تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
استعلام شماره گواهینامه با کد ملی

استعلام شماره گواهینامه با کد ملی + راهنمای گام به گام

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
استعلام شماره گواهینامه با کد ملی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

آن دسته از افرادی که به دلایل مختلفی قصد استعلام شماره گواهینامه با کد ملی را دارند، می توانند از سه طریق اینترنتی، پیامکی و تلفن گویا برای این امر اقدام کنند. برای انجام استعلام اینترنتی لازم است که به سایت پیگیری مرسولات پستی به نشانی najatracking.post.ir مراجعه شود. البته توصیه می شود که اگر منتظر دریافت جدید الصدور خود هستید، 30 الی 40 روز منتظر بمانید و قبل از آن پیگیری نکنید.

در ادامه قصد داریم تا تمامی روش های استعلام شماره گواهینامه با کد ملی را مورد بررسی قرار دهیم و با نحوه دریافت این شماره در موارد مفقودی آشنا شویم. همچنین، چنانچه در این زمینه نیازمند راهنمایی یا دریافت پاسخ سوالات خود بودید، می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس گرفته و اطلاعات لازم کسب نمایید.

 

 

 

به منظور آشنایی با استعلام شماره گواهینامه با کد ملی به شیوه های گوناگون از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

چه زمانی باید برای استعلام شماره گواهینامه با کد ملی اقدام کرد؟

 

چه زمانی باید برای استعلام شماره گواهینامه با کد ملی اقدام کرد؟

 

افرادی که در دوره ها و آزمون رانندگی را پشت سر گذاشته اند، در صورت کسب نمره قبولی بایستی منتظر دریافت کارت گواهینامه خود باشند. این کارت بعد از یک بازه زمانی حدود 30 الی 40 روزه به دست فرد می رسد. از سوی دیگر، در گواهینامه هر فرد یک شماره ده رقمی درج شده است که مختص به دارنده آن می باشد.

از آنجا که داشتن این شماره در برخی از موارد الزامی است و تعدادی از ارگان ها و شرکت آن را از متقاضیان طلب می کنند، دریافت بموقع آن اهمیت دارد. از سوی دیگر در صورت مفقود شدن گواهینامه نیز ارائه این شماره جهت صدور مجدد یا پیگیری آن ضروری می باشد.

به همین دلیل، اگر کارت به موقع دریافت نشود، کاربران بایستی برای استعلام شماره گواهینامه با کد ملی اقدام نمایند. البته، با توجه به مدت زمان ذکر شده جهت صدور و ارسال کارت، توصیه می شود که تا قبل از آن به دنبال استعلام نباشید و اجازه دهید تا در زمان مقرر به دستتان برسد. با این وجود، در ادامه خواهیم دید که با چه شیوه هایی می توان شماره گواهینامه استعلام گردد.

 

 

استعلام شماره گواهینامه با کد ملی تلفن گویا

اگر به هر دلیلی نتوانستید به شیوه اینترنتی برای استعلام شماره گواهینامه با کد ملی خود اقدام کنید، این امکان وجود دارد که با تلفن های گویا تماس گرفته و توضیحات لازم را دریافت نمایید. برای این منظور می توانید با شماره های 909 9072952 از کل کشور، و 909 9072952 از تهران تماس حاصل نمایید.

 

استعلام شماره گواهینامه به روش اینترنتی

 

استعلام شماره گواهینامه به روش اینترنتی

 

با توجه به طراحی سامانه آنلاین پیگیری مرسولات پستی با کد ملی ، دیگر لزومی ندارد که برای اطلاع از وضعیت ارسال مرسوله های خود حتما به صورت حضوری به اداره پست مراجعه نمود. از این رو، با توجه به آنکه کارت گواهینامه از توسط اداره پست به دست متقاضی می رسد، برای استعلام آن نیز می توان با ورود به سامانه مربوطه به راحتی اقدام کنید و علت نرسیدن مرسوله پستی را جویا شد. در زیر مراحل استعلام شماره گواهینامه با کد ملی به شیوه اینترنتی را ملاحظه می فرمایید.

 

  • وارد کردن آدرس سایت مرسولات سازمانی به نشانی najatracking.post.ir
  • در صفحه اصلی، با کلیک بر روی منوی کشویی جسجوی سند، عنوان گواهینامه را انتخاب نمایید.
  • در کادر های نمایش داده شده، اطلاعاتی همچون شماره کارت ملی و اعداد کنترلی که مشاهده می کنید را درج نمایید.
  • سپس بر روی عبارت جستجو کلیک نمایید.
  • در صفحه بعد وضعیت ارسال کارت شما نوشته خواهد شد.

 

جهت دریافت پاسخ سوالات مربوط به پیگیری کارت خودرو از پست لینک را انتخاب نمایید

 

 

استعلام شماره گواهینامه به شیوه پیامکی

علاوه بر دو روش قبلی که برای استعلام شماره گواهینامه ذکر شد، انجام استعلام از طریق پیامک نیز امکانپذیر می باشد. پیگیری به روش پیامکی، نیازمند این است که شخص عدد 1 را به شماره پلیس + 10 ارسال نماید.

این شماره عبارت است از 1100 و زمانی که عدد مذکور را به این سامانه میفرستید، یک پیغام با محتوی درستی شماره تلفن و کد ملی تان ارسال می گردد. چنانچه صحت پیغام مربوطه مورد تائیدتان بود، می توانید عدد صفر را ارسال کنید.

از دیگر خدمات سامانه پیامکی پلیس + 10، پیگیری صدور گواهینامه جدید، کارت ماشین، و گواهی سوء پیشینه می باشد. توجه داشته باشید که در ازای هر پیامک مبلغی حدود 100 تومان از حساب شارژ شما کسر می گردد.

 

 

برای آگاهی از روش پرینت کارت سوخت بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

دریافت شماره گواهینامه با کد ملی در صورت مفقودی

گاهی اوقات استعلام شماره گواهینامه با کد ملی لزوما برای کارت های جدید نیست. بلکه ممکن است راننده ایی کارت گواهینامه خود را گم کرده و نیازمند صدور مجدد آن باشد. مثلا برای ثبت نام خرید خودرو، ارائه شماره گواهینامه الزامی می باشد. بر اساس اعلام رئیس مرکز صدور گواهینامه، از انجا که در چنین مواردی تنها شماره گواهینامه کفایت می کند، افراد می توانند با مراجعه به پلیس + 10 و ارائه کد ملی خود، شماره مذکور را اخذ کنند.

همچنین این امکان وجود دارد که با مراجعه به مراکز راهو ناجا اعم از راهور مناطف یا رهور شهرها یا شهرک آزمایش، علاوه بر دریافت شماره گواهینامه، تائیدیه معتبر نیز بگیرند. به نحوی که برای هر سازمان و ارگانی قابل قبول خواهد بود. با این وجود، در صورت مفقود شدن گواهینامه بایستی ه چه سریعتر برای دریافت المثنی آن اقدام کرد.

 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا در مورد روش های گوناگون استعلام شماره گواهینامه با کد ملی توضیحات لازم را ارائه دهیم و در این مورد اطلاع رسانی کنیم.

با توجه به اینکه در حال حاضر ارسال بسیاری از مدارک بویژه مدارک خودرو به شیوه های مختلفی قابل پیگیری است، چنانچه در مورد نحوه پیگیری هر کدام از مرسوله های خود با سوالی مواجه شدید، می توانید از کارشناسان ما اطلاعات کامل را کسب نمایید. برای این منظور می توانید در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 با ما در تماس باشید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه استعلام شماره گواهینامه مفقودی با کد ملی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

کارت مهارت فنی حرفه ای چیست؟ 

استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی

پیگیری مرسوله پستی از طریق پیامک

استعلام شماره گواهینامه با کد ملی

آیا می توان برای استعلام شماره گواهینامه با کد ملی به شیوه اینترنتی اقدام کرد؟

با توجه به طراحی سامانه آنلاین پیگیری مرسولات پستی با کد ملی ، دیگر لزومی ندارد که برای اطلاع از وضعیت ارسال مرسوله های خود حتما به صورت حضوری به اداره پست مراجعه نمود.

استعلام شماره گواهینامه با کد ملی از طریق پیامکی به چه نحوی است؟

پیگیری به روش پیامکی، نیازمند این است که به سامانه پیامکی پلیس + 10 پیامک ارسال شود.

شماره تلفن گویای استعلام شماره گواهینامه چند است؟

برای این منظور می توانید با شماره های 909 9072952 از کل کشور، و 909 9072952 از تهران تماس حاصل نمایید.

در صورت مفقودی گواهینامه، برای استعلام شماره آن چه باید کرد؟

برای دریافت راهنمایی در این زمینه می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور