ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۲+ مستقیم pdf | sanjesh

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور سراسری دکتری کلیه متقاضیان و داوطلبان شرکت در این آزمون مهم باید اقدامات لازم را جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1402 انجام دهند. توجه کنید که دریافت این کارت برای کلیه داوطلبان اجباری است و در صورت همراه نداشتن آن در جلسه آزمون، هیچ فردی امکان شرکت در کنکور دکتری را ندارد.

از این در این مقاله به موارد مهمی همچون زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری پرداخته‌ایم. بعلاوه با مطالعه این مطلب از نحوه ویرایش اطلاعات مندرج در کارت و همین طور رفع نواقص کارت ورود به جلسه اطلاعات لازم را کسب خواهید کرد. همچنین شما می‌توانید از طریق تماس با شماره 9099075307 فرآیند دریافت کارت ورود به جلسه خود را به کارشناسان ایران تحصیل بسپارید.

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

سازمان سنجش آزمون کشور هر ساله چند روز پیش از برگزاری آزمون دکتری نسبت به توزیع کارت‌های ورود به جلسه داوطلبان اقدام می‌کند و ثبت نام کنندگان می‌توانند در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و با درج اطلاعات خود، کارت ورود به جلسه آزمون دکتری را دریافت و پرینت کنند. در سال جاری نیز با توجه به اینکه آزمون دکتری در تاریخ 11 اسفند 1402 برگزار خواهد شد، طبق اعلام سازمان سنجش، داوطلبان می‌توانند از تاریخ 7 لغایت 10 اسفند نسبت به دریافت کارت‌های خود اقدام نمایند. پیشنهاد می‌شود متضاضیان انجام این فرآیند را به ساعات پایانی موکول نکرده و در همان روزهای ابتدایی کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند. در جدول زیر زمان انجام هر یک از فرآیندهای مربوط به آزمون دکتری آورده شده است.

 

فرآیند تاریخ 
شروع ثبت نام آزمون دکتری 1402 22 الی 29 آبان 1402
مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی + ویرایش 22 الی 29 آبان 1402
دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری تخصصی 7 الی 10 اسفند 1402
برگزاری آزمون دکتری 1402 پنجشنبه 11 اسفند 1402
اعلام نتیج اولیه اواخر فروردین 1402
شروع فرآیند انتخاب رشته نیمه اول اردیبهشت 1402
اعلام نتایج نهایی اواخر مرداد 1402

 

 

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

فرآیند دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری بسیار آسان است و تمامی مراحل به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش صورت میگیرد. برای دریافت کارت ورود به جلسه، کافیست راهنمای زیر را دنبال کنید.

☑️ اولین قدم ورود به جلسه وارد شدن به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org است.

☑️ در مرحله بعد از انتهای صفحه اول سایت، جایی که با پیکان قرمز مشخص شده است، روی «دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1402» کلیک کنید.

راهنمای تصویری دریافت کارت دکتری

 

☑️ در صفحه جدید روی گزینه کارت ورود به جلسه آزمون دکتری کلیک کنید.

 

راهنمای تصویری دریافت کارت دکتری

☑️ حالا باید اطلاعات خواسته شده را در باکس وارد کنید تا کارت ورود به جلسه شما نمایش داده شود.

راهنمای تصویری دریافت کارت دکتری

☑️ در صورت مراجعه به موقع به سایت، لینک دریافت کارت تحت عنوان “کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال 1402” فعال خواهد بود.

☑️ با دسترسی به یکی از موارد ذکر شده در زیر می‌توانید کارت ورود به جلسه دکتری خود را دریافت کرده و پرینتی از آن را تهیه کنید.

شماره داوطلبی و شماره پرونده

کد ملی و شماره پرونده

کد پیگیری و شماره پرونده

شماره سریال ثبت نامی و شماره پرونده  

توجه داشته باشید که به غیر از 4 روش گفته شده راه دیگری برای دریافت کارت ورود به جلسه دکتری وجود ندارد.

در نتیجه، در صورتی که این اطلاعات را به خاطر ندارید به آسانی و از طریق سایت سازمان سنجش و یا تماس با سازمان می توانید برای بازیابی اطلاعات فراموش شده اقدام کنید.

بنر کال تو اکشن

ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه دکتری

توجه داشته باشید که در زمان دریافت کارت ورود به جلسه دکتری حتماً باید نسبت به کنترل مشخصات مندرج بر روی این کارت اقدام کنید.  زیرا ممکن است مغایرتی در کارت وجود داشته باشد. در صورت اشتباه بودن مندرجات موجود در کارت ورود به جلسه دکتری حتماً 2 روز قبل از فرا رسیدن زمان آزمون دکتری باید از طریق باجه‌های رفع نقص استان محل زندگی خود جهت رفع این مشکل اقدام کنید.

🧷 فقط به نکات زیر در رابطه با رفع نواقص کارت دقت کنید.

✔️ مورد اول این که اگر عکس کارت شما مهر ندارد و یا اصلاً عکسی روی کارت شما نیست حتماً در زمان مراجعه به باجه‌های تعیین شده مدارک شناسایی و دو قطعه عکس 4×3 همراه داشته باشید.

✔️ اگر جزو داوطلبانی هستید که سهمیه رزمندگان شامل حال آن‌ها می‌شود اما سهمیه شما در کارت ورود به جلسه دکتری ثبت نشده است حتماً برای حل این مسئله باید به سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه مراجعه و این موضوع را پیگیری کنید.

✔️ اگر زبان خارجی مورد نظر شما به اشتباه درج شده است باید به باجه رفع نواقص مراجعه کنید.

✔️ در صورتی که جزو داوطلبانی هستید که با محدودیت‌های جسمی مواجه هستید و نوع معلولیت شما در کارت ورود به جلسه به طور صحیح درج نشده است، لازم است به صورت حضوری به دفاتر رفع نواقص آزمون دکتری مراجعه کنید.

💡 داوطلبان عزیز آدرس کلیه باجه‌های رفع نقص کارت‌های آزمون تا قبل از انتشار آن بر روی سایت سنجش قابل مشاهده است. طبق اعلام سازمان سنجش، داوطلبان می‌توانند در روز های سه شنبه مورخ 9 اسفند ماه سال ۱۴۰۲ و یا چهارشنبه مورخ 10 اسفند سال ۱۴۰۲ به نماینده سازمان سنجش در دفاتر رفع نقص کارت آزمون دکتری مراجعه کرده و نسبت به اصلاح ایرادات اقدام نمایند.

 

🔹 برای اطلاع از شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون، روی لینک آبی کلیک کنید. 🔹

 

قابل توجه است که برخی از اطلاعاتی که به صورت صحیح در کارت ورود به جلسه درج شده‌اند را می‌توان بدون نیاز به مراجعه حضوری ویرایش کرد. این اطلاعات شامل موارد زیر می‌شوند.

✔️ معدل، تاریخ فارغ التحصیلی و موسسه فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی (لیسانس).

✔️ معدل، تاریخ فارغ التحصیلی و موسسه فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی ارشد (فوق لیسانس).

✔️ هیئت علمی (مربی آموزشی رسمی)، دانشگاه محل خدمت مربیان آموزشی رسمی

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

برای اصلاح اطلاعات فوق باید تا حداکثر یک روز پیش از برگزاری آزمون دکتری به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و نسبت به ویرایش این اطلاعات اقدام کنید. در صورت وجود هرگونه مغایرت در کارت ورود به جلسه آزمون دکتری، داوطلب از شرکت در آزمون منع خواهد شد.

نکات مهم ثبت نام آزمون دکتری

نکات مهم ثبت نام آزمون دکتری

چنانچه جهت انجام ثبت نام آزمون دکتری به مراکز کافی‌نت‌ها مراجعه می‌نمایید، توصیه می@شود که تمامی مراحل ثبت نام را شخصا خود به صورت جداگانه چک کنید زیرا امکان اشتباه وجود خواهد داشت. با توجه به این که توضیحات کامل و کافی در دفترچه راهنمای ثبت نام هم ذکر شده است، در صورت بروز هر گونه اشتباه در وارد نمودن اطلاعات هر یک از داوطلبان و تخلف در آن مسئولیت آن متوجه شخص داوطلب می‌باشد و همچنین برابر قوانین و مقررات با داوطلب خاصی برخورد خواهد شد.

ثبت نام شما زمانی به اتمام رسیده است و درسازمان سنجش و آموزش کشور به ثبت رسیده که شما شماره پرونده 6 رقمی و همچنین کد پیگیری 16 رقمی را دریافت نموده باشید. حتما پس از پایان ثبت نام فرم مورد نظر را تکمیل نمایید.

 

🔶 جهت مشاهده دفترچه دکتری روی لینک کلیک نمایید. 🔶

 

در مورد نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نامی دکتری چه می‌دانید؟

دوستان عزیز دقت داشته باشید که همزمان با منتشر شدن کارت ورود به جلسه دکتری در سایت سنجش امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی نیز برای داوطلبان فراهم است.

فقط دقت داشته باشید که تنها می‌توانید اطلاعاتی از قبیل اسم دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده‌اید (در دو مقطع ارشد و کارشناسی) و اطلاعات فردی همچون شماره شناسنامه و سال تولدتان را ویرایش کنید و به هیچ وجه امکان ویرایش رشته مورد آزمون خود را ندارید.

 

چه اطلاعاتی در کارت آزمون دکتری درج می‌شود؟

بر روی کارت ورود به جلسه آزمون دکتری اطلاعات مهمی درج می‌شود که شامل موارد زیر خواهد بود:

✔️ نام و نام خانوادگی

✔️ شماره شناسنامه

✔️ شماره پرونده

✔️ شماره داوطلبی

✔️ سهمیه ثبت نامی

✔️ گروه آزمایشی

✔️ کد رشته امتحانی

✔️ نام رشته امتحانی

 

نمونه کارت دکتری

اخبار پیرامون کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

« دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری، منتشر شد.»

به گزارش خبرگزاری مهر، نتایج اولیه آزمون دکتری روز 27 فروردین بر روی سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org منتشر شد و داوطلبان با استفاده از شماره داوطلبی، شماره پرونده و یا شماره شناسنامه و سال تولد می توانند به نتایج اولیه و کارنامه آزمون خود دسترسی پیدا کنند.

آن دسته از متقاضیانی که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه، مجاز به انتخاب رشته شده اند بایستی از فردا سه شنبه مورخ 29 فروردین الی روز شنبه مورخ 2 اردیبهشت ماه، نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظرشان تا حداکثر 50 کد رشته محل و با توجه به رشته امتحانی خود، از طریق سایت سازمان سننجش آموزش کشور اقدام نمایند. با توجه به توصیه سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان ابتدا باید نسبت به مطالعه و بررسی دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته اقدام کنند و پس از اطلاع از شرایط و ضوابط، کد رشته محل های مورد نظر خود را از میان جداول مربوطه، انتخاب کرده و سپس نسبت به ثبت الکترونیکی آنها اقدام کنند. 

 

« مهلت پذیرش دکتری بدون آزمون  دانشگاه شهید بهشتی تمدید شد.»

به گزارش خبرگزاری فارس، دانشگاه شهید بهشتی طبق آیین نامه پذیرش بدون کنکور استعداد های درخشان در مقطع دکتری، از میان دانشجویان و دانش آموختگان ممتاز دوره فوق لیسانس، برای دوره دکتری سال تحصیلی 1403-1402 دانشجو می پذیرد. مهلت ثبت نام در فراخوان پذیرش بدون کنکور دکتری دانشگاه شهید بهشتی برای سال 1403-1402 تا 25 فروردین 1402 اعلام شده بود؛ اما طبق فراخوان جدید این زمان تا 31 فروردین ماه تمدید شده ست و دانشجویان واجد شرایط می تواندد به صورت اینترنتی نسبت به ثبت نام دوره دکتری بدون کنکور اقدام نمایند.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با آخرین تغییرات ثبت نام کنکور دکتری، همچنین نحوه ثبت نام کنکور دکتری و کارت ورود به جلسه آزمون دکتری، تغییرات ایجاد شده در رابطه با تاریخ ثبت نام کنکور دکتری، زمان نام نویسی کنکور دکتری مطالبی را به شما عزیزان ارائه نماییم. نحوه دریافت کارت به صورت تصویری توضیح داده شد و روش‌های ویرایش اطلاعات کارت هم معرفی شدند.

در صورتی که سوالاتی در مورد آزمون دکتری و همچنین مشاوره انتخاب رشته دکتری و نیز نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری در ذهن شما وجود دارد می‌توانید با تماس با شماره 9099075307 این موضوع را با مشاوران مجموعه ایران تحصیل مطرح نمایید. همکاران ما می‌توانند کارت ورود به جلسه را برای شما دانلود کرده و ارسال کنند و در ویرایش اطلاعات کارت راهنمایی‌تان کنند.

 

برای دانلود پی دی اف مطالب کامل این صفحه، کلیک کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری چگونه است؟ 

برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و پس از طی مراحلی این کارت را دریافت کنید.

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری چه زمانی منتشر می شود؟

به طور معمول امکان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری چند روز قبل از آزمون امکان پذیر است. زمان دقیق دریافت کارت ورود به جلسه در مقاله فوق آمده است.

آیا امکان رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون دکتری را دارم؟ 

بله. جهت اطلاع دقیق از این موضوع می توانید مطلب بالا را مطالعه کنید.

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۲+ مستقیم pdf | sanjesh»

 1. Avatar photo Saeed گفت:

  سلام خسته نباشین.من آزمون هدایت تحصیلی همه سوالات مربوط به رشته تجربی رو زدم و الان منصرف شدم.ایا امکانش هست که رشته انسانی برم؟؟؟ لطفا کمکم کنین

  1. Avatar photo مشاور ملکی گفت:

   سلام دوست گرامی
   بله باید با مدیر مدرسه مشورت کنید تا امکان تغییر رشته را داشته باشید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با داخلی 109تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور