ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

اشتباه در ثبت نام کنکور 1402 + رفع مشکل اینترنتی

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۲
اشتباه در ثبت نام کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اشتباه در ثبت نام کنکور می تواند باعث حذف متقاضی از کنکور گردد. در زمان ثبت نام فرد داوطلب باید تمامی اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد نماید و این مورد برای سنجش بسیار مهم و با اهمیت است. با توجه به اهمیت بالای اشتباه در ثبت نام اینترنتی کنکور، سازمان سنجش فرصت ویرایش مجددی نیز در اختیار داوطلبین قرار داده است که افراد می توانند در این بازه زمانی اطلاعات خود را ویرایش نمایند. ما در این مقاله تمامی اطلاعات مورد نیاز در باره این موضوع را گام به گام شرح دهیم و به صورت تصویری مراحل ویرایش را توضیح دهیم. اگر در ویرایش اشتباه در ثبت نام کنکور خود دچار مشکل هستید، می توانید از مشاورین ایران تحصیل کمک بگیرید. کافی است با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ از مشاورین ایران تحصیل درخواست مشاوره نمایید

 

اشتباهات ثبت نام کنکور 1402

برای ثبت نام در آزمون سراسری کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و آزمون دکتری تخصصی لازم است تمامی اطلاعات مقطع تحصیلی مانند معدل خود را به درستی وارد نمایید. این معدل با درصد های مختلف دارای تاثیر مثبت در این آزمون می باشد که در نتیجه و تراز کنکور داوطلب تاثیر می گذارد. گاه پیش می آید که داوطلبان معدل خود را در هنگام ثبت نام به صورت عمدی بالاتر وارد می کنند که این کار تخلف در آزمون محسوب شده و چنانچه رتبه خوبی را هم کسب نمایند، اجازه انتخاب رشته نخواهند داشت.

گاه نیز اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور کاملا غیر عمدی بوده و چنانچه داوطلب مجددا معدل خود را بررسی نکند، در زمان ثبت نام در دانشگاه و انتخاب رشته با مشکل رو به رو خواهد شد. برای جلوگیری از چنین اشتباهاتی لازم است تا با دقت بسیاری در این قبیل آزمون ها ثبت نام کنید؛ ولی اگر به هر دلیلی معدل خود را به اشتباه در سامانه ثبت کردید، این سامانه امکان ویرایش را برای شما در سه بازه زمانی فراهم کرده است. در ادامه مقاله نحوه ویرایش معدل را آموزش خواهیم داد.

💡 نکته: اگر در زمان ثبت نام کنکور سراسری، معدل نهایی شما هنوز اعلام نشده است می بایست هنگام دریافت کارت ورود به جلسه به سامانه سنجش وارد شده و معدل خود را وارد نمایید.

 

 

📎برای اطلاع از نحوه ثبت نام کنکور ارشد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مهمترین اشتباهات در ثبت نام کنکور 1402 

همانطور که اشاره شد، اشتباه در ثبت نام کنکور باعث حذف فرد از کنکور می گردد و باید در زمان اعلام شده سریعا برای ویرایش اقدام نماید. اما برخی را اشتباهات رایج در زمان ثبت نام کنکور به شرح زیر است:

اشتباه در ثبت نام اینترنتی کنکور

اشتباه در وارد کردن اطلاعات شناسنامه ای

از رایج ترین و مهم ترین اشتباه در ثبت نام کنکور 1402 بوده است. افراد باید تمامی اطلاعات شناسنامه ای خود را مانند کد ملی، کد محل تولد و .. به طور کاملا صحیح وارد نمایند.

استفاده از عکس بی کیفیت و یا اشتباه

گاهی برخی از افراد ثبت نام های خود را به مراکزی مانند کافی نت می سپارند و به دلیل اینکه میزان ثبت نام این مراکز بالاست ممکن است عکس فرد به اشتباهی ارسال گردد. پس حتما قبل از ارسال عکس و اطلاعات خود را چک نمایید. و به موارد مانند سایز عکس و پشت زمینه سفید و حجم عکس و … با توجه به قوانین سازمان سنجش دقت نمایید.

اشتباه در وارد کردن اطلاعات تحصیلی

اطلاعات تحصیلی مانند معدل، کد سوابق تحصیلی و … است که باید تمامی این اطلاعات را دقیق از روی مدارک تحصیلی خود وارد نمایید. این مورد  در کنکور 1402 از رایج ترین اشتباهات بوده است.

مهمترین اشتباهات

نحوه ویرایش اشتباه در ثبت نام کنکور 1402

داوطلبان شرکت در آزمون سراسری می توانند در سه بازه زمانی نسبت به ویرایش اشتباه در ثبت نام کنکور اقدام کنند.

🔹 اولین فرصت

در زمان ثبت نام است. معمولا زمان ثبت نام چند روزی تمدید می گردد که داوطلبین می توانند در این بازه اطلاعات خود را  تصحیح نمایند.

🔹 فرصت دوم

در زمان دریافت کارت ورود به جلسه بوده فرصت دوم افراد برای ویرایش اشتباه در ثبت نام اینترنتی کنکور می باشد.

🔹 آخرین فرصت

در زمان انتخاب رشته است. در این بخش از مقاله برای تسهیل آموزش، راهنمای تصویری ارائه داده ایم.

 

آموزش تصویری ویرایش اشتباه در زمان ثبت نام کنکور 1402

اولین فرصت ویرایش ، در زمان ثبت نام است. در طول بازه زمانی که سازمان سنجش برای ثبت نام داوطلبین در نظر گرفته، متقاضیان می توانند در صورت وجود اشکال، آن را رفع کنند. پس از پایان مدت ثبت نام معمولا سازمان سنجش امکان ثبت نام را چند روز تمدید می کند تا افرادی که از نام نویسی به هر دلیلی جا مانده اند بتوانند درخواست خود را نهایی کنند. در این بازه زمانی نیز به داوطلبان فرصت داده می شود تا اشتباه در ثبت نام اینترنتی کنکور را ویرایش نمایند. از طریق مراحل شرح داده شده در زیر این قسمت می توانید به راحتی تغییرات لازمه را نهایی کنید.

🔶 در ابتدا لازم است تا در قسمت جستجوی گوگل، سامانه سنجش را به نشانی اینترنتی sanjesh.org سرچ کرده و سپس بر روی گزینه «سراسری» در منوی سمت راست صفحه، کلیک نمایید.

زمان ویرایش اطلاعات اشتباهی

🔶 در مرحله بعد لازم است تا بر روی لینک فعال «ثبت نام آزمون سراسری 1402 (دوره اول دی ماه 1401)» کلیک کنید.

ثبت نام آزمون سراسری
🔶 برای ویرایش اشتباه در ثبت نام اینترنتی کنکور، لازم است تا از منوی سمت راست صفحه گزینه «ویرایش اطلاعات» را انتخاب نمایید.

ویرایش اطلاعات اشتباهی کنکور
🔶 در مرحله آخر لازم است تا «نظام آموزشی» خود را مشخص کرده و در نهایت شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام خود را در کادرهای مربوطه یادداشت نمایید و گزینه «تایید» را کلیک کنید.

 

🔰 نحوه ویرایش اشتباه در ثبت نام کنکور در زمان دریافت کارت ورود به جلسه:

یکی دیگر از فرصت هایی که به داوطلبان کنکور سراسری برای ویرایش و تصحیح اطلاعات داده می شود، زمان دریافت کارت ورود به جلسه می باشد. افراد در این بازه زمانی می توانند در صورت نیاز به سامانه سنجش وارد شده و نسبت به تصحیح اطلاعات خود اقدام نمایند. با طی کردن مراحل زیر می توانید نحوه رفع مشکل اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور را رفع کنید.

💡 نکته: داوطلبانی که برای شرکت در کنکور سراسری دی ماه 1401 ثبت نام کرده اند، لازم است با مراجعه به سامانه سنجش در تاریخ 27 الی 29 دی ماه کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند. در صورت نیاز نیز می توانند در همین تاریخ، اقدام به ویرایش اطلاعات نمایند.

 

شرکت در کنکور سراسری دی ماه
🔶 در این مرحله با ورود به صفحه سراسری، لازم است تا بر روی لینک فعال «کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1402» کلیک نمایید.

کارت شرکت در آزمون سراسری

🔶 با ورود به صفحه جدید می توانید به چهار روش نسبت به مشاهده کارت ورود به جلسه خود اقدام کنید:
🔹 روش اول: وارد کردن شماره سریال شناسنامه به همراه شماره شناسنامه می باشد.
🔹 روش دوم: با درج شماره پرونده و شماره داوطلبی می توانید کارت ورود به جلسه خود را مشاهده کنید.
🔹 روش سوم: با درج کردن شماره پرونده، کد پیگیری ثبت نام و شماره شناسنامه می توانید کارت ورود خود را دریافت کنید.
🔹 روش چهارم: در آخرین روش می توانید با وارد کردن شماره پرونده، کد ملی و سریال شناسنامه کارت ورود به جلسه خود را مشاهده کنید.

بعد از اینکه یکی از روش های فوق را برای مشاهده کارت ورود به جلسه انتخاب کردید، بر روی گزینه «مشاهده کارت» کلیک کنید.

🔶 پس از اینکه کارت ورود به جلسه خود را مشاهده کردید، لازم است تمامی اطلاعات درج شده را بررسی کرده و از صحیح بودن آن مطمئن شوید؛ چنانچه اطلاعاتی  به اشتباه درج شده باشد می توانید به تصحیح آن بپردازید و سپس آن را چاپ نمایید.

 

📎 برای اطلاع از نحوه ثبت نام کنکور ارشد با رشته های غیر مرتبط بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

زمان ویرایش اشتباه در ثبت نام اینترنتی کنکور

پس از یادگیری نحوه ویرایش اشتباه در ثبت نام اینترنتی کنکور در بازه های زمانی مختلف، لازم است تا از زمان دقیق این بازه های زمانی اطلاعات دقیق به دست بیاورید تا فرصت تصحیح را از دست ندهید. از این رو در این بخش از مقاله به بررسی زمان ویرایش اطلاعات اشتباه در کنکور سراسری در فرصت های مختلف می پردازیم. چنانچه اشتباه در ثبت نام کنکور خود دارید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

📅 زمان ویرایش اطلاعات اشتباه در هنگام ثبت نام:

همانطور که گفته شد، اولین فرصت متقاضیان تصحیح اطلاعات کنکور در فرم ثبت نامی، زمان ثبت نام کنکور سال 1402 می باشد که افراد با توجه به مراحل گفته شده در بخش قبلی می توانند به سامانه سنجش وارد شده و فرآیند مورد نیاز را تکمیل نمایند. توجه داشته باشید که بعد از ثبت نام در این آزمون، تا آخر مهلت ثبت نامی می توانید به سامانه وارد شده و اطلاعاتی را که درج کرده اید، تصحیح نمایید.

اشتباه در ثبت نام اینترنتی کنکور  1402
نوبت اول و دوم: مهلت ویرایش:
زمان ثبت نام کنکور 1401 دی ماه  8 الی 14 آبان ماه 1401
زمان ثبت نام کنکور 1402 تیر ماه 15 الی 21 فروردین ماه 1402

 

 

📎 برای اطلاع از نحوه ثبت نام کنکور سراسری دی ماه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

📅 زمان ویرایش اطلاعات اشتباه در هنگام تمدید مهلت ثبت نام:

طبق روال هر سال که شاهد تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری هستیم، امکان تصحیح مشکلات موجود در اطلاعات وارد شده در این بازه زمانی نیز وجود دارد. برای اطلاع از زمان ویرایش اطلاعات در هنگام تمدید مهلت ثبت نام جدول زیر را مشاهده کنید.

ویرایش اشتباه در ثبت نام کنکور در زمان تمدید مهلت
نوبت اول و دوم مهلت ویرایش
تمدید مهلت ثبت نام کنکور 1401 دی ماه تا روز چهارشنبه مورخ 18 آبان ماه
تمدید مهلت ثبت نام کنکور 1402 تیر ماه تاکنون مشخص نشده است.

 

📅 زمان ویرایش معدل اشتباه در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه:

سومین فرصت تصحیح اطلاعاتی چون معدل اشتباه در سامانه سنجش در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری می باشد. در این بازه زمانی داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه، اطلاعات خود را تصحیح و ویرایش نمایند. بهتر است در زمان دریافت کارت ورود به جلسه خود، تمامی اطلاعات وارد شده را بررسی نمایید (چه در حالتی که می دانید اشتباهی رخ داده و چه در حالتی که نمی دانید). ویرایش اطلاعات در فرصت های اولیه، استرس کمتری را برای داوطلب خواهد داشت.

ویرایش اشتباه کنکور در زمان کارت ورود به جلسه
نوبت اول و دوم مهلت ویرایش
زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1401 دی ماه 27 الی 29 دی ماه 1401
زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1402 تیر ماه تاکنون مشخص نشده است.

🔔 اطلاعیه 🔔

امکان ویرایش اطلاعات تنها پنج بار برای داوطلبان در سامانه سنجش وجود دارد.

 

📅 زمان ویرایش اطلاعات اشتباه در هنگام انتخاب رشته:

آخرین فرصت ویرایش و تصحیح اطلاعاتی مانند معدل برای داوطلبان در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد که در این بخش جدولی از زمان بندی آن وجود دارد.

ویرایش اشتباه کنکور در زمان انتخاب رشته
نوبت اول و دوم مهلت ویرایش
زمان انتخاب رشته کنکور 1401 دی ماه نیمه دوم مرداد ماه
زمان انتخاب رشته کنکور 1402 تیر ماه نیمه دوم مرداد ماه

 

📎 برای مشاهده سامانه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

زمان ویرایش اشتباه در ثبت نام اینترنتی کنکور

عواقب اشتباه در ثبت نام اینترنتی کنکور

کنکور سراسری یکی از مهم ترین مراحل زندگی هر دانش آموزی است و تقریبا آینده شغلی وی را ترسیم می کند. با توجه به اهمیت این آزمون لازم است تا در هنگام وارد کردن اطلاعات خود برای ثبت نام نیز بیشترین حساسیت را نشان داده و از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل کنیم. با این حال نیز گاه پیش می آید که مشکلاتی چون اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور رخ دهد. با توجه به اینکه سازمان سنجش در چند بازه زمانی فرصت تصحیح اشتباه را به شما می دهد، راه تمام بهانه ها را پس از برگزاری این آزمون برای موجه کردن دلیل اشتباه می بندد و عواقب جدی را برای متخلفان در نظر می گیرد.

براساس بخشنامه ای که به تازگی از سوی سازمان سنجش منتشر شده است، به دانشگاه ها اعلام شده است که از نام نویسی داوطلبانی که اطلاعات ثبت شده آن ها در سامانه با اطلاعات واقعی مغایرت دارد، جلوگیری شود تا داوطلب اجازه تحصیل نداشته باشد.

با این حال اگر پس از برگزاری کنکور به اشتباه بودن اطلاعات خود پی برده اید، چنانچه بتوانید دلیل منطقی و قابل اثبات برای اشتباه رخ داده خود ارائه دهید، می توانبد به سازمان سنجش درخواستی را ارسال نمایید و دلایل خود را ذکر کنید. اگر دلیل شما موجه باشد این ویرایش از سوی سازمان سنجش برای شما رخ می دهد. اما اگر به طور عمدی اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده باشید و نتوانید از دلیل خود دفاع کنید، فرصت اعتراضی هم نخواهید داشت.

📎 برای اطلاع از لیست مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مشاوره اشتباه در ثبت نام کنکور 1402 

به دلیل اهمیتی که کنکور سراسری برای افراد دارد، خوب است که پیش از اقدام به ثبت نام دراین آزمون از افراد کارشناس در این زمینه مشاوره بگیرید و یا در حضور یک کارشناس این ثبت نام را نهایی کنید.

گاه پیش می آید که به دلیل استرس زیاد در هنگام ثبت نام و یا سپردن ثبت نام در کنکور به فرد دیگر، اطلاعات وارد شده در سامانه اشتباه باشد، مثلا معدل شما به اشتباه در سامانه ثبت گردد و در آینده زحمت بسیاری را برای شما داشته باشد. برای جلوگیری از چنین اشتباهاتی سعی کنید تا حد ممکن اطلاعات وارد شده را بررسی کرده و از نبود هیچ گونه مشکلی اطمینان حاصل کنید.

چنانچه پیش از اقدام به ثبت نام در سامانه سنجش و یا در حین ثبت نام در این آزمون با اشکال و یا سوالی مواجه شدید، می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس حاصل کرده و از کمک مشاوران مجرب ما استفاده نمایید.

📎 برای اطلاع از شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

مشاوره اشتباه در ثبت نام

اخبار مرتبط با اشتباه در ثبت نام اینترنتی کنکور

📰مغایرت معدل پذیرفته‌ شدگان در کنکور سال 1401 چگونه بررسی می‌ شود؟

حسن مروتی، معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور، گفت: تعدادی از پذیرفته شدگان آزمون سراسری علی رغم تذکرهای متعدد در اطلاعیه ها، دفترچه راهنما و مصاحبه با رسانه ها باز هم به اشتباه معدل های خود را اعلام کرده اند و گزینش نهایی در رشته محل های صرفاً با سوابق تحصیلی برای آن ها صورت گرفته است.

مروتی ادامه داد: وضعیت افرادی که با معدل جدید پذیرش آن ها بلامانع از طریق این پرتال اعلام می شود و ادامه تحصیل آن ها در کد رشته محل قبولی منعی ندارد و برای سایرین وضعیت تصمیم گیری توسط سازمان سنجش انجام و به دانشگاه مربوطه اعلام می شود، همان گونه که بارها اطلاع رسانی شده است، در صورت عدم احراز حداقل معدل قبولی توسط برخی از این داوطلبان، نسبت به لغو پذیرش آن ها اقدام خواهد شد.

او تأکید کرد: پذیرفته شدگان در صورت هر گونه سؤال در خصوص مغایرت معدل لازم است از طریق دانشگاه محل قبولی پاسخ را پیگیری کنند و نیازی به مراجعه یا ارسال درخواست به سازمان سنجش آموزش کشور وجود ندارد.

📰هشدار به کنکوری‌ هایی که معدل واقعی خود را اعلام نکنند:

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه در صورت مغایرت معدل ثبت شده در کنکور با نمره واقعی، آزمون را باطل می کند، گفت: دانشگاه ها در زمان ثبت نام داوطلبان تمامی مدارک را تطبیق می دهند و در صورتی که معدل مغایرت داشته باشد قبولی در کنکور باطل می‌ شود.

 

خلاصه مطلب

کنکور سراسری یکی از مهم ترین مراحل زندگی هر فردی است و به دلیل حساسیت بالایی که دارد، ممکن است سبب استرس و نگرانی داوطلبان در هنگام ثبت نام در آزمون، حین شرکت در آزمون و پس از آزمون شود. از آن جایی که استرس سبب افزایش بی دقتی می شود، احتمال بروز اشتباه در ثبت نام کنکور زیاد می شود. ما در این مقاله تمامی موارد مهم اشتباه در ثبت نام اینترنتی کنکور را همراه با راه حل آن برای شما عزیزان شرح دادیم.

پس از مطالعه دقیق این مقاله، چنانچه در هر یک از مراحل گفته شده در مقاله فوق با مشکل مواجه شدید و یا سوالی داشتید، می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس حاصل کرده و از کمک مشاوران مجرب ما استفاده نمایید. هم چنین می توانید برای ما کامنت بگذارید. سوالات شما در کوتاه ترین زمان ممکن از سوی کارشناسان ما پاسخ داده خواهند شد.

 

📎 برای مشاهده پی دی اف مقاله بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اشتباه در ثبت نام کنکور شامل چه مواردی می باشد؟

شامل موارد بسیاری از جمله اشتباه در وارد کردن اطلاعات فردی، تحصیلی، عکس و … شود.

چه زمانی داوطلبان کنکور می توانند برای تصحیح اطلاعات در فرم ثبت نام کنکور سراسری خود اقدام کنند؟

داوطلبان کنکور سراسری می توانند در سه بازه زمانی نسبت به تصحیح اطلاعات خود اقدام کنند، این بازه های زمانی عبارت است از: قبل از اتمام مهلت ثبت نام در کنکور سراسری، زمان تمدید مهلت ثبت نام در کنکور سراسری و در زمان دریافت کارت ورود به جلسه.

چگونه می توان مشکل اشتباه وارد کردن  در ثبت نام کنکور سراسری را رفع کرد؟

داوطلبان می توانند با ورود به سامانه سنجش نسبت به تصحیح اطلاعات خود در بازه های زمانی خاص اقدام کنند. برای مشاهده نحوه ویرایش اطلاعات در ثبت نام کنکور سراسری، به مقاله فوق مراجعه کنید.

نظرات

 1. پرنیان.
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴

  سلام من در زمان ثبت نام کنکور چند مورد را به سهو اشتباه وارد کردم می خواهم بدانم اشتباه در ثبت نام کنکور اگر تعدادش بیشتر از یک عدد باشه باز امکان ویرایش وجود دارد؟

  • rahdar
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

   سلام وقت بخیر.
   چه مواردی را به اشتباه وارد کردید ؟

مطالب مرتبط

تماس با مشاور