ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد | ایران تحصیل

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307
انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد

انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد

 

برخی از داوطلبانی که اقدام به انتخاب رشته دانشگاه های مختلف می نمایند، ممکن است پس از طی مدتی از تحصیل به این نتیجه برسند که به رشته پذیرفته شده علاقه ای ندارند و به همین دلیل مایل به ادامه تحصیل نیستند. این دسته ممکن است دانشجویان نوبت دوم (شبانه) باشند و به همین دلیل به دنبال اطلاع دقیق از شرایط انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد باشند. اینکه شرایط انصراف از دانشگاه شبانه چیست؟ موضوعی است که قصد داریم تا امروز به آن بپردازیم.

خبر های خوبی برای آن دسته از دواطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های روزانه می باشند و در حال تحصیل در نوبت دوم شبانه هستند داریم که در این مقاله از سایت ایران تحصیل که به موضوع انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد تدارک دیده ایم بپردازیم و در ادامه در رابطه با آن سخن بگوییم. برای انصراف از دانشگاه پرداخت هزینه هایی لازم است که به آن خواهیم پرداخت.

 

 

چگونه می توانم نسبت به انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد اقدام نمایم؟

آیا می توان در دانشگاه های روزانه پس از انصراف از کنکور شرکت نمود؟

آیا راهی برای عدم پرداخت هزینه دانشگاه وجود خواهد داشت؟

 

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط و ضوابط انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد – مراحل انصراف از دانشگاه شبانه با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد چیست؟

 

قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با شرایط انصراف از دانشگاه شبانه سخن بگوییم اولین سوال این است که دلیل شما برای انصراف از دانشگاه شبانه چیست؟ برخی از داوطلبان پس از اعلام نتایج نهایی کنکور ممکن است به این نتیجه برسند که در رشته پذیرفته شده دانشگاه شبانه مایل به ادامه تحصیل نیستند. در این صورت نیازی به انصراف نخواهد بود. چنانچه نسبت به ثبت نام در دانشگاه اقدام ننموده باشید، پذیرش شما به صورت خود به خود لغو خواهد گردید.

صورت دوم افرادی که مایل به انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد می باشند در رابطه با افرادی است که مایل به ثبت نام کنکور سراسری مب هستند. به همین دلیل به دنبال اطلاع دقیق از شرایط هستند و لازم است به این دسته از داوطلبان عرض نماییم که برای شرکت مجدد در کنکور نیازی به انصراف از دانشگاه نخواهید داشت. تنها زمانی که بتوانید در هر یک از دانشگاه های روزانه و یا شبانه پذیرفته شوید، نیازمند انصراف خواهید بود.

برای کسب اطلاع دقیق از نحوه انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد و همچنین اطلاع از تمامی قوانین شرایط انصراف از دانشگاه شبانه می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل به شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

 

برای طی کردن مراحل انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد می توانید به دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه نموده و پس از آن کلیه مراحل را پشت سر بگذرانید.

 

 

 

جهت اطلاع از رشته های بدون کنکور غیر انتفاعی کلیک کنید.

 

 

شرایط شرکت در کنکور برای دانشگاه های روزانه

 

شرایط شرکت در کنکور برای دانشگاه های روزانه

شرایط شرکت در کنکور برای دانشگاه های روزانه

برخی از دانشجویان دانشگاه های روزانه نیز ممکن است بنا به دلاییل مختلفی از رشته پذیرفته شده خود احساس رضایت نداشته باشند و به همین دلیل مایل به انصراف از دانشگاه باشند. بنابراین انصرف از دانشگاه تنها مربوط به رشته های دانشگاه ازاد نمی باشد. همانطور که می دانید هر داوطلبی که در رشته های دانشگاه روزانه پذیرفته شود، امکان شرکت در کنکور همان سال را نخواهد داشت به همین دلیل حتما لازم است از دانشگاه انصراف دهد.

انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد برای دانشجویان دانشگاه های روزانه  شبانه را می توان به دو دسته تقسیم نمود. یک دسته از متقاضیان، دانشجویانی هستند که ترم اولی محسوب می شوند و مایل به شرکت مجدد در کنکور می باشند. دسته دوم نیز داوطلبانی هستند که ممکن است دو یا چند ترم در دانشگاه مشغول به تحصیل باشند و به همین دلیل مایل به انصراف از دانشگاه باشند که در این صورت چنانچه تا بهمن ماه بتوانند انصراف خود را تحویل و انجام دهند می توانند مجددا در کنکور شرکت نمایند.

در رابطه با داوطلبانی که در دانشگاه های روزانه پذیرفته شده اند، چنانچه در دانشگاه مورد پذیرش ثبت نام نموده باشند و یا مدارک خود را تحویل داده یا نداده باشند، هیچ تفاوتی نخواهد داشت و مشمول یکسال محرومیت از کنکور خواهند بود. و در صورت انصراف می توانند در کنکور سال بعد شرکت نمایند. بنابراین این موضوع یکی از تفاوت هایی است که در انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد با دانشگاه روزانه می تواند باشد.

 

برای دریافت مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

تفاوت دانشگاه روانه و شبانه

 

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از داوطلبان و متقاضیان شرکت کننده در کنکور ممکن است مطرح شود تفاوتی است که دانشگاه های روزانه و شبانه با یکدیگر خواهند داشت . شاید بسایری ز متقاضیان شرکت کننده در کنکور تصور نمایند که دانشجویان شبانه در شب تحصیل می نمایند و دانشجویان روازانه نیز در طول روز مشغول به تحصیل می باشند . در حالیکه این تصور کاملا اشتباه می باشد.

تنها تفاوتی که می توان در رابطه با دانشگاه های روزانه و نوبت دوم شبانه بدان اشاره نمود، شهریه دانشگاه نوبت دوم است و این شهریه در دانشگاه های روزانه منظور نمی گردد. در واقع به لحاظ امکانات آموزشی و… هیچ تفاتی بین این دو دوره وجود نخواهد داشت. یکی از تفاوت ها نیز می تواند انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد باشد که نیازی به شرکت دوباره در کنکور نخواهد بود.

یکی از مزیت هایی که برای دوره شبانه وجود دارد ، در رابطه با رتبه داوطلبان می تواند باشد بدین معنا که متقاضیان نیازی به کسب رتبه عالی نخواهند داشت همچنین شما با پرداخت شهریه مورد نظر می تواند در دانشگاه های تراز یک کشور با رتبه بالاتری مشغول به تحصیل شوید و در نهایت مهر همان دانشگاه بر مدرک تحصیلی شما زده خواهد شد.

 

برای استفاده از خدمات مشاوره تلفنی کنکور تجربی کلیک کنید.

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه شبانه و شرکت در کنکور مجدد

 

شرایط انصراف از دانشگاه شبانه

شرایط انصراف از دانشگاه شبانه

 

برای انصراف از دانشگاه شبانه  شما باید واجد شرایط انصراف از دانشگاه شبانه باشید. به عنوان مثال یکی از شرایط این است که متقاضیان حتما لازم است در این دانشگاه ثبت نام قطعی نموده باشند . این ثبت نام هم به صورت الکترونیک و هم به صورت حضوری در دانشگاه محل پذیرش می باشد. در غیر این صورت به هیچ عنوان نیازی به انصراف و اقدام برای آن نخواهد بود.

از دیگر شرایط انصراف از دانشگاه شبانه می توان به پرداخت هزینه بالاتر نسبت به دانشگاه های روزانه اشاره نمود. همچنین طی مراحل تعیین شده مطابق با آنچه در رابطه با مراحل لزوم برای این دانشگاه همانند تکمیل فرم ثبت انصراف و طی نمودن مراحل اداری آن به صورت یک به یک نیز از جمله شرایط لازم خواهد بود. برای انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد طی کردن تمامی مراحل لازم و ضروری می باشد.

برای کسب اطلاع دقیق از نحوه انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد و همچنین اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه شبانه می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید مشاورین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

 

سوالاتی پیرامون انصراف از دانشگاه شبانه و شرکت مجدد در کنکور

آیا می توان پس از انصراف از دانشگاه بدون نیاز به هزینه انصراف داد؟

برای انصراف از دانشگاه ها دو استثنا وجود خواهد داشت که در صورت دارا بودن این شرایط و استثنائات می توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه نسبت به انصراف اقدام نمایند. یکی از شرایط در نظر گرفته شده این است که چنانچه دانشجویان دانشگاه های روزانه بتوانند در دانشگاه های روزانه دیگر پذیرفته شوند می توانند از پرداخت جریمه معاف شوند. همچنین در شرایط دیگری می توان برای دانشجویان دانشگاه های دیگر نسبت به پرداخت جریمه صرف نظر نمود ؛ شرایطی است که دانشجویان دانشگاه های آزاد مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های دیگر باشند . در این صورت می توانند بدون پرداخت هزینه نسبت به ادامه تحصیل اقدام نمایند.

میزان هزینه جریمه انصراف از تحصیل در دانشگاه های روزانه چگونه محاسبه می شود؟

برای دانشگاه های روزانه با توجه به اینکه شهریه ای دریافت نمی نمایند، نمی توان به نسبت شهریه میزان آن را محاسبه نمود. به همین دلیل این میزان شهریه با توجه مواردی همچون رشته تحصیلی ، دانشگاه محل تحصیل و همچنین سال تحصیلی بستگی زیادی خواهد داشت. بنابراین نمی توان به طور ثابت هزینه ای را در نظر گرفت و همین هزینه را برای همیشه تعیین نمود و متغیر های مورد نظر و توجه بدان ها امری ضروری به نظر می رسد.

هزینه انصراف از تحصیل در دانشگاه های پردیس به چه میزان است؟

آیا می توان پس از انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد در نوبت دوم شبانه مشغول به تحصیل گردید؟

بنده در زمان پذیرش در کنکور از سهمیه خانوداه شهدا استفاده نموده انم ایا می توان پس از انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد از این سهمیه استفاده نمود؟

تا چه مدت برای انصراف از تحصیل زمان داریم تا بتوانیم مجددا در کنکور شرکت نماییم؟

میزان هزینه انصراف از تحصیل در دانشگاه های روزانه در کدام رشته ها بیشتر می باشد؟

آیا برای استفاده از کارنامه سبز نیاز به انصراف از رشته تحصیلی خواهیم داشت؟

 

 

برای کسب اطلاعات دقیق و همچنین اطلاع دقیق تر از مراحل انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل به شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید

 

 

مطالب مرتبط

ثبت اعتراض به نتایج قبولی دانشگاه آزاد بدون کنکور 

بازار کار رشته دبیری زیست شناسی

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

مشاوره تلفنی کنکور

انصراف از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد

 

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  سجاد یگانه
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۰

  سلام سوالم از تعداد دفعات انصراف ازدانشگاه هست من پیام نور بودم و بهمن۱۴۰۱ از فرهنگیان آموزش ابتدایی قبول شده ام ولی چون ترم مهر امسال رو انتخاب واحد نکردم دانشجوی اخراجی ترک تحصیل زدن یعنی دانشجوی انصرافی نه حالا سوالم اینه که اگه کنکور۱۴۰۲ شرکت کنم وآموزش ریاضی فرهنگیان قبول بشم میتونم برای دومین بار انصراف بدم ود آموزش ریاضی مشغول به تحصیل بشم؟ منظورم اینه که اخراج شدنم تو پیام نور انصراف محسوب میشه؟چون من خوندم فقط حق یکبار انصراف داریم خواهشا جوابمو بدین

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام دوست عزیز اگر شرایط شما اخراج میباشد بله مجاز هستید. اما اگر انصراف باشد متاسفانه مجاز نیستید و باید برای خدمت سربازی اقدام کنید.

 2. Avatar photo
  مهسا
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۸

  سلام من دانشجوی ترم پنج شبانم میخوام ببینم اگر در کنکور سراسری شرکت کنم بدون انصراف از تحصیل و قبول نشم در کنکور سراسری مجدد میتونم مثله قبل از ترم آینده رشته قبلی شبانه رو ادامه بدم یا محدودیت داره

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام دوست عزیز بله شما محدودیتی برای شرکت در کنکور ندارید، چنانچه قبول بشوید میتونید از دانشگاه فعلیتون انصراف بدید و در دانشگاه جدید ثبت نام کنید و اگر قبول نشوید هم به تحصیلتون ادامه میدید.

