تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
شرایط ایست خدمتی

ایست خدمتی 1401 + شرایط و مراحل ایست خدمتی سربازی

شرایط ایست خدمتی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط و مراحل ایست خدمتی 1401 اعلام شد. کلیه افراد متقاضی می توانند بعد از کسب اطلاعاتی در رابطه با ایست خدمت از جمله امریه بعد از ایست خدمتی، ایست خدمتی دانشگاه و یا سربازی بعد از ایست خدمتی اقدامات لازم را برای شرکت در این طرح از نظام وظیفه انجام دهند.

فرد مشمول در صورت داشتن شرایط لازم می تواند اقداماتی را جهت دریافت ایست خدمتی اعصاب روان انجام داده و مراحل دریافت آن را طی کند.

البته باید توجه داشته باشید که الزاماً‌ بعد از اتمام این دوره باید برای خدمت سربازی بعد از طرح مذکور و گذراندن این دوره اقدام کنید.

برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با ایست خدمت اعصاب روان یا سربازی و امریه بعد از ایست خدمتی با تیم مشاوره ای حرفه ای و کاردان در این رابطه تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را از آن ها دریافت کنید.

 

ایست خدمتی

 

جهت اطلاع از نحوه اخذ ایست خدمتی اعصاب روان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

در صورت نیاز و تمایل به ادامه تحصیلات دانشگاهی می توانید در صورت داشتن شرایط لازم از طرح ایست خدمت نظام وظیفه استفاده کنید.

 

 

امریه بعد از ایست خدمتی

 

ایست خدمتی به چه معناست؟

از آن جایی که همواره تأکید مقام معظم رهبری بر روی هر چه بالاتر رفتن مهارت های فردی و همین طور علمی جوانان این مرز و بوم بوده در نتیجه، تصمیم به اجرای طرح ایست خدمتی برای افراد مشمول خدمت نظام وظیفه، در نظر گرفته شده است.

در حقیقت، در صورت تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های مختلف نیز می توانید برای استفاده از طرح ایست خدمت اقدام کنید.

 

برای اطلاع از این که چگونه غیبت سربازی را پاک کنیم؟ وارد لینک مربوطه شوید.

 

انواع ایست خدمتی در نظام وظیفه

شاید این پرسش مهم در ذهن شما دوستان عزیز نیز مطرح شده باشد که آیا ایست خدمت هم مانند معافیت از سربازی در دسته های مختلفی قرار می گیرد یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما عرض کنیم که براساس قوانین تصویب شده در خدمت نظام وظیفه انواع ایست خدمتی دانشگاه دو دسته مختلف قرار می گیرد.

در واقع، هر یک از افراد مشمول می توانند برای دریافت ایست خدمت دائم و همین طور موقت اقدامات لازم را انجام داده و تمهیدات لازم را در این رابطه ببینند.

البته دقت داشته باشید که دریافت این دو ایست خدمت در صورت داشتن شرایط لازم برای افراد مشمول و متقاضی امکان پذیر است.

 

برای اطلاع از نحوه محاسبه غیبت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

ورود به دانشگاه و تحصیل در آن

حتماً همه می دانید که در صورت نیاز به گذراندن دوران خدمت نظام وظیفه دیگر امکان حضور در دانشگاه و کلاس درس را ندارید.

از این رو، شاید بسیاری از افراد دانشجو و مایل به ادامه تحصیل در رابطه با این موضوع نیز کمی ناراحت و نگران باشند.

 اما در اینجا باید خبر خوبی را به شما بدهیم و آن هم این که در صورت دریافت این طرح می توانید به راحتی به دانشگاه محل تحصیل خود بازگردید و بعد از اتمام تحصیل باز برای گذراندن سربازی بعد از ایست خدمتی و یا امریه بعد از ایست خدمتی اقدامات لازم و ضروری را انجام دهید.

با توجه به وجود این طرح، دیگر جای نگرانی از بابت ادامه تحصیل در دانشگاه و اتمام دوره تحصیلی در این رابطه وجود ندارد.

استفاده از طرح مذکور تا زمانی مشخص برای افراد دانشجو امکان پذیر است و فرد بعد از اتمام دوره تحصیل خود، باید برای سربازی اقدام کند.

 

برای اطلاع از میزان حقوق و دریافتی سربازان در طول خدمت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

ایست خدمتی اعصاب روان

 

شرایط لازم برای دریافت ایست خدمت پزشکی

در صورتی که شما به بیماری مبتلا باشید و حضور در خدمت نظام وظیفه برای شما بسیار سخت و یا حتی محال باشد دریافت این طرح، حال چه به صورت دائم و چه موقت برای شما دوستان عزیز و در صورت تأیید و صلاحدید شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه فراهم است.

شرایط دریافت ایست خدمت پزشکی:

 • امکان دریافت ایست خدمتی اعصاب روان برای افراد متقاضی امکان پذیر است.
 • داشتن بیماری های اسکلتی، ریه، غدد مترشحه داخلی و یا بیماری های دستگاه تناسلی ادراری 
 • عدم توانایی جسمی و عضلانی کافی برای گذراندن دوران خدمت سربازی
 • اگر به دلیل مشکلات جسمی مجبور به انجام عمل جراحی شده اید در این صورت می توانید به مدت شش ماه الی یک سال به سربازی نرفته و از طرح ایست خدمت استفاده کنید.
 • اگر به بیمای قابل بهبودی مبتلا شده اید اما به هر حال نیاز به استراحت در منزل جهت بهبودی را دارید اینجاست که ایست خدمت پزشکی شامل حال شما می شود.

 

برای اطلاع از شرایط توجیه غیبت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

در مورد قوانین و شرایط در نظر گرفته شده برای استفاده از ایست خدمت چه می دانید؟

موضوع مهمی که در اینجا نباید از ذکر آن غافل شد در رابطه با قوانین و ضوابط اعلامی در رابطه با این طرح است. آیا اطلاعی از قوانین و ضوابط اعلامی در رابطه با این نوع ایست خدمت سربازی دارید؟

اگر شما هنوز دانش آموز هستید و هنوز تحصیلات دوران مدرسه خود را به اتمام نرسانده باشید و یا این که قصد ورود به دوره کاردانی را داشته باشید به هیچ وجه نمی توانید از این طرح استفاده کنید.

تنها در صورتی که مایل به اتمام تحصیلات دانشگاهی خود در دوره لیسانس، کارشناسی ارشد و یا دکتری را دارید امکان استفاده از این طرح را داشته و در نهایت شروع دوران امریه یا ورود به پادگان ها برای اتمام دوره سربازی بعد از ایست خدمتی برای شما وجود دارد.

توجه: اگر شما به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه پیام نور، غیرانتفاعی، آزاد و یا شبانه و روزانه شده اید به هیچ وجه استفاده از این طرح هنگام تحصیل در دانشگاه شامل حال شما نمی شود.

تذکر: اگر خدایی ناکرده سوء سابقه کیفری دارید و یا این که جزء مشمولان غایب هستید باید قید استفاده از این طرح را هنگام تحصیل در دانشگاه بزنید.

 

برای اطلاع از نحوه خرید بیمه سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مراحل دریافت و استفاده از ایست خدمتی

 

شرایط دریافت ایست خدمتی

 

یکی از مهم ترین مواردی که قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت ایست خدمت باید به آن توجه داشته باشید در رابطه با مراحل و نحوه دریافت و استفاده از ایست خدمتی سربازی از جمله ایست خدمتی اعصاب روان است.

برای دریافت این امتیاز مهم جهت تحصیل در دانشگاه اولین کاری که باید انجام بدهید این است که به دانشگاه محل قبولی خود که از قضا از طریق آزمون سراسری هم در آن پذیرفته شده اید مراجعه کرده و از مسئول مربوطه فرم درخواست معافیت تحصیلی خود را دریافت کنید.

خب حال کاری که باید با این فرم درخواست انجام دهید تحویل آن به مسئول مربوطه در سازمان نظام وظیفه است.

اینجاست که سازمان نظام وظیفه تحقیقات و بررسی های لازم را در این رابطه انجام می دهد و از داشتن شرایط لازم در این رابطه برای شما مطمئن می شود و در نهایت شما می توانید تا اتمام دوران تحصیل از این طرح استفاده کنید.

 

استفاده از کسری خدمت

شاید این سؤال مهم در ذهن شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل نیز مطرح شود که آیا در صورت دریافت ایست خدمت می توان برای دریافت کسری خدمت نیز اقدام کرد یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما این موضوع مهم را عرض کنیم که با اتمام طرح ایست خدمت به آسانی و با دریافت پروژه ای می توانید از دوران خدمت نظام وظیفه خود در پادگان مختلف در نظر گرفته شده برای این امر کم کنید.

در صورتی که به دنبال کسب اطلاعاتی بیشتر و دقیق تر در این رابطه هستید می توانید روی کمک های مشاورانی خبره و کاردان در این رابطه حساب ویژه ای باز کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را از آن ها دریافت فرمایید.

 

برای اطلاع از وسایل مورد نیاز برای حضور در خدمت نظام وظیفه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

آشنایی و کسب اطلاعاتی در مورد شماری از اصطلاحات و قوانین سربازی

در این بخش از نوشته حاضر به دلیل نیاز شما به اطلاع از قوانین و اصطلاحات گنجانده شده در خدمت نظام وظیفه با ذکر این موارد مهم در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

 

برای دانلود دفترچه خدمت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

معافیت تحصیلی در سربازی

در رابطه با معافیت تحصیلی در سربازی باید خدمت شما عرض کنیم که این نوع معافیت شامل حال افرادی می شوند که تمایل به گذراندن دوران تحصیل در دانشگاه ها و یا مدارس مختلف را دارند.

تا زمانی امکان استفاده از معافیت تحصیلی سربازی برای افراد متقاضی وجود دارد که تحصیلات آن ها به پایان نرسیده باشد.

با اتمام دوران تحصیل فرد مجدداً باید شال و کلاه کرده و دوران خدمت سربازی خود را در پادگان های خدمت نظام وظیفه بگذراند.

 

اضافه خدمت در سربازی

اگر خدایی ناکرده در طول دوران خدمت نظام وظیفه خود خطایی را مرتکب شده و یا این که در زمان مقرر خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نکرده اید در نتیجه، مشمول اضافه خدمت در سربازی می شوید.

 

دوره آموزشی در خدمت سربازی

دوره خدمت نظام وظیفه در دو دسته دوران سربازی و همین طور آموزشی دسته بندی می شود.

هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه قبل از شروع دوران خدمت خود در پادگان های نظام وظیفه، باید دوره ای را به مدتی کوتاه و به صورت آموزشی سپری کند تا بدین ترتیب آمادگی لازم را برای خدمت به دست آورد.

از میان آموزش های لازم داده شده در دوره آموزشی می توان از تیراندازی، مسیریابی در روز و شب و همین طور اسلحه شناسی اشاره کرد.

 

پادکست صوتی مقاله

 

برای آشنایی با شرایط لازم برای دریافت ایست خدمت سربازی از جمله ایست خدمت پزشکی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

کانال اطلاع رسانی سربازی

مطالب مرتبط

انواع معافیت های سربازی

رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

کفالت سربازی

معافیت پزشکی سربازی

شرایط خرید خدمت

ایست خدمتی

5/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ایست خدمتی چیست؟ 

در صورت نیاز به ادامه تحصیل در طول دوران سربازی می توانید از طریق طرح ایست خدمتی دانشگاه برای این امر اقدام کنید. اما بعد از اتمام تحصیل باید برای سربازی بعد از ایست خدمتی اقدام کنید.

آیا پس از اتمام مهلت ایست خدمتی باید برای شرکت در امریه بعد از ایست خدمتی برای مشمولان وجود دارد؟

بله. در غیراینصورت برای فرد مشمول غیبت ثبت می شود.

آیا امکان دریافت ایست خدمتی اعصاب روان برای افراد مشمول وجود دارد؟

بله. اما قبل از هر چیز باید از شرایط اعلامی برای آن مطلع شوید.

مراحل دریافت ایست خدمتی چیست؟

برای اطلاع از نحوه و مراحل ایست خدمتی با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  محمد
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

  سلام وقتتون بخیر
  من خودمو معرفی کردم برای خدمت ولی گفتن باید برم کمیسیون پزشکی (بدلیل تتو) و هنوز تاریخ حضورم نرسیده و من دیروز در دانشگاه ازاد برای ارشد ثبت نام کردم و برام ۳ سال معافیت تحصیلی رد شد(داخل سخا شده)
  خواستم ببینم من که هنوز وارد دوران خدمت نشدم چجوری باید ایست خدمتی بزنم یا چجوری باید از اینکه دوباره دارم تحصیل میکنم نظام وظیفه رو مطلع کنم ؟؟

  • Avatar photo
   مشاور کریمی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

   سلام مراجعه پلیس 10برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 2. Avatar photo
  سالار نجفی
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

  سلام خسته نباشید من مدرک دیپلم دارم میخوام کارشناسی پیوسته بخونم میتونم ایست خدمتی بزنم؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید کاردانی داشته باشین
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 3. Avatar photo
  علی
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۱

  سلام وقت بخیر
  من برادرم 1400/9/7 معافیت تحصلیش تموم شد و قصد خوندن دوباره کنکور داشت بعد یه آشنایی گفت میتونه بدون معافیت درس بخونه کنکور بده الان بنده خدا برادرم سنوات خورده و رفته سربازی میتونه حین خدمت ایست بزنه بره دانشگاه کنکور قبول شده

  • Avatar photo
   isaei
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

   سلام در صورت پذیرش از کنکور برای دانشگاه های سراسری میتونید درخواست ایست خدمت سربازی بدید و منتظر پاسخ یگان خدمتی تون باشید

 4. Avatar photo
  مهدی
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

  سلام وقت بخیر
  من سال ۹۶ اعزام شدم و پس از اتمام دوره آموزشی و یک ماه خدمت در یگان ،ایست خدمتی برای کارشناسی زدم و الان که فارغ التحصیل شدم میخوام دوباره اعزام بشم.
  آیا دوباره دوره آموزشی طی میکنم یا مستقیما میفرستن یگان خدمتی؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵

   سلام احتمال زیادیگان برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 5. Avatar photo
  میلاد
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام
  من یکبار دانشگاه روزانه انصراف دادم رفتم یه دانشگاه روزانه دیگه وکاردانی به شرط انصراف گرفتم الان میخام برم سربازی آیا میتونم سال دیگه در صورت قبولی در دانشگاه ایست خدمتی بگیرم ؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام وقتتون بخیر
   در کل تایم تحصیلیتون فقط یک بار میتونید انصراف بدهید

 6. Avatar photo
  آرمان
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

  سلام بنده دوبار از دانشگاه انصراف دادم یکبار در مقطع کارشناسی و یکبار در مقطع ارشد و می خواهم در ازمون ارشد 1402 شرکت کنم با توجه به اینکه بنده 1 سال مهلت دارم تا خودم رو به نظام وظیفه معرفی کنم می تونم بعد از شرکت در ازمون ارشد به سربازی رفته و در زمان اعلام قبولی در مقطع ارشد درخواست ترخیص از خدمت رو بدم ؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 7. Avatar photo
  Ayhan
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹

  سلام، خسته نباشید
  من دوره آموزشی سربازی رو گذروندم الان می خوام کارشناسی حقوق در پیام نور بخونم ولی میگن سرباز دانشجو نمیپذیریم!
  تیرماه کنکور هم دادم و پیام نور رو هم انتخاب کردم.
  یعنی هیچ جوره نمیشه پیام نور برم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام وقت بخیر برای اطلاعات بیشتر شرایط ایست خدمتی را مطالعه فرمایید

 8. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

  وقتتون بخیر
  ببخشید من سال 94ازاد ثبت نام کردم و سال 98انصراف دادم.
  بعدش 99پیام نور ثبت نام کردم و الان هم دانشجو پیام نور هستم.
  الان اگه کنکور 1402شرکت کنم و قبل از اعلام نتایج کنکور از پیام نور انصراف بدم و برم خدمت و درحین خدمت نتایج بیاد و رشته پزشکی یا دندون قبول بشم آیا ایست خدمت بهم میدن و اجازه تحصیل صادر میشه؟
  (غیبت ندارم-مدرک نگرفتم و از ایست خدمت هم استفاده نکردم)
  ممنون میشم اگه منو‌ کمک کنید

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام وقت بخیر اگر سنوات به شما تعلق نگرفته باشد و اگر قط کارشناسی پیوسته یا ارشد معول باشید میتوانید

 9. Avatar photo
  شایسته فرد
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۰

  سلام فرزند بنده پی از سیزده ترم فارغ اتحصیل شده و در حال حاضر در حال گذراندن دوران خدمتش بدون غیبت میباشد اخیرا در آزمون رشد پذیرفته شده است و بصورت موقت هم در دانشگاه ثبت نام کرده ولی امکان گرفتن معافیت تحصیلی ترخیص از خدمت (ایست خدمتی )در سامانه سخا وجود ندارد و این پاسخ را میدهد :با توجه به تاريخ اتمام مقطع تحصيلي قبلي، مجاز به دريافت معافيت تحصيلي نمي باشيد.لطفا راهنمایی بفرمایید

  • Avatar photo
   mansuri
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام وقت بخیر برگه قبولی مقطع تحصیلی جدید را به بصورت حضوری به نظام وظیفه ارایه دهید تا ایست خدمت را برای شما اعمال کنند .

 10. Avatar photo
  علی
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۹

  سلام وقت بخیر ببخشید بعد از اتمام تاریخ ایست خدمت پزشکی چقدر مهلت معرفی داریم؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام روزتون بخیر باتوجه به مقاله مربوط به ایست خدمت 1401 از تاریخ اتمام

 11. Avatar photo
  پارسا
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶

  سلام من دیپلم یکی از درسامو افتاد اگر تونستم حین خدمت امتحان بدم و دیپلم بگیر میتونم در دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم میتونم ایست خدمتی بگیرم ؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی با مدرک دیپلم ایست خدمت تعلق نمیگیره.

 12. Avatar photo
  ابوالفضل
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۳

  سلام من دفترچه رو فرستادم
  و الان پشیمون شدم
  کارشناسی هستم
  چیکار کنم که خدمت نرم؟؟؟؟
  تورو خدا کمکم کنید

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴

   سلام روزتان بخیر برید پلیس به اضافه ده درخواست معافیت تحصیلی بگیرید

 13. Avatar photo
  علی
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام بعد از ایست میتونیم با دادن مقاله یا پروژه کسری از خدمت بگیریم؟ چون من یکی از دوستام بعد از کنکور ارشد رفت خدمت بعدا که نتایج اومد ایست زد و گفت میشه مقاله بدی و هر کدوم ۶ ماه کم میکنه

 14. Avatar photo
  حسین
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴

  سلام وقتتون بخیر
  من در حال حاضر پزشک سرباز هستم,
  تا چند روز آینده جواب تخصص بیاد میخوام ایست خدمتی بزنم.
  غیبت اولیه یا همون پشت دفترچه رو ندارم ولی چند روز غیبت حین خدمت دارم .
  میخواستم بدونم این غیبت هم میتونه مانع ایست خدمتی بشه؟
  اگر مانع ایست هست چه راه هایی برای توجیهش دارم
  خیلی واجبه به راهنماییتون نیاز دارم

  • Avatar photo
   maleki
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 15. Avatar photo
  اکبر اکبری
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

  اگر پس از ایست خدمت و اتمام تحصیل برای ادامه خدمت مراجعه نکنم، فراری محسوب میشم یا غایب؟

 16. Avatar photo
  مهدی
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۷

  سلام ببخشید من سرباز هستم دارم خدمت میکنم پایه خدمتی نودهفت هست سال نود هفت تا نود هشت سیزده ما خدمت کردم دو سال غیبت کردم فرار بودم الان سر خدمتمم ایا میتونم از کسر خدمت پدرم که نظامی بوده تو جبهه ام بوده استفاده کنم

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۲

   سلام باتوجه به شرایط شما احتمالش هست قبول کنند

 17. Avatar photo
  رضا امیدی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

  سلام من تازه اعزام میشم این ماه ولی متاسفانه از ارگانی که افتادم راضی نیستم چون نمیتونم بعد از اموزشی بومی بشم و کار وشغلم در خطره . الان‌ مدرکم کارشناسی هست . میخواستم بدونم این‌چند ماه رو خدمت کنم بعدش میتونم واسه ترم بهمن اقدام کنم واسه رفتن به دانشگاه آزاد بدون کنکور؟؟؟ میتونم ایست خدمت بزنم ؟؟؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 18. Avatar photo
  محمد
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴

  با سلام من در سال ۱۳۹۷ رفتم خدمت یک سال بعد ایست خدمت زدم و رفتم دانشگاه حالا که دانشگاه که تمام کنم آیا دوباره باید برم مرکز آموزشی واینکه در سال ۹۷ خدمت من ۱۸ ماه بود آیا همین ۱۸ ماه باید خدمت کنم یا بیشتر ممنون میشم جواب بدین

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر شرایط ایست خدمتی را با دقت مطالعه فرمایید

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقت بخیر بله.

 19. Avatar photo
  مهدی
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  من ۷ ماه خدمتم. دیپلم گرافیک نظام جدید دارم میخواستم بدونم برای مقطع کارشناسی پیوسته میتونم ایست بزنم یا خیر

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت به خیر
   درخواست ایست خدمت را میتوانید از طریق پادگان خدمتی ثبت کنید.

 20. Avatar photo
  جعفر
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

  سلام من دوبار از دانشگاه آزاد انصراف دادم الان سربازم میتونم ایست بگیرم ؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقت بخیر اگر مدرک بالای کاردانی (حداقل کاردانی) و اگر دانشگاهی پذیرش بگیرید ایست خدمتی بگیرید.

 21. Avatar photo
  امین
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

  باسلام
  من دانشجوی اخراجی هستم و الانم در خدمت سربازی هستم آیا میتونم است خدمت برای تحصیل بگیرم.

  • Avatar photo
   hedayati
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام باتوجه به یک سری شرایط امکان دریافت ایست خدمت وجود دارد.

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام شما باید دوباره برای ورود به دانشگاه جدید اقدام کنید با کنکور یا بدون کنکور و وقتی دانشجو شدید میتوانید از معافیت تحصیلیتان استفاده کنید برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید

 22. Avatar photo
  علیرضا
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

  سلام و وقت بخیر ، بنده داخل دوره اموزشی و با ۱۴ روز خدمت ایست خدمت خوردم، و الان مجدد دفترچه پست کردم بعد از فارغ التحصیلی و پذیرش گرفتم از سپاه ، میخواستم بدونم باید انتقالی چیزی بگیرم یا مستقیم میوفتم سپاه یا نه میوفتم همون پادگان قبلی(نیرو انتظامی( ؟ اصن امکانش هست که یگان رو عوض کرد؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 23. Avatar photo
  علی
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۹

  با سلام
  بنده اموزشی بودم و به خاطر بیماری تا برج 8 ایست خدمتی دارم و در واقع واسه معافیت دائم اقدام کردم، یه بار قبل از خدمت از دانشگاه دولتی انصراف دادم، میخواستم ببینم میتونم از این ایست خدمتی استفاده کنم و تو دانشگاه بدون کنکور، ازاد، غیر انتفاعی یا پیام نور ثبت نام کنم و ادامه تحصیل بدم ؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

   سلام روزبخیر
   خیر نمیشه.

 24. Avatar photo
  Amir
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۳

  سلام وقت بخیر
  من قبل از خدمت از دانشگاه آزاد انصراف دادم بعد رفتم خدمت. الان دیپلم دارم می خوام برای دانشگاه آزاد بنویسم آیا ایست خدمتی به من تعلق میگیره
  اگه از طرف پزشکی ایست خدمتی بخوری میشه بعد برای دانشگاه آزاد نوشت یا نه

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام روزبخیر
   در صورتی که ایست خدمتی منجر به معافیت دایمی بشه بله

 25. Avatar photo
  Amir
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۴

  سلام وقت بخیر
  من قبل از خدمت از دانشگاه آزاد انصراف دادم بعد رفتم خدمت. الان دیپلم دارم می خوام برای دانشگاه آزاد بنویسم آیا ایست خدمتی به من تعلق میگیره

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر ایین نامه ایست خدمتی را مطالعه فرماید.

