تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
استخدام بانوان در سپاه

استخدام بانوان در سپاه پاسداران

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
استخدام بانوان در سپاه
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

آیا می دانید استخدام بانوان و زنان در سپاه پاسداران به چه نحوی است؟ در سال های اخیر شرایط استخدام در سپاه پاسداران برای بانوان به چه مواردی اختصاص دارد و چگونه می توان برای ثبت نام اقدام نمود. بانوان گرامی که علاقه مند ورود به سپاه پاسداران هستند، بایستی از شرایط عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شده برخوردار بوده و از مراحل گزینش با موفقیت عبور نمایند. همچنین، طبق قوانین موجود، استخدام با دیپلم در سپاه برای بانوان نیز امکانپذیر می باشد. 

در این مقاله با فرایند استخدام و شرایط گزینش خواهران در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیشتر آشنا می شویم و نکات مهم در این مورد را یادآور خواهیم شد. همچنین، چنانچه مایل به اطلاع از تاریخ دقیق نام نویسی، چگونگی و ظرفیت های پذیرش، و شرایط شغلی آینده هستید، می توانید با کارشناسان مجرب ایران تحصیل تماس گرفته و تمامی راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

 

 

اگر می خواهید بدانید که شرایط گزینش و نحوه ثبت نام برای استخدام بانوان در سپاه چگونه است، از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل  فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

زمان استخدام بانوان در سپاه

 

شرایط استخدام در سپاه پاسداران برای بانوان

 

سپاه پاسداران اسلامی به عنوان یکی از مهم ترین نهادهای نظامی، هر ساله از میان افراد واجد شرایط نیرو جذب می کند. این جذب نیرو از میان آقایان و خانم ها صورت گرفته و بسته به مهارت یا نیازمندی سپاه پاسداران، ظرفیت های مشخصی جهت استخدام در نظر گرفته می شود.

بنابراین، بانوان واجد شرایط نیز می توانند در مهلت های تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. گفتنی است که فرصت نام نویسی محدود بوده و داوطلبان می بایست در بازه زمانی قانونی حتما مدارک خود را ارائه و فرایند ثبت نام را تکمیل کنند. از آنجا که استخدام بانوان در سپاه دارای زمانبندی و تقویم زمانی مشخص نیست، نمی توان تاریخ دقیقی را برای سال جاری اعلام کرد.

البته، در سال گذشته شاهد بودیم که از 29 اردیبهشت لغایت 7 خرداد به منظور انجام فرایند نام نویسی در نظر گرفته شد و متقاضیان توانستند در این مهلت، مدارک خود را تحویل دهند. در سال جاری نیز به محض مشخص شدن زمان استخدام زنان در سپاه پاسداران ، این مقاله به روزرسانی خواهد شد.

 

 

چنانچه به دنبال آگاهی از شرایط پزشکی دانشگاه افسری سپاه هستید لینک قرمز را انتخاب نمایید

 

 

نحوه استخدام بانوان در سپاه چگونه است؟

استخدام با دیپلم یا مدارک بالاتر از آن در سپاه برای بانوان از طریق سیستم عضویاب صورت می گیرد. بدین ترتیب که داوطلبانی که قصد ورود به این ارگان را دارند، بایستی در زمان های مشخص شده به مراکز گزینش محل سکونت خود مراجعه و مراحل لازم را طی نمایند.

به طور کلی روند پذیرش نیرو در سپاه پاسداران از طریق گزینش صورت می گیرد. بدین معنا که افراد علاقه مند واجد شرایط، بعد از ثبت نام، باید یک دوره آموزشی را سپری کنند. هیئت مرکزی گزینش مسئولیت نظارت بر این دوره و تعیین صلاحیت مهارت آموزان را بر عهده دارد.

فرمانده کل سپاه یا جانشین وی، رئیس ستاد کل سپاه، نماینده ولی فقیه در سپاه یا جانشین او نیز به عنوان هیئت مرکزی گزینش در سپاه، بر کار هسته های گزینش نظارت می نماید. از این رو، برای استخدام زنان در سپاه پاسداران نیاز به تائید گزینش می باشد.

 

 

به منظور دریافت نمونه سوالات مصاحبه دانشگاه افسری سپاه لینک مربوطه را کلیک کنید

 

 

شرایط عمومی استخدام زنان در سپاه پاسداران

یک سری از شرایط برای استخدام آقایان و بانوان در سپاه مشترک می باشد که به شرایط عمومی اطلاق می شوند. این شرایط عبارتند از:

 • اعتقاد به دین مبین اسلام ، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران
 • پایبندی و التزام عملی به ولایت فقیه
 • نداشتن عضویت رسمی و غیررسمی در گروه‌ها و و احزاب سیاسی یا جانبداری از آن ها
 • نداشتن ارتباط یا عضویت بیت در گروه ها، فرقه ها، سازمان ها و یا احزاب غیر اسلامی، غیرقانونی و الحادی
 • تعهد و عمل به تمامی موازین اخلاقی اسلامی
 • داشتن سلامت جسمی و روحی جهت خدمت در مشاغل مربوطه به تشخیص و تائید پزشک وزارت اطلاعات
 • نداشتن تعهد استخدام در سازمان ها یا وزارتخانه ها
 • اخذ صلاحیت استخدام مطابق با ضواط گزینش وزارت اطلاعات
 • برخورداری از مدرک و شرایط تحصیلی متناسب با تخصص و مهارت های مورد نیاز سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن سوء سابقه کیفری آیا محکومیت جزایی به تایید مراجع ذیصلاح
 • برخورداری از حسن حسن شهرت اجتماعی و عدم سوء سابقه
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و انواع روانگردان ها
 • نداشتن محکومیت یا محرومیت از از خدمات دولتی و استخدام
 • برخورداری از شرایط  سنی استخدام در سپاه پاسداران برای بانوان
 • متقاضیانی که کارمند پیمانی و یا نیروی بسیج ویژه  محسوب می گردند،  از شرایط مبرا خواهد بود. به علاوه، افراد شاغل به تحصیل نیز ذ شامل شرایط سنی نمی باشد.

 

 

برای اطلاع از شرایط و زمان استخدام سپاه پاسداران وارد لینک قرمز شوید

 

 

شرایط اختصاصی استخدام در سپاه پاسداران برای بانوان

 

استخدام با دیپلم در سپاه برای بانوان

 

 

شرایط اختصاصی که برای استخدام بانوان در سپاه در نظر گرفته شده است، با مردان اندکی تفاوت دارد. بدین مفهوم که شرایط آن ها غالبا بر اساس شرایط و محل خدمت همسر تعیین می گردد. به طور کلی اگر بخواهیم به مهمترین شرایط اختصاصی  استخدام زنان در سپاه پاسداران اشاره کنیم، میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

 • استخدام با دیپلم در سپاه برای بانوان امکانپذیر است. یعنی اگر یک داوطلب خانم دارای مدرک دیپلم یا بالاتر از آن باشد، در صورت داشتن شرایط لازم می تواند به استخدام سپاه درآید.
 • قد بانوان متقاضی حداقل 16 سانت باید باشد.
 • جواب و نتیجه تحقیقات محلی که در مورد آن ها صورت می گیرد، بایستی مثبت بوده و مورد تائید مراجع ذی صلاح قرار گیرد.
 • سایر شرایط عمومی بین خانم ها و آقایان یکسان می باشد.

 

 

جهت آگاهی از زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه افسری سپاه لینک را انتخاب فرمایید

 

 

استخدام با دیپلم در سپاه برای بانوان

یکی از تسهیلاتی که برای استخدام بانوان در سپاه در نظر گرفته شده است، این است که حتی با داشتن مدرک دیپلم نیز می توان به استخدام این ارگان درآمد.

بر این اساس، شرایط سنی استخدام با دیپلم یا مدارک بالاتر از آن در سپاه برای بانوان ، حداق 18 و حدکثر 23 سال می باشد. این متقاضیان چنانچه از شرایط عمومی برخوردار بوده و صلاحیت آن ها مورد تائید گزینش قرار گیرد، در سپاه استخدام می شوند.

البته، حداقل معدل مجاز برای دارندگان دیپلم، 14 سال است و چنانچه از این کمتر باشد، امکان استخدام وجود نخواهد داشت. گفتنی است که احتمال تغییر قوانین موجود وجود دارد. به همین دلیل، داوطلبان می توانند برای اطلاع از جدیدترین تغییرات ضوابط در این زمینه با همکاران ما تماس حاصل فرمایند.

 

 

آیا می دانید پذیرش سپاه ارومیه – پذیرش سرباز در سپاه ارومیه به چه نحوی است؟ وارد لینک شوید

 

 

محل خدمت در سپاه پاسداران برای بانوان

همانطور که گفته شد، استخدام بانوان در سپاه تاثیر پذیر از شرایط و محل خدمت همسر آن ها می باشید. اما در برخی از موارد امکان دارد که به علت نیاز پلیس خانم ، استخدام بانوان در سپاه در دانشگاه افسری بانوان صورت گیرد.

گفتنی است که دروس آموزشی که این خانم ها برای جذب در نیروی انتظامی باید سپری کنند، تفاوت چندانی با دروس جذب سپاه نداشته و تنها تفاوت آن ها به بخش های خدمت مربوط می شود. به نحوی که مشاغل و سمت هایی که با توانایی ها و ماموریت های بانوان متناسب باشد، به آن ها تعلق می گیرد.

به همین دلیل، یکی از شرایط مهم استخدام بانوان در سپاه برخورداری از سلامت جسمی و ورزیدگی بدنی می باشد.

 

 

به منظور دریافت اطلاعات در مورد پذیرش سپاه کرمانشاه – پذیرش سرباز در سپاه کرمانشاه وارد لینک شوید

 

 

مشاغل استخدام بانوان در سپاه پاسداران

اگر بخواهیم به طور کلی در مورد مشاغل سپاه پاسداران صحبت کنیم، می توان آن ها را در سه دسته کلی شغل نظامی، شغل کارمندی و شغل مشترک تقسیم بندی کرد. نکته قابل توجه آن است که بسته به نیاز این ارگان، علاوه بر تفاوت شرایط استخدام در سپاه پاسداران برای بانوان و آقایان، نوع مشاغل نیز متفاوت خواهد بود.

به همین دلیل، می بایست منتظر انتشار فراخوان و انتشار دفترچه ثبت نام ماند تا از لیست مشاغل مربوطه نیز مطلع شد. اما برای آشنایی بیشتر، انواع پرسنل را در این سازمان برای آقایان و خانم ها را تعریف می کنیم.

 • پرسنل پيمانی: افرادی که بر طبق قوانین مربوطه حدمت پیمانی خود را به شکل نظامی یا کارمندی سپری نمایند.
 • پرسنل کادر ثابت: این پرسنل، به طور مستمر در سپاه خدمت می کنند.
 • پرسنل وظیفه: افرادی که بر اساس قانون خدمت وظیفه عمومی ، خدمت خود را در یکی از دوره های ضرورت احتیاج یا ذخیره می گذرانند.
 • پرسنل بسیجی: بسیجیانی که جهت محقق کردن ارتش بیست میلیونی به سپاه ملحق می شوند و سه دسته هستند.

بسیج فعال: به جمعیت غالب افرادی که به قانون اساسی احترام می گذارنند و پس از یک دوره آموزشی مطابق با سیاست های ارتش بیست میلیونی سازماندهی می گردند.

بسیج فعال: به افرادی اطلاق می شود که دوره های آموزشی مربوطه را گذارنده و در صورت شرکت در برنامه های حفظ انسجام به خدمت سپاه جهت انجام ماموریت های محوله در می آیند.

بسیج ویژه: این افراد از صلاحیت های یک پاسدار برخوردار می باشند و با گذراندن آموزش های مطروحه سازماندهی شده و تعهد می دهند تا در زمان ضروریت به شکل تمام وقت به سپاه کمک کنند.

 

 

چنانچه می خواهید بدانید شرط معدل برای استخدام در سپاه چقدر است؟ لینک را انتخاب نمایید

 

 

نکات مهم در مورد استخدام زنان در سپاه پاسداران

علاوه بر شرایط استخدام در سپاه پاسداران برای بانوان که در بالا ذکر شد، یک سری نکات مهم دیگر نیز وجود دارد که متقاضیان باید از آن اگاه باشند. ما در زیر به چند مورد با اهمیت که البته با داوطلبان مرد نیز تا حدودی مشترک است اشاره می کنیم، اما برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 • مدرک تحصیلی دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و بالاتر می تواند در استخدام بانوان در سپاه موثر باشد.
 • استخدام بر اساس تخصص و مهارت های متقاضیان انجام می پذیرد.
 • سپاه پاسداران این امکان را دارد تا نیروهای خود را از میان افرادی که دارای مدرک پایان دوره ابتدایی هستند، استخدام نماید. البته این بشرطی است که فرد 5 سال تعهد خدمت نظامی و یا شش سال خدمت کارمندی پیمانی را اخذ کند. برای این افراد، تمدید مهلت یا تجدید قرارداد امکانپذیر نمی باشد.

 

 

آیا می دانید پذیرش سپاه مشهد – پذیرش سرباز در سپاه مشهد چگونه است؟ بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید

 

 

خلاصه مطالب

در مقاله ایی که مطالعه فرمودید، هدف انتقال اطلاعات لازم در زمینه ثبت نام و شرایط استخدام در سپاه پاسداران برای بانوان بود و تلاش کردیم تا متقاضیان گرامی با فرایند کلی اشنا کنیم.

متخصصان ایران تحصیل بواسطه آشنایی کاملی که با روند استخدام تمام ارگان های نظامی کشور دارند، می توانند نه تنها داوطلبان گرامی را در مورد شیوه استخدام بانوان در سپاه آگاه نمایند بلکه اطلاعات ضروری در حیطه پذیرش سایر ارگان های کشور را به سمع و نظر علاقه مندان برساند. برای بهره مندی از این موارد می توانید از طریق شماره های درج شده در جدول زیر د رهمه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما در ارتباط باشید.

 

 

به منظور آگاهی از زمان ثبت نام و ظرفیت پذیرش استخدام بانوان در سپاه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل  فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

پذیرش سپاه کرج – پذیرش سرباز در سپاه کرج

پذیرش سپاه شیراز – پذیرش سرباز در سپاه شیراز

پذیرش سپاه تهران – پذیرش سرباز در سپاه تهران

استخدام بانوان در سپاه

شرایط استخدام در سپاه پاسداران برای بانوان چیست؟

در این مقاله می توانید تمامی شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای استخدام زنان در سپاه پاسداران را مطالعه فرمایید.

استخدام با دیپلم در سپاه برای بانوان به چه نحوی است؟

استخدام در سپاه پاسدارن برای بانوان در تمام مقاطع به صورت گزینش و تائید صلاحیت های عمومی می باشد.

چه زمانی می توان برای ثبت نام  استخدام در سپاه پاسداران برای بانوان اقدام کرد؟

در حال حاضر اطلاعیه ایی در این زمینه منتشر نشده است. اما به محض مشخص شدن تاریخ ثبت نام مقاله حاضر به روزرسانی خواهد شد.

ظرفیت پذیرش استخدام بانوان در سپاه پاسداری چقدر است؟

برای اطلاع از ظرفیت پذیرش بانوان و آقایان می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور