ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

استخدام بانک ملت 1403 + ثبت نام آزمون، زمان، شرایط و رشته ها

از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با مشاور مربوطه به استخدام بانک ملت

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط استخدام بانک ملت اعلام شد. مشاغل بانکی برای اکثر افراد از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و علت این محبوبیت مربوط به مزایا، درآمد، جایگاه شغلی و… است. بانک ها در بازه های زمانی مشخص به استخدام افراد می پردازند که آگاهی از شرایط استخدام در بانک ملت می تواند فرصت مناسبی برای ورود به یک شغل مناسب با مزایای بسیار باشد. توجه داشته باشید که حتما باید در تاریخ مقرر شده نسبت به ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملت اقدام کنید. چنانچه نتوانید در موعد اعلام شده برای نام نویسی اقدام کنید، می توانید در تاریخ تمدید استخدام بانک ملت، ثبت نام خود را انجام دهید.

عناوین شغلی و رشته های استخدامی بانک ملت شامل، متصدی امور بانکی، متصدی امور اداری، حسابدار، کارشناس حقوقی، متخصص فناوری اطلاعات، انتظامات، نیروی تأسیساتی، نیروی خدماتی و … است. در صورت نیاز به راهنمایی در مورد شرایط و زمان ثبت نام هر یک از عناوین می توانید با کارشناسان مرکز ایران تحصیل از طریق تلفن ثابت، با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

زمان استخدام بانک ملت 1403

از آن جایی که بانک ملت در بازه های زمانی مختلف اقدام به انتشار آگهی می کند، به همین دلیل نمی توان زمان دقیقی را برای ثبت نام استخدام بانک مشخص کرد. در سال گذشته آخرین آگهی منتشر شده برای استخدام مربوط به تاریخ 15 لغایت 25 آذر ماه بوده است که افراد می توانستند برای استخدام اقدام کنند.

لازم به ذکر است که در سال گذشته ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملت 1402 تا تاریخ 4 دی نیز تمدید شد و متقاضیان می توانستند در این تاریخ اعلامی مراحل نام نویسی را از طریق سایت استخدام بانک ملت طی کنند.

در حال حاضر زمان استخدام بانک ملت 1403 اعلام نشده و به محض انتشار اخبار مرتبط، این مقاله آپدیت شده و اطلاعات جدید در خدمت شما کاربران گرامی قرار می گیرد.

راهنمای لازم داری؟

دفترچه استخدام بانک ملت 1403

دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملت ۱۴۰۳، برای داوطلبان عزیزی که تمایل دارند در آزمون استخدامی بانک ملت شرکت کنند، به صورت رسمی بر روی سامانه ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملت منتشر می‌شود. این دفترچه حاوی اطلاعاتی از جمله شرایط استخدام در بانک ملت و مدارک لازم برای ثبت نام، زمانبندی مراحل پذیرش و استخدام، رشته‌های تحصیلی و شغلی موردنیاز، زمان و روش برگزاری آزمون و… است.

برای استخدام در بانک ملت ۱۴۰۳، متقاضیان باید نمره قبولی لازم در آزمون کتبی بانک را کسب کرده و شرایط حضور در مراحل بعدی پذیرش را داشته باشند. حضور در جلسه آزمون بانک ملت و ثبت نام در استخدامی بانک ملت از شرایط اساسی محسوب می‌شود، بنابراین داوطلبان باید مراحل ثبت نام خود را با دقت و بدون خطا انجام دهند تا با دریافت کارت ورود به جلسه آزمون به موقع در محل برگزاری حاضر شوند.

برای مطالعه دفترچه آزمون استخدامی بانک ملت روی لینک کلیک کنید.

برای جلوگیری از ثبت اطلاعات نادرست، داوطلبان می‌توانند قبل از زمان ثبت نام، دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملت را دانلود و مطالعه نمایند. به این ترتیب، با اطلاع از شرایط استخدام در بانک ملت و قوانین استخدام بدون نگرانی مراحل ثبت نام خود را آغاز کنند.

دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملت 1403 هنوز منتشر نشده و به محض انتشار در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

شرایط استخدام بانک ملت 1403

برای ثبت نام در آزمون استخدامی بانک ها از جمله استخدام بانک صادرات و استخدام بانک ملی، جهت شرکت در آزمون استخدامی بانک ملت نیاز است واجد تمامی شرایط تعیین شده نیز باشید. افرادی که شرایط استخدام بانک ملت را ندارند، نمی توانند در آزمون و دیگر مراحل استخدام شرکت کنند.

شرایط عمومی استخدام بانک ملت

🔰 شرایط عمومی استخدام بانک عبارتند از:

✔ داشتن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

✔ اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی مورد تایید در کشور

✔ پذیرش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

✔ دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم به صورت قانونی

✔ داوطلبانی که دارای کارت معافیت پزشکی هستند، در صورت قبولی در مراحل اولیه و تایید سلامتیشان توسط پزشک معتمد، اجازه دارند تا مراحل بعدی پذیرش در بانک ملت را طی کنند.

✔ زمان ترخیص از خدمت نظام وظیفه یا صدور کارت معافیت دائم باید قبل از تاریخ برگزاری آزمون باشد.

✔ دارا بودن توانایی و سلامت جسمانی و روانی متناسب با شغل مورد نظر

✔ عدم اعتیاد به مواد روان‌گردان یا مخدر و  نداشتن سوابق کیفری مورد تایید نهادهای ذی‌ربط

✔ عدم اشتغال به صورت رسمی یا پیمانی و نداشتن تعهد خدمتی به سازمان‌ها، موسسات دولتی و غیردولتی و نهادهای مختلف.

شرایط عمومی استخدام بانک ملت

 

برای آشنایی با تجربیات قبول شدگان آزمون بانک ملت کلیک نمایید.

شرایط اختصاصی استخدام بانک ملت

🔰 شرایط اختصاصی استخدام بانک ملت عبارتند از:

✔ دارا بودن حداقل معدل 15 برای مدارک تحصیلی مذکور مورد نیاز است.

✔ داشتن حداکثر سن 30 سال تمام تا تاریخ اعلام شده برای استخدام در مقطع کارشناسی که تعیین شده است.

✔ داشتن حداکثر سن 32 سال تمام تا تاریخ اعلام شده برای استخدام برای مقطع ارشد تعیین شده است. (در بیشتر آگهی ها داوطلبان مقاطع بالاتر نمی توانند ثبت نام کنند.)

✔ تاریخ ترخیص از خدمت نظام وظیفه و یا صدور کارت معافیت دائم قانونی و همچنین فراغت از تحصیل داوطلبان باید قبل از تاریخ های اعلام شده باشد.

✔ داشتن مدرک مهارت های هفتگانه رایانه نیز از جمله شرایط استخدام بانک ملت می باشد.

✔ برای قبولی در فرآیند مراحل استخدامی آزمون روانشناختی، یک سری تست های دیگر نیز از افراد گرفته می شود که شامل مصاحبه استخدامی و روان شناختی، تست آمادگی جسمانی (فقط برای متقاضیان رده شغلی متصدی حفاظت)، گزینش و معاینات پزشکی، است که مطابق با شرایط استخدام در بانک ملت گرفته خواهد شد.

✔ از پذیرفته شدگان مراحل استخدامی فوق، قبل از به کارگیری در بانک، ضمانت نامه بانکی به مبلغ 5 میلیون تومان (صرفا صادره از بانک ملت) گرفته خواهد شد.

✔ تمامی متقاضیان نیاز است بومی شهر مورد تقاضای خود باشند. برای بومی بودن نیز یک سری شرایط معرفی شده است که شامل موارد زیر می شود:

👈 یکی از شرایط استخدام بانک ملت این می باشد که فرد باید متولد شهر مورد تقاضا باشند.

👈 همچنین نیاز است فرد حداقل 2 سال در آن شهر در مقاطع ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان تحصیل نماید.

👈 لازم است افراد به صورت پیوسته یا 2 سال در شهر سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.

👈 همچنین نیاز است در 2 سال آخر منتهی شده به تاریخ استخدام، افراد به صورت پیوسته در شهر مورد نظر سکونت داشته باشند.

📌 تبصره یک : از آنجایی که امروزه مدارک تحصیلی متفاوتی با کیفیت های متفاوت ارائه می شود، تنها مواردی مورد قبول است که مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری باشد.

📌 تبصره دو : افرادی که در حال تحصیل هستند اگر در دانشگاه پذیرفته شوند، نیاز است با دانشگاه محل تحصیل خود تسویه نمایند.

📌 تبصره سه : افرادی که دارای مدرک تحصیلی بالاتر از موارد درخواست شده هستند، مجاز به ثبت نام نخواهند بود.

📌 تبصره چهار : مدارک تحصیلی افراد باید مطابق با درخواست بانک باشد.

📌 تبصره پنج : تمامی افرادی که پذیرفته می شوند، نیاز است حداقل 15 سال در شهر مورد تقاضا تعهد بر اشتغال را بدهند.

شرایط اختصاصی استخدام بانک ملت

سایت استخدام بانک ملت 1403

بانک ملت احتمالا هر سال برای جذب نیروی انسانی خود آزمون استخدامی برگزار می‌کند تا افراد متعهد و متخصص خود را انتخاب کند.

داوطلبان مایل به فعالیت در حوزه بانکداری می‌توانند با اطلاع از زمان ثبت‌نام آزمون بانک ملت مدارک لازم را آماده کنند تا در اسرع وقت ثبت‌نام خود را انجام دهند.

ثبت‌نام آزمون استخدامی بانک ملت ۱۴۰۳ به صورت آنلاین از طریق سامانه استخدام بانک ملت انجام می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه استخدام بانک ملت به نشانی bankmellat.ir اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را وارد کرده و فرم ثبت‌ نام اینترنتی را تکمیل کنند.

جزئیات دیگر آزمون استخدامی بانک ملت ۱۴۰۳ از جمله زمان برگزاری، دریافت کارت ورود به جلسه و اعلام نتایج اولیه و نهایی از طریق سامانه ثبت‌نام بانک ملت اطلاع‌رسانی خواهد شد و متقاضیان می‌توانند اطلاعات تاریخ‌های مربوط به هر مرحله از فرآیند استخدامی بانک ملت در سال ۱۴۰۳ را از وب‌سایت استخدام بانک ملت بدست آورند.

هرگونه تغییر در فرآیند ثبت‌نام آزمون استخدامی بانک ملت ۱۴۰۳ نیز از این وب‌سایت اعلام خواهد شد.

مراحل استخدام بانک ملت سال 1403

پس از کسب اطلاعات لازم در رابطه با شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملت، نیاز است مراحل استخدامی بانک را نیز طی کنید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

✅ در ابتدا باید برای ثبت تقاضای استخدام وارد سایت استخدام بانک ملت به نشانی اینترنتی bankmellat.ir شوید. توجه داشته باشید که سایت استخدام بانک ملت تنها در تاریخی فعال خواهد بود که امکان نام نویسی وجود داشته باشد.

مراحل استخدام بانک ملت 1

✅ در مرحله دوم نیاز است اطلاعات عمومی و اختصاصی را بررسی کنید تا واجد تمامی شرایط استخدام در بانک ملت  باشید.

مراحل استخدام بانک ملت 2

✅سپس باید با کلیک بر روی ثبت نام اطلاعات درخواستی مانند کد ملی، شماره شناسنامه و کد امنیتی را وارد کرده و بر روی گزینه مرحله بعدی کلیک نمایید.

مراحل استخدام بانک ملت 3

✅ در مرحله بعدی باید برای ارسال اطلاعات درخواستی اقدام نمایید.

مراحل استخدام بانک ملت 4

در انتها نیز عکس سه در چهار اقدام کنید که اصولاً تحت یک سری شرایط خاص پذیرفته می شود. به طور مثال عکس شما باید نهایتاً 200 کیلو بایت حجم داشته و دارای ارتفاع و عرض مشخصی نیز باشد.

📌 تبصره: شاید این سوال برای شما پیش بیاید که بر چه اساسی از افراد برای حضور در مصاحبه دعوت می شود؟ که در این مورد باید به شما بگوییم دعوت از افراد برای مصاحبه، براساس اولویت معدل مدرک تحصیلی، به تفکیک جنسیت و مقطع تحصیلی (به نسبت تعداد ثبت نام کنندگان هر مقطع) خواهد بود؛ اما در ادامه پذیرش و معرفی جهت ادامه مراحل استخدامی براساس بالاترین نمرات مکتسبه در مصاحبه های استخدامی (تخصصی و رفتاری) و آزمون های روانشناختی و نیاز تعیین شده جهت هر شهر انجام می شود.

جهت آشنایی با شرایط استخدامی بانک ملی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

یک سری نکات مهم در هنگام ثبت نام وجود دارد که باید آن ها رعایت کنید و شامل موارد زیر می شود:

💡 قبل از ثبت نام کردن نیاز است، راهنمای نحوه تکمیل فرم موجود در سایت مراجعه و مندرجات آن را مطالعه کرده باشید.

💡 ثبت نام شما زمانی تکمیل می شود که کد رهگیری را نیز گرفته باشید.

💡 در هنگام وارد کردن اطلاعات دقت کنید که تمامی موارد به درستی وارد شده و اشتباهی رخ ندهد، زیرا اگر اشتباهی در ثبت کردن اطلاعات وجود داشته باشد، تمام مسئولیت آن با خودتان خواهد بود. اگر هم مغایرتی میان اطلاعات وارد شده و مدارک تحویل داده شده مشاهده گردد، به صورت کلی استخدام فرد باطل خواهد شد.

 

مراحل استخدام بانک ملت

هزینه ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملت 1403

به منظور شرکت در هر آزمون استخدامی، داوطلبان موظف به پرداخت هزینه مربوطه می‌باشند. بنابراین، بانک ملت نیز از این قاعده مستثنی نمی‌شود.

علاقه‌مندان باید آگاه باشند که پس از پرداخت هزینه ثبت نام، امکان بازگشت وجه وجود ندارد. بنابراین، توصیه می‌شود فقط افرادی که شرایط عمومی و اختصاصی را دارند، به واریز وجه و ثبت نام خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است که هزینه دقیق ثبت نام برای آزمون استخدامی سال ۱۴۰۳ پس از انتشار دفترچه ثبت نام، معلوم خواهد شد. اما این هزینه در سال گذشته ۱۸۰ هزار تومان تعیین‌ شد.

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملت 1403

در فرآیند ثبت نام برای آزمون های استخدام بانک ملت 1403، ارائه نمودن مدارک مورد نیاز یکی از مراحل ضروری است. متقاضیان باید مدارک مورد نیاز را در زمان ثبت نام، به صورت حضوری یا آپلود آنلاین، به سازمان مربوطه ارائه دهند.

عدم ارائه مدارک به منزله انصراف از ثبت نام در آزمون استخدامی در نظر گرفته می‌شود و متقاضیان برای ادامه فرآیند، باید این مرحله را به دقت انجام دهند. اطلاعیه‌های مربوط به ثبت نام و مدارک مورد نیاز در سایت رسمی بانک ملت منتشر می‌شود و متقاضیان برای کسب اطلاعات دقیق‌تر می‌توانند به این منابع مراجعه کنند.

در ادامه لیستی از مدارک مورد نیاز برای بارگذاری در سایت ثبت نام آزمون استخدام بانک ملت را بررسی می کنیم:

✅ آپلود عکس 3*4 پرسنلی پشت زمینه سفید در فرمت jpg

✅ بارگذاری اسکن صفحه اول و دوم شناسنامه

✅ آپلود اسکن کارت ملی

✅ ارائه آخرین مدرک تحصیلی

✅ بارگذاری تصویر کارت معافیت غیر پزشکی یا کارت پایان خدمت

در صورت دارا بودن سهمیه ایثارگران بارگذاری گواهی مربوط به سهمیه

متقاضیان علاقمند به ثبت نام در آزمون استخدامی بانک ملت بهتر است در روزهای ابتدایی آغاز فرآیند ثبت نام آزمون برای نام نویسی اقدام کنند. معمولا سامانه ثبت نام در روزهای پایانی دچار مشکل می شود. بنابراین بهتر است متقاضیان از همان روزهای اولیه ثبت نام و بارگذاری مدارک خود را انجام دهند.

متقاضیانی که نتوانند در ثبت نام آزمون شرکت کنند، می توانند در زمان تمدید استخدام بانک ملت ثبت نام نمایند.

غالباً زمان ثبت نام این آزمون فقط یک بار تمدید می گردد، متقاضیان پس از فرصت چند روزه نام نویسی می توانند در زمان تمدید برای ثبت نام اقدام کنند. تمدید استخدام بانک ملت 1403 سریعا پس از اتمام زمان نام نویسی ابتدایی آغاز خواهد شد.

در صورتی که داوطلبان اطلاعات و مدارک شان را اشتباهی ثبت کرده باشند باید برای ویرایش آن اقدام کنند. در سایت این بانک می توان اشتباهات عمدی یا سهوی اطلاعات ثبت نامی را ویرایش کرد.

معمولا سایت بانک ملت پس از اتمام فرصت اولیه نام نویسی، دو بار به داوطلبان برای ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملت 1403 خواهد داد.

منابع آزمون استخدامی بانک ملت 1403

در این قسمت همراه ما باشید تا سوالات و منابع آزمون استخدامی بانک ملت را بررسی کنیم. این منابع و سوالات ممکن است در هر مرحله از انتشار آگهی استخدام با مراحل بعدی متفاوت باشد ما در این قسمت مهم ترین و رایج ترین موارد را بررسی خواهیم کرد.

آزمون استخدامی جهت هر رده شغلی در قالب یک دفترچه سوال با منابع آزمونی به شرح جدول ذیل طراحی خواهد شد:

کارشناسی کارشناسی ارشد
هوش و استعداد

زبان انگلیسی عمومی

ادبیات و آیین نگارش

اطلاعات عمومی کامپیوتر

دانش علوم بانکی

بازارهای مالی و سرمایه

ریاضیات و آمار

مباحث بازاریابی

هوش و استعداد

زبان انگلیسی عمومی

ادبیات و آیین نگارش

اطلاعات عمومی کامپیوتر

دانش علوم بانکی

آشنایی با مباحث روز اقتصاد

دانش مسائل روز مدیریت

مباحث بازاریابی

منابع نیز می تواند بسیار متعدد و گسترده باشد؛ اما به صورت کلی ما تهیه منابعی را توصیه می کنیم که تعداد بیشتری از سوالات را پوشش داده و همچنین می تواند تنوع بیشتری از سوالات را در اختیار شما قرار دهد. در ادامه همراه ما باشید تا چند نمونه از بهترین منابع را در اختیار شما قرار دهیم.

مواد منابع
زبان انگلیسی عمومی زبان انگلیسی راهنمایی تا پیش دانشگاهی، کتاب 504، کتاب tick eight گاج، کتاب لغت لقمه انتشارات مهر و ماه
ادبیات و آیین نگارش کتاب ادبیات گاج، کتاب فارسی عمومی چاپ دانشگاه پیام نور
ریاضیات و آمار ریاضیات دوره دبیرستان، ریاضیات مدرسان شریف، ریاضی و آمار آمادگی آزمون های استخدامی انتشارات امید انقلاب
 • لیست منابع اختصاصی آزمون استخدامی بانک ملت
مواد منابع
هوش و استعداد تحصیلی سوالات هوش آزمون دکتری، کتاب استعداد تحصیلی مدرسان شریف و یا دکتر مسیح خواه
دانش علوم بانکی و بازارهای مالی و سرمایه جزوه علوم بانکداری مرکزی، کتاب آزمون های استخدامی بانک ها و شرکت ها از جمشید واحدی
مباحث بازاریابی کتاب بازاریابی کاتلر و کتاب مباحث بازاریابی مدرسان شریف
هوش مصنوعی کتاب استخدامی هوش مصنوعی – انتشارات ایران فرهنگ و به تالیف آرمان کهریزی
پایگاه داده کتاب های مقسمی، پوران پژوهش یا پارسه
مهندسی نرم افزار کتاب مهندسی نرم افزار از راجر اس پرسمن به ترجمه سعید و حسین بلوچیان
سیستم عامل کتاب سیستم های عامل پیشرفته – انتشارات پوران پژوهش، کتاب سیستم عامل مدرسان شریف
معماری کامپیوتر کتاب معماری کامپیوتر موریس مانو
شبکه کامپیوتری کتاب نتورک شهرام سبحانی، کتاب های مقسمی و جعفرنژاد قمی

سوال داری؟

بانک ملت چه رشته هایی را استخدام می کند؟

بانک ملت چه رشته هایی را استخدام میکند؟ اینکه از چه رشته هایی استخدام به عمل آید، بستگی به نوع نیاز بانک خواهد داشت؛ اما به صورت کلی برای یک سری رشته ها در تمامی بانک ها تقاضا وجود دارد که در ادامه رشته های استخدامی بانک ملت را بررسی خواهیم کرد.

رشته های مورد نیاز استخدام بانک ملت عبارتند از:

رشته های استخدامی بانک ملت
مدیریت بازرگانی اقتصاد بازرگانی
مدیریت مالی علوم اقتصادی
مدیریت صنعتی بازاریابی تمامی گرایش ها
مدیریت دولتی امور بیمه
بیمه امور بانکی
اقتصاد نظری کشاورزی
اقتصاد صنعتی پول و بانکداری
آمار و کاربردها اقتصاد اسلامی
ریاضیات و کاربردها (ریاضی کاربردی)

مدارک تحصیلی لازم برای استخدام بانک ملت

برای استخدام شدن در بانک بسته به نوع جایگاه شغلی که برای شما در نظر گرفته می شود یک سری مدارک خاص مورد قبول است که در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد.

برای بانکدار یا متصدی امور بانکی مدارک کارشناسی و ارشد در رشته های زیر مورد قبول است:

مدارک مورد قبول در منصب بانکدار و متصدی امور بانکی
مدیریت بازرگانی مدیریت مالی
مدیریت صنعتی مدیریت بیمه
امور بانکی مدیریت دولتی
مدیریت بازاریابی آمار گرایش آمار و کاربردها
حسابداری حسابرسی
ریاضی، گرایش ریاضیات و کاربردها علوم اقتصادی در گرایش‌های اقتصاد اسلامی
پول و بانکداری مهندسی صنایع در گرایش مهندسی صنایع
امور بانکداری بانکداری اسلامی
امور شعب

برای استخدام شدن در منصب امور اداری باید دارای مدرک کارشناسی در حقوق قضایی یا عمران در گرایش عمران باشید.

برای مقطع ارشد نیز مدارک رشته های زیر مورد قبول است:

مدارک مورد نیاز در منصب امور اداری
رشته‌ی حقوق قضائی در گرایش‌های حقوق مالی – اقتصادی حقوق جزا و جرم شناسی
حقوق بین‌ الملل حقوق خصوصی
حقوق عمومی حقوق تجارت الکترونیک
حقوق ثبت اسناد و املاک رشته‌ی عمران در گرایش عمران (مدیریت ساخت – سازه – خاک و پی – زلزله)

رشته هلی استخدام بانک ملت

چگونه مصاحبه‌ استخدامی بانک ملت را با موفقیت پشت سر بگذاریم؟

پس از  طی کردن تمامی مراحل ثبت نام و استخدام، یک آزمون روانشناختی نیز از افراد گرفته می شود که برای قبولی کسب حد نصاب نمره در این مرحله نیز بسیار مهم می باشد. البته پس از این مرحله نیز، باید در مرحله مصاحبه تخصصی و رفتاری شرکت کنید و در آن ها نیز حد نصاب مورد نیاز را کسب نمایید.

هر جلسه‌ ی مصاحبه‌ی استخدامی بانک ملت را می‌ توان به سه مرحله تقسیم کرد:

۱- قبل از جلسه‌ مصاحبه

۲- حین جلسه‌ مصاحبه

۳- پس از جلسه‌ مصاحبه

تا قبل از اینکه خبر دعوت به جلسه مصاحبه برای شما فرستاده شود، می توانید خودتان را برای حضور احتمالی در این جلسه آماده کنید؛ اما پس از دریافت خبر دعوت شدن نیاز است این مسئله را با جدیت پیگیری کرده و خودتان را به صورت حرفه ای آماده نمایید.

قبل از اینکه شروع به مطالعه یک سری منابع مرتبط نمایید، نیاز است با سیاست های بانک ملت آشنا شوید. برای این کار می توانید به وبسایت این بانک مراجعه کرده و با کمی جستجو پاسخ تمامی سوالات خود را در این رابطه بگیرید. کار دیگری که نیاز است انجام دهید، گردآوری سوالات احتمالی است که ممکن است از شما پرسیده شود و همچنین جواب های خود را از قبل تعیین کنید.

یکی از موارد مهمی که در جلسه زیر نظر گرفته می شود، داشتن آمادگی جسمی و ذهنی است. همچنین نحوه پوشش و داشتن ظاهری آراسته نیز مورد نیاز است.

برای اطلاع از اینکه چگونه کارمند بانک شویم؟ بر روی لینک کلیک نمایید.

نکات مهم در جلسه مصاحبه استخدام بانک ملت 1403

حالا که آمادگی لازم برای جلسه مصاحبه را پیدا کرده اید، نیاز است با یک سری نکات مهم در جلسه و همچنین تعداد فازهای جلسه مصاحبه آشنا شوید.

جلسه مصاحبه به سه مرحله تقسیم می شود:

👈 ورود به جلسه: در ابتدا نحوه ورود شما و زبان بدن شما به دقت در نظر گرفته می شود. به طور مثال بهتر است حتماً زبان بدن شما نشان دهنده اعتماد به نفس قوی باشد. همچنین حتماً با فرد مصاحبه کننده دست بدهید. به علاوه بهتر است پرانرژی و قوی ظاهر شوید.

👈 پاسخ دادن به سوالات مصاحبه کنندگان: موضوع مهم بعدی نحوه پاسخ دادن به سوالات است. در هنگام پاسخ دادن به سوالات مصاحبه کنندگان نیز زبان بدن افراد به دقت بررسی خواهد شد. به طور مثال هرگز دست های خود را جمع نکرده و حالت معذب نداشته باشید. پاهای خود را روز زمین گذاشته و بهتر است یک پا را روی دیگری بندازید. موضوع مهم بعدی داشتن ارتباط چشمی با فرد مصاحبه کننده است.

یکی از شگردهای مصاحبه کنندگان، داشتن برخوردهای عجیب و نامتعارف است که برای سنجش میزان تسلط شما در نظر گرفته می شود. گاهی نیز ممکن است از تکنیک هایی ساختگی برای عصبی کردن شما استفاده شود که بهتر است در این مواقع هرگز عصبانی نشده و آرامش خودتان را حفظ نمایید.

👈 پایان جلسه‌ مصاحبه: حفظ اعتماد به نفس در مراحل پایانی نیز ضروری است.

نکات مهم در جلسه مصاحبه استخدام بانک ملت

مزایا و معایب استخدام بانک ملت

با اینکه بانک‌ها معمولا حقوق و مزایای مناسبی به کارکنان خود ارائه می‌دهند و کارمندان بانک ملت به راحتی می‌توانند از وام‌ها و تسهیلات بانکی بهره‌مند شوند، اما اشتغال در بانک چالش‌های زیادی دارد.

به عنوان مثال، یک کارمند امور بانکی باید روزانه حداقل ۸ ساعت را پشت کامپیوتر کار کند که حتی با تمام تلاش بانک‌ها برای استفاده از صندلی‌های ارگونومی و وسایل استاندارد برای کار بانکی، خستگی و آسیب‌های جسمی خود را به دنبال دارد.

اشتغال در بانک، علاوه بر چالش‌های فیزیکی، چالش‌های روانی نیز دارد. به عنوان مثال، حسابداران، بازرسان و خزانه‌دارانی که در استخدام بانک ملت هستند، مسئولیت‌های مالی سنگینی را بر عهده دارند و حتی کوچکترین اشتباه می‌تواند مشکلاتی برای آن‌ها ایجاد کند که تا انتهای عمرشان همراه آن‌ها باشد.

به علاوه، کارمندان امور بانکی در بانک ملت باید روزانه پذیرای ارباب رجوعان یا مشتریان متعددی باشند؛ برخی از این افراد ممکن است خوش‌برخورد نباشند، برخی کمی عصبی باشند، برخی از مشتریان ممکن است مودب نباشند، برخی درخواست‌های غیرمنطقی داشته باشند و گاهی اوقات ممکن است کارمندان امور بانکی با کلاهبرداران روبرو شوند.

تذکرات مهم در خصوص ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملت

✅ تمامی اطلاعیه های استخدامی بانک ملت، در وبسایت اینترنتی این بانک منتشر خواهد شد.

✅ توجه داشته باشید که تمامی اطلاعات ارسالی برای بانک باید طبق شرایط اعلام شده باشد اگر حتی در مراحل استخدامی بانک متوجه این موضوع نشود، حتی در آخرین مرحله پس از مشخص شدن این موضوع، قبولی شما باطل اعلام خواهد شد.

✅ تمامی مراحل ثبت نام اینترنتی بوده و نیاز به مراجعه حضوری نیست.

✅ اگر شخصی با داشتن مدرک ارشد، برای پست های مقطع لیسانس ثبت نام کند، قبولی او باطل می شود.

✅ دعوت از افراد برای مصاحبه به معنای استخدام نیست و افراد در نهایت با توجه به نیازهای هر شهر به کار گرفته خواهند شد.

✅ به ترتیب اولویت اقدام می گردد و بانک هیچ گونه مسئولیتی در قبال بکارگیری سایر نیروهای ذخیره (مازاد بر نیاز هر شهر) نخواهد داشت.

✅ ممکن است نام خود را میان پذیرفتگان آزمون کتبی مشاهده کنید اما این به معنای قبولی کامل نخواهد بود چرا که بانک از ظرفیت مورد نیاز خود افراد بیشتری را در آزمون کتبی می پذیرد و بعد در مرحله مصاحبه به گزینش افراد می پردازد لذا قبولی نهایی وابسته به مرحله مصاحبه است.

✅ استخدام بانک به گونه ای است که در محدوده نیاز هر شهر و به ترتیب اولویت شروع به استخدام افراد می کند فلذا استخدام کامل مستلزم کسب نمره قبولی در تمامی مراحل است و بانک در این زمینه مسئولیتی نخواهد داشت.

✅ داوطلبان باید بدانند که هر هیچ صورت، هزینه آزمون ها به آن ها بازگردانده نمی شود بنابراین پیش از ثبت نام از قطعیت تصمیم خود اطمینان حاصل کنند.

✅ داوطلب برای استخدام باید در آزمون کتبی، آزمون روانشناختی، مصاحبه های استخدامی (تخصصی و رفتاری)، گزینش و معاینات پزشکی به حد نصابی از نمره قبولی رسیده باشد و قبولی و تایید داوطلب در چند مورد از این موارد به هیچ عنوان به منزله ی قبولی وی نخواهد بود.

✅ هر متقاضی مختار است حوزه امتحانی خود را در سایت استخدام بانک ملت مربوطه انتخاب کند و حوزه امتحانی بر همین اساس تعیین خواهد شد.

✅ برای اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده در سایت بانک مربوطه، بهتر است مجددا مشخصات وارد شده را مطالعه نمایید چرا که در صورت وجود مغایرت میان اطلاعات وارد شده، مسئولیت آن با فرد متقاضی خواهد بود و وی از ادامه مراحل استخدام محروم می شود و متقاضی نمی تواند در این زمینه اعتراضی داشته باشد.

✅ حتما مطالعه راهنمای مراحل استخدام را جدی بگیرید و چندین بار آن را مطالعه کنید تا از بروز خطا و اشتباهات حین انجام این مراحل پیشگیری شود.

کال تو اکشن تماس

کال تو اکشن تماس

 

خلاصه مقاله استخدام بانک ملت

نحوه، زمان، شرایط و سایت استخدام بانک ملت موضوع مورد بحث ما در این مقاله بود. ما سعی کردیم تمامی جزییات مربوط به ثبت نام و شرایط استخدام در بانک ملت را به همراه خبرهای مهم در این حوزه بررسی کنیم. با مراجعه به مقاله فوق می توانید از شرایط لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملت نیز مطلع شده و در تاریخ اعلامی نسبت به نام نویسی هر چه سریع تر اقدام کنید.

توجه داشته باشید که زمانی به عنوان تمدید استخدام بانک ملت نیز در نظر گرفته می شود و در این بازه زمانی می توانید مراحل اسم نویسی را تکمیل کنید. همچنین، دیگر اطلاعات مهم مانند منابع آزمون و شرایط و مراحل استخدام نیز بررسی گردید. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در این رابطه داشتید، می توانید با کارشناسان ما در مرکز ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس بگیرید.

برای دانلود فایل pdf مقاله استخدام بانک ملت کلیک کنید.

 

4/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با مشاور مربوطه به استخدام بانک ملت

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه زمانی می توان برای استخدام بانک ملت اقدام کرد؟

در سال 1403 تاریخ استخدام بانک ملت در سایت استخدام بانک ملت اعلام نشده است. به محض اطلاع در این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

شرایط استخدام قراردادی بانک ملت و استخدام پیمانی بانک ملت چیست؟

برای اطلاع از شرایط استخدام قراردادی و پیمانی بانک ملی با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

سامانه استخدام بانک ملت چیست؟

سایت استخدام بانک ملی سایت bankmellat.ir است.

