ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مراحل آزادسازی اصل مدرک دانشگاه آزاد 1403 {راهنما گام به گام} | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۴
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
مراحل آزادسازی اصل مدرک دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بعد از پایان واحد های درسی و طی کردن مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد گواهی موقت پایان تحصیل دریافت خواهند کرد. این افراد می توانند پس از آن جهت دریافت اصل مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد یا همان دانشنامه اقدام کنند. فراموش نکنید که داشتن گواهی موقت برای گرفتن اصل مدرک لیسانس دانشگاه آزاد لازم است. در این مقاله می توانید به صورت دقیق مراحل آزادسازی اصل مدرک دانشگاه آزاد را مشاهده کرده و از چگونگی روند درخواست مطلع شوید. اگر دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی هستید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

دانشجویان گرامی توجه داشته باشید که برای گرفتن اصل مدرک لیسانس دانشگاه آزاد می بایست خودتان در واحد دانشگاه محل تحصیل حاضر شوید؛ در غیر این صورت تنها به نماینده قانونی شما که دارای وکالت نامه محضری است، اجازه دریافت اصل مدرک را خواهند داد. در صورت نیاز به راهنمایی و یا داشتن سوال نیز می توانید با کارشناسان ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید.

مراحل آزادسازی اصل مدرک دانشگاه آزاد چیست؟

یکی از مهم ترین کارهایی که بعد از تمام شدن واحد های درسی و درج نمرات پایانی هر فارغ التحصیلی باید انجام دهد، گرفتن گواهی موقت پایان تحصیل، طی کردن مراحل فارغ التحصیلی و آزاد سازی اصل مدرک دانشگاهی است. اصل مدرک تحصیلی در واقع همان دانشنامه است که گاه متقاضیان از چگونگی دریافت آن بی اطلاع هستن به همین دلیل هم قصد داریم در این بخش از مقاله به صورت کامل نحوه گرفتن اصل مدرک لیسانس دانشگاه آزاد را شرح دهیم.

مراحل آزادسازی اصل مدرک دانشگاه آزاد چیست؟

◀ در ابتدا می‌ بایست پس از ثبت شدن نهایی نمرات پایانی تان و اتمام همه واحد های درسی به امور فارغ التحصیلان دانشگاه خود مراجعه کنید.

◀ فرم تسویه حساب و فرم مدارک های لازم را برای انجام مراحل آزادسازی اصل مدرک دانشگاه آزاد از کارشناس مربوطه دریافت کنید.

◀ فرم ها را تکمیل کرده و تمام هزینه های لازم را با دانشگاه تسویه حساب کنید. (توجه داشته باشید که دانلود و تکمیل فرم تسویه حساب پژوهشی نیز الزامی است.)

◀ کارشناس مربوطه پرونده تحصیلی شما را بررسی کرده و مدارک شما را دریافت خواهد کرد. چنانچه مشکلی در پرونده و یا نقصی در مدارک ارائه شده، وجود نداشته باشد و به صورت کامل با دانشگاه تسویه حساب کرده باشید، با تایید اداره امور فارغ‌التحصیلان مراحل آزاد سازی مدرک آغاز خواهد شد.

◀ توجه داشته باشید که مدت انتظار برای صدور مدرک و گرفتن اصل مدرک لیسانس دانشگاه آزاد مشخص نیست و با توجه به روند و حجم کاری هر واحد ممکن است زمان انتظار از چند ساعت تا چند روز طول بکشد.

اگر می خواهید روند بررسی درخواست تان را پیگیری کنید، راه حل شما مراجعه به سایت srb.iau.ir و پیگیری پرونده از طریق ورود به پروفایل شخصی تان (با کمک شماره دانشجویی و کد ملی) خواهد بود. به همین جهت از مراجعه حضوری به امور فارغ التحصیلان بپرهیزید و به استعلام گیری آنلاین بپردازید.

 

برای اطلاع از نحوه دریافت اصل مدرک دانشگاه علمی کاربردی و مشاهده مراحل کامل بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت اصل مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد

برای دریافت اصل مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد لازم است تا دانش آموزختگان علاوه بر داشتن مدرک گواهی موقت پایان تحصیل مدارک زیر را نیز به امور فارغ التحصیلان دانشگاه خود ارائه کنند:

👈 فرم تسویه حساب کامل با دانشگاه

👈 فیش بانکی به حساب سیبا شماره 0104460446004 بانک ملی ایران شعبه زبرجد سازمان مرکزی به مبلغ 50.000 تومان (جهت صدور دانشنامه + کپی از فیش واریزی بانک (1 سری))

👈 دانشجویان بورسیه و هیات علمی باید 2 سری از اصل و تصویر آخرین حکم کارگزینی خود را نیز ارائه کنند.

👈 ارائه دو عدد تمبر مالیاتی جهت الصاق بر روی مدرک تحصیلی (این تمبرها را می توانید با مراجعه به بانک ملی شعبه دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات واقع در ساختمان علوم پایه دریافت کنید. )

👈 ارائه 2 سری از اصل و فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه (شامل صفحه اول و توضیحات شناسنامه)

👈 ارائه اصل و فتوکپی از پشت و روی کارت ملی (2 سری)

👈 ارائه سه قطعه عکس 4*3 به صورت تمام رخ، از یک نگاتیو، ترجیحاً رنگی که اخیراً گرفته شده باشد. (لازم به ذکر است که عکس‌ ها باید به دقت و با خودکاری آبی رنگ پشت نویسی شده باشند.)

👈 ارائه 2 سری از اصل و فتوکپی مدارکی که وضعیت نظام وظیفه عمومی دانشجویان پسر را مشخص کند مانند: کارت پایان خدمت / معافیت / گواهی اشتغال به تحصیل / گواهی اشتغال به خدمت.

👈 تحویل اصل کارت دانشجویی

👈 ارائه دو سری از فتوکپی مدرک پایه دانشنامه

مدارک مورد نیاز برای دریافت اصل مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد

دانش آموختگان گرامی در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر و یا داشتن سوال در رابطه با مدارک و یا مراحل آزادسازی اصل مدرک دانشگاه آزاد می توانید با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس گرفته و از کارشناسان ایران تحصیل درخواست راهنمایی کنید. کارشناسان مجرب ما همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود.

 

برای اطلاع از قانون جدید آزادسازی مدرک تحصیلی و مشاهده جدول هزینه های سال 1403 بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

فارغ التحصیلی برخلاف دانشگاه های دولتی که مدت زمان زیادی طول می کشد، در دانشگاه های آزاد روند ساده و کوتاهی دارد. بعد از اینکه مراحل ثبت فارغ التحصیلی و دریافت گواهی موقت پایان تحصیل به اتمام رسید، دانش آموختگان می توانند برای گرفتن اصل مدرک لیسانس دانشگاه آزاد اقدام کنند. در طول روند دریافت اصل مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد لازم است تا یک سری مدارک را به آموزش دانشگاه تحویل دهید که در مقاله فوق بیان کردیم. هم چنین می توانید تمامی مراحل آزادسازی اصل مدرک دانشگاه آزاد را در مقاله فوق مشاهده کنید.

فارغ التحصیلان گرامی توجه داشته باشید که دانشنامه دانشگاه آزاد در واقع همان اصل مدرک دانشگاهی شماست. اگر به دلیل مهاجرت، ادامه تحصیل در خارج از کشور و یا … قصد دارید تا اصل مدرک خود را دریافت کنید، راهکار لازم در مقاله بالا به شما ارائه شده است. در صورت داشتن سوال و یا نیاز به راهنمایی نیز می توانید با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس گرفته و با کارشناسان مرکز ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید.

 

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله مراحل آزادسازی اصل مدرک دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه مدارکی برای دریافت اصل مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد لازم است؟

مدارکی چون فرم های تسویه حساب، گواهی موقت پایان تحصیلات، شناسنامه و کارت ملی، کارت پایان خدمت و ... برای گرفتن اصل مدرک لیسانس دانشگاه آزاد لازم است. برای اطلاع از لیست کامل مدارک به مقاله بالا مراجعه کنید.

مراحل آزادسازی اصل مدرک دانشگاه آزاد چیست؟

متقاضی باید به اداره امور فارغ التحصیلان مراجعه کرده و پس از دریافت فرم های لازم و تسویه حساب کامل با دانشگاه، جهت آزاد سازی اصل مدرک دانشگاهی خود اقدام کند. برای مشاهده مراحل کامل، به مقاله بالا مراجعه کنید. 

هزینه صدور اصل مدرک یا دانشنامه دانشگاه آزاد چقدر است؟

مبلغ 50.000 تومان جهت صدور دانشنامه دانشگاه آزاد از دانش آموخته دریافت می شود که وی باید آن را به حساب سیبا شماره 0104460446004 بانک ملی ایران شعبه زبرجد سازمان مرکزی واریز کرده و فیش بانکی ارائه کند.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «مراحل آزادسازی اصل مدرک دانشگاه آزاد 1403 {راهنما گام به گام} | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo پویا گفت:

  سلام و وقت بخیر
  برای گرفتن دانشنامه پزشکی عمومیم دانشگاه میگه گواهی پایان طرح میخواد. من طرح اجباریی رو تموم کردم و الان تمدید طرح اختیاریم. برای آزاد سازی مدرک نامه ای دال بر تمام شدن مدت طرح اجباریم و کارت پایان خدمتمو نشون بدم مشکلی بابت گرفتن دانشنامم ندارم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام
   خیر مشکلی وجود ندارد

 2. Avatar photo جعفری گفت:

  مدرک کارشناسی ام در دانشگاه آزاد آماده تحویل است
  ولی برای تحویل دادن از من کارت پایان خدمت یا معافیت تحصیلی خواستند که ندارم ولی می خواهم اصل مدرکم را بگیرم
  آیا شما می توانید کمک کنید که بتوانم بگیرم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بدون وجود کارت پایان خدمت امکان ازادسازی مدارک را ندارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

  ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ + ورود monada.iau.ir

  دانشجویانی که به هر دلیلی امکان ادامه تحصیل در دانشگاه محل پذیرش خود را ندارند، می‌توانند با مراجعه به سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد، درخواست انتقالی و یا مهمانی خود را ثبت نمایند. برای ورود به سامانه monada.iau.ac.ir باید...
 • منادا دانشگاه آزاد

  سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی + ورود سایت monada.iau.ir

  سایت منادا دانشگاه آزاد به آدرس monada.iau.ir یکی از سامانه‌‌های پرکاربرد دانشگاه آزاد است که دانشجویان می‌توانند برای ثبت نام جهت انتقالی و میهمانی دائم و موقت استفاده کنند؛ بنابراین باید در طول سال درخواست خود را در این سامانه...
 • درخواست مهمانی دانشگاه آزاد

  درخواست مهمانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ + ثبت اینترنتی | monada

  امکان درخواست مهمانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ تنها یک بار در سال برای هر یک از دانشجویان وجود خواهد داشت. دانشجویان پس از مطالعه شرایط مهمانی دانشگاه آزاد با مراجعه به سامانه ثبت درخواست انتقال دانشگاه آزاد به آدرس monada.iau.ac.ir، لازم...
 • ارشد استعداد درخشان

  استعداد درخشان ارشد آزاد 1403 + دانلود دفترچه | ایران تحصیل

  ارشد استعداد درخشان یکی از مهم‌ترین مقاطع تحصیلی در نظام آموزشی ایران است که به دانشجویان با استعداد و توانمندی‌های خاص اختصاص دارد. این مقطع تحصیلی برای کسانی که در طول دوره کارشناسی عمل‌کرد برتری داشته‌اند و توانسته‌اند در آزمون‌های...
تماس با مشاور