تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
شرایط ایست خدمتی

ایست خدمتی 1400‌ | شرایط و مراحل ایست خدمتی سربازی

شرایط ایست خدمتی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

شرایط و مراحل ایست خدمتی 1400 اعلام شد. کلیه افراد متقاضی می توانند بعد از کسب اطلاعاتی در رابطه با ایست خدمت از جمله امریه بعد از ایست خدمتی، ایست خدمتی دانشگاه و یا سربازی بعد از ایست خدمتی اقدامات لازم را برای شرکت در این طرح از نظام وظیفه انجام دهند.

فرد مشمول در صورت داشتن شرایط لازم می تواند اقداماتی را جهت دریافت ایست خدمتی اعصاب روان انجام داده و مراحل دریافت آن را طی کند.

البته باید توجه داشته باشید که الزاماً‌ بعد از اتمام این دوره باید برای خدمت سربازی بعد از طرح مذکور و گذراندن این دوره اقدام کنید.

برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با ایست خدمت اعصاب روان یا سربازی و امریه بعد از ایست خدمتی با تیم مشاوره ای حرفه ای و کاردان در این رابطه تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را از آن ها دریافت کنید.

 

ایست خدمتی

 

جهت اطلاع از نحوه اخذ ایست خدمتی اعصاب روان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

در صورت نیاز و تمایل به ادامه تحصیلات دانشگاهی می توانید در صورت داشتن شرایط لازم از طرح ایست خدمت نظام وظیفه استفاده کنید.

 

 

امریه بعد از ایست خدمتی

 

ایست خدمتی به چه معناست؟

از آن جایی که همواره تأکید مقام معظم رهبری بر روی هر چه بالاتر رفتن مهارت های فردی و همین طور علمی جوانان این مرز و بوم بوده در نتیجه، تصمیم به اجرای طرح ایست خدمتی برای افراد مشمول خدمت نظام وظیفه، در نظر گرفته شده است.

در حقیقت، در صورت تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های مختلف نیز می توانید برای استفاده از طرح ایست خدمت اقدام کنید.

 

برای اطلاع از این که چگونه غیبت سربازی را پاک کنیم؟ وارد لینک مربوطه شوید.

 

انواع ایست خدمتی در نظام وظیفه

شاید این پرسش مهم در ذهن شما دوستان عزیز نیز مطرح شده باشد که آیا ایست خدمت هم مانند معافیت از سربازی در دسته های مختلفی قرار می گیرد یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما عرض کنیم که براساس قوانین تصویب شده در خدمت نظام وظیفه انواع ایست خدمتی دانشگاه دو دسته مختلف قرار می گیرد.

در واقع، هر یک از افراد مشمول می توانند برای دریافت ایست خدمت دائم و همین طور موقت اقدامات لازم را انجام داده و تمهیدات لازم را در این رابطه ببینند.

البته دقت داشته باشید که دریافت این دو ایست خدمت در صورت داشتن شرایط لازم برای افراد مشمول و متقاضی امکان پذیر است.

 

برای اطلاع از نحوه محاسبه غیبت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

ورود به دانشگاه و تحصیل در آن

حتماً همه می دانید که در صورت نیاز به گذراندن دوران خدمت نظام وظیفه دیگر امکان حضور در دانشگاه و کلاس درس را ندارید.

از این رو، شاید بسیاری از افراد دانشجو و مایل به ادامه تحصیل در رابطه با این موضوع نیز کمی ناراحت و نگران باشند.

 اما در اینجا باید خبر خوبی را به شما بدهیم و آن هم این که در صورت دریافت این طرح می توانید به راحتی به دانشگاه محل تحصیل خود بازگردید و بعد از اتمام تحصیل باز برای گذراندن سربازی بعد از ایست خدمتی و یا امریه بعد از ایست خدمتی اقدامات لازم و ضروری را انجام دهید.

با توجه به وجود این طرح، دیگر جای نگرانی از بابت ادامه تحصیل در دانشگاه و اتمام دوره تحصیلی در این رابطه وجود ندارد.

استفاده از طرح مذکور تا زمانی مشخص برای افراد دانشجو امکان پذیر است و فرد بعد از اتمام دوره تحصیل خود، باید برای سربازی اقدام کند.

 

برای اطلاع از میزان حقوق و دریافتی سربازان در طول خدمت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

ایست خدمتی اعصاب روان

 

شرایط لازم برای دریافت ایست خدمت پزشکی

در صورتی که شما به بیماری مبتلا باشید و حضور در خدمت نظام وظیفه برای شما بسیار سخت و یا حتی محال باشد دریافت این طرح، حال چه به صورت دائم و چه موقت برای شما دوستان عزیز و در صورت تأیید و صلاحدید شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه فراهم است.

شرایط دریافت ایست خدمت پزشکی:

 • امکان دریافت ایست خدمتی اعصاب روان برای افراد متقاضی امکان پذیر است.
 • داشتن بیماری های اسکلتی، ریه، غدد مترشحه داخلی و یا بیماری های دستگاه تناسلی ادراری 
 • عدم توانایی جسمی و عضلانی کافی برای گذراندن دوران خدمت سربازی
 • اگر به دلیل مشکلات جسمی مجبور به انجام عمل جراحی شده اید در این صورت می توانید به مدت شش ماه الی یک سال به سربازی نرفته و از طرح ایست خدمت استفاده کنید.
 • اگر به بیمای قابل بهبودی مبتلا شده اید اما به هر حال نیاز به استراحت در منزل جهت بهبودی را دارید اینجاست که ایست خدمت پزشکی شامل حال شما می شود.

 

برای اطلاع از شرایط توجیه غیبت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

در مورد قوانین و شرایط در نظر گرفته شده برای استفاده از ایست خدمت چه می دانید؟

موضوع مهمی که در اینجا نباید از ذکر آن غافل شد در رابطه با قوانین و ضوابط اعلامی در رابطه با این طرح است. آیا اطلاعی از قوانین و ضوابط اعلامی در رابطه با این نوع ایست خدمت سربازی دارید؟

اگر شما هنوز دانش آموز هستید و هنوز تحصیلات دوران مدرسه خود را به اتمام نرسانده باشید و یا این که قصد ورود به دوره کاردانی را داشته باشید به هیچ وجه نمی توانید از این طرح استفاده کنید.

تنها در صورتی که مایل به اتمام تحصیلات دانشگاهی خود در دوره لیسانس، کارشناسی ارشد و یا دکتری را دارید امکان استفاده از این طرح را داشته و در نهایت شروع دوران امریه یا ورود به پادگان ها برای اتمام دوره سربازی بعد از ایست خدمتی برای شما وجود دارد.

توجه: اگر شما به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه پیام نور، غیرانتفاعی، آزاد و یا شبانه و روزانه شده اید به هیچ وجه استفاده از این طرح هنگام تحصیل در دانشگاه شامل حال شما نمی شود.

تذکر: اگر خدایی ناکرده سوء سابقه کیفری دارید و یا این که جزء مشمولان غایب هستید باید قید استفاده از این طرح را هنگام تحصیل در دانشگاه بزنید.

 

برای اطلاع از نحوه خرید بیمه سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مراحل دریافت و استفاده از ایست خدمتی

 

شرایط دریافت ایست خدمتی

 

یکی از مهم ترین مواردی که قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت ایست خدمت باید به آن توجه داشته باشید در رابطه با مراحل و نحوه دریافت و استفاده از ایست خدمتی سربازی از جمله ایست خدمتی اعصاب روان است.

برای دریافت این امتیاز مهم جهت تحصیل در دانشگاه اولین کاری که باید انجام بدهید این است که به دانشگاه محل قبولی خود که از قضا از طریق آزمون سراسری هم در آن پذیرفته شده اید مراجعه کرده و از مسئول مربوطه فرم درخواست معافیت تحصیلی خود را دریافت کنید.

خب حال کاری که باید با این فرم درخواست انجام دهید تحویل آن به مسئول مربوطه در سازمان نظام وظیفه است.

اینجاست که سازمان نظام وظیفه تحقیقات و بررسی های لازم را در این رابطه انجام می دهد و از داشتن شرایط لازم در این رابطه برای شما مطمئن می شود و در نهایت شما می توانید تا اتمام دوران تحصیل از این طرح استفاده کنید.

 

استفاده از کسری خدمت

شاید این سؤال مهم در ذهن شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل نیز مطرح شود که آیا در صورت دریافت ایست خدمت می توان برای دریافت کسری خدمت نیز اقدام کرد یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما این موضوع مهم را عرض کنیم که با اتمام طرح ایست خدمت به آسانی و با دریافت پروژه ای می توانید از دوران خدمت نظام وظیفه خود در پادگان مختلف در نظر گرفته شده برای این امر کم کنید.

در صورتی که به دنبال کسب اطلاعاتی بیشتر و دقیق تر در این رابطه هستید می توانید روی کمک های مشاورانی خبره و کاردان در این رابطه حساب ویژه ای باز کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را از آن ها دریافت فرمایید.

 

برای اطلاع از وسایل مورد نیاز برای حضور در خدمت نظام وظیفه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

آشنایی و کسب اطلاعاتی در مورد شماری از اصطلاحات و قوانین سربازی

در این بخش از نوشته حاضر به دلیل نیاز شما به اطلاع از قوانین و اصطلاحات گنجانده شده در خدمت نظام وظیفه با ذکر این موارد مهم در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

 

برای دانلود دفترچه خدمت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

معافیت تحصیلی در سربازی

در رابطه با معافیت تحصیلی در سربازی باید خدمت شما عرض کنیم که این نوع معافیت شامل حال افرادی می شوند که تمایل به گذراندن دوران تحصیل در دانشگاه ها و یا مدارس مختلف را دارند.

تا زمانی امکان استفاده از معافیت تحصیلی سربازی برای افراد متقاضی وجود دارد که تحصیلات آن ها به پایان نرسیده باشد.

با اتمام دوران تحصیل فرد مجدداً باید شال و کلاه کرده و دوران خدمت سربازی خود را در پادگان های خدمت نظام وظیفه بگذراند.

 

اضافه خدمت در سربازی

اگر خدایی ناکرده در طول دوران خدمت نظام وظیفه خود خطایی را مرتکب شده و یا این که در زمان مقرر خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نکرده اید در نتیجه، مشمول اضافه خدمت در سربازی می شوید.

 

دوره آموزشی در خدمت سربازی

دوره خدمت نظام وظیفه در دو دسته دوران سربازی و همین طور آموزشی دسته بندی می شود.

هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه قبل از شروع دوران خدمت خود در پادگان های نظام وظیفه، باید دوره ای را به مدتی کوتاه و به صورت آموزشی سپری کند تا بدین ترتیب آمادگی لازم را برای خدمت به دست آورد.

از میان آموزش های لازم داده شده در دوره آموزشی می توان از تیراندازی، مسیریابی در روز و شب و همین طور اسلحه شناسی اشاره کرد.

 

پادکست صوتی مقاله

 

برای آشنایی با شرایط لازم برای دریافت ایست خدمت سربازی از جمله ایست خدمت پزشکی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

کانال اطلاع رسانی سربازی

مطالب مرتبط

انواع معافیت های سربازی

رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

کفالت سربازی

معافیت پزشکی سربازی

شرایط خرید خدمت

ایست خدمتی

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

ایست خدمتی چیست؟ 

در صورت نیاز به ادامه تحصیل در طول دوران سربازی می توانید از طریق طرح ایست خدمتی دانشگاه برای این امر اقدام کنید. اما بعد از اتمام تحصیل باید برای سربازی بعد از ایست خدمتی اقدام کنید.

آیا پس از اتمام مهلت ایست خدمتی باید برای شرکت در امریه بعد از ایست خدمتی برای مشمولان وجود دارد؟

بله. در غیراینصورت برای فرد مشمول غیبت ثبت می شود.

آیا امکان دریافت ایست خدمتی اعصاب روان برای افراد مشمول وجود دارد؟

بله. اما قبل از هر چیز باید از شرایط اعلامی برای آن مطلع شوید.

مراحل دریافت ایست خدمتی چیست؟

برای اطلاع از نحوه و مراحل ایست خدمتی با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. امیر
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۲

  سلام.من غیبت پشت دفترچه‌ای ندارم نه تا حالا انصراف زدم از دانشگاه فقط میخوام بدونم با غیبت زیر 14 روز میتونم ایست خدمتی بزنم و این غیبت زیر 14 روز مشکلی برام پیش نمیاره؟ممنون میشم جواب بدین.

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۲

   سلام . باید به پلیس 10+ مراجعه کنید

 2. امیر
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۱

  سلام.من غیبت پشت دفترچه‌ای دارم نه تا حالا انصراف زدم از دانشگاه فقط میخوام بدونم با غیبت زیر 14 روز میتونم ایست خدمتی بزنم و این غیبت زیر 14 روز مشکلی برام پیش نمیاره؟ممنون میشم جواب بدین.

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

   سلام . باید به پلیس 10 + مراجعه کنید

 3. امیر
  ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۱

  سلام من نه غیبت پشت دفترچه‌ای دارم نه تا حالا انصراف زدم از دانشگاه فقط میخوام بدونم با غیبت زیر 14 روز مشکلی پیش نمیاد برای ایست خدمت؟ممنون لطفاً جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۰

   سلام. مراجعه کنید به پلیس 10 +

 4. Alirreza
  ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۸

  سلام من نه غیبت پشت دفترچه‌ای دارم نه تا حالا انصراف زدم از دانشگاه فقط میخوام بدونم با غیبت زیر 14 روز مشکلی پیش نمیاد برای ایست خدمت؟ممنون لطفاً جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۸

   سلام . مشکلی نیست به پلیس 10 + مراجعه کنید

 5. علی
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۱

  سلام
  من 3 سال پیش برای ادامه تحصیل بعد از 24 روز ایست خدمت زدم الان می‌خوام دوباره برم سربازی
  آیا من رو در همون پادگان قبلی میفرستند؟؟
  آیا باید آموزشی رو از صفر شروع کنم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۴

   سلام. آموزشی از اول است

 6. بهزاد
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام خسته نباشید
  من الان دیپلم دارم میگیرم البته تجدید دارم و آخرین مهلتم هستش و تو یکی از درس ها افتادم میخواستم ببینم من دفترچه بفرستم و بین سربازی برم دیپلم بگیرم
  قبول بشم میتونم کنکور شرکت کنم و یا دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و ایست خدمتی بگیرم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۴

   سلام خیر

 7. مهدی
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۰

  با عرض سلام و احترام
  من یک بار از پیام نور انصراف دادم بعد اومدم روزانه رشته ی پرستاری بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی که به خدمت سربازی اعزام می شم می تونم حین سربازی کنکور بدم و با قبولی از پزشکی می تونم از ایست خدمت بهره ببرم؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۰

   سلام. بله

 8. رضا
  ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۱

  باسلام… و وقت بخیر… من پسر 20 ساله ای هستم که برج 1400/7 اعزام شدم بخدمت که در طول خدمت دچار بیماری اعصاب و روان شدم در حدی که فکر خودکشی بسرم میزنه میخوام لدونم با چنین شرایطی ممکنه ایست خدمتی داىٌم یا موقت برام بزنن… متشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام وقت بخیر درخواست معافیت بزنین امکانش هست برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 9. aref
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۸

  سلام بعد از ایست خدمتی ک ۲سال گذشته میخام برگردم دوباره باید برم اموزشی؟!؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام وقت بخیر.
   بله

 10. امیرحسین
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲

  سلام خسته نباشد من الان هشت ماه خدمت هستم امکانش هست دانشگاه ثبت نام کنم در مقطع کاردانی ایا ایست خدمتی می خورم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۱

   سلام .ایست خدمتی میخورید

 11. سجاد
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام کسانی که دوبار از دانشگاه ازاد انصراف دادن میتونن در صورت قبولی در کنکور ایست خدمت بگیرند

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقت بخیر اگر سامل غیبت نباشن

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقتتون بخیر اقایان با داشتن مشکل نظاموظیفه با دو بار انصراف دادن حق اجازه تحصیل به انها داده نمی شود

 12. آرش
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

  سلام با توجه به حذف سربازی برای دکتر میشه ایست خدمتی زد و بعد از دریافت دکتری از این مزیت استفاده کرد

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام
   سربازی برای دکتری حذف نشده به جاش پروژه جایگزین شده است

 13. آریان
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

  سلام.غیبت از چه تاریخی شروع میشه؟ اگر یک روز قبل پایان معافیت اقدام به پر کردن دفترچه کنیم وارد غیبت میشیم؟لطفا توضیحاتی در این مورد بفرمایید.بسیار ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقتتون بخیر معمولا باید حداقل یه هفته قبل از اتمام معافیت تحصیلی اقدامی داشته باشید برای پست کردن دفترچه چون معمولا تا مرحله ثبت یه مقدار زمان می برد

 14. شایان
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳

  من ۶ ماه خدمت کرده ام و با قبولی در ازمون کارشناسی ارشد به دانشگاه رفته ام. بعد از اتمام دانشگاه چه مدت وقت دارم تا برم دوباره خدمت؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت بخیر بلافاصله بعد فرغ التحصیلی

 15. علی
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۴

  سلام. من ورودی ۹۸ کاردانی بودم
  ۳ ترم خوندم و انصراف دادم
  کنکور ۱۴۰۰ رو دادم قبول نشدم. الان دارم میرم خدمت سربازی بدون هیچ اضافه خدمتی. خواستم ببینم اگه من توی سربازی کنکور بدم و فرهنگیان قبول بشم برای کنکور ۴۰۱ ایست خدمتی به من تعلق میگیره یا نه .

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر بله امکانش هست برای ایست خدمتی

 16. sajad
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۳

  سلام من یه بار از دانشگاه انصراف دادم و الان دانشجوی پرستاریم تو ازاد میخواستم بدونم اگه کنکور بدم و پزشکی قبول شم امکانش هست بعد این که جوابای کنکور اومد دفترچه پست کنم و از ایست خدمت استفاده کنم خیلی لطف میکنید اگه جواب بدید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقتتون بخیر جهت پست کردن دفترچه حتما باید انصراف خود را ثبت کنید و اگر در حین خدمت باشید و قبولی کنکور بیاورید می توانید ایست خدمتی بگیرید
   و اگر در حین تحصیل باشید و بخواهید کنکور دهید در صورت قبولی هم نمی توانید به دانشگاه بروید برای رشته ی قبولی جهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی مرکز تماس بگیرید

 17. مهدی
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۰

  سلام
  من در حین خدمت هستم و بهمن ماه میخوام ایست تحصیلی بزنم و برم دانشگاه آزاد
  یک روز غیبت توی یگان دارم امکان داره مشکلی پیش بیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز باید با فرمانده یگان صحبت کرده و درخواست بخشش غیبت کنید

 18. کارشناس ارشد
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۳

  سلام
  برای ایست خدمت نداشتن غیبت الزامی است.

 19. مهدی
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام.با ثبت نام در دانشگاه ازاد در مقطع کارشناسی پیوسته هم میشه ایست خدمتی گرفت؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲

   سلام وقتتون بخیر در صورتی قبولی دانشگاه چه با کنکور باشد چه بر اساس سوابق تحصیلی بیاورید برای مقطع کارشناسی پیوسته می توانید ایست خدمتی بگیرید

   • مهدی
    ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

    به نظرتون من با معدل ۱۵/۷۰ شرط قبولی تو دانشگاه ازاد رو دارم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

     سلام وقت به خیر
     حداقل معدلی برای پذیرش بر اساسا سوابق تحصیلی تعیین نشده اما هرچه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.با توجه به معدل شما احتمال قبولی 60 درصد است.

     • مهدی
      ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

      یعنی کسایی که زیر ۱۴ روز غیبت داشته باشن برای ایست زدن مشکلی ندارند؟

     • کارشناس ارشد
      ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

      سلام وقت بخیر طبق قوانین نخیر نشکلی نداره

 20. رضا
  ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۹

  سلام من دیپلم دارم و پیش دانشگاهی پاس نکردم و الان سربازم میتونم برم پیش دانشگاهی امتحان بدم؟یا میشه با دیپلم رفت دانشگاه و ایست خدمتی گرفت؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقتتون بخیر بدون داشتن پیش فقط می توانید به دانشگاه علمی کاربردی بروید و چون مقطع کاردانی د ارد در مقطع کاردانی به شما ایست خدمتی داده نمی شود

 21. محمد
  ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

  من ۱۸روز آموزشی ایست خدمت زدم رفتم دانشگاه الان من دوباره برم خدمت همون پادگان میوفتم همون ۱۸روز باقی میماند

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

   سلام وقت بخیر. در صورتیکه ایست خدمتی داشتید ادامه خدمتتون هم در همون پادگان هست و 18 روزی که خدمت کردید براتون محاسبه نمیشه.

 22. مهدی
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

  با سلام بنده قبول شدم نظام درجه داری مرحله آخر که تعیین رسته هست فردا می باشد و به من که در حین خدمت سربازی هستم نامه دادن و دو روز مرخصی گرفتم برای انجام مرحله اخر استخدامم و برج ۹ یا ۱۰ هم اعزام هستش میخاستم بدونم بمن نامه میدن که ببرم پادگان ایست خدمت بزنم یا خیر امکانش هست!؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام برای ایست خدمتی1400 اگر شرایطش رو داشته باشید میتونید اقدام کنید.

 23. هیرا کامرانی
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۷

  با سلام
  من ورودی مهر 99کاردانی ناپیوسته رشته حسابداری دانشگاه آزادم و تا حالا انصراف ندادم و یک ترم مرخصی هم استفاده کردم
  تصمیم گرفتم برای کنکور 1401 بخونم اگر در اسفند 1400 یا فرودین 1401 (یعنی زمانی بین ترم 4 ) انصراف بدهم مشکلی نظام وظیه ای وجود ندارد اگر در کنکور تجربی 1401 قبول شوم؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقتتون بخیر اگر در سنوات مجاز باشید انصراف دهید مشکلی وجود ندارد می تواتید شرکت کنید ولی نباید فارغ تحصیل شوید

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام وقت به خیر
   از نظر نظام وظیفه شما یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید و بعد از انصراف دوم باید برای خدمت سربازی اقدام نمایید.
   برای شرکت در کنکور سراسری دانشجویان غیر از دوره های روزانه نیازی به انصراف از دانشگاه را ندارند و میتوانند پس از شرکت در آزمون و پذیرفته شدن در رشته جدید از رشته قبلی انصراف دهند.

 24. امیر محمپ
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم هرکی یچیز میگه ممنون میشم راهنمایی کنید .
  من الان سربازم و ارشد قبول شدم ، هواستم بدونم میتونم ایست خدمتی بگیرم برم دانشگاه ازاد؟ چون قبلا یکبلر انصراف دادم از مقطع ارشد و رفتم سربازی . خیلیا گفتن یکبار انصراف مشکلی ایجاد نمیکنه . اما از اون ور الان تو اطلاعیه سازمان سنجش زده برای سربازا باید توی دفترچه نزده باشه دانشجوی انصرافی . نمیدونید دقیقا این موضو رو از کجا پیگیری کنم

 25. حمید رضا
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام .من کارشناسی ارشد روزانه قبول شدم الان آموزشیم تموم شده و سوم باید خودمو به یگان معرفی کنم و یکم تا سومهم زمان ثبت نامم هست .با توجه به تعطیل بودن دوم و سرباز شدنم تا سوم به نظرتون کارا ایست خدمت امکان داره یه روزه انجام بشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۱

   سلام وقت بخیر.برای اطلاع از شرایط و مراحل ایست خدمتی سربازی با مشاورین ما تماس بگیرید.

 26. رضا
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

  /

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام سوالتون چیه

 27. حمید رضا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۶

  سلام از زمان اقدام به گرفتن نامه معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد دوره روزانه تا تایید نهایی گرفتن چقد زمانمیبره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام بامشاورین مرکزتماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۷

   سلام حدودایک ماه

 28. سجاد
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

  با سلام. ببخشین من یک بار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و الان مجددا دارم کارشناسی حقوق پیام نور میخونم. میخواستم بدونم اگه توی کنکور تجربی شرکت کنم و پزشکی بیارم راهی هست که ادامه تحصیل بدم؟ لطفا کمکم کنین. بهم ایست خدمتی میدن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام وقت بخیر خیر امکانش نیست مجدد انصراف بدید

 29. میثم التمار
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۵

  اگر در دانشگاه قبول شیم
  ولی دوبار انصراف داده باشیم ، میتونیم اقدام به سربازی واز ایست خدمت استفاده کنیم ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام وقت بخیر در شرایط و مراحل ایست خدمت سربازی امکان 1 بار انصراف میباشد

   • کارشناس ارشد
    ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

    سلام بله بایکسری شرایط امکان دارد

    • علی احمدی
     ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

     با چه شرایطی امکانش هست؟

     • کارشناس ارشد
      ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

      با سلام وقت بخیر در صورت قبولی دانشگاه

 30. مهدي
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام و درود آيا اگر يكبار انصراف داده باشيم در مقطع ارشد و بعد بريم امريه و در حين خدمت كنكور بديم ميشه ايست خدمتي گرفت؟
  بسيار سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام باشرایط امکان انجامش فراهمه

   • مهدي
    ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

    ببخشيد شرايطش چيه؟

    • کارشناس ارشد
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

     سلام وقتتون بخیر اگر شما قبولی در کنکور در مقاطع کارشناسی و ارشد و دکترا داشته باشید و در حین خدمت این قبولی را کسب کنید با ارایه قبولیتان به نظام وظیفه نظام وظیفه بع شما ایست خدمتی می دهد می توانید به تحصیل بپردازید

     • رضا
      ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۴

      سلام من دیپلم تجربی دارم اما پیش دانشگاهی نگرفتم و الان سربازم میتونم امتحان بدم پیش دانشگاهیو و برم دانشگاه یا با دیپلم میشه رفت و ایست خدمتی زد؟

     • کارشناس ارشد
      ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

      سلام وقت به خیر
      ایست خدمت برای مقطع دانشگاهی برای شما صادر می شود اما برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی ایست خدمت صادر نمی شود و باید بعد از خدمت سربازی اقدام نمایید.

   • مهدي
    ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۹

    سلام و عرض ادب فراوان
    ميشه محبت كنيد بفرماييد با چه شرايطي ايست خدمتي با يكيار انصراف وجود دارد؟ بسيار سپاس

    • کارشناس ارشد
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲

     سلام وقت بخیر. شرایط و مراحل ایست خدمتی سربازی متفاوت است. برای اطلاع بیشتر با ما تماس بگیرید.

 31. حسن پی جی
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۳

  سلام من سرباز اعزامی سال ۹۸هستم ۲سال خدمتم رو انجام دادم و الان در اضافم بخاطر یه مسائلایی منرو تبعید کردن به شهرستان و تور پرونده جدیدم انقطاع خدمتی ایست خدمتی زدن یعنی از نو خدمت کنم باید چیکار کنم کمکم کنید.

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت بخیر برای اطلاع از شرایط و مراحل ایست خدمت سربازی با ما تماس بگیرید.

 32. ساسان
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۴۰

  سلام آیا میشه برای قبولی در دانشگاه با سوابق تحصیلی ایست خدمتی گرفت؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام
   بستگی به فرماندتون دارد اما به طور کل اولویت ایست خدمت با قبولی های دانشگاه سراسری و با ازمون ها ست

 33. Mostafa
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام خسته نباشید من فوق دیپلم از دانشگاه دولتی دارم الان ۱۰ ماهه سربازم وبنا به دلایلی مجبورم ایست خدمت بزنم میشه لطف کنید بگید چطور اقدام کنم سنوات سربازی هم ندارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام ایست خدمت سربازی فقط برای پذیرفته شدگان در کنکور یا اینکه بیماری داشته باشید داده میشه

 34. محمدجواد فارسی فراشبندی
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۶

  با عرض سلام و احترام خسته نباشید خدمت شما خواستم یه موضوعی مطرح کنم در حال حاضر سرباز هستم و ۵ ماه از خدمت سربازی می‌گذرد ۸ ماه دیگر دارم و مشکل بیماری اعصاب و روان مشکل سردرد میگیرن دارم و این بیماری از ارث به من رسیده است و خیلی هم اذیت میشم آیا راهی برای معافیت دائم دارم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام باید از یگان خدمتی خودت نامه بگیری برای کمیسیون پزشکی و درخواست معافیت دائم یا موقت کنی

 35. علی
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام لطفا سوال منم جواب بدین سوال قبلیم رو جواب ندادین تو سایتتون ثبت کردم.سوالی که دارم میخواستم بدونم اگه اعزام سربازیو تمدید کنم یک ماه و از تمدید اقدام کنم آیا تمدید اعزام مانع استفاده از ایست خدمت برای رفتن به دانشگاه میشه یعنی تمدید اعزام رو ایست خدمت تاثیر میذاره؟ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای ایست خدمتی نظام وظیفه تمدید اعزام مشکلی در ایست خدمت ایجاد نمیکنه موفق باشید

 36. Sf
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام وقت بخیر من کنکور ارشد قبول شدم و منتظر نتایج انتخاب رشته هستم می‌خوام ایست خدمتی بگیرم.چهار روز فراری بهم خورده ولی داخل پادگان مونده و دادگاهی نشده ایا این موجب میشه که نتونم ایست خدمتی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام اره اگه فرار از خدمت داشته باشی برای ایست خدمت به مشکل میخوری ولی فرار از خدمت کسانی که بیش از 14 روز غیبت دارند هستند

 37. ابوالفضل
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۱

  سلام .برادر من از سال ۹۶ تا ۹۸ در شیروان خدمت کرده و بعدش برای تحصیل در مقطع ارشد در حالی که فقط ۲ ماه از خدمتش مونده بود ایست خدمتی زد…الان میخواد از قانون بعد مسافت(خدمت در شیروان) استفاده کنه و به ازای هرماه خدمت ۴/۵ روز از خدمتش کم کنه اما بهش گفتن تو منفک شدی نمیتونی استفاده کنی!!! علاوه بر این بجای ۲ ماه ۵ ماه باید خدمت کنه (چون خدمت ۲۴ ماه شده) لطفا راهنمایی بفرمایید

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر.
   طبق گفته خود سازمان نظام وظیفه ایشان منفک شدند و درخواستشون مورد پذیرش نیست.

   • محمد جواد
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۸

    سلام من مهر ۱۴۰۰ اعرام به خدمت هستم و انتخاب رشته کنکور کردم نتیجه هنوز نیومده اگه قبول شدم میتونم داخل اموزشی ایست خدمتی بزنم یا باید اموزشیم تموم شه بعد اقدام کنم

    • کارشناس ارشد
     ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

     سلام وقت بخیر با توجه به شرایط ایست خدمتی مشکلی برای تحصیل در صورت قبولی نداردی و ایست خدمتی برای شما صادر میشود موفق باشید

     • محمدجواد فارسی فراشبندی
      ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۸

      با عرض سلام و احترام خدمت شما خواستم بگم من سرباز هستم و از خدمت سربازیم ۵ ماه می‌گذرد و با مشکل اعصاب و روان و با بیماری سردرد میگیرن مواجه هستم و این بیماری از ارث به من رسیده و خیلی هم اذیت میشم آیا راهی برای معافیت دائم دارم یا خیر یا آیا با مراجعه به روانپزشک میتوانم کسری از روانپزشک بگیرم ؟!

 38. ابوالفضل
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۸

  سلام .برادر من از سال ۹۶ تا ۹۸ در شیروان خدمت کرده و بعدش برای تحصیل در مقطع ارشد در حالی که فقط ۲ ماه از خدمتش مونده بود ایست خدمتی زد…الان میخواد از قانون بعد مسافت(خدمت در شیروان) استفاده کنه اما بهش گفتن تو منفک شدی نمیتونی استفاده کنی!!! علاوه بر این بجای ۲ ماه ۵ ماه باید خدمت کنه (چون خدمت ۲۴ ماه شده) لطفا راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۸

   سلام وقت بخیر.
   طبق آخرین اطلاعیه سازمان نظام وظیفه، همان اطلاعاتی که بهتون دادند درست هستش.

 39. محمد
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۳

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من مرداد 99 دیپلم گرفتم ولی قبل از اخذ دیپلم معافیت تحصیلی نگرفتم. و تا اخر ( 31 ) شهریور فرصت دارم و غیبت نمیخورم و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم
  سوالم اینکه که من امسال چجوری میتونم وارد دانشگاه بشم؟

  اگر دانشگاه ثبت نامم نکنه.. میتونم الان برم خدمت و هنگام خدمت سربازی وقتی که نتایج انتخاب رشته اعلام شد برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟
  راهی هست که من من امسال بتونم وارد دانشگاه شم؟؟؟
  و منی که تا 31 شهریور فرصت دارم دانشگاه ثبت نامم میکنه؟یا اگرثبت نامم نمیکنه برم سربازی و و هنگام اعلام نتایج انتحاب رشته برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام وقت بخیر برای ایست خدمتی در صورتی که وارد غیبت نشده باشید و قبولی دانشگاه بیاورید میتوانید ایست خدمتی بگیرید موفق باشید

 40. meb
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۵

  با سلام. من الان سرباز هستم. میخواستم بدونم در صورت پذیرش دکترا، چه مراحلی برای گرفتن ایست خدمت یا معافیت تحصیلی باید طی کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقتتون بخیر.
   بعد از گذراندن دوره آموزشی میتونید از ایست خدمتتون استفاده کنید.

   • محمد جواد
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴

    سلام من مهر ۱۴۰۰ اعرام به خدمت هستم و انتخاب رشته کنکور کردم نتیجه هنوز نیومده اگه قبول شدم میتونم داخل اموزشی ایست خدمتی بزنم یا باید اموزشیم تموم شه بعد اقدام کنم

 41. مهدی سیفی
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام من یکسال خدمتم و مادرممریض شده و احتیاج به نگهداری داره چطور ایست خدمتی بگیرم یه برادرم دارم مجرده

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقتتون بخیر چون برادر دارید نمیتونید معافیت بگیرید

 42. حمید
  ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام. لطفا به من کمک کنین من سر در گمم با این سوال. اونایی ک قبلا دوبار انصراف دادن آیا میتونن در حین خدمت کنکور بدن و ایست خدمت بگیرن؟ یه جا میگن میشه و یه جا هم میگن نمیشه. لطفا جواب درستشو بگین

  • moshaverarshad
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام حمید
   با این شرایط ن متاسفانه نمیتونید ایست خدمتی بگیرین

 43. علی
  ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام من دانشجوی پیام نور بودم و قبل از شروع ترم ده یعنی آخرای ترم ۹ دی ماه ۹۹ انصرافدادم سوالم اینه که اگه کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه قبول شم بهم معافیت مجدد برای رشته جدیدی میدن؟ واینکه درصورتی که قبول نشم کنکور ۱۴۰۰ میتونم دفترچع پست کنن برم سربازی و حین خدمت کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و درصورت قبولی ایست خدمت بگیرم فقطم یه بار انصراف دادم ممنون میشم راهنناییم کنید.

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

   سلام چون یکبار انصراف دادی دیگه نمیتونید انصراف بدید و کنکور شرکت کنید ولی میتونی بری خدمت در حین خدمت کنکور بدی روزانه پذیرش بشی و ایست خدمت بگیری

   • محمد
    ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۶

    سلام وقتتون بخیر.
    ببخشید من مرداد 99 دیپلم گرفتم ولی قبل از اخذ دیپلم معافیت تحصیلی نگرفتم. و تا اخر ( 31 ) شهریور فرصت دارم و غیبت نمیخورم و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم
    سوالم اینکه که من امسال چجوری میتونم وارد دانشگاه بشم؟

    اگر دانشگاه ثبت نامم نکنه.. میتونم الان برم خدمت و هنگام خدمت سربازی وقتی که نتایج انتخاب رشته اعلام شد برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟
    راهی هست که من من امسال بتونم وارد دانشگاه شم؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹

     سلام وقت بخیر برای ایست خدمتی در صورتی که وارد غیبت نشده باشید و قبولی دانشگاه بیاورید میتوانید ایست خدمتی بگیرید موفق باشید

   • رضا
    ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۹

    ببهشید پس قانون برگشت به عقب چی میشه

    • کارشناس ارشد
     ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰

     سلام . برای نظام وظیفه قانون برگشت به عقب نداریم

 44. میلاد
  ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

  باسلام من غیبت ندارم وتاریخ اعزامم اول شهریور1400 میباشد درکنکورسراسری هم حضوریافتم چنانچه فرهنگیان رومجازبشم میتونم ایست خدمت بگیرم اول مهرماه وازخدمت بیام بیرون؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام اره میتونی بری خدمت و وقتی نتایج اعلام شد میتونی در هر مرحله از خدمت ایست بگیری و بیای بری دانشگاه تحصیل کنی

 45. moshaverarshad
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام محمد
  شما با توجه به اینک ایست خدمتی زدین مجدد همون اموزشگاه میرین دوره اموزشیتون تموم شد به یگان مربوطه اعزام میشین

 46. سعید
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام خسته نباشید.
  من زمانی که خدمت۲۱ماه بود چندماه خدمت کردم و ایست خدمتی زدم.الان که دوباره پست کنم خدمتم۲۴ماه حساب میشه یاهمون۲۱ماه؟

  • moshaverarshad
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۰

   سلام سعید طبق ایین نامه جدید 24 ماه حساب میشود

 47. Mohsen
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۰

  سلام من دیپلم دارم ۸ ماه خدمت کردم اگه کنکوربدم قبول شم میتونم ایست خدمت بزنم

  • مشاور ارشد
   ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۸

   سلام بله اگه‌یگان شما قبول کنند می تونید برای ایست خدمتی بعد از قبولی در دانشگاه اقدام نمایید.

 48. محمد امین
  ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۴

  سلام خسته نباشید بنده سرباز هستم و میخوام ایست خدمت بزنم و برم دانشگاه ، با توجه به اینکه من قبلا دوبار انصراف دادم ایا برام مشکلی پیش نمیاد؟؟!

  • مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام متاسفانه شما نمیتونید با توجه به اینک‌ دوبار انصراف دادین

 49. محمد
  ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۷

  سلام.من تا آخر امسال فارغ التحصیل کارشناسی شبانه میشم.میتونم کنکور بدم برای پزشکی و بعد از اون برم سربازی و موقع ثبت نام از ترخیص خدمت استفاده کنم؟

 50. پویانیک پیک
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸

  سلام جناب من دانشگاه ازاد قبول شدم ایست خدمت هم زدم الان شرایطم یهو جوری شده ک نمیتونم درس بخونم اگه انصراف بدم شنیدم یک سال فرصت معرفی دارم اگه معرفی نکنم فقط غیبت میخورم یا سرباز فراری هم محسوب میشم ایا ارتش میفته دنبالم؟؟؟؟ یا فقط سنوات وغیبت میخورم

  • مشاور ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۵

   سلام پس از انصراف شما ادامه سربازیتونو ادامه ندین به عنوان سرباز فراری شناخته میشین

 51. عرفان
  ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ورودی ۹۵ کارشناسی پیوسته هستم. بهمن ۹۸ تو ترم هفت کاردانیمو گرفتم و اومدم بیرون. کنکور کاردانی به کارشناسی امسال شرکت کردم و قبول شدم الان نظام وظیفه میگه تو حق تحصیل نداری. من نمیدونم واقعا باید چیکار کنم. ایست سربازی شامل من میشه؟

  • مشاور ارشد
   ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام شرایط ایست خدمتی رو با دقت بخون موفق باشی

 52. مجید
  ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵

  با سلام
  اگر در زمانی ک خدمت ۲۱ ماه بود کمی خدمت کرده و ایست خدمتی بگیریم ، با تپحه به این ک خدمت ۲۴ ماه شده ، مشمول قانون ۲۴ ماه میشویم؟

 53. حسین
  ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام . اگر فارغ التحصیل مقطع کارشناسی باشیم و در کنکور شرکت کنیم و رشته ی پزشکی قبول شیم . میتونیم از ایست خدمت استفاده کنیم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 54. عمران
  ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۳

  سلام یه سوال خواهشن جواب بدید ایست خدمت فقط برای کنکور ارشده یا سراسری هم میشه امتحان داد

 55. علی حسینی
  ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۵

  سلام
  من الان حین خدمت سربازی هستم و از طریق استعدادهای درخشان و بدون کنکور برای دکتری دانشگاه امیرکبیر پذیرفته شده ام. می خواستم بدونم میتونم ایست خدمت بزنم یا حتما باید از طریق کنکور باشه این ادامه تحصیل؟

  • dr-naqizade
   ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام و وقت بخیر
   جهت اطلاع از شرایط ایست خدمتی نظام وظیفه 99 با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 56. Jalal feiz
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹

  سلام.من دانشجوی روزانه دولتی هستم و قصد دارم بعد از اتمام درسم دوباره کنکور کارشناسی بدم.باید از ایست خدمتی استفاده کنم؟؟

 57. سجاد
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۰

  سلام خسته نباشید
  اگر یکبار از دانشگاه روزانه انصراف داده و در مهلت یکساله ب خدمت سربازی اعزام شویم و بعد در دانشگاه ازاد ثبت نام کرده و ایست خدمتی بگیریم ایا با شرکت مجدد در کنکور میتوتن پزشکی و دارو و… خوند و از دانشگاه آزاد انصراف داد ؟آیا در صورت انصراف مهلت یکساله برای کسانی ک قبلا یکبار انصراف داده اند وجود دارد ؟

  • dr-naqizade
   ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام ممنون
   شما در صورتی که از دانشگاه سراسری قبول بشین و یکسال از انصرافتون تو دانشگاه سراسری گذشته باشد میتونید از ایست خدمتی استفاده نمایید.

ایران تحصیل
تماس با مشاور