تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
ثبت نام کتاب درسی مدارس

ثبت نام کتاب درسی مدارس دانش آموزان سال تحصیلی 1400-1401

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
ثبت نام کتاب درسی مدارس
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان ثبت نام کتاب درسی مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی برای دانش آموزان آغاز شد. تمامی دانش آموزان می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی ثبت نام آنلاین کتاب درسی کلیه اقدامات مربوط به ثبت نام را انجام داده و مراحل لازم برای این کار را طی کنند. دقت داشته باشید که زمان ثبت نام اینترنتی کتب درسی برای مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس متفاوت بوده و تمامی دانش آموزان باید در زمان مشخص نسبت به این کار اقدام فرمایند.

 

با توجه به این که کسب اطلاعاتی در رابطه با زمان و نحوه و همین طور مدارک لازم برای ثبت نام آنلاین کتاب درسی برای تمامی دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدارس مختلف الزامی است از این رو برای سهولت اطلاع از این موارد مهم و کلیدی می توانید با مرکز مشاوره ثبت نام کتب درسی مدارس ارتباط برقرار کرده و اطلاعات لازم را در این رابطه از آن ها بخواهید.

 

 

 

جهت اطلاع از زمان در نظر گرفته شده برای ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی در پایه های مختلف تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

ثبت نام کتاب های درسی مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت اعلام شده در این رابطه انجام می شود و در نتیجه نیازی به مراجعه به مدرسه نیست

 

 

چه زمانی می توان برای ثبت نام کتاب درسی مدارس اقدام کرد؟

از آن جایی که وزارت آموزش و پرورش به دنبال هر چه بهتر و آسان تر تهیه کتاب های درسی برای دانش آموزان در پایه های تحصیلی مختلف بود تصمیم به راه اندازی سامانه ثبت نام آنلاین کتاب درسی برای دانش آموزان گرفت.

تمامی دانش آموزان در هر پایه تحصیلی که قرار داشته باشند می توانند برای ثبت نام اینترنتی کتب مدارس در تاریخ مشخص شده اقدامات لازم را انجام دهند.

اما آیا اطلاعی در رابطه با زمان ثبت نام اینترنتی کتب درسی مدارس دارید؟

در رابطه با زمان اختصاصی یافته برای ثبت نام کتاب درسی مدارس برای سال تحصیلی جاری باید عرض کنیم که این ثبت نام به طور کلی از تاریخ یازدهم مرداد ماه آغاز و تا چهاردهم شهریور ماه نیز ادامه داشت.

البته دقت داشته باشید که زمان ثبت نام کتاب درسی مدارس برای پایه های تحصیلی مختلف در مدارس کشور با یکدیگر متفاوت بود و دانش آموزان باید براساس مقطع تحصیلی خود برای ثبت نام آنلاین کتاب درسی اقدام می کردند.

 

 

برای اطلاع از نحوه خرید کتاب های درسی به صورت آزاد در کلیه پایه های ابتدایی، متوسطه اول و دوم بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

چگونه می توان برای ثبت نام کتاب درسی مدارس اقدام کرد؟

براساس تصمیم و اعلام وزارت آموزش و پرورش ثبت نام آنلاین کتاب درسی مدارس در تمامی پایه های تحصیلی موجود در سایتی به نام irtextbook.ir و یا iretxtbook.com برای تمامی دانش آموزان انجام می شود.

در ادامه این نوشته و جهت آشنایی هر چه بیشتر شما با فرآیند ثبت نام کتاب درسی مدارس با راهنمای تصویری ثبت نام آنلاین کتاب درسی در خدمت شما دوستان و عزیزان دانش آموز هستیم و اطلاعات لازم را در این رابطه در اختیارتان قرار می دهیم.

. در قدم اول و برای ثبت نام کتاب درسی مدارس الزاماً باید از طریق مرورگر گوگل خود وارد آدرس irtextbook.com و یا irtextbook.ir شوید. و در ادامه بر روی گزینه به نمایش درآمده تحت عنوان سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی را انتخاب کنید.

 

 

ثبت نام آنلاین کتاب درسی

 

 

 

ثبت نام اینترنتی کتب مدارس

 

 

 

برای اطلاع از قیمت کتاب های درسی عرضه شده در دوران دبیرستان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

. با کلیک بر روی گزینه سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی صفحه جدیدی برای شما باز می شود که الزاماً باید از بخش پایین این صفحه برای انتخاب گزینه ای به نام ورود دانش آموزان اقدام بفرمایید.

 

 

 

ثبت نام کتاب ابتدایی

 

 

کتاب های درسی مدارس

 

 

 

. بعد از زدن گزینه ورود دانش آموز باید در دو فیلد به نمایش درآمده در صفحه جدید کد ملی و همین طور شماره شناسنامه خود را وارد کرده و در ادامه بر روی گزینه آبی رنگی به نام ورود کلیک کنید.

 

 

 

سامانه اینترنتی ثبت نام کتاب درسی

 

 

 

. قدم بعدی برای ثبت نام آنلاین کتاب درسی کلیک بر روی گزینه ای به نام فروش و توزیع مواد آموزشی و در ادامه گزینه دیگری تحت عنوان ورود به سامانه فروش در صفحه جدید به نمایش درآمده است.

 

 

 

کتب درسی دانش آموزان

 

 

. پس از طی تمامی مراحل مذکور در ادامه باید آدرس منزل و تمامی اطلاعات پستی و همینطور شماره تماس شخص دانش آموز و یا پدر و مادر وی در فیلدهای مربوطه وارد شود.  

 

 

ثبت نام آنلاین کتاب

 

 

کتب مدارس

 

 

 

. در مرحله بعدی نوبت به انتخاب کتاب های مورد نظر از میان پکیج های در نظر گرفته شده می رسد.

 

 

irtextbook

 

 

. در انتها و بعد از طی کلیه مراحل ذکر شده در بالا کلیه اطلاعات مربوطه به بسته انتخابی شما یعنی سال تحصیلی و قیمت آن نشان داده می شود که در صورت صحیح بودن باید گزینه ای به نام تأیید و ثبت اطلاعات را انتخاب بفرمایید.

 

 

نحوه ثبت نام کتاب درسی

 

 

. در آخرین قدم ثبت نام کتاب درسی مدارس باید مبلغ به نمایش درآمده برای خرید کتاب ها را پرداخت کنید. دقت داشته باشید که این کار به صورت اینترنتی و از طریق کارت های عابر بانک انجام می شود.

 

 

خرید کتاب درسی

 

 

برای ثبت نام کتاب درسی مدارس چه مقدار هزینه باید پرداخت کرد؟

ثبت نام آنلاین کتاب درسی با پرداخت هزینه ای مشخص و از قبل تعیین شده برای تمامی دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه های مختلف تحصیلی همراه است.

در رابطه با مبلغ پرداختی برای ثبت نام اینترنتی کتب درسی باید خدمت شما عرض کنیم که این مبلغ برای دانش آموزان مشغول به تحصیل در مقطع متوسطه دوم بین پنجاه و دو تا هفتاد و یک هزار تومان است.

اما خرید کتاب های درسی برای پایه اول متوسطه بین چهل و نه تا پنجاه و نه هزار تومان هزینه در بردارد.

در رابطه با پایه ابتدایی هم باید عرض کنیم که هر دانش آموز مشغول به تحصیل در این پایه تحصیلی برای تهیه کتاب های درسی خود باید مبلغی بین 24 الی 34500 هزار تومان را پرداخت کند.

البته دقت داشته باشید که مبالغ مذکور در قیاس با هزینه کتاب های درسی در سال قبل تفاوت چندانی نداشته است.

 

 

برای ورود به سامانه خرید کتاب درسی به نشانی irtextbook.ir بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

آیا برای ثبت نام کتاب درسی مدارس به تهیه مدارکی هم نیاز دارم؟

شاید این پرسش در ذهن شما دوست عزیز دانش آموز هم مطرح شود که آیا برای ثبت نام کتاب درسی مدارس به تهیه مدارکی هم نیاز است یا خیر؟

در جواب به این پرسش مهم باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز دانش آموزان عرض کنیم که ثبت نام اینترنتی کتب مدارس به تهیه هیچ مدرکی نیاز نداشته و لذا نگرانی در این رابطه نداشته باشید.

 

 

نکات مورد توجه در زمان ثبت نام کتاب درسی مدارس

در این بخش با ذکر نکاتی بسیار مهم که در زمان ثبت نام کتاب درسی مدارس در سامانه اینترنتی ثبت کتب درسی دانش آموزان باید به آن توجه داشته باشید در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

یکی از مهم ترین موارد و نکات این است که رمز عبور شما در زمان ثبت نام در سامانه همان شماره سریال شناسنامه تان است.

البته نام کاربری تعیین شده از طرف وزارت آموزش و پرورش برای تمامی دانش آموزان کد ملی آن ها در نظر گرفته شده که باید به طور دقیق در فیلدهای مربوطه درج شوند.

مورد دیگر این که در صورتی که از اتباع خارجی هستید برای ورود به سامانه ثبت نام اینرنتی کتب مدارس درج کد اتباع در فیلد نام کاربری الزامی است.

از آن جایی که شما جزء دانش آموزان ایرانی الاصل نیستید در فیلد رمز عبور به جای شماره سریال شناسنامه موظف به درج عدد یک تا شش بار هستید.

 

 

برای اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام کتاب های درسی مقاطع مختلف تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

آیا نمی توان برای خرید کتاب های درسی به صورت آزاد نیز اقدام کرد؟

شاید این پرسش برای دانش آموزان و یا والدین آن ها نیز مطرح شود که آیا می توان برای خرید کتاب های درسی به صورت آزاد و از طریق نمایندگی های معتبر نیز اقدام کرد یا خیر؟

در پاسخ باید عرض کنیم که بله امکان این امر برای دانش آموزان وجود دارد اما این گونه نیست که مبالغ گفته شده در بالا را بپردازید و به مراتب قیمت کتاب ها بیشتر از زمانی است که به صورت اینترنتی و از طریق سامانه برای خرید اقدام می کنید.

دقت داشته باشید که لیست کتابفروشی های عرضه کتب مدارس را می توانید در سامانه توزیع کتب به نشانی irtextbook.ir پیدا کنید و سپس با اطمینان خاطر برای خرید اقدام فرمایید.

 

 

برای اطلاع از سامانه سجا بر روی لینک مربوطه کیلیک کنید  

 

 

آیا برای ثبت نام کتاب درسی مدارس به صورت اینترنتی می توان از مدارس کمک گرفت؟

شاید والدین گرامی آشنایی لازم را با کارهای اینترنتی نداشته و توانند کار ثبت نام اینترنتی کتب درسی را برای دانش آموز انجام دهند.

اینجاست که دانش آموزان و یا والدین آن ها می توانند برای انجام ثبت نام دست به دامان مدارس شوند و برای ثبت نام از آن ها کمک بگیرند.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه سفارش کتاب درسی سال اول ابتدایی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

کتاب های درسی مدارس چگونه بین دانش آموزان توزیع می شوند؟

سؤالی که شاید برای شما هم مطرح شود این است که کتاب های درسی مدارس چگونه بین دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه های مختلف تحصیلی توزیع می شوند؟

در پاسخ باید عرض کنیم که دانش آموزان بعد از ثبت نام در سامانه اعلام شده الزاماً باید به صورت حضوری به مدارس مراجعه کرده و برای دریافت کتب درسی خریداری شده اقدام نمایند.

 

 

در صورت جا ماندن از ثبت نام کتاب های درسی چه کار کنم؟

شاید شما هم بنا به دلایلی نتوانید در زمان تعیین شده توسط وزارت آموزش و پرورش برای ثبت نام اینترنتی کتب مدارس اقدام کنید و در نتیجه دچار استرس و اضطراب زیادی می شوید.

اما باید عرض کنیم که جای هیچ گونه نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

زیرا همواره زمان ثبت نام کتاب درسی مدارس برای دانش آموزان تمدید می شود و آن ها می توانند در زمان تمدید شده برای ثبت نام اقدام فرمایند.

اما دقت داشته باشید که خارج از این زمان تمدید شده برای ثبت نام خرید کتاب های درسی مدارس دیگر زمانی برای ثبت نام در اختیار دانش آموزان و یا والدین آن ها قرار داده نمی شود. 

 

 

برای آشنایی با نحوه و چگونگی انجام ثبت نام کتب درسی مقاطع ابتدایی و دوره اول و دوم متوسطه در رشته های مختلف تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

saja.medu.ir

سایت سجا 

سفارش کتاب درسی سال اول دبستان

جا ماندگان از ثبت نام کتاب درسی چه کنند؟ 

قیمت کتب درسی ابتدایی

خرید کتاب درسی دبیرستان 

ثبت نام کتاب درسی مدارس

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چه زمانی می توان برای ثبت نام کتب درسی مدارس اقدام کرد؟ 

ثبت نام آنلاین کتاب درسی مدارس برای سال تحصیلی جاری از یازدهم مرداد ماه آغاز و تا چهاردهم شهریور نیز ادامه داشت.

نحوه ثبت نام اینترنتی کتب مدارس به چه صورت است؟ 

برای ثبت نام اینترنتی کتب مدارس باید از طریق سایتی به نام irtextbook.ir اقدام کرد.

آیا افراد جا مانده از ثبت نام هم می توانند برای ثبت نام کتب درسی اقدام کنند؟ 

بله. فرصت مجدد دیگری نیز برای این دسته از افراد در نظر گرفته می شود.

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور