ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

کد دسترسی انتخاب رشته را فراموش کردم؟

کد دسترسی انتخاب رشته را فراموش کردم؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

داوطلبانی که در کنکور شرکت کرده اند و مجاز به انتخاب رشته شده اند، باید در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. برخی از این افراد تصمیم دارند تا در دانشگاه های آزاد ثبت نام نمایند. پس از مجاز شدن به انتخاب رشته و انجام این فرایند، به آن ها کدی داده می شود تا با کمک آن بتوانند نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده نمایند. اما، برخی از افراد بنا به دلایل مختلفی این کد دسترسی را فراموش می کنند و یا گم می نمایند. در این صورت آن ها سوال می کنند که کد دسترسی انتخاب رشته را فراموش کردم؟ چگونه باید آن را بازیابی نمایم؟

اگر شما هم با این سوال رو به رو هستید و می خواهید بدانید که چگونه باید کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد را بازیابی کنید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله به سوال افرادی که می پرسند کد دسترسی انتخاب رشته را فراموش کردم؟ چگونه آن را باید به دست آوردم؟ پاسخ داده و نحوه بازیابی را آموزش خواهیم داد.

 

اطلاعیه:

کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد، همزمان با انتشار کارنامه اولیه کنکور ۱۴۰۲ و از طریق سایت سنجش در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

 

 

کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

همان طور که در ابتدا مقاله بیان شد، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، پس از انتخاب رشته در دانشگاه های آزاد، کدی متشکل از 7 عدد به آن ها داده می شود. آن ها می توانند از طریق این کد، به اطلاعات خود دسترسی پیدا کرده و نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده نمایند. لازم به ذکر است تا بدانید که نام دیگر کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد، شناسه انتخاب رشته آزاد نیز می باشد.

تمامی داوطلبان گرامی، تنها از طریق همین کد می توانند وارد سایت سازمان سنجش شده و از وضعیت کنونی خود اطلاع یابند. بنابراین، آن ها باید حتما این کد را یاد داشت نموده و در نزد خود نگهدارند. اما، اگر به هر دلیلی این کد را فراموش و یا گم کردند چه می شود؟ آیا می توان آن را بازیابی کرد؟ در پاسخ به این سوالات باید عرض کنیم که بله، می توان کد دسترسی فراموش شده را بازیابی کرد. اما، بازیابی این کد دارای مراحلی است که مقداری سخت می باشند. برای آشنایی با این مراحل، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. همچنین، اگر که می خواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با این کد و نحوه دریافت اولیه آن به دست آورید، می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

 

برای مطالعه مقاله نحوه دریافت کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد، بر روی لینک کلیک کنید.

 

نحوه بازیابی کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

همان طور که بیان شد، برخی از افراد ممکن است بنا به دلایل مختلفی این کد را فراموش کنند و یا آن را در جایی یادداشت نمایند، اما ندانند که یاد داشت را کجا گذاشته اند. در هر حال، زمانی که فرد می پرسد کد دسترسی انتخاب رشته را فراموش کردم؟ چگونه باید آن را بازیابی کنم؟ باید بگوییم که برای این کار باید مراحلی را با دقت و به ترتیب طی نماید که این مراحل شامل موارد زیر می باشند:

  • افراد ابتدا باید وارد سایت اصلی سازمان سنجش به نشانی اینترنتی Sanjesh.org شوند. 
  • سپس، از منوی سمت راست، گزینه « سراسری » را انتخاب نمایند. 
  • در این مرحله، باید به دنبال گزینه « اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری » گشته و بر روی آن کلیک نمایند. 
  • در مرحله چهارم، آن ها باید تمامی اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کرده و گزینه « تایید » را انتخاب نمایند. 
  • در این قسمت، پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، آن ها می توانند کارنامه خود را مشاهده نموده و آن را دانلود نمایند.
  • در مرحله آخر، داوطلبان عزیز می توانند کد دسترسی را مجدد مشاهده نموده و یادداشت نمایند. 

 

راهنمای تصویری و گام به گام بازیابی کد دسترسی انتخاب رشته

ممکن است که با کمک قسمت پیش، داوطلبان گرامی نتوانند این کد را بازیابی نمایند. به همین دلیل، برای سهولت آن ها، ما در ادامه به صورت تصویری و گام به گام مراحل بازیابی کد دسترسی را بیان خواهیم کرد و به افرادی که می پرسند کد دسترسی را فراموش کردم؟ چگونه آن را بازیابی کنم؟ به صورت تصویری و مرحله به مرحله کمک خواهیم کرد. این افراد، ابتدا باید نشانی الکترونیکی sangesh.org را وارد کرده و مطابق تصویر زیر بر روی لینک مربوطه کلیک نمایند. 

 

بازیابی کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

بازیابی کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

 

در این مرحله، افراد باید پس از ورود به سایت سازمان سنجش، از منوی قسمت راست، بر روی گزینه « سراسری » کلیک نمایند.

 

 

راهنمای بازیابی کد دسترسی انتخاب رشته

راهنمای بازیابی کد دسترسی انتخاب رشته

 

 

پس از ورود به قسمت سراسری، گزینه ها و عبارت های زیادی وجود دارند که افراد باید به دنبال عبارت « اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری » گشته و بر روی آن کلیک نمایند. 

 

راهنمای گام به گام بازیابی کد دسترسی انتخاب رشته

راهنمای گام به گام بازیابی کد دسترسی انتخاب رشته

 

 

در این قسمت، داوطلبان عزیز می توانند از سه طریق، وارد شده و کارنامه خود را مشاهده نمایند. در واقع، آن ها باید یکی از روش هایی که در عکس زیر مشاهده می نمایید را انتخاب کرده و وارد شوند. 

 

 

بازیابی شناسه انتخاب رشته آزاد

بازیابی شناسه انتخاب رشته آزاد

 

 

پس از وارد شدن، افراد می توانند کارنامه خود را مشاهده کرده و در انتهای کارنامه، کد دسترسی را نیز مشاهده کنند. پس از مشاهده بهتر است که آن را یاد داشت کرده و در جایی امن نگهداری نمایند. 

 

 

برای وارد شدن به سایت Sanjesh.org بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

مشاوره بازیابی کد دسترسی انتخاب رشته 

افرادی که می پرسند کد دسترسی انتخاب رشته را فراموش کردم؟ برای بازیابی آن چه کنم؟ باید مراحل ذکر شده در قسمت بالای مقاله را به خوبی مطالعه نمایند. اما، اگر باز هم نتوانستند آن را بازیابی نمایند، جای نگرانی وجود ندارد. زیرا، این افراد می توانند با کمک مشاوران خوب و با تجربه، از طریق روش های دیگری این کد شناسایی را بازیابی نمایند. اما، هر مشاوری نمی تواند این کد را از طریق روش های دیگر بازیابی نماید. بنابراین، این افراد باید به سراغ مشاورانی با تجربه و کاربلد همچون ایران تحصیل رفته و از آن ها کمک بخواهند. 

 

 

برای جواب به سوال چه رشته ای انتخاب کنم؟ وارد شوید.

 

 

اطلاعیه:

کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد یک شناسه هفت رقمی است که در انتهای کارنامه اولیه هر داوطلب درج شده است.

 

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا به افرادی که سوال می کنند که کد دسترسی انتخاب رشته را فراموش کردم؟ چگونه باید آن را بازیابی کرده و مجدد داشته باشم؟ کمک کنیم. آن ها می توانند از طریق مراحل ذکر شده و از طریق سه روش مذکور، کارنامه خود را مشاهده نمایند. این کد در انتهای کارنامه اولیه آن ها قابل مشاهده خواهد بود. اما، اگر به هر دلیلی افراد به کمک نیاز داشتند و یا سوال و ابهامی داشتند، کافی است تا با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایند. همکاران ما در کم ترین زمان ممکن به آن ها پاسخ داده و یاری خواهند کرد. 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کد دسترسی انتخاب رشته چیست؟

کدی 7 رقمی است که به داوطلبان پس از انتخاب رشته داده می شود.

از طریق چه سایتی می توان کد دسترسی را دریافت نمود؟

از طریق سایت سازمان سنجش می توان این کد را دریافت نمود.

نحوه بازیابی کد دسترسی انتخاب رشته چگونه است؟

نحوه بازیابی کد دسترسی انتخاب واحد به طور کامل در مقاله بیان شده است لطفا مقاله را مطالعه نمایید.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور