ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

انتخاب واحد در سامانه بوستان فنی حرفه ای

انتخاب واحد در سامانه بوستان فنی حرفه ای
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دانشگاه فنی حرفه ای یکی از مهم ترین مراکز آموزشی کشور است که برای تسریع در انجام امور دانشجویان، سایت بوستان را ایجاد کرده است. در واقع، این سایت امکانات زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که یکی از مهم ترین این خدمات، انتخاب واحد در سامانه بوستان فنی حرفه ای می باشد. دانشجویان دانشگاه فنی حرفه ای، پیش از آغاز هر نیمسال تحصیلی می توانند از طریق این سایت، فرایند انتخاب واحد را انجام دهند. اگر شما هم جز این دانشجویان هستید، با کمک راهنما انتخاب واحد سایت بوستان، به راحتی می توانید این فرایند را انجام دهید. برای آشنایی با نحوه انتخاب واحد در این سامانه، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

 

📣 اطلاعیه 📣

سایت بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای به نشانی اینترنتی bustan.tvu.ac.ir، برای کلیه دانشجویان دانشگاه های فنی و حرفه ای در سراسر کشور قابل دسترس می باشد.

 

معرفی سایت بوستان فنی حرفه ای

پیش از آن که بخواهیم شما عزیزان را با نحوه انتخاب واحد در سامانه بوستان فنی حرفه ای آشنا کنیم، قصد داریم تا شما را با این سامانه و امکانات آن آشنا نماییم. دانشگاه فنی و حرفه ای یکی از مراکز مهم آموزشی کشور می باشد که هر ساله دانش آموختگان زیادی در رشته های تحصیلی مختلف از این موسسه فارغ التحصیل می شوند. در راستای توسعه زیر ساخت های آموزش الکترونیک و تسهیل انجام امور دانشجویان، دانشگاه فنی و حرفه ای دست به راه اندازی سامانه بوستان نموده است.

سامانه بوستان به نشانی bustan.tvu.ac.ir، به عنوان یک سیستم نظام مند و کارا، انجام کلیه امور دانشجویی در ابعاد مختلف را از طریق اینترنت ممکن کرده است که نتیجه آن عدم اتلاف وقت و تسهیل امور آموزشی، پژوهشی و فرهنگی محصلان می باشد. این سامانه از نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت دارای بخش های متنوعی می باشد که لازم است کلیه دانشجویان از خدمات و بخش های ارائه شده در این سایت مطلع باشند تا در صورت نیاز بتوانند از این سایت استفاده کنند. انتخاب واحد، حذف و اضافه، مشاهده کارنامه تحصیلی، انجام امور مالی و… جز خدمات این سایت هستند.

 

معرفی سایت بوستان فنی حرفه ای

 

زمان انتخاب واحد در سامانه بوستان فنی حرفه ای

شرکت در کلاس های درسی هر نیمسال تحصیلی دانشگاه فنی حرفه ای مستلزم انتخاب واحد های درسی مورد تقاضا در هر نیمسال می باشد. به عبارتی دیگر می توان گفت که شما عزیزان در هر مقطع آموزشی و در هر رشته ای که درس می خوانید، باید در آغاز هر نیمسال تحصیلی، دروس مورد نظر خودتان را برای آن ترم، مطابق با چارت درسی خود انتخاب کنید. لازم به ذکر است تا بدانید که زمانبندی انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای در سامانه بوستان اطلاع رسانی می شود و شما باید طبق زمانبندی مربوط به رشته و سال ورودی خود ، وارد سایت شوید و انتخاب واحد را انجام دهید. زمان انتخاب واحد در سامانه بوستان فنی حرفه ای، برای ترم مهر، تابستان و بهمن، به شرح زیر می باشند: 

 

🎓 ترم تحصیلی 🎓 🕒 زمان انتخاب واحد 🕘
ترم مهر  15 الی 30 شهریور
ترم تابستان 11 الی 23 تیر 
ترم بهمن  10 الی 22 بهمن 

 

👈 برای اطلاع دقیق از زمان انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای، بر روی لینک کلیک کنید. 👉

 

نحوه انتخاب واحد در سامانه بوستان فنی حرفه ای

شما دانشجویان عزیز پس از اطلاع از زمان انتخاب واحد در سامانه بوستان فنی حرفه ای، در زمان مقرر می توانید واحدهای درسی مدنظر خود را انتخاب نمایید. برای انتخاب واحد در این سامانه، شما باید مراحلی را طی نمایید که این مراحل، در هر یک از ترم های تحصیلی، ثابت هستند. به عبارتی دیگری می توان گفت که نحوه انتخاب واحد در سامانه بوستان فنی حرفه ای در ترم تابستان، مهر و بهمن کاملا یکسان می باشند و فقط دروسی که انتخاب می کنند متفاوت هستند. برای آشنایی با راهنما انتخاب واحد سایت بوستان در ادامه مقاله با ما همراه باشید. 

 

راهنما انتخاب واحد سایت بوستان 

📌 شما عزیزان برای انجام فرایند انتخاب واحد در سامانه فنی حرفه ای، ابتدا باید وارد سایت bustan.tvu.ac.ir، شوید.

📌 در مرحله بعد، شما عزیزان باید در کادرهای مربوطه، کد ملی و کلمه عبور را وارد کنید. سپس از وارد کردن این اطلاعات، باید متن تصویری امنیتی را نیز در کادر مربوطه وارد نمایید.

 

 

نحوه انتخاب واحد در سامانه بوستان فنی حرفه ای

 

📌 پس از وارد شدن به سایت، شما باید یکی از گزینه های ورود دانشجو را انتخاب کنید. 

 

راهنما انتخاب واحد سایت بوستان 

 

 

📌در مرحله چهارم، شما باید از منوی سمت راست، بر روی گزینه « انتخاب واحد » کلیک کنید. 

 

 

راهنمای تصویری انتخاب واحد در سامانه بوستان فنی حرفه ای

 

📌 این مرحله، اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید گزینه های « کلاس درس از تمامی دانشکده ها / گروه ها » برای اخذ دروس مشترک بین رشته ها و ارائه شده در دانشکده، « کلاس درس از دانشکده دانشجو » برای اخذ دروس عمومی و « کلاس درس از دروس رشته دانشجو » برای اخذ دروس تخصصی را انتخاب نمایید. 

📌  در این مرحله، شما پس از انتخاب دروس دلخواه خود (بر اساس چارت تحصیلی ) باید گزینه « ثبت » را انتخاب کرده و پس از آن، بر روی عبارت « بستن ثبت نام توسط دانشجو » کلیک کنید. 

 

 

حذف و اضافه واحدهای هر ترم دانشگاه فنی حرفه ای

اگر جز دانشجویان پذیرفته شده در مقطع کارشناسی و یا کاردانی در دانشگاه فنی حرفه ای هستید، در دو مدت زمان دارید تا در این دانشگاه انتخاب واحد کنید. اولین زمانی که برای انتخاب واحد در نظر گرفته می شود، مدت زمانی است که شما دانشجویان می توانید انتخاب واحد خود را در سایت انتخاب واحد دانشگاه فنی و حرفه ای انجام دهید. در بعضی از موارد امکان دریافت واحد برای شما دانشجویان در مدت زمان انتخاب واحد وجود ندارد و شما الزامی است که از طریق مدت زمانی که برای حذف و اضافه در نظر گرفته می شود، تعداد واحدهای مورد نظر خود را اخذ کنید. مدت زمان حذف و اضافه توسط دانشگاه تعیین می شود و لازم است که شما در این مهلت زمان حداکثر و حداقل تعداد واحدهای مجاز برای هر نیمسال را رعایت کنید تا مشکلی برای انتخاب واحد، پیش نیاید.

 

مشاوره انتخاب واحد در سامانه بوستان فنی حرفه ای 

شما دانشجویان عزیز بهتر است که برای انتخاب واحد در این سامانه، از راهنما انتخاب واحد سایت بوستان کمک بگیرید. اما، اگر به هر دلیلی نتوانستید که با راهنما انتخاب واحد سایت بوستان ارتباط برقرار کنید؛ نگران نباشید. زیرا می توانید از مشاوران آگاه و با تجربه ما در ایران تحصیل کمک بگیرید. آن ها شما را با تمامی دروسی که باید در هر ترم تحصیلی اخذ نمایید، آشنا می کنند. علاوه بر این، اگر در زمان انتخاب واحد با مشکلی رو به رو شدید، فورا آن ها را رفع کرده و شما را یاری می نمایند. 

 

 

مشاوره انتخاب واحد در سامانه بوستان فنی حرفه ای 

 

جدیدترین اخبار سایت فنی حرفه ای

📝 موافقت کمیسیون آموزش با برنامه ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی کار

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس ضمن قرائت گزارش کمیسیون متبوعش در خصوص برنامه و صلاحیت مرتضوی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از موافقت این کمیسیون با وزیر پیشنهادی خبر داد.

📝 امضاي تفاهم نامه مشترک با سازمان آموزش فني و حرفه‌ اي براي ساخت مسکن

به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا فخاری رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه جایگاه و رتبه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ ای کشور در ارتقای دانش سطح عمومی و حرفه ای ممتاز است، گفت: همکاری ما در این تفاهم نامه می‌ تواند از طریق اجاره 99 ساله، مشارکت یا فروش اقساطی زمین انجام شود.

📝 مراکز فنی و حرفه‌ای آسیب دیده از زلزله در خوی بازسازی می‌ شود

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ ای کشور گفت: مراکز آموزش فنی و حرفه‌ ای شهرستان خوی که در زلزله دو هفته قبل آسیب دیده‌ اند، بازسازی می‌ شوند.

📢 اطلاعیه 📢

کلیه اطلاعات مربوط به دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای برای ورود به سایت بوستان فنی به نشانی bustan.tvu.ac.ir ثبت می شوند و دانشجویان می توانند بر اساس اطلاعات ثبت شده در این سامانه و وارد کردن کد ملی و رمز عبور اختصاصی خود به این سایت وارد شوند.

 

📜خلاصه مطالب 📜

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با زمان و نحوه انتخاب واحد در سامانه بوستان فنی حرفه ای آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که برای انجام این کار بهتر است تا از راهنما انتخاب واحد سایت بوستان و یا مشاوران ما در ایران تحصیل یاری بگیرید. علاوه بر این، فراموش نکنید که حتما در زمان مقرر برای انتخاب واحد اقدام کنید. اما، اگر به هر دلیلی نتوانستید در آن زمان اقدام کنید، می توانید در زمان حذف و اضافه واحدهای درسی را اخذ نمایید. اگر در هر یک از مراحل با مشکلی رو به رو شدید، با همکاران ما تماس گرفته و یا برای ما کامنت بگذارید. 

 

📥 برای دانلود پی دی اف مقاله، کلیک کنید. 📥

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای چگونه انجام می شود؟

انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای به صورت الکترونیکی از طریق سایت انجام می شود.

انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای از طریق کدام سامانه انجام می شود؟

انتخاب واحد در سامانه بوستان فنی حرفه ای به نشانی الکتریکی bustan.tvu.ac.ir انجام می گردد. 

نحوه انتخاب واحد در سایت بوستان چگونه است؟

مراحل انتخاب واحد در این سامانه، به صورت کامل در مقاله بیان شده است؛ لطفا مقاله را مطالعه کنید. 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور