ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی + لینک پلیس+10

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۲۳
استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

افرادی که صدور گواهینامه آن ها با تاخیر همراه بوده است، می توانند برای استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی و یا با نام و نام خانوادگی اقدام نمایند. برای این منظور روش های مختلفی از جمله استعلام گواهینامه رانندگی از ناجا یا پلیس+10 وجود دارد که هر شخص بسته به تمایل می تواند از هر کدام استفاده نماید. همچنین، اقدام از طریق تلفن گویای پیگیری گواهینامه نیز امکانپذیر می باشد. البته همه هموطنان باید جهت حصول اطمینان از اصلی بودن کارت خود، استعلام گواهی نامه جعلی را انجام دهند.

در این مقاله خواهیم دید که برای انجام هر کدام شیوه های استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی چه مراحلی مورد نیاز است. علاوه بر این، چنانچه دوستان گرامی در این زمینه با ابهام یا سوالی مواجه شدند، می توانند با کارشناسان ایران تحصیل تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایند. 

 

برای آشنایی با نحوه استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی از ناجا و پلیس + 10 از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

استعلام گواهینامه رانندگی برای چه مواردی است؟

 

استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی

 

 

شرکت کنندگان آزمون های رانندگی که مراحل کتبی و عملی را به موفقیت پشت سر می گذراند، مشتاق به دریافت گواهینامه خود هستند تا بتوانند با خیالی آسوده از رانندگی لذت برده و به امور خود برسند. گرچه به گفته سرهنگ رضایی صدور و ارسال گواهینامه از سال جاری به چهار روز رسیده است، اما به طور معمول پس از قبولی در آزمون آیین نامه و آزمون شهری، یک ماه الی 40 روز طول می کشد تا کارت به دست شخص برسد.

به همین دلیل اگر تا قبل از این بازه زمانی خبری از گواهینامه نبود، نگران نباشید. اما در صورتی که تاخیر بیشتر از این مدت شد، بایستی در مورد علت نرسیدن مرسوله پستی جویا شده و  برای استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی اقدام کرد. این پیگیری به روش های مختلفی اعم از استعلام گواهینامه رانندگی پلیس+10 ، ناجا ، سامانه آنلاین پست، سامانه پیامکی ، حضوری و تلفن گویای پیگیری گواهینامه امکان پذیر است.

نکته قابل ذکر آن است که متقاضیان می بایست مراقب اصلی یا جعلی بودن گواهینامه نیز باشند. در ادامه به دلیل و ضرورت استعلام گواهی نامه جعلی نیز اشاره خواهیم کرد.

 

 

استعلام گواهی نامه رانندگی از ناجا با کد ملی

یکی از اصلی ترین و بهترین راهها جهت اطلاع از وضعیت ارسال گواهینامه را می توان استعلام گواهی نامه از ناجا دانست. این روش به صورت اینترنتی بوده و با مراجعه به سامانه رهگیری مرسولات سازمانی به راحتی رهگیری ممکن خواهد بود. در واقع این این سایت برای رهگیری تمام مرسولات ناجا بوده و تنها برای گواهینامه نیست. به همین دلیل، لازم است که به منظور  استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی مراحل زیر را طی نمایید.

 

1. وارد کردن آدرس سامانه استعلام گواهی نامه از ناجا به نشانی  najatracking.post.ir

 

تلفن گویای پیگیری گواهینامه

 

2. در کادری که مقابل آن عبارت ” جهت جستجو ابتدا سند را انتخاب نمایید” نوشته شده است، یک بار کلیک کرده و گزینه گواهینامه را انتخاب نمایید.

3. حال باید شماره ملی خود به همراه اعدادکنترلی نمایش داده شده را وارد کنید.

4. در صفحه بعد وضعیت مرسوله نمایش داده خواهد شد.

 

 

به منظور آشنایی به نحوه استعلام شماره گواهینامه با کد ملی  وارد لینک شوید

 

 

استعلام گواهینامه رانندگی پلیس+10

اگر به هر دلیلی موفق به استعلام گواهی نامه از ناجا نشدید، یک روش ساده دیگر پیش روی شماست. پلیس + 10 سامانه ایی را طراحی کرده است که صرفا از طریق وارد نمودن کد ملی، به سرعت نام ونام خانوادگی، استان و شهر دقیق محل زندگی فرد، و درستی یا نادرستی کد ملی او قابل شناسایی می باشد.

گفتنی است که این سامانه پیامکی است و تنها با داشت یک تلفن همراه به راحتی می توان استعلام گواهینامه رانندگی پلیس+10 را انجام داد.

برای این امر کافی است که عدد 1 را به شماره 1100 ارسال نمایید تا مراحل بعدی برایتان به نمایش درآید. چنانچه شماره تلفن همراه شما قبلا در سامانه ثبت شده باشد، کد ملی مرتبط با ان برایستان ارسال خواهد شد. حال می توانید در پاسخ عدد 0 را فرستاده و عضو سامانه خدمات پیامکی الکترونیک انتظامی شوید.

در گام های بعدی از شما خواسته می شود تا نوع خدمات خود را تعیین کنید. نکته قابل ذکر آن است که با هر و اپراتو همراه اول و ایرانسل می توانید از این خدمات استفاده کنید.

 

 

جهت دریافت پاسخ سوالات مربوط به پیگیری کارت خودرو از پست لینک را انتخاب نمایید

 

 

تلفن گویای پیگیری گواهینامه

گرچه معمولا استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی صورت می گیرد، اما می توان از طریق اطلاعات دیگری نیز برای رهگیری کارت خود اقدام نمایید. برای مثال، استعلام گواهی نامه با نام و نام خانوادگی با استفاده از تلفن گویا نیز یک شیوه دیگر در این راستا است.

از این رو تمامی افرادی که می خواهند با تلفن گویای پیگیری گواهینامه تماس بگیرند، می توانند از شماره های 81253561 یا 81253573 را شماره گیری نمایند. متصدیان با وارد کردن اطلاعات، شما را در جریان وضعیت کارتتان قرار خواهند داد.

 

 

استعلام حضوری گواهی نامه با نام و نام خانوادگی

 

استعلام گواهی نامه جعلی

 

گزینه دیگری که در این باره می توانیم به شما پیشنهاد بدهیم، مراجعه حضوری می باشد. زیرا همانطور که استعلام گواهینامه رانندگی پلیس+10 در بالا به صورت اینترنتی توضیح داده شد، این امکان وجود دارد که به صورت حضوری نیز به یکی از دفاتر این سازمان مراجعه کرد. پس از در میان گذاشتن سوالتان، کارمندن مربوطه به شما اطلاعات لازم را در مورد وضعیت ارسال کارتتان خواهند داد.

 

 

برای آگاهی از روش پرینت کارت سوخت بر روی لینک کلیک کنید.

 

استعلام گواهینامه رانندگی با کد USSD

برای رفاه حال هموطنان یک کد دستوری USSD نیز از سوی ناجا برای رهگیری و استعلام گواهینامه رانندگی با کد در نظر گرفته شده است. بریا یان منظور کافی است که از طریق شماره تلفن همراه کد *110# را شماره گیری کرده و سپس عدد 2 را ارسال نمود. از میان گزینه های نمایش داده شده، گزینه ” خدمات در دست اقدام” را انتخاب کرده و ارسال یا send را لمس نمایید. 

در پنجره بعد مجدد چندگزینه را خواهید دید که از میان آن بایستی پلیس + 10 انتخاب شود. در صفحه بعدی، با لمس عبارت ” وضعیت مدارک” و انتخاب گزینه ارسال به پنجره ایی هدایت خواهید شد که در آن باید برگزینه گواهینامه کلیک شود. در نهایت با وارد کردن شماره گواهینامه، نتیجه برایتان ارسال می گردد. 

 

 

استعلام گواهی نامه جعلی

متاسفانه اخیرا پلیس فتا از مواردی مبنی بر خرید و فروش گواهینامه های جعلی و اصلی خبر داد و اعلام نمود که افراد به این مسئله توجه داشته باشند. چرا که اگر گواهینامه جعلی به محض مراجعه به اولین مراکز رسمی، سیستم های مکانیزه آن را شناسایی و عواقب بعدی متوجه شخص دارنده کارت خواهد بود. این عواقب شامل جریمه های سنگین نقدی و حتی زندان می باشد.

به همین منظور، توصیه می شود که حتما استعلام گواهی نامه جعلی را انجام دهید تا به چنین مسائلی مواجه نشوید.

انجام این کارت نیز بسیار ساده بوده و حتی با شیوه ایی که معرفی می کنیم، شاید نیازی به مراجعه به مرکز یا سازمان خاصی نباشد.

کافی است که به یکی از این دو روش عمل نمایید. ابتدا، بررسی هلوگرام کارت گواهینامه استو اگر نور گوشی یا چراغ قوه را بر روی کارت قرار دهید، هولگرام ظاهر و پس از دور کردن نور محو می شود.

اما برای اطمینان بیشتر می توانید، از استعلام گواهینامه جعلی رانندگی پلیس+10 استفاده کنید. همانند روشی که قبلا نیز توضی داده شد، عدد 1 را به شماره 1100 ارسال کرده و با وارد کردن کد ملی و اسم درج شده بر روی کارت، از اصلی بودن آن مطمئن شوید.

 

 

خلاصه مطالب

هدف از نگارش این مقاله آن بود تا شما دوستان گرامی با شیوه های انجام استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی از ناجا و پلیس+10 و همچنین شماره تلفن گویای پیگیری گواهینامه مطلع شوید.

با این حال، اگر با وجود اقداماتی که توضیح داده شد همچنان با مشکل یا سوالی می توانید همه راهنمایی های لازم را از همکاران ما که آشنایی کاملی با فرایند صدور کارت های سازمانی دارند، کسب نمایید. شماره های درج شده در جدول از ساعت 8 صبح الی 12 در همه روزهای کاری هفته به همین منظور پاسخگو خواهند بود. 

 

جهت رفع مشکلات در زمان گرفتن استعلام گواهینامه اینترنتی رانندگی با کد ملی و سوالات مربوط به جعلی بودن این کارت از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

4.3/5 - (7 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی به چه روش هایی امکانپذیر است؟

این پیگیری به روش های مختلفی اعم از استعلام گواهینامه رانندگی پلیس+10 ، ناجا ، سامانه آنلاین پست، سامانه پیامکی ، حضوری و تلفن گویای پیگیری گواهینامه امکان پذیر می باشد.

آیا می توان برای پیگیری گواهینامه خود از طریق تلفن گویا عمل کرد؟

بله.تمامی افرادی که می خواهند با تلفن گویای پیگیری گواهینامه که در مقاله آمده است تماس بگیرند،

استعلام گواهینامه رانندگی پلیس+10 به چه نحوی است؟

در این مقاله می توانید تمامی مراحل لازم جهت استعلام گواهینامه رانندگی پلیس+10 را مطالعه فرمایید.

چرا استعلام گواهی نامه جعلی اهمیت دارد؟

زیرا در صورت جعلی بودن عواقب بعدی متوجه شخص دارنده کارت خواهد بود. این عواقب شامل جریمه های سنگین نقدی و حتی زندان می باشد.

نظرات

 1. حمید فاروقی
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

  استعلام گواهی نامه

 2. سعید
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۲

  سلام من سال ۸۷گواهینامه گرفتم هنوز به دستم نرسیده چیکار کنم چندباررفتم دوباره ثبت نامه کنم برا گواهینامه گفتن توگواهینامه داری چیکارکنم

  • مشاور اقازاده
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام وقت بخیر
   نیازه شما مراجعه کنید پلیس +10 ودرخواست گواهینامه المثنی دهید

 3. علی
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

  سلام خسته نباشید من سال ۱۴۰۰/۸/۲۸ رفتم کمسیون زده بود که ۲سال بعد الا من باید چیکار کنم اصلا معنی ۲سال بعد بیا بگیر یعنی چی

  • مشاور جوادی
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید حضوری به پلیس راهبر مراجعه فرمایید.

 4. H@k@n
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۴

  سلام دوستان.بالاخره امروزبعدازگذشت27روزازتاریخ قبولی آزمون عملی شهر گواهینامم رسیددستم.خیلی خوشحالم وامیدوارم گواهینامه همه شماعزیزان هم زودتربرسه ودلتون شادبشه.بنده ساکن اصفهانم تاریخ قبولی آزمون شهری1آذر1401 تاریخ رسیدن گواهینامه28آذر1401

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰

   سلام
   انشالا موفق باشید

 5. مهدی نریمانی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

  سلام من میتونم به دونم گواهینامه من درسیستم فعال شده است ش شماره گواهینامه ۴۰۱۰۵۳۴۶۳۳شماره ملی۱۴۹۰۴۸۵۴۰۶

  • behrouzi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام روزتون بخیر مطالب داخل مقاله را مطالعه کنید

  • پرهام
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۳

   من در آیین نامه راهنمایی و رانندگی ۱۰ بار افتادم چگونه من پول به سرهنگ قبولم کنه ؟؟؟

   • مشاور محمدی
    ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

    سلام وقت به خیر
    از طریق آموزشگاه پیگیری نمایید.

   • سلام با بنده تماس بگیرید ۰۹۳۸۸۷۵۸۳۱۷
    ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

    مطالب جالب و خوب بودن

    • مشاور اقازاده
     ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

     خواهش میکنم

 6. حسین
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  صحت‌گواهینامه

  • mohammadi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقت به خیر
   برای استعلام صحت گواهینامه از طریق پلیس +10 پیگیری نمایید.

 7. رضا
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۵

  سلام
  روش استعلام نحوه رانندگی و یا تاییدیه رانندگی در ایران و ترجمه مدارک رانندگی برای کشور فرانسه چطوری می‌توان پیگیری کرد..شماره تماس
  ۰۹۱۲۸۳۸۳۷۷۹
  سپاسگزارم

  • abbasi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام وقتتون بخیر
   برای استعلام گواهینامه رانندگی با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 8. میثم سوخته سرایی
  ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

  فروردین تقصا گواهینامه المثنی دادم.ولی هنوز دستم نرسیده…چرا

  • hedayati
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام وقت بخیر جهت پیگیری و استعلام گواهینامه رانندگی از ارگان مربوطه اقدام بفرمایید.

 9. میثمدسرایی
  ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸

  سلام ۴ماه گواهینامه المثنی صادر کردم دستم نرسیده چرا

  • hedayati
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

   سلام وقت بخیر جهت استعلام گواهینامه رانندگی از ارگان مربوطه اقدام بفرمایید.

 10. میثم
  ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۷

  سلام ۴ماه گواهینامه المثنی صادر کردم دستم نرسیده چرا

  • hedayati
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

   سلام وقت بخیر جهت استعلام گواهینامه رانندگی از ارگان مربوطه اقدام بفرمایید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور