ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی شهرسازی

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی شهرسازی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آشنایی با نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی شهرسازی برای قبولی در این آزمون ضروری است. به همین دلیل ما در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی نکات نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی شهرسازی و همچنین نحوه دانلود نمونه سوالات و پاسخ نامه تشریحی نظام مهندسی شهرسازی بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید تا از نحوه دانلود سوالات و همچنین نحوه دسترسی به پاسخ تشریحی سوالات نظام مهندسی شهرسازی اطلاعات لازم را بدست آورید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه دانلود نمونه سوالات و پاسخ نامه تشریحی نظام مهندسی شهرسازی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پیش شماره پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

منابع نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی شهرسازی

قبل از آشنایی با نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی شهرسازی باید ابتدا از منابع این سوالات اطلاعات کافی را بدست آورید. در ادامه همراه ما باشید تا منابع را به شما معرفی کنیم.

 

 

منابع نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی شهرسازی
قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آئین‌ نامه‌ های اجرایی آن و تصویب نامه اصلاحی 1390 قانون شهرداری ها و اصلاحات بعدی
آئین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران از سطح ملی تا محلی راهنمای دستورالعمل الزامات و ملاحظات دفاعی و پدافند غیرعامل در طرح های توسعه و عمران شهری      
قرارداد همسان شماره ۱۹ ( تهیه طرح توسعه عمران (جامع) ناحیه ) قرارداد همسان شماره ۱۲ ( تهیه طرح های توسعه و عمران، حوزه نفوذ و تفضیلی شهرها )
آئین نامه طرح هندسی راه های ایران       آئین نامه طراحی راه های شهری ( ۱۲ جلدی )
کتاب بازآفرینی شهری پایدار در محدوده ها و محله های ناکارآمد شهری       1397 مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ايران    
مبحث بيستم ( علائم و تابلوها )       1396 مبحث بيست و يکم ( پدافند غير عامل )      1395
مبحث اول ( تعاريف )   1392 مبحث دوازدهم ( ايمنی و حفاظت كار در حين اجرا )      1392
مبحث چهارم ( الزامات عمومی ساختمان )  1396 مبحث دوم ( نظامات اداری )       1384

 

 

برای اطلاع از لیست منابع آزمون نظام مهندسی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

اهمیت استفاده از نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی شهرسازی

آزمون نظام مهندسی از آن دسته مواردی است که طرفداران بسیاری دارد و بسیاری از افراد برای قبولی در این آزمون با یکدگیر رقابت می کنند. برای قبولی و موفقیت در این آزمون، لازم است نکات بسیاری را بدانید و از روش های اصولی استفاده کنید. یکی از مواردی که می تواند به شما برای قبولی در این آزمون کمک بسیاری نماید، استفاده از نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی شهرسازی می باشد. با استفاده از نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی شهرسازی، می توانید به راحتی بسیاری از سوالات را پاسخ داده و همچنین با سبک طراحی سوالات آشنا شوید. علاوه بر این، ممکن است هر سال تعدادی از سوالات به صورت تکراری مورد پرسش قرار بگیرد که باز هم استفاده از آزمون های سال های گذشته، خالی از لطف نخواهد بود.

 

 

جهت مشاهده چگونه در آزمون نظام مهندسی قبول شویم؟ بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

آشنایی با آزمون نظام مهندسی

شهرسازی یکی از رشته های آزمون نظام مهندسی است. این آزمون هر سال در رشته هایی همچون، مهندسی ترافیک، مهندسی نقشه برداری، مهندسی شهرسازی، عمران، معماری، مکانیک و تاسیسات برق و مکانیک برگزار می شود. افرادی که در این آزمون شرکت می کنند، پس از قبولی، موفق به کسب پروانه تاسیس شرکت فنی و مهندسی خواهند شد و می توانند وارد بازار کاردر رشته خود شوند.

ثبت نام در این آزمون نیز از طریق وبسایت inbr.ir انجام خواهد شد. پس از ثبت نام نیز لازم است دفترچه راهنمای این آزمون را دریافت و آن را مطالعه نمایید.

 

 

برای اطلاع از لیست منابع آزمون نظام مهندسی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

شرایط ثبت نام آزمون نظام مهندسی

برای شرکت در هر آزمونی، لازم است داوطلبان شرایط مورد نیاز را داشته باشند. شرایط ثبت نام درآزمون نظام مهندسی نیز در دفترچه این موضوع به صورت کامل توضیح داده شده است که ما برای سهولت بیشتر در ادامه قصد داریم این شرایط را به صورت کامل برای شما داوطلبان عزیز شرح دهیم.

افرادی که دوره کارشناسی خود را به پایان رسانده اند، لازم است برای شرکت در این آزمون حتماً سه سال سابقه کاری را گذرانده باشند.

برای افرادی که دوره ارشد خود را به پایان رسانده اند، لازم است حتماً دو سال سابقه کاری وجود داشته باشد.

برای افراد دارای مدرک دکتری نیز این شرط، به اندازه یک سال در نظر گرفته شده است.

اگر دارای مدرک فنی و حرفه ای باشید، حداقل 5 سال سابقه کاری مورد نیاز است.

برای افرادی که مدرک کاردانی دارند در تمامی رشته ها به جز عمران و معماری، لازم است به ازای هر 5 سال، یک سال سنوات در نظر گرفته شود.

البته این در صورتی که است که فرد در رشته مساوی با کاردانی برای آزمون شرکت کرده باشد.

اگر فردی سنوات مورد نیاز را نداشته باشد، حق شرکت در این آزمون را نداشته و افرادی که این قانون را رعایت نمی کنند، پس از قبولی، تمامی مسئولیت بر عهده خودشان خواهد بود.

از طرفی برای آقایان نیز داشتن کارت پایان خدمت ضروری بوده و الزامی است.

البته یک سری شرایط دیگر نیز برای آقایان وجود دارد که شامل، داشتن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت، عضو نبودن در سازمان های استانی، داشتن شرایط سنی و سابقه تجربی خواهد بود. شرایط سنی از 18 تا 36 است.

 

 

برای اطلاع از منابع آزمون نظام مهندسی مکانیک کلیک کنید.

 

 

مشاوره آزمون نظام مهندسی رشته شهرسازی

استفاده از مشاوره برای قبولی در این آزمون می تواند بسیار کمک کننده باشد؛ زیرا هر ساله تغییرات قابل توجهی در نحوه طراحی سوالات و همچنین منابع مشاهده می شود. مشاوران با بررسی دقیق شرایط آزمون در هر سال، می توانند به شما کمک کنند تا مشکلات تان را به راحتی شناسایی کرده و در نتیجه برای این آزمون نتیجه قابل قبولی را کسب نمایید.

نه تنها انتخاب درست منابع، بلکه آشنایی با نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی شهرسازی و همچنین دانلود نمونه سوالات و پاسخ نامه تشریحی نظام مهندسی شهرسازی می تواند بسیار کمک کننده باشد. در صورتی که سوالی در این رابطه داشتید می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

دانلود نمونه سوالات و پاسخ نامه تشریحی نظام مهندسی شهرسازی

 

 

نکات مهم دررابطه با با آزمون نظام مهندسی شهرسازی

مهندسی شهرسازی رشته ای است که در سال های اخیر به دسته رشته های مهندسی اضافه شده و افرادی که در این رشته فعالیت می کنند می توانند در کنار مهندسان عمران و معماری مشغول به کار باشند.

قبل از شرکت در این آزمون، حتماً سابقه کاری مورد نیاز را چک کرده و آن را داشته باشید.

این آزمون به صورت کتاب باز است.

سوالات در تمامی رشته ها به جز معماری، چهارگزینه ای است.

آزمون نظام مهندسی در تمامی رشته‌ها و صلاحیت‌ها بجز صلاحیت معماری طراحی، بصورت تست‌های چهارگزینه‌ای می‌باشد.

تعداد سوالات آزمون 60 مورد است، که تمامی افراد باید به 50 درصد از سوالات یعنی 30 مورد پاسخ کامل دهند.

اگرچه شرکت در این آزمون اختیاری است، اما پس از قبولی دریافت پروانه الزامی خواهد بود.

ثبت نام در این آزمون به صورت کاملا اینترنتی است.

اعتبار قبولی در آزمون نظام مهندسی به صورتی است که حداکثر سه سال معتبر خواهد بود و پس از سه سال قبوبی بی اعتبار می شود.

 

 

کلیدواژه و کاربرد آن در آزمون نظام مهندسی شهرسازی

برای تمامی رشته ها، استفاده از کتاب و جزوه در جلسه آزمون الزامی است. یکی از کتاب هایی که می تواند به شما در پاسخگویی به سوالات کمک بسیاری نماید، کتاب کلید واژه است. در کتاب کلیدواژه، یک سری واژه مربوط به سوالات آزمون وجود دارد که شما پس از مطالعه سوال و تشخیص کلیدواژه اصلی آن، به این کتاب مراجعه کرده و کلیدواژه را می یابید. در روبه روی آن توضیحات لازم آورده شده است که شما پس از مطالعه می توانید با توجه به سوال، پاسخ را تشخیص دهید. نکاتی در رابطه با استفاده از کلیدواژه وجود دارد که ما در ادامه این نکات را بررسی خواهیم کرد.

نکته اول اینکه صرفاً همراه داشتن کتاب کلیدواژه در آزمون کافی نیست. یعنی هر فردی باید کتاب مورد نظر خود را حداقل یک دور مطالعه کرده باشد. این کار برای افزایش سرعت در آزمون توصیه می شود. زیرا بسیاری از داوطلبان، با مشکل کمبود زمان مواجه خواهند شد.

نکته بعدی انتخاب کلیدواژه مناسب است. امروزه انواع مختلفی از کلیدواژه ها مشاهده می شود که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. این موضوع مهم است که شما از کلیدواژه مرتبط و کامل در آزمون استفاده کنید. برخی کلیدواژه ها بسیاری کامل تر از دیگر موارد بوده  و می توانید درصد زیادی از سوالات آزمون را با استفاده از آن ها پاسخ دهیم.

نکته بعدی مربوط به نحوه استفاده از کلیدواژه است. به طور مثال برخی توصیه می کنند که هر قسمت که مربوط به حروف الفبایی خاص می شود، مشخص نمایید.

 

 

پاسخ تشریحی سوالات نظام مهندسی شهرسازی

 

 

انتشار نتایج و نحوه بررسی اعتراضات در آزمون نظام مهندسی شهرسازی

اگرچه تمامی تلاش های لازم برای برگزاری آزمون به صورت کاملا استاندارد انجام می شود، اما ممکن است برخی افراد پس از برگزاری آزمون نسبت به نتایج اعتراض داشته باشند. در ادامه همراه ما باشید تا نحوه انتشار نتایج و بررسی اعتراضات را بررسی کنیم.

در ابتدا لازم است بدانید که سوالات توسط اساتید برجسته و حرفه ای و به صورت کاملاً استاندارد طراحی و تدوین خواهد شد.

پس از برگزاری آزمون نیز چندین بار سوالات مورد بازبینی قرار گرفته تا هم به نظرداوطلبین احترام گذاشته شود و هم اگر ایرادی نیز در سوالات مشاهده می شود، اعلام شده و سوال فاقد امتیاز تلقی گردد.

اگر افرادی نسبت به سوالات اعتراضی را داشته باشند، می توانند در منابع اعلام شده اعتراض خود را ثبت کرده و پس از جمع آوری کلیه اعتراضات به آن ها رسیدگی خواهد شد. کمیته هایی که برای تجدید نظر در سوالات تعیین می شوند، از جمله استاتید برجسته و حرفه ای هستند و رای آن ها قابلیت اعتراض نخواهد داشت.

 

 

pdfنمونه سوالات آزمون نظام مهندسی شهرسازی

 

 

خلاصه مطلب

موضوع مورد بحث ما در این مطلب، آزمون نظام مهندسی شهرسازی و اهمیت نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی شهرسازی بود. ما سعی کردیم به تمامی سوالات شما در رابطه با اهمیت دانلود نمونه سوالات و پاسخ نامه تشریحی نظام مهندسی شهرسازی و مطالعه پاسخ تشریحی سوالات نظام مهندسی شهرسازی پاسخ دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در این خصوص و یا نحوه دسترسی به پاسخ تشریحی سوالات نظام مهندسی شهرسازی داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه دانلود پاسخ تشریحی سوالات نظام مهندسی شهرسازی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پیش شماره پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

هزینه ثبت نام آزمون نظام مهندسی

راه های قبولی در آزمون نظام مهندسی چیست؟

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی شهرسازی تستی است یا تشریحی؟

این سوالات به صورت تستی طراحی می شود.

آیا مطالعه نمونه سوالات قبل از شرکت در آزمون می تواند کمک کننده باشد؟

بله قطعاً مطالعه این سوالات می تواند کمک کننده باشد.

برای اطلاع از نحوه دانلود سوالات می توان از ایران تحصیل کمک گرفت؟

بله ایران تحصیل در این مورد به شما کمک خواهد کرد.

آیا سوالات دارای پاسخ تشریحی نیز هستند؟

برای دریافت پاسخ تشریحی می توانید با ما تماس بگیرید.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور