ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری ۱۴۰۳

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۰ خرداد ۱۴۰۳
اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری ۱۴۰۳ مشخص شد. آن دسته از متقاضیانی که در آزمون های کمک پرستاری شرکت داشته اند، می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه علوم پزشکی شهرستان یا استانی که در آزمون آن شرکت نموده اند، نسبت به مشاهده جواب آزمون کمک پرستاری اقدام کنند. گفتنی است که اشخاصی که نام آن ها در لیست اسامی پذیرفته شدگان آزمون کتبی کمک پرستاری قرار دارد، بایستی خود را برای آزمون مرحله عملی آماده کنند.

با توجه به متغیر بودن زمان و محل اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری هر کدام از واحدها، چنانچه می خواهید از تاریخ دقیق دریافت نتیجه آزمون خود مطلع شوید، می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس گرفته و راهنمایی های لازم جهت شرکت در مصاحبه، آزمون عملی و … را دریافت نمایید.

زمان اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری

جواب آزمون کمک پرستاری

کسب گواهینامه پرستاری و شاغل شدن در این حرفه نیازمند طی کردن یک پروسه خاص است که از جمله آن می توان به کسب نمره حد نصاب در آزمون اشاره کرد. افرادی که در دوره آموزشی شرکت کرده، در پایان بایستی در چند آزمون کتبی، عملی و مصاحبه با موفقیت عبور کنند. به همین دلیل، اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون کتبی کمک پرستاری برای متقاضیان از اهمیت خاصی برخوردار است.

طبق روال مرسوم، اسامی پذیرفته شدگان آزمون کمک پرستاری در یک زمان و به طور هماهنگ اعلام نمی شود. بلکه هر کدام از واحدها به طور مستقل و در زمان معینی در سایت خود، لیست قبول شدگان را در قالب یک جدول منتشر می کنند.

گذشته از این، در مرحله اول جواب آزمون کتبی کمک پرستاری در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت تا پذیرفته شدگان برای مرحله مصاحبه حضوری فراخوانده شوند. بنابراین، توصیه می شود که متقاضیان گرامی از سایت حوزه آزمون خود پیگیر اخبار بوده تا نتیجه را بموقع دریافت کنند.

دلیل اهمیت این امر در آن است که غالبا سایت های مربوطه، بعد از انتشار اعلام نتایج آزمون کتبی کمک پرستاری ، تاریخ آزمون عملی را نیز اطلاع رسانی می کنند. مسلما فرد در بازه زمان ذکر شده برای آزمون عملی مراجعه نکند، قبولی وی کان لم یکن تلی خواهد شد.

اگر می خواهید از هزینه دوره کمک پرستاری مطلع شوید، وارد شوید

نحوه اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری

از آنجا مشاهده لیست پذیرفته شدگان کتبی یا نهایی آزمون کمک پرستاری به صورت اینترتی می باشد، نیازی به مراجعه حضوری داوطلبان نیست. برای این منظور لازم است که هرشخص ابتدا آدرس سایت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان محل آزمون خود را در موتور جستجو گر وارد کرده و سپس در قسمت های مربوطه، بر روی اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری کلیک نماید.

در صفحه بعدی اسامی پذیرفته شدگان به نمایش در خواهد آمد. البته اسامی معمولا به تعداد دو برابر ظرفیت و یا یک و نیم برابر ظرفیت اعلام می شوند. در لیست ذکر شده، علاوه بر نام و نام خانوادگی فرد، نام پدر، و رشته وجود دارد.

علاوه بر این، در مرحله نتیجه آزمون کتبی، در مقابل نام هر شخص نمره کسب شده و یا وضعیت قبولی از نظر ” اصلی – ایثارگر”، ” اصلی”، ” ذخیره اول”، ” ذخیره دوم”، “ذخیره سوم”، ” ذخیره چهارم” و … نوشته شده است.

جهت اطلاع از کمک پرستاری یکساله روی لینک کلیک کنید.

مدارک لازم برای راستی آزمایی پذیرفته شدگان آزمون کمک پرستاری

پس از اینکه اسامی پذیرفته شدگان آزمون کمک پرستاری اعلام گردید، افراد مذکور بایستی با به همراه داشتن یک سری مدارک برای راستی آزمایی به واحد مربوطه مراجعه نماند.

داوطلبان توجه داشته باشند که در صورت نقص در مدارک های خواسته شده یا عدم اعتبار آن ها، قبولی وی لغو خواهد گردید و عواقب آن متوجه خود فرد است. در ادامه لیست این مدارک را با هم مشاهده می کنیم. ذکر این نکته نیز ضروری است که در برخی از مراکز احتمال دارد که مدارک مورد نیازشان در یک یا چند مورد با لیست زیر متفاوت باشد. اما ما برای رفاه حال متقاضیان گرامی سعی می کنیم، عمومی ترین مدارک مورد نیاز را قید کنیم.

 • اصل و رونوشت مدرک تحصیلی متقاضی به همراه معدل
 • سه قطعه عکس با کیفیت
 • کارت عضویت در صورت عضویت در هلال احمر، بسیج و …
 • اصل و رونشت مدرک کمک پرستاری که فرد در طی دوره یکساله از سوی معاونت پرستاری وزارت بهداشت دریافت نموده است.
 • اصل و رونوشت هر دو طرف کارت ملی
 • اصل و رونشت همه صفحات شناسنامه
 • اصل و کپی کارت پایان خدمت و یا مدارک نشان دهنده معافیت دائم از خدمت برای آقایان
 • مدارکی که نشان دهنده برخورداری از سهمیه ایثارگران است ( ویژه افرادی که متقاضی سهمیه ایثارگران بوده اند).
 • مدارک نشان دهنده بومی بودن ( اگر فرد از بومی بودن همسر خد استفاده می کند، بایستی کپی همه صفحات شناسنامه همسر را ارسال کند)
 • در صورت داشتن تجربه قبلی در کارهایی شبیه به کمک پرستاری مدارک موجود ( اعم از گواهی پایان طرح یا گواهی اشتغال بکار شاغلین) بایستی ارائه شود.
 • ارائه گواهینامه مهارت های هفتگانه کامپیوتر در صورت برخورداری
 • ارائه رزومه علمی ( در صورت داشتن مقالات علمی یا تالیفات علمی مرتبط با کمک پرستاری)
 • ارائه مدارک دال بر کسب رتبه برتر در حیطه های علمی، فرهنگی، ورزشی و قرآنی در سطح شهرستانی، استانی یا کشوری
 • ارائه مدارک نشان دهنده همکاری با نهادهای انقلابی

برای آشنایی با منابع آزمون کمک پرستاری سال جاری وارد لینک قرمز شوید

نکاتی در مورد جواب آزمون کمک پرستاری

اسامی پذیرفته شدگان آزمون کمک پرستاری

در مورد اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری یک سری نکات وجود دارد که بهتر است متقاضیان گرامی قبول شده از آن اطلاع یابند.

 • پذیرفته شدگانی که مدارک خود را در مرحله راستی آزمایی به واحد مربوط ارائه می دهند، مورد بررسی قرار می گیرد. چنانچه تعداد افرادی که مدارک آن تایید شده است کمتر از حد نصاب باشد، از شرکت کنندگان به ترتیب نمره برتر دعوت شده و مدارک آن ها بررسی خواهد شد.
 • اگر افرادی که نام آن ها در لیست اسامی پذیرفته شدگان آزمون کمک پرستاری قرار داشته است، مدارک را در زمان مقرر به واحد تحویل ندهند به منزله انصراف خواهد بود و هیچ گونه اعتراضی از سوی آن ها پذیرفته نخواهد شد.
 • مدارکی که از سوی افراد پذیرفته در زمان انتشار جواب آزمون کمک پرستاری به واحد تسلیم می شود به منزله قبولی نهایی نبوده و باید مورد بررسی قرار گیرند.
 • ارائه مدارک راستی آزمایی تنها به صورا حضوری می باشد. افراد بایستی طبق زمانبندی در روز و ساعت در نظر گرفته شده در محل حاضر شوند.

چنانچه می خواهید از شهریه پرستاری بدون کنکور آگاه شوید، وارد لینک مربوطه شوید

تکمیل ظرفیت آزمون کمک پرستاری

علاوه بر ظرفیتی که هر کدام از مراکز برای جذب کمک پرستاری بصورت شرکتی اختصاص می دهند، ممکن است تعداد مشخصی را جهت تکمیل ظرفیت نیز معرفی کند.

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، بعد از اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری و مشخص شدن پذیرفته شدگان آزمون های کتبی و مصاحبه حضوری، نوبت به ارزیابی مدارک حضوری می رسد. چنانچه هسته گزینش و حراست دانشگاه، مدارک را به تایید نرساند، ضمن در نظر گرفتن سهمیه مورد نظر ( ایثارگری، جنسیت)، از افراد بعدی که نمره قبولی را کسب کرده اند، برای مصاحبه دعوت به عمل خواهد آمد.

اولویت قبولی با اشخاصی است که نمره برتر داشته و از شرایط لازم برخوردار باشند.

جهت آگاهی از زمان و نحوه ثبت نام پرستاری بدون کنکور لینک مربوطه را انتخاب کنید.

اعتراض به نتایج آزمون کمک پرستاری

در برخی از موارد ممکن است، بعد از اینکه شرکت کنندگان در آزمون کتبی جواب آزمون کمک پرستاری خود را دریافت کردند، آن را عادلانه ندانسته و خواستار تجدید نظر در آن باشند. برای چنین مواردی، تدبیری اندیشیده شده است تا متقاضیان درخواست خود را مبنی بر بازبینی آزمون مطرح کنند.

جهت اطلاع ازسامانه دوره های کمک پرستاری کلیک کنید.

برای این منظو، به طور معمول در هر کدام از سایت هایی که فراخوان ثبت نام کمک پرستاری منتشر شده است، یک تاریخ معینی در نظر گرفته می شود تا افراد متقاضی شکایت کتبی خود را در موعد مقرر به مسئولین و نهادهای مربوطه ارائه دهند.

داوطلبان بایستی در مهلت مشخص شده، درخواست مربوطه را تسلیم کنند، در غیر این صورت اعتراض آن ها به هیچ وجه ترتیب اثر نخواهد داده شد. نتایج اعتراضات نیز بعد از چند روز برای متقاضیان اطلاع رسانی خواهند شد.

جهت آگاهی از لیست شهرهای پرستاری بدون کنکور لینک مربوطه را انتخاب نمایید.

اقدامات پس از قبولی در آزمون کتبی

مرحله بعد از انتشار اسامی پذیرفته شدگان آزمون کمک پرستاری ، نوبت به شرکت کردن در آزمون عملی می رسد. همچون سایر مراحل ذکر شده در پاراگراف های قبل، فراخوانی با محتوای زمان و مکان برگزاری آزمون عملی منتشر می شود.

در این اطلاعیهف ساعت و روز حضور در مرکز جهت انجام آزمون عملی قید گردیده است و متقاضیان می بایست با در دست داشتن مدارک لازم به محل مراجعه کنند. البته، ممکن است تاریخ رجوع لیست ها با یکدیگر متفاوت باشد.

زمان اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری نیز بسته به سیاست های هر کدام از دانشگاه ها با دیگری فرق داشته و مجددا به صورت اینترنتی خواهد بود.

چنانچه می خواهید از رتبه لازم برای قبولی در رشته های پیراپزشکی آگاه شوید، وارد لینک شوید.

مشاوره مشاهده جواب آزمون

حال که در مورد اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری اطلاعات کافی را به دست آوردیم، خوب است که چند نکته مهم را در نظر داشته باشیم. ابتدا اینکه اگر در این آزمون پذیرفته نشده اید، جای نگرانی نیست و می توانید مجددا یک بار دیگر برای ثبت نام اقدام کنید. البته توجه داشته باشید که اگاهی از منابع آزمون بسیار اهمیت دارد و بسیاری از سوالات از این کتب طراحی می گردند. بعلاوه، محتوای دوره یکساله نیز خود منبع دیگر سوالات خواهد بود. بنابراین، اگر می خواهید نمره بالایی به دست بیاورید، حتما این موارد را مد نظر داشته باشید.

نکته مهم دیگر آنکه، احتمال جذب افراد قبول شده نهایی در لیست اسامی پذیرفته شدگان آزمون کمک پرستاری بسیار بالا است. اما این جذب به مفهوم استخدام نبوده و منظور این است که فرد به صورت نیروی شرکتی مشغول به کار خواهد شد. با این حال، چنانچه مایل به شروع کار در این عرصه هستیدف حتما آگهی جذب استان محل زندیگ خود را پیگیری کنید.

جهت آشنایی با پردرآمدترین رشته های پیراپزشکی ایران کدام اند؟ لینک قرمز را لمس کنید

خلاصه مطالب

در این مقاله توضیح دادیم که اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری به چه نحوی است و بعد از انتشار اسامی پذیرفته شدگان چه اقداماتی لازم است.

اگر شما نیز از متقاضیان ورود به دوره های کمک پرستاری هستید، می توانید در ابتدایی ترین مراحل نام نویسی، تا آگاهی از منابع، نحوه مطالعه، شرکت در آزمون، و شیوه مشاهده جواب آزمون کمک پرستاری از مشاوران ما کمک بگیرید. برای این منظور کافی است که از ساعت 8 صبح الی 12 شب در همه روزهای هفته با ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط

شهریه پرستاری بدون کنکور

لیست رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

اهمیت مشاوره کنکور پزشکی به صورت تضمینی

نمونه سوالات امتحانی کمک پرستاری

2.5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری چه زمانی است؟

هر کدام از دانشگاه های علوم پزشکی در شهرهای مختلف، نتایج آزمون کمک پرستار در زمان های متفاوتی منتشر می کنند. برای اطلاع از تاریخ دقیق آزمون خود می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای دریافت جواب آزمون کمک پرستاری به کجا مراجعه کنیم؟

متقاضیان بایستی برای این منظور به سامانه علوم پزشکی برگزار کننده آزمون خود مراجعه نمایند.

برای راستی آزمایی پذیرفته شدگان نتایج آزمون کمک پرستاری چه مدارکی لازم است؟

در این مقاله می توانید مدارک لازم جهت راستی آزمایی افراد ی که جزء اسامی پذیرفته شدگان آزمون کمک پرستاری هستند را مشاهده نمایند. 

آیا امکان اعتراض به نتایج آزمون کمک پرستاری وجود دارد؟

بله. داوطلبان می توانند در زمان های مقرر نسبت به ثبت اعتراض خود در سامانه مربوطه اقدام نمایند. 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شرایط استخدام آموزش و پرورش

  شرایط استخدام آموزش و پرورش + بخشنامه جدید 1403

  امروزه بسیاری از فارغ التحصیلان در رشته های مختلف به دنبال اطلاع از شرایط استخدام آموزش و پرورش هستند، چرا که فرهنگیان آموزش و پرورش و معلمان ساعات کمتری نسبت به کارمندان مشغول کار دارند و همچنین از حقوق بازنشستگی...
 • شرایط اخذ پروانه وکالت بدون آزمون

  شرایط اخذ پروانه وکالت بدون آزمون + قوانین 1403 | ایران تحصیل

  شرایط اخذ پروانه وکالت بدون آزمون اعلام شد. کلیه داوطلبان واجد شرایط می‌توانند بعد از کسب اطلاعاتی در رابطه با شرایط و ضوابط اخذ پروانه وکالت، اقدامات لازم را برای دریافت آن انجام دهند. دقت داشته باشید در صورت نداشتن...
 • دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری وکالت

  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری وکالت سال 1403

  داوطلبان رشته حقوق برای دریافت پروانه وکالت ابتدا باید جز واجدین شرایط باشند تا بعد برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون وکالت اقدام نمایند. دریافت کارت، به صورت الکترونیک و با استفاده از سامانه دریافت کارت ورود به جلسه...
 • ثبت نام آزمون وکالت

  ثبت نام آزمون وکالت 1403 + زمان، شرایط و مدارک

  ثبت نام آزمون وکالت توسط دو نهاد قوه قضاییه و دادگستری به صورت مجزا بر گزار می‌گردد و افرادی که قصد گرفتن پروانه وکالت دارند باید در این آزمون‌ها شرکت نمایند. طبق اطلاعیه جدید، متقاضیان ثبت نام در آزمون وکالت...
تماس با مشاور