تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
رشته های پیراپزشکی

پردرآمدترین رشته های پیراپزشکی ایران کدام اند؟

رشته های پیراپزشکی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

پر درآمدترین رشته های پیراپزشکی ایران به تعداد اندک تقسیم شده اند عموما انتخاب یک رشته مناسب به انتخاب یک شغل پردرآمد می انجامد.

از بهترین و پر درآمد ترین رشته های پیراپزشکی ایران می توان به رشته های پرستاری، علوم آزمایشگاهی، اتاق عمل، مامایی و هوشبری اشاره کرد اما طبیعتا همین قدر اطلاعات برای مهم ترین بخش در زندگی و تحصیل شما یعنی انتخاب رشته طبیعتا کافی نخواهد بود پس با ما همراه باشید.

چیزی که شما برای انتخاب یکی از رشته های پردرآمد پیراپزشکی ایران نیاز دارید مطالعه این مقاله و تماس با مرکز ایران تحصیل برای مشاوره و راهنمایی بیشتر می باشد.

 

رشته های پیراپزشکی

 

جهت مشاوره و راهنمایی انتخاب رشته تخصصی به همراه آزمون استعدادیابی شغلی و تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 ( تماس از استان تهران)

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

پر درآمد ترین رشته های پیراپزشکی ایران در سال 1400

رشته های هوشبری، اتاق عمل، پرستاری، علوم آزمایشگاهی و مامایی از پردرآمدترین رشته های پیراپزشکی ایران هستند.

از سایر رشته های پیراپزشکی می توان به رشته های بینایی سنجی، شنوایی سنجی، کار درمانی، گفتار درمانی، علوم تغذیه، اعضای مصنوعی، ساخت پروتز های دندانی، تکنولوژی پرتوشناسی و تکنولوژی پرتودرمانی اشاره کرد.

 

جهت ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون کنکور با سوابق تحصیلی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

پر درآمد ترین رشته های پیراپزشکی ایران 

رشته هوشبری

کاردانی هوشبری از رشته های شاخه پیراپزشکی است. مهم ترین وظیفه فارغ التحصیل و یا دانشجوی این رشته این است که در کنار یک متخصص بی هوشی به فعالیت بپردازد.

فارغ التحصیلان این رشته پیراپزشکی پس از اتمام دوره تحصیلی خود توانایی شناسایی دستگاه های اندازه گیری گازهای خون، استفاده و تنظیم تمامی دستگاه های مربوط به رشته هوشبری، استریلیزه دستگاه های مختلف مربوط به هوشبری و همچنین انجام مراحل بیهوش کردن بیمار تحت نظر متخصص بیهوشی را به عهده دارند.

با توجه به افزایش عمل های جراحی و اهمیت فرایند بیهوش کردن بیمار، وجود افرادی با تحصیلات کاردانی یا کارشناسی که در کنار یک متخصص هوشبری به انجام وضایف بپردازند، بیش از پیش احساس می شود.

 

هوشبری

 

فارغ التحصیلان رشته هوشبری در مقاطع کاردانی و کارشناسی در مراکز درمانی و بیمارستان ها مشغول به فعالیت می شوند. در حال حاضر دانشجویان این رشته پس از اتمام دوره کاردانی می توانند در رشته کارشناسی ناپیوسته پرستاری ادامه تحصیل دهند.

تمامی دروس این رشته به صورت عملی و تئوری در بیمارستان ها آموزش داده می شود. بنابراین افرادی که متقاضی تحصیل در این رشته هستند باید علاقه و توانایی تحصیل و کار در بیمارستان ها را داشته باشند. دوره کاردانی این رشته حدود 2 سال است.

 

جهت اطلاع از شرایط و زمان و نحوه ثبت نام هوشبری بدون کنکور روی لینک کلیک کنید.

 

پرستاری

یکی دیگر از پر درآمد ترین رشته های پیراپزشکی ایران، رشته پرستاری است. نام این رشته از یک کلمه لاتین به معنی تغذیه است.

از وظایف مهم پرستاران می توان به مراقبت های بهداشتی و درمانی از بیمار، حمایت های جسمی و اجتماعی، آماده سازی بیمار برای مراحل درمانی اشاره کرد.

افراد متقاضی این رشته باید از لحاظ جسمی و روانی آمادگی مواجه با هر نوع چالشی را داشته باشند. آن ها باید علاقه مند به فعالیت ها و مراقبت های درمانی، صبور، دقیق و مسئولیت پذیر باشد.

چنین افرادی باید علاقه مند به فعالیت در بیمارستان ها باشند و توانایی کار تیمی مراقبت های درمانی را داشته باشند.

 

پرستاری

 

دانشجویان این رشته پس از گذراندن دوره کارشناسی میتوانند در دوره کارشناسی و دکتری نیز شرکت داشته باشند.

عمده فعالیت فارغ التحصیلان دانشگاهی در بیمارستان ها، کلینیک های تخصصی و درمانگاه های دولتی و خصوصی خواهد بود اما ممکن است این افراد در ادارات، سازمان ها و به عنوان مربی در دانشگاه ها مشغول به فعالیت شوند.

فعالیت پرستاران در بیمارستان می تواند در بخش های خاصی باشد. مثلا یک پرستار ممکن است در بخش اورژانس فعالیت کند و یا در بخش ICU مشغول به فعالیت شود.

 

جهت اطلاع از شرایط و زمان و نحوه ثبت نام پرستاری بدون کنکور روی لینک کلیک کنید.

 

فیزیوتراپی

در ایران ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری نیز وجود دارد. آموزش کار با دستگاه هایی که کاربرد آن ها تحریک عصب و عضله است و در کاهش درد مورد استفاده قرار می گیرند کاربرد زیادی دارد.

بیماری و دردهایی مانند استخوان، مفاصل، عضلات، بیمارهای روماتیسمی و اعصاب و غیره

 

رشته اتاق عمل

رشته اتاق عمل ابتدا در مقطع کاردانی و سپس در مقطع کارشناسی پیوسته در ایران راه اندازی شد. فارغ التحصیلان این رشته پیراپزشکی به عناون بخشی از تیم اتاق عمل در جراحی های حساس باید دقیق و مسئولیت پذیر باشد.

دانشجویان در طول این دوره کارشناسی باید 130 واحد را بگذرانند. دانشجویان این رشته می توانند در زمینه های مورد علاقه خود مانند جراحی قلب و ارتوپدی تخصص خود را افزایش دهند.

رشته های دانشگاهی مامایی و علوم آزمایشگاهی از دیگر رشته های پردرآمد پیراپزشکی ایران هستند. جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر در زمینه انتخاب رشته های پیراپزشکی می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس گرفته یا سوالات خود را برای ما کامنت بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.

 

جهت اطلاع از شرایط و زمان و نحوه ثبت نام اتاق عمل بدون کنکور روی لینک کلیک کنید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

جهت مشاوره و راهنمایی انتخاب رشته تخصصی – آزمون استعدادیابی شغلی و تحصیلی و اطلاع از رشته های تجربی بدون کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد تماس بگیرید.

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 ( تماس از استان تهران)

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

کانال مشاوره بهترین رشته های پیراپزشکی

کانال مشاوره بهترین رشته های پیراپزشکی

 

مطالب مرتبط

فیزیوتراپی بدون کنکور

رشته اپتومتری بدون کنکور

مامايي بدون كنكور

رشته علوم آزمایشگاهی بدون کنکور

مهندسی بهداشت حرفه ای بدون کنکور

رشته های پرطرفدار تجربی کدامند؟

رشته های پیراپزشکی

شرایط ثبت نام کمک پرستاری

4.2/5 - (6 امتیاز)

پردرآمدترین رشته های پیراپزشکی کدام ها هستند؟

هوشبری و اتاق عمل از پردرآمدترین رشته ها محسوب می شوند.

درآمد رشته هوشبری در ماه چقدر است؟

درآمد این رشته در ماه بین 3 تا 5 میلیون است.

بهترین رشته های پیراپزشکی کدام رشته ها محسوب می شوند؟

هوشبری، اتاق عمل، مامایی و علوم آزمایشگاهی از بهترین و پرطرفدارترین رشته ها در پیراپزشکی محسوب می شوند.

از رشته های پیراپزشکی کدام یک به صورت بدون کنکور داوطلب پذیرش می کنند؟

هیچ یک از رشته های پیراپزشکی بدون کنکور ارائه نمی شوند.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور