تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
برنامه ریزی آزمون دکتری

برنامه ریزی آزمون دکتری 1401 + مصاحبه با نفرات برتر

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
برنامه ریزی آزمون دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بهترین روش برای برنامه ریزی آزمون دکتری مشخص شده است. اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارید، لازم است بدانید که این آزمون با آزمون های مقطع کارشناسی و ارشد کاملاً متفاوت است. به طور مثال باید با لیست سرفصل آزمون دکتری آشنایی کامل را داشته باشید و هم چنین  با بررسی مصاحبه با نفرات برتر نکات این آزمون را استخراج کنید. ما در این مطلب قصد داریم به تمامی سوالات شما در رابطه با دکتری برنامه ریزی درسی پاسخ دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرفصل آزمون دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برنامه ریزی آزمون دکتری

 قبل از اینکه نکات مربوط به برنامه ریزی آزمون دکتری را بررسی کنیم. لازم است بدانید که این آزمون علاوه بر مرحله کتبی یک مرحله شفاهی که همان مصاحبه است نیز دارد. پس با اطلاع از این نکته در ادامه نکات مربوط به برنامه ریزی آزمون دکتری را بررسی خواهیم کرد.

اگر بخواهیم به صورت خیلی خلاصه نکات مربوط به برنامه ریزی آزمون دکتری را بررسی کنیم، باید بگوییم که در این آزمون تعیین هدف، زمان بندی و شیوه مطالعه بسیار مهم است.

 

 

برای اطلاع از نکات مربوط به ثبت نام آزمون دکتری کلیک کنید.

 

 

تعیین هدف در برنامه ریزی آزمون دکتری

تعیین هدف در برنامه ریزی آزمون دکتری بسیار مهم است. البته به صورت کلی تعیین هدف از جمله نکات بسیار مهم در تمامی مراحل و فریندهای موفقیت است. شما با تعیین هدف، می توانید مقصدی که قصد رسیدن به آن را دارید، واضح تر ببینید و هم چنین مسیر صحیح را به درستی تشخیص دهید. در حالی که اگر هدف خود را به درستی تعیین نکرده باشید، قطعاً با مشکلات بسیاری در دکتری برنامه ریزی درسی مواجه خواهید شد. این موضوع مهم است که حتماً هدف شما هماهنگ با علایق تان باشد. صرفاً پول و بازار کار را به تنهایی در نظر نگیرید، البته این موارد بسیار مهم هستند اما نادیده گرفتن علاقه نیز کار درستی نیست.

 

 

 

دکتری برنامه ریزی درسی

 

 

زمانبندی در برنامه ریزی آزمون دکتری

زمانبندی بدون شک یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در برنامه ریزی آزمون دکتری است. اگر به این موضوع توجه کافی را نداشته باشید، قطعاً با مشکل کمبود وقت مواجه شده و در نتیجه به نمره ای که مورد نظرتان است، نمی رسید. از آنجایی که بیشتر داوطلبان دکتری متاهل و یا شاغل هستند به همین دلیل می توانید در این مورد از مشاوران کمک بگیرید تا برنامه ای مختص شما تنظیم کنند.

البته برای داشتن زمانبندی بهتر یک سری نکات وجود دارد که با رعایت کردن آن ها می توانید، این موضوع را به بهترین نحو انجام دهید.

اولین مورد تنظیم یک برنامه منطقی و عاقلانه است. زیرا اگر به این نکته توجه نداشته باشید، قطعاً استراحت و یا تفریح شما در برنامه حذف شده و این نشان دهنده یک مشکل خواهد بود. مورد بعدی اولویت بندی منابع است. همانطور که می دانید در دکتری برنامه ریزی درسی ممکن است منابع بسیار متعددی معرفی شده باشد که این وظیفه شماست، منابع اصلی را از غیر اصلی تشخیص دهید. البته اگر  به مصاحبه با نفرات برتر توجه کافی داشته باشید، می توانید اسامی بهترین منابع را از آن استخراج کنید. مورد بعدی ایجاد تعادل است که باید حتماً در تمامی موارد در نظر گرفته شود.

 

 

شیوه مطالعه در برنامه ریزی آزمون دکتری

در کنار همه نکات گفته شده در موارد فوق، انتخاب شیوه مطالعه نیز بسیار مهم است. از آنجایی که تعداد منابع بالا است، آشنایی با شیوه های تست زنی، خلاصه نویسی و همچنین تند خوانی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

 

مصاحبه با نفرات برتر

 

 

اصول برنامه ریزی آزمون دکتری

اولین اصل در اصول برنامه ریزی آشنایی با منابع یا همان سرفصل آزمون دکتری است. اگر در این مورد اطلاعات کافی را ندارید، می توانید از مشاوران ما برای آشنایی بیشتر با سرفصل آزمون دکتری کمک بگیرید. از جمله موارد دیگر آشنایی با زبان انگلیسی است. بهتر است قبل از آغاز مطالعه برای آزمون دکتری ابتدا زبان خود را به سطح خوبی مانند آیلتس برسانید.

 

 

10 نکته مهم برنامه ریزی درسی کنکور دکتری

ما در موارد فوق سعی کردیم نکات کلی برای برنامه ریزی آزمون دکتری را بررسی کنیم. اما در این قسمت قصد داریم 10 نکته مهم برای موفقیت در برنامه ریزی این آزمون را در اختیار شما قرار دهیم.

 

 

سرفصل آزمون دکتری

 

 

گام اول: تعیین هدف

همانطور که در مقدمه هم اشاره کرده بودیم، در برنامه ریزی آزمون دکتری تعیین هدف بسیار مهم می باشد. در مصاحبه با نفرات برتر نیز تعیین هدف بسیار مهم معرفی شده است.

 

 

گام دوم: تهیه منابع همسان با میزان تسلط به دروس

یکی از دو راهی هایی که همه داوطلبان آزمون دکتری با آن مواجه هستند، تهیه منابع اصلی و کمک آموزشی است. لازم است بدانید که هر یک از این منابع نقاط قوت و ضعف خود را دارند که هر فردی با توجه به شرایطی که دارد، باید یکی از آن ها را انتخاب کند.

 

 

گام سوم: آگاهی از زمان بندی

در آزمون دکتری باید به این باور برسید که هر فردی یک برنامه خاص و مختص به خودش نیاز دارد. به طور مثال در این برنامه لازم است آمادگی فرد در هر یک از دروس و همچنین میزان ساعتی که می تواند برای مطالعه اختصاص دهد، در نظر گرفته شود.

 

 

گام چهارم: پیدا کردن نقاط قوت و ضعف

پیدا کردن نقاط قوت و ضعف نیز از جمله مواردی است که می تواند تاثیر قابل توجهی بین شما و رقبای تان ایجاد نماید.

 

 

گام پنجم: شناخت ضرایب دروس

ضرایب درسی مقطع دکتری شامل (دروس تخصصی: 4، استعداد تحصیلی: 1، زبان خارجی: 1) می شود. از آنجایی که دروس اصلی ضریب بیشتری دارد، پس باید به آن ها توجه ویژه ای شود.

 

 

گام ششم: انعطاف پذیری برنامه

داشتن برنامه ای انعطاف پذیر نیز می تواند به شما در موفقیت آزمون دکتری کمک بسیاری نماید.

 

 

گام هفتم: تست زنی

مهارت تست زنی را فراموش نکنید. زیرا افزایش مهارت در تست زنی یعنی پاسخ به سوالات بیشتر در زمان کمتر که بسیار مهم است.

 

 

گام هشتم: مرور

پس از رعایت تمام نکات فوق و به خاطر سپردن مطالب، باید حتماً برنامه منظمی جهت مرور داشته باشید.

 

 

گام نهم: اجرا نمودن برنامه

برای این که برنامه خود را تحت هر شرایطی اجرا کنید، لازم است از یک پشتیبان سخت گیر کمک بگیرید.

 

 

گام دهم: جمع بندی صحیح

آخرین مرحله در برنامه ریزی آزمون دکتری، جمع بندی صحیح است. با یک جمع بندی خوب قطعاً می‌توانید تا 50 درصد نتیجه آزمون را به نفع خودتان تغییر دهید. اما اگر جمع بندی خوبی نداشته باشید، شاید کمتر از نصف میزان ساعاتی که مطالعه کرده اید، نتیجه خروجی دریافت کنید.

 

 

نحوه صحیح مطالعه برای آزمون دکتری چیست؟

حالا که اطلاعات خوبی از نحوه انجام برنامه ریزی آزمون دکتری را شناختید، می توانید با مطالعه این قسمت از نحوه صحیح مطالعه برای آزمون دکتری اطلاعات کافی را بدست آورید.

 

 

پیش خوانی یا مطالعه مفهومی

در ابتدا قبل از آغاز به مطالعه عمیق باید پیش خوانی را انجام دهید. منظور از پیش خوانی همان مطالعه سرفصل ها و مطالعه اجمالی است. در این مرحله می توانید مواردی را که به نظرتان مهم می آید، علامت گذاری نمایید.

 

 

خلاصه نویسی

خلاصه نویسی در حین مطالعه می تواند بسیار تاثیر گذار در روند مطالعه باشد. پیشنهاد ما خلاصه نویسی بعد از تمام شدن مطالعه هر مبحث است. حاشیه نویسی، علامت گذاری، دسته بندی و یادداشت برداری همگی از جمله انواع روش های خلاصه نویسی هستند.

 

 

حل نمونه سوال و تست

اگر در حین مطالعه به حل نمونه سوال و تست بپردازید، کمک بسیاری به شما در مطالعه خواهد کرد.

 

 

تست های مبحثی

تست های مبحثی را در حین مطالعه فراموش نکنید زیرا نوعی مرور محسوب می شود.

 

 

تست های زمان دار

اگر می خواهید هم زمان سرعت و مهارت خود را در تست زنی افزایش دهید، پیشنهاد ما به شما زدن تست های زمان دار است.

 

 

تست های جامع

تست های جامع نیز به شما کمک می کنند که در جسله کنکور واقعی حضور ذهن بیشتری برای پاسخ به سوالات داشته باشید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم تمامی نکات مرتبط با برنامه ریزی آزمون دکتری را در اختیار شما قرار دهید. برای برنامه ریزی آزمون دکتری، لازم است از سرفصل آزمون دکتری اطلاعات لازم را بدست آورده و به علاوه از نکات مربوط به مصاحبه با نفرات برتر استفاده کنید. ما در این مطلب تمام تلاش خود را برای انتقال مفاهیم دکتری برنامه ریزی درسی کردیم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با آزمون دکتری و نحوه مطالعه برای آن داشتید، می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مصاحبه با نفرات برتر از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

مشاوره انتخاب رشته دکتری

ذفترچه انتخاب رشته دکتری

ثبت نام مصاحبه دکتری

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مهم ترین مورد در برنامه ریزی آزمون دکتری چیست؟

مهم ترین مورد این موضوع است که باید برای هر فرد برنامه ای خاص تدوین شود.

در آزمون دکتری ضرایب دروس مهم است؟

بله بسیار مهم است و باید در برنامه ریزی به آن توجه شود.

برنامه ریزی استراتژیک برای آزمون دکتری چیست؟

در برنامه ریزی استراتژیک برای آزمون دکتری باید به نقاط قوت و ضعف افراد توجه ویژه ای شود.

آیا در برنامه ریزی برای آزمون دکتری می توان از ایران تحصیل کمک گرفت؟

بله ایران تحصیل به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور