ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط مهمانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ + زمان و مراحل درخواست

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۳۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۷ فروردین ۱۴۰۳
شرایط مهمانی دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برخی از دانشجویانی که در دانشگاه آزاد تحصیل می‌ کنند قصد دارند یک یا چند ترم خود را در دانشگاه دیگری بگذرانند و به عبارت دیگر در دانشگاه دیگری مهمان شوند. در این خصوص لازم است بدانید همه دانشجویان این دانشگاه نمی‌ توانند برای مهمان شدن اقدام نمایند و تنها دانشجویانی که شرایط مهمانی دانشگاه آزاد را داشته باشند می‌ توانند با توجه به قوانین آیین نامه مهمانی دانشگاه آزاد از طریق سامانه منادا به نشانی monada.iau.ir درخواست خود را ثبت نمایند.

در این مقاله شرایط مهمانی شدن در دانشگاه آزاد را بر اساس آخرین آیین نامه مهمانی این دانشگاه که مربوط به سال جاری است به اطلاع شما عزیزان می‌ رسانیم. پس پیشنهاد می‌ کنیم این مقاله را تا انتها با دقت مطالعه کرده و چنانچه برای اخذ مهمانی دانشگاه آزاد و اطلاع از شرایط آن نیازمند دریافت راهنمایی و مشاوره بودید از تلفن ثابت بدون شماره‌ گیری کد استانی با شماره 9099075307 از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب تماس بگیرید.

چگونه از شرایط میهمانی دانشگاه آزاد مطلع شویم؟

شرایط مهمانی دانشگاه آزاد هر ساله به شکل آیین نامه میهمانی دانشگاه آزاد در سایتی به نام منادا دانشگاه آزاد به آدرس monada.iau.ir منتشر شده و در اختیار دانشجویانی که درصدد گرفتن مهمانی هستند قرار می گیرد.

آن دسته از دانشجویانی که از شرایط خود راضی نیستند و قصد گرفتن انتقالی یا مهمانی دانشگاه آزاد را دارند، باید در زمان اعلام شده از سوی دانشگاه، با مراجعه به سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد یا منادا به نشانی monada.iau.ac.ir در خواست انتقالی یا مهمانی خود را ثبت کنند.

 اطلاعیه

امکان گرفتن مهمانی دانشگاه آزاد برای هر نیمسال تحصیلی فقط دو بار در سال امکان پذیر است.

چگونه از شرایط میهمان شدن آزاد مطلع شویم؟

  برای اطلاع از نحوه ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

شرایط عمومی گرفتن مهمانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳

📌 اعضاء و کارکنان هیأت علمی هر کدام از مراکز دانشگاهی امکان گرفتن مهمانی به محل خدمت خود را ندارند.

📌 هیچ کدام از دانشجویان پژوهش محور امکان گرفتن مهمانی را ندارند.

📌 مهمانی دانشجویان از واحدهای برون مرزی به دیگر مراکز دانشگاهی ایران امکان پذیر نیست و ممنوع اعلام شده است.

📌 گرفتن مهمانی از مراکز بین الملل فقط به واحدهای دانشگاهی بین الملل امکان پذیر است.

📌 با توجه به غیرحضوری بودن ادامه تحصیل در واحدهای الکترونیکی دانشگاه آزاد امکان گرفتن مهمانی برای دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه ها وجود ندارد.

📌 با توجه به قوانین مهمانی دانشگاه آزاد هیچ کدام از دانشجویان نمی توانند در آخرین نیمسال تحصیل خود اقدام به گرفتن مهمانی کنند.

اطلاعیه: برخورداری از شرایط مندرج در آیین نامه برای گرفتن مهمانی دانشگاه آزاد ضروری است.

شرایط اختصاصی گرفتن میهمانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳

شرایط اختصاصی اخذ مهمانی دانشگاه آزاد با توجه به مندرجات آیین نامه میهمانی دانشگاه آزاد شامل حال افراد مختلف از جمله خانواده های ایثارگران، ورزشکاران، قهرمانان ملی، فرزندان سفرا، معاونان رئیس جمهور، استانداران، وزراء و غیره می‌شود.

در ادامه شماری از شرایط مهمانی شدن در دانشگاه آزاد در قالب شرایط اختصاصی را برای افراد و گروه‌های مختلف خدمتتان عرض می‌کنیم.

شرایط اختصاصی گرفتن میهمانی دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاع از شرایط انتقالی دانشگاه آزاد روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

شرایط مهمانی آزاد بر طبق متارکه و ازدواج

بر اساس قوانین مهمانی دانشگاه آزاد با توجه به ترویج و گسترش فرهنگ همسرگزینی و ازدواج در دانشگاه های ایران در صورت ازدواج دائم دانشجو پس از قبولی و پذیرش در دانشگاه امکان گرفتن میهمانی برای وی فراهم می شود.

بعلاوه، هر دانشجوی متأهل زن که بعد از قبولی و انجام فرایند انتخاب رشته در دانشگاه آزاد متارکه کرده و جدا شده باشد در صورت ارائه مدارک لازم می تواند برای گرفتن مهمانی اقدام کند.

دانشجویان زن امکان گرفتن مهمانی را تا یک سال اول شیردهی به کودکشان را دارند.

مدارک لازم جهت گرفتن میهمانی براساس متارکه و ازدواج:

🔶 کپی صفحه اول شناسنامه فرزند

🔶 کپی صفحه دوم تا پنجم برگه متارکه یا همان طلاق نامه

🔶 کپی صفحات دوم، چهارم، سوم و پنجم سند ازدواج

🔶 کپی صفحات اول و دوم شناسنامه زوجین

شرایط و ضوابط مهمانی برای خانواده های ایثارگر و شاهد

باید عرض کنیم که شرایط مهمانی شدن در دانشگاه آزاد برای خانواده های ایثارگر و شاهد نیز وجود دارد. آن ها بر اساس ماده شصت و دوم قانون خدمات رسانی به خانواده های شاهد و ایثارگر و ارج گذاشتن به مقام والای این عزیزان، می‍توانند جهت گرفتن میهمانی دانشگاه آزاد اقدام کنند و بعد برای پیگیری نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اقدامات لازم را انجام دهند.

شرایط مهمانی دانشگاه آزاد برای ایثارگران

📌 کلیه جانبازان با درصد جانبازی 5 درصد و همین طور فرزندان و همسرانشان، برادران و خواهران شهید البته با سابقه حضور 6 ماه در جبهه نبرد حق علیه باطل تا پیش از تاریخ 1367/07/24 و همچنین فرزندان و همسر آن ها می توانند برای گرفتن مهمانی اقدام کنند.

📌 جانبازان با درصد جانبازی 25 درصد، اسراء، آزادگان و البته فرزندان و همسران آن ها و همین طور کلیه دانشجویان شاهد بعد از انجام ثبت نام در مرکز دانشگاهی قبول شده (واحد مبداء) با تحویل مدارک لازم می توانند جهت گرفتن میهمانی اقدام کنند.

📌 جانبازان با درصد جانبازی 25 درصد و البته فرزندان و همسر آن ها، اسیران و آزادگان هشت سال دفاع مقدس و همین طور دانشجویان شاهد می توانند با ارائه مدارک درخواستی امکان گرفتن مهمانی دانشگاه آزاد را داشته باشند.

مدارک ضروری جهت دریافت مهمانی خانواده های شاهد و ایثارگر

1) مدارک لازم جهت رزمندگان با سابقه خدمت 6 ماه و حتی بیشتر

2) ارائه معرفی نامه و کارت از یگان مربوطه

3) مدارک لازم برای جانبازان با درصد جانبازی ده درصد و بالاتر

4) ارائه کارت همراه با معرفی نامه ای از طرف اداره جانبازی و ایثارگری

5) مدارک لازم برای آزاده، همسر و یا فرزند فرد آزاده

6) ارائه معرفی نامه یا کارت از طرف اداره جانبازی و ایثارگری و همین طور صفحه های دوم و اول شناسنامه فرد دانشجو

7) مدارک ضروری برای همسر و فرزندان شهداء

8) تحویل معرفی نامه یا کارت از طرف بنیاد جانبازان یا شهید، تحویل کپی صفحه های اول و دوم شناسنامه شهید و دانشجو

مدارک ضروری جهت دریافت مهمانی خانواده های شاهد و ایثارگر

برای آشنایی با آیین‌نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک نمایید.

قوانین مهمانی چند دانشجویی 1403

در صورت تحصیل همزمان بیش از یک نفر از اشخاص تحت تکفل خانواده از جمله فرزند، همسر، برادر، خواهر،‌ مادر و پدر در دانشگاه های آزاد اسلامی یک یا چند نفر از این افراد در صورت اعلام مؤافقت واحدهای دانشگاهی مقصد و مبداء میسر است.

مدارک ضروی جهت میهمانی براساس چند دانشجویی

🔶 ارائه کپی صفحه های دوم و اول شناسنامه همسر، والدین و دانشجویان خانواده

🔶 تحویل گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو یا دانشجویی که در دیگر واحدهای آزاد به تحصیل اشتغال دارد (گواهی که مهر اصلی دانشگاه مربوطه بر روی آن باشد)

مهمانی به دلیل فوت فرزند، همسر و یا والدین

شرایط مهمانی شدن در دانشگاه آزاد برای کلیه دانشجویانی که مجرد هستند و بعد از انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی مادر یا پدر آن ها فوت کرده و یا دانشجوهای متأهلی که فرزند و یا همسر آن ها فوت شده در صورت ارائه مدرک لازم فراهم شده است.

مدارک ضروری جهت گرفتن مهمانی به دلیل فوت فرزند، همسر و یا والدین

تحویل کپی صفحه های دو و اول شناسنامه والدین، فرد دانشجو و همین طور همسر و فرزند فرد فوت شده

مهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی

اعضای تیم های ملی فدراسیون های ورزشی که حضور آن ها در مسابقات رسمی، اردوها و تمرینات تیم ملی از سوی وزارت ورزش و جوانان تایید شود می توانند برای مهمان شدن خود به دانشگاهی که نزدیک محل تمرین و اردو آن هاست درخواست دهند. علاوه بر این دانشجویانی که عضو تیم های ورزشی باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد باشند نیز می توانند پس از موافقت معاونت ورزش دانشگاه، در واحد دیگری به عنوان مهمان ادامه تحصیل دهند.

مدارک لازم جهت مهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی:

🔶 ارائه حکم قهرمانی کشوری یا بین المللی

🔶 ارائه معرفی نامه از سوی فدراسیون مربوطه

توجه داشته باشید علاوه بر موارد فوق، موارد دیگری نیز وجود دارد که از طریق آن ها می‌ توانید برای مهمانی دانشگاه آزاد اقدام نمایید و ما در این مقاله تنها بخشی از این شرایط را برای اطلاع شما عزیزان بیان کردیم. در صورتی که نیازمند دریافت اطلاعات بیشتری در این خصوص هستید می‌ توانید با مشاوران ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید.

برای اطلاع از مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

کال تو اکشن تماس

شرایط مهمانی دانشگاه آزاد بر اساس تراز رشته محل های دانشگاهی

علاوه بر موارد ذکر شده فوق، یکی دیگر از شرایط مهمانی دانشگاه آزاد مربوط به انتقال یا مهمانی دانشجویان این دانشگاه بر اساس تراز رشته محل‌ های دانشگاهی است.

منظور از مهمانی بر اساس تراز رشته محل‌ های دانشگاهی نیز این است که دانشجویان دانشگاه آزاد می‌ توانند برای هر یک از واحدهای گروه همتراز یا پایین‌ تر خود درخواست مهمان شدن بدهند که اگر واحدهای مبدا و مقصد با درخواست دانشجو موافقت کنند، فرد دانشجو پس از پرداخت شهریه می‌ تواند در دانشگاه مقصد به عنوان مهمان تحصیل نماید.

شایان ذکر است هزینه مهمان شدن دانشجویان دانشگاه آزاد به همراه شهریه ثابت آنها توسط واحد دانشگاه مقصد دریافت می‌ شود.

علاوه بر این هر یک از دانشجویان می‌ توانند در فرم درخواست مهمانی دانشگاه آزاد خود اسامی پنج دانشگاه را به عنوان واحد های مقصد درج کنند تا در صورتی که امتیاز لازم برای مهمان شدن در مقصد اول خود را کسب نکردند بتوانند در اولویت‌ های بعدی خود، شانس قبولی داشته باشند.

توجه داشته باشید برای مهمانی بر اساس تراز رشته محل‌ های دانشگاهی، داشتن شرایط عمومی لازم می‌ باشد و بیشتر اولویت این گونه مهمان شدن با دانشجویان دختر است.

البته تنها با درخواست دانشجویانی موافقت می شود که علاوه بر داشتن شرایط عمومی برای مهمان شدن، با توجه به ظرفیت رشته مورد تحصیل، امتیاز کافی را نیز طبق جدول همترازی واحدها و مراکز دانشگاهی آزاد کسب کرده باشند.

برای اطلاع از جدول همترازی واحدها و مراکز دانشگاهی به همراه شرایط مهمانی شدن در دانشگاه آزاد می‌ توانید با مشاوران ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

برای اطلاع از نحوه انتقالی از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد روی لینک کلیک کنید.

زمان درخواست مهمانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳

همانگونه که اشاره شد دانشجویان درخواست خود را مبنی بر نقل و انتقال یا گرفتن مهمانی باید از طریق سامانه منادا به نشانی monada.iau.ir انجام دهند. این سامانه در طول سال باز و قابل دسترسی است. اما داوطلبان فقط می توانند دو بار در سال درخواست مهمانی خود را ثبت کنند.

زمان درخواست نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه آزاد از طریق این سایت به طور دقیق اعلام خواهد شد. باید اشاره کرد که زمان درخواست انتقالی و میهمانی نیمسال اول ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳ از از 29 مرداد ۱۴۰۳ بوده است و زمان درخواست برای نیمسال دوم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳، از اوسط آذر ماه ۱۴۰۳ است. لازم است قبل از اقدام برای ثبت درخواست مدارک شناسایی و تحصیلی خود آماده کنید تا در اسرع وقت بتوانید آن ها را در سایت بارگذاری نمایید.

زمان درخواست مهمانی دانشگاه آزاد

نحوه ثبت درخواست مهمانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳

نحوه ثبت درخواست میهمانی دانشگاه آزاد و تقاضا برای نقل و انتقال، از طریق سایت منادا به نشانی اینترنتی Monada.iau.ac.ir می باشد که دانشجویان باید درخواست خود برای مهمانی هر دو نیمسال تحصیلی در بازه زمانی اعلام شده از سوی دانشگاه ثبت نمایند و مدارک تحصیلی و شناسایی خود را در این سایت بارگذاری کنند.

مراحل ثبت درخواست مهمانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳ به شرح زیر می باشد:

 • ورود به سایت منادا به آدرس monada.iau.ac.ir
 • بررسی شیوه نامه نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه آزاد
 • وارد شدن به سایت منادا با وارد نمودن کد ملی و شماره دانشجویی (ثبت شناسه انتخاب رشته برای دانشجویان جدیدالورود)
 • تکمیل و تایید اطلاعات درخواستی توسط دانشجو
 • انتخاب ماده آیین نامه مورد درخواست جهت ثبت انتقالی یا مهمانی آزاد
 • انتخاب نوع درخواست مهمانی (ترمی ، دائم)
 • وارد کردن نام دانشگاه مقصد و بارگذاری مدارک شناسایی و تحصیلی
 • پرداخت هزینه جهت بررسی مدارک دانشجو
 • ثبت نهایی درخواست مهمانی دانشگاه آزاد و صدور شماره پرونده

نحوه ثبت درخواست مهمانی دانشگاه آزاد

آیا گرفتن مهمانی در دانشگاه آزاد منوط به پرداخت هزینه است؟

آیا هر فرد دانشجو در صورت تمایل به گرفتن میهمانی در دانشگاه آزاد باید هزینه ای را پرداخت کند؟ یا نه ثبت نام برای انتقالی رایگان است؟ در این رابطه باید خدمت شما عرض کنیم که بله هر فرد برای انجام ثبت نام دانشگاه آزاد در طرح مهمانی باید مبلغی را نیز پرداخت کند.

اما این که این هزینه چقدر است و آیا این مبلغ برای مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل در این دانشگاه متغیر است یا خیر سوالاتی است که در صورت تماس با مشاورانی خبره می توانید جواب آن ها را پیدا کنید.

آیا امکان گرفتن مهمانی دائم در دانشگاه آزاد وجود دارد؟

آیا امکان گرفتن میهمانی دائم برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد یا نه؟ آیا گرفتن مهمانی تنها برای یک یا دو ترم برای فرد دانشجو میسر است؟ برای کسب اطلاعاتی در مورد امکان یا عدم امکان مهمانی دائم در دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آیا امکان گرفتن میهمانی دائم در دانشگاه آزاد وجود دارد؟

اطلاعیه

چنانچه دانشجوی دانشگاه آزاد هستید و‌ درخواست ثبت مهمانی دارید، باید پیگیر اطلاعیه های سامانه منادا و شرایط مهمانی دانشگاه آزاد باشید. به همین دلیل لازم است با شروع فرایند ثبت نام، مدارک خود را در سایت بارگذاری کنید.


 

خلاصه مطالب مقاله شرایط مهمانی دانشگاه آزاد

دانشجویان دانشگاه آزاد هر ساله می توانند دو بار در هر کدام از نیمسال های تحصیلی مهر و بهمن درخواست خود را برای مهمانی ثبت نمایند. اما مهمان شدن یا گرفتن انتقال ضوابط و شرایطی دارد و هر شخصی نمی تواند برای گرفتن انتقالی و مهمانی درخواست دهد. در این مقاله به بررسی شرایط مهمانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳ پرداختیم و شرایط مربوط به هر کدام از افراد با جزئیات را عنوان کردیم.

توجه داشته باشید که ثبت درخواست مهمانی دانشگاه آزاد باید در بازه زمانی اعلام شده از سوی دانشگاه و از طریق سامانه منادا صورت گیرد. دانشگاه پس از بررسی مدارک، و شرایط دانشجو، نوع درخواست وی را بررسی خواهد کرد و دانشجو می تواند نتیجه درخواست خود را از طریق سایت منادا پیگیری نماید.

چنانچه در ارتباط با مطالب ارائه شده و شرایط مهمانی شدن در دانشگاه آزاد در این مقاله سوال و ابهامی دارید، می توانید با کارشناسان مجرب آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل نماید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند. البته شما می توانید سوال خود را به صورت کامنت در انتهای این صفحه در قسمت دیدگاه ها بنویسید تا کارشناسان ایران تحصیل در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.

 

جهت دانلود pdf مقاله شرایط مهمانی دانشگاه آزاد کلیک نمایید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

 

 

 

4/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط مهمانی دانشگاه آزاد برای چه کسانی است؟ 

قوانین مهمانی دانشگاه آزاد شامل حال افرادی همچون خانواده های شاهد و ایثارگران و همینطور افرادی که متأهل شده و یا متارکه شده اند می شوند.

بخشنامه جدید مهمانی دانشگاه آزاد در چه زمانی منتشر می شود؟ 

برای اطلاع از زمان انتشار آیین نامه مهمانی دانشگاه آزاد برای سال جدید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

برای گرفتن مهمانی دانشگاه آزاد به چه سامانه ای باید مراجعه کنیم؟

شرایط میهمانی دانشگاه آزاد هر ساله به شکل آیین نامه میهمانی دانشگاه آزاد در سایتی به نام منادا به آدرس monada.iau.ir منتشر می شود.

نظرات

130 دیدگاه دربارهٔ «شرایط مهمانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ + زمان و مراحل درخواست»

 1. Avatar photo طاهری گفت:

  با سلام
  من دانشگاه آزاد پرستاری میخونم و متاهل هستم دور از شهر خودم تحصیل میکنم.
  الان ترم دو هستم و فهمیدم ک تازه باردار شدم.
  ایا امکان انتقالی یا مهمانی دائم هست؟
  واقعا برام سخته.

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. بله شما امتیاز انتقالی رو دارید و راحت میتونید از طریق سامانه اقدام کنید.

 2. Avatar photo مروارید گفت:

  سلام وقت بخیر اگر از دانشگاه تیپ ۳ بخوایم به دانشگاه تیپ ۱ مهمانی بگیریم بر اساس محل سکونت امکان پذیر است برای دختر ها؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   میهمانی میتوناید اقدام کنید اما انتقالی خیر

 3. Avatar photo A گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیا امکان میهمانی به واحد دیگه در ترم آخر وجود داره؟
  و اینکه امکانش هست ترم آخرم رو میهمانی ترم کامل بگیرم ولی چند واحد درس باقی مانده رو در دانشگاه مبدا معرفی به استاد بگیرم؟!

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر خیر نمیشه

 4. Avatar photo ... گفت:

  سلام وقت بخیر من رشته های با سوابق دانشگاه آزاد هستم میخواستم از همدان انتقالی یا مهمانی دائم بگیرم برای تهران واسه تغییر محل سکونت
  میخواستم ببینم امکانش هست؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   درخواست خود را در سامانه منادا ثبت کنید احتمال پذیرش تان وجود دارد

 5. Avatar photo Uy گفت:

  سلام وقت بخیر من یک ترم مهمان موقت گرفتم
  ترم بعد میتونم درخواست مهمان دائم بدم مشکلی نداره؟(برای محل سکونت خانواده)

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شرایط درخواست دارید می توانید ثبت نام کنید

 6. Avatar photo Sturniolo گفت:

  سلام
  پدر من دوماه قبل از کنکور فوت شده
  با این قضیه میتونم انتقالی یا مهمان بگیرم برای شهر خودم؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   احتمال بالایی دارد.

 7. Avatar photo امیر گفت:

  با سلام
  بنده مهمان دائم گرفتم برای یکی از واحد های تهران ،سوال م این هستش که مثلا میخواهم مقاله ای رو به نشریه ای ارسال کنم ،سمت دانشجوی مبدا رو بزنم یا مقصد (میهمانی دائم )
  ممنون از شما

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. چون انتقالی دائم گرفتید باید دانشگاه جدید یعنی مقصد رو وارد کنید.

   1. Avatar photo ریحانه گفت:

    سلام
    من میخام از واحد علوم تحقیقات به واحد یزد برم اما می ام مدرکم از علوم تحقیقات باشه چه درخواستی رو میتونم بدم تا اینکه الان پنج ترم دیگر که دارم در یزد درس بخوانم اما مدرکم از علوم تحقیقات باشه
    و آیا میشه مهمان دائم بشم به یزد به جای انتقالی

    1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

     سلام. برای مهمان دائم باید با دانشگاه مقصد صحبت کنید. اما در حال حاضر مانعی نیست و میتونید برای انتقالی اقدام کنید.

 8. Avatar photo یاسمن گفت:

  سلام. درخواست مهمانی دادم پذیرفته شده و شماره دانشجویی از واحد مقصد برام صادر شده ولی برای پرداخت شهریه نمیدونم چکاری باید انجام بدم تا سیستم انتخاب واحد مقصد برام باز بشه .

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای این موضوع باید حضورا تشریف ببرید دانشگاه.

 9. Avatar photo مریم گفت:

  سلام. میشه ترم اخر تقاضای مهمانی کرد
  کل ترم و باید مهمان شد یا میشه فقط یه درس باشه ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام بله امکانش هست که اقدام کنید و اینکه کل ترم را مهمانی میگیرید

 10. Avatar photo Sogol گفت:

  سلام من برای یک ترم میهمان دانشگاه ازاد نیشابور بودم و حالا اون یک ترم من تموم شده من برای برگشتن به دانشگاه مبدا خودم باید چیکار کنم؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   حضوری برید دانشگاه

 11. Avatar photo پریا گفت:

  سلام
  من یه سوال داشتم، الان با درخواست مهمانی من موافقت شده و نوشته بعد از ارسال دروس ترم جدید از دانشگاه مبدا ثبت نام کنید، دقیق متوجه نشدم باید چیکار کنم
  یعنی باید صبر کنم تا زمان انتخاب واحد؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام دوست عزیز شما باید لیست دروس رو از واحد مبدا دریافت کنید و انتخاب واحد رو از مقصد انجام بدید.

 12. Avatar photo سورن گفت:

  درود من دانشگاه شهر قدس هستم درخواست دادم و تهران مرکز (پونک) قبول کرده درخواست مهمانی من رو
  میخواستم بدونم من فقط باید شهریه یک ترم رو در دانشگاه مرکز بدم یا باید هزینه شهریه ازاد در دانشگاه مبدا رو هم بدم ؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   شهریه ثابت در دانشگاه مبدا و شهریه متغییر در دانشگاه مقصد پرداخت می شود

 13. Avatar photo AR گفت:

  سلام من برای مهمان‌ اقدام کردم بعد از انجام‌ کارها پیامک تایید اومد و زده باید لیست دروس از واحد مبدا ارسال بشه.من توی‌ دانشگاه تهران مرکز هستم واحد پونک.الان باید برم واحد سوهانک تایید بگیرم؟چیکار باید بکنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   باسلام
   شما باید لیست دروس از واحد مبدا که الان میخونید ارسال بشه برای واحدی که مهمانی گرفتید با این اوصاف باید از طریق واحد مبدا در مرتبه اول پیگیری فرمایید

 14. Avatar photo کیاوش گفت:

  سلام وقت بخیر من به خاطر دوری مسافت هم میتونم درخواست میهمان حسابداری از تهران_شمال به تهران_غرب بدم احتمال قبولی داره؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام دوست عزیز بله شما این امکان رو دارید و اگر موافقت دو دانشگاه رو کسب کنید مشکلی نخواهید داشت.

 15. Avatar photo s گفت:

  سلام وقت بخیر من دانشجوباسوابق تحصیلی دانشگاه آزاد هستم، ترم 6ووارد ترم 7میشم محل زندگی من درشهردیگه است و متاهل هستم، وقبل ازاینکه دانشگاه برم ازدواج کردم و 2ترم باقی مانده من میتونم این دوترم رو دردانشگاه آزاد محل زندگیم اخذکنم??

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   تاهل یکی از شرایطی است که احتمال موافقت با درخواست جابجایی شما را افزایش می‌دهد.

  2. Avatar photo نجات نیا گفت:

   سلام پسر من میهمانی از واحد تهران غرب به تهران مرکزی را گرفته و تایید شده اما فقط میهمانی آیا من که مادر او و استاد دانشگاه تهران مرکزی هستم و هیبت علمی وابسته هم هستم آیا می توان برای او انتقال دائم بگیرم؟

   1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

    سلام وقتتون بخیر شاید بتوانید کاری کنید اما سهمیه ی هیئت علمی برای انتقالی وجود ندارد

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ارشد استعداد درخشان

  استعداد درخشان ارشد آزاد 1403 + دانلود دفترچه | ایران تحصیل

  ارشد استعداد درخشان یکی از مهم‌ترین مقاطع تحصیلی در نظام آموزشی ایران است که به دانشجویان با استعداد و توانمندی‌های خاص اختصاص دارد. این مقطع تحصیلی برای کسانی که در طول دوره کارشناسی عمل‌کرد برتری داشته‌اند و توانسته‌اند در آزمون‌های...
 • شهریه دانشگاه آزاد بیشتر است یا پردیس خودگردان؟

  شهریه دانشگاه آزاد بیشتر است یا پردیس خودگردان؟

  دانش‌جویان دانشگاه‌های غیر دولتی، اغلب این سوال برایشان پیش می‌آید که شهریه دانشگاه آزاد بیشتر است یا پردیس خودگردان؟ دانشجویان قبل از تصمیم‌گیری، باید هزینه‌های تحصیلی و امکانات ارائه‌ شده‌ توسط هر دو نوع موسسه را مقایسه کنند تا انتخابی...
 • شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

  شرایط انصراف از دانشگاه آزاد + راهنمای مراحل بخشنامه 1403

  پیرو انتشار آیین نامه جدید دانشگاه آزاد، شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد مشخص گردید. کلیه متقاضیان محترم قبل از تکمیل فرم انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد، از شرایط ادامه تحصیل بعد از انصراف از دانشگاه و...
 • تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد

  تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد 1403 + شرایط و دانشگاه ها

  شرایط ثبت نام تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد اعلام شد. دانشگاه آزاد برای پذیرش افراد متعهد و علاقه‌مند به معلمی، رشته‌های بدون کنکور تربیت معلم را ارائه داده است. از این رو افرادی که شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان...
تماس با مشاور