ایست خدمتی

شرایط و مراحل ایست خدمتی 1400 اعلام شد. کلیه افراد متقاضی می توانند بعد از کسب اطلاعاتی در رابطه با ایست خدمت از جمله امریه بعد از ایست خدمتی، ایست خدمتی دانشگاه و یا سربازی بعد از ایست خدمتی اقدامات لازم را برای شرکت در این طرح از نظام وظیفه انجام دهند. دقت داشته باشید که در صورت داشتن شرایط لازم می تواند اقداماتی را برای دریافت ایست خدمتی اعصاب روان انجام داده و مراحل دریافت آن را طی کنند. البته باید توجه داشته باشید که الزاماً‌ بعد از اتمام این دوره باید برای خدمت سربازی بعد از ایست خدمتی و گذراندن این دوره اقدام کنید.

 

از آن جایی که کسب اطلاعاتی در رابطه با ایست خدمت از جمله شرایط، نحوه و همین طور مراحل دریافت ایست خدماتی مانند ایست خدمتی اعصاب روان و یا امریه بعد از ایست خدمتی برای هر یک از افراد مشمول خدمت نظام وظیفه الزامی است در نتیجه یاری خواستن از مشاوری آگاه و خبره در این رابطه بسیار مهم و کمک کننده است. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با ایست خدمتی اعصاب روان و یا سربازی بعد از ایست خدمتی و یا امریه بعد از ایست خدمت با تیم مشاوره ای حرفه ای و کاردان در این رابطه تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را از آن ها دریافت کنید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه دریافت ایست خدمت نظام وظیفه از جمله نحوه اخذ ایست خدمتی اعصاب روان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

در صورت نیاز و تمایل به ادامه تحصیلات دانشگاهی می توانید در صورت داشتن شرایط لازم از طرح ایست خدمت نظام وظیفهاستفاده کنید

 

 

امریه بعد از ایست خدمتی

 

 

ایست خدمتی به چه معناست؟

از آن جایی که همواره تأکید مقام معظم رهبری بر روی هر چه بالاتر رفتن مهارت های فردی و همین طور علمی جوانان این مرز و بوم بوده در نتیجه، تصمیم به اجرای طرح ایست خدمتی از جمله ایست خدمتی اعصا روان برای افراد مشمول خدمت نظام وظیفه در نظر گرفته شده است.

در حقیقت، در صورت تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های مختلف نیز می توانید برای استفاده از طرح ایست خدمت اقدام کنید.

 

 

برای اطلاع از این کهچگونه غیبت سربازی را پاک کنیم؟وارد لینک مربوطه شوید

انواع ایست خدمتی در نظام وظیفه

شاید این پرسش مهم در ذهن شما دوستان عزیز نیز مطرح شده باشد که آیا ایست خدمت هم مانند معافیت از سربازی در دسته های مختلفی قرار می گیرد یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما عرض کنیم که براساس قوانین تصویب شده در خدمت نظام وظیفه انواع ایست خدمتی دانشگاه دو دسته مختلف قرار می گیرد.

در واقع، هر یک از افراد مشمول می توانند برای دریافت ایست خدمت دائم و همین طور موقت اقدامات لازم را انجام داده و تمهیدات لازم را در این رابطه ببینند.

البته دقت داشته باشید که دریافت این دو ایست خدمت در صورت داشتن شرایط لازم برای افراد مشمول و متقاضی امکان پذیر است.

 

 

برای اطلاع ازنحوه محاسبه غیبت سربازیبر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

ورود به دانشگاه و تحصیل در آن با طرح ایست خدمتی

حتماً همه می دانید که در صورت نیاز به گذراندن دوران خدمت نظام وظیفه دیگر امکان حضور در دانشگاه و کلاس درس را ندارید.

از این رو، شاید بسیاری از افراد دانشجو و مایل به ادامه تحصیل در رابطه با این موضوع نیز کمی ناراحت و نگران باشند.

اما در اینجا باید خبر خوبی را به شما بدهیم و آن هم این که در صورت دریافت ایست خدمتی دانشگاه می توانید به راحتی به دانشگاه محل تحصیل خود بازگردید و بعد از اتمام تحصیل باز برای گذراندن سربازی بعد از ایست خدمتی و یا امریه بعد از ایست خدمتی اقدامات لازم و ضروری را انجام دهید.

در نتیجه و با توجه به وجود طرح ایست خدمت دانشگاه دیگر جای نگرانی از بابت ادامه تحصیل در دانشگاه و اتمام دوره تحصیلی در این رابطه وجود ندارد.

اما دقت داشته باشید که استفاده از طرح ایست خدمت تا زمانی مشخص برای افراد دانشجو امکان پذیر است و فرد بعد از اتمام دوره تحصیل خود الزاماً باید برای سربازی بعد از ایست خدمتی اقدام کند.

 

 

برای اطلاع ازمیزان حقوق و دریافتی سربازان در طول خدمت سربازیبر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

ایست خدمتی اعصاب روان

 

 

در مورد قوانین و شرایط در نظر گرفته شده برای استفاده از ایست خدمتی چه می دانید؟

موضوع مهمی که در اینجا نباید از ذکر آن غافل شد در رابطه با قوانین و ضوابط اعلامی در رابطه با ایست خدمت است. آیا اطلاعی از قوانین و ضوابط اعلامی در رابطه با ایست خدمتی سربازی دارید؟

برای اطلاع شما در این رابطه باید عرض کنیم که یکی از مهم ترین قوانین و ضوابط اعلامی برای استفاده از ایست خدمت سربازی این است که اگر شما هنوز دانش آموز هستید و هنوز تحصیلات دوران مدرسه خود را به اتمام نرسانده باشید و یا این که قصد ورود به دوره کاردانی را داشته باشید به هیچ وجه نمی توانید از طرح ایست خدمتی استفاده کنید.

در واقع، تنها در صورتی که مایل به اتمام تحصیلات دانشگاهی خود در دوره لیسانس، کارشناسی ارشد و یا دکتری را دارید امکان استفاده از طرح ایست خدمتی و در نهایت شروع دوران امریه بعد از ایست خدمتی و یا ورود به پادگان ها برای اتمام دوره سربازی بعد از ایست خدمتی برای شما وجود دارد.

پس قبل از هر گونه اقدامی برای استفاده از طرح ایست خدمتی به این موضوع مهم توجه لازم را مبذول دارید تا به مشکلی برنخورید. مورد مهم دیگر این که، اگر شما به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه پیام نور، غیرانتفاعی، آزاد و یا شبانه و روزانه شده اید به هیچ وجه استفاده از طرح ایست خدمتی دانشگاه شامل حال شما نمی شود.

به جز تمامی این موارد دو مورد مهم و قابل ذکر در رابطه با دریافت ایست خدمتی دانشگاه این است که اگر خدایی ناکرده سوء سابقه کیفری دارید و یا این که نه جزء مشمولان غایب هستید باید قید استفاده از طرح ایست خدمتی دانشگاه را بزنید.

 

 

برای اطلاع ازنحوه خرید بیمه سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

شرایط لازم برای دریافت ایست خدمتی پزشکی

دوستان عزیز مورد بسیار مهمی که صلاح دیدیم در این نوشته جامع در رابطه با آن با شما صحبت کنیم در رابطه با ایست خدمت پزشکی و شرایط لازم برای دریافت آن است.

بینید دوستان در صورتی که شما به بیماری مبتلا باشید و حضور در خدمت نظام وظیفه برای شما بسیار سخت و یا حتی محال باشد دریافت ایست خدمتی پزشکی حال چه به صورت دائم و چه موقت برای شما دوستان عزیز و در صورت تأیید و صلاحدید شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه فراهم است.

در نتیجه، به جز ایست خدمتی دانشگاه افراد می توانند در صورت داشتن بیماری هم از این طرح مهم استفاده کنند.

البته دقت داشته باشید که تنها در صورت داشتن شرایطی بسیار مهم و خاص می توانید از این طرح بهره ببرید.

. امکان دریافت ایست خدمتی اعصاب روان برای افراد متقاضی امکان پذیر است.

. با داشتن بیماری های اسکلتی، ریه، غدد مترشحه داخلی و یا بیماری های دستگاه تناسلی ادراری می توانید برای دریافت ایست خدمت اقدام کنید.

. اگر توانایی جسمی و عضلانی کافی را برای گذراندن دوران خدمت سربازی ندارید به راحتی می توانید از این طرح کاربردی آن هم به صورت دائمی استفاده کنید.

. اگر به دلیل مشکلات جسمی مجبور به انجام عمل جراحی شده اید در این صورت می توانید به مدت شش ماه الی یک سال به سربازی نرفته و از طرح ایست خدمت استفاده کنید.

. اگر به بیمای قابل بهبودی مبتلا شده اید اما به هر حال نیاز به استراحت در منزل جهت بهبودی را دارید اینجاست که ایست خدمت پزشکی شامل حال شما می شود.

 

 

برای اطلاع ازشرایط توجیه غیبت سربازیبر روی لینک مربوطه کلیک کنید

مراحل دریافت و استفاده از ایست خدمتی

یکی از مهم ترین مواردی که قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت ایست خدمت باید به آن توجه داشته باشید در رابطه با مراحل و نحوه دریافت و استفاده از ایست خدمتی سربازی از جمله ایست خدمتی اعصاب روان است.

ببینید دوستان عزیز برای دریافت این امتیاز مهم جهت تحصیل در دانشگاه اولین کاری که باید انجام بدهید این است که به دانشگاه محل قبولی خود که از قضا از طریق آزمون سراسری هم در آن پذیرفته شده اید مراجعه کرده و از مسئول مربوطه فرم درخواست معافیت تحصیلی خود را دریافت کنید.

خب حال کاری که باید با این فرم درخواست انجام دهید تحویل آن به مسئول مربوطه در سازمان نظام وظیفه است.

اینجاست که سازمان نظام وظیفه تحقیقات و بررسی های لازم را در این رابطه انجام می دهد و از داشتن شرایط لازم در این رابطه برای شما مطمئن می شود و در نهایت شما می توانید تا اتمام دوران تحصیل از طرح ایست خدمتی دانشگاه استفاده کنید.

 

 

استفاده از کسری خدمت با طرح ایست خدمتی

شاید این سؤال مهم در ذهن شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل نیز مطرح شود که آیا در صورت دریافت ایست خدمت می توان برای دریافت کسری خدمت نیز اقدام کرد یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما این موضوع مهم را عرض کنیم که با اتمام طرح ایست خدمت به آسانی و با دریافت پروژه ای می توانید از دوران خدمت نظام وظیفه خود در پادگان مختلف در نظر گرفته شده برای این امر کم کنید.

در صورتی که به دنبال کسب اطلاعاتی بیشتر و دقیق تر در این رابطه هستید می توانید روی کمک های مشاورانی خبره و کاردان در این رابطه حساب ویژه ای باز کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را از آن ها دریافت فرمایید.

 

 

برای اطلاع ازوسایل مورد نیاز برای حضور در خدمت نظام وظیفه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

آشنایی و کسب اطلاعاتی در مورد شماری از اصطلاحات و قوانین سربازی

در این بخش از نوشته حاضر به دلیل نیاز شما به اطلاع از قوانین و اصطلاحات گنجانده شده در خدمت نظام وظیفه با ذکر این موارد مهم در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

 

 

برای دانلود دفترچه خدمت سربازیبر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

معافیت تحصیلی در سربازی

در رابطه با معافیت تحصیلی در سربازی باید خدمت شما عرض کنیم که این نوع معافیت شامل حال افرادی می شوند که تمایل به گذراندن دوران تحصیل در دانشگاه ها و یا مدارس مختلف را دارند.

البته فراموش نکنید که تا زمانی امکان استفاده از معافیت تحصیلی سربازی برای افراد متقاضی وجود دارد که تحصیلات آن ها به پایان نرسیده باشد.

با اتمام دوران تحصیل فرد مجدداً باید شال و کلاه کرده و دوران خدمت سربازی خود را در پادگان های خدمت نظام وظیفه بگذراند.

 

 

اضافه خدمت در سربازی

اگر خدایی ناکرده در طول دوران خدمت نظام وظیفه خود خطایی را مرتکب شده و یا این که در زمان مقرر خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نکرده اید در نتیجه شما نیز مشمول اضافه خدمت در سربازی می شوید.

 

 

دوره آموزشی در خدمت سربازی

دوستان عزیز دقت داشته باشید که دوره خدمت نظام وظیفه در دو دسته دوران سربازی و همین طور آموزشی دسته بندی می شود.

در واقع، هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه قبل از شروع دوران خدمت خود در پادگان های نظام وظیفه باید دوره ای را به مدتی کوتاه و به صورت آموزشی سپری کند تا بدین ترتیب آمادگی لازم را برای خدمت به دست آورد.

از میان آموزش های لازم داده شده در دوره آموزشی می توان از تیراندازی، مسیریابی در روز و شب و همین طور اسلحه شناسی اشاره کرد.

 

 

برای آشنایی با شرایط لازم برای دریافت ایست خدمت سربازی از جمله ایست خدمت پزشکی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

کانال اطلاع رسانی سربازی

مطالب مرتبط

انواع معافیت های سربازی

رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

کفالت سربازی

معافیت پزشکی سربازی

شرایط خرید خدمت

ایست خدمتی

ایست خدمتی چیست؟

در صورت نیاز به ادامه تحصیل در طول دوران سربازی می توانید از طریق طرح ایست خدمتی دانشگاه برای این امر اقدام کنید. اما بعد از اتمام تحصیل باید برای سربازی بعد از ایست خدمتی اقدام کنید.

آیا پس از اتمام مهلت ایست خدمتی باید برای شرکت در امریه بعد از ایست خدمتی برای مشمولان وجود دارد؟

بله. در غیراینصورت برای فرد مشمول غیبت ثبت می شود.

آیا امکان دریافت ایست خدمتی اعصاب روان برای افراد مشمول وجود دارد؟

بله. اما قبل از هر چیز باید از شرایط اعلامی برای آن مطلع شوید.

مراحل دریافت ایست خدمتی چیست؟

برای اطلاع از نحوه و مراحل ایست خدمتی با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

13 نظر برای «ایست خدمتی 1400- انواع و مراحل ایست خدمتی نظام وظیفه»

 • سلام خسته نباشید
  اگر یکبار از دانشگاه روزانه انصراف داده و در مهلت یکساله ب خدمت سربازی اعزام شویم و بعد در دانشگاه ازاد ثبت نام کرده و ایست خدمتی بگیریم ایا با شرکت مجدد در کنکور میتوتن پزشکی و دارو و… خوند و از دانشگاه آزاد انصراف داد ؟آیا در صورت انصراف مهلت یکساله برای کسانی ک قبلا یکبار انصراف داده اند وجود دارد ؟

 • سلام ممنون
  شما در صورتی که از دانشگاه سراسری قبول بشین و یکسال از انصرافتون تو دانشگاه سراسری گذشته باشد میتونید از ایست خدمتی استفاده نمایید.

 • سلام.من دانشجوی روزانه دولتی هستم و قصد دارم بعد از اتمام درسم دوباره کنکور کارشناسی بدم.باید از ایست خدمتی استفاده کنم؟؟

 • سلام
  من الان حین خدمت سربازی هستم و از طریق استعدادهای درخشان و بدون کنکور برای دکتری دانشگاه امیرکبیر پذیرفته شده ام. می خواستم بدونم میتونم ایست خدمت بزنم یا حتما باید از طریق کنکور باشه این ادامه تحصیل؟

 • سلام . اگر فارغ التحصیل مقطع کارشناسی باشیم و در کنکور شرکت کنیم و رشته ی پزشکی قبول شیم . میتونیم از ایست خدمت استفاده کنیم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 • با سلام
  اگر در زمانی ک خدمت ۲۱ ماه بود کمی خدمت کرده و ایست خدمتی بگیریم ، با تپحه به این ک خدمت ۲۴ ماه شده ، مشمول قانون ۲۴ ماه میشویم؟

 • سلام وقت بخیر من دانشجوی ورودی ۹۵ کارشناسی پیوسته هستم. بهمن ۹۸ تو ترم هفت کاردانیمو گرفتم و اومدم بیرون. کنکور کاردانی به کارشناسی امسال شرکت کردم و قبول شدم الان نظام وظیفه میگه تو حق تحصیل نداری. من نمیدونم واقعا باید چیکار کنم. ایست سربازی شامل من میشه؟

 • سلام جناب من دانشگاه ازاد قبول شدم ایست خدمت هم زدم الان شرایطم یهو جوری شده ک نمیتونم درس بخونم اگه انصراف بدم شنیدم یک سال فرصت معرفی دارم اگه معرفی نکنم فقط غیبت میخورم یا سرباز فراری هم محسوب میشم ایا ارتش میفته دنبالم؟؟؟؟ یا فقط سنوات وغیبت میخورم

 • سلام.من تا آخر امسال فارغ التحصیل کارشناسی شبانه میشم.میتونم کنکور بدم برای پزشکی و بعد از اون برم سربازی و موقع ثبت نام از ترخیص خدمت استفاده کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *