ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

بخشنامه ایست خدمتی 1403 + شرایط و مراحل تحصیلی، پزشکی

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۶۳۶
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
ایست خدمتی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ارتباط با کارشناس برای اطلاع از مدارک ایست خدمت

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط و مراحل ایست خدمتی ۱۴۰۳ اعلام شد. کلیه افراد متقاضی می توانند بعد از کسب اطلاعاتی در رابطه با ایست خدمت تحصیلی، ایست خدمتی برای دانشگاه و یا سربازی بعد از ایست خدمتی اقدامات لازم را برای شرکت در این طرح از نظام وظیفه انجام دهند. فرد مشمول در صورت داشتن شرایط و مدارک لازم برای ایست خدمت میتواند اقداماتی را جهت دریافت ایست خدمتی از جمله ایست خدمتی پزشکی از جمله ایست خدمتی اعصاب روان انجام داده و مراحل دریافت آن را طی کند.

البته باید توجه داشته باشید که الزاما بعد از اتمام این دوره باید برای خدمت سربازی بعد از طرح مذکور و گذراندن این دوره اقدام کنید. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با ایست خدمتی با دیپلم یا ایست خدمتی برای ادامه تحصیل و ایست خدمتی با تیم مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل از طریق شماره 9099075307 تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

ایست خدمتی به چه معناست؟

👈 از آنجایی که همواره تأکید مقام معظم رهبری بر روی هر چه بالاتر رفتن مهارت های فردی و همین طور علمی جوانان این مرز و بوم بوده در نتیجه، تصمیم به اجرای طرح ایست خدمتی برای افراد مشمول خدمت نظام وظیفه، در نظر گرفته شده است. در حقیقت، در صورت تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های مختلف نیز می توانید برای استفاده از طرح ایست خدمت اقدام کنید

👈 افرادی که در حین تحصیل هستند، برای اینکه دانشگاه را از دست ندهند، می توانند به صورت موقت از خدمت سربازی ترخیص شوند و به اصطلاح از ایست خدمت سربازی تحصیلی استفاده کنند.

ایست خدمتی به چه معناست؟

قوانین و شرایط استفاده از ایست خدمت

👈 موضوع مهمی که در اینجا نباید از ذکر آن غافل شد در رابطه با قوانین و ضوابط اعلامی در رابطه با این طرح است. آیا اطلاعی از قوانین و ضوابط اعلامی در رابطه با این نوع ایست خدمت سربازی دارید؟ شرایط استفاده از ایست خدمتی به شرح زیر است:

✔ سرباز مشمول نباید غیبت داشته باشد

از مهمترین عوامل برای استفاده از تسهیلات سازمان نظام وظیفه، عدم داشتن غیبت است. سرباز باید در زمان اعلام شده خود را به این سازمان معرفی کرده و هیچگونه غیبتی نداشته باشد تا امکان استفاده از ایست خدمتی را داشته باشد.

✔ فرد مشمول نباید سابقه فرار حین خدمت داشته باشد

از دیگر شرایط استفاده از ایست خدمت، این است که فرد مشمول در حی خدمت اقدام به فرار نکرده باشد. حتی اگر فرد غیبت نداشته باشد اما سابقه فرار از خدمت داشته باشد، مشمول این طرح نخواهد بود.

✔ ممنوعیت تحصیل همزمان با خدمت سربازی

برای اینکه فرد بتواند از ایست خدمت استفاده کدن، نمی تواند همزمان ادامه تحصیل دهد. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل دارد، باید خدمت خود را تا پایان تحصیل خود متوقف کند.

✔ ایست خدمتی برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است

اگر شما هنوز دانش آموز هستید و هنوز تحصیلات دوران مدرسه خود را به اتمام نرسانده باشید و یا این که قصد ورود به دوره کاردانی را داشته باشید به هیچ وجه نمی توانید از این طرح استفاده کنید. تنها در صورتی که مایل به اتمام تحصیلات دانشگاهی خود در دوره لیسانس، کارشناسی ارشد و یا دکتری را دارید، امکان استفاده از این طرح را داشته و در نهایت شروع دوران امریه یا ورود به پادگان ها برای اتمام دوره سربازی بعد از ایست خدمتی برای شما وجود دارد.

توجه: اگر شما به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه پیام نور، غیرانتفاعی، آزاد و یا شبانه و روزانه شده اید به هیچ وجه استفاده از این طرح هنگام تحصیل در دانشگاه شامل حال شما نمی شود.

تذکر: اگر سوء سابقه کیفری دارید و یا این که جزء مشمولان غایب هستید باید قید استفاده از این طرح را هنگام تحصیل در دانشگاه بزنید.

تماس با مشاوران

تماس با مشاوران

مراحل دریافت ایست خدمتی

یکی از مهم ترین مواردی که قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت ایست خدمت باید به آن توجه داشته باشید در رابطه با مراحل و نحوه دریافت و استفاده از ایست خدمتی سربازی از جمله ایست خدمتی اعصاب روان است.

برای دریافت این امتیاز مهم جهت تحصیل در دانشگاه اولین کاری که باید انجام بدهید این است که به دانشگاه محل قبولی خود که از طریق آزمون سراسری هم در آن پذیرفته شده اید مراجعه کرده و از مسئول مربوطه فرم درخواست معافیت تحصیلی خود را دریافت کنید.

در مرحله بعد باید با این فرم درخواست انجام دهید تحویل آن به مسئول مربوطه در سازمان نظام وظیفه است. اینجاست که سازمان نظام وظیفه تحقیقات و بررسی های لازم را در این رابطه انجام می دهد و از داشتن شرایط لازم در این رابطه برای شما مطمئن می شود.

چنانچه مشکل خاصی وجود نداشته باشد، بخش نظام وظیفه عمومی فرد را به یگان خدمتی برای ترخیص از خدمت معرفی خواهد کرد.

متقاضی باید به یگان خدمتی خود مراجعه نموده و تسویه حساب خود را به طور کامل انجام دهد. در ادامه مراحل باید مجددا به بخش وظیفه عمومی محل خدمت برود.

پس از تسویه حساب فرد مشمول از طریق یگان خدمتی، باید به بخش وظیفه عمومی مراجعه کرده تا معافیت تحصیلی حین خدمت سربازی را برای آن تایید و صادر شود. در این مرحله ایست خدمت سربازی برای فرد متقاضی صورت می گیرد.

در آخر فرد باید به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کرده و ثبت نام خود را تکمیل کند.

با طی کردن مراحل فوق، فرد ایست سربازی را دریافت می کند و در نهایت می تواند تا اتمام دوران تحصیل از این طرح استفاده کند.

برای اطلاع از مراحل ترخیص از خدمت سربازی و قانون جدید آن روی لینک کلیک کنید.

مراحل دریافت ایست خدمتی

برای آشنایی با کسری خدمت کلیک کنید.

مدارک لازم برای ایست خدمت

👈 ایست خدمت در ۲ حالت تحصیلی و درمانی ارائه می شود و برای هر کدام مدارکی تعیین شده است:

✔ ارسال مدرک قبولی از دانشگاه به یگان خدمتی

✔ ارائه کردن  پذیرش تحصیلی خارج از کشور به یگان خدمتی (برای دانشجویان خارج از کشور)

✔ ارائه کردن تاییدیه سازمان نظام وظیفه به یگان خدمتی

✔ ارسال نظر شورای پزشکی به یگان خدمتی (ایست خدمت با استفاده از بیماری)

✔ تسویه حساب کردن با یگان خدمتی و تقدیم نامه رهایی به سازمان وظیفه

✔ ثبت کردن معافیت تحصیلی جدید در سیستم نیروی انتظامی

✔ اقدام برای ثبت معافیت موقت ۶ ماهه در سیستم نیروی انتظامی

ایست خدمتی سربازی برای ادامه تحصیل

👈برای استفاده از ایست خدمتی برای ادامه تحصیل نباید به هیچ عنوان غیبت سربازی داشته باشید. اگر 3 سال از دریافت آخرین مدرک تحصیلی شما گذشته و برای اعزم اقدام نکرده اید، حتی با ورود به خدمت و قبولی در دانشگاه، باز هم نمی توانید ادامه تحصیل دهید.

👈از همه مقاطع تحصیلی برای اینکه غیبت نخورید، باید یک سال گذشته باشد، به غیر از فارغ التحصیلان مقطع دیپلم در خرداد که تا مهر سال بعد از دریافت کردن مدرک خود برای دانلود دفترچه خدمت سربازی و ارسال آن وقت دارند.

👈خارج از این بازه زمانی یک ساله حتی اگر دفترچه شما پست شود، باز هم مشمول غایب محسوب خواهید شد، مگر اینکه شرایط توجیه غیبت سربازی را داشته باشید. چنانچه برای تحصیل به زمان مقرر نرسید و از این ۱ سال هم در حال عبور باشید، حتما دفترچه را ارسال کنید که غیبت نخورید و با آغاز ترم به راحتی ایست خدمت بزنید و ادامه تحصیل دهید.

بخوانید : طرح جدید مجلس برای خدمت سربازی چیست؟

آشنایی با شرایط ایست خدمتی با دیپلم

آشنایی با شرایط ایست خدمتی با دیپلم

👈 افرادی که مدرک تحصیلی دیپلم دارند و می خواهند از ایست خدمت استفاده کنند، دقیقا باید براساس قوانین از ایست خدمتی تحصیلی استفاده کنند. موردی که در مورد ایست خدمتی دیپلم وجود دارد این است که نمی توان برای دوره کاردانی ایست خدمت سربازی زد.

👈 اما خوشبختانه قبلا افرادی که مدرک تحصیلی دیپلم فنی و حرفه ای و کار و دانش داشتند، به این علت که ۱۱ ساله دیپلم میگرفتند، این شرایط را نداشتند که وارد مقطع کارشناسی شده و الزاما باید در دوره کاردانی ادامه تحصیل میدادند. در این صورت نیز امکان ایست خدمت برای آنها وجود نداشت.

👈 در نظام آموزشی جدید به علت اینکه دانش آموزان فنی و کار دانش باید ۱۲ ساله دیپلم دریافت کنند، این شرایط را دارند که حتی در رشته های نظری و دوره کارشناسی پیوسته تحصیل نمایند. در نتیجه ایست خدمتی امکان پذیر خواهد بود و به شرط نداشتن غیبت قابل انجام می باشد.

شرایط ایست خدمتی دانشجویان انصرافی

👈 دانشجویانی که از تحصیل انصراف داده اند، در صورت داشتن شرایط زیر امکان استفاده از ایست خدمتی دارند:

 • انصراف در سنوات مجاز تحصیلی
 • کمتر از یک سال از زمان انصراف گذشته باشد (عدم غیبت)
 • انصراف اول سرباز مشمول باشد.

👈 با داشتن این ضوابط، همه مشمولان حتی اگر در حین خدمت هم باشند، این امکان را دارند که با استفاده از ایست خدمت دوباره به تحصیل بازگردند و در مقطع انصرافی خود، ادامه تحصیل دهند.

بنر معافیت تحصیلی

بنر معافیت تحصیلی

ایست خدمتی برای تحصیل در خارج از کشور

برای دریافت ایست خدمتی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، تفاوتی با قوانین ادامه تحصیل در ایران وجود ندارد. در اقع فرد نباید هیچ غیبتی داشته باشد و ورودی ها حتما باید برای مهمر و بهمن باشد. شرایط دیگری نیز وجود درد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

👈 نمی توان به غیر از مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری یا رشته های پزشکی برای ایست خدمت اقدام کرد. از این رو تنها فارغ التحصیلان دیپلم اجازه دارند برای تحصیل دررشته های پزشکی ایست خدمت بزنند و از کشور خارج شوند.

👈 ویزای تحصیلی افراد باید حتما از طرف کشور مقصد صادر شده باشد، در غیر اینصورت پذیرش تحصیلی قطعی نخواهد بود.

👈وزارت علوم یا وزارت بهداشت باید رشته و دانشگاه مورد پذیرش را تایید کنند. پس نمی توان در هر رشته و دانشگاهی ادامه تحصیل داد.

👈 همه موارد مذکور باید مورد تایید سفارت آن کشور در ایران یا خارج ایران باشد و از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی بررسی شود.

👈 پس از تایید، فرد مشمول میتواند ایست خدمتی بزند و از یگان خدمتی تسویه نماید. پس از آن با گذاشتن وثیقه های اعلام شده از کشور به مدت معلوم خارج شود.

👈برای اخذ ایست خدمتی، علاوه بر پذیرش دانشگاه، ویزای تحصیلی نیز ارزیابی خواهد شد و سازمان نظام وظیفه با دقت تمامی مدارک لازم برای ایست خدمت را بررسی خواهد کرد.

👈قبل از ورود به خدمت باید با دقت شرایط را ارزیابی کنید تا با نقص مدارک، کمبود زمان یا از دست دادن ترم در دانشگاه خارج از کشور مواجه نشوید.

ایست خدمتی به علت بیماری

👈برای بیماری هایی که در آیین نامه معافیت موقت در نظر گرفته شده، در صورت بررسی و تایید شورای پزشکی، فرد مشمول سربازی میتواند در بازه های زمانی ۶ ماهه از ایست خدمت سربازی بهره مند شود و در پایان هر بازه معافیت موقت برای تصمیم گیری دوباره به شورای پزشکی رجوع نماید.

ایست خدمتی با معافیت موقت کفالت

ایست خدمتی با معافیت موقت کفالت

👈 اگر در حین خدمت سربازی، پدر و مادر فرد مشمول طلاق بگیرند یا سرباز پدر خود را از دست دهد و غیبت نداشته باشد، در صورتی که دارای دیگر شرایط معافیت کفالت باشد، این امکان را دارد از ایست خدمتی استفاده کرده و موقتا از خدمت معاف شود.

👈 در چنین شرایطی به این علت که باید از طلاق یا فوت والدین حداقل ۳۰ ماه گذشته باشد، برای زمان کمتر از این مدت معافیت سربازی موقت صادر شده و فرد بطور کامل از یگان خدمتی تسویه شود و وارد معافیت موقت کفالت شود. این مورد نوعی ایست خدمتی است.

👈 پس از اتمام معافیت موقت، کمیسیون کفالت در سازمان نظام وظیفه برگزار می شود و در صورت احراز شرایط کفالت، فرد مشمول بطور کامل از خدمت معاف خواهد شد. بدیهی است در غیر اینصورت باید مجددا برای انجام ادامه سربازی به یگان خدمتی قبلی خود بازگردد.

شرایط لازم برای دریافت ایست خدمت پزشکی

👈 در صورتی که شما به بیماری مبتلا باشید و حضور در خدمت نظام وظیفه برای شما بسیار سخت و یا حتی محال باشد دریافت این طرح، حال چه به صورت دائم و چه موقت برای شما دوستان عزیز و در صورت تأیید و صلاحدید شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه فراهم است.

👈 آیین نامه معافیت های پزشکی سازمان نظام وظیفه دارای ۱۷ بخش تدوین شده و هر کدام از این بخش ها دارای ۲۰ بند است. اگر فرد مشمول بیماری داشته باشد، اما بیماری در حد اخذ معافیت نباشد، باید اعزام به خدمت انجام شود.

👈 اگر در حین خدمت بیماری یا مشکلاتی برای مشمول بوجود آید، در اینصورت هم کمیسیون های پزشکی در حین خدمت پیش بینی شده است. در قدم اول برای استراحت پزشکی از استعلاجی استفاده خواهد شد.

👈 اما اگر فرد برای درمان نیاز به استراحت بیشتری داشته یا تحت عمل جراحی قرار بگیرد، در اصطلاح وارد خلأ میشود، یعنی فرد مرخصی دریافت کرده است،  اما جزو دوران خدمت به حساب نمی آید و پس از درمان باید ادامه خدمت را انجام دهد.

👈 اگر سرباز در وضعیت مرخصی ۶ ماهه جهت درمان یا عمل جراحی یا نقاهت اقدام کند، مشمول استفاده از ایست خدمتی پزشکی یا درمانی خواهد بود. طی این مدت تسویه حساب کامل با سرباز صورت می گیرد تا پس از طی شدن معافیت موقت مجدد، کمیسیون پزشکی تشکیل و رای نهایی صادر شود. بیماری هایی که می توان از طریق آنها برای دریافت ایست خدمت پزشکی اقدام کرد به شرح زیر است:

 • ✔ امکان دریافت ایست خدمتی اعصاب روان برای افراد متقاضی امکان پذیر است.
 • ✔ داشتن بیماری های اسکلتی، ریه، غدد مترشحه داخلی و یا بیماری های دستگاه تناسلی ادراری
 • ✔ عدم توانایی جسمی و عضلانی کافی برای گذراندن دوران خدمت سربازی
 • ✔ اگر به دلیل مشکلات جسمی مجبور به انجام عمل جراحی شده اید در این صورت می توانید به مدت شش ماه الی ✔ یک سال به سربازی نرفته و از طرح ایست خدمت استفاده کنید.
 • ✔ اگر به بیمای قابل بهبودی مبتلا شده اید اما به هر حال نیاز به استراحت در منزل جهت بهبودی را دارید اینجاست که ایست خدمت پزشکی شامل حال شما می شود.

شرایط ایست خدمت در امریه

👈 زمانی که فرد امریه دریافت می کند، باید در مصاحبه امریه حضور یابد و در بسیاری از امریه ها تعهد خدمتی از مشمول دریافت میشود تا در طول دوران خدمت امریه نتواند از کسری خدمت یا انتقالی و ایست خدمت استفاده نماید.

👈 تمام اختیارات در دست اداره مربوطه است و براساس قوانین و کمبود نیرو و عدم تایید ارگان مربوطه شرایط برای ایست خدمت امریه وجود ندارد. برخی از ارگان های دولتی و نظامی با این موضوع مشکلی ندارند، اما ممکن است این موضوع تایید نشود.

کال تو اکشن تماس

کال تو اکشن تماس

ایست خدمتی در دوره آموزشی

👈بعضاً مشاهده شده مشمولان برای عدم ورود به غیبت سربازی یا ایجاد فاصله زمانی بین مدت معافیت تحصیلی و نام نویسی دانشگاه مجبور به ارسال کردن دفترچه و اعزام به خدمت شده اند. چنانچه نتایج نهایی انتخاب رشته در دوران آموزشی اعلام شود، بدون مشکل و براساس مراحل و مدارک اعلام شده میتوان از ایست خدمتی بهره برد.

👈اگر فردی قبل از خدمت سربازی بیماری خاصی دارد که مشمول معافی نیست و در دوران آموزشی بیماری عود کند یا در دوران آموزشی دچار مشکل شود، میتواند برای کمیسیون پزشکی اقدام کرده و با نظر شورای پزشکی از ایست خدمتی و معافیت موقت بهره ببرد.

👈با دریافت کردن ایست خدمت در طول دوران آموزشی، فرد مشمول تجدید دوره آموزشی خواهد شد، اما تعداد روزهایی که در آموزشی بوده از مدت نهایی خدمت فرد مشمول کسر می شود.

اعزام مجدد و تغییر یگان بعد از ایست خدمتی

👈اگر شما از طریق ایست خدمت تحصیلی بتوانید از خدمت خارج شوید و با مدرک تحصیلی بالاتری بخواهید وارد خدمت شوید، ممکن است نخواهید در یگان قبل تقسیم شوید.

👈لازم به ذکر است فرد مشمول با همان کد خدمتی تقسیم می شود، یعنی در هر ارگانی که بوده، مجددا در همان ارگان باید ادامه خدمت را طی کند. سربازان ارتش در سازمان ارتش، سربازان سپاه در سپاه و بقیه یگان ها هم شرایط یکسانی خواهند داشت. برای تغییر یگان خدمتی از دو راه میتوان استفاده کرد:

✔ استفاده از معرف و تقسیم در جای بهتر براساس مدرک تحصیلی بالاتر یا شرایط دیگر سرباز.

✔ بهره بردن از پذیرش با مراجعه به یگان مورد نظر و ارائه کردن رزومه و توانایی های فعلی خود.

اعزام مجدد و تغییر یگان بعد از ایست خدمتی

استفاده از کسری خدمت پس از ایست خدمتی

شاید این سؤال مهم در ذهن شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل نیز مطرح شود که آیا در صورت دریافت ایست خدمت می توان برای دریافت کسری خدمت نیز اقدام کرد یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما این موضوع مهم را عرض کنیم که با اتمام طرح ایست خدمت به آسانی و با دریافت پروژه ای می توانید از دوران خدمت نظام وظیفه خود در پادگان مختلف در نظر گرفته شده برای این امر کم کنید.

در صورتی که به دنبال کسب اطلاعاتی بیشتر و دقیق تر در رابطه با کسری خدمت و نحوه محاسبه غیبت سربازی هستید، می توانید روی کمک های مشاورانی خبره و کاردان در این رابطه حساب ویژه ای باز کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را از آن ها دریافت فرمایید.

برای اطلاع از نحوه خرید بیمه سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

خلاصه مقاله ایست خدمتی

ایست خدمتی تحصیلی، ایست خدمتی پزشکی از جمله ایست خدمتی اعصاب و روان، ایست خدمتی با دیپلم، ایست خدمتی برای ادامه تحصیل، ایست خدمتی برای دانشگاه از جمله انواع طرح های تسهیلی سازمان نظام وظیفه برای مشمولان است.

اطلاع از مدارک لازم برای ایست خدمت برای افرادی که می خواهند از طرح های مذکور استفاده کنند، بسیار ضروری است. شما مشمولان گرامی در صورت نیاز و تمایل به ادامه تحصیلات دانشگاهی می توانید در صورت داشتن شرایط لازم از طرح ایست خدمت نظام وظیفه استفاده کنید. برای دریافت مشاوره های لازم در این زمینه می توانید از طریق شماره 9099075307 با همکاران ما در مجموعه ایران تحصیل در تماس باشید.

برای دانلود pdf کلیک کنید.

پادکست صوتی مقاله

4.6/5 - (7 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ارتباط با کارشناس برای اطلاع از مدارک ایست خدمت

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ایست خدمتی چیست؟

در صورت نیاز به ادامه تحصیل در طول دوران سربازی می توانید از طریق طرح ایست خدمتی دانشگاه برای این امر اقدام کنید. اما بعد از اتمام تحصیل باید برای سربازی بعد از ایست خدمتی اقدام کنید.

آیا پس از اتمام مهلت ایست خدمتی باید برای شرکت در امریه بعد از ایست خدمتی برای مشمولان وجود دارد؟

بله. در غیراینصورت برای فرد مشمول غیبت ثبت می شود.

آیا امکان دریافت ایست خدمتی اعصاب روان برای افراد مشمول وجود دارد؟

بله. اما قبل از هر چیز باید از شرایط اعلامی برای آن مطلع شوید.

مراحل دریافت ایست خدمتی چیست؟

برای اطلاع از نحوه و مراحل ایست خدمتی با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نظرات

636 دیدگاه دربارهٔ «بخشنامه ایست خدمتی 1403 + شرایط و مراحل تحصیلی، پزشکی»

 1. Avatar photo سرباز گفت:

  سلام من سرباز بودم و برای دانشگاه پیام نور ایست تحصیلی گرفتم و میخواستم با شرکت تو کنکور و قبولی یه رشته دیگه از این دانشگاه انصراف بدم اما نظام وظیفه گفت نمیشه این کار رو بکنی.من تابحال انصراف ندادم ار دانشگاه . ایا واقعا نمیشه؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   چون وضیعت شما ایست خدمت بوده در صورت انصراف اعزام خواهی شد

 2. Avatar photo سالار ستاری گفت:

  سلام وقت بخیر
  من سرباز یگان ویژه بودم و برای ادامه تحصیل کارشناسی ارشد ایست خدمت زدم
  و مرداد ماه امسال سرباز خواهم بودم چندتا سوال داشتم :
  آیا باید دوباره آموزشی رو بگذرونم؟
  آیا به همون یگان و مکان قبلی که خدمت کردم برمیگردم؟
  و اینکه بعد اتمام ایست خدمتی چه مراحلی طی کنیم برای بازگشت ادامه خدمت؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر خیر اموزشی مجدد ندارید و به همون یگان ادامه ی خدمت خود را میگزرانید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت

  عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت + آیین نامه 1403 | irantahsil

  یکی از مهم‌ترین عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت، پرداخت سنگین جرایم مالی، ممنوعیت خروج از کشور و ضبط وثیقه است. آقایان بعد از سن 18 سالگی باید خود را برای ورود به خدمت سربازی آماده کنند....
 • طرح انصار سربازی

  طرح انصار سربازی 1403 + خبر خوش مشمولان غایب

  امکان شرکت در طرح انصار سربازی فراهم شد. این طرح که به مشمولان غایب سربازی بالای 8 سال تعلق می‌گیرد، به‌ تازگی تصویب شده است. به این ترتیب مشمولین غایب در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام...
 • استعلام غیبت سربازی با کد ملی

  استعلام غیبت سربازی با کد ملی + ورود به سامانه آنلاین | ایران تحصیل

  استعلام غیبت سربازی با کد ملی از جمله راه‌های آسان برای مشاهده غیبت مشمولین است. البته این نوع استعلام از راه‌های مختلفی اعم از حضوری و غیر حضوری امکان پذیر شده تا افراد در صورتی که تمایلی نداشته باشند به...
 • معافیت سربازان فراری متأهل

  معافیت سربازان فراری متأهل + آیین نامه 1403 | ایران تحصیل

  آیا امکان اخذ معافیت سربازان فراری متأهل وجود دارد؟ معافیت سربازان متأهل؛ همانند معافیت‌های دیگر یکی از بحث‌های مهم سازمان نظام وظیفه محسوب می‌شود که در حال حاضر قوانین مشخصی برای آن در نظر گرفته شده است. به این ترتیب...
تماس با مشاور