 3. Avatar photo
  TALA
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۷

  سلام من دانشجوی شبانه هستم اگر همون رشته و همون دانشگاه روزانه قبول بشم میتونم ادامه همون ترم رو برم یا اینکه باید از اول بخونم از ترم یک و انصراف بدم بعد روزانه بشم؟؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام دوست عزیز بله شما در صورت قبولی در دوره ی روزانه باید از دانشگاه فعلیتون انصراف بدید اما برای پاس کردن واحدهای دروس تکراری میتونید از قانون تطبیق واحد استفاده کنید.

 4. Avatar photo
  Mina
  ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱

  سلام میبخشید بنده دانشچوی سال اخر کارشناسی هستم ۱۱ واحد برای انتخاب ترم بهمنم مونده نمیدونم کی مدرکمو تحویل میدن اما امتحانام تا تیر 402 ادامه دارن برای استفاده از سهمیه ی استعداد درخشان آیا تا مهر سال 403 زمان دارم که ثبت نام ارشد بدون کنکور رو انجام بدم؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام وقتتون بخیر بله میتوانید

 5. Avatar photo
  زهرا
  ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

  سلام من دانشگاه شبانه نیم سال دوم قبول شدم و ثبت نام کردم ولی هنوز تحصیل نکردم اگه بخوام انصراف بدم باید جریمه پرداخت کنم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام، بله شما شامل پرداخت جریمه هستید و باید 1/5 برابر شهریه ثابت ترم اول رو بعنوان جریمه پرداخت کنید.

 6. Avatar photo
  فاطی
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۶

  ببخشید یعنی منظورتون اینه که موقعی که روزانه همون دانشگاه رو قبول شدم بعد باید از شبانه انصراف بدم !بعد میتونم تو همون رشته تطبیق دروس بدم یا نه از اول باید شروع کنم ؟ویه سوال دیگه اینکه اگه قبول نشم روزانه چی ؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 7. Avatar photo
  فاطی
  ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام من ترم یک کارشناسی مترجمی دانشگاه عالی نوبت دوم هستم ایا میتونم بدون انصراف از دانشگاه دوباره کنکور بدم ودر صورت قبولی نوبت روزانه مشکلی برام پیش نمیاد

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۲

   سلام وقت بخیر . نخیر باید انصراف دهید

  • Avatar photo
   Amin
   ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام امکان داره اول کنکور بدیم بعد که نتیجه رو دیدیم اقدام به انصراف کنیم یا اینکه حتما قبل کنکور باید درخواست انصراف رو ارسال کنیم

   • Avatar photo
    مشاور ملکی
    ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

    سلام وقت بخیر
    خیر بعد از کنکور هم شما می توانید انصراف خودرا در دانشگاه ثبت کنید.

 8. Avatar photo
  Pc
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۷

  سلام من دانشگاه شبانه قبول شدم و هنوز ثبت نام نکردم آیا اگه ثبت نام نکنم محروم میشم از کنکور های آیند

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام وقتتون بخیر
   حق محرومیت برداشته شد

 9. Avatar photo
  یاس
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۱

  سلام در صورت قبولی دانشگاه شبانه و عدم ثبت نام آیا نیازی به پرداخت هزینه انصراف از دانشگاه هست یا خیر؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

   سلام وقت بخیر ، شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود . درصورتی که هیچ ثبت نامی اعم از ثبت نام مجازی را انجام نداده باشید نیازی به پرداخت جریمه و انصراف نیست .

 10. Avatar photo
  مونا
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۱

  سلام من دانشجوی شبانه شریعتی تهران هستم ایا راهی دارم که این ترم یا ترم اینده کاری کنم که روزانه شوم یا خیر؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

   سلام وقتتون بخیر
   خیر

 11. Avatar photo
  سارا موسوی
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۹

  سلام خسته نباشد.ببخشید دانشگاه شبانه ترم بهمن هستش؟

 12. Avatar photo
  Mehdi
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام وقت بخیر من پسر هستم و بیست سالمه الان دانشجوی سال اول دوره شبانه هستم خواستم بدونم میتونم دوباره کنکور بدم و بعد از قبولی از دانشگاه انصراف بدم و رشته مورد علاقم رو برم یا اینکه بعد از انصراف معافیت تحصیلی ام باطل میشود و سربازی باید بروم ؟ تشکر

 13. Avatar photo
  مریم
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

  سلام روزتون بخیر
  خانم ها چندبار میتونن از دانشگاه انصراف بدن؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۳

   سلام وقتتون بخیر
   هر چند بار که بخواین

 14. Avatar photo
  ر
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۵

  سلام ببخشید من پارسال دانشگاه شبانه قبول شدم و لی برای ثبت نامش نرفتم وامسال که کنکور دادم فرهنگیان قبول شدم خواستم بدونم من الان برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان باید فرم انصراف از دانشگاه شبانه رو داشته باشم یا نیاز نیست؟باتوجه به اینکه من دانشگاه شبانه ثبت نام نکردم

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 15. Avatar photo
  احمد
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام من سال 99 کنکور دادم و دانشگاه شبانه قبول شدم و 4 ترم رفتم اما الان میخوام انصراف بدم امسال هم کنکور دادم و از رشته های با سوابق تحصیلی یه رشته روزانه قبول شدم س.الم اینه ایا اگر بخوام امسال کنکور بدم شامل محرومیت میشم ؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 16. Avatar photo
  ف
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۸

  سلام من دانشجوی شبانه هستم رفتم کنکور دادم قبول شدم الان تا کی مهلت دارم انصراف بدم از شبانه ؟
  میتونم بعد از تعیین شدن رشتم انصراف بدم؟ ممنون میشم جواب بدید

  • Avatar photo
   javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی بعد از اعلام نتایج نهایی در سایت سنجش از دانشگاه شبانه انصراف بدین.

 17. Avatar photo
  رخسار
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۱

  سلام وقت بخیر، من دانشجو دوره دکترا روزانه بودم و بعد از یک ترم از اون دانشگاه انصراف دادم، میخواستم ببینم امکانش هست من همان رشته قبلی را در نوبت شبانه در شهر محل سکونت خودم ادامه تحصیل دهم؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام روزبخیر
   اگر دو ماه از انصرافتون گذشته باشه
   بله میتونید.

 18. Avatar photo
  علی زارعی
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹

  سلام خسته نباشید بنده ورودی 99 دانشگاه پیام نور هستم. یک سال تحصیلی یعنی دو ترمو مرخصی گرفتم .سال تحصیلی بعدی هم انتخاب واحد کردم ولی دانشگاه و امتحانات رو نرفتم .معافیت هم ندارم اگر امسال انصراف بدم ایا میتوانم در کنکور 1402 شرکت کنم ؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۳

   باید با دانشگاه صحبت کنید اگر به منزله انصراف نباشد میتونید

 19. Avatar photo
  محمد
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام
  برای انصراف دانشگاه پیام نور و کنکور مجدد باید دو ترم اول دانشگاه پاس کرده باشی یا میتونی مرخصی بگیری

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام بستگی دارد جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 20. Avatar photo
  اشکان
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴

  ببخشید من ورودی کارشناسی ۱۴۰۰ هستم و ترم یک و دو رو مرخصی گرفتم اگه ۱۴۰۱ قبول بشم میتونم انصراف بدم با توجه به این که انتخاب واحد نکردم و نمره ای ازم ثبت نشده؟؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام وقت بخیر
   شما در صورتی که پذیرش این رشته را اوردید وثبت نام کردید و مرخصی گرفتید نیازه در صورت انصراف نیازه پرداخت جریمه داسشته باشید و در بازده زمانی مشخص باشد تا در کنکور سال اینده بتوانید شرکت کنید

 21. Avatar photo
  محمدرضا
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ورودی 97 مهندسی عمران دوره روزانه بودم و آذرماه 1400 انصراف دادم و همه کارهام تموم شد و کارت دانشجویی رو هم تحویل دادم ولی فرم شماره 2 تکمیل نکردم و پولی هم ندادم به دانشگاه ولی توی سامانه گلستان دیگه اسم منو زده دانشجوی انصرافی میخواستم بدونم میتونم رشته روزانه قبول بشم؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۳

   سلام وقتتون بخیر. اون چیری که اینجا اهمیت بیشتری داره وضعیت نظام وظیفه شما هست و بایستی وضعیت نظام وظیفه شما پس از انصراف از دانشگاه شبانه برای کنکور مجدد پاسخ داده بشه. از پیامتون متشکرم و براتون آرزوی موفقیت دارم.

 22. Avatar photo
  مهدی
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۸

  سلام
  من شیش ترم دانشگاه شبانه خوندم و انصراف دادم و رفتم خدمت آیا الان میتونم باز همون دانشگاه شبانه برم. و آیا باید شهریه بپردازید یا دولتی و مثل قبل هیچی نمیخواد؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

   سلام در صورت انصراف از دانشگاه شبانه یک و نیم برابر شهریه ثابت رو باید پرداخت میکردید و الان برای ادامه باید با اموزش دانشگاهتون هماهنگ باشید

 23. Avatar photo
  مرضیه
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۹

  سلام وقتتان بخیر، من دانشجوی ارشد ترم آخر هستم، آیا می توان همزمان با تکمیل پایان نامه ارشد، دکتری ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

   سلام
   نیاز در بازده زمانی مشخص شما فارغ التحصیل بشید

 24. Avatar photo
  علی
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام وقتتون بخیر من دانشجو ارشد شبانه هستم میخوام دوباره کنکور بدم روزانه همین رشته آیا تطبیق واحد پاس شده ام میدن؟

 25. Avatar photo
  ali
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

  سلام وقتتون بخیر من دانشجو ارشد شبانه هستم میخوام دوباره کنکور بدم روزانه همین رشته آیا تطبیق واحد پاس شده ام میدن؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقت بخیر
   باید از اموزش دانشکده اقدام کنید با توجه به قوانین دانشگاهتون ممکن است واحد هایی که با نمره بالای 12 پاس شده باشد مطابقت دهند.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام
   اگر مشکل نظام وظیفه ندارید بستگی به دانشگاه دارد

  • Avatar photo
   محمد
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

   سلام من دانشجوی شبانه هستم اگه من کنکور بدم و روزانه اون دانشگاه که هستم بتونم قبول بشم میتونم درسایی که پاس کردم با هم یکی کنم

   • Avatar photo
    obeidavi obeidavi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

    سلام وقت بخیر بله امکانش هست

 26. Avatar photo
  ali
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰

  سلام وقتتون بخیر من دانشجو ارشد شبانه هستم میخوام دوباره کنکور بدم و روزانه همین رشته که هستم رو بخونم آیا واحد های که پاس کردم را تطبیق میدن ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقت بخیراگر سرفصل دروس و تعداد واحد و نوع دانشگاه مطابقت داشته باشه باه تطبیق میزنن برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

   • Avatar photo
    ali
    ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۵

    خیلی ممنون🙏

 27. Avatar photo
  رضا
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۱

  َباسلام بنده دانشجوی غیر انتفاعی هستم ترم دو
  میخوام دوباره کنکور بدم باید جریمه پرداخت کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام و عرض ادب
   با توجه به درخواست شما مبنی بر انصراف از دانشگاه باید شرایط دقیق شما بررسی شود . میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام وقت بخیر
   خیر نیازی به پرداخت جریمه نیست باید کنکور ثبت نام کنید سپس در صورت قبولی در کنکور از دانشگاه درحال تحصیل انصراف داده و در دانشگاه مورد نظر ادامه تحصیل بدید برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.

 28. Avatar photo
  ناشناس
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۳۸

  سلام . دانشجوی روزانه بودم ، تغییر کاربری دادم به شبانه و الان شبانه میخونم . آیا بدون انصراف میتونم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟ اما مسول دانشگاه گفت که همزمان نمیتونم . راست گفت ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام . خیر امکانش ممکن نیست و انصراف شما به منزله اعزام به خدمت می باشد

 29. Avatar photo
  محمد
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۲

  سلام من دانشجوی کارشناسی برق دوره شبانه هستم

  الان ترم 8 هستم با توجه به اینکه تا 5 سال سنوات هست
  اگه سال دیگه کنکور مجدد دادم و قبول شدم میتونم ترم 10 انصراف بودم و مجدد به ادامه تحصیل بپردازم

  اگه انصراف بدم ترم 10 و در مدت 5 سالی که مقرر شده.، اون یک سال معافیت تحصیلی شامل حالم میشه؟؟؟

  سوال دیگم اینه اگه انصراف ندم و مدرک کار شناسی بگیرم اجازه کنکور مجدد و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی رو دارم چه آزاد چه شبانه و چه هرچی

  طلفاااا جواب بدین خیلی نیاز دارم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

   با سلام.در صورت انصراف مهلت یکساله برای شما وجود دارد و در صورت فارغ التحصیلی معافیت تحصیلی مجدد برای شما صادر نمیشود.

 30. Avatar photo
  سارا
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۸

  سلام امسال دانشجو ترم ۲ رشته حقوق شبانه دانشگاه دولتی هستم اگه در هنر رتبه برتر بشم امکان تحصیل همزمان دارم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام . امکان تحصیل همزمان در دو رشته باید با موافقت واحد آموزش همراه باشد و پر کردن فرم های مربوطه

 31. Avatar photo
  ف
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۶

  سلام من دانشگاه شبانه میخونم. الان هم کنکور۱۴۰۱ ثبت نام کردم. سوالم اینه باید قبل از کنکور انصراف بدم؟ یا چون شبانه ام میشه بعد از اعلام نتایج انصراف بدم از دانشگاهم؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به اینکه دانشگاه شبانه هستید نیاز به انصراف نیست میتوانید در ازمون شرکت کنید بعد از اینکه جواب ها اومد اقدام کنید

 32. Avatar photo
  سارا
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۴

  سلام ببخشید اگر دانشجوی ترم سه دانشگاه شبانه باشیم میتونیم برای کنکور مجدد از ترم چهار مرخصی بگیریم و کنکور مجدد بدیم و اگر قبول شدیم انصراف بدیم اگر قبول نشدیم باز تو همون دانشگاه شبانه ادامه تحصیل بدیم؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۳

   سلام وقت بخیر نیاز به مرخصی نیست میتوانید

 33. Avatar photo
  امیرحسین
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰

  سلام من دانشجو شبانه هستم میخام دوباره کنکور بدم
  حالا میتونم پروندمو بیارم یه دانشگاه غیر انتفاعی نزدیک محل سکونم بعدش بازم کنکور بدم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام وقتتون بخبر امکان انتقالی یا مهمانی به دانشگاه های همجنس امکان پذیر است درغیر این صورت باید نصراف دهید جهت مشاوره با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 34. Avatar photo
  فرشید
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۵

  سلام‌من ارشد شبانه قبول شدم ولی ثبت نام اینترنتیم رو هنوز نکردم و میخلم برام انصراف بخوره ایا میتونم سال بعد دوباره کنکور بدم؟تشکر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام بایددرخواست روبه دانشگاه بدید

 35. Avatar photo
  رقیه
  ۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۹

  سلام.من اگه دانشگاه شبانه قبول بشم و بخوام سال بعد کنکور بدم باید قبل کنکور از دانشگاه انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۶

   سلام بله درسته دوست عزیز

 36. Avatar photo
  mohammad
  ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۶

  سلام من ارشد شبانه هستم میخواستم انصراف بدم آیا تا قبل طی کردن مراحل انصراف میتونم باز کنکور ارشد ثبت نام کنم؟ ممنون

 37. Avatar photo
  zahra
  ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۸

  سلام من دانشگاه شبانه قبول شدم اینترنتی ثبت نام کردم ولی میخوام انصراف بدهم و در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم ایا امکانش هست؟

 38. Avatar photo
  ستاره
  ۱۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۶

  سلام ، من ورودی ۹۹ مهندسی برق شبانه علم و صنعت هستم، میتونم در کنککور ۱۴۰۰ ثبت نام کرده و شرکت کنم؟ اگر پاسخ بله هست، میتونم بعد از اعلام نتایج نهایی از دانشگاه فعلی انصراف بدم؟ و درصورت انصراف چقدر هزینه باید بدم؟

 39. Avatar photo
  محسن
  ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام من داخل انتخاب رشته شبانه قبول شدم آگه نخوام برم می تونم امسال کنکور شرکت کنم

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام و درود برای انصراف از دانشگاه شبانه و شرکت در کنکور سراسری شما نمی تونید اقدام کنید .

 40. Avatar photo
  محسن
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۳

  سلام من امسال در کتکور 99 در رشته تربیت معلم فرهنگیان قبول شدم و ترم 4 دانشگاه ازاد هستم الان کی باید انصراف بدهم ؟ ممنون

تماس با مشاور