ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ایست خدمتی ۱۴۰۲ + شرایط و مراحل ایست خدمتی سربازی

شرایط ایست خدمتی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط و مراحل ایست خدمتی ۱۴۰۲ اعلام شد. کلیه افراد متقاضی می توانند بعد از کسب اطلاعاتی در رابطه با ایست خدمت از جمله امریه بعد از ایست خدمتی، ایست خدمتی دانشگاه و یا سربازی بعد از ایست خدمتی اقدامات لازم را برای شرکت در این طرح از نظام وظیفه انجام دهند.

فرد مشمول در صورت داشتن شرایط لازم می تواند اقداماتی را جهت دریافت ایست خدمتی اعصاب روان انجام داده و مراحل دریافت آن را طی کند.

البته باید توجه داشته باشید که الزاماً‌ بعد از اتمام این دوره باید برای خدمت سربازی بعد از طرح مذکور و گذراندن این دوره اقدام کنید.

برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با ایست خدمت اعصاب روان یا سربازی و امریه بعد از ایست خدمتی با تیم مشاوره ای حرفه ای و کاردان در این رابطه تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را از آن ها دریافت کنید.

 

ایست خدمتی

 

جهت اطلاع از نحوه اخذ ایست خدمتی اعصاب روان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

در صورت نیاز و تمایل به ادامه تحصیلات دانشگاهی می توانید در صورت داشتن شرایط لازم از طرح ایست خدمت نظام وظیفه استفاده کنید.

 

 

امریه بعد از ایست خدمتی

 

ایست خدمتی به چه معناست؟

از آن جایی که همواره تأکید مقام معظم رهبری بر روی هر چه بالاتر رفتن مهارت های فردی و همین طور علمی جوانان این مرز و بوم بوده در نتیجه، تصمیم به اجرای طرح ایست خدمتی برای افراد مشمول خدمت نظام وظیفه، در نظر گرفته شده است.

در حقیقت، در صورت تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های مختلف نیز می توانید برای استفاده از طرح ایست خدمت اقدام کنید.

 

برای اطلاع از این که چگونه غیبت سربازی را پاک کنیم؟ وارد لینک مربوطه شوید.

 

انواع ایست خدمتی در نظام وظیفه

شاید این پرسش مهم در ذهن شما دوستان عزیز نیز مطرح شده باشد که آیا ایست خدمت هم مانند معافیت از سربازی در دسته های مختلفی قرار می گیرد یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما عرض کنیم که براساس قوانین تصویب شده در خدمت نظام وظیفه انواع ایست خدمتی دانشگاه دو دسته مختلف قرار می گیرد.

در واقع، هر یک از افراد مشمول می توانند برای دریافت ایست خدمت دائم و همین طور موقت اقدامات لازم را انجام داده و تمهیدات لازم را در این رابطه ببینند.

البته دقت داشته باشید که دریافت این دو ایست خدمت در صورت داشتن شرایط لازم برای افراد مشمول و متقاضی امکان پذیر است.

 

برای اطلاع از نحوه محاسبه غیبت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

ورود به دانشگاه و تحصیل در آن

حتماً همه می دانید که در صورت نیاز به گذراندن دوران خدمت نظام وظیفه دیگر امکان حضور در دانشگاه و کلاس درس را ندارید.

از این رو، شاید بسیاری از افراد دانشجو و مایل به ادامه تحصیل در رابطه با این موضوع نیز کمی ناراحت و نگران باشند.

 اما در اینجا باید خبر خوبی را به شما بدهیم و آن هم این که در صورت دریافت این طرح می توانید به راحتی به دانشگاه محل تحصیل خود بازگردید و بعد از اتمام تحصیل باز برای گذراندن سربازی بعد از ایست خدمتی و یا امریه بعد از ایست خدمتی اقدامات لازم و ضروری را انجام دهید.

با توجه به وجود این طرح، دیگر جای نگرانی از بابت ادامه تحصیل در دانشگاه و اتمام دوره تحصیلی در این رابطه وجود ندارد.

استفاده از طرح مذکور تا زمانی مشخص برای افراد دانشجو امکان پذیر است و فرد بعد از اتمام دوره تحصیل خود، باید برای سربازی اقدام کند.

 

برای اطلاع از میزان حقوق و دریافتی سربازان در طول خدمت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

ایست خدمتی اعصاب روان

 

شرایط لازم برای دریافت ایست خدمت پزشکی

در صورتی که شما به بیماری مبتلا باشید و حضور در خدمت نظام وظیفه برای شما بسیار سخت و یا حتی محال باشد دریافت این طرح، حال چه به صورت دائم و چه موقت برای شما دوستان عزیز و در صورت تأیید و صلاحدید شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه فراهم است.

شرایط دریافت ایست خدمت پزشکی:

 • امکان دریافت ایست خدمتی اعصاب روان برای افراد متقاضی امکان پذیر است.
 • داشتن بیماری های اسکلتی، ریه، غدد مترشحه داخلی و یا بیماری های دستگاه تناسلی ادراری 
 • عدم توانایی جسمی و عضلانی کافی برای گذراندن دوران خدمت سربازی
 • اگر به دلیل مشکلات جسمی مجبور به انجام عمل جراحی شده اید در این صورت می توانید به مدت شش ماه الی یک سال به سربازی نرفته و از طرح ایست خدمت استفاده کنید.
 • اگر به بیمای قابل بهبودی مبتلا شده اید اما به هر حال نیاز به استراحت در منزل جهت بهبودی را دارید اینجاست که ایست خدمت پزشکی شامل حال شما می شود.

 

برای اطلاع از شرایط توجیه غیبت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

در مورد قوانین و شرایط در نظر گرفته شده برای استفاده از ایست خدمت چه می دانید؟

موضوع مهمی که در اینجا نباید از ذکر آن غافل شد در رابطه با قوانین و ضوابط اعلامی در رابطه با این طرح است. آیا اطلاعی از قوانین و ضوابط اعلامی در رابطه با این نوع ایست خدمت سربازی دارید؟

اگر شما هنوز دانش آموز هستید و هنوز تحصیلات دوران مدرسه خود را به اتمام نرسانده باشید و یا این که قصد ورود به دوره کاردانی را داشته باشید به هیچ وجه نمی توانید از این طرح استفاده کنید.

تنها در صورتی که مایل به اتمام تحصیلات دانشگاهی خود در دوره لیسانس، کارشناسی ارشد و یا دکتری را دارید امکان استفاده از این طرح را داشته و در نهایت شروع دوران امریه یا ورود به پادگان ها برای اتمام دوره سربازی بعد از ایست خدمتی برای شما وجود دارد.

توجه: اگر شما به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه پیام نور، غیرانتفاعی، آزاد و یا شبانه و روزانه شده اید به هیچ وجه استفاده از این طرح هنگام تحصیل در دانشگاه شامل حال شما نمی شود.

تذکر: اگر خدایی ناکرده سوء سابقه کیفری دارید و یا این که جزء مشمولان غایب هستید باید قید استفاده از این طرح را هنگام تحصیل در دانشگاه بزنید.

 

برای اطلاع از نحوه خرید بیمه سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مراحل دریافت و استفاده از ایست خدمتی

 

شرایط دریافت ایست خدمتی

 

یکی از مهم ترین مواردی که قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت ایست خدمت باید به آن توجه داشته باشید در رابطه با مراحل و نحوه دریافت و استفاده از ایست خدمتی سربازی از جمله ایست خدمتی اعصاب روان است.

برای دریافت این امتیاز مهم جهت تحصیل در دانشگاه اولین کاری که باید انجام بدهید این است که به دانشگاه محل قبولی خود که از قضا از طریق آزمون سراسری هم در آن پذیرفته شده اید مراجعه کرده و از مسئول مربوطه فرم درخواست معافیت تحصیلی خود را دریافت کنید.

خب حال کاری که باید با این فرم درخواست انجام دهید تحویل آن به مسئول مربوطه در سازمان نظام وظیفه است.

اینجاست که سازمان نظام وظیفه تحقیقات و بررسی های لازم را در این رابطه انجام می دهد و از داشتن شرایط لازم در این رابطه برای شما مطمئن می شود و در نهایت شما می توانید تا اتمام دوران تحصیل از این طرح استفاده کنید.

 

استفاده از کسری خدمت

شاید این سؤال مهم در ذهن شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل نیز مطرح شود که آیا در صورت دریافت ایست خدمت می توان برای دریافت کسری خدمت نیز اقدام کرد یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما این موضوع مهم را عرض کنیم که با اتمام طرح ایست خدمت به آسانی و با دریافت پروژه ای می توانید از دوران خدمت نظام وظیفه خود در پادگان مختلف در نظر گرفته شده برای این امر کم کنید.

در صورتی که به دنبال کسب اطلاعاتی بیشتر و دقیق تر در این رابطه هستید می توانید روی کمک های مشاورانی خبره و کاردان در این رابطه حساب ویژه ای باز کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را از آن ها دریافت فرمایید.

 

برای اطلاع از وسایل مورد نیاز برای حضور در خدمت نظام وظیفه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

آشنایی و کسب اطلاعاتی در مورد شماری از اصطلاحات و قوانین سربازی

در این بخش از نوشته حاضر به دلیل نیاز شما به اطلاع از قوانین و اصطلاحات گنجانده شده در خدمت نظام وظیفه با ذکر این موارد مهم در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

 

برای دانلود دفترچه خدمت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

معافیت تحصیلی در سربازی

در رابطه با معافیت تحصیلی در سربازی باید خدمت شما عرض کنیم که این نوع معافیت شامل حال افرادی می شوند که تمایل به گذراندن دوران تحصیل در دانشگاه ها و یا مدارس مختلف را دارند.

تا زمانی امکان استفاده از معافیت تحصیلی سربازی برای افراد متقاضی وجود دارد که تحصیلات آن ها به پایان نرسیده باشد.

با اتمام دوران تحصیل فرد مجدداً باید شال و کلاه کرده و دوران خدمت سربازی خود را در پادگان های خدمت نظام وظیفه بگذراند.

 

اضافه خدمت در سربازی

اگر خدایی ناکرده در طول دوران خدمت نظام وظیفه خود خطایی را مرتکب شده و یا این که در زمان مقرر خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نکرده اید در نتیجه، مشمول اضافه خدمت در سربازی می شوید.

 

دوره آموزشی در خدمت سربازی

دوره خدمت نظام وظیفه در دو دسته دوران سربازی و همین طور آموزشی دسته بندی می شود.

هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه قبل از شروع دوران خدمت خود در پادگان های نظام وظیفه، باید دوره ای را به مدتی کوتاه و به صورت آموزشی سپری کند تا بدین ترتیب آمادگی لازم را برای خدمت به دست آورد.

از میان آموزش های لازم داده شده در دوره آموزشی می توان از تیراندازی، مسیریابی در روز و شب و همین طور اسلحه شناسی اشاره کرد.

 

پادکست صوتی مقاله

 

برای آشنایی با شرایط لازم برای دریافت ایست خدمت سربازی از جمله ایست خدمت پزشکی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

کانال اطلاع رسانی سربازی

مطالب مرتبط

انواع معافیت های سربازی

رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

کفالت سربازی

معافیت پزشکی سربازی

شرایط خرید خدمت

ایست خدمتی

5/5 - (6 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ایست خدمتی چیست؟ 

در صورت نیاز به ادامه تحصیل در طول دوران سربازی می توانید از طریق طرح ایست خدمتی دانشگاه برای این امر اقدام کنید. اما بعد از اتمام تحصیل باید برای سربازی بعد از ایست خدمتی اقدام کنید.

آیا پس از اتمام مهلت ایست خدمتی باید برای شرکت در امریه بعد از ایست خدمتی برای مشمولان وجود دارد؟

بله. در غیراینصورت برای فرد مشمول غیبت ثبت می شود.

آیا امکان دریافت ایست خدمتی اعصاب روان برای افراد مشمول وجود دارد؟

بله. اما قبل از هر چیز باید از شرایط اعلامی برای آن مطلع شوید.

مراحل دریافت ایست خدمتی چیست؟

برای اطلاع از نحوه و مراحل ایست خدمتی با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نظرات

 1. amir
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۱

  سلام خسته نباشید اگر توی غیبت باشی
  میشه از طرح های ایست خدمتی استفاده کرد ؟
  دو ماه اموزشی بودم 4 ماه توی یگان الان 3 ماه غیبت کردم

  • مشاور اقازاده
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام وقت بخیر
   خیر درصورتی که غیبت داشته باشید امکان استفاده ندارید

 2. آرمین
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰

  سلام خسته نباشید بنده یکبار دانشگاه آزاد انصراف دادم رفتم پیام نور و در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم..الان سرباز هستم و سر یگان هستم اگه بخوام کنکور بدم و جایی پذیرفته بشم در مقطع کارشناسی مثل پرستاری و … میتونم از یگانم که الان مشغول خدمت هستم ایست خدمت بگیرم؟؟

  • مشاور صادقی
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

   سلام
   ایست خدمت برای مقطع بالاتر داده میشه
   که برای شما میشه ارشد

 3. یوسف صادقی
  ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

  سلام وقتتان بخیر
  من در سال ۹۸ فقط ۲۵ روز یگان آموزشی نیروی انتظامی بودم سپس ارشد قبول شدم و ایست خدمتی کردم
  می خواستم بدونم الان می تونم در امریه های سپاه (سرباز خاتم) یا ارتش پذیرفته شم یا باید دوباره به یگان آموزشی نیروی انتظامی برگردم ممنون میشم اگه جواب سوال بنده را بدین

  • مشاور محمدی
   ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام وقت به خیر
   در صورت گرفتن امریه حتما باید دوره اموزشی را کامل گذرانده باشید.

 4. علیرضا
  ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

  سلام
  من هم مشکل اعصاب و روان دارم هم میتونم ایست با تحصیل بزنم
  ولی فقط برای این میخوام ایست بزنم که بعدش یگان خدمتیم عوض بشه چون هیچ راهی برای انتقالی نداره به جز جابجایی که کسی رو پیدا نکردم برای اینکار
  بعد از ایست احتمال اینکه یگان خدمتیم عوض بشه هست یا نه؟

  • مشاور رضایی
   ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۶

   سلام وقت بخیر .شرایط ایست خدمت فقط برای افرادی میباشد که میخواهند ادامه تحصیل بدهند

 5. ali
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷

  سلام وقت بخیر
  من 6 ماه خدمت هستم و برای ارشد میخوام کنکور بدم. اگر قبول بشم می تونم برای پروژه کسری خدمت اقدام کنم و بقیه خدمتم کم بشه؟

  • tahmasebi
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام دوست عزیز بله شما میتونید در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه در مقطع ارشد برای گرفتن پروژه جهت کسر خدمت اقدام کنید.

 6. مهدی
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

  سلام
  در مقطع کارشناسی یکبار انصراف دادم و دوباره در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستم. اگر امسال در کنکور سراسری رشته پزشکی قبول شم میتونم انصراف بدم دفترچه پست کنم برم سربازی تا نتایج نهایی اومد قبول شدم ایست خدمت بگیرم؟
  در بعضی جاها میگن چون پزشکی مقطع بالاتر است میشود و بعضی جاها میگن نمیشود
  لطفاً راهنمایی دقیق کنید

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۳

   سلام وقت بخیر
   به نظام وظیفه ی استان خود مراجعه کنید . طبق استعلامات در صورت قبولی فقط در رشته ی پزشکی می توانید انصراف دهید و سنوات دوباره بگیرید . اما برای اطمینان حتما قبل از آن به نظام وظیفه مراجعه کنید . ایست خدمتی نیز یکی از مواردی است می توانید اقدام کنید

 7. ALI
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۹

  سلام من یکبار دفترچه خدمت رو لغو و وارد دانشگاه شدم و انصراف دادم و وارد دانشگاه ازاد شدم اگر کنکور بدم بعد از دانشگاه ازاد انصراف بدم و به خدمت برم در صورت قبولی امکان ایست خدمت دارم

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

   سلام شما کلا در طول تمام مقاطع تحصیلی تون فقط یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید و در صورت انصراف دوم باید برگه اعزام به خدمت را تکمیل کنند

 8. مهدی سرحدی
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

  سلام من یک بار انصراف دادم از دانشگاه و دفترچه پست کردم رفتم سر یگان الان میخوام بدونم میتونم واسه مقطع کارشناسی ایست خدمتی بزنم برم دانشگاه ؟!

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

   سلام وقت بخیر بله اگر از کنکور سراسری پذیرش داشته باشید میتوانید ایست خدمتی درخواست دهید

 9. Shati
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

  سلام . مهلت ثبت نام رشته های کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد تموم شده . آیا با این حال می تونم ایست خدمت بزنم و تا ثبت نام مهر دانشگاه منتظر بمونم ؟!

  • rahdar
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام وقت بخیر .
   وقتی میتوانید ایست خدمت بزنید که قبولی شما به طور قطعی در دانشگاه ثبت شده باشد

 10. علیرضاا
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

  سلام وقتتون بخیر
  من با کارشناسی اومدم سربازی پادگان ما فقط لیسانس و زیر لیسانس داره میخواستم‌ بدونم من ارشد بخونم باز تو‌ همون یگان باید ادامه بدم یا عوض میشه جام
  مرسی

  • مشاور فتح اللهی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۹

   سلام وقت بخیر در صورت دریافت ایست خدمتی و اتمام تحصیل تون به همان یگان خدمتی برمیگردید

 11. علی سلمان
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۷

  سلام وقتتون بخیر
  من با کارشناسی اومدم سربازی پادگان ما فقط لیسانس و زیر لیسانس داره میخواستم‌ بدونم من ارشد بخونم باز تو‌ همون یگان باید ادامه بدم یا عوض میشه جام
  مرسی

 12. علیرضا
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰

  سلام ببخشید من اعزامی ۹۷ هستم دوماه خدمت کردم ایست خدمت زدم سه سال رفتم دانشگاه دوباره ۱۴۰۰ اعزام شدم که طول خدمت اون موقع ۲۱ ماه بود سال ۱۴۰۰ شد ۲۴ ماه میخاستم بدونم من که سال ۹۷ اعزام شدم ۲۱ ماه حساب میشم یا نه

  • مشاور رضایی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

   باسلام و احترام خیر شما براساس قانون جدید خدمت خود را میگذرانید

 13. حسین
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

  سلام بنده پنج ماه و نه روز در ارتش خدمت کردم و بعد ایست خدمتی گرفتم الان که دوباره دفترچه پست کردم میخوام بدونم آیا آموزشی دارم و خدمتم رو یگان قبلی که ترخیص گرفتم ادامه میدم

  • tahmasebi
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام دوست عزیز اگر از ایست شما بیشتر از 3 سال گذشته باشد بله مجدد باید در دوره ی آموزشی شرکت کنید و در یگان قبلیتون ادامه خدمت رو بگذرونید.

 14. محمدرضا
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۰

  سلام من معافیت تحصیلی دارم برای کارشناسی ارشد تا سال ۱۴۰۳ البته برای خدمت ثبتنام کرده بودم و دو سه روز قبل از تاریخ اعزام به خدمتم معافیت تحصیلی رو گرفتم. میخوام بدونم الان ایست خدمت گرفتم؟؟؟ یا چیز دیگه ای هست؟ امکانش هست مجوز خروج کشور یک هفته ای برای سفر سیاحتی بگیرم؟

  • مشاور براتی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز دررابطه با بحث خروج از کشور شرایط شخص شما باید به صورت دقیق تر بررسی شود از جمله اطلاعات وشرایط تحصیلی وهم نوع سفر وکشوری که قصد سفر به ان کشور را دارید تا شرایط خروج از کشور را به شما بزرگوار توضیح دهیم .لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • Amin
    ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵

    سلام وقت بخیر،من امریه هستم و میخوام کنکور ۱۴۰۳ شرکت کنم اگه رشته ها تاپ پزشکی و دندان پزشکی قبول بشم به من ایست خدمت میدن یا نه؟؟؟؟

    • rahdar
     ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸

     سلام وقت بخیر.
     خیر به نیروهای امریه ایست خدمت تعلق نمیگیرد.

 15. مهدی
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

  سلام خسته نباشید ببخشید یک سوال دارم
  بنده تو کارشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کردم
  ورودی دانشگاه ۱۵ بهمن که باید برم سر کلاس
  از اونور سربازیم
  افتاده ۱ بهمن
  از تمدیدم استفاده کردم
  ایا کارشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور
  ایست خدمتی میدن

  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • tahmasebi
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

   سلام دوست عزیز بله هر دانشگاهی که مورد تائید وزرات علوم کشور باشد شامل ایست خدمتی میباشد.

  • rahdar
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳

   سلام وقت بخیر.
   ایست خدمتی ارتباطی به نوع دانشگاه ازاد ندارد و به شرط نداشتن غیبت میتوانید از ایست خدمت بهره ببرید.

 16. امیرحسین صالحی
  ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۹

  با سلام و درود،من دیپلم کاردانش دارم و تازه دوره ی آموزشی تمام کردم،و ثبت نام اولیه کارشناسی دانشگاه آزاد برای ترم دوم یعنی بهمن ماه را دیروز انجام دادم،سوالم اینه اگر پذیرش بگیرم میتونم ایست خدمت بزنم؟

  • مشاور صادقی
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷

   سلام
   بله به شرطی که وارد غیبت نشده باشید

 17. امیرحسین صالحی
  ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۷

  با سلام و درود،من دیپلم کاردانش دارم و تازه دوره ی آموزشی تمام کردم،و ثبت نام اولیه دانشگاه آزاد برای ترم دوم یعنی بهمن ماه را دیروز انجام دادم،سوالم اینه اگر پذیرش بگیرم میتونم ایست خدمت بزنم؟

  • hoseini
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۰

   باسلام و احترام بعد از دیافت دیپلم شما تا یک سال فرصت دارید تا وضعیت خود را از لحاظ ادامه تحصیل یا نظام وظیفه اقدام کنید . اگر وارد غیبت نشدید درصورت قبولی در مقطع کارشناسی و بالاتر در حین خدمت میتوانید از ایست خدمتی استفاده بفرمایید

 18. میلاد
  ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

  سلام وقتتون بخیر
  من سه ماه در سازمان نیروی انتظامی خدمت کردم و بعدش دانشگاه قبول شدم و ایست خدمتی گرفتم .
  الآن میتونم امریه بگیرم؟ یا باید دوباره به همان ارگان برگردم و اونجا خدمت کنم؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۱

   سلام وقت بخیر خیر نمیتونید امریه دریافت کنید وباید پس از اتمام تحصیل به همان یگان خدمتی تون برگردید

 19. محمد
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

  سلام وقتتون بخیر
  من خودمو معرفی کردم برای خدمت ولی گفتن باید برم کمیسیون پزشکی (بدلیل تتو) و هنوز تاریخ حضورم نرسیده و من دیروز در دانشگاه ازاد برای ارشد ثبت نام کردم و برام ۳ سال معافیت تحصیلی رد شد(داخل سخا شده)
  خواستم ببینم من که هنوز وارد دوران خدمت نشدم چجوری باید ایست خدمتی بزنم یا چجوری باید از اینکه دوباره دارم تحصیل میکنم نظام وظیفه رو مطلع کنم ؟؟

  • مشاور کریمی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

   سلام مراجعه پلیس 10برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 20. سالار نجفی
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

  سلام خسته نباشید من مدرک دیپلم دارم میخوام کارشناسی پیوسته بخونم میتونم ایست خدمتی بزنم؟

  • JAVADI
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید کاردانی داشته باشین
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 21. علی
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۱

  سلام وقت بخیر
  من برادرم 1400/9/7 معافیت تحصلیش تموم شد و قصد خوندن دوباره کنکور داشت بعد یه آشنایی گفت میتونه بدون معافیت درس بخونه کنکور بده الان بنده خدا برادرم سنوات خورده و رفته سربازی میتونه حین خدمت ایست بزنه بره دانشگاه کنکور قبول شده

  • isaei
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

   سلام در صورت پذیرش از کنکور برای دانشگاه های سراسری میتونید درخواست ایست خدمت سربازی بدید و منتظر پاسخ یگان خدمتی تون باشید

 22. مهدی
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

  سلام وقت بخیر
  من سال ۹۶ اعزام شدم و پس از اتمام دوره آموزشی و یک ماه خدمت در یگان ،ایست خدمتی برای کارشناسی زدم و الان که فارغ التحصیل شدم میخوام دوباره اعزام بشم.
  آیا دوباره دوره آموزشی طی میکنم یا مستقیما میفرستن یگان خدمتی؟

  • karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵

   سلام احتمال زیادیگان برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 23. میلاد
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام
  من یکبار دانشگاه روزانه انصراف دادم رفتم یه دانشگاه روزانه دیگه وکاردانی به شرط انصراف گرفتم الان میخام برم سربازی آیا میتونم سال دیگه در صورت قبولی در دانشگاه ایست خدمتی بگیرم ؟

  • isaei
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام وقتتون بخیر
   در کل تایم تحصیلیتون فقط یک بار میتونید انصراف بدهید

 24. آرمان
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

  سلام بنده دوبار از دانشگاه انصراف دادم یکبار در مقطع کارشناسی و یکبار در مقطع ارشد و می خواهم در ازمون ارشد 1402 شرکت کنم با توجه به اینکه بنده 1 سال مهلت دارم تا خودم رو به نظام وظیفه معرفی کنم می تونم بعد از شرکت در ازمون ارشد به سربازی رفته و در زمان اعلام قبولی در مقطع ارشد درخواست ترخیص از خدمت رو بدم ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 25. Ayhan
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹

  سلام، خسته نباشید
  من دوره آموزشی سربازی رو گذروندم الان می خوام کارشناسی حقوق در پیام نور بخونم ولی میگن سرباز دانشجو نمیپذیریم!
  تیرماه کنکور هم دادم و پیام نور رو هم انتخاب کردم.
  یعنی هیچ جوره نمیشه پیام نور برم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام وقت بخیر برای اطلاعات بیشتر شرایط ایست خدمتی را مطالعه فرمایید

 26. علیرضا
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

  وقتتون بخیر
  ببخشید من سال 94ازاد ثبت نام کردم و سال 98انصراف دادم.
  بعدش 99پیام نور ثبت نام کردم و الان هم دانشجو پیام نور هستم.
  الان اگه کنکور 1402شرکت کنم و قبل از اعلام نتایج کنکور از پیام نور انصراف بدم و برم خدمت و درحین خدمت نتایج بیاد و رشته پزشکی یا دندون قبول بشم آیا ایست خدمت بهم میدن و اجازه تحصیل صادر میشه؟
  (غیبت ندارم-مدرک نگرفتم و از ایست خدمت هم استفاده نکردم)
  ممنون میشم اگه منو‌ کمک کنید

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام وقت بخیر اگر سنوات به شما تعلق نگرفته باشد و اگر قط کارشناسی پیوسته یا ارشد معول باشید میتوانید

 27. شایسته فرد
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۰

  سلام فرزند بنده پی از سیزده ترم فارغ اتحصیل شده و در حال حاضر در حال گذراندن دوران خدمتش بدون غیبت میباشد اخیرا در آزمون رشد پذیرفته شده است و بصورت موقت هم در دانشگاه ثبت نام کرده ولی امکان گرفتن معافیت تحصیلی ترخیص از خدمت (ایست خدمتی )در سامانه سخا وجود ندارد و این پاسخ را میدهد :با توجه به تاريخ اتمام مقطع تحصيلي قبلي، مجاز به دريافت معافيت تحصيلي نمي باشيد.لطفا راهنمایی بفرمایید

  • mansuri
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام وقت بخیر برگه قبولی مقطع تحصیلی جدید را به بصورت حضوری به نظام وظیفه ارایه دهید تا ایست خدمت را برای شما اعمال کنند .

 28. علی
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۹

  سلام وقت بخیر ببخشید بعد از اتمام تاریخ ایست خدمت پزشکی چقدر مهلت معرفی داریم؟

  • behrouzi
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام روزتون بخیر باتوجه به مقاله مربوط به ایست خدمت 1401 از تاریخ اتمام

 29. پارسا
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶

  سلام من دیپلم یکی از درسامو افتاد اگر تونستم حین خدمت امتحان بدم و دیپلم بگیر میتونم در دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم میتونم ایست خدمتی بگیرم ؟

  • javadi
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی با مدرک دیپلم ایست خدمت تعلق نمیگیره.

 30. ابوالفضل
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۳

  سلام من دفترچه رو فرستادم
  و الان پشیمون شدم
  کارشناسی هستم
  چیکار کنم که خدمت نرم؟؟؟؟
  تورو خدا کمکم کنید

  • gholizadegan
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴

   سلام روزتان بخیر برید پلیس به اضافه ده درخواست معافیت تحصیلی بگیرید

 31. علی
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام بعد از ایست میتونیم با دادن مقاله یا پروژه کسری از خدمت بگیریم؟ چون من یکی از دوستام بعد از کنکور ارشد رفت خدمت بعدا که نتایج اومد ایست زد و گفت میشه مقاله بدی و هر کدوم ۶ ماه کم میکنه

 32. حسین
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۴

  سلام وقتتون بخیر
  من در حال حاضر پزشک سرباز هستم,
  تا چند روز آینده جواب تخصص بیاد میخوام ایست خدمتی بزنم.
  غیبت اولیه یا همون پشت دفترچه رو ندارم ولی چند روز غیبت حین خدمت دارم .
  میخواستم بدونم این غیبت هم میتونه مانع ایست خدمتی بشه؟
  اگر مانع ایست هست چه راه هایی برای توجیهش دارم
  خیلی واجبه به راهنماییتون نیاز دارم

  • maleki
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 33. اکبر اکبری
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

  اگر پس از ایست خدمت و اتمام تحصیل برای ادامه خدمت مراجعه نکنم، فراری محسوب میشم یا غایب؟

 34. مهدی
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۷

  سلام ببخشید من سرباز هستم دارم خدمت میکنم پایه خدمتی نودهفت هست سال نود هفت تا نود هشت سیزده ما خدمت کردم دو سال غیبت کردم فرار بودم الان سر خدمتمم ایا میتونم از کسر خدمت پدرم که نظامی بوده تو جبهه ام بوده استفاده کنم

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۲

   سلام باتوجه به شرایط شما احتمالش هست قبول کنند

 35. رضا امیدی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

  سلام من تازه اعزام میشم این ماه ولی متاسفانه از ارگانی که افتادم راضی نیستم چون نمیتونم بعد از اموزشی بومی بشم و کار وشغلم در خطره . الان‌ مدرکم کارشناسی هست . میخواستم بدونم این‌چند ماه رو خدمت کنم بعدش میتونم واسه ترم بهمن اقدام کنم واسه رفتن به دانشگاه آزاد بدون کنکور؟؟؟ میتونم ایست خدمت بزنم ؟؟؟

  • isaei
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 36. محمد
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴

  با سلام من در سال ۱۳۹۷ رفتم خدمت یک سال بعد ایست خدمت زدم و رفتم دانشگاه حالا که دانشگاه که تمام کنم آیا دوباره باید برم مرکز آموزشی واینکه در سال ۹۷ خدمت من ۱۸ ماه بود آیا همین ۱۸ ماه باید خدمت کنم یا بیشتر ممنون میشم جواب بدین

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر شرایط ایست خدمتی را با دقت مطالعه فرمایید

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقت بخیر بله.

 37. مهدی
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  من ۷ ماه خدمتم. دیپلم گرافیک نظام جدید دارم میخواستم بدونم برای مقطع کارشناسی پیوسته میتونم ایست بزنم یا خیر

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت به خیر
   درخواست ایست خدمت را میتوانید از طریق پادگان خدمتی ثبت کنید.

 38. جعفر
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

  سلام من دوبار از دانشگاه آزاد انصراف دادم الان سربازم میتونم ایست بگیرم ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقت بخیر اگر مدرک بالای کاردانی (حداقل کاردانی) و اگر دانشگاهی پذیرش بگیرید ایست خدمتی بگیرید.

 39. امین
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

  باسلام
  من دانشجوی اخراجی هستم و الانم در خدمت سربازی هستم آیا میتونم است خدمت برای تحصیل بگیرم.

  • hedayati
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام باتوجه به یک سری شرایط امکان دریافت ایست خدمت وجود دارد.

  • gholizadegan
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام شما باید دوباره برای ورود به دانشگاه جدید اقدام کنید با کنکور یا بدون کنکور و وقتی دانشجو شدید میتوانید از معافیت تحصیلیتان استفاده کنید برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید

 40. علیرضا
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

  سلام و وقت بخیر ، بنده داخل دوره اموزشی و با ۱۴ روز خدمت ایست خدمت خوردم، و الان مجدد دفترچه پست کردم بعد از فارغ التحصیلی و پذیرش گرفتم از سپاه ، میخواستم بدونم باید انتقالی چیزی بگیرم یا مستقیم میوفتم سپاه یا نه میوفتم همون پادگان قبلی(نیرو انتظامی( ؟ اصن امکانش هست که یگان رو عوض کرد؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 41. علی
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۹

  با سلام
  بنده اموزشی بودم و به خاطر بیماری تا برج 8 ایست خدمتی دارم و در واقع واسه معافیت دائم اقدام کردم، یه بار قبل از خدمت از دانشگاه دولتی انصراف دادم، میخواستم ببینم میتونم از این ایست خدمتی استفاده کنم و تو دانشگاه بدون کنکور، ازاد، غیر انتفاعی یا پیام نور ثبت نام کنم و ادامه تحصیل بدم ؟

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

   سلام روزبخیر
   خیر نمیشه.

 42. Amir
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۳

  سلام وقت بخیر
  من قبل از خدمت از دانشگاه آزاد انصراف دادم بعد رفتم خدمت. الان دیپلم دارم می خوام برای دانشگاه آزاد بنویسم آیا ایست خدمتی به من تعلق میگیره
  اگه از طرف پزشکی ایست خدمتی بخوری میشه بعد برای دانشگاه آزاد نوشت یا نه

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام روزبخیر
   در صورتی که ایست خدمتی منجر به معافیت دایمی بشه بله

 43. Amir
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۴

  سلام وقت بخیر
  من قبل از خدمت از دانشگاه آزاد انصراف دادم بعد رفتم خدمت. الان دیپلم دارم می خوام برای دانشگاه آزاد بنویسم آیا ایست خدمتی به من تعلق میگیره

  • obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر ایین نامه ایست خدمتی را مطالعه فرماید.

 44. علی
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۷

  سلام وقتتون بخیر بعد از اتمام ایست خدمت برای دریافت کارشناسی ، امکان تمدید یا گرفتن دوباره ایست برای ارشد وجود دارد ؟؟

  • hedayati
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام وقت بخیر ایست خدمت یک بار صادر می شود.

 45. محمد
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

  سلام با رفتن به دانشگاه پیام نور نمیشه ایست خدمت گرفت؟؟؟؟

  • haghipor
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شرایط دیگر برای ایست خدمتی را داشته باشید
   امکان ایست خدمتی با قبولی دانشگاه پیام نور امکان پذیر است
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید

 46. محمد
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰

  سلام وقتی تو دوره آموزشی هستم میتونم ایست خدمت بگیرم؟؟

  • haghipor
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۷

   سلام وقت بخیر
   ایست خدمتی در طول دوره آموزشی نیز امکان پذیر است

  • محمد
   ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   من زمانی ک داشتم برا کنکور ثبت نام میکردم قسمت *علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور میباشم* رو *خیر* زدم الان میتونم با استفاده از کنکور برم دانشگاه پیام نور یا خیر؟؟ چون تو مقاله نوشته بودید اگر بدون کنکور وارد دانشگاه بشم نمیتونم ایست خدمت بگیرم

   • alizadeh
    ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۳

    سلام وقت بخیر . ایست خدمت به هدف تحصیل مجدد فقط تا سال دوم تحصیلی مجاز است

 47. محمد
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

  سلام من کنکور ریاضی 1401 رو دادم و جوابش احتمالا تا حدود وسطای شهریور طول میکشه بیاد ولی من یک شهریور باید اعزام بشم ، آیا اگه قبول بشم میتونم ایست خدمت بگیرم؟

  • isaei
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام وقت بخیر شما جهت اطلاع کامل از زمان و شرایط ایست خدمت سربازی میتوانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 48. نادعلی
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام , کسانیکه یک بار از دانشگاه آزاد و یکبار از دانشگاه پیام نور انصراف بدن و درحین خدمت یک رشته دکتری قبول شم میشه ایست خدمت بگیرن؟؟؟؟

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام روزبخیر
   بله میشه

 49. رضا
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۸

  سلام من ترم ۱۳ را در بهمن ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شدم و تا بهمن سنوات داشتم و رفتم نظام وظیفه گفته که مهلت معرفی فارغ التحصیل شدی و نمیتونی وارد مقطع ارشد بشی کنکور هم دادم و خوب شده آیا راهی هست که بتوان وارد مقطع ارشد شد ؟ قانونی وجود دارد غیر از معافیت دايم ؟
  ممنون

  • fathollahi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام میتونید برید اعزام بشید و نتیجه ارشد که اومد ایستی خدمتی بزنید و ادامه تحصیل بدید

  • علی
   ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

   سلام بعد از ایست میتونیم با دادن مقاله یا پروژه کسری از خدمت بگیریم؟ چون من یکی از دوستام بعد از کنکور ارشد رفت خدمت بعدا که نتایج اومد ایست زد و گفت میشه مقاله بدی و هر کدوم ۶ ماه کم میکنه

   • karimi
    ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 50. محمد
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰

  من در حدود یک سال غیبت دارم،آیا به شکلی میتونم از طرح ایست خدمت سربازی برای ادامه تحصیل استفاده کنم

  • mohammadi
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت به خیر
   افرادی مجاز به استفاده از ایست خدمت هستند که فاقد غیبت باشند.

 51. زاهدی فرد
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

  سلام
  من الان خدمت سربازی هستم در پادگان خدمت میکنم اگه *دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم* قبول شوم شرایطم چطوری میشود ‌

  • aghazade
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۷

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که غیبت نداشته باشید و پذیرش دانشگاه را اورده باشید صحبت میکنید باتوجه به شرایطتون شامل ایست خدمت میشوید

 52. مهدی
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

  سلام من دیپلم هستم میتونم ایست خدمتی بزنم تا در دانشگاه شرکت کنم؟

  • bagheri
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

   با سلام ایست خدمت 1401 برای کارشناسی به بالا است

 53. علی
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

  سلام . چیزی به اسم ابطال اعزام به خدمت داریم ؟ فرقش با ایست خدمتی چیه ؟

  • karimi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۳

   سلام خیرهمون ایست خدمت داریم

   • علی
    ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۳

    آخه من اصلا پادگان نرفتم
    دو روز بعد از اینکه برگه سبز گرفتم دانشگاه ثبت نام کردم و به من گفتن ایست نمیخوری اعزامت باطل میشه

    • bagheri
     ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

     با سلام اگر ایست خدمت برای شمکا نخورده باید از نظام وظیفه اقدام کنید

 54. صلاح الدین ایوبی
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

  سلام من تو دانشگاه پیام نور درس میخونم و معافیتم تا سال ۱۴۰۲/۶/۳۰ هستش یعنی اگر بخوام در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم مشکلی ندارم چون نتیجه کنکور مرداد میاد و شهریور هم انتخاب رشته میکنم …ولی اگ خدایی نکرده سال بعد کنکور یک ماه عقب بیوفته معافیتم و نتایج بجای آخر شهریور آخر مهر اعلام بشه معافیتم تموم‌میشه چون معافیتم تا آخر شهریوره….در چنین حالتی باید چیکار کنم؟

  • fathollahi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶

   سلام اگر کنکور ب هردلیلی دیر برگزار بشه برای کسانی که شرایط شما را دارند یک ماه به معافیت تحصیلی شون اضافه میشه

 55. یاسین
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام من ایست خدمتی زدم و دانشگاه ثبت نام کردم میگم اگه من ترم اول مشروط بشم میام سربازی یا نه؟

  • aghazade
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام
   نه باتوجه به این که شما ایست خدمتی زدید در صورت مشروط شدن به سربازی نمیرید اما اگر ادامه دار باشد از دانشگاه اخراج میشید

 56. مهدی
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

  سلام وقت بخیر من یه بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم بعد دوباره کنکور دادم کاردانی فوریت پزشکی قبول شدم بهمن ماه فارغ‌التحصیل میشم ،میتونم دوباره کنکور ۴۰۲ شرکت کنم اگه قبول شدم برم دانشگاه؟؟هنوز سربازی نرفتم یک بار هم تو کل سال تحصیلی انصراف دادم

  • mohammadi
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 57. ali rahimi
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱

  سلام وقت بخیر . من چندسال پیش بعد ۵ ماه خدمت ایست خدمتی زدم برای مقطع کارشناسی . الان تموم کردم درسمو دارم برمی گردم برای ادامه خدمت . مجددا باید اموزشی بگذرونم ؟ از خود یگان پرسیدم گفتن نه . از هرجایی پرسیدم گفتن نه اموزشی نداری اما الان تو معرفی نامم منو به مرکز اموزشی معرفی کردن نه یگانی که بودم . ممنون می شم راهنمایی کنین

  • bagheri
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۶

   با سلام به احتمال بالا تایست خدمتی ثبت نشده و 5 ماه خدمت شما ثبت نشده است به مرکز اصلی نظام وظیفه در استان خود بروید

  • مهدی
   ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۱

   سلام
   برادر آخرش چی شد ؟دوباره آموزشی رفتی یا فرستادن یگان؟
   من هم دقیقا شرایط تو رو دارم ولی هنوز معرفی نامم نیومده؟

   • isaei
    ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

    سلام وقت بخیر
    جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 58. مهدی
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

  سلام،سال ۹۹معافیتم تموم شد رفتم کار هایه سربازی رو انجام دادم تاریخ اعزام افتاد آذر ماه بعد دانشگاه آزاد نوشتم از دانشگاه معافیت گرفتم سربازی دیگه نرفتم بعد از دو ترم از دانشگاه انصراف دادم الان تا برج ۶معافیت دارم الان برم سربازی بعد ۴۰۲ کنکور بدم قبول بشم دانشگاه روزانه بهم ایست خدمت میدن؟؟

  • bagheri
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۵

   با سلام اگر انصراف از دانشگاه داده باشید ایست خدمت نمیتوانید بگیرید

 59. مهدی
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام وقت بخیر
  من به بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم الان معافیتم داره تموم میشه میتونم بنویسم دانشگاه آزاد دوباره معافیت بگیرم بعد که کنکور ۴۰۲ دادم قبول شدم انصراف بدم برم اون رشته ایی که قبول شدم ؟؟

  • fathollahi
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۹

   سلام شما در طول تحصیل تون فقط یکبار میتونید انصراف بدید و در صورت انصراف دوباره مشمول خواهید شد

 60. مهدی
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۸

  اگه همه شرایط ایست خدمت رو داشته باشم ممکنه فرمانده قبول نکنه ؟؟؟

  • bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

   با سلام امکان قبول نکردن ایست خدمتی 1401 وجود دارد

   • مهدی
    ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

    خوب وقتی شرایطش رو دارم دلیل قبول نکردنشون چیه؟؟

    • fathollahi
     ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

     سلام دریافت ایست خدمتی بستگی به تصمیم یگان داره

     • مهدی
      ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

      یعنی حتی اگه همه شرایطش رو داشته باشم باز بستگی به تصمیم یگان داره ؟؟؟از نظام وظیفه پرسیدم میگن شرایطش داشته باشی کافیه بعضیا میگن به نظر فرمانده بستگی داره ،+۱۰میگه نظر فرمانده مهم نیس

     • fathollahi
      ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

      سلام به تصمیم نیروی انسانی یگان خدمتیت بستگی داره

     • مهدی
      ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۲

      اگه پزشکی دانشگاه روزانه قبول بشم ،ایست خدمت میدن ؟؟این نیروی انسانی که میگید یعنی چی؟؟

     • fathollahi
      ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۶

      سلام اگر رشته خوبی در دانشگاه روزانه قبول شده باشید میتونید درخواست ایست خدمتی دهید

 61. مهدی
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

  سلام ببخشید من یه بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم الان بخام برم سربازی بعد کنکور ۴۰۲ بدم اگه قبول بشم میتونم ایست خدمت بگیرم؟کلن یک بار انصراف دادم برج ۶هم معافیت تحصیلیم تموم میشه

  • bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹

   با سلام برای ایست خدمتمشکلی نیست اگر شرایط ایست خدمت 1401 را داشته باشید

 62. مهدی
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام ببخشید من یه بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم الان برج ۶معافبتم تموم میشه الان اگه برم سربازی بعد کنکور۴۰۲ رو بدم قبول بشم بهم ایست خدمت میدن ؟؟؟

  • bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

   با سلام ایست خدمت به شما میدهند اگر شرایط ایست خدمت 1401 را داشته باشید

   • مهدی
    ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

    شرایطش چیه ؟؟تا الان هیچ غیبتی نداشتم فقط یه بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم

    • bagheri
     ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

     با سلام شرایط ایست خدمت مهم ترینش نداشتن غیبته و به نظر فرمانده مربوط است

     • مهدی
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۵

      یعنی اگه شرایط ایست رو داشته باشم ممکنه فرمانده نظر دیگه ای بده قبول نکنه؟

     • bagheri
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸

      با سلام فرمانده اجازه ندهد برای ایست خدمتی 1401 نمیتواندی انجام دهید

     • مهدی
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

      دلیل قبول نکردنش چیه ؟؟؟یعنی سلیقه ایی نظر میدن؟؟

     • bagheri
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۶

      با سلام فرمانده برای ایست خدمت 1401 باید شریاط را داشته باشید و مشکلی باشد یا نخواهد این امکان نمیافتد

     • مهدی
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

      اگه همه شرایط رو داشته باشم صد در صد قبول می‌کنه یا ممکنه سلیقه ای باشه قبول نکنه؟؟

     • bagheri
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

      با سلام مقاله ایست خدمتی 1401 را مورد بررسی قرار دهید

     • مهدی
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

      یعنی اگه شرایط ایست خدمت رو کامل داشته باشم باز به نظر فرمانده بستگی داره؟؟؟بر چه اساس نظر میده؟؟

     • bagheri
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۴

      با سلام مقاله ایست خدمتی 1401 را مورد بررسی قرار دهید

     • مهدی
      ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

      من مقاله ایست خدمت رو خوندم شرایطش هم دارم ولی اینکه میگید به نظر فرمانده بستگی داره این چیه ؟؟یعنی ممکنه بگه نه ایست خدمت نمیدیم حتی اگه دانشگاه قبول بشم؟

     • fathollahi
      ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

      سلام ایست خدمتی به رشته و دانشگاه قبولی تون داره و در اختیار یگان و نیروی انسانی میباشد

 63. سجاد
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲

  با سلام . ببخشید تو دوران ایست خدمتی میشه از دانشگاه انصراف داد و یه رشته دیگه یه دانشگاه دیگه تو همون مقطع (مقطع کارشناسی) ثبت نام کرد ؟ (تا حالا انصراف ندادم )

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

   سلام وقت بخیر .بله میتوانید اگر برای اولین بار انصراف می دهید .مقالات موجود در سایت موسسه مطالع شود

 64. محمد
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳

  سلام . آیا در دوران ایست خدمتی میشه از دانشگاه انصراف داد و دانشگاه جدید ثبت نام کرد؟

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۴

   سلام وقت بخیر فقط یکبار مجازید برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات موجود در سایت موسسه مطالعه شود.

 65. نوید
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۵

  با سلام من سه تا سوال دارم
  ۱_میتوانم در دانشگاه آزاد یا پیام نور یا غیر انتفاعی در مقطع ارشد ثبت نام کنم و ایست خدمت بزنم؟
  ۲بعد از اتمام دوره ارشد و فارغ التحصیلی باید دوباره دفترچه پست کنم یا مستقیم سر یگان قبلی بروم؟
  ۳ اگر بعد تحصیل واتمام اون مهلت یک ساله بعدش به خدمت نروم فراری حساب میشم یا فقط غایب؟

  • fathollahi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۵

   سلام در صورت پذیرش از دانشگاه میتونید درخواست ایست خدمت کرده و بعد از اتمام تحصیل در همان مقطع به یگان خدمتی خودتون برمیگردید در غیر اینصورت تا 14 روز اگر معرفی نکردید فرار از خدمت محسوب میشوید

 66. میلاد
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

  جسارتا یعنی تو این مدت یک ساله میتونم تو یه دانشگاه جدید ثبت نام کنم تو همون مقطع کارشناسی ؟ یا باید برم سربازی ؟

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰

   با سلام اگر انصراف بار اوبل باشد میتوانید دانشگاه بروید در ایست خدمت 1401 باید دانشگاهی قبول شده باشید

 67. میلاد
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۷

  سلام . من سال 98 ایست خدمتی زدم ( دانشگاه پیام نور ) حالا میخوام از دانشگاه انصراف بدم . آیا میتونم یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنم ؟ ( تا حالا انصراف ندادم و تا سال 1403 معافیت تحصیلی دارم )

  • mohammadi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از تحصیل به مدت یکسال فرصت دارید تا شرایط خود را مشخص کنید.

 68. میلاد
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

  سلام وقت بخیر . بنده سال 98 برگ سبز گرفتم و دو سه روز بعد با ثبت نام در دانشگاه پیام نور ایست خدمت زدم و الان ترم 6 هستم و تعداد واحد خیلی کمی پاس کردم . حالا سوالم اینه آیا میتونم از این دانشگاه پیام نور انصراف بدم و در دانشگاه آزاد رشته دیگری رو ثبت نام کنم . تا به حال انصراف نداده ام و تا سال 1403 معافیت تحصیلی دارم

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

   سلام وقت بخیر . طبق قوانین نظام وظیفه شما حق یکبار انصراف و تحصیل مجدد را دارا میباشید

 69. میلاد
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

  سلام وقت بخیر . بنده سال 98 برگ سبز گرفتم و دو سه روز بعد با ثبت نام در دانشگاه پیام نور ایست خدمت زدم و الان ترم 6 هستم و تعداد واحد خیلی کمی پاس کردم . حالا سوالم اینه آیا میتونم از این دانشگاه پیام نور انصراف بدم و در دانشگاه آزاد رشته دیگری رو ثبت نام کنم . تا به حال انصراف نداده ام .

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

   سلام وقت بخیر . طبق قوانین نظام وظیفه شما حق یکبار انصراف و تحصیل مجدد را دارا میباشید

 70. شهرام
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام
  برادر من الان سربازه و آموزشیش رو هم گذرونده
  از لحاظ شرایط سربازی هم به قول معروف تو لیست خوب ها قرار داره و دو سه ماه نشده از برجک انتقالی گرفت به آشپزخونه
  سوالم اینه که اگه کنکور امسال شرکت کنه و دانشگاه(پرستاری) قبول بشه
  میتونه ایست خدمت بگیره؟
  غیبت و فرار هم نداشته(مطمئن نیستم ولی شما وجود هر کدوم یا دو تا با هم رو هم توضیح بدید ممنون میشم)
  و یه بار هم چند ماهی ایست خدمت پزشکی گرفته بود

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

   سلام وقت بخیر . نخیر فقط یکبار مجاز به ایست خدمت هستند . برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 71. مهدی
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

  سلام. نحوه ایست خدمتی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور به چه شکله؟

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۵

   سلام ایست خدمتی برای این مورد هست که شما اگر در حین خدمت از دانشگاه پذیرش گرفتید بتونید سربازی رو متوقف کنید و به ادامه تحصیل بپردازید

 72. علی
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام من پذیرش خارج از کشور دارم، ویزا و بلیط هم گرفتم. ولی میگن چون تاریخ اعزام قبل از شروع کلاسه معافیت نمی دن. می خواستم بدونم چه راه حلی هست؟ اگر مجبور شدم برم آموزشی کی می تونم ایست خدمت بزنم؟

  • ranjbar
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۷

   سلام وقت بخیر . ایست خدمتی برای بحث خروج از کشور وجود ندارد . باید ازنظام وظیفه مرکز استان کسب مجوز کنید

 73. میلاد
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

  ماه های خدمت ایست خدمتی هایی که 21 ماه بودن ،اگر بعد از فارغ التحصیلی پست کنن برای ادامه خدمتشون،اگر بومی باشن شده 24 ماه ؟

  اینو پادگان محل خدمتم پرسیدم گفت آره باید 24 ماه باشه آیاشما اینو تایید میکنین؟؟

  • haghipor
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام وقت بخیر
   در حال حاظر طول دوره خدمت 24 ماه میباشد
   برای افرادی که از ایست خدمتی استفاده کرده اند نیز به همین ترتیب میباشد

 74. محسن
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

  سلام خسته باشید بنده تو یگان خودزنی کردم تو شورا زدن بخش 5ماده 15و شش ماه ایست خدمت دادن الان باید برم نظام وظیفه دوراه بیشتر ندارد یا ادامه خدمت یا معاف کامل نمی‌دونم چی میشه میشه کمک کنید ممنون میشم

  • mohammadi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام وقت به خیر
   معافیت پزشکی محدودیتی هایی را برای شما ایجاد می کند.معافیت اولیه به صورت موقت صادر می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 75. رضا تاجمیری مهر
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

  سلام خداقوت
  بنده سرباز بودم ک بعد از اموزشی دانشگاه سراسری قبول شدم و ایست خدمت زدم برای خواندن مقطع کارشناسی
  الان تازه فارغ التحصیل شدم و برای کنکور ارشد ثبت نام کردم میخواستم بدونم برای من مشکلی از جهت ادامه دادن پیش نمیاد؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 76. رضا تاجمیری
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

  سلام خداقوت
  بنده سرباز بودم ک بعد از اموزشی دانشگاه سراسری قبول شدم و ایست خدمت زدم برای خواندن مقطع کارشناسی
  الان تازه فارغ التحصیل شدم و برای کنکور ارشد ثبت نام کردم میخواستم بدونم برای من مشکلی از جهت ادامه دادن پیش نمیاد؟

 77. رضا تاجمیری
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

  سلام خسته نباشید
  بنده ایست خدمی زدم و رفتم دانشگاه دولتی و در مقطع کارشناسی الان فارغ التحصیل هستم
  الان برای کنکور ارشد ثبت نام کردم و معافیت تحصیلی هم دارم ایا برای من مشکلی پیش میاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

   با سلام.خیر مشکلی وجود ندارد.

   • محمد
    ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

    سلام من مدرک دیپلم دارم الانم ۲ ماهه سربازم میتونم ایست خدمتی بکشم برم دانشگاه پیام نور؟

    • bagheri
     ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

     با سلام اگر شرایط ایست خدمتی 1401 را داشته باشید و قبولی داشته باشید میتوانید

     • مهدی
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۶

      اگه شرایط ایست خدمت رو کامل داشته باشم ممکنه فرمانده قبول نکنه؟؟؟

     • bagheri
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۳

      با سلام بله برای ایست خدمتی 1401 ممکنه قبول نکنه

 78. محمد
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴

  سلام من بعد از آموزشی حدود 1 ماه در یگان بودم
  و ایست خدمت زدم برای دانشگاه الان اگه انصراف بدم میتونم سرباز معلم بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   با سلام.بله امکان ان وجود دارد.

 79. علیرضا
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

  سلام من ایست خدمتی زدم بعد از ۷ ماه انصراف دادم الان درخواست اعزام دادم ایا اموزشی دارم یا مستقیم میرم یگان قبلی؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام . آموزشی را باید مجدد طی کنید . فقط یگان شما کسر میشود

 80. علیرضا
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

  سلام من ایست خدمتی زدم و رفتم دانشگاه و انصراف دادم بعد از ۸ ماه دوباره میخام برم خدمت باید دوباره واکسن و معاینه چشم و کارای اعزام را انجام بدم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام . نیازی به تمام مراحل نیست ولی باید مجدد دوره آموزشی را طی کنید

   • امیرضا فیضی
    ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۴

    سلام خسته نباشید
    من الان تو اموزشی هستم و 3ماه هم غیبت دارم میخواستم بدونم امکانش هست که من بعد اموزش ایست خدمتی بزنم و عضو دانشگاه بشم یا خیر

    • کارشناس ارشد
     ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

     سلام وقت به خیر
     ایست خدمتی به افراد دارای غیبت تعلق نمیگیرد.در صورتی که غیبت را توجیح کنید امکان پذیر است.
     برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 81. سجاد
  ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۹

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من 9ماه ارتش خدمت کردم ایست خدمت زدم الان نزدیک 6ماه است ک ایست خدمت زدم الان خواسته باشم برم خدمت میتونم سپاه پذیرش کنم یا خیر….

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام خیر همان جای قبلی می فرستن

 82. فردین
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۳

  سلام
  من آموزشیمو رفتم
  بعد ایست خدمت زدم برای ارشد
  الان بعضی ها میگن دوباره باید 15 روز آموزشی برم
  آیا درسته این؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام وقت به خیر
   ایست خدمت و بعد از آن برگشت به سربازی شرایط خاص خود را دارد و بعد از برگشت به خدمت باید مجددا آموزشی را بگذرانید.

  • محمد امین
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۵۸

   با سلام
   اگر ایست خدمتی شما در حین آموزشی انجام شود بعد از فارغ‌التحصیلی و پست کردن مجدد دفترچه نیاز به گذراندن دوره آموزشی دارید ولی اگر ایست خدمت شما در یگان باشد نیاز به گذراندن مجدد آموزشی ندارید و مجددا شما رو به یگان قبلی معرفی میکنند

   • محمدرضا پرنلو
    ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۰

    من ۱۳ ماه خدمت قبلی دارم ۳ ماه آموزشی بودم ۱۰ ماه یگان برای ارشد ایست زدم الان دوباره معرفی کردن مرکز آموزش.ایا اونجا امریه میدن برم یگان خودم یا نگهم میدارن؟

    • tahmasebi
     ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۱

     سلام دوست عزیز سوالتون مبهم هست برای گرفتن امریه باید درخواست بصورت اینترنتی انجام شود. و باید از قبل مشخص کنید برای چه ارگانی میخواهید امریه بگیرید.

 83. امین
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۷

  سلام من سرباز ارتش بودم و ۶ ماه خدمت کردم.بعد از پذیرش دانشگاه کارهای ایست خدمت رو انجام دادم و ترخیص شدم.
  بعد از اتمام تحصیل مجددا باید دفترچه پست کنم باز‌.سوالی که دارم این هست که بعد از اتمام کارشناسی اگر پذیرش خدمت در سپاه رو بگیرم ماه های ادامه ی خدمت من در سپاه میفته؟
  یا چون قبلا ارتش خدمت کردم باید باز ارتش باشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۴

   با سلام.اموزشی را دوباره باید بگذرانید و بقیه ان برای شما لحاظ میشود.

 84. محمد
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۳۵

  سلام من دانشجوی ترم اخر کارشناسی هستم . پدرم ایثار گر هست و ۲۲ ساله هستم، کنکور ثبت نام کردم .اگر دانشگاه فرهنگیان قبول بشم ایا میتونم از ایست خدمتی استفاده کنم و دانشگاه برم ؟
  لطفا” راهنمایی کنید . ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام
   اگر غیبت نداشته باشین میتوانید اینکار را انجام بدین ولی شرایط سنی شما برای فرهنگیان باید بررسی بشه

 85. امیر محمد
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

  سلام. من پارسال سرباز بودم و حین خدمت پیام نور قبول شدم و ایست خدمتی گرفتم.امسال از همون دانشگاه انصراف دادم(اولین انصراف)
  میخاستم بدونم من که از ایست خدمتی استفاده کردم مهلت یکساله بعد از انصراف به من تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

   سلام . بله چون شما معافیت تحصیلی دارید فرجه یکساله برای شما لحاظ میشود

 86. عباس
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

  سلام وقت بخیر
  یک سوال من چند سال پیش که ایست خدمتی زدم خدمت ها ۲۱ ماه بود الانکه مناطق بومی شده ۲۴ ماه اگه خواسته باشم به خدمت برگردم و بومی محسوب بشم همون قانون ۲۱ ماه برام در نظر گرفته میشه یا ۲۴ ماه؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۹

   سلام
   امکان بازگشت به خدمت وجود ندارد

  • میلاد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   من رفتم یگان خودم همین سوالو پرسیدم گفت میشی 24 ماه چون بومی هستی .اینقدر زورم گرغت.برای همین دارم دنبال پروژه کسری خدمت میگردم. پیشنهاد میکنم توهم همین کارو بکن و یه سرم پلیس +۱٠ بژن منم میخمام باز برم این سوالو مطمئن تر بشم بپرسم.

 87. مهدی
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام من الان خدمت میرم میتونم همین الان ایست بزنم یا باید ثبت نام کنم قبول شدم یا…باید چ کنم

  • کارشناس ارشد
   ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۸

   سلام وقت بخیر
   برای است خدمت باید ابتدا دانشگاه ثبت نام کنین

 88. پرهام محمدی
  ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید. من بدون غیبت دفترچه ارسال کردن و اعزامم یکم خرداد است برای ارشد پردیس دانشگاه تهران بر اساس معدل (ورودی این ترم)اقدام کردم ایا در صورت قبولی و ثبتنام در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به سربازی می‌تونم ایست خدمت بزنم؟ چون پذیرش بر اساس معدل هست و بدون کنکور هست امکان ایست خدمت داره

  • کارشناس ارشد
   ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۲

   اگر شرایط ایست خدمت راداشته باشید و فرماندتون قبول کند بله

 89. حمیدرضا
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام و وقت بخیر
  من ۱۱ماه خدمت کردم و بخاطر قبولی از ارشدایست خدمتی زدم و الان هم از دانشگاه انصراف دادم و قصد بازگشت به خدمت رو دارم و حالا نظام وظیفه شهرستان اعلام کرده که ۱۱ ماه خدمت قبلیم در سیستم ثبت نشده و اعزام بشم ممکنه ۱۱ ماه خدمت قبلیم حساب نشه میخواستم بدونم مگر حتما لازمه که سوابق خدمتیم در نظام وظیفه هم ثبت بشه؟اگر اعزام بشم مشکلی پیش نیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۷

   از ارگان خود پیگیری کنید اگر نشدسازمان وظیفه عمومی

 90. علی
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

  با سلام ببخشید من 1 روز غیبت پشت دفترچه دارم برای ایست خدمت مشکل بوجود میاره؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام . باید به نظام وظیفه مراجعه کنید و درخواست توجیه غیبت کنید

 91. مهدی اعیان
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۴

  سلام خسته نباشید
  من در حین خدمت ایست خدمتی زدم
  بعد از اتمام مهلت ایست اکر برنگردم فراری محسوب میشم یا غایب؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت بخیر سرباز غایب محسوب می شوید

   • مهدی اعیان منش
    ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۸

    حتی اگر وسطش دانشگاه رو ول کنم و خدمت نرم باز هم غایبم؟؟یعنی فراری نمیشم تو هیچ شرایطی؟

    • کارشناس ارشد
     ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

     سلام . بعد از انصراف و یا اخراج 1 سال مهلت دارید تا وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنید

     • مهدی اعیان منش
      ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

      یعنی من با شرایط اینکه ایست خدمتی زدم اگر انصراف بدم نرم سربازی
      میشم سرباز غایب

     • کارشناس ارشد
      ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰

      سلام وقت بخیر در صورت ایست خدمتی و برای انصراف از دانشگاه بلافاصله باید بعدش برید ادامه سربازی برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 92. امین
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۲

  با سلام من مدرک کاردانی گرفتم الانم در حین خدمت هستم اگر کنکور سراسری امسال شرکت کنم و دانشگاه فرهنگیان قبول شم آیا نظام وظیفه ایست خدمتی به من میده ؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۲

   اگر شرایط لازم را داشته باشید و غیبتی نداشته باشید بله

 93. بهزاد
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۰۰

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم برا اینکه ایست خدمتی بگیرم بعد فرستادن دفترچه میتونم تودانشگاه بدون کنکورپیام نور ثبت نام کنم خودم دیپلم دارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

   بله.

 94. بهزاد
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۲

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم برا اینکه ایست خدمتی بگیرم بعد فرستادن دفترچه میتونم تودانشگاه بدون کنکورپیام نور ثبت نام کنم خودم دیپلم دارم

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹

   با سلام.با توجه به وضعیت نظام وظیفه شما پاسخ سوال شما متفاوت است.

 95. کیارش
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۸

  سلام خسته نباشید من سرباز اموزشی هستم 6روز خدمت کردم وبرای دانشگاه ازاد نیمه دوم ایست خدمتی گرفتم. میتونم کنکور بدم ودر صورت قبولی در یک رشته کارشناسی بازم ایست خدمت بگیریم وازدانشگاه ازاد انصراف بدم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶

   با سلام.با توجه به این که در هر مقطع تنها یک بار میتوان از ایست خدمت استفاده کرد امکان انجام ان برای شما وجود ندارد.

 96. وحید
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۱

  سلام فارق التحصیلان کارشناسی درصورت قبولی در کنکور میتونن از خدمت ترخیص بشن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱

   در مقاطع بالاتر امکان ان وجود دارد.

   • مهدی
    ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۲

    سلام
    پزشکی مقطع دکترا محسوب می شه درسته؟
    پس می شه بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی به پزشکی رفت بدون اینکه اعزام بشیم؟
    ممنون

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

     لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید.

   • بهنام
    ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۹

    سلام،
    تاریخ اعزامم 1401/4/۱ هستش،کنکور ارشد مجاز دانشگاه آزاد شدم که از یکم همین ماه تا چهارم مهلت انتخاب رشته س
    نتیجه انتخاب رشته هم یک ماه بعد میاد
    میخام بدونم قبل اعزام میتونم با مراجعه ب نظام وظیفه با این شرایط* ایست خدمت* بزنم؟
    راه حلی وجود داره راهنمایی کنین ممنون

    • bagheri
     ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰

     با سلام برای ایست خدکمت 1401 باید اول در دانشگاهی قبول شوید بعد ایست خدمت بگیرید

 97. مهدی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۸

  سلام میشه قبل از قبول شدن به دانشگاه ایست خدمت گرفت ؟ مثلا تا کنکور بخونی

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸

   خیر.جهت اگاهی از ضوابط و نحوه ایست خدمت تماس بگیرید.

 98. وحید
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۲

  سلام و عرض خسته نباشد
  من از پیام نور انصراف دادم و رفتم یه رشته دیگه
  آیا بعد از فارق التحصیل شدن برم خدمت سربازی و حین سربازی کنکور بدم ،میشه ایست خدمت بزنم برم دانشگاه؟

  لطفا هر عزیزی هم شرایط مشابه بنده رو داره به این آدرس ایمیل بده خیلی ممنون. muslimovic9742@gmail.com

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید.

  • مهدی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۷

   سلام دقیقا سوال و شرایط منم همینه

   • کارشناس ارشد
    ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

    سوال شما پاسخ داده شد.

 99. بهزاد
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۶

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم برا اینکه ایست خدمتی بگیرم بعد فرستادن دفترچه میتونم تودانشگاه بدون کنکورپیام نور ثبت نام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

   با سلام.اگر دو بار انصراف از تحصیل انجام نداده باشید.امکان انجام ان وجود دارد.

  • محمد
   ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۰

   سلام خسته نباشین
   ببخشین من الان ۴ماهه سربازم اگه بخام ایست خدمتی بزنم برم دانشگاه پیام نور یا ازاد میش

   • کارشناس ارشد
    ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۱

    سلام وقت به خیر
    برای ایست خدمتی شما نیاز به نامه پذیرش از طرف دانشگاه دارید و بعد از آن موافقت نظام وظیفه.
    برای مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 100. بهزاد
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۹

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم میشه بعدازفرستادن دفترچه خدمت دوماه عقب بندازم بخاطر کنکور بعد دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم ایست خدمتی بزنم
  واینکه چقدر اعتبارداره این ایست خدمت

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۸

   برای ایست خدمت شرایط خاصی دارد که در کمسیون بررسی میشود مهم ترین انها داوطلب نباید وارد غیبت شده باشد و همه مقاطع تحصیلی جز کاردان یمیتواند

 101. مهدی
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۹

  سلام
  من یک بار از دانشگاه پیام نور اوایلش انصراف داده ام الان دانشجوی روزانه ی پرستاری هستم بعد از فارغ التحصیلی از پرستاری مقطع کارشناسی می تونم تو کنکور سراسری شرکت کنم قبل از اینکه خدمت سربازی برم و اگه از پزشکی که مقطعی بالاتر از کارشناسی است پذیرفته بشم معافیت تحصیلی برام صادر می شه؟
  ممنون از لطفتون

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۶

   سلام وقت بخیرمجددادرهمون مقطع براتونمعافیت تحصیلی صادر نمیشه برای ارشد ولی میتونید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 102. آرین
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  درود خسته نباشید من بعد از 3 ماه خدمت در آبان 99 ایست خدمت زدم و وارد دانشگاه پیامنور شدم میخواستم بپرسم من میتونم در کنکور 1401 شرکت کنم و در صورت قبولی انصراف بدم بعد اینکه من تا بحال انصراف ندادم از پلیس +10 و حوضه نظام وظیفه شهرمون سوال کردم گفتند مشکلی نیست ممنونم اگر جواب بدید

 103. مهدی
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۸

  با سلام.ایست خدمت برای کسایی هستش که روزانه قبول میشن من کنکور ارشد دادم و دانشگاه ازاد قبول شدم نمیتونم ایست بزنم

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام وقت بخیر خیر ربطی نداره میتونین ایست خدمتی بزنین

  • مهدی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۳۲

   سلام میشه قبل از قبول شدن به دانشگاه ایست خدمت گرفت ؟ مثلا تا کنکور بخونی

   • کارشناس ارشد
    ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰

    سلام
    خیر

 104. مهدی
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۴

  با سلام اگر با سوابق یا استعداد درخشان بدون کنکور به مقطع کارشناسی ارشد برم نمیتونم ایست خدمت بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام وقت بخیر موردی نداره باز هم میتونین ایست خدمتی بزنین

 105. مصطفی
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۵

  سلام خسته نباشید چند تا سوال داشتم از خدمتتون. من اعزامی 1 / 12 /1396 ارتش نیروی زمینی. ایست خدمتی زدم در تاریخ 6 / 7 / 1397 سایت نظام وظیفه زده 228 روز خدمت. رفتم دانشگاه ارشد خوندم پایان نامه من کمی به مشکل خورد و از سنوات ارفاقی استفاده کردم و الان درسم تموم شد و دفترچه پست کردم برای 1 / 12 / 1400 . ایا چون مدت تحصیل من کمی طول کشیده یعنی سه سال خورده ای میشه من دور بودم من مجدد به اموزشی میرم یا دوره کد یا نه من وارد یگان میشم ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام
   نیازی به گذراندن آموزشی نیست شما ادامه ی خدمت سربازیتونو میگذرونید

 106. امیر
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵

  سلام وقت بخیر
  من مهر ۹۷ ایست خدمتی گرفتم و وارد دانشگاه ازادشدممیخواستم بدونم اگر بالفرض خرداد سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل بشم ایا میتونم برای کنکور ارشد ۱۴۰۱ ثبت نام کنم و وارد دانشگاه بشم منظورم اینه یکسال مهلت دارم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام وقت بخیر بله اما باید با نظام وظیفه هم صحبت کنین که موافقت بکنن

 107. سامان
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام.
  من ۱۷ ماه خدمت داشتم که دکتری قبول شدم و ایست خدمتی خوردم و یک پروژه زمان دکتری انجام دادم و پنج ماه به من کسری دادند. الان ۲۱ ماه و ۲۴ روز کسری و خدمت قبلی ثبت شده دارم. دانشگاه تمام شد الان من نمیتوانم بدون اینکه دفترچه پست کنم برای کارت پایان خدمت اقدام کنم؟ چون از ۲۱ ماه هم بیشتر خدمتم کردم.
  اگر نمیشه، آیا دوباره باید برم اموزشی؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام . شما باید بعد از دانشگاه اقدام کنید چون ممکن است دوره کد بخورید

 108. امیر
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۴

  سلام من یکمرتبه دانشگاه مقطع کارشناسی بعد از دو ترم انصراف دادم بعد از مهلت یکساله رفتم خدمت و بدون غیبت چند ماه خدمت کردم و حین خدمت ایست خدمت زدم و اومدم کارشناسی یه رشته دیگه را دارم میخونم
  با توجه به چیزایی که گفتم الان میتونم انصراف بدم و کنکور سراسری شرکت کنم؟یا انصراف دومم حساب میشه؟!

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام خیر

 109. سجاد
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

  سلام . میخواستم بپرسم اگه بعد از پایان مهلت ایست خدمتی خودت رو به یگان معرفی نکنی چی میشه؟ غیبت میخوری یا سرباز فراری حساب میشی؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام
   سرباز فراری محسوب میشین

   • مهدی
    ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۹

    خود نظام وظیفه میگه غایب حساب میشی

 110. علیرضا
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

  سلام من تو ارتش ۵ ماه خدمت کردم بعد ایست خدمتی زدم
  و الان نمیتونم درس رو ادامه بدم ایا اگه انصراف بدم باید فورا اعزام بزنم یا ۱ سال فرصت دارم؟
  تو همان پادگان میوفتم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۰

   سلام همان پادگان بله

   • علیرضا
    ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

    الان نمیتونم درس رو ادامه بدم ایا اگه انصراف بدم باید فورا اعزام بزنم یا ۱ سال فرصت دارم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۴

     سلام . بعذ از انصراف 1 سال فرصت دارید

 111. مهدی
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۲

  من سربازم .مقطع کاردانی قبول شدم اگ دانشگاه ازاد بنویسن تا ترخیص شم بعد میتونم انصراف بدم وارد دانشگاه کاردانیم بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام
   اگر حین سربازی قبولی بیارین میتونید ایست خدمت بزنید و بعد از اتمام تحصیل ادامه ی سربازی تونو بگذرونید

 112. امیر
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۲

  سلام.من غیبت پشت دفترچه‌ای ندارم نه تا حالا انصراف زدم از دانشگاه فقط میخوام بدونم با غیبت زیر 14 روز میتونم ایست خدمتی بزنم و این غیبت زیر 14 روز مشکلی برام پیش نمیاره؟ممنون میشم جواب بدین.

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۲

   سلام . باید به پلیس 10+ مراجعه کنید

 113. امیر
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۱

  سلام.من غیبت پشت دفترچه‌ای دارم نه تا حالا انصراف زدم از دانشگاه فقط میخوام بدونم با غیبت زیر 14 روز میتونم ایست خدمتی بزنم و این غیبت زیر 14 روز مشکلی برام پیش نمیاره؟ممنون میشم جواب بدین.

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

   سلام . باید به پلیس 10 + مراجعه کنید

 114. امیر
  ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۱

  سلام من نه غیبت پشت دفترچه‌ای دارم نه تا حالا انصراف زدم از دانشگاه فقط میخوام بدونم با غیبت زیر 14 روز مشکلی پیش نمیاد برای ایست خدمت؟ممنون لطفاً جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۰

   سلام. مراجعه کنید به پلیس 10 +

 115. Alirreza
  ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۸

  سلام من نه غیبت پشت دفترچه‌ای دارم نه تا حالا انصراف زدم از دانشگاه فقط میخوام بدونم با غیبت زیر 14 روز مشکلی پیش نمیاد برای ایست خدمت؟ممنون لطفاً جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۸

   سلام . مشکلی نیست به پلیس 10 + مراجعه کنید

 116. علی
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۱

  سلام
  من 3 سال پیش برای ادامه تحصیل بعد از 24 روز ایست خدمت زدم الان می‌خوام دوباره برم سربازی
  آیا من رو در همون پادگان قبلی میفرستند؟؟
  آیا باید آموزشی رو از صفر شروع کنم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۴

   سلام. آموزشی از اول است

 117. بهزاد
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام خسته نباشید
  من الان دیپلم دارم میگیرم البته تجدید دارم و آخرین مهلتم هستش و تو یکی از درس ها افتادم میخواستم ببینم من دفترچه بفرستم و بین سربازی برم دیپلم بگیرم
  قبول بشم میتونم کنکور شرکت کنم و یا دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و ایست خدمتی بگیرم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۴

   سلام خیر

 118. مهدی
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۰

  با عرض سلام و احترام
  من یک بار از پیام نور انصراف دادم بعد اومدم روزانه رشته ی پرستاری بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی که به خدمت سربازی اعزام می شم می تونم حین سربازی کنکور بدم و با قبولی از پزشکی می تونم از ایست خدمت بهره ببرم؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۰

   سلام. بله

  • وحید
   ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۵

   سلام ببخشید این سوال دقیقا سوال منم هست، نظام وظیفه شهرستان رفتیم پرسیدیم گفتن دوبار از اشتغال به تحصیل استفاده کردین دیگه نمیشه، لطفا اگه این امکان هست بهمون بگید بخونیم واسه ۱۴۰۱ ، آقا مهدی شماهم اگه اطلاع دقیق پیدا کردین لطفا به این آدرس ایمیل کنین خیلی ممنون muslimovic9742@gmail.com

   • کارشناس ارشد
    ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

    با سلام.در صورت استفاده از دو بار انصراف نمیتوان از ایست خدمت استفاده کرد.

 119. رضا
  ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۱

  باسلام… و وقت بخیر… من پسر 20 ساله ای هستم که برج 1400/7 اعزام شدم بخدمت که در طول خدمت دچار بیماری اعصاب و روان شدم در حدی که فکر خودکشی بسرم میزنه میخوام لدونم با چنین شرایطی ممکنه ایست خدمتی داىٌم یا موقت برام بزنن… متشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام وقت بخیر درخواست معافیت بزنین امکانش هست برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 120. aref
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۸

  سلام بعد از ایست خدمتی ک ۲سال گذشته میخام برگردم دوباره باید برم اموزشی؟!؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام وقت بخیر.
   بله

 121. امیرحسین
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲

  سلام خسته نباشد من الان هشت ماه خدمت هستم امکانش هست دانشگاه ثبت نام کنم در مقطع کاردانی ایا ایست خدمتی می خورم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۱

   سلام .ایست خدمتی میخورید

 122. سجاد
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام کسانی که دوبار از دانشگاه ازاد انصراف دادن میتونن در صورت قبولی در کنکور ایست خدمت بگیرند

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقت بخیر اگر سامل غیبت نباشن

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقتتون بخیر اقایان با داشتن مشکل نظاموظیفه با دو بار انصراف دادن حق اجازه تحصیل به انها داده نمی شود

 123. آرش
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

  سلام با توجه به حذف سربازی برای دکتر میشه ایست خدمتی زد و بعد از دریافت دکتری از این مزیت استفاده کرد

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام
   سربازی برای دکتری حذف نشده به جاش پروژه جایگزین شده است

 124. آریان
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

  سلام.غیبت از چه تاریخی شروع میشه؟ اگر یک روز قبل پایان معافیت اقدام به پر کردن دفترچه کنیم وارد غیبت میشیم؟لطفا توضیحاتی در این مورد بفرمایید.بسیار ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقتتون بخیر معمولا باید حداقل یه هفته قبل از اتمام معافیت تحصیلی اقدامی داشته باشید برای پست کردن دفترچه چون معمولا تا مرحله ثبت یه مقدار زمان می برد

 125. شایان
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳

  من ۶ ماه خدمت کرده ام و با قبولی در ازمون کارشناسی ارشد به دانشگاه رفته ام. بعد از اتمام دانشگاه چه مدت وقت دارم تا برم دوباره خدمت؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت بخیر بلافاصله بعد فرغ التحصیلی

 126. علی
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۴

  سلام. من ورودی ۹۸ کاردانی بودم
  ۳ ترم خوندم و انصراف دادم
  کنکور ۱۴۰۰ رو دادم قبول نشدم. الان دارم میرم خدمت سربازی بدون هیچ اضافه خدمتی. خواستم ببینم اگه من توی سربازی کنکور بدم و فرهنگیان قبول بشم برای کنکور ۴۰۱ ایست خدمتی به من تعلق میگیره یا نه .

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر بله امکانش هست برای ایست خدمتی

 127. sajad
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۳

  سلام من یه بار از دانشگاه انصراف دادم و الان دانشجوی پرستاریم تو ازاد میخواستم بدونم اگه کنکور بدم و پزشکی قبول شم امکانش هست بعد این که جوابای کنکور اومد دفترچه پست کنم و از ایست خدمت استفاده کنم خیلی لطف میکنید اگه جواب بدید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقتتون بخیر جهت پست کردن دفترچه حتما باید انصراف خود را ثبت کنید و اگر در حین خدمت باشید و قبولی کنکور بیاورید می توانید ایست خدمتی بگیرید
   و اگر در حین تحصیل باشید و بخواهید کنکور دهید در صورت قبولی هم نمی توانید به دانشگاه بروید برای رشته ی قبولی جهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی مرکز تماس بگیرید

 128. مهدی
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۰

  سلام
  من در حین خدمت هستم و بهمن ماه میخوام ایست تحصیلی بزنم و برم دانشگاه آزاد
  یک روز غیبت توی یگان دارم امکان داره مشکلی پیش بیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز باید با فرمانده یگان صحبت کرده و درخواست بخشش غیبت کنید

 129. کارشناس ارشد
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۳

  سلام
  برای ایست خدمت نداشتن غیبت الزامی است.

 130. مهدی
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام.با ثبت نام در دانشگاه ازاد در مقطع کارشناسی پیوسته هم میشه ایست خدمتی گرفت؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲

   سلام وقتتون بخیر در صورتی قبولی دانشگاه چه با کنکور باشد چه بر اساس سوابق تحصیلی بیاورید برای مقطع کارشناسی پیوسته می توانید ایست خدمتی بگیرید

   • مهدی
    ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

    به نظرتون من با معدل ۱۵/۷۰ شرط قبولی تو دانشگاه ازاد رو دارم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

     سلام وقت به خیر
     حداقل معدلی برای پذیرش بر اساسا سوابق تحصیلی تعیین نشده اما هرچه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.با توجه به معدل شما احتمال قبولی 60 درصد است.

     • مهدی
      ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

      یعنی کسایی که زیر ۱۴ روز غیبت داشته باشن برای ایست زدن مشکلی ندارند؟

     • کارشناس ارشد
      ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

      سلام وقت بخیر طبق قوانین نخیر نشکلی نداره

 131. رضا
  ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۹

  سلام من دیپلم دارم و پیش دانشگاهی پاس نکردم و الان سربازم میتونم برم پیش دانشگاهی امتحان بدم؟یا میشه با دیپلم رفت دانشگاه و ایست خدمتی گرفت؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقتتون بخیر بدون داشتن پیش فقط می توانید به دانشگاه علمی کاربردی بروید و چون مقطع کاردانی د ارد در مقطع کاردانی به شما ایست خدمتی داده نمی شود

 132. محمد
  ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

  من ۱۸روز آموزشی ایست خدمت زدم رفتم دانشگاه الان من دوباره برم خدمت همون پادگان میوفتم همون ۱۸روز باقی میماند

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

   سلام وقت بخیر. در صورتیکه ایست خدمتی داشتید ادامه خدمتتون هم در همون پادگان هست و 18 روزی که خدمت کردید براتون محاسبه نمیشه.

 133. مهدی
  ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

  با سلام بنده قبول شدم نظام درجه داری مرحله آخر که تعیین رسته هست فردا می باشد و به من که در حین خدمت سربازی هستم نامه دادن و دو روز مرخصی گرفتم برای انجام مرحله اخر استخدامم و برج ۹ یا ۱۰ هم اعزام هستش میخاستم بدونم بمن نامه میدن که ببرم پادگان ایست خدمت بزنم یا خیر امکانش هست!؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام برای ایست خدمتی1400 اگر شرایطش رو داشته باشید میتونید اقدام کنید.

 134. هیرا کامرانی
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۷

  با سلام
  من ورودی مهر 99کاردانی ناپیوسته رشته حسابداری دانشگاه آزادم و تا حالا انصراف ندادم و یک ترم مرخصی هم استفاده کردم
  تصمیم گرفتم برای کنکور 1401 بخونم اگر در اسفند 1400 یا فرودین 1401 (یعنی زمانی بین ترم 4 ) انصراف بدهم مشکلی نظام وظیه ای وجود ندارد اگر در کنکور تجربی 1401 قبول شوم؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقتتون بخیر اگر در سنوات مجاز باشید انصراف دهید مشکلی وجود ندارد می تواتید شرکت کنید ولی نباید فارغ تحصیل شوید

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام وقت به خیر
   از نظر نظام وظیفه شما یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید و بعد از انصراف دوم باید برای خدمت سربازی اقدام نمایید.
   برای شرکت در کنکور سراسری دانشجویان غیر از دوره های روزانه نیازی به انصراف از دانشگاه را ندارند و میتوانند پس از شرکت در آزمون و پذیرفته شدن در رشته جدید از رشته قبلی انصراف دهند.

 135. امیر محمپ
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم هرکی یچیز میگه ممنون میشم راهنمایی کنید .
  من الان سربازم و ارشد قبول شدم ، هواستم بدونم میتونم ایست خدمتی بگیرم برم دانشگاه ازاد؟ چون قبلا یکبلر انصراف دادم از مقطع ارشد و رفتم سربازی . خیلیا گفتن یکبار انصراف مشکلی ایجاد نمیکنه . اما از اون ور الان تو اطلاعیه سازمان سنجش زده برای سربازا باید توی دفترچه نزده باشه دانشجوی انصرافی . نمیدونید دقیقا این موضو رو از کجا پیگیری کنم

 136. حمید رضا
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام .من کارشناسی ارشد روزانه قبول شدم الان آموزشیم تموم شده و سوم باید خودمو به یگان معرفی کنم و یکم تا سومهم زمان ثبت نامم هست .با توجه به تعطیل بودن دوم و سرباز شدنم تا سوم به نظرتون کارا ایست خدمت امکان داره یه روزه انجام بشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۱

   سلام وقت بخیر.برای اطلاع از شرایط و مراحل ایست خدمتی سربازی با مشاورین ما تماس بگیرید.

 137. رضا
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

  /

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام سوالتون چیه

 138. حمید رضا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۶

  سلام از زمان اقدام به گرفتن نامه معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد دوره روزانه تا تایید نهایی گرفتن چقد زمانمیبره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام بامشاورین مرکزتماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۷

   سلام حدودایک ماه

 139. سجاد
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

  با سلام. ببخشین من یک بار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و الان مجددا دارم کارشناسی حقوق پیام نور میخونم. میخواستم بدونم اگه توی کنکور تجربی شرکت کنم و پزشکی بیارم راهی هست که ادامه تحصیل بدم؟ لطفا کمکم کنین. بهم ایست خدمتی میدن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام وقت بخیر خیر امکانش نیست مجدد انصراف بدید

 140. میثم التمار
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۵

  اگر در دانشگاه قبول شیم
  ولی دوبار انصراف داده باشیم ، میتونیم اقدام به سربازی واز ایست خدمت استفاده کنیم ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام وقت بخیر در شرایط و مراحل ایست خدمت سربازی امکان 1 بار انصراف میباشد

   • کارشناس ارشد
    ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

    سلام بله بایکسری شرایط امکان دارد

    • علی احمدی
     ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

     با چه شرایطی امکانش هست؟

     • کارشناس ارشد
      ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

      با سلام وقت بخیر در صورت قبولی دانشگاه

 141. مهدي
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام و درود آيا اگر يكبار انصراف داده باشيم در مقطع ارشد و بعد بريم امريه و در حين خدمت كنكور بديم ميشه ايست خدمتي گرفت؟
  بسيار سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام باشرایط امکان انجامش فراهمه

   • مهدي
    ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

    ببخشيد شرايطش چيه؟

    • کارشناس ارشد
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

     سلام وقتتون بخیر اگر شما قبولی در کنکور در مقاطع کارشناسی و ارشد و دکترا داشته باشید و در حین خدمت این قبولی را کسب کنید با ارایه قبولیتان به نظام وظیفه نظام وظیفه بع شما ایست خدمتی می دهد می توانید به تحصیل بپردازید

     • رضا
      ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۴

      سلام من دیپلم تجربی دارم اما پیش دانشگاهی نگرفتم و الان سربازم میتونم امتحان بدم پیش دانشگاهیو و برم دانشگاه یا با دیپلم میشه رفت و ایست خدمتی زد؟

     • کارشناس ارشد
      ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

      سلام وقت به خیر
      ایست خدمت برای مقطع دانشگاهی برای شما صادر می شود اما برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی ایست خدمت صادر نمی شود و باید بعد از خدمت سربازی اقدام نمایید.

   • مهدي
    ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۹

    سلام و عرض ادب فراوان
    ميشه محبت كنيد بفرماييد با چه شرايطي ايست خدمتي با يكيار انصراف وجود دارد؟ بسيار سپاس

    • کارشناس ارشد
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲

     سلام وقت بخیر. شرایط و مراحل ایست خدمتی سربازی متفاوت است. برای اطلاع بیشتر با ما تماس بگیرید.

 142. حسن پی جی
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۳

  سلام من سرباز اعزامی سال ۹۸هستم ۲سال خدمتم رو انجام دادم و الان در اضافم بخاطر یه مسائلایی منرو تبعید کردن به شهرستان و تور پرونده جدیدم انقطاع خدمتی ایست خدمتی زدن یعنی از نو خدمت کنم باید چیکار کنم کمکم کنید.

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت بخیر برای اطلاع از شرایط و مراحل ایست خدمت سربازی با ما تماس بگیرید.

 143. ساسان
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۴۰

  سلام آیا میشه برای قبولی در دانشگاه با سوابق تحصیلی ایست خدمتی گرفت؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام
   بستگی به فرماندتون دارد اما به طور کل اولویت ایست خدمت با قبولی های دانشگاه سراسری و با ازمون ها ست

 144. Mostafa
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام خسته نباشید من فوق دیپلم از دانشگاه دولتی دارم الان ۱۰ ماهه سربازم وبنا به دلایلی مجبورم ایست خدمت بزنم میشه لطف کنید بگید چطور اقدام کنم سنوات سربازی هم ندارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام ایست خدمت سربازی فقط برای پذیرفته شدگان در کنکور یا اینکه بیماری داشته باشید داده میشه

 145. محمدجواد فارسی فراشبندی
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۶

  با عرض سلام و احترام خسته نباشید خدمت شما خواستم یه موضوعی مطرح کنم در حال حاضر سرباز هستم و ۵ ماه از خدمت سربازی می‌گذرد ۸ ماه دیگر دارم و مشکل بیماری اعصاب و روان مشکل سردرد میگیرن دارم و این بیماری از ارث به من رسیده است و خیلی هم اذیت میشم آیا راهی برای معافیت دائم دارم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام باید از یگان خدمتی خودت نامه بگیری برای کمیسیون پزشکی و درخواست معافیت دائم یا موقت کنی

 146. علی
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام لطفا سوال منم جواب بدین سوال قبلیم رو جواب ندادین تو سایتتون ثبت کردم.سوالی که دارم میخواستم بدونم اگه اعزام سربازیو تمدید کنم یک ماه و از تمدید اقدام کنم آیا تمدید اعزام مانع استفاده از ایست خدمت برای رفتن به دانشگاه میشه یعنی تمدید اعزام رو ایست خدمت تاثیر میذاره؟ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای ایست خدمتی نظام وظیفه تمدید اعزام مشکلی در ایست خدمت ایجاد نمیکنه موفق باشید

 147. Sf
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام وقت بخیر من کنکور ارشد قبول شدم و منتظر نتایج انتخاب رشته هستم می‌خوام ایست خدمتی بگیرم.چهار روز فراری بهم خورده ولی داخل پادگان مونده و دادگاهی نشده ایا این موجب میشه که نتونم ایست خدمتی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام اره اگه فرار از خدمت داشته باشی برای ایست خدمت به مشکل میخوری ولی فرار از خدمت کسانی که بیش از 14 روز غیبت دارند هستند

 148. ابوالفضل
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۱

  سلام .برادر من از سال ۹۶ تا ۹۸ در شیروان خدمت کرده و بعدش برای تحصیل در مقطع ارشد در حالی که فقط ۲ ماه از خدمتش مونده بود ایست خدمتی زد…الان میخواد از قانون بعد مسافت(خدمت در شیروان) استفاده کنه و به ازای هرماه خدمت ۴/۵ روز از خدمتش کم کنه اما بهش گفتن تو منفک شدی نمیتونی استفاده کنی!!! علاوه بر این بجای ۲ ماه ۵ ماه باید خدمت کنه (چون خدمت ۲۴ ماه شده) لطفا راهنمایی بفرمایید

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر.
   طبق گفته خود سازمان نظام وظیفه ایشان منفک شدند و درخواستشون مورد پذیرش نیست.

   • محمد جواد
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۸

    سلام من مهر ۱۴۰۰ اعرام به خدمت هستم و انتخاب رشته کنکور کردم نتیجه هنوز نیومده اگه قبول شدم میتونم داخل اموزشی ایست خدمتی بزنم یا باید اموزشیم تموم شه بعد اقدام کنم

    • کارشناس ارشد
     ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

     سلام وقت بخیر با توجه به شرایط ایست خدمتی مشکلی برای تحصیل در صورت قبولی نداردی و ایست خدمتی برای شما صادر میشود موفق باشید

     • محمدجواد فارسی فراشبندی
      ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۸

      با عرض سلام و احترام خدمت شما خواستم بگم من سرباز هستم و از خدمت سربازیم ۵ ماه می‌گذرد و با مشکل اعصاب و روان و با بیماری سردرد میگیرن مواجه هستم و این بیماری از ارث به من رسیده و خیلی هم اذیت میشم آیا راهی برای معافیت دائم دارم یا خیر یا آیا با مراجعه به روانپزشک میتوانم کسری از روانپزشک بگیرم ؟!

 149. ابوالفضل
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۸

  سلام .برادر من از سال ۹۶ تا ۹۸ در شیروان خدمت کرده و بعدش برای تحصیل در مقطع ارشد در حالی که فقط ۲ ماه از خدمتش مونده بود ایست خدمتی زد…الان میخواد از قانون بعد مسافت(خدمت در شیروان) استفاده کنه اما بهش گفتن تو منفک شدی نمیتونی استفاده کنی!!! علاوه بر این بجای ۲ ماه ۵ ماه باید خدمت کنه (چون خدمت ۲۴ ماه شده) لطفا راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۸

   سلام وقت بخیر.
   طبق آخرین اطلاعیه سازمان نظام وظیفه، همان اطلاعاتی که بهتون دادند درست هستش.

 150. محمد
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۳

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من مرداد 99 دیپلم گرفتم ولی قبل از اخذ دیپلم معافیت تحصیلی نگرفتم. و تا اخر ( 31 ) شهریور فرصت دارم و غیبت نمیخورم و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم
  سوالم اینکه که من امسال چجوری میتونم وارد دانشگاه بشم؟

  اگر دانشگاه ثبت نامم نکنه.. میتونم الان برم خدمت و هنگام خدمت سربازی وقتی که نتایج انتخاب رشته اعلام شد برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟
  راهی هست که من من امسال بتونم وارد دانشگاه شم؟؟؟
  و منی که تا 31 شهریور فرصت دارم دانشگاه ثبت نامم میکنه؟یا اگرثبت نامم نمیکنه برم سربازی و و هنگام اعلام نتایج انتحاب رشته برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام وقت بخیر برای ایست خدمتی در صورتی که وارد غیبت نشده باشید و قبولی دانشگاه بیاورید میتوانید ایست خدمتی بگیرید موفق باشید

 151. meb
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۵

  با سلام. من الان سرباز هستم. میخواستم بدونم در صورت پذیرش دکترا، چه مراحلی برای گرفتن ایست خدمت یا معافیت تحصیلی باید طی کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقتتون بخیر.
   بعد از گذراندن دوره آموزشی میتونید از ایست خدمتتون استفاده کنید.

   • محمد جواد
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴

    سلام من مهر ۱۴۰۰ اعرام به خدمت هستم و انتخاب رشته کنکور کردم نتیجه هنوز نیومده اگه قبول شدم میتونم داخل اموزشی ایست خدمتی بزنم یا باید اموزشیم تموم شه بعد اقدام کنم

 152. مهدی سیفی
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام من یکسال خدمتم و مادرممریض شده و احتیاج به نگهداری داره چطور ایست خدمتی بگیرم یه برادرم دارم مجرده

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقتتون بخیر چون برادر دارید نمیتونید معافیت بگیرید

 153. حمید
  ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام. لطفا به من کمک کنین من سر در گمم با این سوال. اونایی ک قبلا دوبار انصراف دادن آیا میتونن در حین خدمت کنکور بدن و ایست خدمت بگیرن؟ یه جا میگن میشه و یه جا هم میگن نمیشه. لطفا جواب درستشو بگین

  • moshaverarshad
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام حمید
   با این شرایط ن متاسفانه نمیتونید ایست خدمتی بگیرین

 154. علی
  ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام من دانشجوی پیام نور بودم و قبل از شروع ترم ده یعنی آخرای ترم ۹ دی ماه ۹۹ انصرافدادم سوالم اینه که اگه کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه قبول شم بهم معافیت مجدد برای رشته جدیدی میدن؟ واینکه درصورتی که قبول نشم کنکور ۱۴۰۰ میتونم دفترچع پست کنن برم سربازی و حین خدمت کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و درصورت قبولی ایست خدمت بگیرم فقطم یه بار انصراف دادم ممنون میشم راهنناییم کنید.

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

   سلام چون یکبار انصراف دادی دیگه نمیتونید انصراف بدید و کنکور شرکت کنید ولی میتونی بری خدمت در حین خدمت کنکور بدی روزانه پذیرش بشی و ایست خدمت بگیری

   • محمد
    ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۶

    سلام وقتتون بخیر.
    ببخشید من مرداد 99 دیپلم گرفتم ولی قبل از اخذ دیپلم معافیت تحصیلی نگرفتم. و تا اخر ( 31 ) شهریور فرصت دارم و غیبت نمیخورم و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم
    سوالم اینکه که من امسال چجوری میتونم وارد دانشگاه بشم؟

    اگر دانشگاه ثبت نامم نکنه.. میتونم الان برم خدمت و هنگام خدمت سربازی وقتی که نتایج انتخاب رشته اعلام شد برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟
    راهی هست که من من امسال بتونم وارد دانشگاه شم؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹

     سلام وقت بخیر برای ایست خدمتی در صورتی که وارد غیبت نشده باشید و قبولی دانشگاه بیاورید میتوانید ایست خدمتی بگیرید موفق باشید

   • رضا
    ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۹

    ببهشید پس قانون برگشت به عقب چی میشه

    • کارشناس ارشد
     ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰

     سلام . برای نظام وظیفه قانون برگشت به عقب نداریم

 155. میلاد
  ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

  باسلام من غیبت ندارم وتاریخ اعزامم اول شهریور1400 میباشد درکنکورسراسری هم حضوریافتم چنانچه فرهنگیان رومجازبشم میتونم ایست خدمت بگیرم اول مهرماه وازخدمت بیام بیرون؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام اره میتونی بری خدمت و وقتی نتایج اعلام شد میتونی در هر مرحله از خدمت ایست بگیری و بیای بری دانشگاه تحصیل کنی

 156. moshaverarshad
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام محمد
  شما با توجه به اینک ایست خدمتی زدین مجدد همون اموزشگاه میرین دوره اموزشیتون تموم شد به یگان مربوطه اعزام میشین

 157. سعید
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام خسته نباشید.
  من زمانی که خدمت۲۱ماه بود چندماه خدمت کردم و ایست خدمتی زدم.الان که دوباره پست کنم خدمتم۲۴ماه حساب میشه یاهمون۲۱ماه؟

  • moshaverarshad
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۰

   سلام سعید طبق ایین نامه جدید 24 ماه حساب میشود

 158. Mohsen
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۰

  سلام من دیپلم دارم ۸ ماه خدمت کردم اگه کنکوربدم قبول شم میتونم ایست خدمت بزنم

  • مشاور ارشد
   ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۸

   سلام بله اگه‌یگان شما قبول کنند می تونید برای ایست خدمتی بعد از قبولی در دانشگاه اقدام نمایید.

 159. محمد امین
  ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۴

  سلام خسته نباشید بنده سرباز هستم و میخوام ایست خدمت بزنم و برم دانشگاه ، با توجه به اینکه من قبلا دوبار انصراف دادم ایا برام مشکلی پیش نمیاد؟؟!

  • مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام متاسفانه شما نمیتونید با توجه به اینک‌ دوبار انصراف دادین

 160. محمد
  ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۷

  سلام.من تا آخر امسال فارغ التحصیل کارشناسی شبانه میشم.میتونم کنکور بدم برای پزشکی و بعد از اون برم سربازی و موقع ثبت نام از ترخیص خدمت استفاده کنم؟

 161. پویانیک پیک
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸

  سلام جناب من دانشگاه ازاد قبول شدم ایست خدمت هم زدم الان شرایطم یهو جوری شده ک نمیتونم درس بخونم اگه انصراف بدم شنیدم یک سال فرصت معرفی دارم اگه معرفی نکنم فقط غیبت میخورم یا سرباز فراری هم محسوب میشم ایا ارتش میفته دنبالم؟؟؟؟ یا فقط سنوات وغیبت میخورم

  • مشاور ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۵

   سلام پس از انصراف شما ادامه سربازیتونو ادامه ندین به عنوان سرباز فراری شناخته میشین

 162. عرفان
  ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ورودی ۹۵ کارشناسی پیوسته هستم. بهمن ۹۸ تو ترم هفت کاردانیمو گرفتم و اومدم بیرون. کنکور کاردانی به کارشناسی امسال شرکت کردم و قبول شدم الان نظام وظیفه میگه تو حق تحصیل نداری. من نمیدونم واقعا باید چیکار کنم. ایست سربازی شامل من میشه؟

  • مشاور ارشد
   ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام شرایط ایست خدمتی رو با دقت بخون موفق باشی

 163. مجید
  ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵

  با سلام
  اگر در زمانی ک خدمت ۲۱ ماه بود کمی خدمت کرده و ایست خدمتی بگیریم ، با تپحه به این ک خدمت ۲۴ ماه شده ، مشمول قانون ۲۴ ماه میشویم؟

 164. حسین
  ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام . اگر فارغ التحصیل مقطع کارشناسی باشیم و در کنکور شرکت کنیم و رشته ی پزشکی قبول شیم . میتونیم از ایست خدمت استفاده کنیم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 165. عمران
  ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۳

  سلام یه سوال خواهشن جواب بدید ایست خدمت فقط برای کنکور ارشده یا سراسری هم میشه امتحان داد

 166. علی حسینی
  ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۵

  سلام
  من الان حین خدمت سربازی هستم و از طریق استعدادهای درخشان و بدون کنکور برای دکتری دانشگاه امیرکبیر پذیرفته شده ام. می خواستم بدونم میتونم ایست خدمت بزنم یا حتما باید از طریق کنکور باشه این ادامه تحصیل؟

  • dr-naqizade
   ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام و وقت بخیر
   جهت اطلاع از شرایط ایست خدمتی نظام وظیفه 99 با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 167. Jalal feiz
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹

  سلام.من دانشجوی روزانه دولتی هستم و قصد دارم بعد از اتمام درسم دوباره کنکور کارشناسی بدم.باید از ایست خدمتی استفاده کنم؟؟

 168. سجاد
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۰

  سلام خسته نباشید
  اگر یکبار از دانشگاه روزانه انصراف داده و در مهلت یکساله ب خدمت سربازی اعزام شویم و بعد در دانشگاه ازاد ثبت نام کرده و ایست خدمتی بگیریم ایا با شرکت مجدد در کنکور میتوتن پزشکی و دارو و… خوند و از دانشگاه آزاد انصراف داد ؟آیا در صورت انصراف مهلت یکساله برای کسانی ک قبلا یکبار انصراف داده اند وجود دارد ؟

  • dr-naqizade
   ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام ممنون
   شما در صورتی که از دانشگاه سراسری قبول بشین و یکسال از انصرافتون تو دانشگاه سراسری گذشته باشد میتونید از ایست خدمتی استفاده نمایید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)