ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

نحوه خرید طرح پرستاری + قانون جدید لغو تعهد 1403

نحوه خرید طرح پرستاری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برخی از رشته های پیراپزشکی از جمله بهداشت عمومی تعهدات گذاراندن طرح به صورت اختیاری میباشد اما برخی از رشته های دیگر همچون پزشکی و پرستاری باید تعهدات طرح خود را به صورت اجباری بگذارانند. کسانی که دانش آموخته رشته پرستاری هستند اما به هردلیلی نتوانسته اند مدت طرح خود را به طور کامل به اتمام برسانند و همینطور مایل به دریافت مدرک پرستاری هستند، میتوانند به ازای پرداخت هزینه، تعهد خدمت خود را خریداری کنند. عوامل مختلفی در هزینه پرداخت طرح پرستاری و هزینه تعهد خدمت اثرگذار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید طرح پرستاری، هزینه لغو تعهد و یا سهمیه قبولی داوطلب میتوانید میتوانید با مشاوران خبره ما در ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل نمایید.

برای اطلاع از ثبت نام طرح پرستاری روی لینک مربوطه کلیک کنید.

تعهد خدمت به چه معناست؟

هر یک از دانش آموختگانی که در رشته های تعهد خدمت اجباری تحصیل کرده باشند و موفق به گذراندن دوره تحصیلی شده باشند باید به مدت سه برابر طول تحصیلی خود تعهد خدمت خود را انجام دهند.

تعهد خدمت به چه معناست؟

این قانون در قبال خدمات رایگانی است که در دوران تحصیلی خود سپری کرده اند. البته همه ی کسانی که در لیست تعهد اجباری طرح قرار دارند شامل این قانون نمیشوند و تنها کسانی که در زمان ثبت نام کنکور، رشته های تحصیلی مخصوص استان های بومی انتخاب کرده اند شامل این قانون خواهند شد چرا که رشته های دارای خدمت تعهد به دانشگاه را برگزیده اند. اما برخی دیگر از رشته های دارای خدمت به تعهد اختیاری میباشند به این صورت که دانش آموختگان این رشته های میتوانند در صورت تمایل و علاقه مندی در سامانه رشد وزارت بهداشت ثبت نام کرده و در یکی ار مراکز درمانی مشغول به انجام طرح اختیاری خود شوند.

برای اطلاع از افزایش ظرفیت پرستاری روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 نحوه خرید طرح پرستاری

تمامی کسانی که در رشته های علوم پزشکی و هم چنین پیراپزشکی اعم از : هوشبری، پرستاری، اتاق عمل و .. مشغول بوده اند برای دریافت مدرک فارغ التحصیلی و همچین دریافت مجوز اشتغال به کار باید طرح خدمت اجباری را گذرانیده باشند اما برخی از این دانش آموختگان نمیتوانند مدت طرح خدمت اجباری خود را به اتمام برسانند و یا تمایلی به گذراندن مدت طرح خود ندارند در این صورت شرایطی برای آن ها فراهم شده که با استفاده از آن بتوانند مدت طرح اجباری خود را بگذارنند. لازم به ذکر است خدمت طرح اجباری فقط پس از اتمام دوره تحصیلی انجام خواهد گرفت و اگر شخصی خواستار ادامه تحصیل باشد میتواند با گذراندن نصف دوران خدمت خود به تحصیل در مقاطع بالاتر مشغول شود.

شرایط و هزینه خرید طرح پرستاری

تمامی دانش آموختگانی که میخواهند از خرید طرح پرستاری استفاده کنند ابتدا باید به صندوق رفاه دانشگاه خود مراجعه کرده و بدهی هایی اعم از: وام دانشجویی، خوابگاه، هزینه های مربوط به کتابخانه و … را پرداخت کنند و سپس با دریافت فیش پرداخت از سوی صندوق رفاه دانشگاه به اداره تعهدات مراجعه کنند و برای خرید طرح پرستاری اقدام نمایند.

اما برای آن دسته از فارغ التحصیلانی که میخواهند در خارج از کشور به تحصیلات خود ادامه دهند در صورت تمایل به خرید طرح پرستاری میتوانند به مرکز امور دانشجویی وزارت متبوع مراجعه کرده و جهت سپردن وثیقه قانونی اقدام نمایند. وثیقه باید به دو صورت سپرده شود، یا به صورت نقدی و یا به صورت سند ملکی. بعد از این که مشخص شد وثیقه نقدی ارائه خواهید داد و یا وثیقه سندی، اداره تعهدات نامه جهت صدور دانشنامه و ریز نمرات به اداره حقوقی ارسال خواهد کرد و در نهایت این مدارک به اداره بهداشت ارسال خواهد شد. در پایان کار نیز شماره نامه ای از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه دریافت خواهید کرد که برای اتمام کارها باید به آنجا مراجعه کنید.

برای اطلاع از شرایط پرستاری بدون کنکور روی لینک مربوطه کلیک کنید.

شرایط ارائه وثیقه نقدی برای خرید خدمت طرح پرستاری

 • مهم ترین مزیت ارائه وثیقه نقدی، تسریع در روند خرید طرح پرستاری میباشد.
 • برای این کار باید به یکی از شعب بانک ملی مراجعه کرده و با ایجاد حساب بانکی که به آن سود تعلق خواهد گرفت کارهای بانکی خرید این طرح را انجام داد. لازم به ذکر است مقداری از اصل پول نیز برای صدور ضمانت نامه بلوکه خواهد شد.
 • مبلغ صدور ضمانت نامه نیز متغیر میباشد اما به مدت چهار سال مبلغی در حدود 360 میلیون تومان از شما دریافت خواهد شد.

جهت خرید طرح پزشکی عمومی روی لینک کلیک کنید.

شرایط ارائه وثیقه ملکی برای خرید خدمت طرح پرستاری

 • ارائه وثیقه ملکی برای خرید طرح پرستاری مقداری زمان بر و طولانی تر از ارائه وثیقه نقدی میباشد. توصیه میشود اگر زمان زیادی دارید و در انجام این کار عجله دارید بهتر از وثیقه نقدی ارائه کنید.
 • در صورت ارائه وثیقه نقدی، نماینده حقوقی دانشگاه و یا نماینده دادگستری از ملک بازرسی میکنند و ملک شما را ارزش گذاری خواهند کرد.
 • در قدم بعدی دارایی و شهرداری از ملک شما استعلام خواهند گرفت.
 • در پایان کار نیز اداره حقوقی برای صدور ریز نمرات و دانشنامه به اداره تعهدات نامه ای به عنوان مجوز صادر خواهد کرد.
 • در صورتی که ریزنمرات و دانشنامه صادر شوند، این مدارک برای وزارت بهداشت ارسال خواهد شد که نشان دهنده بی مانع بودن ترجمه میباشد.

خلاصه مطلب:

افرادی که در رشته ی پرستاری نتوانسته اند، طول دوره طرح خود را به پایان برسانند و یا تمایلی به گذارندن طرح خود ندارند و هم چنین کسانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند طبق قانون در نظر گرفته شده میتوانند اقدام به خرید طرح پرستاری نمایند. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر در نحوه خرید طرح پرستاری دارید و یا از روند کاری آن اطلاع کافی ندارید میتوانید با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس با شماره تلفن 9099075307 حاصل نمایید تا اطلات دقیق تری در اختیارتان گذاشته شود.

برای دانلود این مطلب به صورت pdf روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

3.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا خرید تعهد خدمت پرستاری امکان پذیر میباشد؟

بله، قوانین و شرایطی برای این دسته از افراد وجود دارد که در صورت عدم تمایل میتوانند طرح تهعد اجباری را بخرند.

ارائه وثیقه به چند روش امکان پذیر است؟

ارائه وثیقه برای دانش آموختگانی مایل به گذارندن تعهد خدمت نیستند و تمایل به تحصیل در خارج از کشور دارند به صورت نقدی و ملکی امکان پذیر است.

هزینه مربوط به خرید طرح پرستاری چقدر است؟

عوامل مختلفی در هزینه پرداخت طرح پرستاری و هزینه تعهد خدمت اثرگذار است.

نظرات

62 دیدگاه دربارهٔ «نحوه خرید طرح پرستاری + قانون جدید لغو تعهد 1403»

 1. Avatar photo محمدرضا کیوانی گفت:

  با سلام آیا خدمت سربازی جزو سنوات تعهد پرستاری حساب میشود؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر اما اگر دارای یکسری شرایط باشید این امکان وجود دارد به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش اقای جوادی داخلی ۱۱۳ در ساعات ۱۷ الی ۲۳ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 2. Avatar photo reza گفت:

  سلام بنده بعد از فارغ التحصیل از پرستاری هستم سربازی رفتم و باید ۹ ماه طرح اجباری برم الان وسط طرح می‌خوام انصراف بدم و کنکور شرکت کنم و روزانه دانشگاه دولتی یک رشته دیگه تحصیل کنم آیا این کار ممکن هستش یا خیر؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان را دارید اما در شرایطی امکان‌پذیر میباشد به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش اقای پرستار جوادی داخلی ۱۱۳ در ساعات ۱۷ الی ۲۳ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 3. Avatar photo البرز گفت:

  سلام وقتتون بخیر من بهمیه پنج درصدی پرستاری روزانه قبول شدم مدت زمان تعهد خدمت بنده هشت سالهیا چهار سال؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   تعهد خدمت ۲ برابر تعداد سال های گذرانده که اگر ۴ سال گذرانده باشید ۸ سال تعهد خدمت شماست به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش اقای جوادی داخلی ۱۱۳ در ساعات ۱۷ الی ۲۳ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 4. Avatar photo عرفان گفت:

  سلام از هنگام فارغ التحصیلیم تا شروع طرحم حدود8 بیمارستان خصوصی کارکردم آیا اون 8ماه جز سوابق تعهد 4سالم حساب میشه یا نه؟
  واینکه چن روز پیش گفتن نمیشه تعهد رو خرید درسته این موضوع؟؟
  ممنون میشم جواب بدین

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   تعهد در صورتی که اعزامی از طریق وزارت بهداشت باشد محاسبه می شود.برای خرید طرح پرستاری شرایطی وجود دارد که برای این موضوع با مشاوره مربوطه سرکارخانم مرادیان داخلی 112 از ساعت 9 الی 17 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش کد و صفر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 5. Avatar photo Fati گفت:

  سلام، جدیدن گفتن نمیشه تعهد رو خرید و باید تعهد رو گذروند؟ درسته این خبر؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   طبق قوانین اعلام شده شما امکان خرید را دارید ولی باید دارای یکسری از شرایط ها باشید جهت برشی تخصصی و اطلاع از این شرایط و نحوه خرید این امکان را دارید باشماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس بگیرید و با کارشناس مربوطه اقای جوادی صخبت بفرمایید

 6. Avatar photo yalda گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم میشه همزمان با طرح اجباری پرستاری، کارشناسی دانشگاه ازاد بدون کنکور خوند؟
  و اگر میشه ایا دروس عمومی معادلسازی میشن؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر همزمان امکان پذیر نیست

 7. Avatar photo ... گفت:

  سلام من رشته پرستاری میخونم و باید دوبرابر مدت تحصیلم خدمت کنم، بجز طرح دو سال اجباری ک دارم آیا میشه مابقی خدمت رو بخرم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله تعهد خدمت را میتوانید بخرید

 8. Avatar photo لیلی گفت:

  سلام وقت بخیر، میشه لطفا بگید هزینه خرید طرح اجباری پرستاری چقدره؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر این طرح قابل خرید نمیباشد

 9. Avatar photo امیررضا اسدی گفت:

  سلام خسته نباشید
  اگه یه نفر بخواد به کشور دیگه بره و اقامت دائم اونجا رو بگیره
  آیا میتونه تعهدش رو بخره و مدرکش رو آزاد کنه
  به طوری که دیگه لازم نباشه برگرده ایران؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   باید خریداری شود سپس از کشور خارج شود

 10. Avatar photo علی م گفت:

  سوالم اینه که طرح پرستاری رو میشه خرید؟ آخه تو جواب ها گفتین نمیشه و در بعضی گفتین میشه ، در کل آیا میشه ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر بله میشه

   1. Avatar photo محمد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    آیا واقعا خرید طرح پرستاری امکان‌پذیره؟

    1. Avatar photo ranjbar گفت:

     سلام وقت بخیر
     خیر در حال حاظر امکان خرید طرح پرستاری وجود ندارد

 11. Avatar photo علی گفت:

  سلام وقت بخیر خسته نباشین ، منم همین سوال رو داشتم لطفا با توجه به شرایطم کمکم کنید ممنون میشم : من یکبار از حسابداری انصراف دادم و الان دانشجوی ترم ۴ پرستاری هستم ، دارم دوباره کنکور میدم برای یه رشته دیگه ، میدونم که بعد اینکه از دندان قبول شدم حق ثبت نام ندارم بخاطر همین باید سربازی برم به علت دو انصرافی که پیش میاد ، پس من میرم سربازی نزدیک کنکورِ قبولیِ دندانم ، بعد اینکه چند ماهی رفتم بعد چند ماه هم جواب نهایی کنکور از شهر و دانشگاه قبولیم اومد ایست خدمت هم میزنم ، تا بتونم ثبت نام کنم برای دانشگاه دندان [[ تا اینجا که درست گفتم دیگه آره؟! ]] ولی سوال من این است که طرح پرستاری رو میشه خرید؟ 👈یا اگه نمیشه سوالم اینه که آیا میتونم در اون دوران که ترم یک و دو سه دندان رو میخونم ، طرح پرستاری رو همراه با اون میتونم بگذرونم ؟؟ یا فقط چارش خرید هستش؟ اخه جالب اینجاست که میگن چون طرح پرستاری رو دارم پس نمیشه در روزانه خوند،👈 من میگم اون پولی که به‌ پردیس خرج خواهد شد بهتره که همون اول طرح رو بخرم و دوباره اجازه خواندن در سراسری رو داشته باشم، 👈یا اگه با گذراندن طرح آیا اجازه میدن تا در سراسری بخونم تا اونم طرحم تموم بشه تا سه ترم ، اکثر دانشجو ها رفتن با این وضعیت ولی بعدا مثلا بعد سه چهار سال دیدن طرحش تموم نشده، و فک کنم مشکل دار شدن، خلاصه آقای محمدی ممنون میشم کمکم کنید در این باره 🙏🌹

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر بله درست فرمودین
   طرح رو میشه خرید همچنین میشه به عنوان دندانپزشک گذروند

 12. Avatar photo احسان گفت:

  سلام. وقتتون بخیر
  کسانی که قبل ورود به دانشگاه سربازی رو تموم کردن
  با مدرک پیش دانشگاهی
  اگه رشته ی پرستاری قبول بشن، پایان خدمت تاثیری داره ؟ یا طرح رو باید بگذرونن حتما

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام خیر برای رشته هایی که طرح اجباری دارند باید طرح را بگذرانید

 13. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام اگ تهعد محضری داده باشیم برای آزاد کردن مدرک میشه خرید ؟تعهد سه برابر تحصیل داشتم.

 14. Avatar photo میثم گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  فارغ التحصیل رشته پرستاری هستم ، 18 ماه کامل خدمت سربازیم رو تموم کردم ، و باید 6 ماه به طرح پرستاری برم تا مجموع 24 ماه تکمیل بشه وبتونم مدرکم رو ازاد کنم ، راهی وجود داره که این 6 ماه رو خریداری کنم؟!

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر قانون خرید طرح نداریم

   1. Avatar photo محمد گفت:

    الان یه جا گفتین میشه خرید،اینجا میگین نمیشه
    من گیج شدم

    1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

     سلام وقت بخیر
     ممکن برخی مقالات در سایت ها بروز نشده باشند طبق اخرین اخبار امکان خرید طرح وزارت بهداشت وجود ندارد

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سامانه ثبت نام برگه حمایت تحصیلی اتباع 1403 - نوبت دهی تمدید

  سامانه ثبت نام برگه حمایت تحصیلی اتباع 1403 – نوبت دهی تمدید

  از جمله مدارکی که برای ثبت نام دانش آموزان اتباع و مهاجران در مدارس نیاز است، مدارک شناسایی و مدارک مرتبط با اقامت دانش آموزان است. دانش آموزانی که دارای اقامت هستند، با مراجعه به مدارس، می‌توانند روند ثبت نام...
 • نقش کلاس آمادگی تیزهوشان در افزایش شانس قبولی آزمون

    یکی از وظایف مهم کادر آموزشی مدارس، ارزیابی دانش‌آموزان ازنظر علمی و گزینش آن تعدادی است که جزو دانش‌آموز تیزهوش و مستعد شناخته می‌شوند. این دانش‌آموزان به دلیل توانایی ذهنی بالا و قدرت یادگیری قوی که دارند، می‌توانند با...
 • بهترین آموزشگاه کنکور در کشور

  کنکور یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی هر دانش آموزی است؛ بنابراین باتوجه‌به رقابت زیاد بین داوطلبان و اهمیت این آزمون در آینده شغلی آن‌ها، پیشنهاد ما شرکت در دوره‌های آموزشی بهترین آموزشگاه کنکور کشور (آکادمی مسگرینو) است که توسط مهندس...
 • قوانین اعتراض به نمره دانشگاه

  نحوه اعتراض به نمره دانشگاه ۱۴۰۳ + تغییر بعد ثبت نهایی

  توجه به قوانین اعتراض به نمره دانشگاه می تواند تاثیر مثبتی در دیدگاه و نظر اساتید به درخواست دانشجویان داشته باشد. در گذشته از نوشتن نامه های رسمی و اداری کاغذی در این خصوص استفاده می شد اما امروزه با...
تماس با مشاور