ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط انتقالی فرزندان ایثارگر دانشگاه ها + بخشنامه ۱۴۰۳

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۷
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳
شرایط انتقالی فرزندان ایثارگر دانشگاه ها
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای بررسی امکان انتقالی دانشگاه آزاد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

موضوع مهمی که دانشجویان دوره های روزانه، شبانه، دانشگاه آزاد  و دیگر دانشگاه ها به منظور تغییر محل تحصیل خود باید به آن ها توجه کنند این است که باید در آغاز واجد شرایط لازم باشند. البته لازم است خدمتتان عرض کنیم که شرایط انتقالی فرزندان ایثارگر دانشگاه ها دارای ضوابط به خصوصی است که آن را از دانشجویان عادی متفاوت می سازد. دانشجویان شاهد و ایثارگری که درخواست انتقالی به واحدهای دانشگاهی دیگر را دارند، باید در زمان مشخص شده از سمت اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگران به سامانه اینترنتی با نشانی shahed.saorg.ir  مراجعه کنند تا تقاضای خود را به ثبت برسانند.

دانشجویان مجاز به استفاده از سهمیه ایثارگری ۱۴۰۳

شرایط انتقالی فرزندان ایثارگر دانشگاه‌ها در مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری حرفه‌ای تمامی رشته‌های تحصیلی و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش مشغول فعالیت هستند، به ترتیب اولویت زیر است:

 •  فرزندان دختر شهدا
 • فرزندان پسر شهدا
 •  همسران شهدا
 •  جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و آزادگان
 •  همسران آزادگان و جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر
 • فرزندان دختر آزادگان و جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر
 •  فرزندان پسر آزادگان و جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر
 • جانبازان ۲۵ درصد تا ۴۹ درصد

دانشجویان مجاز به استفاده از سهمیه ایثارگری

همان طور که در آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت علوم اشاره شد، دانشجویان ایثارگری که قصد تغییر محل تحصیل خود را دارند، باید واجد شرایط خاصی باشند که در ادامه آن ها را به شما خواهیم گفت. دانشجویان ایثارگری که متقاضی ثبت نام نقل و انتقال هستند، باید حداقل نمره لازم در هر رشته و مقطع را به دست آورند.

دانشجویان ورودی‌های قبل که درخواست انتقالی به واحدهای دانشگاهی دیگر را دارند، باید منتظر بمانند تا اطلاعیه اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر مبنی بر عدم تکمیل ظرفیت رشته ها و دانشگاه ها ارائه شود. در حقیقت اگر ظرفیت دانشگاه‌ها با دانشجویان ورودی جدید تکمیل نشود، از دانشجویان ورودی سال‌های گذشته که شرایط لازم را دارند، ثبت نام به عمل می‌آید. این شرایط به شرح زیر است:

 • اگر سهمیه انتقال تکمیل نشود، همسران و فرزندان جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد نیز می‌توانند درخواست نقل و انتقال خود را ثبت نمایند.
 • در هر نیمسال تحصیلی ۵ درصد از ظرفیت پذیرش مقاطع مختلف به دانشجویانی که شرایط گفته شده را دارند، اختصاص داده می‌شود.
 • انتقال بعضی از دانشجویان امکان دارد در یک یا دو نیمسال تحصیلی به شکل میهمان صورت پذیرد. اگر در این مدت دانشجو مشروط نشود، انتقالی وی دائم خواهد شد؛ ولی در صورت مشروط شدن، به دانشگاه قبلی خود باز می‌گردد و این موضوع با پیشنهاد دانشگاه و تشخیص کمیسیون نقل و انتقال انجام می‌شود.
 • ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نداشته و دریافت وجه از دانشجویان با عنوان شهریه ثابت، هزینه نقل و انتقال و…  ممنوع است.
 • نکته حائز اهمیت آن که دانشجویان باید ثبت نام موقت خود را در دانشگاه مبدا انجام دهند. بعد از ثبت نام در دانشگاه مقصد پرونده و مدارک تحصیلی آن ها باید از دانشگاه مبدا به دانشگاه مقصد ارسال شود.
 • تمامی دانشگاه ها باید برابر با قوانین نقل و انتقالات دانشجویی، ثبت نام دانشجویان منتقل شده را در دوره های قبلی آن ها انجام دهند. برای مثال امکان تغییر دوره از روزانه به شبانه وجود نخواهد داشت.
 • لازم به ذکر است که با درخواست انتقالی دانشجویان ایثارگر باید  همه دانشگاه ها و مراکز آموزش علمی در هر نیمسال تحصیلی موافقت نمایند و وزارت خانه مربوطه با معرفی نامه معاونت دانشجویی ثبت نام آن ها را تکمیل کنند.

مشاوره 24 ساعته

مشاوره 24 ساعته

 

شرایط نقل و انتقال دانشجویان ایثارگر در دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

دانشجویانی که سهمیه شاهد و ایثارگری دارند مثل اسیران، آزادگان، دانشجویان شاهد، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسران و فرزندان آن‌ها، می‌توانند پس از ثبت نام در واحد دانشگاهی مبدا و ارائه مدارک مورد نیاز نسبت به انتقالی خود اقدام نمایند.

جانبازان ۵ درصد و بالاتر و همسران و فرزندان آن‌ها، رزمندگانی که تا قبل از تاریخ ۲۴ مهر ماه ۶۷ حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه داشته اند، خواهران و برادران شهدا و همسران و فرزندان آنها، می‌توانند با ارائه مدارک در هر کدام از واحدهای دانشگاهی انتقالی بگیرند. ( برای اطلاع از زمان ثبت درخواست مهمانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ – 1403 بر روی این لینک کلیک نمایید.)

تذکر: دانشجویان شاهد اعم از پدر، مادر، همسر و فرزند شهید و یا مفقودالاثر است. شاید این سوال برای شما پیش آید که منظور از مدارک مورد نیاز دقیقا چیست؟ مدارکی که دانشجویان ایثارگر برای نقل و انتقال و میهمانی دانشگاه آزاد باید ارائه کنند:

 • اول، همسران و فرزندان شهدا: کارت یا معرفی نامه ای که از سمت بنیاد شهید یا جانبازان باشد. همچنین کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و شهید.
 • دوم، آزادگان، همسران و فرزندان آن ها: علاوه بر کارت یا معرفی نامه صادر شده از اداره ایثارگری و جانبازی، باید کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و آزاده را نیز همراه داشته باشید.
 • سوم، جانبازان ۱۰ درصد و بالاتر: کارت یا معرفی نامه ای که از اداره ایثارگری و جانبازی گرفته اند.
 • چهارم، رزمندگان دارای ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه یا بیشتر: همراه داشتن کارت و معرفی نامه از سمت یگان مربوطه.

شرایط نقل و انتقال دانشجویان ایثارگر دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان ایثارگر علوم پزشکی ۱۴۰۳

زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان ایثارگر دانشگاه های علوم پزشکی در نیم سال اول سال قبل برای دانشجویان ورودی جدید که شماره دانشجویی خود را دریافت کرده بودند از ۵ مهر ماه تا ۱۵ مهر ماه بود. همچنین، برای این دسته از دانشجویان، سازمان وزارت بهداشت مهلت ثبت نام نقل و انتقال را در بازه زمانی دیگری تمدید کرد.

شرایط نقل و انتقال دانشجویان ایثارگر علوم پزشکی ۱۴۰۳

 • جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و آزادگان.
 • فرزندان و همسر  آزادگان و جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر.
 • جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد.
 • فرزند و همسر شهید.

تبصره های نقل و انتقالات دانشجویان ایثارگر علوم پزشکی ۱۴۰۳

 • دانشجویان واجد شرایط ورودی سال های گذشته در صورت عدم تکمیل ظرفیت دانشجویان ورودی جدید مشمول ارائه درخواست می شوند.
 • مقاطع تحصیلی « دکتری phd » و « دستیاری تخصصی » مشمول این آیین نامه نمی‌شود.
 • دانشجویان قبل از ثبت نام باید از وجود رشته و مقطع تحصیلی خود در دانشگاه مقصد اطمینان حاصل کنند.
 • بعد از پذیرش درخواست انتقالی، امکان بازگشت به دانشگاه مبداء وجود نداشته، ولی پیش از اعلام نتیجه با ارائه درخواست می‌توان از انتقال صرف نظر کرد.

برای دریافت فایل PDF این متن می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

4.7/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای بررسی امکان انتقالی دانشگاه آزاد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا پذیرفته شدگان بدون کنکور می توانند در نقل و انتقالات دانشجویان ایثارگر ۱۴۰۳ شرکت داشته باشند؟

معمولا دانشجویانی که بدون کنکور وارد دانشگاه شده اند، مجاز به ثبت نام نقل و انتقال نخواهند بود.

ثبت نام در فرآیند نقل و انتقال دانشجویان ایثارگر ۱۴۰۳ چگونه انجام می شود؟‌

ثبت نام در این فرآیند به شکل کاملا اینترنتی از طریق سامانه shahed.saorg.ir در زمان مقرر انجام خواهد شد.

شرایط انتقال دانشجویان ایثارگر در دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ به چه شکل است؟‌

شرکت در این فرآیند نیازمند داشتن یک سری ضوابط است که این شرایط به طور مفصل در این مطلب بررسی شد.

نظرات

7 دیدگاه دربارهٔ «شرایط انتقالی فرزندان ایثارگر دانشگاه ها + بخشنامه ۱۴۰۳»

 1. Avatar photo Zahra گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من پدرم ایثارگر هستن و من ترم یک دانشگا هستم(در مقطع کارشناسی پیوسته از طریق کنکور قبول شدم) شرایط انتقالی به چه صورت هست؟
  دانشگاهی که قبول شدم دانشگاه فنی هست ولی چون کاردانی نیستم میتونم به هر دانشگاهی انتقالی بگیرم ولی نمیدونم شرایطش برای فرزندای ایثارگ به چه صورته؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای گرفتن انتقالی با سهمیه ایثارگران باید دانشگاه هایی که همتراز ویا سطح پایین تری نسبت به دانشگاه مبدا داشته باشند انتقالی صورت میگیرد و شما باید در سایت رسمی مخصوص به انتقالی درخوایت دهید تا با شما موافقت شود و همچنین باید دارای شرایط انتقالی هم باشید به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد اقای رضایی داخلی 109 در ساعات17 الی 223 روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 2. Avatar photo M گفت:

  سلام ، شرایط انتقالی برای نوه جانباز هم صدق میکنه؟

 3. Avatar photo ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم مهر ۱۴۰۲ کارشناسی ناپیوسته حسابداری دانشکده فنی دختران کرج هستم ،قبولی در این رشته ودر این مقطع با شرط معدل بود. سهمیه ۵ درصد ایثارگرم دارم ،برای درخواست مهمان باید در چه سایتی ثبت نام کنم .

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. درخواست دانشجویان سراسری دانشکده های فنی در سامانه گلستان انجام میشود.

 4. Avatar photo محمدسروش گفت:

  اگر نظر به بخش نامه باشه اولا شاهد و ایثارگر در سایت وزارت علوم باید درخواست بدن ک میفته خرداد دوما قانون ثبت توی سایت برای ایثارگر ورداصته شده و الان نامه میزنن برای دانشگاه ها

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   باید از سامانه سجاد اقدام به این عمل نمایید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • اعتراض به نمرات در سایت هم آوا

  راهنما جامع اعتراض به نمرات در سایت هم آوا – ایران تحصیل

  یکی از بحث‌انگیزترین سوال های دانشجویان علمی کاربردی نحوه اعتراض به نمرات در سایت هم آوا می‌باشد. به طوری که آن‌ها قصد دارند بدانند چگونه به نمرات دریافتی خود در آزمون‌های پایان ترم اعتراض کنند تا استادان در نمرات آن‌ها...
 • عواقب مشروط شدن در دانشگاه

  عواقب مشروط شدن در دانشگاه 1403 {دولتی، آزاد و پیام نور}

  از عواقب مشروط شدن در دانشگاه در سال 1403 شامل محدودیت در انتخاب واحد نیمسال تحصیلی بعد است. به این ترتیب طبق قانون در همه دانشگاه‌های سراسری، آزاد، پیام نور و علمی کاربردی کشور اگر معدل کل پایان‌ ترم یک...
 • اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

  اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۳ + زمان و نحوه مشاهده

  نتایج آزمون لیسانس به پزشکی دو هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می‌شود. رشته پزشکی پر متقاضی‌ترین رشته گروه آزمایشی علوم تجربی است؛ سالانه دانشجویان زیادی برای قبولی در دانشگاه‌های سراسری پذیرای ورود به این رشته هستند؛ اما تنها تعداد...
 • سایت گلستان دانشگاه پیام نور

  سایت گلستان دانشگاه پیام نور + ورود به سامانه

  سایت گلستان دانشگاه پیام نور به نشانی reg.pnu.ac.ir با هدف مکانیزه کردن فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشجویان، خدمات غیرحضوری و اینترنتی متعددی را فراهم آورده است. به این ترتیب دانشجویان می‌توانند با ورود به سامانه آموزشی پیام نور از خدماتی...
تماس با مشاور