استعلام شماره گذرنامه با کد ملی

در گذشته استعلام شماره گذرنامه با کد ملی با مراجعه حضوری امکان پذیر بود. اما امروزه ورود به ورود به سامانه پیگیری وضعیت گذرنامه اینترنتی به نشانی tiznetmir و با استفاده از شماره تماس و پیامک، می توانید به راحتی برای پیگیری گذرنامه اقدام نمایید. خوشبختانه برای بدست آوردن شماره گذرنامه با کدملی راه های تعیین شده است. سامانه دریافت شماره گذرنامه به راحتی تمامی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد.

 

 

برای استعلام شماره گذرنامه با کد ملی tiznet.ir، دریافت شماره گذرواژه به صورت تلفنی و اطلاع از سرشماره پیگیری پیامکی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نحوه استعلام شماره گذرنامه با کد ملی – tiznet.ir

همانطور که ذکر گردید، علاوه بر سامانه استعلام وضعیت گذرنامه اینترنتی می توانید از طریق پیامک نیز، نسبت به دریافت گذرواژه اقدام نمایید. با استفاده از کد USSD و شماره گیری ستاره مربع، را در تلفن همراهتان شماره گیری نمایید. پس از شماره گیری عدد مورد نظر، با تصویری همانند زیر رو به رو خواهید شد. عدد مربوط به پلیس +10 یا همان عدد یک را انتخاب نمایید.

 

 

نحوه استعلام شماره گذرنامه با کد ملی
نحوه استعلام شماره گذرنامه با کد ملی

 

پس از انتخاب گزینه مورد نظر، عدد مربوط به وضعیت مدارک را انتخاب نمایید که در این تصویر عدد 4 می باشد.

 

سامانه دریافت شماره گذرنامه
سامانه دریافت شماره گذرنامه

 

سپس وارد صفحه ای همانند تصویر زیر می شوید که لازم است در این زمینه گزینه مربوط به گذرنامه یا همان عدد 3 را انتخاب نمایید.

 

سامانه استعلام وضعیت گذرنامه اینترنتی
سامانه استعلام وضعیت گذرنامه اینترنتی

 

در مرحله بعدی حال باید برای پیگیری گذرنامه با شماره ملی کد ملی خود را وارد نمایید.

 

بدست آوردن شماره گذرنامه با کدملی
بدست آوردن شماره گذرنامه با کدملی

 

خوشبختانه سامانه استعلام شماره گذرنامه با کد ملی علاوه بر امکان پیگیری گذرنامه، امکان چک کردن سایر مرسوله ها را نیز برای شما ایجاد نموده است. خوشبختانه امکان پیگیری کارت پایان خدمت و همچنین گواهینامه با استفاده از سامانه tiznet.ir وجود خواهد داشت.

 

پیگیری گذرنامه با استفاده از تلفن ثابت

با استفاده از تلفن ثابت نیز، می توانید از وضعیت گذرنامه خود مطلع شوید و به راحتی بتوانید در منزل خود از طریق شماره تلفن مورد نظر، به راحتی با استفاده از شماره های 9099072952 (از سراسر کشور ) و شماره 9099072952 ( از استان تهران ) تماس حاصل نمایید. در صورتی که مدارک خود را تحویل داده اید اما هنوز از طریق پست گذرنامه خود را دریافت نموده اید، می توانید از طریق شماره تلفن های ارائه شده ، از علت عدم دریافت آگاه شوید.

راه های مختلفی برای پیگیری گذرنامه وجود دارد که علاوه بر سامانه Tiznet.ir می توانید از روش های تلفن ثابت و همچنین سامانه های دیگر استفاده نمایید.

 

پیگیری با سامانه 1100

چنانچه مایل به استعلام شماره گذرنامه با کد ملی به صورت غیر حضوری هستید، راه دیگر استفاده از سامانه 1100 است. گوشی تلفن همراهتان را بردارید و علامت سوال را به سرشماره 1100 ارسال نمایید. توجه داشته باشید که اطلاع از گذرواژه مورد نظر، با توجه به پرداخت هزینه امکان پذیر است و به همین دلیل به ازای هر پیامک 150 تومان از شما کسر خواهند نمود. در هر صورت، راه های ایجاد شده برای پیگیری گذرواژه، به صورت غیر حضوری ، از همین روش ها امکان پذیر است.

 

نکات مهم در رابطه با گذرنامه سامانه tiznet.ir

  • برای زائرین عتبات و عالیات گذرنامه ها تنها برای یک سال معتبر می باشد بنابراین پس از این زمان دیگر معتبر و قابل استفاده نخواهد بود.
  • زائرین عزیز برای استفاده از گذرنامه ، پس از دریافت کارت تردد، از محل نقطه چین آن را برش بزنید تا قسمتی که مربوط به مهر خروج و ورود ایران و عراق است را به همراه داشته باشید.
  • اعتبار برگه های چاپ شده عبور و مرور افراد تا آبان ماه خواهد بود.
  • در صورتی که برگه های مورد نظر در اختیار افراد دیگری قرار گیرد حتی اگر استعلام شماره گذرنامه با کد ملی را خودتان انجام داده باشید، اما کارت در اختیار فرد دیگری باشد، باز هم مورد تائید وزارت tiznetmir نخواهد بود .
  • چنانچه برگه های فوق به هر دلیلی گم شود، امکان پیگیری گذرنامه با شماره ملی وجود نخواهد داشت و به همین دلیل المثنی صادر نخواهد شد.
  • در حفظ و نگهداری برگه های مورد نظر نهایت دقت را داشته باشید . از آسیب به برگه های مورد نظر جلوگیری نمایید.
  • برگه تردد به صورت رایگان چاپ خواهد شد، لذا تقاضای صدور گذرنامه در سامانه tiznetmir وجود نخواهد شد. زائرین عتبات و عالیات پس از مراسم اربعین می توانند گذرنامه خود را دریافت نمایند.
  • به هنگام عزیمت، عکس برگه های تردد را نزد خود نگهدارید و در گوشی خود ذخیره نمایید.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی در رابطه با استعلام شماره گذرنامه با کد ملی در سامانه Tiznet.ir اطلاعاتی را به شما زائرین و همچنین افراد مایل به خروج از کشور ارائه نماییم. برای ورود به سامانه استعلام وضعیت گذرنامه اینترنتی و همچنین بدست آوردن شماره گذرنامه با کدملی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. هر گونه مشکلی در رابطه با ورود به سامانه دریافت شماره گذرنامه دارید را می توانید پس از برقراری ارتباط با مشاورین ما برطرف نمایید.

 

مطالب مرتبط

tiznet.it

آیا امکان استعلام شماره گذرنامه با کد ملی وجود دارد؟

بله برای دریافت شماه گذرنامه کافی است به سامانه سامانه Tiznet.ir مراجعه نمایید.

 

آیا امکان ورود به سامانه دریافت شماره گذرنامه برای تمامی افراد وجود دارد؟

بدست آوردن شماره گذرنامه با کدملی تنها برای آن دسته از افرادی است که ثبت نام آن ها با موفقیت انجام شده است امکان پذیر است.

 

آیا دریافت شماره گذرنامه تنها با استفاده از سامانه استعلام وضعیت گذرنامه اینترنتی امکان پذیر است؟

خیر. راه های مختلفی وجود دارد که از جمله آن می توان به تماس تلفنی و ارسال پیامک اشاره نمود.