ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

آخرین رتبه قبولی کنکور دامپزشکی آزاد و سراسری

از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کنکور دامپزشکی آزاد و سراسری، قبولی در رشته دامپزشکی دانشگاه سراسری یا آزاد، یکی از بزرگ ترین اهداف داوطلبان کنکور تجربی می باشد که عواملی مانند: درآمد بالا، منزلت اجتماعی و موقعیت شغلی مناسب سبب شده است که توجه همه متقاضیان و خانواده ها به این رشته جلب شود. یکی از مواردی که در انتخاب رشته دانشگاه سراسری و آزاد کمک شایانی خواهد کرد، بررسی رتبه قبولی پذیرفته شدگان انتخاب رشته دامپزشکی سال های گذشته می باشد. برای این کار باید از اطلاعات کارنامه اولیه کنکور داوطلبان تجربی و رتبه قبولی دامپزشکی دانشگاه آزاد در سال های گذشته کمک بگیرید.
با توجه به اینکه در کارنامه اولیه کنکور سراسری درصد دروس، رتبه های داوطلب در هر زیر گروه و سایر اطلاعات مفید در اختیار داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد و دولتی قرار می گیرد و با مقایسه این اطلاعات با رتبه اکتسابی خود می توانید مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد را در رشته مورد علاقه با دقت بیشتری انجام دهید. از این رو در این مقاله رتبه قبولی دامپزشکی دانشگاه آزاد و کارنامه قبولی دامپزشکی دانشگاه آزاد در سال های تحصیلی گذشته را در اختیار شما قرار داده ایم.

 

برای اطلاع از آخرین رتبه قبولی کنکور دامپزشکی آزاد و سراسری و همچنین دریافت راهنمای کامل با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

دامپزشکی دانشگاه آزاد

دامپزشکی یکی از تخصصی ترین رشته های تجربی می باشد، و علت آن این است که یک پزشک در مرحله اول پس از سلام و احوال پرسی، از بیمار می پرسد که چه مشکلی برایش پیش آمده و بیمار اطلاعات تقریبا جامعی از محل، طول دوره بیماری و سایر عوارض آن را بیان می کند!
اما دامپزشکان که به طور قطع توانایی گفت و گو با دام ها را ندارند، لذا آنچه رشته دامپزشکی را از مابقی رشته ها مجزا می سازد، تخصص دامپزشک برای تشخیص اولیه عامل درد و بیماری است. هر ساله متقاضیان بسیاری در گروه آزمایشی تجربی، شانس خود را برای ورود و ادامه تحصیل در رشته دامپزشکی می سنجند. قبولی در این رشته علاوه بر علاقه مندی، نیازمند برنامه ریزی درست و پایبندی به آن است. با توجه به نزدیک شدن زمان اعلام نتایج و انتخاب رشته کنکور ، اطلاع از شرایط و آخرین رتبه قبولی در دانشگاه ها، کمک شایانی در جهت شفاف سازی وضعیت داوطلبان می نماید. در این مقاله به بررسی حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی دامپزشکی آزاد، با توجه به اطلاعات موجود از کنکور می پردازیم.

پذیرش دانشگاه آزاد دامپزشکی

سیستم پذیرش در دانشگاه آزاد کمی با پذیرش در دانشگاه های سراسری متفاوت است. اولین تفاوت به رتبه در منطقه باز می گردد. در دانشگاه آزاد اسلامی، رتبه در منطقه تاثیری در قبولی ندارد. اما علت آن چیست؟ زیرا مطابق قانون دانشگاه آزاد سهمیه مناطق حذف و به جای آن سهمیه عادی جایگزین شد. پس به عنوان مثال اگر شما در منطقه یک تحصیل می کنید با شخصی که در منطقه سه به تحصیل می پردازد، تفاوتی ندارید.
اما اگر سهمیه مناطق مهم نیست، پس چه چیزی در پذیرش دانشگاه آزاد اهمیت دارد؟ برای اینکه بتوانیم انتخاب رشته اصولی داشته باشیم، باید حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی دامپزشکی آزاد را بدانیم. اما در حقیقت در این عنوان، منظور ما از آخرین رتبه قبولی، “رتبه کشوری و تراز قبولی” می باشد. آنچه در دانشگاه آزاد اهمیت بسیار دارد، تراز است. از آن جایی که دامپزشکی هم در رده رشته های بسیار پرطرفدار است، اگر قصد دارید که در رشته دامپزشکی در دانشگاه آزاد قبول شوید، باید تراز بالایی کسب نمایند.
اگر سوالی در زمینه حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی دامپزشکی آزاد ذهن شما را به خود مشغول کرده است می توانید با مشاورین ایران تحصیل جهت مشاوره و راهنمایی تماس حاصل فرمایید.

تحصیل بدون کنکور دامپزشکی در ایران

شاید شما نیز از جمله علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته دامپزشکی باشید اما بنا به دلایلی از جمله کمبود زمان و داشتن دغدغه های زیاد در طول روز قادر به مطالعه برای کنکور این رشته تحصیلی نباشید. در این صورت به طور حتم این سؤال در ذهنتان به وجود آمده است که آیا امکان ادامه تحصیل در رشته دامپزشکی به صورت پذیرش بدون کنکور در ایران وجود دارد؟ برای یافتن پاسخ این سؤال می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید و جواب خود را دریافت نمایید. در نهایت پس از بررسی حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی دامپزشکی آزاد، پیشنهاد می کنیم سری هم به حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی کنکور آزاد در سال گذشته بزنید.

آخرین رتبه قبولی دامپزشکی کنکور | روزانه

الویت تمامی شرکت کنندگان در کنکور و داوطلبان رشته دامپزشکی دانشگاه های روزانه می باشد که رتبه‌ی قبولی این رشته را به تفکیک سهمیه در دانشگاه های روزانه، در جدول های زیر می توانید مشاهده کنید.

سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه فردوسی- مشهد 2115
دانشگاه رازی کرمانشاه 2440
دانشگاه ارومیه 3029

 

سهمیه ایثارگران ۵ درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه تهران 570
دانشگاه شیراز 1950
دانشگاه شهید چمران اهواز 3598
دانشگاه رازی کرمانشاه 2752
دانشگاه فردوسی- مشهد 1230

 

منطقه یک

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه شیراز 3160
دانشگاه فردوسی- مشهد 2280
دانشگاه شهید چمران اهواز 3825
دانشگاه تبریز 3298
دانشگاه ارومیه 4277

 

منطقه دو

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه تهران 1478
دانشگاه فردوسی- مشهد 4185
دانشگاه شیراز 5075
دانشگاه تبریز 5239
دانشگاه شهید چمران اهواز 8235

 

منطقه سه

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه فردوسی- مشهد 2899
دانشگاه شیراز 4998
دانشگاه ارومیه 5982
دانشگاه لرستان- خرم آباد 9260

 

آخرین رتبه قبولی دام‍پزشکی کنکور | نوبت دوم

 

رتبه در سهمیه سهمیه دانشگاه
2670 ایثارگران 25 درصد دانشگاه سمنان
3078 منطقه یک دانشگاه تهران
5568 منطقه دو دانشگاه فردوسی- مشهد
8170 منطقه دو دانشگاه شهید چمران هواز
4720 منطقه یک دانشگاه ارومیه

 

آخرین رتبه قبولی دام‍پزشکی کنکور | دانشگاه آزاد

داوطلبان کنکور تجربی باید بدانند در انتخاب رشته دامپزشکی در دانشگاه آزاد، رتبه کشوری حائز اهمیت است و داوطلبان در سراسر کشور حق شانس برابری دارند از همین رو در جدول زیر علاوه بر رتبه در سهمیه، رتبه کشوری نیز قرار داده شده است.

رتبه کشوری رتبه در سهمیه سهمیه دانشگاه
19500 2820 ایثارگران دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات
18475 9329 سهمیه مناطق دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات
31830 7885 سهمیه مناطق دانشگاه آزاد واحد کرج

 

فرصت شغلی

رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی ۱۴۰۰

فارغ التحصیلان در رشته ی دامپزشکی می توانند در سازمان دامپزشکی، موسسه ی تحقیقات و تولید واکسن، واحد های دامپروری خصوصی و دولتی، شرکت های تولید فراورده های دامی، آزمایشگاه های تشخیص بیماری های دامی و انسانی، شرکت تولید دارو های دامپزشکی،تدریس در دانشکده های دامپزشکی، تاسیس مطب های دامپزشکی خصوصی و به عنوان ناظر در کشتارگاه های دامی.

ظرفیت پذیرش دامپزشکی دانشگاه ها

رتبه قبولی کنکور دامپزشکی سراسری و آزاد ۱۴۰۰

در حال حاضر ۱۲ دانشگاه دولتی تو کشور وجود دارند که دکتری عمومی دامپزشکی دارند و سالانه حدود ۷۵۰ نفر از طریق کنکور دانشجوی دامپزشکی میگیرند. دقت کنید دانشگاه های علوم پزشکی زیر نظر وزارت بهداشت رشته دکتری حرفه ای دامپزشکی را ندارند و این بدان معنی است که به طور مثال هنگامی که می گوییم دامپزشکی دانشگاه تهران، منظور دانشگاه علوم پزشکی تهران نیست که رشته هایی همچون: پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی و … داره بلکه منظور خود دانشگاه تهران هست. یا به عنوان مثال دامپزشکی اهواز که می گوییم، منظور دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نمی باشد بلکه منظور دانشگاه شهید چمران اهواز است. یعنی دانشجویان دامپزشکی در آن دانشگاهی که دانشجویان پزشکی و دندان و دارو و فیزیوتراپی هستند، در آن جا نمی باشند و منظور دانشگاه دیگری می باشد.
هم روزانه و هم شبانه یا همان نوبت دوم دامپزشکی در دانشگاه ها وجود دارد که در این بین فقط شبانه ها می بایست شهریه بدهند و معمولا دانشگاه خوابگاه دولتی به آن ها تعلق نمی‌گیرد و این برخلاف روزانه ها می باشد. همچنین جزو رشته هایی هم که ظرفیت پذیرش دختر و پسر برابر نیست و جنسیت تاثیر خاصی در قبولی این رشته ندارد.

آخرین رتبه قبولی دامپزشکی پردیس

پذیرش در رشته دامپزشکی در دانشگاه های پردیس خودگردان ( بین الملل ) صرفا براساس کنکور سراسری انجام می شود و متقاضیان برای ادامه تحصیل در این رشته می توانند پس از کسب نمره قبولی در کنکور و موفقیت در انتخاب رشته در این رشته مشغول به تحصیل شوند. قبولی در رشته دامپزشکی برای بسیاری از متقاضیان کنکور تجربی به عنوان هدفی است که برنامه ریزی کنکور خود را برای رسیدن به این هدف تنظیم کرده اند. داشتن اطلاعاتی از آمار رتبه قبولی پذیرفته شدگان رشته دامپزشکی در دانشگاه پردیس خودگردان ( بین الملل ) در سال های پیش می تواند به علاقه مندان به این رشته نگرش خوبی برای تنظیم برنامه ای صحیح برای دستیابی به هدفشان دهد.

مشاوره انتخاب رشته دامپزشکی

برخی از داوطلبان کنکور سراسری تجربی گمان می‌کنند که مرحله انتخاب رشته یعنی باید کدرشته محل های مدنظرشان را از دفترچه انتخاب رشته استخراج کنند و در فرم انتخاب رشته خود درج کنند. اما لازم به ذکر است که انتخاب رشته به این آسانی نخواهد بود و نیازمند ارزیابی و بررسی دقیق است.
به عنوان مثال می‌توان گفت پذیرش رشته دامپزشکی به صورت بومی قطبی است، بدین معنا که این رشته در همه نواحی وجود ندارد اما در چند ناحیه بومی که می‌توان به آن قطب بومی نیز گفت وجود دارد در واقع شانس قبولی داوطلبان با توجه به استان محل زندگیشان در استان هایی که تشکیل یک قطب را داده اند بیشتر است.
به همین جهت انجام انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی و انتخاب کد رشته محل های مربوط به رشته دامپزشکی چندان هم کار راحتی نیست و نیازمند این است که داوطلب تمامی جوانب را بسنجد و آگاهانه عمل کند. بهتر است متقاضی رشته دامپزشکی در دانشگاه های سراسری و آزاد با مشاوران تحصیلی در ارتباط باشد و بی گدار به آب نزند.
مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل آماده پاسخگویی به سوالات شما می‌باشند، شما عزیزان می توانید با مشاوران این مرکز تماس بگیرید و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.

 

برای اطلاع از آخرین رتبه قبولی کنکور دامپزشکی آزاد و سراسری و همچنین دریافت راهنمای کامل با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط:

راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

شرایط و نحوه ثبت نام رشته دامپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد

رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

آخرین رتبه قبولی کنکور دامپزشکی آزاد و سراسری

1/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور