ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

نحوه ثبت نام در آموزشیار

نحوه ثبت نام در آموزشیار
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

این روز ها با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از کار ها را میتوان در بستر اینترنت انجام داد و در زمان صرفه جویی کرد. توجه داشته باشید دانشگاه آزاد اسلامی برای اینکه بتواند شرایط تحصیل را برای دانشجویان خود آسان کند یک سامانه به نام سامانه آموزشیار در تاریخ 29 مرداد سال 1399 راه اندازی کرد. این سامانه خدمات بسیار زیادی را به دانشجویان ارائه می کند به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله نحوه ثبت نام در آموزشیار را با استفاده از متن و تصویر به شما آموزش دهیم. در نتیجه شما بعد از مطالعه این محتوا میتوانید به سادگی در این سامانه ثبت نام کنید. لازم به ذکر است بدانید در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در این سامانه در اختیار شما قرار داده می شود. از سوی دیگر خدماتی که سامانه آموزشیار به شما ارائه می دهد هم ذکر خواهیم کرد که میتواند آگاهی شما را نسبت به این سامانه افزایش دهد.

در ادامه به سراغ پرداخت شهریه در سایت آموزشیار دانشگاه آزاد میرویم و تمام موارد در این سامانه را مورد بررسی قرار می دهیم. این نکته را در نظر داشته باشید با مطالعه این محتوا و طی کردن مسیر به صورت گام به گان نیاز نیست برای ثبت نام در این سامانه به کافی نت مراجعه کنید زیرا خودتان میتوانید به سادگی ثبت نام را انجام دهید. در نهایت برای این که به طور کامل با این سامانه آشنا شوید و مراحل ثبت نام را آموزش ببینید پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله نحوه ثبت نام در آموزشیار با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید. 

 

اطلاعیه

برای استفاده از سامانه amozeshyar دانشجویان می توانند به صورت مستقیم از طریق پرتال دانشجویی وارد این سامانه شوند.

 

آموزش تصویری نحوه ثبت نام در آموزشیار

ابتدا در موتور جستجوی سیستم خود سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد را سرچ نمایید. این وبسایت به آدرس edu.iau.ac.ir در دسترس قرار دارد. سپس همانند تصویر بر روی کادر کرم رنگ انتهای صفحه با عنوان پذیرش غیرحضوری پذیرفته شدگان 401 کلیک نمایید.

 

چگونه در سامانه آموزشیار ثبت نام کنیم

در مرحله بعد کد ملی خود را در قسمت ورود پذیرفته شدگان وارد نمایید و کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر را در محل مناسب خود ثبت نمایید. و در انتها گزینه ی آبی رنگ ورود را انتخاب نمایید.

 

بهترین روش برای ثبت نام در سامانه آموزشیار

در صفحه ی بعد شماره دانشجویی موقت، نام دانشجو و رشته قبولی قابل رویت است. شماره دانشجویی موقت صرفا برای ثبت نام اولیه تهیه شده است بنابراین مطمئن شوید که آن را برای مراحل بعدی ثبت نام یادداشت نمایید. سپس گزینه ورود به آموزشیار را انتخاب نمایید.

آسانترین روش برای ثبت نام در سامانه آموزشیار

در قسمت بعد تمام موارد را مطالعه کرده و گزینه ی ( موارد فوق را مطالعه کرده و پذیرفته ام ) را تائید نمایید.

ثبت نام در سامانه آموزشیار به صورت گام به گامثبت نام در سامانه آموزشیار به صورت گام به گام

در کادر نمایش داده شده در صفحه بعد اطلاعات خواسته شده را به دقت وارد نمایید. نام کاربری همان شماره دانشجویی تعریف شده در مرحله قبل است. همچنین کلمه عبور هم مشابه نام کاربری با شماره دانشجویی موقت شما تعریف شده است. کد تصویر را وارد کرده و گزینه ی ورود را انتخاب نمایید.

مراحل ثبت نام در سامانه آموزشیار

در سمت راست صفحه ی باز شده برای دانشجویان جدیدالورود منویی با تنها گزینه پذیرش وجود دارد. روی پذیرش کلیک کرده و پذیرش بر خط توسط داوطلب را انتخاب نمایید که از این طریق وارد صفحه ثبت نام اولیه خود می شوید.

ثبت نام در سایت آموزشیار دانشگاه ازاد

در صفحه بعد اطلاعات خود از قبیل شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی،محل تولد، کد ملی،رشته و موارد دیگر را با اطلاعات خود تطبیق داده و از صحت آن ها مطمئن شوید.در نهایت برروی فرم اطلاعات اولیه پذیرش کلیک کرده و تا وارد مرحله بعد ثبت نام شوید.

آموزش ثبت نام در سایت رسمی آموزشیار

در این قسمت تمام مواردی که با ستاره قرمز مشخص شده اند باید دقیق و درست تکمیل شوند.بنابراین در زمان وارد کردن اطلاعات و سوابق تحصیلی خود دقت نمایید. در آخر با انتخاب گزینه تائید وارد صفحه بعد خواهید شد.

آموزش ثبت نام در آموزشیار به صورت کامل

در این مرحله از آموزش نحوه ثبت نام در سامانه آموزشیار باید مدارک اسکن شده خود را وارد نمایید.ردر صفحه بعد فرم های تعهد ثبت نام بارگزاری شده اند که باید پس از مطالعه، هر یک را تائید کنید. مدارک شامل تصویر صفحه اول و دوم شناسنامه، گواهی تحصیل و فارغ التحصیلی از دبیرستان، اطلاعات دیپلم و غیره می باشد. دقت داشته باشید حجم عکس ها ترجیحا پایین باشد تا در زمان بارگزاری با مشکل مواجه نشوید.

آموزش تصویری ثبت نام در آموزشیار

فرم های دیگر شامل علاقه مندی های شما، فعالیت هایی که در گذشته داشته می باشد. در صفحه آخر فرمی است که در سایت قابل دانلود بوده است و دانشجویان در گذشته پس از پرینت آن و امضاء کردن ابن فرم آن را به آموزش دانشگاه تحویل می دادند. این فرم ها در حال حاصر پس از امضائ شدن توسط دانشجو باید اسکن شده و در قسمت های مشخص شده بارگزاری مدارک قرار داده شوند.پس از انتخاب ثبت نهایی تمام فرم ها تکمیل شده و تایید نهایی را انتخاب کنید.

 

راحت ترین راه برای ثبت نام در اموزشیار

در این صفحه چاپ رسید ثبت نام را انتخاب نماببد. در انتها اطلاعات مربوط به احراز هویت دانشجویان و زمان وزود به دانشگاه برای هر یک از دانشجویان قابل رویت خواهد بود. پس از آن هم دانشگاه ها اطلاعات مورد نیاز را دیگر را در اختیار دانشجویان قرار می دهند و نیازی به مراجعه به کافی نت برای انجام مراحل فوق نمی باشد. دز صورت وجود هرگونه سوال در این زمینه می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

ثبت نام در سایت آموزشیار چگونه است؟

 

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه آموزشیارکلیک کنید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام در سامانه آموزشیار

پذیرفته شدگان بایذ مدارک زیر را در سامانه آموزشیار باگزاری نمایند بنابراین بهتر است از قبل برای تهیه و آماده سازی ان ها اقدام نمایند.جهت بارگذاري مدارك در سامانه آموزشیار ابتدا تصویر مدارك زیر را همراه داشته باشید، سپس جهت ثبت نام به سامانه مراجعه نمایید.

 • همه صفحات شناسنامه (صفحه 1و2 باهم، صفحه 3و 4 با هم، صفحه 5و6 با هم)
 • تصویر روي کارت ملی
 • تصویر پشت کارت ملی
 • تصویر مدرك نظام وظیفه (کارت پایان خدمت، معافیت و …) مخصوص برادران
 • مدرك استفاده از سهمیه (ایثارگران، جانبازان و … )
 • فرمهاي چند گانه که می بایست از سامانه آموزشیار (ir.ac.iau.edu (در قسمت مقطع مربوطه دانلود،
 • تکمیل، امضا و تصویر آنها جهت بارگذاري تهیه شود.
 • اصل رسید پستی یا تصویر برگه رسید درخواست اینترنتی تاییدیه تحصیلی دیپلم )ویژه پذیرفته شدگان مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکتري حرفه اي)
 • تصویر اصل مدرك پایه

 

اطلاعیه

برای ثبت نام در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد باید وارد وب سایت edu.iau.ac.ir  شوید.

 

نکات مهم نحوه ثبت نام در سامانه آموزشیار

 •  دانشجویانی که فاقد کارت پایان خدمت یا معافیت هستند، باید جهت اخذ و ارائه برگه معافیت تحصیلی به نام دانشگاه آزاد اسلامی 
   اقدام نمایند
 • جهت تهیه برگه معافیت، لازم است دانشجو به همراه مدارك تحصیلی پایه و ریزنمرات و برگه پذیرش که از سایت org.azmoon
  پرینت گرفته است به نزدیک ترین پلیس 10 +مراجعه و معافیت تحصیلی را اخذ و پس از بارگذاري در سامانه آموزشیار هنگام
  تشکیل پرونده فیزیکی ارائه نماید.
 • پذیرفته شدگان کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و دکتراي حرفه اي باید اصل و تصویر دیپلم دوره دوم متوسطه (نظام 6-3 -3) یا
  مدرك پیش دانشگاهی یا مدرك دیپلم نظام قدیم یا مدرك کاردانی پیوسته یا گواهی موقت مدارك مذکور را ارائه نمایند.
 • پذیرفته شدگان دوره هاي کاردانی پیوسته لازم است اصل و تصویر دیپلم فنی و حرفه اي یا کار و دانش نظام جدید 6-3-3 یا دیپلم هنرستان
  فنی و حرفه اي و کاردانش نظام قدیم (4 ساله یا 3 ساله) یا گواهی موقت مدارك مذکور را ارئه دهند.
 • برای پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ناپیوسته ارائه اصل و تصویر مدرك دانشنامه یا گواهی موقت پایان دوره کاردانی یا کارشناسی الزامی است.
 • پذیرفته شدگان دکتراي تخصصی لازم است اصل و تصویر مدارك دانشنامه یا گواهی موقت اتمام کارشناسی ارشد، کارشناسی و ریز نمرات آن را آماده کرده و در زمان ثبت نام بارگزاری نمایند.
 • پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ارشد اصل و تصویر مدرك دانشنامه یا گواهی موقت پایان دوره کارشناسی و ریزنمرات آن را باید ارائه دهند.

جهت دانلود دفترچه راهنمای بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی و کارشناسی بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

 

امکانات سامانه آموزشیار

این سمانه که با هدف یکپارچه سازی خدمات ارئه شده توسط دانشگاه آزاد طراحی شده است از امکانات بسیاری برخوردار است. از جمله امکانات این سایت می توان به ثبت نام در دانشگاه به صورت غیر حضوری مشاهده لیست دروس ارائه شده،انتخاب واحد،پرداخت شهریه به صورت الکترونیکی و غیرحضوری،مشاهده کارنامه و دیگر موارد اشاره کرد.در جدول زیر امکانات این سایت به طور خلاصه قرارداده شده است همچنین می توانید برای کسب اطلاعات درباره هریک از امکانات ذکر شده به سایت ایران تحصیل مراجعه نمایید.

امکانات سامانه آموزشیار

ثبت نام دانشجویان جدیدالورود
مشاهده لیست دروس ارائه شده
پرداخت شهریه
انتخای واحد
جذف و اضافه
حذف اضطراری
دریافت تسهیلات
مشاهده نمرات دانشگاه آزاد
اعتراض به نمرات
دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات دانشگاه آزاد
مشاهده زمان برگزاری امتحانات
ارزشیابی اساتید
درخواست مجوز
امور فارغ التحصیلان

پرداخت شهریه در سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

در این بخش از محتوا تصمیم داریم پرداخت شهریه در سایت آموزشیار را به شما آموزش دهیم. توجه داشته باشید برای پرداخت شهریه در گام اول باید تمام مراحل ثبت نام و ورود به سامانه آموزشیار که در مرحله قبل با استفاده از متن و تصویر به شما آموزش داده شد را انجام دهید. در ادامه باید طبق مراحلی که در این بخش به شما توضیح می دهیم پیش بروید. این نکته را در نظر داشته باشید این مرحله از کار هم با استفاده از متن و تصویر به شما آموزش داده می شود در نتیجه پیشنهاد می کنیم به تمام موارد مطابق با آموزش عمل کنید تا در هنگام پرداخت شهریه در سایت آموزشیار دانشگاه آزاد به مشکل نخورید.

بعد از ورود به سامانه با صفحه زیر مواجه می شود که باید از منوی سمت راست گزینه ثبت نام دروس دانشجو را انتخاب نمایید. در ادامه به سراغ گرینه مدیریت مالی نیمسال های تحصیلی دانشجو بروید و بر روی آن کلیک کنید. توجه داشته باشید این مراحل در تصویر زیر مشخص می باشد.

پرداخت شهریه در سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

 

بعد از کلیک بر روی گزینه مدیریت مالی نیمسال های تحصیلی دانشجو صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما باز می شود. این نکته را در نظر داشته باشید در این قسمت از کار میزان شهریه برای شما به نمایش در می آید، در ادامه شما باید بر روی گزینه پرداخت الکترونیکی شهریه کلیک کنید.

چگونه شهریه در سایت آموزشیار دانشگاه آزاد پرداخت کنیم

در ادامه شما با سه درگاه پرداخت مواجه می شوید که باید یکی از درگاه های پرداخت را انتخاب کنید و بر روی گزینه پرداخت کلیک نمایید.

نحوه شهریه در سایت آموزشیار

بعد از انتخاب درگاه وارد صفحه پرداخت خواهید شد و باید اطلاعات کارت خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات کارت، کد امنیتی و رمز پویا باید بر روی گزینه پرداخت کلیک کنید. در نهایت پیشنهاد می کنیم بعد از پرداخت از فیش پرداختی خود اسکرین شات بگیرید تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانید از کد پیگیری موجود در فیش پرداختی استفاده نمایید.

پرداخت شهریه در سامانه آموزشیار

آخرین اخبار دانشگاه آزاد

 • استقبال کم نظیر دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی همدان از کلاس های حضوری

پس از دو سال تعطیلی، آموزش حضوری که به دلیل ظهور بیماری منحوس کرونا به وقوع پیوست، به فضل الهی و تدبیر مسئولان شروع سال و سده جدید با آموزش حضوری آغاز گردید.با شروع کلاس‌های حضوری، بیش از ۷۰ درصد دانشجویان در کلاس‌های درس حاضر شدند که نشان از شور و اشتیاق ایشان به آموزش حضوری می باشد.رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان بر نقش اساتید در تربیت علمی، اخلاقی و فرهنگی دانشجویان تأکید کرد و گفت: نسل جوان دانشجوی امروز تشنه آموزش علم، اندیشه، اخلاق، معرفت و سلوک صحیح زندگی است و نقش اساتید در ارتقاء این موارد، فوق‌العاده جدی است.عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان تصریح کرد: دانشجویان عزیز امانت‌هایی الهی هستند که با هدایت صحیح و پرورش مناسب ذهن و ضمیر ایشان، به آینده‌سازان نظام مقدس جمهوری اسلامی تبدیل می‌شوند.

 

 • وضعیت مسکن کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد مشخص می‌شود
  سیدرضا صالحی، معاون هماهنگ‌کننده استان تهران با اشاره به تشکیل کارگروهی در زمینه مسکن گفت: با مساعدت‌های دکترمحمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی وضعیت مسکن کارکنان و اعضای هیئت علمی مشخص خواهد شد.نماینده آقامیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و مسئول کمسیون معاملات استان تهران در ادامه گفت: باتوجه به بازگشایی و حضور دانشجویان واحدهای دانشگاهی استان تهران در سال جدید ، این کمیسیون آمادگی لازم برای تسریع رفع مشکلات و موارد مربوط به جلسات کمیسیون واحدها را دارد.

 

برای کسب اطلاعات نسبت به ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

بسیاری از افراد بر این باور هستند که ثبت نام در آموزشیار کار سختی است و باید برای آن به کافی نت مراجعه کنند. اما بهتر است بدانید ثبت نام در سامانه آموزشیار کار بسیار آسانی می‌باشد و شما می توانید به راحتی با استفاده از لپ تاپ، کامپیوتر و تلفن همراه هوشمند برای ثبت نام در این سامانه اقدام کنید. توجه داشته باشید در گام اول باید وارد وب سایت edu.iau.ac.ir شوید و مراحل نحوه ثبت نام در آموزشیار را یک به یک مطابق با محتوا پیش بروید. این نکته را در نظر داشته باشید برای ثبت نام در سامانه آموزشیار مدارکی همچون اسکن صفحات شناسنامه (صفحه 1و2 باهم، صفحه 3و 4 با هم، صفحه 5و6 با هم)،  تصویر روی کارت ملی، تصویر پشت کارت ملی، تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت، تصویر اصل مدرک پایه و غیره نیاز خواهید داشت. در ادامه بهتر است ذکر کنیم سامانه آموزشیار خدمات متعددی به دانشجو ارائه می‌کند.

اگر بخواهیم به چند نمونه از خدماتی که توسط این سامانه به دانشجویان ارائه می شود اشاره کنیم بهتر است خدماتی همچون ثبت نام دانشجویان جدیدالورود، مشاهده لیست دروس ارائه شده، پرداخت شهریه، انتخاب واحد، حذف و اضافه‌، حذف اضطراری، دریافت تسهیلات، مشاهده نمرات دانشگاه آزاد و غیره را معرفی نماییم. استفاده از این خدمات بسیار آسان می باشد برای مثال برای استفاده از خدماتی همچون پرداخت شهریه شما به راحتی میتوانید بعد از ورود به آموزشیار از منوی سمت راست بر روی گزینه مدیریت مالی نیمسال اول بر روی گزینه پرداخت آنلاین کلیک کنید بعد از این که متوجه شدید چه مبلغی را باید پرداخت کنید بر روی گزینه پرداخت الکترونیکی شهریه کلیک نمایید. در ادامه یکی از درگاه ها را انتخاب کرده و عملیات پرداخت را انجام دهید. توجه داشته باشید دانشگاه آزاد، این سامانه را به گونه‌ای طراحی کرده است که هر دانشجو بتواند به راحتی از خدمات ارائه شده توسط این سامانه به ساده ترین شکل ممکن بهره مند شود.

 

برای دانلود فایل PDF مقاله نحوه ثبت نام در آموزشیار بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کاربرد سامانه آموزشیار چیست؟

یک دانشجو به سادگی می تواند کارهایی همچون ثبت نام دانشجویان جدیدالورود، مشاهده لیست دروس ارائه شده، پرداخت شهریه، انتخاب واحد، حذف و اضافه، حذف اضطراری، دریافت تسهیلات و ... را در این سایت انجام دهد.

اطلاعات مورد نیاز برای برای ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد چیست؟

برای این که بتوانید وارد سامانه آموزشیار شوید باید نام کاربری و رمز عبور داشته باشید که بعد از ثبت نام این اطلاعات از طریق سامانه در اختیار شما قرار داده می شود.

چگون باید در سامانه آموزشیار ثبت نام کنیم؟

نحوه ثبت نام در سامانه آموزشیار در مقاله به طور کامل با استفاده از متن و تصویر آموزش داده شده است و میتوانید از آن استفاده کنید.

نظرات

10 دیدگاه دربارهٔ «نحوه ثبت نام در آموزشیار»

 1. Avatar photo جاسم گفت:

  سلام
  در سامانه ثبت‌نام کردم مدارک بارگذاری کردم اما به اشتباه فرم پیوست ۲و۳ بارگذاری نشد
  وتاییده آخر زدم.شماره دانشجوی بهم داد اما برام زده نقص مدارک
  الان برای بارگذاری مجددورفع نقص مدارک چیکار باید کرد؟؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   دوباره وارد سایت بشید و ویرایش کنید

 2. Avatar photo سمانه گفت:

  سلام چطور میتونم ریز نمرات را بگیرم؟راهنمایی میکنید

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام. با شماره ی مجوعه داخلی 108 خانم طهماسبی در تماس باشید.

 3. Avatar photo مجید گفت:

  با سلام
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی سال ۱۳۸۰ از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد هستم .آیا می توانم از طریق این سامانه ریز نمرات خود را جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور و به طور غیر حضوری دریافت کنم.
  ممنون میشوم راهنمایی فرمایید .چون بنده به علت عدم حضور در ایران امکان مراجعه حضوری را ندارم.

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله امکان پذیر خواهد بود .

 4. Avatar photo ر.ن گفت:

  سلام
  ببخشید چطوری باید درخواست مجوز تحصیل همزمان در دو رشته رو بزنیم ، از طریق پرتال دانشجویی رشته اول باید محوز بگیریم یا رشته دوم ؟
  و توی فیلد رشته ، باید رشته ی اول رو پیدا کنیم یا رشته دوم رو؟

  1. Avatar photo مشاور فتح اللهی گفت:

   سلام تحصیل همزمان دارای شرایط خاصی میباشد و حتما باید موافقت دانشگاه اول را داشته باشید و باید هر دو رشته را همزمان به اتمام برسانید

 5. Avatar photo .... گفت:

  ببخشید اونی که کارت ملیش هنوز نیومده آپلود کارت ملی الزامی؟

  1. Avatar photo مشاور فتح اللهی گفت:

   سلام میتوانید رسید کارت ملی هوشمند را در سامانه اموزشیار بارگذاری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور