ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی 1403 + مشاهده جواب

اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

داوطلبان بعد از شرکت در گزینش حضوری، اکنون باید منتظر اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی در سال 1403 باشند. پس از ثبت نام برای استخدام نیروی هوایی ارتش و مراحل لازم گزینش عملی و غیرعملی آن، نوبت به اعلام نتایج و مشاهده آن است. شرکت‌کنندگان برای مشاهده جواب درجه داری نیرو هوایی باید منتظر پیامک یا تماس تلفنی بمانند.

در حال حاضر سایت واحدی وجود ندارد؛ بنابراین اسامی پذیرفته شدگان نیرو هوایی ارتش از طریق یکی از دو روش تماس تلفنی و یا پیامک اعلام می‌شود. البته داوطلبان می‌توانند از طریق اداره گزینش و استخدام جمهوری اسلامی ایران نتایج را پیگیری کنند تا از زمان دقیق آن مطلع شوند.

انتشار فراخوان نیروی هوایی ارتش

هر سال نیروی هوایی ارتش به منظور تکمیل کادر نظامی، علمی و تجربی خود فراخوانی مبنی بر استخدام افراد توانمند و باانگیزه در سایت aja.ir منتشر می‌کند. داوطلبانی که دارای شرایط ذکر شده در فراخوان هستند، با تکمیل فرم نام نویسی و درج تمامی اطلاعات خواسته شده، آپلود مدارک و بعد شرکت در گزینش می‌توانند شانس خود را برای قبولی در نیروی هوایی ارتش امتحان کنند.

معمولا زمان انتشار فراخوان نیروی هوایی ارتش مشخص نیست و افراد باید از سایت مربوطه اخبار و اطلاعیه‌ها را پیگیری کنند. البته در سال‌های گذشته زمان انتشار فراخوان در پاییز و زمستان بوده است؛ اما باز هم نمی‌توان تاریخ دقیقی برای آن مشخص کرد. همانطور که گفتیم بعد از انتشار فراخوان، داوطلبان مستعد و دارای شرایط ذکر شده باید مدارک خود را در سامانه قرار دهند تا بعد از بررسی‌های لازم توسط مسئولین مربوطه، منتظر اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی شوند.

زمان اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی 1403

در حال حاضر، هر سال نیروی هوایی ارتش به منظور جذب افراد توانمند در رده‌های افسری، درجه داری و کارمندی؛ فراخوانی در بازه زمانی نامشخص منتشر می‌کند. این ارگان از بین داوطلبان انتقلابی، باانگیزه، بامهارت و مومن که دارای شرایط ذکر شده در فراخوان هستند، کسانی که بیشترین امتیاز را داشته باشند را نیز استخدام می‌کند. تاریخ ثبت نام از 1 تا 15 تیر ماه است، زمان اعلام نتایج درجه داری نیرو هوایی پس‌از برگذاری آزمون از طریق پیامک برای پذیرفته شدگان ارسال می‌شود

توجه بفرمایید که در حال حاضر تاریخ دقیقی برای اعلام نتایج از سوی نهاجا اعلام نشده است.

نوع استخدام نیروی هوایی ارتش به صورت پیمانی است و رشته‌هایی که ظرفیت خالی دارند و از بین داوطلبان آن رشته‌ها اقدام به تامین ارگان نیروی هوایی می‌کنند در فراخوان آمده است. همچنین مقطع مورد نظر برای هر رشته مشخص شده تا فقط داوطلبانی که دارای شرایط درج شده هستنند برای ارسال مدارک و تکمیل مراحل ثبت نام اقدامات لازم را انجام دهند.

بعد از انجام تمامی این مراحل نوبت زمان اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی است. افراد بعد از انجام گزینش به دنبال مشاهده نتایج درجه داری نهاجا و لیست قبول‌شدگان هستند؛ اما متاسفانه زمان دقیقی برای اعلام نتایج وجود ندارد و افراد باید منتظر دریافت پیامک یا تماس از سوی ارگان نیروی هوایی باشند تا در صورت قبولی مراحل بعدی را برای شروع کار طی کنند.

زمان اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی

مدارک لازم بعد از مشاهده نتایج درجه داری نهاجا

پس از اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی، پذیرفته‌شدگان باید برای انجام مراحل نهایی، مصاحبه و مشاهده و بررسی نهایی مدارک خواسته شده به مراکز تعیین شده مراجعه کنند تا بتوانند بعد از آن به استخدام کامل نیرو هوایی دربیایند. همانطور که گفتیم، این ارگان برای تکمیل کادر نیروهای نظامی، علمی و تخصصی خود به کارمندان جدید و باتجربه نیاز دارد که افراد دارای شرایط بعد از مشاهده و بررسی فراخوان باید ثبت نام خود را انجام دهند و مدارک لازمه را ارسال کنند.

به این ترتیب مدارک عمومی و اختصاصی که داوطلب مستعد و دارای احراز شرایط ابتدا ارسال کرده است و اکنون برای تکمیل یا بررسی مجدد آن باید بعد از اعلان نتایج به مرکز مربوطه مراجعه کند، شامل موارد زیر است:

مدارک عمومی استخدام درجه داری نهاجا

مدارک عمومی برای استخدام درجه داری نهاجا که از سوی این ارگان مشخص و اعلام می‌شود، همانند مدارک استخدام نیروی زمینی ارتش عبارت است از:

 • اصل یا کپی گواهی پایان خدمت یا معافیت از خدمت(برای آقایان)
 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • اصل و کپی آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • چند قطعه عکس پرسنلی 4*3
 • اصل و کپی آدرس محل سکونت به همراه کدپستی
 • اصل و کپی مدارک مربوط به ایثارگری یا جانبازی(در صورت داشتن آن)
 • اصل و کپی عدم سابقه کیفری و قضایی

مدارک لازم بعد از مشاهده نتایج درجه داری نهاجا

مدارک اختصاصی استخدام درجه داری نهاجا

علاوه بر ارائه مدارک عمومی بعد از اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی، نوبت بررسی مدارک اختصاصی است که شامل موارد زیر می‌شود:

 • اصل و یا کپی مدارک فنی و حرفه‌ای
 • اصل و کپی مدارک علمی یا ورزشی
 • اصل و کپی مدارک تسلط بر زبان‌های خارجی
 • گواهی شرکت در فعالیت‌های انتقلابی یا راهیان نور

نحوه اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی 1403

اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی شامل دو مرحله است. در مرحله اول داوطلبان و علاقه‌مندان به قبولی در گزینش پدافند نیروی هوایی ارتش، باید ثبت نام خود را در دفاتر مربوطه انجام دهند و مدارک گفته شده را در صورت داشتن شرایط اسخدام ارتش، ارسال کنند. بعد از بررسی‌های دقیق مدارک و اطلاعات خواسته شده از هر فرد، اسامی پذیرفته‌ شدگان نیرو هوایی ارتش از طریق تماس تلفنی یا پیامک اعلام می‌شود.

به این ترتیب، در حال حاضر هیچ سایت رسمی برای اعلام نتایج آنلاین وجود ندارد؛ اما به احتمال زیاد به‌زودی سامانه‌ای برای مشاهده جواب درجه داری نیروی هوایی تاسیس شود. در صورت راه‌اندازی این سایت، می‌توانید به آدرس الکترونیکی آن در این بخش دسترسی پیدا کنید. پس اکنون داوطلبان برای بررسی نتایج باید منتظر بمانند تا از طریق پیامک یا تماس تلفنی به آن‌ها قبولی یا عدم قبولی در نیروی هوایی ارتش اعلام شود.

مرحله دوم اعلام نتایج، مصاحبه حضوری و بررسی مجدد مدارک است. در این مرحله فرد باید به مرکز گفته شده شده مراجعه کند و بعد از مصاحبه حضوری و پاسخ به سوالات، منتظر اعلام نتایج نهایی بماند. به غیر از دو روش نام برده شده برای پیگیری، داوطلبان برای پیگیری وضعیت نتایج خود می‌توانند با دفاتر نمایندگی نیرو هوای استان محل سکونت خود تماس بگیرند و یا به آن مراجعه کنند.

البته این راه ممکن است کمی طولانی و سخت باشد، به همین خاطر بهتر است افراد منتظر نتایج بعد از ثبت نام بمانند. این نتایج معمولا به‌فاصله یک هفته تا ده روز اطلاع‌رسانی می‌شود.

نحوه اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی

مشاوره اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی

زمان دقیق انتشار فراخوان برای استخدام نیروی هوایی مشخص نیست. به همین خاطر بهتر است افراد از کانال‌های رسمی و سایت نیروی هوایی ارتش aja.ir اخبار و اطلاعیه‌ها را پیگیری کنند. بعد از انتشار فراخوان؛ افراد می‌توانند به زمان دقیق ثبت نام، شرایط، مدارک و سایر نکات دسترسی داشته باشند و براساس آن برای نام نویسی و شرکت در گزینش اقدام کنند.

هنوز برای اعلام نتایج اولیه هیچ سامانه رسمی در نظر گرفته نشده است. به همین خاطر متقاضیان باید منتظر تماس تلفنی یا پیامک از سوی این ارگان باشند تا در صورت قبولی وارد مرحله بعد شوند. در مرحله بعد متقاضیان باید برای مصاحبه حضوری و پاسخ به سوالات عقیدتی، علمی و تخصصی به محل برگزاری استخدام مراجعه کنند.

اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی ارتش برای مرحله نهایی استخدام یا از طریق سایت aja.ir است یا با تماس تلفنی و پیامک وضعیت قبولی به متقاضی اطلاع داده می‌شود. زمان اعلام نتایج بین یک هفته تا ده روز است. مدارکی که داوطلبان باید در مصاحبه حضوری همراه خود داشته باشند، شامل کارت ملی، شناسنامه، گواهی پایان خدمت یا معافیت و موارد دیگر است.

برای دانلود PDF اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مدارک اختصاصی استخدام درجه داری نهاجا چیست؟

اسامی پذیرفته شدگان نیرو هوایی ارتش باید اصل و یا کپی مدارک فنی و حرفه‌ای، اصل و کپی مدارک علمی یا ورزشی، اصل و کپی مدارک تسلط بر زبان‌های خارجی و گواهی شرکت در فعالیت‌های انتقلابی یا راهیان نور داشته باشند.

آیا استخدام نیرو هوایی ارتش سامانه دارد؟

خیر، اعلام نتایج درجه داری نیروی هوایی سامانه ندارد، و بعد از آزمون مراحل بعدی طی پبامک به داوطلبان اعلام می‌گردد.

تاریخ ثبت نام درجه داری نیروی هوایی چه تاریخی است؟

تاریخ ثبت نام از 1 تا 15 تیر ماه است، زمان اعلام نتایج درجه داری نیرو هوایی پس‌از برگذاری آزمون از طریق پیامک برای پذیرفته شدگان ارسال می‌شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شرایط استخدام معلم پرورشی آموزش پرورش 1403

  شرایط استخدام معلم پرورشی آموزش پرورش 1403 – رشته و مدرک

  شرایط استخدام معلم پرورشی شامل شرایط سنی جدید، تاثیر متفاوت مراحل مختلف جذب و تغییرات در مواد و منابع آزمون هستند. شرایط سنی جدید به گونه‌ای است که داوطلبان باید بین ۲۰ تا ۴۰ سال سن داشته باشند و دارای...
 • منابع آزمون استخدامی بانک پارسیان 1403 + بانک سوال و جزوه pdf

  منابع آزمون استخدامی بانک پارسیان که دومین بانک خصوصی ایرانی است در این مقاله شرح داده خواهد شد، بانک پارسیان شرکتی از نوع خدمات مالی و بانکداری ایرانی است که با در اختیار داشتن ۳۴۸ شعبه بانکداری، با عنوان بانک‌...
 • انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی

  مشاوره انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی 1403 + راهنما قبولی 100%

  انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی یکی از مهم‌ترین مراحل در مسیر تحصیلی و حرفه‌ای دندانپزشکان است. در این مرحله، دانشجویان دندانپزشکی که دوره عمومی خود را به پایان رسانده‌اند، می‌توانند به تخصص‌های مختلف دندانپزشکی وارد شوند. انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی نیازمند...
 • نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

  اعلام نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی 1403 + زمان sanjeshp.ir

  نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی سال 1403 در اوایل ماه مهر منتشر خواهد شد. این نتایج بر روی سایت رسمی سازمان سنجش به آدرس sanjeshp.ir دستیاری دندانپزشکی قرار خواهد گرفت تا داوطلبان بتوانند در اسرع وقت اطلاعات لازم را دریافت کرده...
تماس با مشاور