تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
اولویت بندی انتخاب رشته نهم

اولویت بندی انتخاب رشته نهم

اولویت بندی انتخاب رشته نهم
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

کسب اطلاعاتی در رابطه با اولویت بندی انتخاب رشته نهم از جمله موارد بسیار مهم و اساسی است که هر فرد دانش آموز الزاماً باید در زمان انتخاب رشته در این پایه تحصیلی باید به آن توجه خاص و ویژه ای داشته باشد. در واقع، یکی از علل مؤفقیت شما در انتخاب رشته پایه نهم در گرو این است که اولویت بندی انتخاب رشته نهم را رعایت بفرمایید. اما آیا شما دوست عزیز دانش آموز از نحوه اولویت بندی رشته های تحصیلی در زمان تکمیل فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم اطلاعی دارید؟

 

آیا می دانید چه نکاتی را جهت رعایت اولویت بندی انتخاب رشته در این پایه تحصیلی باید رعایت بفرمایید؟ اگر نیاز به کسب اطلاعاتی در رابطه با اولویت بندی انتخاب رشته در زمان تکمیل فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم دارید مطالعه نوشته حاضر را به شما دوستان عزیز پیشنهاد می کنیم.

 

 

جهت کسب اطلاعاتی در رابطه با شیوه صحیح اولویت بندی رشته ها در سایت همگام از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

تکمیل فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم

 

 

چرا باید از نحوه صحیح اولویت بندی انتخاب رشته نهم اطلاع داشته باشیم؟

حتماً در زمان تکمیل فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم از خود سؤال می کنید که چرا الزاماً باید از نحوه صحیح اولویت بندی انتخاب رشته نهم اطلاعاتی را بدست آورید؟

در جواب باید عرض کنیم که به این علت باید از نحوه صحیح اولویت بندی انتخاب رشته در این پایه تحصیلی اطلاع داشته باشید که انتخاب رشته در این پایه تحصیلی به این علت که آینده تحصیلی و شغلی شما با آن رقم می خورد اهمیت زیادی دارد.

در اینجا شاید با خود بگویید که نهایتاً با انجام انتخاب رشته ای نادرست و غیرمنطقی تغییر رشته می دهم و هیچ اتفاق خاصی هم نیفتاده است.

اما به این موضوع دقت لازم را داشته باشید که در صورت انجام این کار هم زمان زیادی را از دست می دهید و هم این که از جهت مالی و پولی آسیب می بینید.

همین مسائل مهم است که موجب می شود شما توجه خاص و ویژه ای به بحث اولویت بندی انتخاب رشته داشته باشید و از توجه به آن غافل نشوید.

 

 

برای ورود به سامانه انتخاب رشته آنلاین بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

چگونه می توان از نحوه اولویت بندی انتخاب رشته نهم اطلاعاتی را بدست آورد؟

شاید با توجه به موضوعات مطرح شده در بخش بالا این پرسش مهم در ذهن شما به عنوان یک دانش آموز مطرح شده باشد که چگونه می توانم از نحوه اولویت بندی انتخاب رشته دوران دبیرستان اطلاعاتی را بدست آورم؟

در پاسخ به این پرسش مهم و اساسی باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که منطقی ترین و بهترین راه حل ممکن برای اولویت بندی انتخاب رشته در دوران دبیرستان این است که از مشاوری خبره و کاردان در این زمینه استفاده کنید.

فرد مشاوری که با دادن اطلاعاتی مفید و کاربردی شما را به طور کامل با تکنیک ها و اصول لازم برای انتخاب رشته آشنا کند و انتخاب رشته ای حرفه ای را براساس استعدادها و توانایی شما و همین علاقه شخصی تان برای شما دوست عزیز دانش آموز انجام دهد.

حتی اگر امکان ایجاد تغییرات و ویرایش اطلاعات بعد از تکمیل فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم برای شما وجود داشته باشد نیز می توانید روی کمک این مشاوران حساب ویژه ای باز کنید.

مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل می توانند به عنوان یکی از بهترین و خبره ترین مشاوران تحصیلی در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز باشند و اطلاعات خوبی را در رابطه با نحوه اولویت بندی انتخاب رشته نهم در زمان تکمیل فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم در اختیار شما قرار دهند.

 

 

 

اولویت بندی انتخاب رشته

 

 

چگونه می توان به فرم اولویت بندی انتخاب رشته پایه نهم دسترسی داشت؟

در رابطه با نحوه دسترسی به فرم اولویت بندی انتخاب رشته در مقطع دبیرستان باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که از طریق سامانه در نظر گرفته برای انتخاب رشته در این پایه تحصیلی می توانید به این فرم دسترسی داشته باشید و برای تکمیل فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم اقدامات لازم را انجام دهید.

سامانه ای به نام همگام و به آدرس اینترنتی hamgam.medu.ir که با طی مراحلی در آن می توانید به فرم اولویت بندی انتخاب رشته دوران دبیرستان دسترسی داشته باشید.

به این صورت که بعد از ورود به سامانه همگام با درج کد ملی و همین طور رمز ورود همگام می توان برای تکمیل فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم دسترسی پیدا کرد و برای کامل کردن آن اقداماتی را انجام داد.

 

 

برای دسترسی به فرم اولویت بندی انتخاب رشته وارد سایت همگام شوید

 

 

عوامل موثر در نحوه اولویت بندی فرم انتخاب رشته نهم شامل چه مواردی می شود؟

باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که عوامل مختلفی در نحوه اولویت بندی انتخاب رشته دبیرستان اثری اساسی دارند که هر فرد دانش آموز باید اطلاعاتی را در رابطه با آن ها بدست آورد.

در ادامه با ذکر اطلاعاتی در رابطه با عوامل موثر در نحوه اولویت بندی انتخاب رشته در دوران دبیرستان در خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه هستیم.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته مجدد پایه نهم تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

. سوابق تحصیلی دانش آموز عاملی مؤثر در اولویت بندی رشته ها

در نظر داشته باشید که سوابق تحصیلی و نمرات دانش آموز در طول دوران اول متوسطه می تواند نقشی اساسی در اولویت بندی رشته های تحصیلی برای دانش آموز داشته باشد.

در واقع، نمرات هر فرد دانش آموز در این دوره در 35 امتیاز از 100 امتیاز در نظر گرفته برای هدایت تحصیلی دانش آموز را شامل می شود.

دانش آموز برای وورد و ادامه تحصیل در هر یک از رشته های گروه کارودانش و فنی حرفه ای و سایر رشته های تحصیلی الزاماً باید حد نصاب نمره را در دورس تخصصی این رشته های تحصیلی دانشگاهی بدست آورد.

 

 

انجام بررسی های مشاوره ای برای دانش آموز

دقت داشته باشید که بررسی های مشاوره ای که برای دانش آموز انجام می شود می تواند نقش مهمی را در اولویت بندی انتخاب رشته در این پایه تحصیلی وی بازی کند.

در واقع، این بررسی های مشاوره ای تکمیل نمون برگ هایی را شامل می شود که هر فرد باید در زمان ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی باید برای تکمیل آن ها اقدام کند.

این نمون برگ ها شامل فرم های نظرسنجی از معلم ها و دانش آموزان و همین طور نتیجه بدست آمده از آزمون های مشاوره ای عقیده و نظر مشاور مدرسه در رابطه با اوضاع تحصیلی دانش آموز می شود.

 

 

در زمان چیدمان انواع رشته های تحصیلی به چند نکته مهم و طلایی توجه داشته باشید

باید عرض کنیم که در زمان انتخاب رشته تحصیلی و فرم اولویت بندی انتخاب رشته دبیرستان باید به چند اصل و نکته مهم و اساسی توجه خاص و ویژه ای را مبذول دارید.

از میان این نکات مهم می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد. 

 

 

. استعدادها و توانایی های فردی تان را به هیچ وجه نادیده نگیرید

دقت داشته باشید که توانایی ها و استعدادهای افراد از جمله موارد لازم برای انتخاب رشته در پایه نهم تحصیلی به شمار می رود.

در حقیقت، شما دوست عزیز دانش آموز در زمان انتخاب رشته الزاماً باید برای انتخاب و گزینش رشته هایی در فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم اقدام بفرمایید که علاقه خاصی به آن ها دارید.

از طرفی داشتن توانایی ها و استعداد هم در زمان تکمیل فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم کاملاً الزامی و مهم به نظر می رسد.

به صراحت عرض کنیم که انتخاب رشته پایه نهم بدون توجه به علایق و استعدادها نتیجه ای به جز نابودی شما را در پی ندارد.

 

 

. رشته های تحصیلی را براساس بازار کار و اوضاع شغلی آن در جامعه انتخاب کنید

 بازار کار انواع رشته های تحصیلی و وضعیت آن از نظر شغلی یکی از مواردی است که الزاماً باید در زمان انتخاب رشته پایه نهم تحصیلی مورد توجه قرار دهید و از توجه به آن غافل نشوید.

بی توجهی به این موضوع مهم به مراتب آینده خوبی را برای شما دوست عزیز به همراه ندارد.

در این زمان مشورت و همفکری با دوستان، اقوام و بالاخص مشاوران تحصیلی می تواند کمک بسیار مهم و ارزنده ای برای شما دوستان عزیز و محترم باشد.

 

 

. توجه به ویژگی ها و خصوصیات روحی و اخلاقی در زمان انتخاب رشته

یکی دیگر از مواردی که الزاماً‌ باید در زمان انتخاب رشته به آن توجه کنید بحث خصوصیات و ویژگی های روحی و اخلاقی شماست.

اما سؤال اینجاست که چگونه می توانید به تناسب روحیات و خصوصیات اخلاقی خود با رشته انتخابی پی ببرید؟

در جواب باید عرض کنیم که از طریق شرکت در آزمون های مختلف تیپ شخصیتی می توانید این موضوع را فهمید

آزمون هایی که از معروف ترین می توان به آزمون های استرانگ و هالند اشاره کرد. 

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد انواع و اقسام آزمون های شناخت تیپ شخصیتی هستید در این رابطه با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

برای کسب اطلاعاتی در رابطه با چیدمان درست و منطقی رشته های تحصیلی در سایت همگام از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم

سایت همگام انتخاب رشته نهم

نکات مهم در انتخاب رشته نهم

اولویت بندی انتخاب رشته نهم

1/5 - (1 امتیاز)

اهمیت توجه به اولویت بندی انتخاب رشته نهم چیست؟ 

اولویت بندی انتخاب رشته نهم از این جهت مهم است که هر فرد با توجه به این موضوع می تواند آینده و زندگی خود را رقم می زند.

چگونه می توان برای تکمیل فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم دسترسی پیدا کرد؟ 

از طریق ورود به سایت همگام می توان برای تکمیل فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم دسترسی پیدا کرد.

از میان عوامل مؤثر در اولویت بندی انتخاب رشته نهم می توان به چه مواردی اشاره کرد؟ 

سوابق تحصیلی یکی از مواردی است که در اولویت بندی انتخاب رشته نهم شما موثر است.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور