ایست خدمتی
ایست خدمتی

ایست خدمتی بدین معنا می باشد که به منظور دنبال کردن هدفی خاص،خدمت سربازی شما متوقف شود و پس از طی شدن زمان معلوم،مجدد به مسیر اولیه خود بازگردد.

جهت اقدام برای ایست خدمتی – مشاوره اخذ انواع معافیت در زمینه تحصیلی – کفالت و … مشاوره اخذ امریه سربازی و ارگان های امریه پذیر و راهنمای تحصیل همزمان با سربازی با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 – تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

چگونه برای ایست خدمتی اقدام کنیم ؟ چگونه معافیت ایست خدمتی بگیریم ؟ ایست خدمتی چیست ؟ نحوه ی گرفتن  امریه سربازی  ؟ با توجه به قوانین مختلف ایست خدمتی،آن دسته از سربازانی که مشغول انجام خدمت و طی کردن دوره ضرورت خویش می باشند،به شرطی که در دوره کارشناسی یا بالاتر،به قبولی دست پیدا کنند و موفق به پذیرش در دانشگاه شوند،توانایی ورود به دانشگاه با ایست خدمتی خود را دارند. 
افراد واجد شرایط جهت ایست خدمت باید به دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و اقدام به اخذ برگه درخواست معافیت تحصیلی خود کنند و سپس به مرکز وظیفه عمومی محل اعزام خویش رجوع کنند.
این مرکز مربوطه بعد از بررسی وضعیت مشمول،شخص را برای ترخیص از نظام وظیفه به یگان خدمتی معرفی می کند.مشمول درخواست کننده ایست خدمت بعد از تسویه حساب در ارگان مربوط،باید به مرکز وظیفه عمومی مراجعه کند و برگه معافیت از نظام وظیفه خود را تحویل بگیرد.
اکنون شخص می تواند شروع به ثبت نام رسمی خود در دانشگاه مورد نظر کند.
لازم به ذکر است که مرخص شدن سربازان و ایست خدمتی جهت تحصیل در دوره کاردانی امکان پذیر نمی باشد. برای کسب اطلاع می توانید با مشاوران [eafl id=”13345″ name=”معافیت” text=”ایران تحصیل”] تماس حاصل نمایید

ایست خدمتی پزشکی چیست؟

ایست خدمتی پزشکی شامل یک لیست از بیماری هایی می باشد که موجب معافیت از خدمت نظام وظیفه می شود و به شرح ذیل می باشد:
مشمولانی که به بیماری های عمومی با توجه به نوع بیماری مبتلا می شوند،از معافیت های درج شده در هر بند می تواننداستفاده کنند.
بند الف- کافی نبودن نمو و رشد عضلانی و جسمی که موجب ناتوانی در انجام تکالیف نظامی می شود(ایست خدمت دائم)
بند ب- مبتلا شدن به بیماری های قابل درمان که مدت لازم برای علاج بیشتر از یک ماه باشد و همینطور اعمال جراحی و اشخاصی که دوران نقاهت خود را طی می کنند(ضمن تشخیص شوراهای پزشکی بین 6 ماه تا یک سال ایست خدمت موقت)
بند پ- افت احشاء همراه با اختلال های عملی(ایست خدمت دائم)

همچنین بیماری های غدد مترشحه داخلی،بیماری های مرتبط به پوست و بافت های پوست،بیماری های داخلی اعصاب و مغز،بیماری های روان پزشکی،بیماری های ریه و قفسه صدری،بیماری های اسکلت و بیماری های دستگاه دراری تناسلی نیز شامل لیست بیماری های ایست خدمتی پزشکی می باشند.

کلیه مشمولان محترم جهت جهت اخذ کسری خدمت سربازی و مشاوره جهت اخد امریه خدمت سربازی در ارگان های مختلف کلیک کنید

ایست خدمتی شامل چه شرایط و قوانینی می باشد؟

در این میان نکاتی وجود دارد که توجه و عمل به آن الزامی می باشد.
1- سرباز متقاضی ایست خدمت نباید غیبتی داشته باشد.معاف شدن تحصیلی جهت ایست خدمتی برای آن دسته از سربازانی که غیبت داشته باشند،صادر نمی شود.

2- سرباز تقاضا کننده ایست خدمت نباید فراری باشد.معافیت تحصیلی به منظور ایست خدمتی برای سربازان فراری حین خدمت نظام وظیفه ،حتی غیبت هم نداشته باشند،صادر نمی شود.

3- سربازانی که در مقاطع کارشناسی و بالاتر پذیرفته شده اند،می توانند متقاضی ایست خدمتی شوند.همچنین معافیت تحصیلی برای ایست خدمتی برای سربازان پذیرفته شده در دوره کاردانی صادر نمی شود.

4- تحصیل همزمان با خدمت امکان پذیر نمی باشد.حتی در صورت تایید دانشگاه نیز برای این دسته از دانشجویان معافیت تحصیلی صادر نمی شود.

5- قانون فرصت یک ساله جهت فراهم کردن شرایط لازم برای ادامه تحصیل مشمولان در حال خدمت نظام وظیفه،اجرا نخواهد شد.

فارغ التحصیلان برای ادامه دادن تحصیل خود در دوره تحصیلی بعدی،یک سال زمان دارند تا در دانشگاه پذیرفته شوند در غیر این صورت باید به خدمت سربازی اعزام شوند اما برای سربازان متقاضی ایست خدمت که هدف ادامه تحصیل دارند،این محدودیت زمانی وجود ندارد و حتی اگر بیشتر از یک سال از کناره گیری و یا فراغتشان از تحصیل گذشته باشد دوباره می توانند مرخص شده و جهت ادامه تحصیل ایست خدمتی بگیرند.

6- با اعمال شدن ایست خدمتی و ترخیص شخص جهت ادامه تحصیل،سرباز وظیفه دارد بعد از اتمام دوره تحصیلی،باقیمانده خدمت نظام وظیفه اش را طبق روال معمول پشت سر بگذارد.

برای دریافت ایست خدمت سربازی و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ایست خدمت سربازی می توانید با کارشناسان متخصص در سایت ایران تحصیل مشاوره بگیرید.

 

جهت مشاوره ایست خدمتی – مشاوره اخذ انواع معافیت در زمینه تحصیلی – کفالت و …مشاوره امریه سربازی و ارگان های امریه پذیر و راهنمای گرفتن کسری خدمت با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 – تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

کانال اطلاع رسانی سربازی
کانال اطلاع رسانی سربازی

مطالب مرتبط :

انواع معافیت های سربازی

رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

کفالت سربازی

معافیت پزشکی سربازی

شرایط خرید خدمت

 

2 نظر برای «ایست خدمتی – انواع و مراحل ایست خدمتی نظام وظیفه 98»

  • سلام خسته نباشید
    اگر یکبار از دانشگاه روزانه انصراف داده و در مهلت یکساله ب خدمت سربازی اعزام شویم و بعد در دانشگاه ازاد ثبت نام کرده و ایست خدمتی بگیریم ایا با شرکت مجدد در کنکور میتوتن پزشکی و دارو و… خوند و از دانشگاه آزاد انصراف داد ؟آیا در صورت انصراف مهلت یکساله برای کسانی ک قبلا یکبار انصراف داده اند وجود دارد ؟

  • سلام ممنون
    شما در صورتی که از دانشگاه سراسری قبول بشین و یکسال از انصرافتون تو دانشگاه سراسری گذشته باشد میتونید از ایست خدمتی استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.