ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

آزمون سردفتری 1401 + لینک ثبت نام و زمان برگزاری

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۷۰
زمان آزمون سردفتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا از نحوه انجام ثبت نام اینترنتی آزمون سردفتری 1401 اطلاع دارید؟ متقاضیانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، می توانند در زمان های مقرر بدون نیاز به مراجعه حضوری و تنها از طریق ورود به سایت ثبت نام آزمون سردفتری برای این امر اقدام نمایند.

چنانچه علاقه مند به ثبت نام در آزمون سردفتری 1401 هستید، باید واجد شرایط اختصاصی برای ثبت نام باشید. داوطلبین بایستی دارای تابعیت ایرانی، شرط سنی و مدرک لیسانس حقوق باشند. فرایند ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی سال ۱۴۰۱، از طریق سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صورت می گیرد و مجموعه ای از دروس عمومی و اختصاصی رشته حقوق، از مواد درسی این آزمون هستند. در ادامه به بررسی زمان ثبت نام و همچنین شرایط ثبت نام در این آزمون اشاره خواهیم کرد.

 

آزمون سردفتری 1401

دفاتر اسناد رسمی، از نهادهای وابسته به قوه قضاییه هستند که مسئولیت تنظیم و ثبت اسناد بر عهده این دفاتر است. لازم به ذکر است که دفاتر اسناد رسمی به قوه قضائیه وابستگی مالی ندارند، بلکه این دفاتر، تحت نظارت قوه قضائیه فعالیت می کنند. به دلیل تعداد زیاد دفاتر اسناد رسمی، این آزمون هر ساله برگزار نمی شود و هر چند سال یکبار، این گزینش صورت می گیرد.

لازم به ذکر است که تنها راه انتصاب منصب سردفتری، از طریق این آزمون نبوده است و موارد دیگری در قانون پیش بینی شده است. به طور مثال، به موجب ماده 69 قانون دفتر اسناد رسمی، سردفتری که در حال بازنشستگی است، می تواند یک شخص را به عنوان جانشین خود معرفی کند. در ادامه به بررسی کامل زمان، شرایط و نحوه ثبت نام آزمون سردفتری 1401 و مواد امتحانی این آزمون اشاره می کنیم.

 

آزمون سردفتری

آزمون سردفتری

اطلاعیه

گفتنی است که سال گذشته بر اساس آزمونی که برگزار شد، ۱۰۰۰ مجوز سردفتری صادر شد.

 

زمان ثبت نام آزمون سردفتری 1401

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، هر از چندگاهی برای تامین نیروی انسانی خود در سردفترها، اقدام به برگزاری آزمون استخدامی می کند. این در حالی است که در سال های گذشته، برخی از سردفتردارها از مشاغل منافی به این حرفه وارد می شدند که این امر باعث ایجاد مشکلات متعددی می شد.

به همین دلیل، مقرر شد تا در طی یک آزمون دو مرحله ایی، متشکل از امتحان کتبی و مصاحبه شفاهی، افراد دارای صلاحیت انتخاب، و برای این کار گماشته شوند.

اما روند این آزمون ها چندان هم منظم نبوده و برای مثال در طی 14 سال گذشته، تنها یک آزمون سردفتری برگزار شد. به همین دلیل علاقه مندان به این شغل، همواره در مورد زمان ثبت نام اینترنتی آزمون سردفتری کنجکاو هستند.

خوشبختانه طی خبرهای واصله، انتظار می رود که متقاضیان سردفتری بتوانند امسال در آزمون شرکت کرده و در صورت داشتن شرایط و کسب نمره حد نصاب به هدف خود دست یابند. هنوز تاریخ معینی برای ثبت نام اینترنتی آزمون سردفتری اعلام نشده است. اما همه داوطلبان عزیز می توانند در همین سایت، از زمان و همه جزئیات جدید نام نویسی مطلع شوند.

آخرین زمانی که ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی صورت گرفت، در اردیبهشت ماه سال 1397 بود و همانگونه که گفته شد، به دلیل فراوانی دفاتر اسناد رسمی در سراسر کشور، نوبت بعدی برگزاری این آزمون چه زمانی خواهد بود.

به تازگی خداییان، رئیس سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور از پیگیری این سازمان برای برگزاری آزمون سردفتری اسناد رسمی در سال 1401 خبر داده است. وی اشاره کرده است که:
“درباره اقدامات انجام شده برای رفع انحصار در جذب سران دفاتر اسناد رسمی و دلیل جذب تنها هزار سردفتر جدید در چهارده سال گذشته ،در قانون دفاتر اسناد رسمی، ماده‌ای داریم که بر اساس یکی از مواد آن به ازای هر ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر جمعیت باید یک دفترخانه وجود داشته باشد. سال گذشته ما پیشنهاد اصلاح آیین‌نامه این قانون را ارائه کردیم و خوشبختانه آیین‌نامه نیز به تصویب رئییس قوه قضاییه رسید. “

براساس گفته ها، آزمون سردفتری سال 1401 با تصویب و ابلاغ آیین نامه جدید «قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران» در اسفند ماه برگزار می شود.

شرایط ثبت نام آزمون سردفتری

اطلاعیه

حداقل نصاب نمره قبولی در مرحله آزمون کتبی آزمون سردفتری برای مناطق مختلف، توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تعیین خواهد شد.

 

مراحل ثبت نام اینترنتی آزمون سردفتری 1401

تعداد افرادی که می توانند از طریق آزمون سردفتری به استخدام درآیند، بسته به نیاز هر شهر متغیر می باشد. اما نکته مشترک برای همه متقاضیان این است که تمامی مراحل تنها از طریق مراجعه به سایت ثبت نام آزمون سردفتری انجام می پذیرد. بنابراین، دیگر نیازی به مراجعه به هیچ سازمان یا ارگانی نیست و روش های دیگر قابل قبول نمی باشند.

همچنین، مانند بسیاری از آزمون های دیگر، پرداخت هزینه نام نویسی نیز الزامی است که آن هم به صورت اینترنتی و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب می باشند. برای آشنایی بیشتر، در ادامه همه گام های ثبت نام اینترنتی آزمون سردفتری را شرح می دهیم.

 

 • جستجوی آدرس سایت ثبت نام آزمون سردفتری به نشانی ssaa.ir 

 

 • خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه آن

 

 • تکمیل فرم تقاضانامه و وارد نمودن اطلاعات خواسته شده

 

 • بارگذاری اسکن عکس پرسنلی با اندازه 3*4 به صورت تمام رخ و با کیفیت

 

 • اتمام فرایند نام نویسی و دریافت کد رهگیری. توجه داشته باشید که باید این کد را تا پایان پذیرش نهایی نزد خود نگه دارید.

 

به منظور اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

شرایط شرکت در آزمون سردفتری 1401

برای شرکت در آزمون، داوطلبان باید از برخی عمومی و اختصاصی برخوردار باشند. در غیر اینصورت، نه تنها مجاز به ثبت نام نیستند، بلکه در هر مرحله از آزمون مشخص شود که در وارد نمودن اطلاعات صادق نبوده اند، از ادامه فرایند محروم و حتی پذیرش لغو خواهد شد. بدین منظور، بهتر است که این شرایط را در ادامه مرور نماییم.

 • معتقد بودن دین مبین اسلام یا یکی از ادیان ذکر شده در قانونی اساسی
 • داشتن تابعیت ایرانی
 • برخورداری از کارت پایان خدمت
 • نداشتن هر گونه سوء پیشینه کیفری، قضایی و یا اخلاقی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر یا روانگردان ها
 • دارای مدرک کارشناسی حقوق در رشته قضایی و یا رشته های مرتبط با دانشکده الهیات.
 • دارای دو سال سابقه خدمات قضایی یا وکالت پایه یک دادگستری.
 • نداشتن اشتغال در هیچ کدام از مشاغل قید شده در ماده 15
 • افراد دارای مدرک لیسانس از سایر رشته ها، باید حداقل سه سال سابقه دفتریاری باشند.
 • دارندگان تصدیق اجتهاد با تایید و منطبق با آئین نامه وزارت دادگستری
 • متقاضیانی که گواهی قبولی امتحان سردفتری و دفتریاری مطابق با قانون شق سوم ماده 10 قانون دفتر اسناد رسمی را کسب کرده و سه سال سابقه سردفتری داشته باشند.
 • دفتریاران دارنده مدرک دیپلم متوسطه که هفت سال سابقه دفتریاری اول را داشته باشند.

 

مهلت ثبت نام آزمون سردفتری

مهلت ثبت نام آزمون سردفتری

برای دریافت دفترچه استخدامی ثبت اسناد و راهنمای قبولی لینک مربوطه را لمس کنید.

 

 

منابع عمومی آزمون سردفتری 1401

یکی از مهم ترین موارد برای موفقیت در آزمون سردفتری ، مطالعه منابع درست و معتبر است. به طور کلی، این منابع به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شوند. هر کدام از دروس، دارای ضریب و تاثیر خاص خود است. بدین مفهوم، ممکن است که یکی تاثیر بیشتری نسبت به سایرین در بالا بردن نمره داشته باشد.

در بخش عمومی،  متقاضیان می بایست به سوالات چهار درس عربی، ادبیات فارسی، احکام شرعی و اطلاعات عمومی و هوش پاسخ دهند. تعداد کل سوالات این قسمت 60 می باشد که هر کدام از دروس 15 سوال را به خود اختصاص می دهند. البته بر اساس سایت ثبت نام ، ضرایب هر یک متفاوت می باشد.

برای اطلاع از بهترین مرجع های خواندن این دروس می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

نام درس ادبیات فارسی عربی احکام شرعی اطلاعات عمومی و هوش
ضریب 2 1 2 1

 

منابع تخصصی آزمون سردفتری 1401

به دلیل آنکه ثبت نام اینترنتی آزمون سردفتری آتی هنوز شروع نشده، منابع تخصصی نیز در حال حاضر معرفی نشده اند. اما با توجه به آزمون های گذشته، می توان گفت منابع زیر موثق باشند. در جدول زیر با بهترین منابع چهار درس اختصاصی اعم از، حقوق ثبت و مقررات ثبتی، حقوق مدنی، حقوق جزا، و حقوق تجارت آشنا می شویم.

البته برای اطمینان و اطلاع از منابع جدید معرفی شده از سوی نهادهای ذیربط، توصیه می شود که از کارشناسان ایران تحصیل راهنمایی بگیرید.

 

 

نام درس بهترین منابع
 حقوق مدنی قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی ، نوشته: دکتر ناصر کاتوزیان.
قانون مسئولیت مدنی.
قانون روابط موجر و مستاجر ۱۳۵۶.
قانون روابط موجر و مستاجر ۱۳۷۶.
اعمال حقوقی – دکتر ناصر کاتوزیان. (تکمیلی)
وقایع حقوقی – دکتر ناصر کاتوزیان. (تکمیلی)
درس هایی از عقود معین (۱ و ۲) – دکتر ناصر کاتوزیان. (تکمیلی)
شفعه، وصیت ارث – دکتر ناصر کاتوزیان. (تکمیلی)
حقوق جزا قانون مجازات اسلامی. (با آخرین تغییرات در مواد)
محشای قانون مجازات اسلامی – دکتر ایرج گلدزیان.
بایسته های حقوق جزای عمومی (۱، ۲ و ۳) – دکتر ایرج گلدوزیان. (تکمیلی)
حقوق جزای اختصاصی – دکتر ایرج گلدوزیان. (تکمیلی)
حقوق تجارت قانون تجارت ۱۳۱۱.
لایحه اصلاح قانون تجارت ۱۳۴۷.
قانون تصفیه امور ورشکسته.
قانون صدور چک با آخرین اصلاحات.
حقوق تجارت (دوره ۵ جلدی) – دکتر ربیعا اسکینی. (تکمیلی)
حقوق ثبت و مقررات ثبتی حقوق ثبت – غلامرضا شهری.
مجموعهء بخشنامه ها و محشای ثبتی – دکتر غلامرضا حجتی اشرفی.
قانون ثبت اسناد و املاک و آیین نامه های مربوطه.
قانون دفاتر اسناد رسمی و آیین نامه اجرایی آن.
آئین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی.

 

 

 برای اطلاع از اینکه آیا آزمون سردفتری امسال برگزار می شود؟ بر روی لینک کلیک کنید.  

 

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی آزمون سردفتری 1401

طبق روال همه آزمون ها، برای نام نویسی در سایت ثبت نام آزمون سردفتری، لازم است که هر متقاضی یک سری مدارک را ارائه دهد. برای اینکه داوطلبان در این زمینه با مشکلی مواجه نشوند، در زیر مدارک لازم را ذکر می کنیم.

 • اسکن همه صفحات شناسنامه
 • اسکن هر دو سمت کارت ملی
 • اسکن مدرک تحصیلی که فرد قرار است با آن در آزمون شرکت نماید
 • اسکت هر دو سمت کارت پایان خدمت یا معافیت دائم سربازی
 • شش قطعه عکس پرسنلی ترجیحا با زمینه سفید و پشت نویسی شده ( این مورد برای ثبت نام حضوری می باشد)
 • مدرک ICDL ( مهارت های هفتگانه کامپیوتر)
منابع آزمون سردفتری

منابع آزمون سردفتری

برای اطلاع از زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون وکالت بر روی لینک کلیک کنید.

 

نکات مهم در رابطه با ثبت نام آزمون سردفتری 1401

 • با توجه به آنکه مبلغ پرداخت شده جهت دریافت کارت اعتباری از سایت ثبت نام در صورت انصراف یا پشیمانی عودت داده نمی شود، لذا توصیه می شود که قبل از واریز حتما شرایط را مطالعه کرده و با اطمینان برای این امر اقدام نماید.
 • در وارد نمودن شماره موبایل دقت داشته باشید. چرا که بعد از انجام و تکمیل ثبت نام، اطلاعات مربوطه به شماره یا ایمیل قید شده در فرم تقاضانامه ارسال می گردد. بنابراین، بهتر است شماره یا ایمیلی که فعال می باشد را به ثبت برسانید.
 • تنها در صورتی ثبت نام داوطلب به پایان رسیده است که کد رهگیری را دریافت کرده باشد، در غیر این صورت نام نویسی ناقص است.
 • آدرس و نام محل برگزاری آزمون در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت.

 

قوانین و تذکرات مهم آزمون سردفتری

 • خانواده های شهدا، ایثارگران، جانبازان ( حداقل 10%)، آزادگان ( با حداقل سه سال سابقه اسارات) و فرزندان رزمندگان در اولویت استخدام قرار خواهند داشت.
 • افرادی که در به عنوان سر دفتر اسناد رسمی و ازداواج و طلاق مشغول به کار هستند، مجاز به ثبت نام نمی باشند.
 • هر کدام از داوطلبان تنها می تواند یک یک محل را انتخاب نموده و نام و کد آن را در فرم ثبت نام اینترنتی به ثبت برساند.
 • محل انتخاب شده توسط متقاضی قابل تغییر نمی باشد. بنابراین توصیه می شود که حتما در این مورد مطمئن شوید.
 • شرکت یا ثبت نام در آزمون به منزله قبولی نبوده و داوطلب تنها در صورت پذیرش نهایی و پشت سر گذاشتن مراحل گزینش احراز صلاحیت به استخدام در خواهد آمد.
 • افرادی که در مرحله نهایی پذیرفته می شوند، تنها در صورتی به شغل سردفتری منصوب می شوند که دوره کارآموزی را طی نمایند.
 • اگر در هر مرحله از آزمون مشخص شود که متقاضی در وارد نمودن اطلاعات خود صداقت نداشته و یا مدارک ارسالی موثق نیستند، از لیست داوطلبان حذف شده و حتی در صورت پذیرش نهایی نیز، قبولی او لغو می گردد.

 

اگر می خواهید بدانید برای قبولی در آزمون وکالت باید چند درصد بزنیم بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مشاوره ثبت نام آزمون سردفتری 1401

از آنجا که زمان برگزاری آزمون سردفتری در سالیان گذشته تغییر کرده است، آگاهی از اطلاعات به روز برای داوطلبان بسیار ضروری است. به این دلیل که عدم آگاهی در این زمینه باعث می شود تا ثبت نام و شرکت در آزمون را از دست بدهند. با این وجود چنانچه داوطلبان ثبت نام خود را به موقع انجام ندهند و از این پروسه عقب بمانند، در صورت تمدید تاریخ ثبت نام، حتما اطلاعیه توسط سامانه آنلاین ثبت اسناد و املاک کشوری درج خواهد شد.

متقاضیان ثبت نام در آزمون سردفتری، باید توجه داشته باشند که تمامی مدارک لازم را پیش از فرا رسیدن زمان ثبت نام آزمون و از قبل آماده کنند. علاوه بر آن ثبت نام را باید در سریع‌ ترین زمان ممکن انجام دهند و به بعد موکول نکنند؛ چرا که تعداد زیادی از داوطلبان ممکن است برای ثبت خود در آزمون سردفتری اسناد رسمی، بعد از گذشت فاصله زمانی و به پایان رسیدن تاریخ تعیین شده اقدام نمایند که در این صورت امکان دارد سامانه ثبت نام دچار مشکل شده و ثبت نام شما با موفقیت انجام نشود.

کارشناسان مجرب ایران تحصیل آماده اند تا اطلاعات ضروری در خصوص ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی را به اطلاع شما داوطلبان گرامی رسانده و شما را جهت ثبت نام در آزمون سردفتری 1401 راهنمایی کنند.

زمان برگزاری آزمون سردفتری

زمان برگزاری آزمون سردفتری

اطلاعیه

جذب سردفتران جدید پس از انتشار فراخوان مربوطه در دو مرحله انجام می‌شود؛ بر این اساس پذیرفته‌شدگان آزمون کتبی تستی در مصاحبه‌ای شفاهی شرکت خواهند کرد و نهایتاً پس از طی مراحل گزینش، به موجب ابلاغ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سمت سردفتری مشغول به کار می‌شود.

 

 

مهلت ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۱

مطابق با اطلاعیه هر ساله سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مهلت ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی سال 97، ده روز یعنی از تاریخ 17 اردیبهشت تا 27 اردیبهشت در نظر گرفته شده بود. اما در 26 اردیبهشت ماه، روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اطلاعیه ای را منتشر نمود که بر اساس آن، به علت درخواست های مکرر متقاضیان آزمون سردفتری، مهلت ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی تا 31 اردیبشت ماه تمدید گردید.

در مورد آزمون سردفتری اسناد رسمی سال ۱۴۰۱ با توجه به رویه سال های گذشته تصمیمات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و با در نظر گرفتن این نکته که آزمون سردفتری هر چند سال یکبار برگزار می شود، به نظر می رسد اگر آزمون سردفتری در سال ۱۴۰۱ برگزار شود، مهلت ثبت نام آمون مانند سال های گذشته ده روز بوده و امکان دارد که این مهلت تمدید گردد.

 

جدیدترین اخبار آزمون سردفتری 1401

تعویق زمان برگزاری آزمون سردفتری 1401

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از آماده شدن پیش‌نویس آیین نامه جدیدی برای قانون دفاتر اسناد رسمی خبر داد و گفت که به محض تصویب آیین نامه جدید نسبت به فراخوان جذب سردفتر برای شهرهایی که ظرفیت لازم را دارند، اقدام خواهد شد.

این آیین نامه از سوی رئیس قوه قضاییه تصویب شد و در فروردین ماه نیز ابلاغ گشت.

به این ترتیب و با توجه به صحبت‌های پیشین ذبیح‌اله خداییان، برگزاری آزمون سردفتری اسناد رسمی در سال 1401 لغو شد.

آزمون سردفتری در سال های گذشته (از ۱۳۸۶ تاکنون) تنها یک بار در سال ۱۳۹۷ برای جذب حدود ۱۰۰۰ سردفتر جدید برگزار شد، آزمونی که حواشی متعددی داشت.

 

زمان برگزاری آزمون سردفتری در سال 1401 اعلام شد.

با تصویب و ابلاغ آیین نامه جدید «قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران» برگزاری آزمون سردفتری در اسفند ماه است.

نحوه ثبت نام آزمون سردفتری

نحوه ثبت نام آزمون سردفتری

آیا از اصلی ترین شرایط استخدام آزمون ثبت اسناد آگاهی دارید؟ برای اطلاع بر روی لینک کلیک کنید.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به نحوه ورود به سایت ثبت نام اینترنتی آزمون سردفتری پرداختیم و سعی کردیم تا همه اطلاعات لازم را در اختیار متقاضیان گرامی قرار دهیم. با توجه به انکه آزمون پیش رو نزدیک است، توصیه می کنیم که حتما از روش های صحیح مطالعه که منطبق با سوالات آزمون هستند، استفاده نمایید.

همکاران ما در ایران تحصیل در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 1 شب و از طریق شماره های درج شده در جدول زیر در خدمت شما هستند، و راهنمای قبولی را در اختیار شما قرار می دهند.

 

برای دانلود پی دی اف مقاله بر روی لینک کلیک کنید.

 

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آزمون سردفتری چه زمانی برگزار می شود؟

این ازمون به احتمال بالا در سال جاری برگزار خواهد شد.

برای ثبت نام آزمون سردفتری به کجا باید مراجعه نمود؟

داوطلبان می توانند به منظور انجام ثبت نام اینترنتی آزمون سردفتری به سایت مربوطه مراجعه کرده و مدارک لازم را ارائه دهند.

برای شرکت در ازمون سردفتری چه شرایطی لازم است؟

در این مقاله، همه شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای شرکت در این ازمون ذکر شده است.

چگونه در آزمون سر دفتری قبول شویم؟

همه متقاضیان گرامی می توانند برای دریافت راهنمای قبولی از مشاوران ایران تحصیل کمک بگیرند.

نظرات

 1. آنیتا
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۴

  سلام وقت بخیر
  آیا با مدرک لیسانس حقوق و وکیل بودن میشه دفتر زد یا باید حتما چند سال دفتریار باشیم.ممنون میشم پاسخ بدین

  • maleki
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۴

   سلام وقت بخیر
   شما باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید یا ازمون وکالت شرکت کنید.

 2. رایین
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۶

  سلام وقت بخیر
  امسال ازمون سردفتری برگزار میشه؟
  ما بخونیم از الان؟

  • mohammadi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام وقت به خیر
   زمان برگزاری آزمون سردفتری هنوز اعلام نشده است.

 3. مریم
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۸

  سلام وقت بخیر .تاریخ زمان ازمون درج شده در مقاله که اسفند ماه هست درستیش تایید شده ؟
  اخه تو مقاله های مختلف آذر ماه هم درج شده موندیم کدوم درسته

 4. رامین
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

  واقعا با این وضعیت هنوز دنبال آزمون سردفتری هستید ، مگر دفترخونه درآمدی هم داره ؟تازه قراره هر سال ۳ بار سردفتر بردارن، برید یرید یه سوپر مارکت باز کنید خیلی بهتره ، سردفتری = مسئولیت زیاد ، درآمد کم ، صدای دُهُل از دور خوشست

  • karimi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   اوکی ممنون ازنظرطون

 5. مهدی
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۸

  سلام وقت بخیر ایا کسی که لیسانس الهیات داره و کارمند اموزش پرورش هست میتونه در ازمون سردفتری شرکت کنه؟

  • abbasian
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

   سلام وقت بخیر ، بله میتونین . جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

 6. Fateme
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۲۹

  سلام وقتتون بخیر در خصوص شرایط ثبت نام آزمون سردفتری نوشته شده هر گونه محکومیت کیفری یعنی حتی محکوم ب پرداخت جزای نقدی باشه هم واجد شرایط نیست؟ یا فقط مربوط ب کسیه ک محکوم ب زندان بیش از 2 سال بشه؟

  • gholizadegan
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

   سلام روزتان بخیر منظورشان هر محکومیتی است

 7. مهدیه
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

  با سلام
  از سال 1383 تا حالا هر چقدر ازمون از طرف سازمان ثبت اسناد بوده شرکت نمودم و قبول نشدم حتی چندین بار برای اعتراض نمودم فایده ندلشت
  تو به خدا یک سهمیه هم برای افرادی بگذارید که چندین سال در ازمون شزکت می کنند
  خوشبحالشان براحتی ازمون می دهند وپذیرفته می شوند

  • hedayati
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر برای آزمون بعدی سردفتری با مشاورین جهت بهترین نتیجه تماس حاصل فرمایید

 8. رویا
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۷

  سلام مهلت ثبت نام تموم شده و تمدید هم نمیشه؟

  • ekhlasi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۰

   سلام وقت بخیر منتظر اطلاعیه از سوی کانال تلگرام irantahsilan@ باشید

 9. ماندانا
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۴

  سلام.با داشتن لیسانس حقوق و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی بدون سابقه کار میتوان در آزمون سردفتری اسناد رسمی شرکت کرد؟لطفا پاسخ بدهید

  • ranjbar
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقتتون بخیر
   مدرک کارشناسی و بالاتر حقوق قضایی، علوم ثبتی، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق سردفتر اسناد رسمی، منقول از دانشکده الهیات یا دانشکده سابق معقول و منقول و یا کارشناسی و بالاتر در رشته الهیات و معارف اسلامی با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی مجاز میباشند
   ویا مدرک کارشناسی کلیه رشته ها مشروط به سه سال سابقه دفتریاری .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

   • معصومه
    ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

    سلام وقت بخیر برای شرکت در ازمون باید مدرک icdl داشته باشیم؟

    • gholizadegan
     ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳

     سلام روز بخیر بستگی دارد چه ازمونی بخواهید شرکت کنید

 10. ماندانا
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۹

  سلام.با داشتن لیسانس حقوق و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی بدون سابقه کار میتوان در آزمون سردفتری اسناد رسمی شرکت کرد؟

  • ranjbar
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقتتون بخیر
   مدرک کارشناسی و بالاتر حقوق قضایی، علوم ثبتی، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق سردفتر اسناد رسمی، منقول از دانشکده الهیات یا دانشکده سابق معقول و منقول و یا کارشناسی و بالاتر در رشته الهیات و معارف اسلامی با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی مجاز میباشند
   ویا مدرک کارشناسی کلیه رشته ها مشروط به سه سال سابقه دفتریاری .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 11. ناشناس
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۵۹

  سلام،اینکه در شرایط آزمون نوشته شده ،افراددارای مدرک لیسانس از سایر رشته ها،باید سه سال سابقه ی دفتریاری داشته باشندمنظورکدام رشته ها است؟آیاحقوق قضایی و الهیات را هم شامل میشود؟یارشته های غیر مرتبط باحقوق قضایی است؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 12. ناشناس
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

  سلام ،من لیسانس حقوق قضایی هستم طبق شرط اول آزمون سردفتری آیا میتونم در آزمون شرکت کنم؟آیا باید سابقه کار هم داشته باشم،یا سابقه ی کار برای رشته های غیر مرتبط بارشته ی حقوق قضایی و الهیات است؟ممنون میشم راهنمایی کنید،چون تلفن تماس مشاوره اصلا جواب نمیده.

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام چراجواب میدیم عرض کردم خدمتتون

 13. ناشناس
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۶

  متاسفانه هر چی بااین شماره که گذاشتین تماس میگیرم جواب نمی‌دهد خودتون میشه راهنمایی کنید.لیسانس حقوق هم سابقه میخواهد یا رشته های غیر مرتبط با حقوق والهیات سابقه ی دفتر یاری نیاز دارند.خواهش میکنم راهنمایی کنید .

  • heydari
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقتتون بخیر با شماره 9099075307 تماس بگیرید

 14. ناشناس
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

  سلام وقت بخیر،درشرایط آزمون سردفتری اسناد، شرط اول داشتن لیسانس حقوق قضایی است چطور امسال یک لیسانسیه حقوق بایدبرای شرکت درآزمون سابقه کار هم داشته باشد؟این کم لطفی نیست؟،لطفا راهنمایی کنید واقعا سردر گم شدیم.

  • fathollahi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۴

   سلام شرایط عمومی و اختصاصی آزمون سردفتری اعلام شده است و باید همه شرایط لازم را داشته باشید

 15. سعید
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۹

  سلام آیا واقعا لیسانس حقوق قضایی هم باید برای شرکت در آزمون سردفتری اسناد امسال سابقه دفتر یاری داشته باشه این بی انصافی نیست؟

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   دوست عزیز برای اطلاع از ازمون سردفتری و لینک ثبت نام و زمان برگزاری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 16. ناشناس
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۶

  سلام وقتتون بخیر،میشه من رو راهنمایی کنید واقعا سردرگم شدم ،ایاواقعا افراددارای لیسانس حقوق قضایی برای شرکت در آزمون سردفتری اسنادرسمی امسال باید سه سال سابقه ی دفتر یاری داشته باشندچون سالهای گذشته برای لیسانس حقوق قضایی این شرط وجود نداشت.من از هر سردفتری میپرسم میگن ما بالیسانس حقوق بدون سابقه ی دفتر یاری در آزمون شرکت کردیم.لطفا راهنمایی کنید کنید.

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳

   سلام برای آزمون سر دفتری و ثبت نام و زمان برگزاری با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 17. محمد
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام،وقت بخیر،درشرایط آزمون،منظورازافراددارای مدرک لیسانس از سایر رشته ها،که باید سه سال سابقه دفتر یاری داشته باشند.آیاشامل رشته حقوق قضایی هم می شود لطفاً راهنمایی کنید ممنون.

  • bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۵

   با سلام برای ازمون سردفتری 1401 شمال میشود ولی باید 4 سادل سابقه کار داشتهه باشید

 18. ناشناس
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۵

  سلام وقت بخیر،من بالیسانس حقوق قضایی،بدون سابقه سه سال دفتر یاری ،میتونم در آزمون سردفتری اسناد رسمی شرکت کنم؟لطفا راهنمایی کنید ،تلفن مشاوره هم اصلا جواب نمیده.

  • abbasi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۷

   سلام داشتن سه سال سابقه یکی از شرایط ازمون سردفتری میباشد

 19. ناشناس
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام خسته نباشید،اگه کارشناسی ارشد حقوق قضایی هم باشیم،برای شرکت در آزمون سردفتری اسناد رسمی،باید سه سال سابقه دفتر یاری هم داشته باشیم؟ممنون

 20. مریم
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

  سلام من لیسانس حقوق دارم برای شرکت در آزمون دفتر اسناد رسمی باید سابقه کار هم داشته باشم

  • fattahi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام وقت بخیر
   برای شرکت در آزمون سردفتری با مدرک کارشناسی باید حداقل سه سال سابقه دفتریاری داشته باشید .

   • Yasaman
    ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۲

    سلام‌وقت بخیر، من کارشناسی حقوق هستم و ترم آخر کارشناسی ارشد حقوق بین الملل
    به عنوان داور موسسه ثبت کردم و مشغول به کارم،آیا این سابقه کار برای آزمون سردفتری محسوب میشه؟

    • bahraii
     ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹

     سلام وقت بخیر درمرحله ازمون شفاهی یا مصاحبه رزومه شما امتیاز محسوب میشود

 21. عبدالمالک شه نوازی
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام من جانباز شیمیایی چهل پنج درصد هستم سابقه سردفتری دارم مدرک من فوق‌لیسانس روانشناسی بالینی است می خواهم دفتر الکترونیک قضایی در شهرستان خاش افتتاح کنم سن من شصت سال است که شصت ماه جبهه دارم می توانم در آزمون شرکت کنم یا دفتر الکترونیک قضایی افتتاح کنم من را راهنمایی کنید

  • ekhlasi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

   سلام وقت بخیر دوست عزیز آزمون سردفتری فعلا برگزار نمیشود

 22. عبدالمالک شه نوازی
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۱

  سلام من جانباز شیمیایی چهل پنج درصد هستم سن 60سال دارم می خواهم سردفتری قضاییه داشته باشم و مدرک من کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی است مدت اقامت در جبهه شصت ماه است میتوانم در آزمون شرکت کنم

  • fattahi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۷

   سلام وقت بخیر
   با مدرک روانشناسی نمیتوانید در آزمون سر دفتری شرکت نمایید.

 23. عبدالمالک شه نوازی
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۷

  سلام من جانباز شیمیایی چهل پنج درصد هستم سن 60است می خواهم سردفتری قضاییه داشته باشم و مدرک من ارشد روانشناسی بالینی است میتوانم در آزمون شرکت کنم یاپه

  • fattahi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴

   سلام وقت بخیر
   با مدرک ارشد روانشناسی امکان شرکت در آزمون سر دفتری وجود ندارد .

 24. محمد
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

  سلام. اگه کارشناسی رشته عمران باشیم و فوق لیسانس رو حقوق بگیریم. میشه شرکت کرد در آزمون سردفتری

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام
   بله شما شرایط شرکت در آزمون را دارین ولی کارت پایان خدمت از شروط اصلی شرکت در آزمون سر دفتری میباشد

 25. شیما
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶

  سلام وقت بخیر، ببخشید آیا سابقه کار باید داشته باشیم تا بتونیم توی ازمون شرکت کنیم؟ ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰

   سلام وقت بخیر برای شرکت در ازمون سر دفتری داشتن سابقه و یه سری شرایط الزامی است برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام با مشاورین مرکز تماس بگیرید

 26. سارا
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۲

  سلام بیخشید اگه ادبیات و عربی رو جواب ندیم امکان قبولی سر دفتری هست یا خیر؟ سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام
   بستگی به بقیه درصدهای شما و بقیه شرکت کننده ها دارد اما در صورت نزدن درصد قبولی شما میاد پایین

 27. بلوچ
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

  سلام آیا امسال برگزار میشه آزمون

  • کارشناس ارشد
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام
   زمان ازمون سردفتری مشخص نیست نیازه شما سایت سنجش رو چک کنید

 28. فاطمه
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۹

  سلام اگر ترم اخر لیسانس حقوق باشیم میتونیم ازمون سردفتری ثبت نام کنیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۶

   سلام
   خیر باید فارغ التحصیل باشین

 29. محمد
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۵

  سلام آزمون حدودا کی برگزار می شود

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶

   سلام
   هرچندسال یک بار این ازمون برگزار میشود و هنوزتاریخ دقیقی براش اعلام نشده است

   • حیدر
    ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

    قراره هرسال آزمون برگزار بشه اگه مافیای سردفتری و سردفتران نحومی بگیر اجازه بدن

    • isaei
     ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

     سلام وقت بخیر
     جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 30. وحید عیدی پور
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام برای ازمون سردفتری چه کتابی رو از اول بخوانیم
  شیوه مطالعه مون چگونه باشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام منابع رابخوانید

 31. محمدرضا
  ۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۱

  سلام وقتتون بخیر موقع ثبت نام آزمون سردفتری باید ۲۴ سال کامل داشته باشیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

   سلام وقت بخیر برای ثبت نام ازمون سردفتری حداقل سن 24 سال کامل میباشد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • Rozhan
    ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۱

    سلام با لیسانس حقوق ثبتی دانشگاه علمی کاربردی میشه آزمون سردفتری داد؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷

     سلام . طبق قانون دو مقطع باید یکی باشد و کاردانی و کارشناسی شما هر دو حقوق باشد

 32. Habibeh
  ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۱

  سلام برای شرکت در آزمون سر دفتری داشتن دو سال سابقه کار اجباری است؟

  • moshaverarshad
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

   سلام حبیب
   برای شرکت در ازمون سردفتری داشتن دو سال سابقه کار الزامی نیست

مطالب مرتبط

تماس با مشاور