تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شرایط ایست خدمتی

ایست خدمتی 1400- انواع و مراحل ایست خدمتی نظام وظیفه

شرایط ایست خدمتی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

شرایط و مراحل ایست خدمتی 1400 اعلام شد. کلیه افراد متقاضی می توانند بعد از کسب اطلاعاتی در رابطه با ایست خدمت از جمله امریه بعد از ایست خدمتی، ایست خدمتی دانشگاه و یا سربازی بعد از ایست خدمتی اقدامات لازم را برای شرکت در این طرح از نظام وظیفه انجام دهند.

فرد مشمول در صورت داشتن شرایط لازم می تواند اقداماتی را جهت دریافت ایست خدمتی اعصاب روان انجام داده و مراحل دریافت آن را طی کند.

البته باید توجه داشته باشید که الزاماً‌ بعد از اتمام این دوره باید برای خدمت سربازی بعد از طرح مذکور و گذراندن این دوره اقدام کنید.

برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با ایست خدمت اعصاب روان یا سربازی و امریه بعد از ایست خدمتی با تیم مشاوره ای حرفه ای و کاردان در این رابطه تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را از آن ها دریافت کنید.

 

ایست خدمتی

 

جهت اطلاع از نحوه اخذ ایست خدمتی اعصاب روان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

در صورت نیاز و تمایل به ادامه تحصیلات دانشگاهی می توانید در صورت داشتن شرایط لازم از طرح ایست خدمت نظام وظیفه استفاده کنید.

 

 

امریه بعد از ایست خدمتی

 

ایست خدمتی به چه معناست؟

از آن جایی که همواره تأکید مقام معظم رهبری بر روی هر چه بالاتر رفتن مهارت های فردی و همین طور علمی جوانان این مرز و بوم بوده در نتیجه، تصمیم به اجرای طرح ایست خدمتی برای افراد مشمول خدمت نظام وظیفه، در نظر گرفته شده است.

در حقیقت، در صورت تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های مختلف نیز می توانید برای استفاده از طرح ایست خدمت اقدام کنید.

 

برای اطلاع از این که چگونه غیبت سربازی را پاک کنیم؟ وارد لینک مربوطه شوید.

 

انواع ایست خدمتی در نظام وظیفه

شاید این پرسش مهم در ذهن شما دوستان عزیز نیز مطرح شده باشد که آیا ایست خدمت هم مانند معافیت از سربازی در دسته های مختلفی قرار می گیرد یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما عرض کنیم که براساس قوانین تصویب شده در خدمت نظام وظیفه انواع ایست خدمتی دانشگاه دو دسته مختلف قرار می گیرد.

در واقع، هر یک از افراد مشمول می توانند برای دریافت ایست خدمت دائم و همین طور موقت اقدامات لازم را انجام داده و تمهیدات لازم را در این رابطه ببینند.

البته دقت داشته باشید که دریافت این دو ایست خدمت در صورت داشتن شرایط لازم برای افراد مشمول و متقاضی امکان پذیر است.

 

برای اطلاع از نحوه محاسبه غیبت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

ورود به دانشگاه و تحصیل در آن

حتماً همه می دانید که در صورت نیاز به گذراندن دوران خدمت نظام وظیفه دیگر امکان حضور در دانشگاه و کلاس درس را ندارید.

از این رو، شاید بسیاری از افراد دانشجو و مایل به ادامه تحصیل در رابطه با این موضوع نیز کمی ناراحت و نگران باشند.

 اما در اینجا باید خبر خوبی را به شما بدهیم و آن هم این که در صورت دریافت این طرح می توانید به راحتی به دانشگاه محل تحصیل خود بازگردید و بعد از اتمام تحصیل باز برای گذراندن سربازی بعد از ایست خدمتی و یا امریه بعد از ایست خدمتی اقدامات لازم و ضروری را انجام دهید.

با توجه به وجود این طرح، دیگر جای نگرانی از بابت ادامه تحصیل در دانشگاه و اتمام دوره تحصیلی در این رابطه وجود ندارد.

استفاده از طرح مذکور تا زمانی مشخص برای افراد دانشجو امکان پذیر است و فرد بعد از اتمام دوره تحصیل خود، باید برای سربازی اقدام کند.

 

برای اطلاع از میزان حقوق و دریافتی سربازان در طول خدمت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

ایست خدمتی اعصاب روان

 

شرایط لازم برای دریافت ایست خدمت پزشکی

در صورتی که شما به بیماری مبتلا باشید و حضور در خدمت نظام وظیفه برای شما بسیار سخت و یا حتی محال باشد دریافت این طرح، حال چه به صورت دائم و چه موقت برای شما دوستان عزیز و در صورت تأیید و صلاحدید شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه فراهم است.

شرایط دریافت ایست خدمت پزشکی:

 • امکان دریافت ایست خدمتی اعصاب روان برای افراد متقاضی امکان پذیر است.
 • داشتن بیماری های اسکلتی، ریه، غدد مترشحه داخلی و یا بیماری های دستگاه تناسلی ادراری 
 • عدم توانایی جسمی و عضلانی کافی برای گذراندن دوران خدمت سربازی
 • اگر به دلیل مشکلات جسمی مجبور به انجام عمل جراحی شده اید در این صورت می توانید به مدت شش ماه الی یک سال به سربازی نرفته و از طرح ایست خدمت استفاده کنید.
 • اگر به بیمای قابل بهبودی مبتلا شده اید اما به هر حال نیاز به استراحت در منزل جهت بهبودی را دارید اینجاست که ایست خدمت پزشکی شامل حال شما می شود.

 

برای اطلاع از شرایط توجیه غیبت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

در مورد قوانین و شرایط در نظر گرفته شده برای استفاده از ایست خدمت چه می دانید؟

موضوع مهمی که در اینجا نباید از ذکر آن غافل شد در رابطه با قوانین و ضوابط اعلامی در رابطه با این طرح است. آیا اطلاعی از قوانین و ضوابط اعلامی در رابطه با این نوع ایست خدمت سربازی دارید؟

اگر شما هنوز دانش آموز هستید و هنوز تحصیلات دوران مدرسه خود را به اتمام نرسانده باشید و یا این که قصد ورود به دوره کاردانی را داشته باشید به هیچ وجه نمی توانید از این طرح استفاده کنید.

تنها در صورتی که مایل به اتمام تحصیلات دانشگاهی خود در دوره لیسانس، کارشناسی ارشد و یا دکتری را دارید امکان استفاده از این طرح را داشته و در نهایت شروع دوران امریه یا ورود به پادگان ها برای اتمام دوره سربازی بعد از ایست خدمتی برای شما وجود دارد.

توجه: اگر شما به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه پیام نور، غیرانتفاعی، آزاد و یا شبانه و روزانه شده اید به هیچ وجه استفاده از این طرح هنگام تحصیل در دانشگاه شامل حال شما نمی شود.

تذکر: اگر خدایی ناکرده سوء سابقه کیفری دارید و یا این که جزء مشمولان غایب هستید باید قید استفاده از این طرح را هنگام تحصیل در دانشگاه بزنید.

 

برای اطلاع از نحوه خرید بیمه سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مراحل دریافت و استفاده از ایست خدمتی

 

شرایط دریافت ایست خدمتی

 

یکی از مهم ترین مواردی که قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت ایست خدمت باید به آن توجه داشته باشید در رابطه با مراحل و نحوه دریافت و استفاده از ایست خدمتی سربازی از جمله ایست خدمتی اعصاب روان است.

برای دریافت این امتیاز مهم جهت تحصیل در دانشگاه اولین کاری که باید انجام بدهید این است که به دانشگاه محل قبولی خود که از قضا از طریق آزمون سراسری هم در آن پذیرفته شده اید مراجعه کرده و از مسئول مربوطه فرم درخواست معافیت تحصیلی خود را دریافت کنید.

خب حال کاری که باید با این فرم درخواست انجام دهید تحویل آن به مسئول مربوطه در سازمان نظام وظیفه است.

اینجاست که سازمان نظام وظیفه تحقیقات و بررسی های لازم را در این رابطه انجام می دهد و از داشتن شرایط لازم در این رابطه برای شما مطمئن می شود و در نهایت شما می توانید تا اتمام دوران تحصیل از این طرح استفاده کنید.

 

استفاده از کسری خدمت

شاید این سؤال مهم در ذهن شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل نیز مطرح شود که آیا در صورت دریافت ایست خدمت می توان برای دریافت کسری خدمت نیز اقدام کرد یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما این موضوع مهم را عرض کنیم که با اتمام طرح ایست خدمت به آسانی و با دریافت پروژه ای می توانید از دوران خدمت نظام وظیفه خود در پادگان مختلف در نظر گرفته شده برای این امر کم کنید.

در صورتی که به دنبال کسب اطلاعاتی بیشتر و دقیق تر در این رابطه هستید می توانید روی کمک های مشاورانی خبره و کاردان در این رابطه حساب ویژه ای باز کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را از آن ها دریافت فرمایید.

 

برای اطلاع از وسایل مورد نیاز برای حضور در خدمت نظام وظیفه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

آشنایی و کسب اطلاعاتی در مورد شماری از اصطلاحات و قوانین سربازی

در این بخش از نوشته حاضر به دلیل نیاز شما به اطلاع از قوانین و اصطلاحات گنجانده شده در خدمت نظام وظیفه با ذکر این موارد مهم در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

 

برای دانلود دفترچه خدمت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

معافیت تحصیلی در سربازی

در رابطه با معافیت تحصیلی در سربازی باید خدمت شما عرض کنیم که این نوع معافیت شامل حال افرادی می شوند که تمایل به گذراندن دوران تحصیل در دانشگاه ها و یا مدارس مختلف را دارند.

تا زمانی امکان استفاده از معافیت تحصیلی سربازی برای افراد متقاضی وجود دارد که تحصیلات آن ها به پایان نرسیده باشد.

با اتمام دوران تحصیل فرد مجدداً باید شال و کلاه کرده و دوران خدمت سربازی خود را در پادگان های خدمت نظام وظیفه بگذراند.

 

اضافه خدمت در سربازی

اگر خدایی ناکرده در طول دوران خدمت نظام وظیفه خود خطایی را مرتکب شده و یا این که در زمان مقرر خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نکرده اید در نتیجه، مشمول اضافه خدمت در سربازی می شوید.

 

دوره آموزشی در خدمت سربازی

دوره خدمت نظام وظیفه در دو دسته دوران سربازی و همین طور آموزشی دسته بندی می شود.

هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه قبل از شروع دوران خدمت خود در پادگان های نظام وظیفه، باید دوره ای را به مدتی کوتاه و به صورت آموزشی سپری کند تا بدین ترتیب آمادگی لازم را برای خدمت به دست آورد.

از میان آموزش های لازم داده شده در دوره آموزشی می توان از تیراندازی، مسیریابی در روز و شب و همین طور اسلحه شناسی اشاره کرد.

 

پادکست صوتی مقاله

 

برای آشنایی با شرایط لازم برای دریافت ایست خدمت سربازی از جمله ایست خدمت پزشکی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

کانال اطلاع رسانی سربازی

مطالب مرتبط

انواع معافیت های سربازی

رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

کفالت سربازی

معافیت پزشکی سربازی

شرایط خرید خدمت

ایست خدمتی

ایست خدمتی چیست؟ 

در صورت نیاز به ادامه تحصیل در طول دوران سربازی می توانید از طریق طرح ایست خدمتی دانشگاه برای این امر اقدام کنید. اما بعد از اتمام تحصیل باید برای سربازی بعد از ایست خدمتی اقدام کنید.

آیا پس از اتمام مهلت ایست خدمتی باید برای شرکت در امریه بعد از ایست خدمتی برای مشمولان وجود دارد؟

بله. در غیراینصورت برای فرد مشمول غیبت ثبت می شود.

آیا امکان دریافت ایست خدمتی اعصاب روان برای افراد مشمول وجود دارد؟

بله. اما قبل از هر چیز باید از شرایط اعلامی برای آن مطلع شوید.

مراحل دریافت ایست خدمتی چیست؟

برای اطلاع از نحوه و مراحل ایست خدمتی با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. علی
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

  سلام آیا میشود به صورت داوطلب در دوره های کد تکاوری ارتش شرکت کرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقتتون بخیر بله میشه به صورت ازاد شرکت کرد

 2. محمد
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

  جریمه بیمه مشمولان خدمت ؟ این مورد تو س
  ل 1400 هنوز هست ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام وقتتون بخیر.
   شما از طریق فرد دیگری میتونید خودتون را بیمه کنید.

   • حیدر
    ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۵

    سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بپرسم میشه بیشتر در مورد اینکه چگونه میشه از طریق فرد دیگری خودم و زن و بچم رو بیمه کنه ممنون میشم مفصل توضیح و راهنماییم کنید

    • کارشناس ارشد
     ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۵

     سلام وقت به خیر شخص تحت عنوان کارفرما می تواند برای شما بیمه را ثبت کند.برای اطلاع از شرایط بیمه اختیاری به صورت حضوری به یکی از شعبات بیمه تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

ایران تحصیل
تماس با مشاور