ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

کارت پایان خدمت معاف از رزم + نمونه کارت و برگه

تفاوت کارت پایان خدمت معاف از رزم
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

کارت پایان خدمت معاف از رزم، این نوع از معافیت شامل مشمولینی است که از انجام کارهای سنگین و خدمات رزمی به دلیل مشکلات و یا بیماری های خاصی که دارند، معاف هستند.
همان گونه که از نام این معافیت پیداست، شامل افرادی است که به دلیل بیماری و یا مشکلات جسمی امکان انجام خدمات رزمی ندارند اما میزان بیماری آن ها نیز به گونه ای شدید و حاد نمی باشد که از معافیت کامل و دائم پزشکی بهره مند شوند و در نتیجه کارت پایان خدمت معاف از رزم را دریافت می نمایند.
کارت پایان خدمت معاف از رزم پس از تایید و تصویب رای شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی به سربازانی که واجد شرایط هستند تعلق می گیرد. برای آشنایی بیشتر با این نوع از معافیت و دریافت پاسخ سوالات خود تا انتهای این مقاله با ایران تحصیل همراه باشید.

 

جهت اطلاع از خدمت معاف از رزم + نمونه کارت و برگه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

کارت پایان خدمت معاف از رزم

مشمولین معاف از رزم، همان گونه که پیش تر اشاره شد، از خدمات رزمی و نیز انجام کارهای سنگین در طول دوره خدمت خود معاف می باشند.
در حقیقت معافیت از رزم به افرادی که از نظر جسمی و روحی مانند دیگر سربازان نیستند و توانایی اجرای خدمات رزم را ندارند، بر اساس قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا تعلق می گیرد.
به عنوان مثال می توان به افرادی اشاره کرد که از سلامت کامل برخوردار نبوده و دارای بیماری هایی که باعث معافیت سربازی می شود و یا نقص عضو هستند، اما از پس خدمت سربازی بر می آیند، در نتیجه می توانند نسبت به اخذ کارت پایان خدمت معاف از رزم اقدام نمایند.

مشمولین خدمت وظیفه طبق ماده ۳۹ در قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا از نظر سلامت روحی و جسمی در چهار دسته تقسیم بندی می شوند :

۱) اشخاصی که دارای سلامت کامل جسمی و روحی می باشند و امکان گذراندن خدمت سربازی خود را به طور کامل دارند.
۲) اشخاصی که دارای نقص عضو هستند و یا مبتلا به بیماری های خاصی می باشند، اما توانایی انجام امور غیر رزمی توسط این افراد وجود دارد.
۳) اشخاصی که به طور موقت به دلیل بیماری و یا عدم رشد قادر به انجام خدمت ضروری نمی باشند.
۴) و در نهایت اشخاصی که دارای بیماری یا نقص عضو بوده و توانایی انجام خدمت ضرورت را به طور دائم ندارند.

 

عکس کارت پایان خدمت معاف از رزم

 

نمونه کارت پایان خدمت معاف از رزم

نمونه کارت پایان خدمت معاف از رزم

برگه معاف از رزم

 

برگه معاف از رزم

برگه معاف از رزم

کارت پایان خدمت معاف از رزم اعصاب روان

معاف از رزم بیماری های اعصاب و روان شامل افرادی که دارای اختلالات خلقی می باشند و در موارد ضعیف تر افراد می توانند معافیت از رزم بگیرند و کارت معاف از رزم اعصاب روان دریافت نمایند.
در بخش اول قوانین بیماری های معافیت سربازی اعصاب و روان سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا، اختلالات خلقی از جمله بیماری هایی است که به آن اشاره شده است.
■ در صورتی که این نوع اختلالات خلقی افسردگی خفیف با دارو قابل کنترل باشند و خطری برای اطرافیان نداشته باشد، شامل معاف از خدمات رزمی می شوند. اگر حداقل ۶ ماه از دوره افسردگی فرد و حمله حاد مانیا گذشته باشد ( هیچگونه علائم و نشانه ای از آن وجود نداشته باشد ) در این مورد نیز مشمول می تواند از معافیت از رزم اعصاب و روان استفاده نماید.
■ انواع اختلالات شخصیتی همچون صفات شخصیتی مرزی که باعث عدم توانایی برای فرد نگردد نیز شامل معاف از خدمات رزمی می شوند.
■ معافیت دائم شامل انواع اختلالات وسواس همچون اختلال پانیک، اختلال اضطراب، فوبیا و دیگر اختلالات اضطراب چنانچه از نوع شدید باشند می شود اما مشمولین در موارد خفیف این نوع بیماری ها می توانند از انجام خدمات رزمی معاف شوند.
■ همچنین بیماری های مرتبط با جراحی مغز و اعصاب که شامل تومورهای خوش خیم ستون فقرات بدون اختلالات عملی می باشند نیز معافیت موارد خاص و معافیت از رزم خدمت سربازی را شامل می شوند.
■ در حالت خفیف بیماری های داخلی مغز و اعصاب همچون انواع صغر عضلانی عضلات بزرگ، افراد می توانند معاف از رزم خدمت سربازی شوند.

 

جهت اطلاع از شرایط برخورداری از مشاوره معافیت پزشکی کلیک نمایید.

 

آیا معاف از رزم در کارت ثبت می شود؟

نوع معاف در کارت پایان خدمت به هیچ عنوان ذکر نخواهد شد که این مورد یکی از اساسی ترین مسائلی است که مشمولین معاف از رزم می بایست بدانند و استخدام آن ها در دستگاه های دولتی و سازمان ها و ادارات وابسته به شرایط استخدام سازمان مورد نظر می باشد.
معاف از رزم در کارت پایان خدمت ثبت نخواهد شد و به همین خاطر ادارات و سازمان هایی که شرایط جسمی و روحی افراد برای آن ها حائز اهمیت نیست، می توانند این افراد را استخدام کنند و استخدام این افراد هیچ محدودیتی نخواهد داشت.
اطلاعات پزشکی معاف از رزم روی کارت پایان خدمت ثبت می‌شود. سردار کمالی در پاسخ به سوال: آیا سربازان مشمولی که همزمان دارای کسری ایثارگری و دارای کسری بسیج فعال هستند، می‌توانند از هر دو مورد استفاده کنند؟ گفت: این دسته از افراد از هر دو گزینه می‌توانند استفاده کنند. وی با اشاره به افرادی که نگران ثبت اطلاعات معافیت از رزم در کارت پایان خدمت هستند، بیان کرد: این افراد بدانند که که در تراشه کارت تمام اطلاعات ذکر می‌شود. ضمن اینکه قرار است روی کارت نیز این اطلاعات به ثبت برسد تا برای استعلام جاهای دیگر مشخص و قابل استفاده باشد.

 

نکته
در نظر داشته باشید که افراد معاف از خدمات رزمی نمی توانند در نیروی انتظامی استخدام شوند چرا که در طول ۳۰ سال خدمت، شرایط جسمی سالم برای این اشخاص دارای اهمیت می باشد.

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در رابطه با ثبت نشدن کسری ۹ روزه مشمولان غایب اظهار کرد: مشمولان غایب متولد ۷۲ و قبل از آن که از ۱۹ آذر ۹۶ اعزام شده‌اند، می‌توانند در ماه ۹ روز کسری خدمت بگیرند. با ابلاغ مقررات جدید سامانه وظیفه مبنی بر ثبت ۱۸ روز کسری برای سربازان در حال خدمت، گرفتن کسری ۹ روز در ماه به مشکل برخورده و در حال حاضر امکان ثبت در سامانه وجود ندارد. متقاضیان تا برطرف شدن مشکل سامانه وظیفه عمومی برای ثبت کسری مراجعه نکنند.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا تفاوت کارت پایان خدمت معاف از رزم + نمونه کارت و برگه را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص خدمت معاف از رزم + نمونه کارت و برگه برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره نظام وظیفه آنلاین با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع از تفاوت کارت پایان خدمت معاف از رزم + نمونه کارت و برگه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط:

شرایط جدید معافیت کفالت سربازی

پیگیری پستی کارت پایان خدمت

سامانه خدمات الکترونیک سخا

تفاوت کارت پایان خدمت معاف از رزم + نمونه کارت و برگه

4/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نظرات

 1. سجاد
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۰

  سلام چگونه می‌توان کارت پایان خدمت رو استعلام کرد که معاف از رزم هستیم؟

  • مشاور رضایی
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام وقت بخیر . مهر معاف از رزم در کارت پایان خدمت درج نمیشود . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 2. رضا
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۵

  سلام وقت بخیر من دانشجوی روانشناسی هستم اگه موقع اعزام معاف از رزم اعصاب و روان بگیرم بعدا در استخدام مراکز مختلف یا مجوز طبابت و مشاوره مشکلی ایجاد میکنه؟!

  • rahdar
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۱

   سلام وقت بخیر. اگر معاف از رزم بگیرید بنا به هر دلیلی مشکلی نخواهید داشت اما اگر معاف دائم شوید بله ممکن است دردسر ساز شود

 3. میلاد
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

  سلام پدر من ۵۴ سالشه جانباز ۱۰ درصد هستش سال ۹۸ سکته قلبی کرد عمل باز انجام داد و سال ۱۴۰۰ هم کمرش رو ب خاطر دیسک کمر عمل باز انجام داد پدرم بیکار هست فرزند ارشد خانواده منم و الان دانشجوام ب نظرتون میتونم برای کفالت اقدام کنم؟ لطفا جواب بدید ممنون

  • rahdar
   ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز باید شرایط شما به طور دقیق بررسی شود تا بشود نظری در این خصوص داد.

 4. عباس
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۲

  سلام.
  ایا با داشتن یک خالکوبی یا همان تاتو که در معرض دید مستقیم نیست حتما بنده را گروه ب میکنند در خدمت؟ یعنی معافیت از رزم اعصاب و روان می زنند؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 5. سهیل
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۲

  سلام
  بنده به دللیل پلاتین در پا معاف از رزم شدم. آیا کارت پایان خدمت ما تفاوت دارد با کارت فردی که عادی خدمت کرده؟ یا فقط معاف از رزم اعصاب و روان روی کارت ذکر می شود؟ کارت پایان خدمت بنده با فرد سالم یکی است؟
  بنده یک تتو هم روی بازو دارم که توی هیچکدام مراحل پزشکی دیده نشد. اگر در پادگان ببیند امکانش هست مثلا برای من معافیت از رزم اعصاب روان بزنن؟ یا همون معاف از رزم شکستگی استخوان بلند فقط ذکر می شود؟ می شود ثابت کرد که با وجود تتو روی بدن ولی مشکل اعصاب و روتن نداریم؟ مثلا برای زیبایی یا شور و هیجان نوجوانی زدیم و در حال حاضر از نظر اعصاب و روان سالم هستیم؟ ممنون میشک راهنمایی کنیم. هیچ جا جوابی برای سوالم پیدا نمی کنم

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 6. یاسر
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام بنده بیماری فوت دراپ دارم پزشک بیماری اعصاب روان ثبت کرده اگه معاف از رزم بشم برای ورود به رشته پزشکی مشکل بوجود میاد یا استخدامی در ادارات؟؟

  • haghipor
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام وقت بخیر
   برای استخدامی در ادارات دلیل معافیت شما برسی میشود و با توجه به صلاحدید کارگزینی امکان رد شدن هست

  • gholizadegan
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام روزتان بخیر بله امکان دارد بهتان معافیت تعلق بگیرد لطفا حضوری مراجعه کنید به پلیس به اضافه ده و شرایطتان را بگویید

 7. رضا
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۷

  سلام،خسته نباشید سربازان معاف از رزم چند روز دوره آموزشی دارن؟؟؟

  • haghipor
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام وقت بخیر
   مدت زمان آموزشی برای همه سرباز ها یکسان است

 8. همشهری
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۵

  سلام چه طوری بدانژم کارت گروه الف و ب هستش

 9. امیر
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۱

  سلام
  من به علت یک بیماری معاف از رزم شدم آیا روی کارت معاف از رزم نوشته میشود؟

  • hedayati
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقت بخیر باتوجه به یک سری شرایط درج می شود جهت اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

 10. امیر
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

  سلام آیا معافیت از رزم و کسری در دوران آموزشی به خاطر بیماری خاص در کارت پایان خدمت درج میشود

  • hedayati
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام وقت بخیر طبق یک سری شرایط قابلیت استعلام وجود دارد.

