ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سامانه ابلاغ آموزش و پرورش + لینک مشاهده | eblagh.medu.ir

سامانه ابلاغ آموزش و پرورش
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

وزارت آموزش و پرورش به منظور سازماندهی سامانه های مربوط به فرهنگیان، سامانه واحدی را به نام سامانه بکفا آموزش و پرورش راه اندازی کرده است. در حقیقت سامانه ابلاغ آموزش و پرورش، با هدف سهولت در خدمت رسانی به کارکنان سازمان آموزش و پرورش ایجاد شده است و امکانات متعددی را به افراد فرهنگی ارائه می دهد. شایان ذکر است برای استفاده از خدمات و امکانات این سامانه می‌ بایست به نشانی اینترنتی eblagh.medu.ir مراجعه کرد.

📢 اطلاعیه 📢 

با توجه به اینکه تایید کارکرد فرهنگیان در سامانه eblagh.medu.ir برای پرداخت حقوق کارکنان همه واحدهای سازمانی وزارت آموزش و پرورش الزامی است؛ چنانچه برای ورود، تایید و یا مشاهده ابلاغ درسامانه ابلاغ آموزش و پرورش با مشکل مواجه شدید می توانید همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب از تلفن ثابت با شماره 90990753607 (بدون پیش شماره استانی) تماس گرفته و راهنمایی دریافت نمایید.

 

معرفی سامانه ابلاغ آموزش و پرورش

همانطور که گفتیم سازمان آموزش و پرورش برای ارائه بهتر و آسان تر خدمات خود به فرهنگیان، سامانه بکفا را ایجاد کرده است. منظور از «بکفا» نیز نام اختصاری سامانه آماری آموزش و پرورش یعنی سامانه برنامه ریزی و کنترل فرآیند آموزش است. 

در حقیقت وظیفه اصلی سامانه ابلاغ فرهنگیان صدور، تایید و مشاهده ابلاغ ها به صورت الکترونیکی است. البته در ابتدای امر باید بگوییم لازم است حتما مدیران واحدهای آموزشی و سازمانی آموزش و پرورش ابلاغ های همکاران و پرسنل خود را در eblagh.medu.ir تایید نمایند.

لازم به ذکر است کلیه افراد شاغل در واحدهای آموزشی، کانون های فرهنگی تربیتی، پژوهش سراهای دانش آموزی، مجتمع های ورزشی و دارالقرآن ها می بایست به وسیله مدیر واحد خود در سامانه ابلاغ آموزش و پرورش به تایید برسند. 

همچنین شاغلین پست های مصوب در اداره کل آموزش و پرورش استان ها و مناطق نیز باید توسط مسئول امور اداری استان و منطقه خود بررسی و در این سامانه تایید گردند.

در ادامه راهنما تصویری نحوه تایید ابلاغ های فرهنگیان در سامانه بکفا آموزش و پرورش را بیان خواهیم کرد.

 

👈🏻 برای اطلاع از سامانه نقل و انتقالات فرهنگیان بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

راهنمای تصویری ورود و تایید ابلاغ در سامانه بکفا

برای ورود به سامانه ابلاغ آموزش و پرورش ابتدا باید به آدرس اینترنتی eblagh.medu.ir مراجعه نمایید و یا در مرورگر خود عبارت “سامانه بکفا آموزش و پرورش” را وارد کنید و آن را جستجو نمایید. پس از نمایش نتایج جستجو نیز باید بر لینک این سامانه کلیک کرده و وارد صفحه اصلی سایت شوید.

در صفحه اصلی لازم است اطلاعاتی همچون استان، منطقه، کد پرسنلی، کد ملی و کد امنیتی تصویری را بر اساس آخرین حکم کارگزینی خود وارد نمایید تا بتوانید به سامانه بکفا وارد شوید.

eblagh.medu.ir

پس از ورود به سامانه ابلاغ آموزش و پرورش و وارد کردن اطلاعات فوق، وارد پنل کاربری شخصی خواهید شد و می توانید عملکرد، درخواست کتبی و سایر مواردی از این دست را برای شاغلین واحد سازمانی خود تایید یا عدم تایید نمایید.

تایید ابلاغ در بکفا

پس از این کار، مانند تصویر زیر عبارت پیش فرض سیستم به رنگ آبی نمایش داده می شود که به معنی تایید درست ابلاغ ها است.

مراحل تایید ابلاغ در سامانه eblagh.medu.ir

👈🏻 برای اطلاع از نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با کدملی بر لینک ابی رنگ کلیک کنید.

بررسی امکانات سامانه بکفا آموزش و پرورش

در بخش های قبل با سامانه ابلاغ آموزش و پرورش آشنا شدیم و نحوه ورود و تایید ابلاغیه ها در آن را آموختیم. حال نوبت به معرفی امکانات و خدمات eblagh.medu.ir است.

امکانات و خدمات سامانه بکفا آموزش و پرورش به شرح زیر می باشد:

✅ امکان دریافت گزارش وضعیت از سوی فرهنگیان

✅ امکان بازیابی رمز عبور کاربران توسط کاربر ارشد منطقه

✅ فعال کردن مجدد دسترسی کاربران مسدود شده به دلیل اشتباه وارد کردن رمز عبور ( برای کاربرانی که رمز عبور خود را بیشتر از 3 مرتبه اشتباه وارد کرده اند.)

✅ ارسال درخواست کتبی فرهنگیان به آموزش و پرورش استان خود

✅ امکان چاپ و تایید ابلاغیه از سوی کاربر ارشد منطقه

✅ امکان رصد ابلاغ های صادر شده در منطقه و استان

✅ امکان تغییر نقش کاربران برای کاربر اصلی منطقه (به دلایل امنیتی و از بین رفتن سابقه همکاران فرهنگی و اهمیت کنترل سوابق آن ها امکان حذف کاربران در مناطق وجود ندارد.)

 

📢 اطلاعیه 📢 

کاربر امور اداری، مسئولیت تایید ابلاغ همکاران، مرخصی زایمان، مرخصی استعلاجی، مامور به تحصیل و…. را بر عهده دارد و اگر درخواست همکاران فرهنگی را در سامانه بکفا تایید نکند، امکان پرداخت حقوق فرد مورد نظر وجود ندارد.

اخبار پیرامون سامانه بکفا آموزش و پرورش

📢 لزوم اجرای بکفا در راستای اجرای طرح تحول بنيادين آموزشی

مديركل مركز تحول بنيادين وزارت آموزش و پرورش، آقای محمد بنائيان‌ سفيد اعلام کردند فرايند انتقال اطلاعات از سامانه داس تغيير كرده است و در

چارچوب سامانه وب انجام می شود تا سرعت انتقال اطلاعات بالا رفته و شاهد توسعه ارتباطات، هوشمند سازی نرم‌ افزارها و نيز كاهش ابعاد و كوچك‌

سازی سامانه‌ ها باشیم.

ایشان همچنین افزودند: طرح بكفا که از اسفند سال 1401 عملی شده است از جمله طرح‌ های موثر و سودمندی است كه در راستای اجرای طرح تحول

بنيادين آموزشی اجرای آن لازم است. 

📢 رکورد ثبت ابلاغ در سامانه بکفا آموزش و پرورش

آقای مختار نیک مقام، مدیر آموزش و پرورش باغملک اهواز بیان کردند 1489 ابلاغ رایانه ای نیروهای فرهنگی آموزش و پرورش باغملک در سامانه بکفا

آموزش و پرورش ثبت شدند که از این تعداد، 747 ابلاغ به تایید نهایی رسیدند و 742 ابلاغ در انتظار تایید سامانه وزارتی هستند.

ایشان گفتند از این ابلاغ های ثبت شده 717 ابلاغ مربوط به مقطع ابتدایی، 390 ابلاغ مربوط به متوسطه اول و 344 ابلاغ برای متوسطه دوم هستند.

همچنین تعداد ابلاغ های فنی و حرفه ای و کار و دانش 22 می باشد و ابلاغ 16 همکار در مدارس استثنایی نیز به ثبت رسیده است.

📢 آغاز عملیات تطابق کد بکفا با کد فضاهای آموزشی در استان قم

آقای محسن پورگلیان، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم خبر دادند عملیات تطابق کد بکفا با کد فضاهای آموزشی در استان قم آغاز

شده است تا از ساختمان‌ های آموزش و پرورش به صورت بهینه استفاده شود.

ایشان همچنین گفتند در صورت ارائه کد شناسنامه‌ ای به فضاهای آموزشی و تمام ساختمان‌ های آموزش و پرورش کشور، می توان مشخصات فنی

فضاهای مذکور را به صورت اینترنتی و در سامانه مربوط به آن مشاهده کرد.

ایشان تاکید کردند با کد گذاری بکفا در هر فضای آموزشی نیز می توان برای هر شیفت تحصیلی به آمار دانش‌ آموزان در حال تحصیل پی برد.

در پایان آقای محسن پورگلیان اعلام کردند طرح تطبیق کد فضاهای آموزشی و کد بکفا با همکاری آموزش و پرورش استان قم برای برنامه‌ ریزی بهتر و

استفاده بهینه از ساختمان‌ های آموزش و پرورش اجرا می‌ شود.

آغاز عملیات تطابق کد بکفا با کد فضاهای آموزشی در استان قم

👈🏻 برای اطلاع از سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

خلاصه مطلب 📝

در این مقاله در مورد سامانه ابلاغ آموزش و پرورش صحبت کردیم و گفتیم نحوه ورود به eblagh.medu.ir چگونه است.

همچنین یادآور شدیم همه فرهنگیان اعم از افراد شاغل در پست های مصوب در اداره کل آموزش و پرورش استان ها و مناطق، پژوهش سراهای دانش آموزی، واحدهای آموزشی، مجتمع های ورزشی، کانون های فرهنگی تربیتی و دارالقرآن ها باید حتما در سامانه بکفا آموزش و پرورش تایید شوند.

علاوه بر این خدمات و امکانات eblagh.medu.ir را نیز ذکر کردیم و گفتیم برای استفاده از این خدمات لازم است حتما کاربر امور اداری، درخواست همکاران فرهنگی را در سامانه بکفا تایید نماید.

امیدواریم مطالعه این مطالب برای شما سودمند بوده باشد و توانسته باشیم اطلاعات سودمندی را در اختیار شما قرار داده باشیم.

شما همراهان گرامی در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام در خصوص سامانه ابلاغ آموزش و پرورش می توانید با شماره 9099075307 (بدون کد استانی) تماس بگیرید و از ساعت 8 صبح تا 12 شب توسط کارشناسان مرکز مشاوره ایران تحصیل راهنمایی دریافت کنید.

همچنین شما عزیزان می توانید سوال خود را به صورت کامنت در انتهای این مطلب برای ما بنویسید تا کارشناسان ایران تحصیل در کوتاهترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

 

👈🏻 برای دانلود فایل پی دی اف مقاله سامانه ابلاغ آموزش و پرورش بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نشانی اینترنتی سامانه ابلاغ آموزش و پرورش چیست؟

نشانی اینترنتی سامانه ابلاغ آموزش و پرورش eblagh.medu.ir است.

برای تایید ابلاغیه در سامانه بکفا آموزش و پرورش چه مراحلی را باید طی کرد؟

مراحل لازم برای تایید ابلاغیه در سامانه بکفا آموزش و پرورش به همراه راهنمای تصویری آن در متن مقاله آمده است. لطفا مقاله را مطالعه نمایید.

برای ورود به eblagh.medu.ir نیاز به وارد کردن چه اطلاعاتی است؟

جهت ورود به سامانه ابلاغ آموزش و پرورش باید اطلاعاتی مانند استان، منطقه، کد پرسنلی و کد ملی را وارد نمایید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معرفی دانشگاه شهید چمران اهواز

  معرفی دانشگاه شهید چمران اهواز + لیست امکانات، مزایا و معایب

  دانشگاه شهید چمران اهواز که به عنوان دانشگاه جندی شاپور شناخته می‌شود، تحت نظارت وزارت علوم فعالیت دارد و یکی از  دانشگاه‌های سطح یک کشور به شمار می‌آید. این دانشگاه براساس رتبه‌بندی بین المللی نشریه تایمز در سال ۲۰۲۰ به...
 • پشتیبانی سامانه منادا

  پشتیبانی سامانه منادا + شماره تماس و پیگیری | monada

  دانشجویان برای پیگیری نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می‌توانند از طریق پشتیبانی سامانه منادا اقدام کنند. سامانه منادا یکی از سامانه‌های دانشگاه آزاد است که در حوزه نقل و انتقالات دانشجویان خدمات مختلفی را ارائه می‌کند و افراد از طریق...
 • دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد

  دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد + ثبت درخواست | saorg.ir

  برای دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد داوطلبان باید از طریق آدرس saorg.ir اقدام کنند این سامانه برای پیگیری امور دانشجویان از طرف وزارت علوم راه اندازی شده است. افراد می‌توانند از طریق آن پیگیر مسائل مربوط به فارغ...
 • هزینه ثبت نام لاتاری

  هزینه ثبت نام لاتاری 2025

  یکی از روش های مهاجرت به آمریکا ثبت نام لاتاری است که هر ساله طی قرعه کشی برگزار می شود. همه افراد در صورت داشتن شرایط می توانند در آن ثبت نام کنند. شما به عنوان یکی از داوطلبان باید...
تماس با مشاور