تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
استعلام گذرنامه

استعلام گذرنامه با کد ملی | ورود به سامانه Tiznet.ir

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
استعلام گذرنامه
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا می دانید که به چه طریق می توان برای استعلام گذرنامه با کد ملی اقدام نمود. چنانچه روند ثبت نام و درخواست صدور گذرنامه را انجام داده اید اما هنوز آن را دریافت ننموده اید، می توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری و از طریق سامانه استعلام وضعیت گذرنامه اینترنتی، از دلایل این امر آگاه شوید.

همچنین، برای بدست آوردن شماره گذرنامه با کدملی روش های دیگری وجود دارد که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهیم شد.

هر سوالی که در مورد روش های مختلف استعلام گذرنامه داشته باشید می توانید راهنمایی های لازم را از کارشناسان و مشاوران ایران تحصیل کسب نمایید.

استعلام گذرنامه

 

برای استعلام شماره گذرنامه با کد ملی، دریافت شماره گذرواژه به صورت تلفنی و اطلاع از سرشماره پیگیری پیامکی از سراسر کشور، با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب

استعلام گذرنامه با کد ملی برای چه مواردی است؟

 

استعلام گذرنامه با کد ملی برای چه مواردی است؟

 

اهمیت داشتن گذرنامه یا همان پاسپورت بر هیچ کس، به ویژه افرادی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، پوشیده نیست. گذرنامه یک مدرک شناسایی معتبر به شمار می آید که در واقع نشان می دهد شما تابع کدام کشور هستید.

از جمله کاربردهای پاسپورت این است که به دارنده آن اجازه خروج از کشور را می دهد و کشورهای مقصد نیز امنیت و حقوق فرد را عهده دار می شوند.

در گذرنامه هر فرد، اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، تاریخ محل تولد، تابعیت، عکس پرسنلی، و غیره ذکر شده است که می توان به ضرورت اخذ این دفترچه پی برد.

حال یکی از مسائلی که ممکن است درخواست دهندگان با آن مواجه شوند، عدم دریافت و یا تاخیر در صدور پاسپورت است.

جهت ثبت نام فرد متقاضی ابتدا باید به پلیس 10+ مراجعه کند. سپس بعد از تکمیل مدارک مورد نیاز، منتظر دریافت گذرنامه خود بماند تا برای وی ارسال شود.

به طور معمول 14 روز زمان می برد تا این دفترچه برای درخواست کننده ارسال شود. اما اگر در این مهلت، شخص موفق به اخذ پاسپوریت خود نشد می تواند بدون نیاز به مراجعه حضوری و از طریق استعلام شماره گذرنامه با کد ملی، از آخرین وضعیت صدور پاسپورت خود مطلع شود.

 

برای آشنایی با نحوه دریافت شماره پاسپورت با کد ملی بر روی لینک کلیک فرمایید.

 

روش های مختلف استعلام گذرنامه

حال که با زمان استاندارد صدور پاسپورت و ضرورت سامانه دریافت شماره گذرنامه آشنا شدیم، بهتر است با نحوه استعلام وضعیت گذرنامه نیز آشنا شویم. برای این منظور می توان به روش های زیر عمل نمود:

 • کد دستوری USSD
 • ارسال پیامک به سرشماره 1100
 • ارسال پیامک به سرشماره سامانه 1100300
 • ورود به سامانه سامانه رهگیری مرسولات پستی 

هر کدام از این موارد، مراحل خاص خود را دارد و اگر شخصی به هر دلیلی موفق به استفاده از یکی از آن ها نشد، می تواند به روش دیگر عمل نماید. 

 

نحوه استعلام شماره گذرنامه با کد USSD

با استفاده از کد USSD و شماره گیری #110*. پس از شماره گیری عدد مورد نظر، با تصویری همانند زیر رو به رو خواهید شد. عدد مربوط به پلیس 10+ یا همان عدد یک را انتخاب نمایید.

 

نحوه استعلام شماره گذرنامه با کد ملی

پس از انتخاب گزینه مورد نظر، عدد مربوط به وضعیت مدارک را انتخاب نمایید که در این تصویر عدد 4 می باشد.

 

سامانه دریافت شماره گذرنامه

 

سپس وارد صفحه ای همانند تصویر زیر می شوید که لازم است در این زمینه گزینه مربوط به گذرنامه یا همان عدد 3 را انتخاب نمایید.

 

سامانه استعلام وضعیت گذرنامه اینترنتی

 

برای پیگیری گذرنامه با شماره ملی، کد ملی خود را وارد نمایید.

 

بدست آوردن شماره گذرنامه با کدملی

 

بدست آوردن شماره گذرنامه با کدملی امکان پیگیری گذرنامه، امکان چک کردن سایر مرسوله ها را نیز برای شما ایجاد نموده است.

 

اگر می خواهید بدانید که آیا شماره پاسپورت تغییر میکند؟ بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

پیگیری گذرنامه با استفاده از تلفن ثابت

یکی دیگر از روش هایی که به وسیله آن می توان استعلام گذرنامه را انجام داد استفاده از تلفن ثابت است، شما می توانید در منزل از طریق شماره تلفن مورد نظر، با استفاده از شماره های 9099075307 (از سراسر کشور) و شماره 9099075307 (از استان تهران) جهت استعلام گذرنامه تماس حاصل نمایید.

در صورتی که مدارک خود را تحویل داده اید اما هنوز از طریق پست گذرنامه خود را دریافت نموده اید، می توانید از طریق شماره تلفن های ارائه شده، از علت عدم دریافت آن آگاه شوید.

 

پیگیری با سامانه 1100

چنانچه مایل به استعلام شماره گذرنامه با کد ملی به صورت غیر حضوری هستید، راه دیگر استفاده از سامانه 1100 است.

گوشی تلفن همراهتان را بردارید و علامت سوال را به سرشماره 1100 ارسال نمایید. توجه داشته باشید که اطلاع از گذرواژه مورد نظر، با توجه به پرداخت هزینه امکان پذیر است و به همین دلیل به ازای هر پیامک 150 تومان از شما کسر خواهند نمود.

 

جهت دریافت راهنما و مشاور ویزای تحصیلی کانادا از کارشناسان خبره، لطفا لینک را لمس فرمایید. 

 

سامانه استعلام وضعیت گذرنامه اینترنتی 1100300

از جمله روش های ساده و در دسترس استعلام گذرنامه، مراجعه به سامانه 1100300 می باشد. برای این امر می توانید عدد 1 را به این سرشماره ارسال کنید.

البته در نظر داشته باشید که تعرفه هر پیامک 100 تومان می باشد. نکته دیگر اینکه برای بدست آوردن شماره گذرنامه با کدملی بایستی با همان شماره تلفنی که در هنگام نام نویسی ثبت کرده اید، پیامک بزنید. در غیر این صورت، هیچ پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.

 

برای ورود به سامانه آنلاین پیگیری مرسولات پستی با کد ملی لینک را انتخاب کنید.

 

استعلام آخرین وضعیت گذرنامه از طریق پست

پس از اینکه درخواست گذرنامه را به ثبت رسانده اید و مدارک خواسته شده را تکمیل نمودید، دفترچه صادر شده از طریق پست برایتان فرستاده می شود.

حال وقتی از طریق روش های سامانه استعلام وضعیت گذرنامه اینترنتی بیان شده در زیر، متوجه شدید که ارسال برایتان انجام شده است، می توانید از طریق کد مرسوله شانزده رقمی است، آن را پیگیری نمایید.

برای این منظور، می بایست آدرس سامانه رهگیری مرسولات پستی این اداره را در مرورگر خود وارد نموده و پس از وارد کردن کد مربوطه، مطلع شوید که آیا پاسپورت به اداره پست شهرستانتان تحویل داده شده است یا خیر.

 

به منظور دریافت موثرترین مشاوره تحصیل در خارج از کشور بر روی لینک کلیک نمایید.

 

دلایل تاخیرات سامانه دریافت شماره گذرنامه چیست؟

به گفته سرپرست مرکز تجزیه و مبادلات پست کشور، متاسفانه برخی از هموطنان در بدست آوردن شماره گذرنامه با کدملی تاخیرهای زیادی را تجربه می کنند. وی علت این امر را زمانبر بودن چاپ و ارسال گذرنامه ها ذکر کرده است.

از سوی دیگر، همگام با افزایش سفارشات و خریدهای اینترنتی، شرکت پست با بسته های بسیار بیشتری روبه رو است و همین امر باعث شده است که این شرکت نه تنها با کمبود نیرو مواجه باشد، بلکه حمل و نقل به کندی صورت گیرد.

نکته قابل توجه دیگر این است که بسته بندی مرسولات از حالت پاکت به بسته تغییر کرده است و همین امر سبب ایجاد کمبود فضا و به دنبال آن تعویق در ارسال سایر مرسولات همچون گذرنامه شود.

البته ناگفته نماند که قبل از اینکه به دنبال استعلام گذرنامه با کد ملی باشیم، بهتر است از درستی و صحت آدرس و مشخصات وارد شده در هنگام نام نویسی مطمئن شویم.

 

نکات مهم در رابطه با گذرنامه

 • برای زائرین عتبات و عالیات گذرنامه ها تنها برای یک سال معتبر می باشد بنابراین پس از این زمان دیگر معتبر و قابل استفاده نخواهد بود.
 • زائرین عزیز برای استفاده از گذرنامه، پس از دریافت کارت تردد، از محل نقطه چین آن را برش بزنید تا قسمتی که مربوط به مهر خروج و ورود ایران و عراق است را به همراه داشته باشید.
 • اعتبار برگه های چاپ شده عبور و مرور افراد تا آبان ماه خواهد بود.
 • در صورتی که برگه های مورد نظر در اختیار افراد دیگری قرار گیرد حتی اگر استعلام شماره گذرنامه با کد ملی را خودتان انجام داده باشید، اما کارت در اختیار فرد دیگری باشد، باز هم مورد تائید وزارت نخواهد بود.
 • چنانچه برگه های فوق به هر دلیلی گم شود، امکان پیگیری گذرنامه با شماره ملی وجود نخواهد داشت و به همین دلیل المثنی صادر نخواهد شد.
 • در حفظ و نگهداری برگه های مورد نظر نهایت دقت را داشته باشید. از آسیب به برگه های مورد نظر جلوگیری نمایید.
 • برگه تردد به صورت رایگان چاپ خواهد شد. زائرین عتبات و عالیات پس از مراسم اربعین می توانند گذرنامه خود را دریافت نمایند.
 • به هنگام عزیمت، عکس برگه های تردد را نزد خود نگهدارید و در گوشی خود ذخیره نمایید.

 

برای آگاهی از نحوه تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج لینک مربوطه را فشار دهید.

 

در صورت مفقود شدن گذرنامه چگونه آن را پیگیری نماییم؟

در برخی از اوقات ممکن است که علت مراجعه به سامانه دریافت شماره گذرنامه، مفقود شدن یا به سرقت رفتن آن باشد. در چنین مواردی، رئیس پلیس بین الملل ناجا درخواست کرده است که مراتب را فورا به پلیس اطلاع دهید. در این صورت، سامانه اینترپل اقدامات لازم را جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی خواهد کرد.

همچنین، پلیس بین الملل از مردم خواسته است تا افرادی که گذرنامه خود را قبلا گم کرده و گزارش آن را در استعلام شماره گذرنامه با کد ملی پلیس اینترپل به ثبت رسانده اند، در صورت یافتن دوباره آن حتما اطلاع دهند. بدین تریتب، پلیس مورد گزارش شده را از لیست گذرنامه مفقودی خارج خواهد کرد.

 

از انواع گذرنامه چه می دانید؟

درخواست و استعلام گذرنامه ممکن است برای دلایل مختلفی باشد و به طور معمول بسته به هدف، نوع متفاوتی از گذرنامه ها صادر می شود. برای اینکه در هنگام مراجعه به سامانه دریافت شماره گذرنامه، بهتر بتوانید به پیگیری های لازم را انجام دهیم، در زیر انواع پاسپورت را با یکدیگر مرور می کنیم:

پاسپورت سیاسی

 این گذرنامه غالبا برای افراد رده بالای سیاسی یا دیپلماتیک صادر می شود. دریافت کنندگان عبارتند از رهبری، رئیس جمهور، نمایندگان مجلس، رئیس دیوان عالی کشور و به طور کلی شخصیت های عالی مقام علمی، دینی، فرهنگی و سیاسی

پاسپورت عادی یا توریستی

 این گذرنامه مخصوص همه شهروندان عادی جامعه هر کشوری بوده که ممکن است برای مقاصدی همچون گردشگری، سیاحتی، تحصیلی و غیره باشد.

پاسپورت خدمت

 این نوع نیز غالبا برای اشخاصی که از کارمندان دولت به شمار می روند، جهت انجام سفرهای کاری صادر می شود. گیرندگان آن عبارتند از اعضای شورای رهبری، ماموران یا معاونین ریاست جمهوری، کارمندان وزارت امور خارجه و غیره

 

جهت اطلاع از روش های استعلام شماره سریال کارت ملی لینک قرمز را فشار دهید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا با ارائه اطلاعاتی در رابطه با روش های مختلف استعلام گذرنامه در خدمت شما عزیزان باشیم.

برای ورود به سامانه استعلام وضعیت گذرنامه اینترنتی و همچنین بدست آوردن شماره گذرنامه با کدملی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

هر گونه مشکلی در رابطه با ورود به سامانه دریافت شماره گذرنامه دارید را می توانید پس از برقراری ارتباط با مشاورین ما برطرف نمایید.

 

به منظور آشنایی با روش های مختلف استعلام گذرنامه، مدارک لازم جهت دریافت و طرح سوالات خود، دریافت شماره گذرواژه به صورت تلفنی و اطلاع از سرشماره پیگیری پیامکی از سراسر کشور، با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب

 

 

مطالب مرتبط

دریافت شماره پاسپورت با کد ملی

استعلام گذرنامه

3.7/5 - (11 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا امکان استعلام شماره گذرنامه با کدملی وجود دارد؟

بله برای دریافت شماه گذرنامه روش های متفاوتی وجود دارد که استعلام با استفاده از کد ملی یکی از این روش ها محسوب می شود.

آیا امکان ورود به سامانه دریافت شماره گذرنامه برای تمامی افراد وجود دارد؟

بدست آوردن شماره گذرنامه با کدملی تنها برای آن دسته از افرادی است که ثبت نام آن ها با موفقیت انجام شده است امکان پذیر است.

آیا دریافت شماره گذرنامه تنها با استفاده از کدملی امکان پذیر است؟

خیر. راه های مختلفی وجود دارد که از جمله آن می توان به تماس تلفنی و ارسال پیامک اشاره نمود.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور