ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

my.gov.ir + ورود به سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه

ورود به سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

افرادی که به هر دلیلی از ثبت نام یارانه جا مانده اند یا فرزند جدیدی در خانواده آن ها به دنیا آمده است می توانند با ورود به سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه در آن نام نویسی کنند. سپس منتظر نظر کارشناسان باشند تا دولت بتواند پس از بررسی شرایط آن ها در صورت لزوم یارانه این افراد را واریز کند. سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه در محدوده زمانی خاصی از متقاضیان عزیز نام نویسی می کند؛ بنابراین لازم است شما در مدت زمان مشخص شده توسط سایت my.gov.ir در آن ثبت نام کنید.

همان گونه که می دانید دریافت یارانه به معیشت افراد کم درآمد کمک زیادی می کند. به همین دلیل افرادی که قصد دارند با ورود به سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه my.gov.ir خود را دریافت کنند باید منتظر تاریخ دقیق شروع آن باشند. به همین دلیل می توانند بدون صرف زمان تنها با تماس گرفتن با مشاوران ایران تحصیل به شماره 9099075307 اطلاعات جامعی را در مورد آن به دست بیاورند.

نحوه ورود به سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه my.gov.ir

در حال حاضر افرادی زیادی وجود دارند که قصد ثبت نام در سامانه جاماندگان یارانه را دارند. آن ها برای ثبت نام در این سایت باید مراحلی را طی کنند که برای اطلاع از آن در ادامه، مراحل تصویری ورود به سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه را بیان می کنیم.

❇️ در مرورگر سیستم خود آدرس اینترنتی my.gov.ir را جستجو کنید تا وارد سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه شوید.

نحوه ورود به سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه my.gov.ir

❇️ در صفحه باز شده، شماره همراه و کد امنیتی را وارد کنید و دکمه ارسال کد فعال سازی را کلیک نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه ثبت نام کارت ایثارگران کلیک کنید.

ورود به سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه my.gov.ir

❇️ کد ارسال شده به گوشی خود را در سامانه بنویسید و روی دکمه ورود کلیک کنید.

دریافت کد فعالسازی در سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه my.gov.ir

❇️ به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد که در آن جا باید کد ملی و تاریخ تولد خود را درج کنید.

مراحل احراز هویت در سامانه جاماندگان یارانه

❇️ در نهایت به صفحه کاربری خود در سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه وارد خواهید شد که در آن جا می توانید از امکانات مختلف این سایت استفاده کنید.

مراحل ثبت نام در سامانه جاماندگان یارانه

در بخش قبل نحوه ورود به سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه my.gov.ir مراحل آن را برای شما بیان کردیم. حالا در این بخش می خواهیم مراحل ثبت نام را توضیح دهیم.

برای ورود به وام ودیعه مسکن دانشجویی کلیک کنید.

❇️ طبق مراحل گفته شده در بالا وارد حساب کاربری خود در سایت my.gov.ir شوید.

❇️ پس از ورود به سایت، در صورتی شما جزو مشمولین دریافت یارانه نقدی باشید پیامی مبنی بر این که شما مشمول دریافت یارانه هستید و نیازی به ثبت نام دوباره نداریدرا مشاهده خواهید کرد، در غیر این صورت می توانید مراحل ثبت نام خود را ادامه دهید.

❇️ برای شروع ثبت نام خود باید روی گزینه «ثبت درخواست» در قسمت بالای صفحه اصلی حساب کاربری خود کلیک کنید.

مراحل ثبت نام در سامانه جاماندگان یارانه

❇️ در اینجا باید اطلاعات سرپرست خانوار را وارد کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، شماره تلفن همراه، کد ملی، جنسیت، کد پستی، شماره شبای بانکی و وضعیت تاهل هستند. بعد از وارد کردن این اطلاعات تیک گزینه «مسئولیت صحت تمامی اطلاعات وارد شده بر عهده سرپرست خانوار می باشد» را فعال کنید تا بتوانید روی گزینه «ثبت سرپرست» کلیک نمایید.

ثبت اطلاعات در سامانه جاماندگان یارانه

❇️ اگر در قسمت بالا کد پستی نداشته باشید در ادامه صفحه جدیدی برای شما باز می شود که باید به جای کد پستی اطلاعات دیگری مانند نام استان، شهر، شهرستان و روستا را وارد کنید. همچنین باید آدرس دقیق منزل خود را ثبت کنید.

❇️ بعد از پر کردن این فرم پنجره جدیدی برای شما باز می شود که در آن پیامی با عنوان «اطلاعات سرپرست خانوار با موفقیت ثبت شد» مشاهده خواهید کرد. حال روی گزینه «ادامه جهت ثبت اعضای خانواده» کلیک کنید تا اطلاعات اعضای خانواده خود را ثبت کنید.

ثبت اطلاعات اعضای خانوار در سامانه جاماندگان یارانه

❇️ در ادامه مراحل ثبت نام سامانه جاماندگان یارانه، فرم جدیدی برای شما ظاهر می شود که در آن باید اطلاعات افراد تحت تکفل خود را ذکر کنید. در صورتی که اگر فردی تحت حمایت شما به عنوان سرپرست خانوار نباشد، روی گزینه «ثبت و ارسال نهایی» کلیک کنید تا اطلاعات شما ثبت شود، در غیر این صورت روی گزینه «افزودن عضو جدید» کلیک کنید تا اعضا را پس از دیگری وارد کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه سجایا کلیک کنید.

❇️ با فشردن این دکمه پنجره جدیدی برای شما ظاهر می شود که در آن باید اطلاعات هویتی عضو جدید را ثبت کنید. این اطلاعات شامل کد ملی، تاریخ تولد و وضعیت تاهل هستند. بعد از تکمیل فرم مورد نظر می توانید با زدن دکمه «ثبت عضو جدید» اطلاعات را ذخیره کنید. حالا دوباره دکمه «افزودن عضو جدید» را بزنید تا بتوانید سایر اعضا را وارد سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه کنید. دقت کنید که شما افرادی که در حال حاضر یارانه دریافت می کنند را نمی توانید به عنوان فرد تحت تکفل خود در سامانه ثبت کنید. در واقع هر فرد تنها یک بار می تواند در سایت my.gov.ir نام نویسی کند و به صورت همزمان نمی تواند تحت تکفل دو نفر یا بیشتر باشد.

ثبت اطلاعات اعضای جدید خانوار در سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه

❇️ حالا بعد از آن که اطلاعات سرپرست خانوار و کلیه اعضای آن را ذخیره کردید، اطلاعات آن ها را ثبت کنید. برای این کار در پایین صفحه روی گزینه «ثبت و ارسال نهایی» کلیک نمایید.

ثبت نهایی اطلاعات اعضای خانوار در سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه

❇️ برای شما پنجره جدیدی باز می شود که در آن پیام «در صورت ثبت نهایی امکان تغییر اطلاعات وجود ندارد، آیا از صحت اطلاعات اعضای خانوار خود اطمینان دارید؟» را مشاهده خواهید کرد. در صورتی که به اطلاعت وارد شده خود اطمینان داشته باشید گزینه بله را بزنید، در غیر این صورت با زدن دکمه خیر اطلاعات خود را ویرایش کنید.

تایید مراحل ثبت نام در سامانه جاماندگان یارانه

❇️ اگر دکمه بله را زده باشید پیامی مبنی بر «ثبت نهایی انجام شد» به شما نشان داده می شود و نتیجه نهایی آن از طریق پیامک به گوشی موبایل شما ارسال می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیگیری صدور کارت ملی و مراحل آن کلیک کنید.

تاریخ ثبت نام جاماندگان یارانه ۱۴۰۳

تاریخ شروع ثبت نام جاماندگان یارانه ۱۴۰۳ توسط دولت در سال ۱۴۰۳ اعلام شد. متقاضیان در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ این فرصت را داشتند تا با ورود به سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه در آن نام نویسی کنند.

این افراد بر اساس آخرین رقم سمت راست کد ملی خود باید وارد سامانه می شدند. اگر آخرین عدد سمت راست کد ملی آن ها زوج باشد در ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه با ورود به سامانه my.gov.ir می توانستند در آن نام نویسی کنند، در حالی که اگر این عدد فرد باشد در روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه با ورود به سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه می توانستند ثبت نام خود را تکمیل کنند. از ۳۱ اردیبهشت ماه تا ۱ خرداد ماه نیز مهلت تمدید ثبت نام آن ها بوده است.

در حال حاضر اعلامیه ای برای شروع نام نویسی جدید در سامانه my.gov.ir منتشر نشده است؛ اما با توجه به این که مهلت ثبت نام آن محدود و تنها ۲ روز است. لذا لازم است که شما منتظر تاریخ شروع ثبت نام جدید سامانه جاماندگان یارانه کمک معیشتی باشید که آخرین اخبار آن را می توانید از کارشناسان ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 دریافت کنید.

 

نحوه جداسازی یارانه کمک معیشتی

بسیاری از مردم می خواهند که یارانه خودشان را به دلایل مختلفی از سرپرست خانوار جدا کنند که در ادامه به چند مورد از رایج ترین آن ها اشاره می کنیم.

 

🔗 شرایط جداسازی یارانه افراد مجرد

افراد مجردی که قصد دارند یارانه خود را از سرپرست خانوار جدا و به صورت جداگانه دریافت کنند باید شرایطی داشته باشند. این افراد سن بالای ۳۵ سال و یک سند یا اجاره نامه به نام خود داشته باشند. اگر این افراد تاکنون در سامانه my.gov.ir ثبت نام نکرده باشند می توانند به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند مراجعه کرده و در آن جا فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

برای اطلاع از وام ودیعه مسکن دانشجویی کلیک کنید.

🔗 شرایط جداسازی یارانه به دلیل ازدواج

افرادی که بعد ازدواج رسمی قصد دارند یارانه خودشان را از خانواده جدا کنند باید  سند ازدواج را به همراه مدارک دیگر به مراكز پلیس +10 ارائه دهند.

 

🔗 شرایط جداسازی یارانه به دلیل طلاق

آن دسته از افرادی که قصد دارند به دلیل طلاق یارانه خود را جدا کنند باید طلاق نامه و مدارک دیگر را به همراه خود به مراكز پلیس +10 ببرند.

شرایط جداسازی یارانه به دلیل طلاق

شرایط ثبت نام یارانه برای فرزند جدید

تاکنون افراد زیادی سوال کردند که چگونه یارانه فرزند جدید خود را از دولت دریافت کنند و یارانه فرزند آن ها چگونه واریز می شود؟

در این خصوص باید بیان کرد که شما برای دریافت یارانه نوزادتان نیازی به انجام فرآیند جدید در سامانه my.gov.ir ندارید. در واقع بعد از آن که فرزند شما متولد شد و شما کارهای اداری آن را برای دریافت شناسنامه در ثبت احوال انجام دادید، آنگاه اطلاعات آن به صورت خودکار در سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه ثبت می شود و بعد از ماه آینده می توانید یارانه فرزند جدیدتان را نیز در حساب سرپرست خانوار دریافت کنید.

دقت کنید که در این روش خانواده نوزاد باید مشمول دریافت یارانه باشند، در غیر این صورت به او نیز یارانه تعلق نمی گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دریافت سریال شناسنامه با کد ملی کلیک نمایید.

مبلغ دریافت یارانه برای دهک های مختلف

پیش از این، مبلغ دریافت یارانه برای همه دهک های کم درآمد کشور ۴۵ هزار تومان بود؛ اما در سال ۱۴۰۳ این رقم به حداکثر ۴۰۰ هزار تومان برای دهک های کم درآمد یکم تا سوم افزایش یافت. مبلغ یارانه دهک های چهارم تا ۹ نهم نیز به ۳۰۰ هزار تومان رسید و افرادی که در دهک های ثروتمند جامعه قرار دارند نیز از دریافت یارانه حذف شدند. لذا شما با توجه به دهک درآمدی خود می توانید از سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه، کمک معیشتی خود را دریافت کنید.

 

اخبار پیرامون یارانه

📌 تا پایان سال جاری کالا برگ الکترونیکی جایگزین یارانه نقدی می شود

سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در نشستی با خبرنگاران بیان کرد در حال حاضر حذف یارانه نقدی در دستور کار دولت قرار دارد که به جای آن کارت یارانه جایگزین خواهد شد. این طرح به صورت آزمایشی در استان هرمزگان در حال اجرا است که حدود ۱۰۰۰ فروشگاه به سیستم کالابرگ در این استان مجهز هستند تا استقبال مردم از این طرح را ارزیابی و در صورت تایید در کل کشور اجرا کنند.

در کالابرگ اقلام مهمی مانند برنج، مرغ، لبنیات، ماکارونی و روغن قرار دارند که مشمولین در صورت نیاز می توانند کل یارانه خود را به یکی از اقلام یا تعدادی از آن ها اختصاص دهند و هیچ گونه اجباری در آن ها نیست.

 

خلاصه مطلب

افرادی که به هر دلیلی از ثبت نام یارانه جا مانده اند می توانند با ورود به سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه در آن نام نویسی کنند تا کارشناسان با بررسی شرایط و مدارک آن ها در صورت تایید جزو مشمولین یارانه قرار بگیرند. این سامانه در محدوده زمانی خاصی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد تا در صورت لزوم با در دست داشتن مدارک لازم در این سامانه ثبت نام کنند. در حال حاضر اعلامیه جدیدی در مورد تاریخ ثبت نام سامانه جاماندگان یارانه وجود ندارد که به محض انتشار، آن را در سایت قرار خواهیم داد.

افراد مجردی که قصد دارند حساب یارانه خود را از سرپرست خانوار جدا کنند یا کسانی که ازدواج کردند یا طلاق گرفتند می توانند با در دست داشتن مدارک خود به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه کنند و در آن جا یارانه خود را جدا کنند.

همچنین افرادی که فرزند جدیدی به خانواده آن ها اضافه شده است در صورتی که جزو مشمولین یارانه باشند بدون نیاز به طی کردن مراحل ثبت نام آن از ماه آینده یارانه فرزند جدید خود را دریافت خواهند کرد. در صورتی که از ماه بعد یارانه فرزند آن ها واریز نشد چیکار باید کنند؟

از آن جا مشکلات زیادی در این خصوص می تواند برای خانواده های مختلفی پیش بیاید. به همین دلیل شما در این راستا و مراحل ورود و ثبت نام سامانه جاماندگان یارانه می توانید با کارشناسان ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل نمایید.

 

جهت دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

3.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه افرادی می توانند در سایت ثبت نام جاماندگان یارانه نام نویسی کنند؟

افرادی که قبلا در سامانه نام نویسی نکردند یا انصراف دادند می توانند در این سامانه عضو شوند و از دولت یارانه بگیرند.

آیا افراد مجرد می توانند یارانه خود را از سرپرست خانوار جدا کنند؟

بله؛ این افراد در صورتی که سن بالای ۳۵ سال داشته باشند و یک سند یا اجاره نامه به نام آن ها باشد می توانند یارانه خود را از حساب سرپرست خانوار جدا کنند.

زمان ثبت نام سامانه جاماندگان یارانه کی است؟

در حال حاضر این سامانه آخرین بار در اواخر اردیبهشت ماه ثبت نام خود را از متقاضیان به عمل آورده است و در حال حاضر اعلامیه جدیدی در مورد ثبت نام جدید آن منتشر نشده است.

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «my.gov.ir + ورود به سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه»

 1. Avatar photo مهدی گفت:

  برای ثبت نام جدید آیا دراسفند۱۴۰۱است یا مثل پارسال در اردیبهشت ۱۴۰۲هست؟ازکجا پیگیری کنیم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   منتظر اطلاعیه ها باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • منابع آزمون جهشی

  منابع آزمون جهشی 1403 + ابتدایی و متوسطه | ایران تحصیل

  اگر دانش آموزی در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول یا دوم احساس کند که توانایی یادگیری او بیشتر از سطح حال حاضر است و می‌تواند در مدت زمان کوتاه‌تری تحصیلات خود را به اتمام برساند، می‌تواند در آزمون جهش...
 • رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار {راهنمای تصویری} | ایران تحصیل

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار برای دانشجویانی که در حال انتخاب موضوع پایان‌نامه یا رساله خود هستند، اهمیت بسیار بالایی دارد. یکی از مشکلات اساسی که دانشجوها ممکن است با آن مواجه شوند، مشابهت‌یابی برای پروپوزال است. سامانه پژوهشیار،...
 • تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟ | مشاوره ایران تحصیل

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه یکی از موضوعات ابهام برانگیز است که همیشه در مورد آن سوال می‌شود. عده‌ای از دانش‌آموزان ممکن است شرایط تحصیل در مدارس عادی را نداشته باشند و به همین دلیل مدارس بزرگسالان را انتخاب کنند....
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
تماس با مشاور