ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

کارت پایان خدمت معاف از رزم + نمونه کارت و برگه

تفاوت کارت پایان خدمت معاف از رزم
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کارت پایان خدمت معاف از رزم، این نوع از معافیت شامل مشمولینی است که از انجام کارهای سنگین و خدمات رزمی به دلیل مشکلات و یا بیماری های خاصی که دارند، معاف هستند.
همان گونه که از نام این معافیت پیداست، شامل افرادی است که به دلیل بیماری و یا مشکلات جسمی امکان انجام خدمات رزمی ندارند اما میزان بیماری آن ها نیز به گونه ای شدید و حاد نمی باشد که از معافیت کامل و دائم پزشکی بهره مند شوند و در نتیجه کارت پایان خدمت معاف از رزم را دریافت می نمایند.
کارت پایان خدمت معاف از رزم پس از تایید و تصویب رای شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی به سربازانی که واجد شرایط هستند تعلق می گیرد. برای آشنایی بیشتر با این نوع از معافیت و دریافت پاسخ سوالات خود تا انتهای این مقاله با ایران تحصیل همراه باشید.

کارت پایان خدمت معاف از رزم

مشمولین معاف از رزم، همان گونه که پیش تر اشاره شد، از خدمات رزمی و نیز انجام کارهای سنگین در طول دوره خدمت خود معاف می باشند.
در حقیقت معافیت از رزم به افرادی که از نظر جسمی و روحی مانند دیگر سربازان نیستند و توانایی اجرای خدمات رزم را ندارند، بر اساس قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا تعلق می گیرد.
به عنوان مثال می توان به افرادی اشاره کرد که از سلامت کامل برخوردار نبوده و دارای بیماری هایی که باعث معافیت سربازی می شود و یا نقص عضو هستند، اما از پس خدمت سربازی بر می آیند، در نتیجه می توانند نسبت به اخذ کارت پایان خدمت معاف از رزم اقدام کنند. برای مشاوره سربازی می‌توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشمولین خدمت وظیفه طبق ماده ۳۹ در قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا از نظر سلامت روحی و جسمی در چهار دسته تقسیم بندی می شوند :

۱) اشخاصی که دارای سلامت کامل جسمی و روحی می باشند و امکان گذراندن خدمت سربازی خود را به طور کامل دارند.
۲) اشخاصی که دارای نقص عضو هستند و یا مبتلا به بیماری های خاصی می باشند، اما توانایی انجام امور غیر رزمی توسط این افراد وجود دارد.
۳) اشخاصی که به طور موقت به دلیل بیماری و یا عدم رشد قادر به انجام خدمت ضروری نمی باشند.
۴) و در نهایت اشخاصی که دارای بیماری یا نقص عضو بوده و توانایی انجام خدمت ضرورت را به طور دائم ندارند.

عکس کارت پایان خدمت معاف از رزم

نمونه کارت پایان خدمت معاف از رزم

برگه معاف از رزم

 

برگه معاف از رزم

کارت پایان خدمت معاف از رزم اعصاب روان

معاف از رزم بیماری های اعصاب و روان شامل افرادی که دارای اختلالات خلقی می باشند و در موارد ضعیف تر افراد می توانند معافیت از رزم بگیرند و کارت معاف از رزم اعصاب روان دریافت نمایند.
در بخش اول قوانین بیماری های معافیت سربازی اعصاب و روان سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا، اختلالات خلقی از جمله بیماری هایی است که به آن اشاره شده است.
■ در صورتی که این نوع اختلالات خلقی افسردگی خفیف با دارو قابل کنترل باشند و خطری برای اطرافیان نداشته باشد، شامل معاف از خدمات رزمی می شوند. اگر حداقل ۶ ماه از دوره افسردگی فرد و حمله حاد مانیا گذشته باشد ( هیچگونه علائم و نشانه ای از آن وجود نداشته باشد ) در این مورد نیز مشمول می تواند از معافیت از رزم اعصاب و روان استفاده نماید.
■ انواع اختلالات شخصیتی همچون صفات شخصیتی مرزی که باعث عدم توانایی برای فرد نگردد نیز شامل معاف از خدمات رزمی می شوند.
■ معافیت دائم شامل انواع اختلالات وسواس همچون اختلال پانیک، اختلال اضطراب، فوبیا و دیگر اختلالات اضطراب چنانچه از نوع شدید باشند می شود اما مشمولین در موارد خفیف این نوع بیماری ها می توانند از انجام خدمات رزمی معاف شوند.
■ همچنین بیماری های مرتبط با جراحی مغز و اعصاب که شامل تومورهای خوش خیم ستون فقرات بدون اختلالات عملی می باشند نیز معافیت موارد خاص و معافیت از رزم خدمت سربازی را شامل می شوند.
■ در حالت خفیف بیماری های داخلی مغز و اعصاب همچون انواع صغر عضلانی عضلات بزرگ، افراد می توانند معاف از رزم خدمت سربازی شوند.

جهت اطلاع از شرایط برخورداری از مشاوره معافیت پزشکی کلیک نمایید.

آیا معاف از رزم در کارت ثبت می شود؟

نوع معاف در کارت پایان خدمت به هیچ عنوان ذکر نخواهد شد که این مورد یکی از اساسی ترین مسائلی است که مشمولین معاف از رزم می بایست بدانند و استخدام آن ها در دستگاه های دولتی و سازمان ها و ادارات وابسته به شرایط استخدام سازمان مورد نظر می باشد.
معاف از رزم در کارت پایان خدمت ثبت نخواهد شد و به همین خاطر ادارات و سازمان هایی که شرایط جسمی و روحی افراد برای آن ها حائز اهمیت نیست، می توانند این افراد را استخدام کنند و استخدام این افراد هیچ محدودیتی نخواهد داشت.
اطلاعات پزشکی معاف از رزم روی کارت پایان خدمت ثبت می‌شود. سردار کمالی در پاسخ به سوال: آیا سربازان مشمولی که همزمان دارای کسری ایثارگری و دارای کسری بسیج فعال هستند، می‌توانند از هر دو مورد استفاده کنند؟ گفت: این دسته از افراد از هر دو گزینه می‌توانند استفاده کنند. وی با اشاره به افرادی که نگران ثبت اطلاعات معافیت از رزم در کارت پایان خدمت هستند، بیان کرد: این افراد بدانند که که در تراشه کارت تمام اطلاعات ذکر می‌شود. ضمن اینکه قرار است روی کارت نیز این اطلاعات به ثبت برسد تا برای استعلام جاهای دیگر مشخص و قابل استفاده باشد.

نکته
در نظر داشته باشید که افراد معاف از خدمات رزمی نمی توانند در نیروی انتظامی استخدام شوند چرا که در طول ۳۰ سال خدمت، شرایط جسمی سالم برای این اشخاص دارای اهمیت می باشد.

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در رابطه با ثبت نشدن کسری ۹ روزه مشمولان غایب اظهار کرد: مشمولان غایب متولد ۷۲ و قبل از آن که از ۱۹ آذر ۹۶ اعزام شده‌اند، می‌توانند در ماه ۹ روز کسری خدمت بگیرند. با ابلاغ مقررات جدید سامانه وظیفه مبنی بر ثبت ۱۸ روز کسری برای سربازان در حال خدمت، گرفتن کسری ۹ روز در ماه به مشکل برخورده و در حال حاضر امکان ثبت در سامانه وجود ندارد. متقاضیان تا برطرف شدن مشکل سامانه وظیفه عمومی برای ثبت کسری مراجعه نکنند.

خلاصه مطلب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا تفاوت کارت پایان خدمت معاف از رزم + نمونه کارت و برگه را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص خدمت معاف از رزم + نمونه کارت و برگه برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره نظام وظیفه آنلاین با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

3.6/5 - (9 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

169 دیدگاه دربارهٔ «کارت پایان خدمت معاف از رزم + نمونه کارت و برگه»

 1. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر من 5ماه مانده ب پایان خدمتم ب خاطر شرایط قلبم مجبور شدم عمل لیزر قلب انجام بدم و برای استعلاجی رفتم برام شورا گرفتن و تو شورا برام زدن معاف از رزم میخواستم بدونم اگ برگه استعلاجی رو استفاده نکنم امکانش هست تو کارتم معاف از رزم نزنند دیگ ؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. خیر این امکان وجود ندارد.

 2. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم . تو کارت پایان خدمت مینویسه معاف از رزم یا نه ؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله در صورت معاف ار رزم بروی کارت درج می شود

 3. Avatar photo Danyy گفت:

  درود. بنده زمانی که میخواستم دفترچه پست کنم برای اینکه برم خدمت خودمو سالم سالم نشون دادم و مشکلی نداشتم واقعا چه جسمانی چه اعصاب و روان ولی وقتی رفتم آموزشی چون ذهنم بهم ریخته بود میخواستم برم پیش مشاور و باهاشون صحبت کنم که منو اعزام کردن بیمارستان ۵۰۵ و گروه ب شدم. میخواستم بدونم با توجه به اینکه گروه ب ها همزمان معاف از رزم هم هستن آیا تو کارت پایان خدمت من ثبت میشه این مورد یا نه؟ چون از یه عده میشنیدم که میگفتن هرطور که بار اول دفترچه پست کردی تو کارتت ثبت میشه و اگر قبل خدمت خودتو گروه ب یا معاف از رزم نکرده باشی ثبت نمیشه

  1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

   سلام در حین خدمت هم اگر در کمیسیون پزشکی تایید کرده باشند تاثیر داره و روی کارت هم ثبت میشود

 4. Avatar photo ابوالفضل گفت:

  معاف از رزم روی کارت پایان خدمت ثبت می شود

  1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

   سلام بله دو سه سال میشه که اطلاعات معاف از رزم رو ثبت میکنند

 5. Avatar photo امین گفت:

  سلام خسته نباشید یه داشتم . تو کارت پایان خدمت مینویسه معاف از رزم یا نه ؟؟؟

 6. Avatar photo سینا گفت:

  سلام وقت بخیر ، من چنتا خط رو دستم دارم و قرص اعصاب مصرف میکنم ولی نمیخوام کارت قرمز بگیرم . اگه معاف از رزم شم کارت قرمز میدن بهم؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر معاف از رزم با کارت قرمز فرق دارد.

   1. Avatar photo علی گفت:

    سلام وقت بخیر
    خودم تنگی نفس نسبتا خفیفی دارم معاف از رزم میشم یا نه؟

    1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

     سلام دوست عزیز
     بستگی دارد به این که چقدر در روند روزانتون تاثیر میگذارد.

 7. Avatar photo mohamad گفت:

  سلام و عرض ادب
  من اشتباهی معاف از رزم عصاب عصاب روان قرار گرفتم و هچ مشکل جسمی روحی ندارم و غیر بومی خدمت مکنم نگهبانی هم میدم و اوایل خدمتم ب مشاوره رفتم و اعزامم کردن تهران و نامه سلامت بهم دادن خودمو از معاف از رزمی دراوردم .یگانم گف رو کارتم نمیاد و جز گروه الف شدم
  ولی سوالی ک پیش امده برام اینه ک هنوز رو برگه س وضعیتیم هسش .
  تورو خدا اگ میشه راهی ک روکارتم نیوفته رو بهم بگین چون دوماه بیشتر خدمت ندارم و نمیخوام کارتم خراب شه از اولشم نگهبانی دادم و میدان تیر همه چی رفتم.

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   باید با نظام وظیفه اطلاع بدید که مجدد شرایط شمارا چک کند
   اگر مشکلی نداشته باشید رو کارت نمیزنند.

  2. Avatar photo مهدی گفت:

   سلام من هنوز خدمت نرفتم و منو ب دلیل اظطراب معاف از رزم کردن
   سوالم اینکه معاف ازرزم یا کلمه گروه ب روی کارت ثبت میشه؟
   و اینکه من هیچ مشکلی ندارم ک معاف از رزم شدم میشه حین خدمت برم معاینه و معاف از رزم رو بردارم؟؟؟

   1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله این امکان را دارید

   2. Avatar photo اتیلا گفت:

    درود . وقت بخیر
    من اگر گروه ب بگیرم
    روی کارت درج میشه ک گروه ب هستم ؟

    1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

     سلام دوست عزیز
     خیر ولی داخل سیستم برای شما میخورد.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت

  عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت + آیین نامه 1403 | irantahsil

  یکی از مهم‌ترین عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت، پرداخت سنگین جرایم مالی، ممنوعیت خروج از کشور و ضبط وثیقه است. آقایان بعد از سن 18 سالگی باید خود را برای ورود به خدمت سربازی آماده کنند....
 • طرح انصار سربازی

  طرح انصار سربازی 1403 + خبر خوش مشمولان غایب

  امکان شرکت در طرح انصار سربازی فراهم شد. این طرح که به مشمولان غایب سربازی بالای 8 سال تعلق می‌گیرد، به‌ تازگی تصویب شده است. به این ترتیب مشمولین غایب در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام...
 • استعلام غیبت سربازی با کد ملی

  استعلام غیبت سربازی با کد ملی + ورود به سامانه آنلاین | ایران تحصیل

  استعلام غیبت سربازی با کد ملی از جمله راه‌های آسان برای مشاهده غیبت مشمولین است. البته این نوع استعلام از راه‌های مختلفی اعم از حضوری و غیر حضوری امکان پذیر شده تا افراد در صورتی که تمایلی نداشته باشند به...
 • معافیت سربازان فراری متأهل

  معافیت سربازان فراری متأهل + آیین نامه 1403 | ایران تحصیل

  آیا امکان اخذ معافیت سربازان فراری متأهل وجود دارد؟ معافیت سربازان متأهل؛ همانند معافیت‌های دیگر یکی از بحث‌های مهم سازمان نظام وظیفه محسوب می‌شود که در حال حاضر قوانین مشخصی برای آن در نظر گرفته شده است. به این ترتیب...
تماس با مشاور