان و ادبيات انگليسي روزانه دانشگاه تهران
59 ايثارگر( 5درصد ظرفيت) 8 7 10 8 6 زبان و ادبيات انگليسي روزانه دانشگاه علامه طباطبايي – تهران
94 ايثارگر( 5درصد ظرفيت) 4 7 8 9 8 زبان و ادبيات انگليسي روزانه دانشگاه شيراز
112 ايثارگر( 5درصد ظرفيت) 7 8 9 9 6 آموزش زبان انگليسي – بومي مازنداران فرهنگيان پرديس فاطمه الزهرا(س) ساري
139 ايثارگر( 5درصد ظرفيت) 8 7 9 7 6 زبان و ادبيات انگليسي روزانه دانشگاه علامه طباطبايي – تهران
4 ايثارگر( 5درصد ظرفيت) 7 8 9 9 9 زبان و ادبيات انگليسي روزانه دانشگاه علامه طباطبايي – تهران
17 ايثارگر( 5درصد ظرفيت) 7 8 9 9 8 زبان و ادبيات انگليسي روزانه دانشگاه اصفهان

 

 

 

به منظور آشنایی با سهمیه منطقه 2 در کنکور وارد لینک شوید

 

 

اصول انتخاب رشته سهمیه 5 درصد

پس از آنکه نتایج اولیه کنکور اعلام شد، نوبت به انتخاب رشته می رسد. احتمالا برای افراد مشمول سهمیه 5 درصد ایثارگران در کنکور سراسری و ارشد این سوال پیش می آید که انتخاب رشته آن ها چه تفاوتی با داوطلبان آزاد دارد؟ ابتدا این نکته را باید توجه داشته باشید که ظرفیت در نظر گرفته شده برای بسیاری از کد رشته ها محل ها برای انتخاب رشته سهمیه 5 درصد مجزا می باشد.

اما در مجموع، برای این دسته از متقاضیان دانستن چند نکته جهت یک انتخاب رشته خوب بسیار اهمیت دارد. برای مثال، همانطور که گفته شد برای قبولی در رشته های مختلف به دست آوردن 70% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر رشته الزامی است. اما این بدان معنا نیست که مشمولان این سهمیه مجاز به انتخاب سایر رشته های سهمیه آزاد نیستند. بلکه حتی اگر مثلا نتوانستید با احتساب تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور در دوره روزانه یک رشته قبول شوید، می توانید برای انتخاب دوره شبانه یا دوره های دیگر سهمیه آزاد اقدام کنید.

اگر می خواهید تمام تکنیک های لازم جهت بالا بردن احتمال قبولی خود را در انتخاب رشته سهمیه 5 درصد به کار ببندید، می توانید از مشاوران ایران تحصیل در که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید و بهترین نتیجه را متناسب با رتبه خود کسب نمایید.

 

 

 جهت ورود به سامانه ثبت نام کارت ایثارگران لینک قرمز را انتخاب کنید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا تمامی موارد مربوط به نحوه محاسبه و انتخاب رشته سهمیه 5 درصد را ذکر کنیم و چند نمونه از قبولی های سهمیه 5 درصدی کانون را برای آشنایی بیشتر داوطلبان ذکر کنیم.

با توجه به اینکه معمولا بسیای از متقاضیان در مورد نحوه تاثیرگذاری سهمیه های گوناگون بر رتبه و ظرفیت های پذیرش به سوالات متعددی مواجه می شوند، شماره های درج شده در جدول زیر در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب پاسخگوی دوستان گرامی خواهد بود. 

 

 

جهت اطلاع از نحوه محاسبه و تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری از مشاوره انتخاب رشته از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تعداد سوالات کنکور از هر مبحث

تاثیر سهمیه در کنکور سراسری 

سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران

تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور

2.3/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور پیش رو به چه نحو است؟

5 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل در کنکور سراسری و ارشد به مشمولان سهمیه ۵ درصد در کنکور تعلق می گیرد.

نحوه محاسبه سهمیه 5 درصد چگونه است؟

در این مقاله می توانید با نحوه محاسبه سهمیه 5 درصد آشنا شوید. 

چگونه یک انتخاب رشته سهمیه 5 درصد داشته باشیم؟

داوطلبانی که مشمول این سهمیه می باشند می توانن برای دریافت راهنمای کامل انتخاب رشته سهمیه ایثارگران وارد لینک شوند.

آیا سهمیه 5 درصد ایثارگران در کنکور ارشد اعمال می شود؟

بله. 5 درصد از ظرفیت پذیرش هر رشته محل در آزمون ارشد به مشمولان این سهمیه اختصاص دارد.

 

نظرات

 1. Hadi
  ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۲

  سلام،الان این سهمیه 5درصد ،برای مثال رتبه 10000 انسانی رو تبدیل به چه رتبه ای میکنه

  • مشاور براتی
   ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت بخیر
   شرایط قبولی براساس سهمیه به انتخاب رشته ی یک داوطلب ورتبه ی اخرین نفر قبولی در رشته مورد نظر بستگی دارد.

 2. متین
  ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

  سلام پدر من ۱۳ ماه در زمان جنگ سرباز بود ولی من شنیدم باید سه چهارم زمان خدمتش رو برای خدمت داوطلبانه وارد کنیم ،، آیا باید در نهایت اون ۱۳ ماه وارد بشه یا ۹ ماه؟

  • tahmasebi
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام دوست عزیز،باید مشخص بشه که پدر شما در کدام منطقه و شهر خدمت رو گذروندن و اینکه باید تعیین کنید برای انجام چه کاری مدت حضور در جبهه رو در نظر دارید.

 3. Aida Sohrabi
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

  سلام ببخشید من از یه سری ها شنیدم که سهمیه ۵ درصد به ضرر داوطلب میشه این درسته و اگه با رتبه سهمیه نشه قبول شد میتونم از منطقه استفاده کنم و با سهمیه منطقه قبول بشم

  • maleki
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام وقت بخیر
   شما می توانید برای پذیرش در دانشگاه از یکی از سهمیه ها استفاده کنید.

  • آرین رنجبر
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

   نه دروغه من خودم دیدم یارو با رتبه 59 هزار منطقه 3 فوریت قبول شده

   • مشاور جوادی
    ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۵

    سلام وقت بخیر
    دوست گرامی سهمیه و ظرفیت پذیرش دانشگاه مهمه.

 4. Aida Sohrabi
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

  سلام ببخشید من از یه سری ها شنیدم که سهمیه ۵ درصد به ضرر داوطلب میشه این درسته و اگه با رتبه سهمیه نشه قبول شد میتونم از منطقه استفاده کنم

  • JAVADI
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی رتبه شما هم در منطقه و هم سهمیه سنجیده میشه و به نفع شماست.

 5. محمد سعید
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۶

  سلام میخواستم بدونم اگه رتبه ۲۰۰۰ بیارم و سهمیه ۵ درصدی داشته باشم حدودا چند رتبه میام بالا یعنی مثلا از ۲۰۰۰ میام ۱۵۰۰؟

  • isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۵

   سلام بله سهمیه 5 درصدی میتونه تاثیر گذار باشه و رتبه رو کاهش بده

 6. فاطمه
  ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

  ببخشید نمیشه اینجا بفرمایید که چکار کنم، به کجا برم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 7. فاطمه
  ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام ووقت بخیر
  پسرمن سهمیه ۵ درصد داره که در کنکور رتبشو کم کرد ولی وقتی نتایج کنکور اومد با رتبه‌ منطقه براش انتخاب رشته کردن.
  آیا ما در انتخاب رشته باید کاری میکردیم که سهمیه رو دخیل کنن؟
  لطفا منو راهنمایی بفرمایید.

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 8. مصطفی
  ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

  سلام. من سهمیه 5 درصدی دارم ولی متاسفانه اطلاع نداشتم. الان که دانشگاه روزانه شهرستان قبول شدم. امکان اعمال این سهمیه پس از قبولی در دانشگاه وجود داره تا بتونم شهر خودم بخونم.

  • behrouzi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۳

   سلام روزتون بخیر با توجه به مقاله باید در سایت سنجش درخواست بدید

 9. امیر
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

  سلام اگه من داداشم از سهمیه ۵درصد استفاده کرده منم میتونم استفاده کنم ؟

  • isaei
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام وقتتون بخیر
   بله

 10. عرفان مالکی
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

  سلام
  با تراز 6900 انسانی 5 درصد به مصاحبه فرهنگیان دعوت شدم بعد شانس قبولی چقدره؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 11. سحر
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام وقتتون بخیر با ۱۳۰۰۰ سهمیه ۵ درصد احتمال قبولی مامایی ازاد یا ظرفیت ماراد دارم؟

  • javadi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام روزبخیر
   دوست عزیز شانس قبولیتون خیلی زیاد نیست.

   • سحر
    ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

    میشه بگید چند درصد احتمالش هست ممنون میشم

    • obeidavi obeidavi
     ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

     سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 12. Sss
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

  سلام اگر برای انتخاب یک رشته و دانشگاه خاص به نفع داوطلب باشه که از سهمیه مناطق استفاده کنه(یعنی از سهمیه ایثارگریش استفاده نکنه چون توی اون رشته محل به نفعش نیست) رتبه در منطقه براش در نظر گرفته میشه یا همون رتبه در سهمیه نهایی؟

  • karimi
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام چرانمیخواین استفاده کنیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 13. محسن
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۰

  سلام و خسته نباشید،پارسال رتبه ۹۰۰۰سهمیه پنج درصدی رتبه کشوریش حدود ۶۰تا ۷۰هزار بود امسال ۹۰هزار،مثلا اگه سهمیه ۵ درصد پارسال با ۹۰۰۰سهمیش پرستاری آورد بوده امسال منم با اون رتبه میارم؟

  • isaei
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام وقتتون بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 14. محمد
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

  سلام با ۸۵۰۰سهمیه پنج درصد در زیر گروهه یک احتمال قبولی پیرا دولتی هست؟

  • javadi
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شما حدودا شانستون خوبه.

 15. ندا
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

  سلام وقتتون بخیر
  اینکه برای بعضی از سهمیه های ۵ درصد سهمیه لخاظ نشده بود و تازه لحاظ شده تاثیر زیادی رو نتایح بقیه ۵ درصدی ها میذاره؟

  • javadi
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

   سلام روزبخیر
   خیر
   خیلی تاثیر زیادی ایجاد نمیکنه.

 16. عبدالرزاق کر
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

  رتبه من با سهمیه ایثارگری ۳۰۰۰ است.به مصاحبه دعوت شدم .آیا بعد مصاحبه با رتبه ۳۰۰۰ سنجش میشم؟

  • mansuri
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر مشخص نیست چون بستگی به درصد ایثارگری و رتبه شما دارد که 90 درصد ان حساب شود و تخمین زده شود .جهت اطلاهات بیشتر تماس بگیرید

 17. عبدالرزاق کر
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۸

  تاثیر ۵درصد بعد از مصاحبه چگونه است؟آیا با همان رتبه در سهمیه سنجش میشویم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام وقت بخیر سهیه شما با نتایج رتبه سهمیه نهایی اعمال شده است.

 18. لیلی
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

  سلام آیا بارتبه نهایی ۴۷۲ وزیر گروه یک ۵۰۷ وتراز ۹۷۰۰ سهمیه ۵درصد پزشکی اصفهان یایزد پذیرفته می شوم؟

  • abbasian
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام وقت بخیر ، با توجه به سهمیه پنج درصدیتون شما شانس قبولی در رشته و دانشگاه مد نظرتونو دارین . جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

 19. Alireza khaledi
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

  سلام
  برای فرهنگیان با سهمیه ۵درصد ایثارگری چه ترازی میخوان برای دعوت به مصاحبه و قبولی در سال ۱۴۰۱ ممنون میشم زود جواب بدین.

  • hedayati
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۱

   سلام وقت بخیر
   تاثیر سهمیه 5 درصد در کنکور برای پذیرش فرهنگیان و تغییر تراز تا 6200 می باشد.

 20. پریسا
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۷

  سلام ببخشید توی دفترچه انتخاب رشته برای پزشکی تعهدی مصوبه جدید ۱.۵ برابر دوره تحصیل نوشته که پذیرش در سهمیه آزاد یعنی سهمیه ۵درصد و ۲۵ درصد در قبولی تاثیری نداره؟

  • maleki
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام وقت بخیر
   شرایط پذیرش سهمیه 5درصد و سهمیه25 درصد متفاوت هستند .
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • Alireza khaledi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۸

   رشتمم انسانی هستش.

 21. پریسا
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۵

  سلام در دفترچه انتخاب رشته برای پزشکی تعهدی مصوبه جدید نوشته پذیرش در سهمیه آزاد یعنی سهمیه ۵ درصد و ۲۵ درصد در قبولی تاثیر نداره؟

  • behrouzi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام روزتون بخیر با توجه به اطلاعات داخل مقاله میتونین شرایط سهمیه ها را مطالعه کنید

 22. زهرا
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۴

  سلام ببخشید من تو ثبت نام اعمال سهیمه رو نزدم ولی تو انتخاب رشته میخوام استفاده کنم و تاییده گرفتم و سازمان سنجشم ثبت کرده حتی ولی الان تو انتخاب رشته جایی واسه ثبت کد 12 رقمی نیس چیکار باید کرد؟ چطور اعمال سهمیه الان بکنم؟

  • alizadeh
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۶

   سلام روز بخیر
   در صورتی که سهمیه شما در کارنامه کنکور شما لحاظ نشده
   با کد مربوطه میتوانید به سازمان سنجش درخواست بدهید.
   برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس حاصل کنید.

   • فاطمه
    ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

    سلام وخسته نباشید
    پسر من سهمیه ۵درصد داشت که در کنکور استفاده کرد ورتبه کنکنورشو پایین آورد ولی وقتی انتخاب رشته کردیم ونتایج قبولی اومد با رتبه منطقه براش انتخاب رشته کردن.
    آيا در انتخاب رشته اشتباهی کردیم؟ اگه اینطوره ،الان باید چکار کنیم.
    لطفا منو راهنمایی کنید.

    • obeidavi obeidavi
     ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

     سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

     • زهرا
      ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶

      سلام منظور ازکد 12 رقمی درکارت ورود به جلسه کنکور همان کد رهگیری است؟

     • مشاور محمدی
      ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

      سلام وقت به خیر
      برای اعمال سهمیه ایثارگری و استفاده از مزایای آن نیاز به کد رهگیری 12 رقمی ایثارگران دارید.

  • فاطمه
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام وخسته نباشید
   پسر من سهمیه ۵درصد داشت که در کنکور استفاده کرد ورتبه کنکنورشو پایین آورد ولی وقتی انتخاب رشته کردیم ونتایج قبولی اومد با رتبه منطقه براش انتخاب رشته کردن.
   آيا در انتخاب رشته اشتباهی کردیم؟ اگه اینطوره ،الان باید چکار کنیم.
   لطفا منو راهنمایی کنید.

 23. نگار
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

  سلام من هنگام ثبتنام برا کنکور زدم ک پدرم سهمیه ۲۵ درصدی داره کارتمم گرفتم ولی نرفتم سر جلسه اصلا ،ایا سهمیم از بین رفته؟

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۲

   سلام وقت به خیر
   معیار استفاده از سهمیه ایثارگری قبولی نهایی است.

 24. حسین
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

  سلام من بابام سهمیه ایثاگری داری و دو سال پیش کنکور دادم ولی خب بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه قبول شدم الان می خوام انصراف بدم از دانشگاه و دوباره امتحان کنکور بدم و اینو هم مطعنم که بدون در نظر گرفتن سهمیه بر اساس سوابق تحصیلی قبول میشدم حالا نمی دونم من با سهیه قبول شدم یا بدون سهمیه

  و چند هفته پیش چندتا آزمایش از بابام گرفتن انگار قرار یه درصد جانبازی بهش بدن یعتی از ایثارگز بشه جانباز آیا آین در افزایش سهمیه من اثری دارد یا نه

  • obeidavi obeidavi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود.

 25. محمد نادری
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

  سلام.من موقع دریافت کارت ورود به جلسه گزینه فرزند جانباز زیر 25 درصد رو زدم.آیا راهی هست که تا قبل از اعلام نتایج کنکور ببینم سهمیه من تایید شد یا نه؟

  • mohammadi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

   سلام وقت به خیر
   از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش پیگیری نمایید.

 26. علی
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۴

  آیا جانبازان زیر 25 درصد نیاز به کد 12 رقمی دارن؟ رفتم از سایت سپاه بگیرم نوشته بود جانباز 5 درصد.کد 12 رقمی نداد.رفتم ساختمان سپاه گفتن شماره جانبازی همون شماره ملیه.و اونم 12 رقمی نیست. و رفتم کافینت گفت جانباز ها کد 12 رقمی نمیخان.

  • soleimani
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

   سلام. کد 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان است. برای سهمیه مرتبط با جانبازان همان درج کد ملی کفایت میکند. در صورت لزوم و برای دریافت مشاوره بامشاوران ما تماس بگیرید.

 27. S
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۴

  سلام وقتتون بخیر
  با سهمیه ۵ درصد ایثارگران و سهمیه منطقه ۳ با چه رتبه ای میشه پزشکی روزانه تهران قبول شد؟ درصد هر درس باید حدودا چقدر باشه؟

  • fathollahi
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

   سلام رتبه قبولی برای رشته های پزشکی با سهمیه و بدون سهمیه متفاوت میباشد و همینطور بستگی به تعداد ظرفیت دانشگاه دارد

 28. رضا
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۱

  با سلام پدر من ایثارگر ۵ درصد بودن و فوت کردن و قبل از فوت هم مدارکی برای بنیاد و ارتش فرستادیم که به جانباز ۲۵ درصد تبدیل می شه و آمادن اون کارت هم طول می کشه می خواستم بدونم می تونم با گرفتن کد ۲۵ درصد از بنیاد سهمیه ۲۵ درصد بزنم یا نه به من تعلق نمی گیره

  • fathollahi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

   سلام اگر سهمیه 25 درصد به تایید بنیاد رسیده باشه میتونید از سهمیه استفاده کنید

 29. زهرا
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۹

  سلام پدرمن از تاریخ۱۸/۲/۶۷ تا۱۸/۲/۶۹سرباز بودن .کارت ایثارگری دارن .میخاستم بدونم سهمیه۵درصد ایثارگری بمن تعلق میگیره؟؟

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۷

   سلام سهمیه ایثارگران زمانی به شما تعلق میگیرد که حداقل 6 ماه در زمان جنگ حضور داشته باشند

  • ن
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   ن دیگه

 30. عاطفه
  ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۹

  سلام ببخشید من سهمیه 5درصد ایثار گری دارم ولی موقع ثبت نام اون رو وارد نکردم میخواستم بدونم الان که یک ماه مونده به کنکور میتونم ویرایش کنم اطلاعاتم رو ؟

  • heydari
   ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۵

   سلام وقت بخیر
   قبل از کنکور سراسری در بازه زمانی دریافت کارت ورود به جلسه میتونید به باجه های رفع نقص آزمون مراجعه کنید
   اگر در حال حاضر بخواین این امر صورت بگیره پیشنهاد میشه با مشاورین ما تماس بگیرید تا مشکلتون رو حل کنند

  • فاطمه
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وخسته نباشید
   پسر من سهمیه ۵درصد داشت که در کنکور استفاده کرد ورتبه کنکنورشو پایین آورد ولی وقتی انتخاب رشته کردیم ونتایج قبولی اومد با رتبه منطقه براش انتخاب رشته کردن.
   آيا در انتخاب رشته اشتباهی کردیم؟ اگه اینطوره ،الان باید چکار کنیم.
   لطفا منو راهنمایی کنید.

 31. یلدا
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

  سلام وقت بخیر من سهمیه ۵درصدی دارم و پشت کنکوری هستم پارسال و امسال برای ثبت نام کنکورم کدی وارد نکردم یعنی برام لحاظ نشده؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

   اگر رزمنده باشید اعمال نشده جانبازی بالا تیکش را بزنید اعمال میشه

 32. امیر
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

  سلام
  ببخشید ۹۵ درصد از اخرین نمره قبولی یا ۷۰ درصد ؟؟
  ایثارگر ۵

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام
   95درصد هستش

   • علی علیزاده
    ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

    عذر خواهی میکنم اشتباه نگفتید باید ۷۰ درصد آخرین نمره را کسب کنند

    • hedayati
     ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

     سلام وقت بخیر
     95 درصد

 33. مهدیه
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

  سلام پدر من 9% جانبازی داره که از طرف ارتش تایید شده و کد داریم ولی از طرف بنیاد جانبازی تایید نشده و پدرم مجدد به بنیاد شهید مراجعه کردن و بهش گفتن باید شکایت کنید و بعد از شکایت گفتن به جز اون 9 درصد احتمالا چند درصد دیگه بهش اضافه میشه حدود دو سه درصد… ولی هنوز همون 9 درصد هم ثبت نشده و دنبال کاراشیم و نمی‌دونیم چقد طول می‌کشه نمیشه همون نامه ها رو برای سازمان سنجش ارسال کرد؟
  و اینکه من یکماه دیگه کنکور دارم و اگه تا اونموقع کد رو بهمون ندن با اینکه تقریبا تایید شده همه چیز من چیکار باید کنم یا راه دیگه ای هست؟ مثل ارسال نامه ها و مدارک برای سازمان سنجش؟

  و دوم اینکه سهمیه من 5 درصد جانبازی میشه یا 25 درصد؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام . نامه ها رو برای سارمان سنجش ارسال کنید. و سهمیه شما میشه ایثاارگری 5 درصد.

 34. کنکوری ۱۰
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

  میشه بیشتر توضیح بدید من متوجه نشدم

 35. کنکوری۱۰
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام
  میدونین تقریبا سهمیه ۵ درصد چقدر رتبه رو میاره پایین؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

   سلام
   95 درصد از اخرین نمره نفر کهققبولی رو بیاره

   • امیر
    ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

    سلام
    ببخشید ۹۵ درصد از اخرین نمره قبولی یا ۷۰ درصد ؟؟
    ایثارگر ۵ درصد

 36. امیر
  ۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶

  سلام من امسال کنکور ارشد ثبت نام کردم و از کد سهمیه ۵ درصدی هم استفاده کردم میخواستم بدونم اگر امسال رتبه ی خوبی نیارم و بخوام دوباره سال بعد کنکور بدم ، میتونم دوباره از سهمیه ۵ درصدیم استفاده کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام وقت بخیربرای استفاده مجدد از سهمیه در صورتی که انتخاب رشته نکنید و قبولی نهایی نیاد براتون بله امکان استفاده مجدد ا سهمیه میباشد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 37. Fateme
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۶

  سلام ما برای دریافت کارت ایثارگری اقدام کردیم و گفتند که کد دوازده رقمی براتون ارسال میشه ؛ دو ماه گذشته و هنوز کد نیومده باید چکار کنیم ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام . برای دریافت کد 12 رقمی ایثار به سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه کنید

 38. اهورا
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۴

  /سلام پدر من ٦ ماه داوطلبانه داره و كارت هم داره سال قبل كد از سايت آجا ميتونستم بگيرم امسال نه
  نوشتن ٦ ماه داوطلبانه براي ارتش تغيير كرده و شده ٣/٤ دواطلبانه! يعني چي؟ چكار كنم؟
  كارت ايثار ٦ ماه داوطلبانه داره قبلا هم استفاده كردم اما قبلو نشدم

 39. نازی میرزا
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

  سلام وقت شما بخیر باشه
  من تراز قلم چیم ۵۰۰۰بوده و فرزند جانباز زیر ۲۵٪هستم…میتونم در رشته ی انسانی دانشگاه فرهنگیان قبول بشم!؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام وقت بخیر برای قبولی فرهنگیان حداقل باید ترازتان 6500 باشد

 40. فاطمه
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶

  سلام پدر من حضور یک سال و نه ماه در جبهه دارد از سمت ارتش… در ثبت نام کنکور کدام گزینه را انتخاب کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام.وقت بخیر.گزینه فرزند ایثارگر را انتخاب نمایید.جهت کسب اطلاعات در خصوص تاثیر سهمیه تماس بگیرید.

 41. فاطمه
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۱

  سلام وقت بخیر..پدر من حضور یک سال و نه ماه در جبهه خدمت کرده کارت ایثار داره…کارت ایثارش مهر ارتش داره منم از سایت ارتش کد رهگیری گرفتم اما در ثبت نام کنکور گزینه ی مربوطه وجود نداره سهمیه ۵ درصد رو تو ثبت نام کنکور کدام گزینه را انتحاب کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷

   فرزند زمنده.

 42. صدف
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۲

  سلام
  پدر من حدودا 5 ماه در منطقه عملیاتی بوده.برا کارت ایثارگری درخواست داده ولی هنوز به دستش نرسیده
  اول اینکه میخوام بدونم 5 درصد بهم تعلق میگیره؟
  دوم اینکه کجا برم برا کد 12 رقمی؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   با توجه به تعداد ماه های حضور به شما سهمیه تعلق نمیگیرد

 43. مهسا صفری
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام من بخاطر حضور پدرم در جبهه سهمیه ۵درصدی دارم
  متاسفانه پدرم پارسال فوت شد میخام بدونم هنوز هم برای شرکت در کنکور تجربی سهمیه ۵درصد رو شامل میشم یا خیر.
  اگر شامل میشم سهمیه ۵درصد چقدر رتبه من رو پایین میاره؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

   سلام
   بله شامل شما میشود
   اگر 70 درصد آخرین رتبه قبولی رو بیارین در رشته و دانشگاه مد نظرتون شما قبولی میارین

   • علی علیزاده
    ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۹

    سلام منظورتان ۷۰ درصد نمره یا همان تراز است ؟

    • gholizadegan
     ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

     سلام روزتون بخیر تراز کل ملاک است

 44. مهسا صفری
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام من بخاطر حضور پدرم در جبهه سهمیه ۵درصدی دارم
  متاسفانه پدرم پارسال فوت شد میخام بدونم هنوز هم برای شرکن در کنکور تجربی سهمیه ۵درصد رو شامل میشم یا خیر.
  اگر شامل میشم سهمیه ۵درصد چقدر رتبه من رو پایین میاره؟

 45. Fateme
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۵

  سلام وقت بخیر.
  پدر من سهمیه ایثارگری داره و ما برای گرفتن کارت ایثارگری اقدام کردیم ولی گفتن زمان میبره تا کارت به دستتون برسه و من امسال کنکور دارم میخواستم بدونم تا کارت به دستم نرسید سهمیه من تو کنکور محاسبه میشه یا نه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت بخیر برای تاثیر سهمیه 5 درصد ایپارگران اگر کد 12 رقمی رو دارید کفایت میکنه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 46. Mohi
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۹

  سلام خسته نباشید
  پدرمن به مدت دوسال از سال۶۶تا۶۸درمناطق عملیاتی کردستان سرباز وظیفه درجبهه بودن ایا سهمیه پنج درصد بمن تغلق میگیره ؟تاکید میکنم سرباز وظیفه بوده و داوطلبی نبود ممنون میشم پاسخ بدهیدد

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۰

   سلام . بستگی به رسته خدمتی و مدت زمان ثبت شده دارد

   • ۱۳ماهش دواران جبهه بوده آیا سرباز وظیفه به من سهمیه پنج‌درصدی تعلق میگیرد؟
    ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۷

    ممنون میشم پاسخ بدهید،

   • ۱۳ماهش دواران جبهه بوده آیا سرباز وظیفه به من سهمیه پنج‌درصدی تعلق میگیرد؟
    ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۹

    ازاین دوسال ۱۳ماهش داخل جبهه بوده میخواستم مطمئن شم چون سرباز وظیفه بوده بمن فرزند سهمیه ایثارگری تعلق میگیرد
    ممنون میشم پاسخ بدهید،

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

     سلام
     سهمیه 5 درصد را شامل میشود

  • Narsis
   ۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۹

   سلام وقت بخیر من پدرم ۲۵ ماه خدمت سربازیش تو جبهه مناطق جنگی خوزستان از تا ۱۸/۳/۶۵ تا ۱۸/۲/۶۷ بوده میخواستم بدونم سهمیه پنج درصدی به من تعلق میگیره با وجود اینکه این ۲۵ماه خدمت سربازی بود؟

   • کارشناس ارشد
    ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

    سلام وقت بخیر در صورتی در سالهای قبل 67 در مناطق جنگی هم بودن بله تعلق میگیره ولی باید از طریق اخرین یگان ترخیصی پیگیری بفرمایید برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 47. هاشمی
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۳

  سلام پدر من ۸ ماه جبهه داوطلبی داره و کارت ایثارگری هم داره ،اما پارسال کد از سپاه گرفتم و وارد کردم اشتباه بود و اعمال نشد . لطفا راهنمایی کنید امسال از کجا باید بگیرمش و کجا بفهمم اون کد صحیحه

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام وقت بخیر به امور ایثارگری سپاه مراجعه بکنین تا کد جدید بگیرین

   • جبار
    ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

    سلام
    ببخشید کد ایثارگری هر بار تغییر میکنه؟؟
    یا ثابته من پارسال گرفتم استفاده نکردم مبخوام امسال استفاده کنم

    • bagheri
     ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

     با سلام معمولا تقییری ندارد ولی اگر قبول نشد باید از مرکز اقدام کنید

 48. Aylin
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

  سلام وقتتون بخیر
  پدر من هجده ماه در جبهه حضور داشتن مناطق خرمشهر و… ولی خدمت سربازیشون بوده میخواستم ببینم پنج درصد سهمیه بمن تعلق میگیره یا نه؟
  بعد اگر من کنکور بدم و از سهمیه استفاده کنم ولی قبول نشم سال بعد نمیتونم استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام وقت بخیر بله سهمیه تعلق می گیرد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 49. سمانه
  ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۳

  سلام. وقتتون بخیر. ببخشید من سال دیگه با برادرم کنکور دارم. البته من پشت کنکوری هستم. میخواستم ازتون بپرسم من و برادرم هر دو می تونیم از سهمیه ی 5 درصدی پدرم استفاده کیم یا فقط یکی از ما میتونه از سهمیه استفاده کنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۵

   سلام وقت به خیر
   سهیمه 5 درصد ایثارگران برای هر مقطع یکبار و برای هر یک از اعضای خانواده قابل استفاده است.
   برای مشاوره و نحوه اعمال سهیمه با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • ....
    ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۱

    سلام من اینو متوجه نشدم یعنی خواهرام که واسه ارشد ثبت‌نام کنن دوتاش باهم نمیتونن از این کد استفاده کنن و منم که میخوام کنکور ثبت‌نام کنم نمیتونم؟و اگه خدای نکرده کنکور قبول نشم سال بعد میتونم ازش استفاده کنم یا نه؟؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۶

     مشکلی برای استفاده همزمان خواهر و برادر وجود ندارد

 50. نجمه
  ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام من مدرک کارشناسی دارم و میخوام دوباره کنکور بدم. برای کنکور کارشناسیم از سهمیه استفاده نکردم. می تونم سال دیگه که میخوام کنکور بدم از سهمیه استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر بله می توانید

   • نجمه
    ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۴

    متشکرم از پاسخ گویی تون

مطالب مرتبط

تماس با مشاور