تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور

انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد | ایران تحصیل

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307
انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد

انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد

 

برخی از داوطلبانی که اقدام به انتخاب رشته دانشگاه های مختلف می نمایند، ممکن است پس از طی مدتی از تحصیل به این نتیجه برسند که به رشته پذیرفته شده علاقه ای ندارند و به همین دلیل مایل به ادامه تحصیل نیستند. این دسته ممکن است دانشجویان نوبت دوم (شبانه) باشند و به همین دلیل به دنبال اطلاع دقیق از شرایط انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد باشند. اینکه شرایط انصراف از دانشگاه شبانه چیست؟ موضوعی است که قصد داریم تا امروز به آن بپردازیم.

خبر های خوبی برای آن دسته از دواطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های روزانه می باشند و در حال تحصیل در نوبت دوم شبانه هستند داریم که در این مقاله از سایت ایران تحصیل که به موضوع انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد تدارک دیده ایم بپردازیم و در ادامه در رابطه با آن سخن بگوییم. برای انصراف از دانشگاه پرداخت هزینه هایی لازم است که به آن خواهیم پرداخت.

 

 

چگونه می توانم نسبت به انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد اقدام نمایم؟

آیا می توان در دانشگاه های روزانه پس از انصراف از کنکور شرکت نمود؟

آیا راهی برای عدم پرداخت هزینه دانشگاه وجود خواهد داشت؟

 

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط و ضوابط انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد – مراحل انصراف از دانشگاه شبانه با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد چیست؟

 

قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با شرایط انصراف از دانشگاه شبانه سخن بگوییم اولین سوال این است که دلیل شما برای انصراف از دانشگاه شبانه چیست؟ برخی از داوطلبان پس از اعلام نتایج نهایی کنکور ممکن است به این نتیجه برسند که در رشته پذیرفته شده دانشگاه شبانه مایل به ادامه تحصیل نیستند. در این صورت نیازی به انصراف نخواهد بود. چنانچه نسبت به ثبت نام در دانشگاه اقدام ننموده باشید، پذیرش شما به صورت خود به خود لغو خواهد گردید.

صورت دوم افرادی که مایل به انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد می باشند در رابطه با افرادی است که مایل به ثبت نام کنکور سراسری مب هستند. به همین دلیل به دنبال اطلاع دقیق از شرایط هستند و لازم است به این دسته از داوطلبان عرض نماییم که برای شرکت مجدد در کنکور نیازی به انصراف از دانشگاه نخواهید داشت. تنها زمانی که بتوانید در هر یک از دانشگاه های روزانه و یا شبانه پذیرفته شوید، نیازمند انصراف خواهید بود.

برای کسب اطلاع دقیق از نحوه انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد و همچنین اطلاع از تمامی قوانین شرایط انصراف از دانشگاه شبانه می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل به شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

 

برای طی کردن مراحل انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد می توانید به دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه نموده و پس از آن کلیه مراحل را پشت سر بگذرانید.

 

 

 

جهت اطلاع از رشته های بدون کنکور غیر انتفاعی کلیک کنید.

 

 

شرایط شرکت در کنکور برای دانشگاه های روزانه

 

شرایط شرکت در کنکور برای دانشگاه های روزانه

شرایط شرکت در کنکور برای دانشگاه های روزانه

برخی از دانشجویان دانشگاه های روزانه نیز ممکن است بنا به دلاییل مختلفی از رشته پذیرفته شده خود احساس رضایت نداشته باشند و به همین دلیل مایل به انصراف از دانشگاه باشند. بنابراین انصرف از دانشگاه تنها مربوط به رشته های دانشگاه ازاد نمی باشد. همانطور که می دانید هر داوطلبی که در رشته های دانشگاه روزانه پذیرفته شود، امکان شرکت در کنکور همان سال را نخواهد داشت به همین دلیل حتما لازم است از دانشگاه انصراف دهد.

انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد برای دانشجویان دانشگاه های روزانه  شبانه را می توان به دو دسته تقسیم نمود. یک دسته از متقاضیان، دانشجویانی هستند که ترم اولی محسوب می شوند و مایل به شرکت مجدد در کنکور می باشند. دسته دوم نیز داوطلبانی هستند که ممکن است دو یا چند ترم در دانشگاه مشغول به تحصیل باشند و به همین دلیل مایل به انصراف از دانشگاه باشند که در این صورت چنانچه تا بهمن ماه بتوانند انصراف خود را تحویل و انجام دهند می توانند مجددا در کنکور شرکت نمایند.

در رابطه با داوطلبانی که در دانشگاه های روزانه پذیرفته شده اند، چنانچه در دانشگاه مورد پذیرش ثبت نام نموده باشند و یا مدارک خود را تحویل داده یا نداده باشند، هیچ تفاوتی نخواهد داشت و مشمول یکسال محرومیت از کنکور خواهند بود. و در صورت انصراف می توانند در کنکور سال بعد شرکت نمایند. بنابراین این موضوع یکی از تفاوت هایی است که در انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد با دانشگاه روزانه می تواند باشد.

 

برای دریافت مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

تفاوت دانشگاه روانه و شبانه

 

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از داوطلبان و متقاضیان شرکت کننده در کنکور ممکن است مطرح شود تفاوتی است که دانشگاه های روزانه و شبانه با یکدیگر خواهند داشت . شاید بسایری ز متقاضیان شرکت کننده در کنکور تصور نمایند که دانشجویان شبانه در شب تحصیل می نمایند و دانشجویان روازانه نیز در طول روز مشغول به تحصیل می باشند . در حالیکه این تصور کاملا اشتباه می باشد.

تنها تفاوتی که می توان در رابطه با دانشگاه های روزانه و نوبت دوم شبانه بدان اشاره نمود، شهریه دانشگاه نوبت دوم است و این شهریه در دانشگاه های روزانه منظور نمی گردد. در واقع به لحاظ امکانات آموزشی و… هیچ تفاتی بین این دو دوره وجود نخواهد داشت. یکی از تفاوت ها نیز می تواند انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد باشد که نیازی به شرکت دوباره در کنکور نخواهد بود.

یکی از مزیت هایی که برای دوره شبانه وجود دارد ، در رابطه با رتبه داوطلبان می تواند باشد بدین معنا که متقاضیان نیازی به کسب رتبه عالی نخواهند داشت همچنین شما با پرداخت شهریه مورد نظر می تواند در دانشگاه های تراز یک کشور با رتبه بالاتری مشغول به تحصیل شوید و در نهایت مهر همان دانشگاه بر مدرک تحصیلی شما زده خواهد شد.

 

برای استفاده از خدمات مشاوره تلفنی کنکور تجربی کلیک کنید.

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه شبانه و شرکت در کنکور مجدد

 

شرایط انصراف از دانشگاه شبانه

شرایط انصراف از دانشگاه شبانه

 

برای انصراف از دانشگاه شبانه  شما باید واجد شرایط انصراف از دانشگاه شبانه باشید. به عنوان مثال یکی از شرایط این است که متقاضیان حتما لازم است در این دانشگاه ثبت نام قطعی نموده باشند . این ثبت نام هم به صورت الکترونیک و هم به صورت حضوری در دانشگاه محل پذیرش می باشد. در غیر این صورت به هیچ عنوان نیازی به انصراف و اقدام برای آن نخواهد بود.

از دیگر شرایط انصراف از دانشگاه شبانه می توان به پرداخت هزینه بالاتر نسبت به دانشگاه های روزانه اشاره نمود. همچنین طی مراحل تعیین شده مطابق با آنچه در رابطه با مراحل لزوم برای این دانشگاه همانند تکمیل فرم ثبت انصراف و طی نمودن مراحل اداری آن به صورت یک به یک نیز از جمله شرایط لازم خواهد بود. برای انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد طی کردن تمامی مراحل لازم و ضروری می باشد.

برای کسب اطلاع دقیق از نحوه انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد و همچنین اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه شبانه می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید مشاورین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

 

سوالاتی پیرامون انصراف از دانشگاه شبانه و شرکت مجدد در کنکور

آیا می توان پس از انصراف از دانشگاه بدون نیاز به هزینه انصراف داد؟

برای انصراف از دانشگاه ها دو استثنا وجود خواهد داشت که در صورت دارا بودن این شرایط و استثنائات می توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه نسبت به انصراف اقدام نمایند. یکی از شرایط در نظر گرفته شده این است که چنانچه دانشجویان دانشگاه های روزانه بتوانند در دانشگاه های روزانه دیگر پذیرفته شوند می توانند از پرداخت جریمه معاف شوند. همچنین در شرایط دیگری می توان برای دانشجویان دانشگاه های دیگر نسبت به پرداخت جریمه صرف نظر نمود ؛ شرایطی است که دانشجویان دانشگاه های آزاد مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های دیگر باشند . در این صورت می توانند بدون پرداخت هزینه نسبت به ادامه تحصیل اقدام نمایند.

میزان هزینه جریمه انصراف از تحصیل در دانشگاه های روزانه چگونه محاسبه می شود؟

برای دانشگاه های روزانه با توجه به اینکه شهریه ای دریافت نمی نمایند، نمی توان به نسبت شهریه میزان آن را محاسبه نمود. به همین دلیل این میزان شهریه با توجه مواردی همچون رشته تحصیلی ، دانشگاه محل تحصیل و همچنین سال تحصیلی بستگی زیادی خواهد داشت. بنابراین نمی توان به طور ثابت هزینه ای را در نظر گرفت و همین هزینه را برای همیشه تعیین نمود و متغیر های مورد نظر و توجه بدان ها امری ضروری به نظر می رسد.

هزینه انصراف از تحصیل در دانشگاه های پردیس به چه میزان است؟

آیا می توان پس از انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد در نوبت دوم شبانه مشغول به تحصیل گردید؟

بنده در زمان پذیرش در کنکور از سهمیه خانوداه شهدا استفاده نموده انم ایا می توان پس از انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد از این سهمیه استفاده نمود؟

تا چه مدت برای انصراف از تحصیل زمان داریم تا بتوانیم مجددا در کنکور شرکت نماییم؟

میزان هزینه انصراف از تحصیل در دانشگاه های روزانه در کدام رشته ها بیشتر می باشد؟

آیا برای استفاده از کارنامه سبز نیاز به انصراف از رشته تحصیلی خواهیم داشت؟

 

 

برای کسب اطلاعات دقیق و همچنین اطلاع دقیق تر از مراحل انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل به شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید

 

 

مطالب مرتبط

ثبت اعتراض به نتایج قبولی دانشگاه آزاد بدون کنکور 

بازار کار رشته دبیری زیست شناسی

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

مشاوره تلفنی کنکور

انصراف از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد

 

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

 1. مریم
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

  سلام روزتون بخیر
  خانم ها چندبار میتونن از دانشگاه انصراف بدن؟

  • isaei
   ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۳

   سلام وقتتون بخیر
   هر چند بار که بخواین

 2. ر
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۵

  سلام ببخشید من پارسال دانشگاه شبانه قبول شدم و لی برای ثبت نامش نرفتم وامسال که کنکور دادم فرهنگیان قبول شدم خواستم بدونم من الان برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان باید فرم انصراف از دانشگاه شبانه رو داشته باشم یا نیاز نیست؟باتوجه به اینکه من دانشگاه شبانه ثبت نام نکردم

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 3. احمد
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام من سال 99 کنکور دادم و دانشگاه شبانه قبول شدم و 4 ترم رفتم اما الان میخوام انصراف بدم امسال هم کنکور دادم و از رشته های با سوابق تحصیلی یه رشته روزانه قبول شدم س.الم اینه ایا اگر بخوام امسال کنکور بدم شامل محرومیت میشم ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 4. ف
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۸

  سلام من دانشجوی شبانه هستم رفتم کنکور دادم قبول شدم الان تا کی مهلت دارم انصراف بدم از شبانه ؟
  میتونم بعد از تعیین شدن رشتم انصراف بدم؟ ممنون میشم جواب بدید

  • javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی بعد از اعلام نتایج نهایی در سایت سنجش از دانشگاه شبانه انصراف بدین.

 5. رخسار
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۱

  سلام وقت بخیر، من دانشجو دوره دکترا روزانه بودم و بعد از یک ترم از اون دانشگاه انصراف دادم، میخواستم ببینم امکانش هست من همان رشته قبلی را در نوبت شبانه در شهر محل سکونت خودم ادامه تحصیل دهم؟

  • javadi
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام روزبخیر
   اگر دو ماه از انصرافتون گذشته باشه
   بله میتونید.

 6. علی زارعی
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹

  سلام خسته نباشید بنده ورودی 99 دانشگاه پیام نور هستم. یک سال تحصیلی یعنی دو ترمو مرخصی گرفتم .سال تحصیلی بعدی هم انتخاب واحد کردم ولی دانشگاه و امتحانات رو نرفتم .معافیت هم ندارم اگر امسال انصراف بدم ایا میتوانم در کنکور 1402 شرکت کنم ؟

  • behrouzi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۳

   باید با دانشگاه صحبت کنید اگر به منزله انصراف نباشد میتونید

 7. محمد
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام
  برای انصراف دانشگاه پیام نور و کنکور مجدد باید دو ترم اول دانشگاه پاس کرده باشی یا میتونی مرخصی بگیری

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام بستگی دارد جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 8. اشکان
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴

  ببخشید من ورودی کارشناسی ۱۴۰۰ هستم و ترم یک و دو رو مرخصی گرفتم اگه ۱۴۰۱ قبول بشم میتونم انصراف بدم با توجه به این که انتخاب واحد نکردم و نمره ای ازم ثبت نشده؟؟

  • aghazade
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام وقت بخیر
   شما در صورتی که پذیرش این رشته را اوردید وثبت نام کردید و مرخصی گرفتید نیازه در صورت انصراف نیازه پرداخت جریمه داسشته باشید و در بازده زمانی مشخص باشد تا در کنکور سال اینده بتوانید شرکت کنید

 9. محمدرضا
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ورودی 97 مهندسی عمران دوره روزانه بودم و آذرماه 1400 انصراف دادم و همه کارهام تموم شد و کارت دانشجویی رو هم تحویل دادم ولی فرم شماره 2 تکمیل نکردم و پولی هم ندادم به دانشگاه ولی توی سامانه گلستان دیگه اسم منو زده دانشجوی انصرافی میخواستم بدونم میتونم رشته روزانه قبول بشم؟

  • alizadeh
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۳

   سلام وقتتون بخیر. اون چیری که اینجا اهمیت بیشتری داره وضعیت نظام وظیفه شما هست و بایستی وضعیت نظام وظیفه شما پس از انصراف از دانشگاه شبانه برای کنکور مجدد پاسخ داده بشه. از پیامتون متشکرم و براتون آرزوی موفقیت دارم.

 10. مهدی
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۸

  سلام
  من شیش ترم دانشگاه شبانه خوندم و انصراف دادم و رفتم خدمت آیا الان میتونم باز همون دانشگاه شبانه برم. و آیا باید شهریه بپردازید یا دولتی و مثل قبل هیچی نمیخواد؟

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

   سلام در صورت انصراف از دانشگاه شبانه یک و نیم برابر شهریه ثابت رو باید پرداخت میکردید و الان برای ادامه باید با اموزش دانشگاهتون هماهنگ باشید

 11. مرضیه
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۹

  سلام وقتتان بخیر، من دانشجوی ارشد ترم آخر هستم، آیا می توان همزمان با تکمیل پایان نامه ارشد، دکتری ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

   سلام
   نیاز در بازده زمانی مشخص شما فارغ التحصیل بشید

 12. علی
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام وقتتون بخیر من دانشجو ارشد شبانه هستم میخوام دوباره کنکور بدم روزانه همین رشته آیا تطبیق واحد پاس شده ام میدن؟

 13. ali
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

  سلام وقتتون بخیر من دانشجو ارشد شبانه هستم میخوام دوباره کنکور بدم روزانه همین رشته آیا تطبیق واحد پاس شده ام میدن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقت بخیر
   باید از اموزش دانشکده اقدام کنید با توجه به قوانین دانشگاهتون ممکن است واحد هایی که با نمره بالای 12 پاس شده باشد مطابقت دهند.

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام
   اگر مشکل نظام وظیفه ندارید بستگی به دانشگاه دارد

  • محمد
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

   سلام من دانشجوی شبانه هستم اگه من کنکور بدم و روزانه اون دانشگاه که هستم بتونم قبول بشم میتونم درسایی که پاس کردم با هم یکی کنم

   • obeidavi obeidavi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

    سلام وقت بخیر بله امکانش هست

 14. ali
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰

  سلام وقتتون بخیر من دانشجو ارشد شبانه هستم میخوام دوباره کنکور بدم و روزانه همین رشته که هستم رو بخونم آیا واحد های که پاس کردم را تطبیق میدن ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقت بخیراگر سرفصل دروس و تعداد واحد و نوع دانشگاه مطابقت داشته باشه باه تطبیق میزنن برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

   • ali
    ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۵

    خیلی ممنون🙏

 15. رضا
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۱

  َباسلام بنده دانشجوی غیر انتفاعی هستم ترم دو
  میخوام دوباره کنکور بدم باید جریمه پرداخت کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام و عرض ادب
   با توجه به درخواست شما مبنی بر انصراف از دانشگاه باید شرایط دقیق شما بررسی شود . میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام وقت بخیر
   خیر نیازی به پرداخت جریمه نیست باید کنکور ثبت نام کنید سپس در صورت قبولی در کنکور از دانشگاه درحال تحصیل انصراف داده و در دانشگاه مورد نظر ادامه تحصیل بدید برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.

 16. ناشناس
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۳۸

  سلام . دانشجوی روزانه بودم ، تغییر کاربری دادم به شبانه و الان شبانه میخونم . آیا بدون انصراف میتونم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟ اما مسول دانشگاه گفت که همزمان نمیتونم . راست گفت ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام . خیر امکانش ممکن نیست و انصراف شما به منزله اعزام به خدمت می باشد

 17. محمد
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۲

  سلام من دانشجوی کارشناسی برق دوره شبانه هستم

  الان ترم 8 هستم با توجه به اینکه تا 5 سال سنوات هست
  اگه سال دیگه کنکور مجدد دادم و قبول شدم میتونم ترم 10 انصراف بودم و مجدد به ادامه تحصیل بپردازم

  اگه انصراف بدم ترم 10 و در مدت 5 سالی که مقرر شده.، اون یک سال معافیت تحصیلی شامل حالم میشه؟؟؟

  سوال دیگم اینه اگه انصراف ندم و مدرک کار شناسی بگیرم اجازه کنکور مجدد و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی رو دارم چه آزاد چه شبانه و چه هرچی

  طلفاااا جواب بدین خیلی نیاز دارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

   با سلام.در صورت انصراف مهلت یکساله برای شما وجود دارد و در صورت فارغ التحصیلی معافیت تحصیلی مجدد برای شما صادر نمیشود.

 18. سارا
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۸

  سلام امسال دانشجو ترم ۲ رشته حقوق شبانه دانشگاه دولتی هستم اگه در هنر رتبه برتر بشم امکان تحصیل همزمان دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام . امکان تحصیل همزمان در دو رشته باید با موافقت واحد آموزش همراه باشد و پر کردن فرم های مربوطه

 19. ف
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۶

  سلام من دانشگاه شبانه میخونم. الان هم کنکور۱۴۰۱ ثبت نام کردم. سوالم اینه باید قبل از کنکور انصراف بدم؟ یا چون شبانه ام میشه بعد از اعلام نتایج انصراف بدم از دانشگاهم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به اینکه دانشگاه شبانه هستید نیاز به انصراف نیست میتوانید در ازمون شرکت کنید بعد از اینکه جواب ها اومد اقدام کنید

 20. سارا
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۴

  سلام ببخشید اگر دانشجوی ترم سه دانشگاه شبانه باشیم میتونیم برای کنکور مجدد از ترم چهار مرخصی بگیریم و کنکور مجدد بدیم و اگر قبول شدیم انصراف بدیم اگر قبول نشدیم باز تو همون دانشگاه شبانه ادامه تحصیل بدیم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۳

   سلام وقت بخیر نیاز به مرخصی نیست میتوانید

 21. امیرحسین
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰

  سلام من دانشجو شبانه هستم میخام دوباره کنکور بدم
  حالا میتونم پروندمو بیارم یه دانشگاه غیر انتفاعی نزدیک محل سکونم بعدش بازم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام وقتتون بخبر امکان انتقالی یا مهمانی به دانشگاه های همجنس امکان پذیر است درغیر این صورت باید نصراف دهید جهت مشاوره با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 22. فرشید
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۵

  سلام‌من ارشد شبانه قبول شدم ولی ثبت نام اینترنتیم رو هنوز نکردم و میخلم برام انصراف بخوره ایا میتونم سال بعد دوباره کنکور بدم؟تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام بایددرخواست روبه دانشگاه بدید

 23. رقیه
  ۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۹

  سلام.من اگه دانشگاه شبانه قبول بشم و بخوام سال بعد کنکور بدم باید قبل کنکور از دانشگاه انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۶

   سلام بله درسته دوست عزیز

 24. mohammad
  ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۶

  سلام من ارشد شبانه هستم میخواستم انصراف بدم آیا تا قبل طی کردن مراحل انصراف میتونم باز کنکور ارشد ثبت نام کنم؟ ممنون

 25. zahra
  ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۸

  سلام من دانشگاه شبانه قبول شدم اینترنتی ثبت نام کردم ولی میخوام انصراف بدهم و در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم ایا امکانش هست؟

 26. ستاره
  ۱۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۶

  سلام ، من ورودی ۹۹ مهندسی برق شبانه علم و صنعت هستم، میتونم در کنککور ۱۴۰۰ ثبت نام کرده و شرکت کنم؟ اگر پاسخ بله هست، میتونم بعد از اعلام نتایج نهایی از دانشگاه فعلی انصراف بدم؟ و درصورت انصراف چقدر هزینه باید بدم؟

 27. محسن
  ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام من داخل انتخاب رشته شبانه قبول شدم آگه نخوام برم می تونم امسال کنکور شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام و درود برای انصراف از دانشگاه شبانه و شرکت در کنکور سراسری شما نمی تونید اقدام کنید .

 28. محسن
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۳

  سلام من امسال در کتکور 99 در رشته تربیت معلم فرهنگیان قبول شدم و ترم 4 دانشگاه ازاد هستم الان کی باید انصراف بدهم ؟ ممنون

ایران تحصیل
تماس با مشاور