نظرات

18 دیدگاه دربارهٔ «استخدام بانک ملت 1403 + ثبت نام آزمون، زمان، شرایط و رشته ها»

 1. Avatar photo ترانه گفت:

  سلام من شنیدم امسال رشته مترجمی زبان انگلیسی هم میتوانند امتحان بانک ملت بدهند ایا صحت دارد یا خیر؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله درست است

 2. Avatar photo حنانه گفت:

  سابقه کار توی بانک ملت میتونه رزومه بشه برای استخدام بانک مرکزی یا ورودیاش جداس؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله

 3. Avatar photo نیکچو گفت:

  سلام وقتی استخدام بانک ملت باشیم دیگه تو آزمون استخدامی بقیه بانکا نمیشه شرکت کرد؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر

 4. Avatar photo الیسا گفت:

  سلام خسته نباشید
  برای استخدام در بانک ملت باید مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد مان را بگیریم ؟
  مثلاً با دیپلم نمیشه استخدام شد؟

 5. Avatar photo ابوالفضل گفت:

  سلام. لطفا راهنمایی میکنید رشته حسابداری برای استخدام بانک بهتره یا حسابدار مالی

  1. Avatar photo moradkhani گفت:

   سلام وقت بخیر
   مجموعه رشته های حسابداری و مدیریت برای استخدام بانک مناسب هستند.

 6. Avatar photo شیوا گفت:

  سلام جهت اعتراض به نمره به صورت حضوری ،به کجا مراجعه کنم،لطف میکنین بگین

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر .
   متاسفانه چیزی دز این خصوص اعلام نشده است .

 7. Avatar photo ارزو گفت:

  سلام میخوام تو بانک ملت دست به کار شم متشکرم از همراهیتون .

 8. Avatar photo صادق واحدی گفت:

  سلام برای ثبت نام در آزمون استخدامی بانک ملت به چه سامانه ای باید مراجعه کرد؟

  1. Avatar photo irani گفت:

   سلام، برای ثبت نام در آزمون استخدامی بانک ملت می توان از طریق سایت BANKMELLAT.IR اقدام کرد.

 9. Avatar photo رضا گفت:

  سلام، آیا برای استخدام بانک ملت حتما باید مسلمان بود؟

  1. Avatar photo irani گفت:

   سلام، برای استخدام بانک ملت یا باید مسلمان بود و یا باید به یکی از ادیان ذکر شده در قانون اساسی اعتقاد داشت.

 10. Avatar photo Amir گفت:

  سلام كي ميتونم استخدام بانك ملت بشم؟

  1. Avatar photo irani گفت:

   سلام، برای استخدام بانک ملت باید در آزمون استخدامی شرکت کنید و بعد از قبولی بعد از گذراندن مصاحبه به این ارگان اضافه گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • رشته های استخدامی وزارت علوم

  رشته های استخدامی وزارت علوم 1403 + شرایط هر رشته

  لیست رشته های استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۳ اعلام شد. آن دسته از داوطلبانی که مایل در شرکت در رشته‌های شغلی و تحصیلی وزارت علوم هستند، می‌توانند با دریافت دفترچه راهنما اولویت‌های خود را تعیین کنند. پس از بررسی لیست رشته‌ها...
 • ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

  ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1403 + زمان،شرایط و مدارک

  متقاضیان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم، می‌بایست در زمان اعلام شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، برای تکمیل فرم نام نویسی به عنوان نیروی متخصص وارد سامانه sanjesh.org شوند. مراحل استخدام شامل اعلام نیاز، ثبت‌ نام، برگزاری آزمون،...
 • شرایط استخدام آموزش و پرورش

  شرایط استخدام آموزش و پرورش + بخشنامه جدید 1403

  امروزه بسیاری از فارغ التحصیلان در رشته های مختلف به دنبال اطلاع از شرایط استخدام آموزش و پرورش هستند، چرا که فرهنگیان آموزش و پرورش و معلمان ساعات کمتری نسبت به کارمندان مشغول کار دارند و همچنین از حقوق بازنشستگی...
 • شرایط اخذ پروانه وکالت بدون آزمون

  شرایط اخذ پروانه وکالت بدون آزمون + قوانین 1403 | ایران تحصیل

  شرایط اخذ پروانه وکالت بدون آزمون اعلام شد. کلیه داوطلبان واجد شرایط می‌توانند بعد از کسب اطلاعاتی در رابطه با شرایط و ضوابط اخذ پروانه وکالت، اقدامات لازم را برای دریافت آن انجام دهند. دقت داشته باشید در صورت نداشتن...
تماس با مشاور