 11. عکاشه
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

  با سلام آیا معاف از رزم اعصاب و روان وسواس فکری در استخدام شرکت فولاد مبارکه مانع استخدام هست؟از نظام وظیفه پرسیدم گفتن مانعی ندارد ولی ی سری سایت ها میگن شرکت های دولتی گیر میدن؟واقعا حرف کی درسته؟
  از طرفی در سایت اعلام کردن فقط معافیت پزشکی پایان خدمت مانع استخدامه
  سوال اینجاست الان معاف از رزمی که هستم مانع استخدام در شرکت فولاد مبارکه هست؟

  • alizadeh
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۰

   سلام وقت بخیر . شانس شما را برای استخدام بسیار پایین می اورد

 12. محم‌
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۰

  سلام من گواهینامه دارم و حین خدمت معافیتر شیش ماهه اعصاب روان گرفتم و میخوام معاف دائم بگیرم میخاسم بدونم که گواهینامم باطل میشه اگه معافیت کامل گرفتم یا ن؟

  • alizadeh
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۲

   سلام وقت بخیر . جواب شما منفی است برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

 13. حسین
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۳

  سلام من رفتم در 13ماه خدمت ومراجعه کردم به منابع سربازمون که نامه بده که برم کمیسیون وخودرااز گروه ب دربیارم و میگوید نمیشود وبخش نامه آمده که نمیشه من اون موقع که پیام دادم 9 ماه خدمت بودم و خواستم بدونم چکار کنم واگر گروه ب باقی بمونم کارتم چطوره وآیا دیگه هیچ سرکاری نمیتونم برم به خدامن سالمم حداقل از لحاظ روحی اوکیم ترخدا بگید چکار کنم دلشوره دارم من تو اموزش برگه رو یکی دیگه بجام پر کرد ومن انفولانزا گرفته بودم بخدا این حقیت منه تربگید من میخاستم عضو سپاه شم بااین وضع چکار کنم؟

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۰

   سلام هیچ مشکلی براتون پیش نمیادبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 14. امیر
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۹

  سلام ، بنده در حال انجام خدمت هستم ، من هیچ گونه مشکل اعصاب و روان ندارم ولی متاسفانه بنده رو گروه ب یا همان معاف از رزم اعصاب و روان کردن ، آیان میتوانم آخر خدمت به گروه اف تغییر بدم؟ و اینکه آیا گروه ب برای استخدام در آتش نشانی مشکل ایجاد میکنه؟

  • haghipor
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

   سلام وقت بخیر
   امکان درخواست برای رفع معافیت از خدمات رزمی هست.
   دلیل گروه ب شدن شما برای استخدام در آتش نشانی باید بررسی شود.

 15. حسین
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

  باسلام بنده 9 ماه خدمت هستم بنده هیچ گونه مشکل اعصاب وروان ازجمله اختلالات خلقی وسواس فکری استرس وخودزنی وتتو وازاین قبیل ندارم متسفانه مرا معاف ازرزم اعصاب روان یاهمان گروه ب کردن من بایدچکارکنم یکسری هامیگویند نمیشه حذفش کردیک سری هامیگن نمیشه بنده کاملا سالم هستم وداری لوح تقدیر رتبه برتر علمی دردوران دیبیرستان ازریس کمیسیون انرجی هسته ای هستم من میخام بعدازخدمتم وارد سپاه بشم چطور این گروه ب یااین مشکل حل کنم توروخداراهنمایی کنید من واقعا سالم هستم

  • mohammadi
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام وقت به خیر
   برای پیگیری این مورد به صورت حضوری به نظام وظیفه مراجعه کرده و درخواست بررسی سلامت روحی و روانی خود را ثبت کنید.

  • haghipor
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

   سلام وقت بخیر
   برای حذف معاف از رزم بودن گروه ب باید دلیل معاف از رزم بودن شما بررسی شود
   امکان درخواست برای لغو معاف از رزم وجود دارد
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 16. محمد
  ۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۷

  معاف از رزم نوع الف برای استخدامی مشکل براش بوجود میاد؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت بخیر خیر

 17. میلاد
  ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

  سلام من سینداکتیلی دست و پا هستم باید سربازی برم یا خیر در پا شش انگشت دارم که سه تا بهم چسبیده هست در دست دو انگشت چسبیده هست

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام وقت بخیر برای معافیت پزشکی دائم و با معاف از رزم باید در زمان ارسال دفترچ هبا داشتن مدارک پزشکیتون درخواست رو ادید وبا طی شدم مراحل و نظر کمیسیون پزشکی نظام وظیفه تصمیم گیری میکند برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 18. محمدی
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۴

  سلام خسته نباشید کسانی که به خدمت سربازی رفته اند و کارت پایان خدمت معاف از رزم اعصاب و روان دارن میتوانند برای تمدید گواهینامه رانندگی اقدام کنند؟ آیا مانعی برایشان ندارد؟مشکلی پیش نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۷

   با سلام.خیر مشکلی وجود ندارد.

 19. محمدی
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲

  با عرض سلام کسانی که دارای کارت پایان خدمت معاف از رزم اعصاب و روان هستن، میتوانند گواهینامه رانندگی ماشینشون رو تمدید کنن؟

 20. مهدی
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۱

  با سلام و خسته نباشید بنده دارای کارت پایان خدمت معاف از رزم اعصاب و روان هستم آیا میتوانم معاف از رزم خود را از کارت پاک کنم؟
  قبلا بیماری وسواس فکری عملی داشتم و به مرور با نظر پزشک خوب شدم الان دو ساله هیچ مشکلی ندارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام
   خیر

 21. رضا
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۴

  سلام من معاف از رزم گروه الف هستم بیماری تیروئید روی کارت چی مینویسه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقت به خیر
   کارت پایان خدمت افراد معاف از رزم تفاوتی با کارت پایان خدمت افراد عادی ندارد.

  • سلام
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

   ببخشید دوره خدمت چه پستی بهتون میدادن

 22. مهدی
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۳

  با سلام خدمت شما . من به دلیل شرایط بد بیماری پدرم (بیماری قلبی با سابقه عمل باز قلب) افسردگی شدید دارم که متاسفانه تا الان جایی واسش اقدام نکردم و در کل هیچ پرونده پزشکی در این مورد ندارم . حدودا دوماه از خدمتم میگذره و حس میکنم هرروز حالم بدتر میشه . قصدم این هست درخواست اعزام به بیمارستان 505 ارتش رو بدم . با این شرایط احتمال داره معاف از رزم بشم ؟ اهمیتی هم نداره که بعدا محدودیتی برام بوجود بیاره . و یک سوال دیگه اینکه معافیت از نگهبانی با این شرایط به من تعلق میگیره ؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸

   با سلام.به بهداری پادگان مراجعه کرده و تشکیل پرونده دهید.

 23. سجاد
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۸

  سلام وقتتون بخیر
  عذر میخوام بنده کارت پایان خدمتم معافیت از رزم‌ اعصاب و روان هست.میخواستم بدونم این امر مانع از گرفتن پروانه وکالت خواهد شد؟!

  الان نمیتونم بعد نسبت به اصلاح کارت و حذف معاف از رزم اقدام کنم؟!
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۹

   سلام. باید برای اصلاح کارت به نظام وظیفه مراجعه کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۳

   سلام ن نمیشه

 24. سجاد
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰

  سلام
  وقتتون بخیر
  عذر میخوام بنده معافیت از رزم اعصاب و روان هستم اما کاملا به لحاظ روحی و جسمی در سلامت هستم و این موضوع مورد تایید پزشک معتمد می باشد ولی پایان خدمت بنده با معافیت از رزم حاصل شد.سوالی که داشتم این هست موضوع مورد نظر در گرفتن پروانه وکالت بنده مانع میشود؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۹

   سلام . مانع نمیشود

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۴

   سلام ن نمیشه

  • محمد
   ۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۵

   داداش شما کارتت چجوری هست؟؟

 25. محسن
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۲

  سلام .رباط صلیبی پام پاره شده طی عمل ترمیم شده و همچنین منیکس زانوم پاره شده که طی عمل برداشته شده .تمامی مدارک پزشکی همراه با خلاصه عمل و عکس و… موجود هست . بصورت طولانی یعنی بیشتر از نیم ساعت نمیتونم سرپا بایستم .نمیتونم بدَوَم و همچنین بیشتر از ۴۰ دقیقه که بشینم رنگ پشت پام درد میگیره میزنم به کمر و هم پا و هم کمرم درد میگیره . با این شرایط معاف دائم میشم یا معاف از رزم . آیا راهی هست که معافیت دائم بگیرم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۲

   سلام وقت بخیر باید درخواست معافیت پزشکی بدین و مراحلش طی بشه و بررسی بشین برای اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)