 26. Avatar photo
  علی
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۷

  سلام وقتتون بخیر بعد از اتمام ایست خدمت برای دریافت کارشناسی ، امکان تمدید یا گرفتن دوباره ایست برای ارشد وجود دارد ؟؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام وقت بخیر ایست خدمت یک بار صادر می شود.

 27. Avatar photo
  محمد
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

  سلام با رفتن به دانشگاه پیام نور نمیشه ایست خدمت گرفت؟؟؟؟

  • Avatar photo
   haghipor
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شرایط دیگر برای ایست خدمتی را داشته باشید
   امکان ایست خدمتی با قبولی دانشگاه پیام نور امکان پذیر است
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید

 28. Avatar photo
  محمد
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰

  سلام وقتی تو دوره آموزشی هستم میتونم ایست خدمت بگیرم؟؟

  • Avatar photo
   haghipor
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۷

   سلام وقت بخیر
   ایست خدمتی در طول دوره آموزشی نیز امکان پذیر است

  • Avatar photo
   محمد
   ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   من زمانی ک داشتم برا کنکور ثبت نام میکردم قسمت *علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور میباشم* رو *خیر* زدم الان میتونم با استفاده از کنکور برم دانشگاه پیام نور یا خیر؟؟ چون تو مقاله نوشته بودید اگر بدون کنکور وارد دانشگاه بشم نمیتونم ایست خدمت بگیرم

   • Avatar photo
    alizadeh
    ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۳

    سلام وقت بخیر . ایست خدمت به هدف تحصیل مجدد فقط تا سال دوم تحصیلی مجاز است

 29. Avatar photo
  محمد
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

  سلام من کنکور ریاضی 1401 رو دادم و جوابش احتمالا تا حدود وسطای شهریور طول میکشه بیاد ولی من یک شهریور باید اعزام بشم ، آیا اگه قبول بشم میتونم ایست خدمت بگیرم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام وقت بخیر شما جهت اطلاع کامل از زمان و شرایط ایست خدمت سربازی میتوانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 30. Avatar photo
  نادعلی
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام , کسانیکه یک بار از دانشگاه آزاد و یکبار از دانشگاه پیام نور انصراف بدن و درحین خدمت یک رشته دکتری قبول شم میشه ایست خدمت بگیرن؟؟؟؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام روزبخیر
   بله میشه

 31. Avatar photo
  رضا
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۸

  سلام من ترم ۱۳ را در بهمن ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شدم و تا بهمن سنوات داشتم و رفتم نظام وظیفه گفته که مهلت معرفی فارغ التحصیل شدی و نمیتونی وارد مقطع ارشد بشی کنکور هم دادم و خوب شده آیا راهی هست که بتوان وارد مقطع ارشد شد ؟ قانونی وجود دارد غیر از معافیت دايم ؟
  ممنون

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام میتونید برید اعزام بشید و نتیجه ارشد که اومد ایستی خدمتی بزنید و ادامه تحصیل بدید

  • Avatar photo
   علی
   ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

   سلام بعد از ایست میتونیم با دادن مقاله یا پروژه کسری از خدمت بگیریم؟ چون من یکی از دوستام بعد از کنکور ارشد رفت خدمت بعدا که نتایج اومد ایست زد و گفت میشه مقاله بدی و هر کدوم ۶ ماه کم میکنه

   • Avatar photo
    karimi
    ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 32. Avatar photo
  محمد
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰

  من در حدود یک سال غیبت دارم،آیا به شکلی میتونم از طرح ایست خدمت سربازی برای ادامه تحصیل استفاده کنم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت به خیر
   افرادی مجاز به استفاده از ایست خدمت هستند که فاقد غیبت باشند.

 33. Avatar photo
  زاهدی فرد
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

  سلام
  من الان خدمت سربازی هستم در پادگان خدمت میکنم اگه *دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم* قبول شوم شرایطم چطوری میشود ‌

  • Avatar photo
   aghazade
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۷

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که غیبت نداشته باشید و پذیرش دانشگاه را اورده باشید صحبت میکنید باتوجه به شرایطتون شامل ایست خدمت میشوید

 34. Avatar photo
  مهدی
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

  سلام من دیپلم هستم میتونم ایست خدمتی بزنم تا در دانشگاه شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

   با سلام ایست خدمت 1401 برای کارشناسی به بالا است

 35. Avatar photo
  علی
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

  سلام . چیزی به اسم ابطال اعزام به خدمت داریم ؟ فرقش با ایست خدمتی چیه ؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۳

   سلام خیرهمون ایست خدمت داریم

   • Avatar photo
    علی
    ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۳

    آخه من اصلا پادگان نرفتم
    دو روز بعد از اینکه برگه سبز گرفتم دانشگاه ثبت نام کردم و به من گفتن ایست نمیخوری اعزامت باطل میشه

    • Avatar photo
     bagheri
     ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

     با سلام اگر ایست خدمت برای شمکا نخورده باید از نظام وظیفه اقدام کنید

 36. Avatar photo
  صلاح الدین ایوبی
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

  سلام من تو دانشگاه پیام نور درس میخونم و معافیتم تا سال ۱۴۰۲/۶/۳۰ هستش یعنی اگر بخوام در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم مشکلی ندارم چون نتیجه کنکور مرداد میاد و شهریور هم انتخاب رشته میکنم …ولی اگ خدایی نکرده سال بعد کنکور یک ماه عقب بیوفته معافیتم و نتایج بجای آخر شهریور آخر مهر اعلام بشه معافیتم تموم‌میشه چون معافیتم تا آخر شهریوره….در چنین حالتی باید چیکار کنم؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶

   سلام اگر کنکور ب هردلیلی دیر برگزار بشه برای کسانی که شرایط شما را دارند یک ماه به معافیت تحصیلی شون اضافه میشه

 37. Avatar photo
  یاسین
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام من ایست خدمتی زدم و دانشگاه ثبت نام کردم میگم اگه من ترم اول مشروط بشم میام سربازی یا نه؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام
   نه باتوجه به این که شما ایست خدمتی زدید در صورت مشروط شدن به سربازی نمیرید اما اگر ادامه دار باشد از دانشگاه اخراج میشید

 38. Avatar photo
  مهدی
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

  سلام وقت بخیر من یه بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم بعد دوباره کنکور دادم کاردانی فوریت پزشکی قبول شدم بهمن ماه فارغ‌التحصیل میشم ،میتونم دوباره کنکور ۴۰۲ شرکت کنم اگه قبول شدم برم دانشگاه؟؟هنوز سربازی نرفتم یک بار هم تو کل سال تحصیلی انصراف دادم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 39. Avatar photo
  ali rahimi
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱

  سلام وقت بخیر . من چندسال پیش بعد ۵ ماه خدمت ایست خدمتی زدم برای مقطع کارشناسی . الان تموم کردم درسمو دارم برمی گردم برای ادامه خدمت . مجددا باید اموزشی بگذرونم ؟ از خود یگان پرسیدم گفتن نه . از هرجایی پرسیدم گفتن نه اموزشی نداری اما الان تو معرفی نامم منو به مرکز اموزشی معرفی کردن نه یگانی که بودم . ممنون می شم راهنمایی کنین

  • Avatar photo
   bagheri
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۶

   با سلام به احتمال بالا تایست خدمتی ثبت نشده و 5 ماه خدمت شما ثبت نشده است به مرکز اصلی نظام وظیفه در استان خود بروید

  • Avatar photo
   مهدی
   ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۱

   سلام
   برادر آخرش چی شد ؟دوباره آموزشی رفتی یا فرستادن یگان؟
   من هم دقیقا شرایط تو رو دارم ولی هنوز معرفی نامم نیومده؟

   • Avatar photo
    isaei
    ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

    سلام وقت بخیر
    جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 40. Avatar photo
  مهدی
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

  سلام،سال ۹۹معافیتم تموم شد رفتم کار هایه سربازی رو انجام دادم تاریخ اعزام افتاد آذر ماه بعد دانشگاه آزاد نوشتم از دانشگاه معافیت گرفتم سربازی دیگه نرفتم بعد از دو ترم از دانشگاه انصراف دادم الان تا برج ۶معافیت دارم الان برم سربازی بعد ۴۰۲ کنکور بدم قبول بشم دانشگاه روزانه بهم ایست خدمت میدن؟؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۵

   با سلام اگر انصراف از دانشگاه داده باشید ایست خدمت نمیتوانید بگیرید

 41. Avatar photo
  مهدی
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام وقت بخیر
  من به بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم الان معافیتم داره تموم میشه میتونم بنویسم دانشگاه آزاد دوباره معافیت بگیرم بعد که کنکور ۴۰۲ دادم قبول شدم انصراف بدم برم اون رشته ایی که قبول شدم ؟؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۹

   سلام شما در طول تحصیل تون فقط یکبار میتونید انصراف بدید و در صورت انصراف دوباره مشمول خواهید شد

 42. Avatar photo
  مهدی
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۸

  اگه همه شرایط ایست خدمت رو داشته باشم ممکنه فرمانده قبول نکنه ؟؟؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

   با سلام امکان قبول نکردن ایست خدمتی 1401 وجود دارد

   • Avatar photo
    مهدی
    ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

    خوب وقتی شرایطش رو دارم دلیل قبول نکردنشون چیه؟؟

    • Avatar photo
     fathollahi
     ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

     سلام دریافت ایست خدمتی بستگی به تصمیم یگان داره

     • Avatar photo
      مهدی
      ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

      یعنی حتی اگه همه شرایطش رو داشته باشم باز بستگی به تصمیم یگان داره ؟؟؟از نظام وظیفه پرسیدم میگن شرایطش داشته باشی کافیه بعضیا میگن به نظر فرمانده بستگی داره ،+۱۰میگه نظر فرمانده مهم نیس

     • Avatar photo
      fathollahi
      ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

      سلام به تصمیم نیروی انسانی یگان خدمتیت بستگی داره

     • Avatar photo
      مهدی
      ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۲

      اگه پزشکی دانشگاه روزانه قبول بشم ،ایست خدمت میدن ؟؟این نیروی انسانی که میگید یعنی چی؟؟

     • Avatar photo
      fathollahi
      ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۶

      سلام اگر رشته خوبی در دانشگاه روزانه قبول شده باشید میتونید درخواست ایست خدمتی دهید

 43. Avatar photo
  مهدی
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

  سلام ببخشید من یه بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم الان بخام برم سربازی بعد کنکور ۴۰۲ بدم اگه قبول بشم میتونم ایست خدمت بگیرم؟کلن یک بار انصراف دادم برج ۶هم معافیت تحصیلیم تموم میشه

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹

   با سلام برای ایست خدمتمشکلی نیست اگر شرایط ایست خدمت 1401 را داشته باشید

 44. Avatar photo
  مهدی
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام ببخشید من یه بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم الان برج ۶معافبتم تموم میشه الان اگه برم سربازی بعد کنکور۴۰۲ رو بدم قبول بشم بهم ایست خدمت میدن ؟؟؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

   با سلام ایست خدمت به شما میدهند اگر شرایط ایست خدمت 1401 را داشته باشید

   • Avatar photo
    مهدی
    ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

    شرایطش چیه ؟؟تا الان هیچ غیبتی نداشتم فقط یه بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم

    • Avatar photo
     bagheri
     ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

     با سلام شرایط ایست خدمت مهم ترینش نداشتن غیبته و به نظر فرمانده مربوط است

     • Avatar photo
      مهدی
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۵

      یعنی اگه شرایط ایست رو داشته باشم ممکنه فرمانده نظر دیگه ای بده قبول نکنه؟

     • Avatar photo
      bagheri
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸

      با سلام فرمانده اجازه ندهد برای ایست خدمتی 1401 نمیتواندی انجام دهید

     • Avatar photo
      مهدی
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

      دلیل قبول نکردنش چیه ؟؟؟یعنی سلیقه ایی نظر میدن؟؟

     • Avatar photo
      bagheri
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۶

      با سلام فرمانده برای ایست خدمت 1401 باید شریاط را داشته باشید و مشکلی باشد یا نخواهد این امکان نمیافتد

     • Avatar photo
      مهدی
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

      اگه همه شرایط رو داشته باشم صد در صد قبول می‌کنه یا ممکنه سلیقه ای باشه قبول نکنه؟؟

     • Avatar photo
      bagheri
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

      با سلام مقاله ایست خدمتی 1401 را مورد بررسی قرار دهید

     • Avatar photo
      مهدی
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

      یعنی اگه شرایط ایست خدمت رو کامل داشته باشم باز به نظر فرمانده بستگی داره؟؟؟بر چه اساس نظر میده؟؟

     • Avatar photo
      bagheri
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۴

      با سلام مقاله ایست خدمتی 1401 را مورد بررسی قرار دهید

     • Avatar photo
      مهدی
      ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

      من مقاله ایست خدمت رو خوندم شرایطش هم دارم ولی اینکه میگید به نظر فرمانده بستگی داره این چیه ؟؟یعنی ممکنه بگه نه ایست خدمت نمیدیم حتی اگه دانشگاه قبول بشم؟

     • Avatar photo
      fathollahi
      ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

      سلام ایست خدمتی به رشته و دانشگاه قبولی تون داره و در اختیار یگان و نیروی انسانی میباشد

 45. Avatar photo
  سجاد
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲

  با سلام . ببخشید تو دوران ایست خدمتی میشه از دانشگاه انصراف داد و یه رشته دیگه یه دانشگاه دیگه تو همون مقطع (مقطع کارشناسی) ثبت نام کرد ؟ (تا حالا انصراف ندادم )

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

   سلام وقت بخیر .بله میتوانید اگر برای اولین بار انصراف می دهید .مقالات موجود در سایت موسسه مطالع شود

 46. Avatar photo
  محمد
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳

  سلام . آیا در دوران ایست خدمتی میشه از دانشگاه انصراف داد و دانشگاه جدید ثبت نام کرد؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۴

   سلام وقت بخیر فقط یکبار مجازید برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات موجود در سایت موسسه مطالعه شود.

 47. Avatar photo
  نوید
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۵

  با سلام من سه تا سوال دارم
  ۱_میتوانم در دانشگاه آزاد یا پیام نور یا غیر انتفاعی در مقطع ارشد ثبت نام کنم و ایست خدمت بزنم؟
  ۲بعد از اتمام دوره ارشد و فارغ التحصیلی باید دوباره دفترچه پست کنم یا مستقیم سر یگان قبلی بروم؟
  ۳ اگر بعد تحصیل واتمام اون مهلت یک ساله بعدش به خدمت نروم فراری حساب میشم یا فقط غایب؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۵

   سلام در صورت پذیرش از دانشگاه میتونید درخواست ایست خدمت کرده و بعد از اتمام تحصیل در همان مقطع به یگان خدمتی خودتون برمیگردید در غیر اینصورت تا 14 روز اگر معرفی نکردید فرار از خدمت محسوب میشوید

 48. Avatar photo
  میلاد
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

  جسارتا یعنی تو این مدت یک ساله میتونم تو یه دانشگاه جدید ثبت نام کنم تو همون مقطع کارشناسی ؟ یا باید برم سربازی ؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰

   با سلام اگر انصراف بار اوبل باشد میتوانید دانشگاه بروید در ایست خدمت 1401 باید دانشگاهی قبول شده باشید

 49. Avatar photo
  میلاد
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۷

  سلام . من سال 98 ایست خدمتی زدم ( دانشگاه پیام نور ) حالا میخوام از دانشگاه انصراف بدم . آیا میتونم یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنم ؟ ( تا حالا انصراف ندادم و تا سال 1403 معافیت تحصیلی دارم )

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از تحصیل به مدت یکسال فرصت دارید تا شرایط خود را مشخص کنید.

 50. Avatar photo
  میلاد
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

  سلام وقت بخیر . بنده سال 98 برگ سبز گرفتم و دو سه روز بعد با ثبت نام در دانشگاه پیام نور ایست خدمت زدم و الان ترم 6 هستم و تعداد واحد خیلی کمی پاس کردم . حالا سوالم اینه آیا میتونم از این دانشگاه پیام نور انصراف بدم و در دانشگاه آزاد رشته دیگری رو ثبت نام کنم . تا به حال انصراف نداده ام و تا سال 1403 معافیت تحصیلی دارم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

   سلام وقت بخیر . طبق قوانین نظام وظیفه شما حق یکبار انصراف و تحصیل مجدد را دارا میباشید

 51. Avatar photo
  میلاد
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

  سلام وقت بخیر . بنده سال 98 برگ سبز گرفتم و دو سه روز بعد با ثبت نام در دانشگاه پیام نور ایست خدمت زدم و الان ترم 6 هستم و تعداد واحد خیلی کمی پاس کردم . حالا سوالم اینه آیا میتونم از این دانشگاه پیام نور انصراف بدم و در دانشگاه آزاد رشته دیگری رو ثبت نام کنم . تا به حال انصراف نداده ام .

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

   سلام وقت بخیر . طبق قوانین نظام وظیفه شما حق یکبار انصراف و تحصیل مجدد را دارا میباشید

 52. Avatar photo
  شهرام
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام
  برادر من الان سربازه و آموزشیش رو هم گذرونده
  از لحاظ شرایط سربازی هم به قول معروف تو لیست خوب ها قرار داره و دو سه ماه نشده از برجک انتقالی گرفت به آشپزخونه
  سوالم اینه که اگه کنکور امسال شرکت کنه و دانشگاه(پرستاری) قبول بشه
  میتونه ایست خدمت بگیره؟
  غیبت و فرار هم نداشته(مطمئن نیستم ولی شما وجود هر کدوم یا دو تا با هم رو هم توضیح بدید ممنون میشم)
  و یه بار هم چند ماهی ایست خدمت پزشکی گرفته بود

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

   سلام وقت بخیر . نخیر فقط یکبار مجاز به ایست خدمت هستند . برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 53. Avatar photo
  مهدی
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

  سلام. نحوه ایست خدمتی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور به چه شکله؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۵

   سلام ایست خدمتی برای این مورد هست که شما اگر در حین خدمت از دانشگاه پذیرش گرفتید بتونید سربازی رو متوقف کنید و به ادامه تحصیل بپردازید

 54. Avatar photo
  علی
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام من پذیرش خارج از کشور دارم، ویزا و بلیط هم گرفتم. ولی میگن چون تاریخ اعزام قبل از شروع کلاسه معافیت نمی دن. می خواستم بدونم چه راه حلی هست؟ اگر مجبور شدم برم آموزشی کی می تونم ایست خدمت بزنم؟

  • Avatar photo
   ranjbar
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۷

   سلام وقت بخیر . ایست خدمتی برای بحث خروج از کشور وجود ندارد . باید ازنظام وظیفه مرکز استان کسب مجوز کنید

 55. Avatar photo
  میلاد
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

  ماه های خدمت ایست خدمتی هایی که 21 ماه بودن ،اگر بعد از فارغ التحصیلی پست کنن برای ادامه خدمتشون،اگر بومی باشن شده 24 ماه ؟

  اینو پادگان محل خدمتم پرسیدم گفت آره باید 24 ماه باشه آیاشما اینو تایید میکنین؟؟

  • Avatar photo
   haghipor
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام وقت بخیر
   در حال حاظر طول دوره خدمت 24 ماه میباشد
   برای افرادی که از ایست خدمتی استفاده کرده اند نیز به همین ترتیب میباشد

 56. Avatar photo
  محسن
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

  سلام خسته باشید بنده تو یگان خودزنی کردم تو شورا زدن بخش 5ماده 15و شش ماه ایست خدمت دادن الان باید برم نظام وظیفه دوراه بیشتر ندارد یا ادامه خدمت یا معاف کامل نمی‌دونم چی میشه میشه کمک کنید ممنون میشم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام وقت به خیر
   معافیت پزشکی محدودیتی هایی را برای شما ایجاد می کند.معافیت اولیه به صورت موقت صادر می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 57. Avatar photo
  رضا تاجمیری مهر
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

  سلام خداقوت
  بنده سرباز بودم ک بعد از اموزشی دانشگاه سراسری قبول شدم و ایست خدمت زدم برای خواندن مقطع کارشناسی
  الان تازه فارغ التحصیل شدم و برای کنکور ارشد ثبت نام کردم میخواستم بدونم برای من مشکلی از جهت ادامه دادن پیش نمیاد؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 58. Avatar photo
  رضا تاجمیری
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

  سلام خداقوت
  بنده سرباز بودم ک بعد از اموزشی دانشگاه سراسری قبول شدم و ایست خدمت زدم برای خواندن مقطع کارشناسی
  الان تازه فارغ التحصیل شدم و برای کنکور ارشد ثبت نام کردم میخواستم بدونم برای من مشکلی از جهت ادامه دادن پیش نمیاد؟

 59. Avatar photo
  رضا تاجمیری
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

  سلام خسته نباشید
  بنده ایست خدمی زدم و رفتم دانشگاه دولتی و در مقطع کارشناسی الان فارغ التحصیل هستم
  الان برای کنکور ارشد ثبت نام کردم و معافیت تحصیلی هم دارم ایا برای من مشکلی پیش میاد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

   با سلام.خیر مشکلی وجود ندارد.

   • Avatar photo
    محمد
    ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

    سلام من مدرک دیپلم دارم الانم ۲ ماهه سربازم میتونم ایست خدمتی بکشم برم دانشگاه پیام نور؟

    • Avatar photo
     bagheri
     ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

     با سلام اگر شرایط ایست خدمتی 1401 را داشته باشید و قبولی داشته باشید میتوانید

     • Avatar photo
      مهدی
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۶

      اگه شرایط ایست خدمت رو کامل داشته باشم ممکنه فرمانده قبول نکنه؟؟؟

     • Avatar photo
      bagheri
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۳

      با سلام بله برای ایست خدمتی 1401 ممکنه قبول نکنه

 60. Avatar photo
  محمد
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴

  سلام من بعد از آموزشی حدود 1 ماه در یگان بودم
  و ایست خدمت زدم برای دانشگاه الان اگه انصراف بدم میتونم سرباز معلم بشم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   با سلام.بله امکان ان وجود دارد.

 61. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

  سلام من ایست خدمتی زدم بعد از ۷ ماه انصراف دادم الان درخواست اعزام دادم ایا اموزشی دارم یا مستقیم میرم یگان قبلی؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام . آموزشی را باید مجدد طی کنید . فقط یگان شما کسر میشود

 62. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

  سلام من ایست خدمتی زدم و رفتم دانشگاه و انصراف دادم بعد از ۸ ماه دوباره میخام برم خدمت باید دوباره واکسن و معاینه چشم و کارای اعزام را انجام بدم یا نه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام . نیازی به تمام مراحل نیست ولی باید مجدد دوره آموزشی را طی کنید

   • Avatar photo
    امیرضا فیضی
    ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۴

    سلام خسته نباشید
    من الان تو اموزشی هستم و 3ماه هم غیبت دارم میخواستم بدونم امکانش هست که من بعد اموزش ایست خدمتی بزنم و عضو دانشگاه بشم یا خیر

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

     سلام وقت به خیر
     ایست خدمتی به افراد دارای غیبت تعلق نمیگیرد.در صورتی که غیبت را توجیح کنید امکان پذیر است.
     برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 63. Avatar photo
  سجاد
  ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۹

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من 9ماه ارتش خدمت کردم ایست خدمت زدم الان نزدیک 6ماه است ک ایست خدمت زدم الان خواسته باشم برم خدمت میتونم سپاه پذیرش کنم یا خیر….

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام خیر همان جای قبلی می فرستن

 64. Avatar photo
  فردین
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۳

  سلام
  من آموزشیمو رفتم
  بعد ایست خدمت زدم برای ارشد
  الان بعضی ها میگن دوباره باید 15 روز آموزشی برم
  آیا درسته این؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام وقت به خیر
   ایست خدمت و بعد از آن برگشت به سربازی شرایط خاص خود را دارد و بعد از برگشت به خدمت باید مجددا آموزشی را بگذرانید.

  • Avatar photo
   محمد امین
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۵۸

   با سلام
   اگر ایست خدمتی شما در حین آموزشی انجام شود بعد از فارغ‌التحصیلی و پست کردن مجدد دفترچه نیاز به گذراندن دوره آموزشی دارید ولی اگر ایست خدمت شما در یگان باشد نیاز به گذراندن مجدد آموزشی ندارید و مجددا شما رو به یگان قبلی معرفی میکنند

 65. Avatar photo
  امین
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۷

  سلام من سرباز ارتش بودم و ۶ ماه خدمت کردم.بعد از پذیرش دانشگاه کارهای ایست خدمت رو انجام دادم و ترخیص شدم.
  بعد از اتمام تحصیل مجددا باید دفترچه پست کنم باز‌.سوالی که دارم این هست که بعد از اتمام کارشناسی اگر پذیرش خدمت در سپاه رو بگیرم ماه های ادامه ی خدمت من در سپاه میفته؟
  یا چون قبلا ارتش خدمت کردم باید باز ارتش باشم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۴

   با سلام.اموزشی را دوباره باید بگذرانید و بقیه ان برای شما لحاظ میشود.

 66. Avatar photo
  محمد
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۳۵

  سلام من دانشجوی ترم اخر کارشناسی هستم . پدرم ایثار گر هست و ۲۲ ساله هستم، کنکور ثبت نام کردم .اگر دانشگاه فرهنگیان قبول بشم ایا میتونم از ایست خدمتی استفاده کنم و دانشگاه برم ؟
  لطفا” راهنمایی کنید . ممنونم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام
   اگر غیبت نداشته باشین میتوانید اینکار را انجام بدین ولی شرایط سنی شما برای فرهنگیان باید بررسی بشه

 67. Avatar photo
  امیر محمد
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

  سلام. من پارسال سرباز بودم و حین خدمت پیام نور قبول شدم و ایست خدمتی گرفتم.امسال از همون دانشگاه انصراف دادم(اولین انصراف)
  میخاستم بدونم من که از ایست خدمتی استفاده کردم مهلت یکساله بعد از انصراف به من تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

   سلام . بله چون شما معافیت تحصیلی دارید فرجه یکساله برای شما لحاظ میشود

 68. Avatar photo
  عباس
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام وقت بخیر
  یک سوال من چند سال پیش که ایست خدمتی زدم خدمت ها ۲۱ ماه بود الانکه مناطق بومی شده ۲۴ ماه اگه خواسته باشم به خدمت برگردم و بومی محسوب بشم همون قانون ۲۱ ماه برام در نظر گرفته میشه یا ۲۴ ماه؟!

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۹

   سلام
   امکان بازگشت به خدمت وجود ندارد

  • Avatar photo
   میلاد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   من رفتم یگان خودم همین سوالو پرسیدم گفت میشی 24 ماه چون بومی هستی .اینقدر زورم گرغت.برای همین دارم دنبال پروژه کسری خدمت میگردم. پیشنهاد میکنم توهم همین کارو بکن و یه سرم پلیس +۱٠ بژن منم میخمام باز برم این سوالو مطمئن تر بشم بپرسم.

 69. Avatar photo
  مهدی
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام من الان خدمت میرم میتونم همین الان ایست بزنم یا باید ثبت نام کنم قبول شدم یا…باید چ کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۸

   سلام وقت بخیر
   برای است خدمت باید ابتدا دانشگاه ثبت نام کنین

 70. Avatar photo
  پرهام محمدی
  ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید. من بدون غیبت دفترچه ارسال کردن و اعزامم یکم خرداد است برای ارشد پردیس دانشگاه تهران بر اساس معدل (ورودی این ترم)اقدام کردم ایا در صورت قبولی و ثبتنام در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به سربازی می‌تونم ایست خدمت بزنم؟ چون پذیرش بر اساس معدل هست و بدون کنکور هست امکان ایست خدمت داره

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۲

   اگر شرایط ایست خدمت راداشته باشید و فرماندتون قبول کند بله

 71. Avatar photo
  حمیدرضا
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام و وقت بخیر
  من ۱۱ماه خدمت کردم و بخاطر قبولی از ارشدایست خدمتی زدم و الان هم از دانشگاه انصراف دادم و قصد بازگشت به خدمت رو دارم و حالا نظام وظیفه شهرستان اعلام کرده که ۱۱ ماه خدمت قبلیم در سیستم ثبت نشده و اعزام بشم ممکنه ۱۱ ماه خدمت قبلیم حساب نشه میخواستم بدونم مگر حتما لازمه که سوابق خدمتیم در نظام وظیفه هم ثبت بشه؟اگر اعزام بشم مشکلی پیش نیاد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۷

   از ارگان خود پیگیری کنید اگر نشدسازمان وظیفه عمومی

 72. Avatar photo
  علی
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

  با سلام ببخشید من 1 روز غیبت پشت دفترچه دارم برای ایست خدمت مشکل بوجود میاره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام . باید به نظام وظیفه مراجعه کنید و درخواست توجیه غیبت کنید

 73. Avatar photo
  مهدی اعیان
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۴

  سلام خسته نباشید
  من در حین خدمت ایست خدمتی زدم
  بعد از اتمام مهلت ایست اکر برنگردم فراری محسوب میشم یا غایب؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت بخیر سرباز غایب محسوب می شوید

   • Avatar photo
    مهدی اعیان منش
    ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۸

    حتی اگر وسطش دانشگاه رو ول کنم و خدمت نرم باز هم غایبم؟؟یعنی فراری نمیشم تو هیچ شرایطی؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

     سلام . بعد از انصراف و یا اخراج 1 سال مهلت دارید تا وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنید

     • Avatar photo
      مهدی اعیان منش
      ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

      یعنی من با شرایط اینکه ایست خدمتی زدم اگر انصراف بدم نرم سربازی
      میشم سرباز غایب

     • Avatar photo
      کارشناس ارشد
      ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰

      سلام وقت بخیر در صورت ایست خدمتی و برای انصراف از دانشگاه بلافاصله باید بعدش برید ادامه سربازی برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 74. Avatar photo
  امین
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۲

  با سلام من مدرک کاردانی گرفتم الانم در حین خدمت هستم اگر کنکور سراسری امسال شرکت کنم و دانشگاه فرهنگیان قبول شم آیا نظام وظیفه ایست خدمتی به من میده ؟؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۲

   اگر شرایط لازم را داشته باشید و غیبتی نداشته باشید بله

 75. Avatar photo
  بهزاد
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۰۰

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم برا اینکه ایست خدمتی بگیرم بعد فرستادن دفترچه میتونم تودانشگاه بدون کنکورپیام نور ثبت نام کنم خودم دیپلم دارم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

   بله.

 76. Avatar photo
  بهزاد
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۲

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم برا اینکه ایست خدمتی بگیرم بعد فرستادن دفترچه میتونم تودانشگاه بدون کنکورپیام نور ثبت نام کنم خودم دیپلم دارم

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹

   با سلام.با توجه به وضعیت نظام وظیفه شما پاسخ سوال شما متفاوت است.

 77. Avatar photo
  کیارش
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۸

  سلام خسته نباشید من سرباز اموزشی هستم 6روز خدمت کردم وبرای دانشگاه ازاد نیمه دوم ایست خدمتی گرفتم. میتونم کنکور بدم ودر صورت قبولی در یک رشته کارشناسی بازم ایست خدمت بگیریم وازدانشگاه ازاد انصراف بدم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶

   با سلام.با توجه به این که در هر مقطع تنها یک بار میتوان از ایست خدمت استفاده کرد امکان انجام ان برای شما وجود ندارد.

 78. Avatar photo
  وحید
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۱

  سلام فارق التحصیلان کارشناسی درصورت قبولی در کنکور میتونن از خدمت ترخیص بشن؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱

   در مقاطع بالاتر امکان ان وجود دارد.

   • Avatar photo
    مهدی
    ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۲

    سلام
    پزشکی مقطع دکترا محسوب می شه درسته؟
    پس می شه بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی به پزشکی رفت بدون اینکه اعزام بشیم؟
    ممنون

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

     لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید.

   • Avatar photo
    بهنام
    ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۹

    سلام،
    تاریخ اعزامم 1401/4/۱ هستش،کنکور ارشد مجاز دانشگاه آزاد شدم که از یکم همین ماه تا چهارم مهلت انتخاب رشته س
    نتیجه انتخاب رشته هم یک ماه بعد میاد
    میخام بدونم قبل اعزام میتونم با مراجعه ب نظام وظیفه با این شرایط* ایست خدمت* بزنم؟
    راه حلی وجود داره راهنمایی کنین ممنون

    • Avatar photo
     bagheri
     ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰

     با سلام برای ایست خدکمت 1401 باید اول در دانشگاهی قبول شوید بعد ایست خدمت بگیرید

 79. Avatar photo
  مهدی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۸

  سلام میشه قبل از قبول شدن به دانشگاه ایست خدمت گرفت ؟ مثلا تا کنکور بخونی

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸

   خیر.جهت اگاهی از ضوابط و نحوه ایست خدمت تماس بگیرید.

 80. Avatar photo
  وحید
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۲

  سلام و عرض خسته نباشد
  من از پیام نور انصراف دادم و رفتم یه رشته دیگه
  آیا بعد از فارق التحصیل شدن برم خدمت سربازی و حین سربازی کنکور بدم ،میشه ایست خدمت بزنم برم دانشگاه؟

  لطفا هر عزیزی هم شرایط مشابه بنده رو داره به این آدرس ایمیل بده خیلی ممنون. muslimovic9742@gmail.com

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید.

  • Avatar photo
   مهدی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۷

   سلام دقیقا سوال و شرایط منم همینه

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

    سوال شما پاسخ داده شد.

 81. Avatar photo
  بهزاد
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۶

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم برا اینکه ایست خدمتی بگیرم بعد فرستادن دفترچه میتونم تودانشگاه بدون کنکورپیام نور ثبت نام کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

   با سلام.اگر دو بار انصراف از تحصیل انجام نداده باشید.امکان انجام ان وجود دارد.

  • Avatar photo
   محمد
   ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۰

   سلام خسته نباشین
   ببخشین من الان ۴ماهه سربازم اگه بخام ایست خدمتی بزنم برم دانشگاه پیام نور یا ازاد میش

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۱

    سلام وقت به خیر
    برای ایست خدمتی شما نیاز به نامه پذیرش از طرف دانشگاه دارید و بعد از آن موافقت نظام وظیفه.
    برای مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 82. Avatar photo
  بهزاد
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۹

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم میشه بعدازفرستادن دفترچه خدمت دوماه عقب بندازم بخاطر کنکور بعد دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم ایست خدمتی بزنم
  واینکه چقدر اعتبارداره این ایست خدمت

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۸

   برای ایست خدمت شرایط خاصی دارد که در کمسیون بررسی میشود مهم ترین انها داوطلب نباید وارد غیبت شده باشد و همه مقاطع تحصیلی جز کاردان یمیتواند

 83. Avatar photo
  مهدی
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۹

  سلام
  من یک بار از دانشگاه پیام نور اوایلش انصراف داده ام الان دانشجوی روزانه ی پرستاری هستم بعد از فارغ التحصیلی از پرستاری مقطع کارشناسی می تونم تو کنکور سراسری شرکت کنم قبل از اینکه خدمت سربازی برم و اگه از پزشکی که مقطعی بالاتر از کارشناسی است پذیرفته بشم معافیت تحصیلی برام صادر می شه؟
  ممنون از لطفتون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۶

   سلام وقت بخیرمجددادرهمون مقطع براتونمعافیت تحصیلی صادر نمیشه برای ارشد ولی میتونید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 84. Avatar photo
  آرین
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  درود خسته نباشید من بعد از 3 ماه خدمت در آبان 99 ایست خدمت زدم و وارد دانشگاه پیامنور شدم میخواستم بپرسم من میتونم در کنکور 1401 شرکت کنم و در صورت قبولی انصراف بدم بعد اینکه من تا بحال انصراف ندادم از پلیس +10 و حوضه نظام وظیفه شهرمون سوال کردم گفتند مشکلی نیست ممنونم اگر جواب بدید

 85. Avatar photo
  مهدی
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۸

  با سلام.ایست خدمت برای کسایی هستش که روزانه قبول میشن من کنکور ارشد دادم و دانشگاه ازاد قبول شدم نمیتونم ایست بزنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام وقت بخیر خیر ربطی نداره میتونین ایست خدمتی بزنین

  • Avatar photo
   مهدی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۳۲

   سلام میشه قبل از قبول شدن به دانشگاه ایست خدمت گرفت ؟ مثلا تا کنکور بخونی

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

    سلام
    خیر

 86. Avatar photo
  مهدی
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۴

  با سلام اگر با سوابق یا استعداد درخشان بدون کنکور به مقطع کارشناسی ارشد برم نمیتونم ایست خدمت بگیرم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام وقت بخیر موردی نداره باز هم میتونین ایست خدمتی بزنین

 87. Avatar photo
  مصطفی
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۵

  سلام خسته نباشید چند تا سوال داشتم از خدمتتون. من اعزامی 1 / 12 /1396 ارتش نیروی زمینی. ایست خدمتی زدم در تاریخ 6 / 7 / 1397 سایت نظام وظیفه زده 228 روز خدمت. رفتم دانشگاه ارشد خوندم پایان نامه من کمی به مشکل خورد و از سنوات ارفاقی استفاده کردم و الان درسم تموم شد و دفترچه پست کردم برای 1 / 12 / 1400 . ایا چون مدت تحصیل من کمی طول کشیده یعنی سه سال خورده ای میشه من دور بودم من مجدد به اموزشی میرم یا دوره کد یا نه من وارد یگان میشم ؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام
   نیازی به گذراندن آموزشی نیست شما ادامه ی خدمت سربازیتونو میگذرونید

 88. Avatar photo
  امیر
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵

  سلام وقت بخیر
  من مهر ۹۷ ایست خدمتی گرفتم و وارد دانشگاه ازادشدممیخواستم بدونم اگر بالفرض خرداد سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل بشم ایا میتونم برای کنکور ارشد ۱۴۰۱ ثبت نام کنم و وارد دانشگاه بشم منظورم اینه یکسال مهلت دارم؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام وقت بخیر بله اما باید با نظام وظیفه هم صحبت کنین که موافقت بکنن

 89. Avatar photo
  سامان
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام.
  من ۱۷ ماه خدمت داشتم که دکتری قبول شدم و ایست خدمتی خوردم و یک پروژه زمان دکتری انجام دادم و پنج ماه به من کسری دادند. الان ۲۱ ماه و ۲۴ روز کسری و خدمت قبلی ثبت شده دارم. دانشگاه تمام شد الان من نمیتوانم بدون اینکه دفترچه پست کنم برای کارت پایان خدمت اقدام کنم؟ چون از ۲۱ ماه هم بیشتر خدمتم کردم.
  اگر نمیشه، آیا دوباره باید برم اموزشی؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام . شما باید بعد از دانشگاه اقدام کنید چون ممکن است دوره کد بخورید

 90. Avatar photo
  امیر
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۴

  سلام من یکمرتبه دانشگاه مقطع کارشناسی بعد از دو ترم انصراف دادم بعد از مهلت یکساله رفتم خدمت و بدون غیبت چند ماه خدمت کردم و حین خدمت ایست خدمت زدم و اومدم کارشناسی یه رشته دیگه را دارم میخونم
  با توجه به چیزایی که گفتم الان میتونم انصراف بدم و کنکور سراسری شرکت کنم؟یا انصراف دومم حساب میشه؟!

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام خیر

 91. Avatar photo
  سجاد
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

  سلام . میخواستم بپرسم اگه بعد از پایان مهلت ایست خدمتی خودت رو به یگان معرفی نکنی چی میشه؟ غیبت میخوری یا سرباز فراری حساب میشی؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام
   سرباز فراری محسوب میشین

   • Avatar photo
    مهدی
    ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۹

    خود نظام وظیفه میگه غایب حساب میشی

 92. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

  سلام من تو ارتش ۵ ماه خدمت کردم بعد ایست خدمتی زدم
  و الان نمیتونم درس رو ادامه بدم ایا اگه انصراف بدم باید فورا اعزام بزنم یا ۱ سال فرصت دارم؟
  تو همان پادگان میوفتم یا خیر؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۰

   سلام همان پادگان بله

   • Avatar photo
    علیرضا
    ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

    الان نمیتونم درس رو ادامه بدم ایا اگه انصراف بدم باید فورا اعزام بزنم یا ۱ سال فرصت دارم؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۴

     سلام . بعذ از انصراف 1 سال فرصت دارید

 93. Avatar photo
  مهدی
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۲

  من سربازم .مقطع کاردانی قبول شدم اگ دانشگاه ازاد بنویسن تا ترخیص شم بعد میتونم انصراف بدم وارد دانشگاه کاردانیم بشم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام
   اگر حین سربازی قبولی بیارین میتونید ایست خدمت بزنید و بعد از اتمام تحصیل ادامه ی سربازی تونو بگذرونید

 94. Avatar photo
  امیر
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۲

  سلام.من غیبت پشت دفترچه‌ای ندارم نه تا حالا انصراف زدم از دانشگاه فقط میخوام بدونم با غیبت زیر 14 روز میتونم ایست خدمتی بزنم و این غیبت زیر 14 روز مشکلی برام پیش نمیاره؟ممنون میشم جواب بدین.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۲

   سلام . باید به پلیس 10+ مراجعه کنید

 95. Avatar photo
  امیر
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۱

  سلام.من غیبت پشت دفترچه‌ای دارم نه تا حالا انصراف زدم از دانشگاه فقط میخوام بدونم با غیبت زیر 14 روز میتونم ایست خدمتی بزنم و این غیبت زیر 14 روز مشکلی برام پیش نمیاره؟ممنون میشم جواب بدین.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

   سلام . باید به پلیس 10 + مراجعه کنید

 96. Avatar photo
  امیر
  ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۱

  سلام من نه غیبت پشت دفترچه‌ای دارم نه تا حالا انصراف زدم از دانشگاه فقط میخوام بدونم با غیبت زیر 14 روز مشکلی پیش نمیاد برای ایست خدمت؟ممنون لطفاً جواب بدین

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۰

   سلام. مراجعه کنید به پلیس 10 +

 97. Avatar photo
  Alirreza
  ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۸

  سلام من نه غیبت پشت دفترچه‌ای دارم نه تا حالا انصراف زدم از دانشگاه فقط میخوام بدونم با غیبت زیر 14 روز مشکلی پیش نمیاد برای ایست خدمت؟ممنون لطفاً جواب بدین

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۸

   سلام . مشکلی نیست به پلیس 10 + مراجعه کنید

 98. Avatar photo
  علی
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۱

  سلام
  من 3 سال پیش برای ادامه تحصیل بعد از 24 روز ایست خدمت زدم الان می‌خوام دوباره برم سربازی
  آیا من رو در همون پادگان قبلی میفرستند؟؟
  آیا باید آموزشی رو از صفر شروع کنم؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۴

   سلام. آموزشی از اول است

 99. Avatar photo
  بهزاد
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام خسته نباشید
  من الان دیپلم دارم میگیرم البته تجدید دارم و آخرین مهلتم هستش و تو یکی از درس ها افتادم میخواستم ببینم من دفترچه بفرستم و بین سربازی برم دیپلم بگیرم
  قبول بشم میتونم کنکور شرکت کنم و یا دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و ایست خدمتی بگیرم؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۴

   سلام خیر

 100. Avatar photo
  مهدی
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۰

  با عرض سلام و احترام
  من یک بار از پیام نور انصراف دادم بعد اومدم روزانه رشته ی پرستاری بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی که به خدمت سربازی اعزام می شم می تونم حین سربازی کنکور بدم و با قبولی از پزشکی می تونم از ایست خدمت بهره ببرم؟
  ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۰

   سلام. بله

  • Avatar photo
   وحید
   ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۵

   سلام ببخشید این سوال دقیقا سوال منم هست، نظام وظیفه شهرستان رفتیم پرسیدیم گفتن دوبار از اشتغال به تحصیل استفاده کردین دیگه نمیشه، لطفا اگه این امکان هست بهمون بگید بخونیم واسه ۱۴۰۱ ، آقا مهدی شماهم اگه اطلاع دقیق پیدا کردین لطفا به این آدرس ایمیل کنین خیلی ممنون muslimovic9742@gmail.com

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

    با سلام.در صورت استفاده از دو بار انصراف نمیتوان از ایست خدمت استفاده کرد.

 101. Avatar photo
  رضا
  ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۱

  باسلام… و وقت بخیر… من پسر 20 ساله ای هستم که برج 1400/7 اعزام شدم بخدمت که در طول خدمت دچار بیماری اعصاب و روان شدم در حدی که فکر خودکشی بسرم میزنه میخوام لدونم با چنین شرایطی ممکنه ایست خدمتی داىٌم یا موقت برام بزنن… متشکر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام وقت بخیر درخواست معافیت بزنین امکانش هست برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 102. Avatar photo
  aref
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۸

  سلام بعد از ایست خدمتی ک ۲سال گذشته میخام برگردم دوباره باید برم اموزشی؟!؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام وقت بخیر.
   بله

 103. Avatar photo
  امیرحسین
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲

  سلام خسته نباشد من الان هشت ماه خدمت هستم امکانش هست دانشگاه ثبت نام کنم در مقطع کاردانی ایا ایست خدمتی می خورم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۱

   سلام .ایست خدمتی میخورید

 104. Avatar photo
  سجاد
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام کسانی که دوبار از دانشگاه ازاد انصراف دادن میتونن در صورت قبولی در کنکور ایست خدمت بگیرند

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقت بخیر اگر سامل غیبت نباشن

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقتتون بخیر اقایان با داشتن مشکل نظاموظیفه با دو بار انصراف دادن حق اجازه تحصیل به انها داده نمی شود

 105. Avatar photo
  آرش
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

  سلام با توجه به حذف سربازی برای دکتر میشه ایست خدمتی زد و بعد از دریافت دکتری از این مزیت استفاده کرد

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام
   سربازی برای دکتری حذف نشده به جاش پروژه جایگزین شده است

 106. Avatar photo
  آریان
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

  سلام.غیبت از چه تاریخی شروع میشه؟ اگر یک روز قبل پایان معافیت اقدام به پر کردن دفترچه کنیم وارد غیبت میشیم؟لطفا توضیحاتی در این مورد بفرمایید.بسیار ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقتتون بخیر معمولا باید حداقل یه هفته قبل از اتمام معافیت تحصیلی اقدامی داشته باشید برای پست کردن دفترچه چون معمولا تا مرحله ثبت یه مقدار زمان می برد

 107. Avatar photo
  شایان
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳

  من ۶ ماه خدمت کرده ام و با قبولی در ازمون کارشناسی ارشد به دانشگاه رفته ام. بعد از اتمام دانشگاه چه مدت وقت دارم تا برم دوباره خدمت؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت بخیر بلافاصله بعد فرغ التحصیلی

 108. Avatar photo
  علی
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۴

  سلام. من ورودی ۹۸ کاردانی بودم
  ۳ ترم خوندم و انصراف دادم
  کنکور ۱۴۰۰ رو دادم قبول نشدم. الان دارم میرم خدمت سربازی بدون هیچ اضافه خدمتی. خواستم ببینم اگه من توی سربازی کنکور بدم و فرهنگیان قبول بشم برای کنکور ۴۰۱ ایست خدمتی به من تعلق میگیره یا نه .

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر بله امکانش هست برای ایست خدمتی

 109. Avatar photo
  sajad
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۳

  سلام من یه بار از دانشگاه انصراف دادم و الان دانشجوی پرستاریم تو ازاد میخواستم بدونم اگه کنکور بدم و پزشکی قبول شم امکانش هست بعد این که جوابای کنکور اومد دفترچه پست کنم و از ایست خدمت استفاده کنم خیلی لطف میکنید اگه جواب بدید ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقتتون بخیر جهت پست کردن دفترچه حتما باید انصراف خود را ثبت کنید و اگر در حین خدمت باشید و قبولی کنکور بیاورید می توانید ایست خدمتی بگیرید
   و اگر در حین تحصیل باشید و بخواهید کنکور دهید در صورت قبولی هم نمی توانید به دانشگاه بروید برای رشته ی قبولی جهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی مرکز تماس بگیرید

 110. Avatar photo
  مهدی
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۰

  سلام
  من در حین خدمت هستم و بهمن ماه میخوام ایست تحصیلی بزنم و برم دانشگاه آزاد
  یک روز غیبت توی یگان دارم امکان داره مشکلی پیش بیاد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز باید با فرمانده یگان صحبت کرده و درخواست بخشش غیبت کنید

 111. Avatar photo
  کارشناس ارشد
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۳

  سلام
  برای ایست خدمت نداشتن غیبت الزامی است.

 112. Avatar photo
  مهدی
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام.با ثبت نام در دانشگاه ازاد در مقطع کارشناسی پیوسته هم میشه ایست خدمتی گرفت؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲

   سلام وقتتون بخیر در صورتی قبولی دانشگاه چه با کنکور باشد چه بر اساس سوابق تحصیلی بیاورید برای مقطع کارشناسی پیوسته می توانید ایست خدمتی بگیرید

   • Avatar photo
    مهدی
    ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

    به نظرتون من با معدل ۱۵/۷۰ شرط قبولی تو دانشگاه ازاد رو دارم؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

     سلام وقت به خیر
     حداقل معدلی برای پذیرش بر اساسا سوابق تحصیلی تعیین نشده اما هرچه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.با توجه به معدل شما احتمال قبولی 60 درصد است.

     • Avatar photo
      مهدی
      ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

      یعنی کسایی که زیر ۱۴ روز غیبت داشته باشن برای ایست زدن مشکلی ندارند؟

     • Avatar photo
      کارشناس ارشد
      ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

      سلام وقت بخیر طبق قوانین نخیر نشکلی نداره

 113. Avatar photo
  رضا
  ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۹

  سلام من دیپلم دارم و پیش دانشگاهی پاس نکردم و الان سربازم میتونم برم پیش دانشگاهی امتحان بدم؟یا میشه با دیپلم رفت دانشگاه و ایست خدمتی گرفت؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقتتون بخیر بدون داشتن پیش فقط می توانید به دانشگاه علمی کاربردی بروید و چون مقطع کاردانی د ارد در مقطع کاردانی به شما ایست خدمتی داده نمی شود

 114. Avatar photo
  محمد
  ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

  من ۱۸روز آموزشی ایست خدمت زدم رفتم دانشگاه الان من دوباره برم خدمت همون پادگان میوفتم همون ۱۸روز باقی میماند

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

   سلام وقت بخیر. در صورتیکه ایست خدمتی داشتید ادامه خدمتتون هم در همون پادگان هست و 18 روزی که خدمت کردید براتون محاسبه نمیشه.

 115. Avatar photo
  مهدی
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

  با سلام بنده قبول شدم نظام درجه داری مرحله آخر که تعیین رسته هست فردا می باشد و به من که در حین خدمت سربازی هستم نامه دادن و دو روز مرخصی گرفتم برای انجام مرحله اخر استخدامم و برج ۹ یا ۱۰ هم اعزام هستش میخاستم بدونم بمن نامه میدن که ببرم پادگان ایست خدمت بزنم یا خیر امکانش هست!؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام برای ایست خدمتی1400 اگر شرایطش رو داشته باشید میتونید اقدام کنید.

 116. Avatar photo
  هیرا کامرانی
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۷

  با سلام
  من ورودی مهر 99کاردانی ناپیوسته رشته حسابداری دانشگاه آزادم و تا حالا انصراف ندادم و یک ترم مرخصی هم استفاده کردم
  تصمیم گرفتم برای کنکور 1401 بخونم اگر در اسفند 1400 یا فرودین 1401 (یعنی زمانی بین ترم 4 ) انصراف بدهم مشکلی نظام وظیه ای وجود ندارد اگر در کنکور تجربی 1401 قبول شوم؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقتتون بخیر اگر در سنوات مجاز باشید انصراف دهید مشکلی وجود ندارد می تواتید شرکت کنید ولی نباید فارغ تحصیل شوید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام وقت به خیر
   از نظر نظام وظیفه شما یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید و بعد از انصراف دوم باید برای خدمت سربازی اقدام نمایید.
   برای شرکت در کنکور سراسری دانشجویان غیر از دوره های روزانه نیازی به انصراف از دانشگاه را ندارند و میتوانند پس از شرکت در آزمون و پذیرفته شدن در رشته جدید از رشته قبلی انصراف دهند.

 117. Avatar photo
  امیر محمپ
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم هرکی یچیز میگه ممنون میشم راهنمایی کنید .
  من الان سربازم و ارشد قبول شدم ، هواستم بدونم میتونم ایست خدمتی بگیرم برم دانشگاه ازاد؟ چون قبلا یکبلر انصراف دادم از مقطع ارشد و رفتم سربازی . خیلیا گفتن یکبار انصراف مشکلی ایجاد نمیکنه . اما از اون ور الان تو اطلاعیه سازمان سنجش زده برای سربازا باید توی دفترچه نزده باشه دانشجوی انصرافی . نمیدونید دقیقا این موضو رو از کجا پیگیری کنم

 118. Avatar photo
  حمید رضا
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام .من کارشناسی ارشد روزانه قبول شدم الان آموزشیم تموم شده و سوم باید خودمو به یگان معرفی کنم و یکم تا سومهم زمان ثبت نامم هست .با توجه به تعطیل بودن دوم و سرباز شدنم تا سوم به نظرتون کارا ایست خدمت امکان داره یه روزه انجام بشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۱

   سلام وقت بخیر.برای اطلاع از شرایط و مراحل ایست خدمتی سربازی با مشاورین ما تماس بگیرید.

 119. Avatar photo
  رضا
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

  /

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام سوالتون چیه

 120. Avatar photo
  حمید رضا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۶

  سلام از زمان اقدام به گرفتن نامه معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد دوره روزانه تا تایید نهایی گرفتن چقد زمانمیبره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام بامشاورین مرکزتماس بگیرید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۷

   سلام حدودایک ماه

 121. Avatar photo
  سجاد
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

  با سلام. ببخشین من یک بار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و الان مجددا دارم کارشناسی حقوق پیام نور میخونم. میخواستم بدونم اگه توی کنکور تجربی شرکت کنم و پزشکی بیارم راهی هست که ادامه تحصیل بدم؟ لطفا کمکم کنین. بهم ایست خدمتی میدن؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام وقت بخیر خیر امکانش نیست مجدد انصراف بدید

 122. Avatar photo
  میثم التمار
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۵

  اگر در دانشگاه قبول شیم
  ولی دوبار انصراف داده باشیم ، میتونیم اقدام به سربازی واز ایست خدمت استفاده کنیم ؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام وقت بخیر در شرایط و مراحل ایست خدمت سربازی امکان 1 بار انصراف میباشد

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

    سلام بله بایکسری شرایط امکان دارد

    • Avatar photo
     علی احمدی
     ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

     با چه شرایطی امکانش هست؟

     • Avatar photo
      کارشناس ارشد
      ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

      با سلام وقت بخیر در صورت قبولی دانشگاه

 123. Avatar photo
  مهدي
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام و درود آيا اگر يكبار انصراف داده باشيم در مقطع ارشد و بعد بريم امريه و در حين خدمت كنكور بديم ميشه ايست خدمتي گرفت؟
  بسيار سپاس

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام باشرایط امکان انجامش فراهمه

   • Avatar photo
    مهدي
    ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

    ببخشيد شرايطش چيه؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

     سلام وقتتون بخیر اگر شما قبولی در کنکور در مقاطع کارشناسی و ارشد و دکترا داشته باشید و در حین خدمت این قبولی را کسب کنید با ارایه قبولیتان به نظام وظیفه نظام وظیفه بع شما ایست خدمتی می دهد می توانید به تحصیل بپردازید

     • Avatar photo
      رضا
      ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۴

      سلام من دیپلم تجربی دارم اما پیش دانشگاهی نگرفتم و الان سربازم میتونم امتحان بدم پیش دانشگاهیو و برم دانشگاه یا با دیپلم میشه رفت و ایست خدمتی زد؟

     • Avatar photo
      کارشناس ارشد
      ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

      سلام وقت به خیر
      ایست خدمت برای مقطع دانشگاهی برای شما صادر می شود اما برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی ایست خدمت صادر نمی شود و باید بعد از خدمت سربازی اقدام نمایید.

   • Avatar photo
    مهدي
    ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۹

    سلام و عرض ادب فراوان
    ميشه محبت كنيد بفرماييد با چه شرايطي ايست خدمتي با يكيار انصراف وجود دارد؟ بسيار سپاس

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲

     سلام وقت بخیر. شرایط و مراحل ایست خدمتی سربازی متفاوت است. برای اطلاع بیشتر با ما تماس بگیرید.

 124. Avatar photo
  حسن پی جی
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۳

  سلام من سرباز اعزامی سال ۹۸هستم ۲سال خدمتم رو انجام دادم و الان در اضافم بخاطر یه مسائلایی منرو تبعید کردن به شهرستان و تور پرونده جدیدم انقطاع خدمتی ایست خدمتی زدن یعنی از نو خدمت کنم باید چیکار کنم کمکم کنید.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت بخیر برای اطلاع از شرایط و مراحل ایست خدمت سربازی با ما تماس بگیرید.

 125. Avatar photo
  ساسان
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۴۰

  سلام آیا میشه برای قبولی در دانشگاه با سوابق تحصیلی ایست خدمتی گرفت؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام
   بستگی به فرماندتون دارد اما به طور کل اولویت ایست خدمت با قبولی های دانشگاه سراسری و با ازمون ها ست

 126. Avatar photo
  Mostafa
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام خسته نباشید من فوق دیپلم از دانشگاه دولتی دارم الان ۱۰ ماهه سربازم وبنا به دلایلی مجبورم ایست خدمت بزنم میشه لطف کنید بگید چطور اقدام کنم سنوات سربازی هم ندارم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام ایست خدمت سربازی فقط برای پذیرفته شدگان در کنکور یا اینکه بیماری داشته باشید داده میشه

 127. Avatar photo
  محمدجواد فارسی فراشبندی
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۶

  با عرض سلام و احترام خسته نباشید خدمت شما خواستم یه موضوعی مطرح کنم در حال حاضر سرباز هستم و ۵ ماه از خدمت سربازی می‌گذرد ۸ ماه دیگر دارم و مشکل بیماری اعصاب و روان مشکل سردرد میگیرن دارم و این بیماری از ارث به من رسیده است و خیلی هم اذیت میشم آیا راهی برای معافیت دائم دارم یا خیر؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام باید از یگان خدمتی خودت نامه بگیری برای کمیسیون پزشکی و درخواست معافیت دائم یا موقت کنی

 128. Avatar photo
  علی
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام لطفا سوال منم جواب بدین سوال قبلیم رو جواب ندادین تو سایتتون ثبت کردم.سوالی که دارم میخواستم بدونم اگه اعزام سربازیو تمدید کنم یک ماه و از تمدید اقدام کنم آیا تمدید اعزام مانع استفاده از ایست خدمت برای رفتن به دانشگاه میشه یعنی تمدید اعزام رو ایست خدمت تاثیر میذاره؟ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای ایست خدمتی نظام وظیفه تمدید اعزام مشکلی در ایست خدمت ایجاد نمیکنه موفق باشید

 129. Avatar photo
  Sf
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام وقت بخیر من کنکور ارشد قبول شدم و منتظر نتایج انتخاب رشته هستم می‌خوام ایست خدمتی بگیرم.چهار روز فراری بهم خورده ولی داخل پادگان مونده و دادگاهی نشده ایا این موجب میشه که نتونم ایست خدمتی بگیرم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام اره اگه فرار از خدمت داشته باشی برای ایست خدمت به مشکل میخوری ولی فرار از خدمت کسانی که بیش از 14 روز غیبت دارند هستند

 130. Avatar photo
  ابوالفضل
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۱

  سلام .برادر من از سال ۹۶ تا ۹۸ در شیروان خدمت کرده و بعدش برای تحصیل در مقطع ارشد در حالی که فقط ۲ ماه از خدمتش مونده بود ایست خدمتی زد…الان میخواد از قانون بعد مسافت(خدمت در شیروان) استفاده کنه و به ازای هرماه خدمت ۴/۵ روز از خدمتش کم کنه اما بهش گفتن تو منفک شدی نمیتونی استفاده کنی!!! علاوه بر این بجای ۲ ماه ۵ ماه باید خدمت کنه (چون خدمت ۲۴ ماه شده) لطفا راهنمایی بفرمایید

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر.
   طبق گفته خود سازمان نظام وظیفه ایشان منفک شدند و درخواستشون مورد پذیرش نیست.

   • Avatar photo
    محمد جواد
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۸

    سلام من مهر ۱۴۰۰ اعرام به خدمت هستم و انتخاب رشته کنکور کردم نتیجه هنوز نیومده اگه قبول شدم میتونم داخل اموزشی ایست خدمتی بزنم یا باید اموزشیم تموم شه بعد اقدام کنم

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

     سلام وقت بخیر با توجه به شرایط ایست خدمتی مشکلی برای تحصیل در صورت قبولی نداردی و ایست خدمتی برای شما صادر میشود موفق باشید

     • Avatar photo
      محمدجواد فارسی فراشبندی
      ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۸

      با عرض سلام و احترام خدمت شما خواستم بگم من سرباز هستم و از خدمت سربازیم ۵ ماه می‌گذرد و با مشکل اعصاب و روان و با بیماری سردرد میگیرن مواجه هستم و این بیماری از ارث به من رسیده و خیلی هم اذیت میشم آیا راهی برای معافیت دائم دارم یا خیر یا آیا با مراجعه به روانپزشک میتوانم کسری از روانپزشک بگیرم ؟!

 131. Avatar photo
  ابوالفضل
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۸

  سلام .برادر من از سال ۹۶ تا ۹۸ در شیروان خدمت کرده و بعدش برای تحصیل در مقطع ارشد در حالی که فقط ۲ ماه از خدمتش مونده بود ایست خدمتی زد…الان میخواد از قانون بعد مسافت(خدمت در شیروان) استفاده کنه اما بهش گفتن تو منفک شدی نمیتونی استفاده کنی!!! علاوه بر این بجای ۲ ماه ۵ ماه باید خدمت کنه (چون خدمت ۲۴ ماه شده) لطفا راهنمایی بفرمایید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۸

   سلام وقت بخیر.
   طبق آخرین اطلاعیه سازمان نظام وظیفه، همان اطلاعاتی که بهتون دادند درست هستش.

 132. Avatar photo
  محمد
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۳

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من مرداد 99 دیپلم گرفتم ولی قبل از اخذ دیپلم معافیت تحصیلی نگرفتم. و تا اخر ( 31 ) شهریور فرصت دارم و غیبت نمیخورم و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم
  سوالم اینکه که من امسال چجوری میتونم وارد دانشگاه بشم؟

  اگر دانشگاه ثبت نامم نکنه.. میتونم الان برم خدمت و هنگام خدمت سربازی وقتی که نتایج انتخاب رشته اعلام شد برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟
  راهی هست که من من امسال بتونم وارد دانشگاه شم؟؟؟
  و منی که تا 31 شهریور فرصت دارم دانشگاه ثبت نامم میکنه؟یا اگرثبت نامم نمیکنه برم سربازی و و هنگام اعلام نتایج انتحاب رشته برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام وقت بخیر برای ایست خدمتی در صورتی که وارد غیبت نشده باشید و قبولی دانشگاه بیاورید میتوانید ایست خدمتی بگیرید موفق باشید

 133. Avatar photo
  meb
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۵

  با سلام. من الان سرباز هستم. میخواستم بدونم در صورت پذیرش دکترا، چه مراحلی برای گرفتن ایست خدمت یا معافیت تحصیلی باید طی کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقتتون بخیر.
   بعد از گذراندن دوره آموزشی میتونید از ایست خدمتتون استفاده کنید.

   • Avatar photo
    محمد جواد
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴

    سلام من مهر ۱۴۰۰ اعرام به خدمت هستم و انتخاب رشته کنکور کردم نتیجه هنوز نیومده اگه قبول شدم میتونم داخل اموزشی ایست خدمتی بزنم یا باید اموزشیم تموم شه بعد اقدام کنم

 134. Avatar photo
  مهدی سیفی
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام من یکسال خدمتم و مادرممریض شده و احتیاج به نگهداری داره چطور ایست خدمتی بگیرم یه برادرم دارم مجرده

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقتتون بخیر چون برادر دارید نمیتونید معافیت بگیرید

 135. Avatar photo
  حمید
  ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام. لطفا به من کمک کنین من سر در گمم با این سوال. اونایی ک قبلا دوبار انصراف دادن آیا میتونن در حین خدمت کنکور بدن و ایست خدمت بگیرن؟ یه جا میگن میشه و یه جا هم میگن نمیشه. لطفا جواب درستشو بگین

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام حمید
   با این شرایط ن متاسفانه نمیتونید ایست خدمتی بگیرین

 136. Avatar photo
  علی
  ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام من دانشجوی پیام نور بودم و قبل از شروع ترم ده یعنی آخرای ترم ۹ دی ماه ۹۹ انصرافدادم سوالم اینه که اگه کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه قبول شم بهم معافیت مجدد برای رشته جدیدی میدن؟ واینکه درصورتی که قبول نشم کنکور ۱۴۰۰ میتونم دفترچع پست کنن برم سربازی و حین خدمت کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و درصورت قبولی ایست خدمت بگیرم فقطم یه بار انصراف دادم ممنون میشم راهنناییم کنید.

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

   سلام چون یکبار انصراف دادی دیگه نمیتونید انصراف بدید و کنکور شرکت کنید ولی میتونی بری خدمت در حین خدمت کنکور بدی روزانه پذیرش بشی و ایست خدمت بگیری

   • Avatar photo
    محمد
    ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۶

    سلام وقتتون بخیر.
    ببخشید من مرداد 99 دیپلم گرفتم ولی قبل از اخذ دیپلم معافیت تحصیلی نگرفتم. و تا اخر ( 31 ) شهریور فرصت دارم و غیبت نمیخورم و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم
    سوالم اینکه که من امسال چجوری میتونم وارد دانشگاه بشم؟

    اگر دانشگاه ثبت نامم نکنه.. میتونم الان برم خدمت و هنگام خدمت سربازی وقتی که نتایج انتخاب رشته اعلام شد برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟
    راهی هست که من من امسال بتونم وارد دانشگاه شم؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹

     سلام وقت بخیر برای ایست خدمتی در صورتی که وارد غیبت نشده باشید و قبولی دانشگاه بیاورید میتوانید ایست خدمتی بگیرید موفق باشید

   • Avatar photo
    رضا
    ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۹

    ببهشید پس قانون برگشت به عقب چی میشه

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰

     سلام . برای نظام وظیفه قانون برگشت به عقب نداریم

 137. Avatar photo
  میلاد
  ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

  باسلام من غیبت ندارم وتاریخ اعزامم اول شهریور1400 میباشد درکنکورسراسری هم حضوریافتم چنانچه فرهنگیان رومجازبشم میتونم ایست خدمت بگیرم اول مهرماه وازخدمت بیام بیرون؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام اره میتونی بری خدمت و وقتی نتایج اعلام شد میتونی در هر مرحله از خدمت ایست بگیری و بیای بری دانشگاه تحصیل کنی

 138. Avatar photo
  moshaverarshad
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام محمد
  شما با توجه به اینک ایست خدمتی زدین مجدد همون اموزشگاه میرین دوره اموزشیتون تموم شد به یگان مربوطه اعزام میشین

 139. Avatar photo
  سعید
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام خسته نباشید.
  من زمانی که خدمت۲۱ماه بود چندماه خدمت کردم و ایست خدمتی زدم.الان که دوباره پست کنم خدمتم۲۴ماه حساب میشه یاهمون۲۱ماه؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۰

   سلام سعید طبق ایین نامه جدید 24 ماه حساب میشود

 140. Avatar photo
  Mohsen
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۰

  سلام من دیپلم دارم ۸ ماه خدمت کردم اگه کنکوربدم قبول شم میتونم ایست خدمت بزنم

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۸

   سلام بله اگه‌یگان شما قبول کنند می تونید برای ایست خدمتی بعد از قبولی در دانشگاه اقدام نمایید.

 141. Avatar photo
  محمد امین
  ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۴

  سلام خسته نباشید بنده سرباز هستم و میخوام ایست خدمت بزنم و برم دانشگاه ، با توجه به اینکه من قبلا دوبار انصراف دادم ایا برام مشکلی پیش نمیاد؟؟!

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام متاسفانه شما نمیتونید با توجه به اینک‌ دوبار انصراف دادین

 142. Avatar photo
  محمد
  ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۷

  سلام.من تا آخر امسال فارغ التحصیل کارشناسی شبانه میشم.میتونم کنکور بدم برای پزشکی و بعد از اون برم سربازی و موقع ثبت نام از ترخیص خدمت استفاده کنم؟

 143. Avatar photo
  پویانیک پیک
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸

  سلام جناب من دانشگاه ازاد قبول شدم ایست خدمت هم زدم الان شرایطم یهو جوری شده ک نمیتونم درس بخونم اگه انصراف بدم شنیدم یک سال فرصت معرفی دارم اگه معرفی نکنم فقط غیبت میخورم یا سرباز فراری هم محسوب میشم ایا ارتش میفته دنبالم؟؟؟؟ یا فقط سنوات وغیبت میخورم

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۵

   سلام پس از انصراف شما ادامه سربازیتونو ادامه ندین به عنوان سرباز فراری شناخته میشین

 144. Avatar photo
  عرفان
  ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ورودی ۹۵ کارشناسی پیوسته هستم. بهمن ۹۸ تو ترم هفت کاردانیمو گرفتم و اومدم بیرون. کنکور کاردانی به کارشناسی امسال شرکت کردم و قبول شدم الان نظام وظیفه میگه تو حق تحصیل نداری. من نمیدونم واقعا باید چیکار کنم. ایست سربازی شامل من میشه؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام شرایط ایست خدمتی رو با دقت بخون موفق باشی

 145. Avatar photo
  مجید
  ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵

  با سلام
  اگر در زمانی ک خدمت ۲۱ ماه بود کمی خدمت کرده و ایست خدمتی بگیریم ، با تپحه به این ک خدمت ۲۴ ماه شده ، مشمول قانون ۲۴ ماه میشویم؟

 146. Avatar photo
  حسین
  ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام . اگر فارغ التحصیل مقطع کارشناسی باشیم و در کنکور شرکت کنیم و رشته ی پزشکی قبول شیم . میتونیم از ایست خدمت استفاده کنیم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 147. Avatar photo
  عمران
  ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۳

  سلام یه سوال خواهشن جواب بدید ایست خدمت فقط برای کنکور ارشده یا سراسری هم میشه امتحان داد

 148. Avatar photo
  علی حسینی
  ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۵

  سلام
  من الان حین خدمت سربازی هستم و از طریق استعدادهای درخشان و بدون کنکور برای دکتری دانشگاه امیرکبیر پذیرفته شده ام. می خواستم بدونم میتونم ایست خدمت بزنم یا حتما باید از طریق کنکور باشه این ادامه تحصیل؟

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام و وقت بخیر
   جهت اطلاع از شرایط ایست خدمتی نظام وظیفه 99 با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 149. Avatar photo
  Jalal feiz
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹

  سلام.من دانشجوی روزانه دولتی هستم و قصد دارم بعد از اتمام درسم دوباره کنکور کارشناسی بدم.باید از ایست خدمتی استفاده کنم؟؟

 150. Avatar photo
  سجاد
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۰

  سلام خسته نباشید
  اگر یکبار از دانشگاه روزانه انصراف داده و در مهلت یکساله ب خدمت سربازی اعزام شویم و بعد در دانشگاه ازاد ثبت نام کرده و ایست خدمتی بگیریم ایا با شرکت مجدد در کنکور میتوتن پزشکی و دارو و… خوند و از دانشگاه آزاد انصراف داد ؟آیا در صورت انصراف مهلت یکساله برای کسانی ک قبلا یکبار انصراف داده اند وجود دارد ؟

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام ممنون
   شما در صورتی که از دانشگاه سراسری قبول بشین و یکسال از انصرافتون تو دانشگاه سراسری گذشته باشد میتونید از ایست خدمتی استفاده نمایید.

ایران تحصیل
تماس با مشاور