ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

هزینه ثبت نام جهش تحصیلی 1403 + سایت و روش پرداخت

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۰ تیر ۱۴۰۳
هزینه ثبت نام جهش تحصیلی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانش آموزان هر پایه با پرداخت هزینه ثبت نام جهش تحصیلی این امکان را دارند تا دو پایه را در یک سال تحصیلی بگذرانند و زمان تحصیل خود را کوتاه‌تر کنند. دانش‌آموزان مستعد و باهوشی که شرایط لازم برای ثبت‌نام جهش تحصلیی را دارند، می‌توانند از طریق سایت my.medu.ir با پرداخت هزینه ثبت نام جهش تحصیلی و ارائه مدارک لازم اقدام به ثبت‌نام کنند.

هزینه ثبت نام جهش تحصیلی

دانش‌آموزان متقاضی جهش تحصیلی ابتدا باید به مدرسه خود مراجعه کرده و به مدیر مدرسه اطلاع دهند. در صورت موافقت مدیر مدرسه و ثبت‌نام دانش‌آموز در سامانه my.medu.ir، دانش‌آموز مجاز است که مراحل ثبت نام خود را در سایت مای مدیو تکمیل کند. پس از پرداخت هزینه ثبت نام برای جهش تحصیلی در سامانه مای مدیو، دانش‌آموز برای انجام مراحل ارزشیابی به اداره آموزش‌ و پرورش استثنایی معرفی می‌شود.

هزینه ثبت نام سال گذشته توسط سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی کشور در بخشنامه‌ای ابلاغ شد. بر اساس این بخشنامه هزینه ثبت نام 150 هزار تومان بود که احتمالا برای سال تحصیلی جدید کمی افزایش می‌یابد.

هزینه ثبت نام جهش تحصیلی 1403 – 1404 اعلام نشده است و به محض اعلام در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

پرداخت هزینه آزمون جهش تحصیلی

در گذشته هزینه ثبت نام جهشی خواندن دانش آموزان در سامانه سناد و توسط مدیران مدارس پرداخت می‌شد اما امسال با توجه به تغییرات سامانه و مراحل ثبت نام، نحوه پرداخت هزینه ثبت نام جهش تحصیلی 1403 – 1404 توسط دانش آموزان و در سامانه my.medu.ir انجام می‌شود؛ پرداخت هزینه آزمون جهش تحصیلی در این سایت از طریق تمام کارت‌های عضو شبکه شتاب امکان پذیر است.

روش پرداخت هزینه جهش تحصیلی

روش پرداخت هزینه جهش تحصیلی

مدیران مدارس باید با ورود به سامانه سیدا نسبت به ثبت جهش تحصیلی متقاضیان، اقدامات لازم را انجام دهند. والدین نیز پس از تایید مدیر مدرسه باید به سایت مای مدیو مراجعه و علاوه بر تایید، هزینه آزمون جهش تحصیلی را پرداخت کنند. برای پرداخت هزینه جهش تحصیلی به صورت زیر باید عمل کنید.

ابتدا در مرورگر خود وارد سایت my.medu.ir شوید. پس از ورود به سامانه ثبت نام جهش تحصیلی باید کدملی و شماره سریال شناسنامه دانش آموز را وارد کنید.

پرداخت هزینه جهش تحصیلی

در مرحله بعد باید بر روی گزینه جهش تحصیلی کلیک کنید. اگر اطلاعات دانش آموزی شما در این صفحه وجود نداشت، می‌توانید گزینه جهش تحصیلی را انتخاب کنید و با وارد کردن کد ملی دانش آموز، نتیجه ثبت نام جهش تحصیلی خود را مشاهده کنید و مراحل ثبت نام را تکمیل کرده و هزینه آزمون را بپردازید.

پرداخت هزینه جهش تحصیلی

سایت پرداخت تعرفه جهشی خواندن

دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون جهش تحصیلی را دارند تا سال گذشته باید به سایت h7.iehs.ir مراجعه و پس از ارسال درخواست کتبی به مدیر مدرسه، هزینه آزمون را پرداخت می‌کردند. اما امسال با توجه به راه اندازی سامانه مای مدیو آموزش و پرورش، سایت پرداخت جهش تحصیلی تغییر کرده است و دانش آموزان می‌توانند پس از تایید آموزش و پرورش وارد سایت پرداخت هزینه جهشی به نشانی my.medu.ir شوند و اقدام به پرداخت تعرفه جهشی خواندن کنند.

مقاطعی که امکان جهش دارند

پایه‌های تحصیلی در مقاطع ابتدایی و متوسطه را می‌توان به صورت جهشی خواند. بر اساس اعلام سازمان آموزش و پرورش در مقاطع زیر دانش آموزان می‌توانند به صورت جهشی به تحصیل خود سرعت بخشند. مقاطعی که قابلیت جهش دارند به شرح زیر است:

مقطع دبستان

 • دوم تا چهارم
 • سوم تا پنجم
 • چهارم تا ششم

مقطع متوسطه

 • هفتم
 • هشتم
 • نهم
 • دهم
 • یازدهم

تمام دانش آموزانی که تصمیم به جهشی خواندن دارند، باید پایه اول هر مقطع تحصیلی را گذرانده باشند. برای ورود به پایه‌های اول، هفتم و دهم امکان جهشی خواندن وجود ندارد. دانش آموزان پایه دوم هر مقطع با داشتن شرایط جهش تحصیلی می‌توانند به سطوح بالاتر بروند.

تست هوش آزمون جهش تحصیلی

برای اطلاع از سطح توانایی یادگیری دانش‌آموزان از آن‌ها تست هوش گرفته می‌شود. این تست هوش مشخص می‌کند که آیا متقاضی از نظر ذهنی، آمادگی یادگیری مطالب بالاتر از سطح تحصیلی فعلی خود را دارد یا خیر. به همین دلیل لازم است بدانید که چه نوع تست‌هایی در سوالات هوش گنجانده می‌شود و برای پاسخ به چه نوع سوالاتی باید آماده شوید. این سوالات معمولا در مورد موضوعات زیر است:

 • دنباله‌های ریاضی و یافتن الگو و انتخاب پاسخ صحیح برای جای خالی
 • یافتن پاسخ معماهای مختلف از طریق سرنخ‌های کوچکی که داده می‌شود
 • سوالاتی که از دانش‌آموز می‌خواهد بگوید کدام مخزن اول پر می‌شود
 • دایره‌های برش خورده و نسبت آن‌ها
 • پس از چندین بار چرخش شکل، تصویر بعدی شکل را انتخاب کنید

تست هوش آزمون جهش تحصیلی

مشاوره هزینه ثبت نام جهش تحصیلی 1403

دانش آموزانی که قصد ثبت نام در جهش تحصیلی را دارند پس از اخذ تاییدیه‌های لازم به سایت my.medu.ir واحد خدمات آموزش الکترونیک آموزش و پرورش مراجعه کرده و مبلغی را که برای شرکت در آزمون و تست هوش جهش تحصیلی در نظر گرفته شده است را پرداخت کنند. دانش آموزان برای ثبت نام جهش تحصیلی ملزم به پرداخت این هزینه هستند. پس از پرداخت هزینه آزمون جهش تحصیلی کد رهگیری خود را دریافت و یادداشت کنند.

دانش آموزان کد رهگیری دریافتی را به مدیر مدرسه تحویل می‌دهند تا وی مراحل ثبت نام را ادامه دهد. ثبت نام در آزمون جهش تحصیلی برای دومین بار با بررسی شرایط دانش آموز انجام می‌شود و مدیران باید اطلاعات فردی و خانوادگی داوطلب را ثبت کنند و برای ثبت نام اولیه، کاربرگ‌های مربوطه را در سایت مذکور تکمیل کنند.

افرادی که در سال‌های گذشته برای جهش تحصیلی اقدام کرده‌اند اما حداقل امتیاز لازم را کسب نکرده‌اند در صورت درخواست مجدد می‌توانند برای امسال اقدام کنند. با پرداخت مجدد هزینه طبق دستورالعمل آموزش و پرورش پس از ثبت نام توسط مدیر در سامانه سیدا می‌توانند در آزمون جهش تحصیلی شرکت کنند.

در صورتی که هر یک از دانش آموزان بخواهند در چند پایه جهش تحصیلی داشته باشند، باید پرونده تحصیلی آنها توسط معاونت آموزش وزارت آموزش و پرورش بررسی شود. پس از انجام مراحل و داشتن مهر تایید بر روی مدارک، مراحل تست هوش آغاز می‌شود.

دانلود pdf مقاله هزینه ثبت نام جهش تحصیلی اینجا را کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 نحوه پرداخت هزینه ثبت نام جهش تحصیلی چگونه است؟

دانش آموزان می توانند هزینه ثبت نام را از طریق سایت my.medu.ir پرداخت کنند.

 هزینه ثبت نام آزمون جهش تحصیلی چقدر است؟

در سال گذشته برای شرکت در آزمون جهش تحصیلی 150 هزار تومان دریافت شده است که هر سال این مبلغ در حال افزایش است.

 ثبت نام اولیه جهش تحصیلی چگونه انجام می شود؟

مدیران مدارس، اطلاعات شخصی و خانوادگی داوطلب را به همراه کاربرگ های مربوطه در سایت تکمیل می کنند.

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «هزینه ثبت نام جهش تحصیلی 1403 + سایت و روش پرداخت»

 1. Avatar photo میثم گفت:

  سلام می توانم پایه یازدهم را جهشی بخوانم ؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله امکان جهش تحصیلی از پایه یازدهم به دوازدهم وجود دارد جهت بررسی شرایط جهش تحصیلی ، هزینه جهش تحصیلی ، منابع ازمون جهش تحصیلی می توانید با کارشناس متخصص مدارس خانم طهماسبی داخلی 108 از ساعت 8/30 صبح الی 17/30 از طریق شماره 9099075307 بدون گرفتن کد با تلفن ثابت از سراسر کشور ارتباط برقرار کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • حداقل معدل لازم برای رشته انسانی نهم به دهم

  حداقل معدل لازم برای رشته انسانی نهم به دهم ۱۴۰۳ + راهنما

  کسب معدل لازم برای رشته انسانی اهمیت زیادی برای دانش آموزان متقاضی آن دارد چراکه سرنوشت‌سازترین تصمیم‌گیری در مسیر تحصیلی و شغلی در آینده آن‌ها به شمار می‌آید. بسیاری از رشته‌های پرطرفدار مانند حقوق، حسابداری، روانشناسی و مدیریت از این...
 • Irtextbook.com + ورود به سامانه ثبت نام کتاب درسی دانش آموزان

  سامانه ثبت نام کتاب درسی دانش آموزان 1403 + ورود irtextbook

  در چندین سال اخیر، نحوه خرید کتاب کاملاً متفاوت شده است و دانش‌آموزان باید از طریق سامانه ثبت نام کتاب درسی به آدرس irtextbook نسبت به تهیه کتاب اقدام کنند. این سامانه، برای تسهیل فروش و توزیع مواد آموزشی و...
 • انتخاب رشته دبیرستان

  مشاوره انتخاب رشته دبیرستان ۱۴۰۳ + تست استعداد شما!

  انتخاب رشته دبیرستان از جمله مهم ترین و چالش برانگیزترین انتخاب هایی است که پیش روی دانش آموزان مقطع متوسطه قرار دارد. اینجاست که دریافت مشاوره  انتخاب رشته دبیرستان اهمیت زیادی پیدا می کند. با دریافت مشاوره انتخاب رشته دبیرستان...
 • شرایط ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع

  شرایط ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع + شیوه نامه 1403

  شرایط ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع با دانش ‌آموزان ایرانی متفاوت است. این دسته از دانش ‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه‌ای که سازمان آموزش و پرورش معرفی کرده است، در پایه‌های ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم ثبت...
تماس با مشاور