تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور

نحوه ثبت نام در آموزشیار + راهنما تصویری جامع

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

با شروع سال تحصیلی جدید و ورود دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد سوالات بسیاری در زمینه نحوه ثبت نام در آموزشیار شنیده می شود. در این مقاله به توضیح این مهم پرداخته ایم با مطالعه ی این مقاله دانشجویان می توانند صفرتاصد ثبت نام خود در این سامانه را با سریع ترین روش ممکن انجام دهند بدون آن که نیازی به مراجعه به کافی نت و یا مراجعه حضوری به دانشگاه محل تحصیل خود داشته باشند.

در این مقاله به نحوه ثبت نام در آموزشیار به صورت تصویری و گام به گام، امکانات این سامانه و آخرین اخبار مرتبط با دانشگاه ازاد پرداخته شده است.در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره بار کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آموزش تصویری نحوه ثبت نام در آموزشیار

ابتدا در موتور جستجوی سیستم خود سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد را سرچ نمایید. این وبسایت به آدرس edu.iau.ac.ir در دسترس قرار دارد. سپس همانند تصویر بر روی کادر کرم رنگ انتهای صفحه با عنوان پذیرش غیرحضوری پذیرفته شدگان 401 کلیک نمایید.

 

مراحل ثبت نام در سامانه آموزشیار

مراحل ثبت نام در سامانه آموزشیار

در مرحله بعد کد ملی خود را در قسمت ورود پذیرفته شدگان وارد نمایید و کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر را در محل مناسب خود ثبت نمایید. و در انتها گزینه ی آبی رنگ ورود را انتخاب نمایید.

 

مراحل ثبت نام در سامانه آموزشیار

مراحل ثبت نام در سامانه آموزشیار

در صفحه ی بعد شماره دانشجویی موقت، نام دانشجو و رشته قبولی قابل رویت است. شماره دانشجویی موقت صرفا برای ثبت نام اولیه تهیه شده است بنابراین مطمئن شوید که آن را برای مراحل بعدی ثبت نام یادداشت نمایید. سپس گزینه ورود به آموزشیار را انتخاب نمایید.

مراحل ثبت نام در سامانه آموزشیار

مراحل ثبت نام در سامانه آموزشیار

در قسمت بعد تمام موارد را مطالعه کرده و گزینه ی ( موارد فوق را مطالعه کرده و پذیرفته ام ) را تائید نمایید.

مراحل ثبت نام در سامانه آموزشیار

مراحل ثبت نام در سامانه آموزشیار

در کادر نمایش داده شده در صفحه بعد اطلاعات خواسته شده را به دقت وارد نمایید. نام کاربری همان شماره دانشجویی تعریف شده در مرحله قبل است. همچنین کلمه عبور هم مشابه نام کاربری با شماره دانشجویی موقت شما تعریف شده است. کد تصویر را وارد کرده و گزینه ی ورود را انتخاب نمایید.

ثبت نام در آموزشیار

ثبت نام در آموزشیار

در سمت راست صفحه ی باز شده برای دانشجویان جدیدالورود منویی با تنها گزینه پذیرش وجود دارد. روی پذیرش کلیک کرده و پذیرش بر خط توسط داوطلب را انتخاب نمایید که از این طریق وارد صفحه ثبت نام اولیه خود می شوید.

ثبت نام در آموزشیار

ثبت نام در آموزشیار

در صفحه بعد اطلاعات خود از قبیل شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی،محل تولد، کد ملی،رشته و موارد دیگر را با اطلاعات خود تطبیق داده و از صحت آن ها مطمئن شوید.در نهایت برروی فرم اطلاعات اولیه پذیرش کلیک کرده و تا وارد مرحله بعد ثبت نام شوید.

ثبت نام در آموزشیار

ثبت نام در آموزشیار

در این قسمت تمام مواردی که با ستاره قرمز مشخص شده اند باید دقیق و درست تکمیل شوند.بنابراین در زمان وارد کردن اطلاعات و سوابق تحصیلی خود دقت نمایید. در آخر با انتخاب گزینه تائید وارد صفحه بعد خواهید شد.

ثبت نام در آموزشیار

ثبت نام در آموزشیار

ثبت نام در آموزشیار

ثبت نام در آموزشیار

در مرحله بعد مطابق تصویر زیر 7 فرم قرار دادخ شده است.  در اینجا مدارک اسکن شده خود را وارد نمایید.در صفحه بعد فرم های تعهد ثبت نام بارگزاری شده اند که باید پس از مطالعه، هر یک را تائید کنید.

مدارک شامل تصویر صفحه اول و دوم شناسنامه، گواهی تحصیل و فارغ التحصیلی از دبیرستان، اطلاعات دیپلم و غیره می باشد. دقت داشته باشید حجم عکس ها ترجیحا پایین باشد تا در زمان بارگزاری با مشکل مواجه نشوید.

ثبت نام در آموزشیار

فرم های دیگر شامل علاقه مندی های شما، فعالیت هایی که در گذشته داشته می باشد. در صفحه آخر فرمی است که در سایت قابل دانلود بوده است و دانشجویان در گذشته پس از پرینت آن و امضاء کردن ابن فرم آن را به آموزش دانشگاه تحویل می دادند. این فرم ها در حال حاصر پس از امضائ شدن توسط دانشجو باید اسکن شده و در قسمت های مشخص شده بارگزاری مدارک قرار داده شوند.پس از انتخاب ثبت نهایی تمام فرم ها تکمیل شده و تائیذ نهای را انتخاب کنید.

 

ثبت نام در آموزشیار

در این صفحه چاپ رسید ثبت نام را انتخاب نماببد. در انتها اطلاعات مربوط به احراز هویت دانشجویان و زمان وزود به دانشگاه برای هر یک از دانشجویان قابل رویت خواهد بود. پس از آن هم دانشگاه ها اطلاعات مورد نیاز را دیگر را در اختیار دانشجویان قرار می دهند و نیازی به مراجعه به کافی نت برای انجام مراحل فوق نمی باشد. دز صورت وجود هرگونه سوال در این زمینه می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

ثبت نام در آموزشیار

 

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه آموزشیارکلیک کنید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام در سامانه آموزشیار

پذیرفته شدگان بایذ مدارک زیر را در سامانه آموزشیار باگزاری نمایند بنابراین بهتر است از قبل برای تهیه و آماده سازی ان ها اقدام نمایند.جهت بارگذاري مدارك در سامانه آموزشیار ابتدا تصویر مدارك زیر را همراه داشته باشید، سپس جهت ثبت نام به سامانه مراجعه نمایید.

 • همه صفحات شناسنامه (صفحه 1و2 باهم، صفحه 3و 4 با هم، صفحه 5و6 با هم)
 • تصویر روي کارت ملی
 • تصویر پشت کارت ملی
 • تصویر مدرك نظام وظیفه (کارت پایان خدمت، معافیت و …) مخصوص برادران
 • مدرك استفاده از سهمیه (ایثارگران، جانبازان و … )
 • فرمهاي چند گانه که می بایست از سامانه آموزشیار (ir.ac.iau.edu (در قسمت مقطع مربوطه دانلود،
 • تکمیل، امضا و تصویر آنها جهت بارگذاري تهیه شود.
 • اصل رسید پستی یا تصویر برگه رسید درخواست اینترنتی تاییدیه تحصیلی دیپلم )ویژه پذیرفته شدگان مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکتري حرفه اي)
 • تصویر اصل مدرك پایه

 

نکات مهم نحوه ثبت نام در سامانه آموزشیار

 •  دانشجویانی که فاقد کارت پایان خدمت یا معافیت هستند، باید جهت اخذ و ارائه برگه معافیت تحصیلی به نام دانشگاه آزاد اسلامی 
   اقدام نمایند
 • جهت تهیه برگه معافیت، لازم است دانشجو به همراه مدارك تحصیلی پایه و ریزنمرات و برگه پذیرش که از سایت org.azmoon
  پرینت گرفته است به نزدیک ترین پلیس 10 +مراجعه و معافیت تحصیلی را اخذ و پس از بارگذاري در سامانه آموزشیار هنگام
  تشکیل پرونده فیزیکی ارائه نماید.
 • پذیرفته شدگان کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و دکتراي حرفه اي باید اصل و تصویر دیپلم دوره دوم متوسطه (نظام 6-3 -3) یا
  مدرك پیش دانشگاهی یا مدرك دیپلم نظام قدیم یا مدرك کاردانی پیوسته یا گواهی موقت مدارك مذکور را ارائه نمایند.
 • پذیرفته شدگان دوره هاي کاردانی پیوسته لازم است اصل و تصویر دیپلم فنی و حرفه اي یا کار و دانش نظام جدید 6-3-3 یا دیپلم هنرستان
  فنی و حرفه اي و کاردانش نظام قدیم (4 ساله یا 3 ساله) یا گواهی موقت مدارك مذکور را ارئه دهند.
 • برای پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ناپیوسته ارائه اصل و تصویر مدرك دانشنامه یا گواهی موقت پایان دوره کاردانی یا کارشناسی الزامی است.
 • پذیرفته شدگان دکتراي تخصصی لازم است اصل و تصویر مدارك دانشنامه یا گواهی موقت اتمام کارشناسی ارشد، کارشناسی و ریز نمرات آن را آماده کرده و در زمان ثبت نام بارگزاری نمایند.
 • پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ارشد اصل و تصویر مدرك دانشنامه یا گواهی موقت پایان دوره کارشناسی و ریزنمرات آن را باید ارائه دهند.

امکانات سامانه آموزشیار

این سمانه که با هدف یکپارچه سازی خدمات ارئه شده توسط دانشگاه آزاد طراحی شده است از امکانات بسیاری برخوردار است. از جمله امکانات این سایت می توان به ثبت نام در دانشگاه به صورت غیر حضوری مشاهده لیست دروس ارائه شده،انتخاب واحد،پرداخت شهریه به صورت الکترونیکی و غیرحضوری،مشاهده کارنامه و دیگر موارد اشاره کرد.در جدول زیر امکانات این سایت به طور خلاصه قرارداده شده است همچنین می توانید برای کسب اطلاعات درباره هریک از امکانات ذکر شده به سایت ایران تحصیل مراجعه نمایید.

امکانات سامانه آموزشیار

ثبت نام دانشجویان جدیدالورود
مشاهده لیست دروس ارائه شده
پرداخت شهریه
انتخای واحد
جذف و اضافه
حذف اضطراری
دریافت تسهیلات
مشاهده نمرات دانشگاه آزاد
اعتراض به نمرات
دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات دانشگاه آزاد
مشاهده زمان برگزاری امتحانات
ارزشیابی اساتید
درخواست مجوز
امور فارغ التحصیلان

آخرین اخبار دانشگاه آزاد

 

 • استقبال کم نظیر دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی همدان از کلاس های حضوری

پس از دو سال تعطیلی، آموزش حضوری که به دلیل ظهور بیماری منحوس کرونا به وقوع پیوست، به فضل الهی و تدبیر مسئولان شروع سال و سده جدید با آموزش حضوری آغاز گردید.با شروع کلاس‌های حضوری، بیش از ۷۰ درصد دانشجویان در کلاس‌های درس حاضر شدند که نشان از شور و اشتیاق ایشان به آموزش حضوری می باشد.رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان بر نقش اساتید در تربیت علمی، اخلاقی و فرهنگی دانشجویان تأکید کرد و گفت: نسل جوان دانشجوی امروز تشنه آموزش علم، اندیشه، اخلاق، معرفت و سلوک صحیح زندگی است و نقش اساتید در ارتقاء این موارد، فوق‌العاده جدی است.عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان تصریح کرد: دانشجویان عزیز امانت‌هایی الهی هستند که با هدایت صحیح و پرورش مناسب ذهن و ضمیر ایشان، به آینده‌سازان نظام مقدس جمهوری اسلامی تبدیل می‌شوند.

 

 • وضعیت مسکن کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد مشخص می‌شود
  سیدرضا صالحی، معاون هماهنگ‌کننده استان تهران با اشاره به تشکیل کارگروهی در زمینه مسکن گفت: با مساعدت‌های دکترمحمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی وضعیت مسکن کارکنان و اعضای هیئت علمی مشخص خواهد شد.نماینده آقامیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و مسئول کمسیون معاملات استان تهران در ادامه گفت: باتوجه به بازگشایی و حضور دانشجویان واحدهای دانشگاهی استان تهران در سال جدید ، این کمیسیون آمادگی لازم برای تسریع رفع مشکلات و موارد مربوط به جلسات کمیسیون واحدها را دارد.

 

برای دانلود این مقاله به صورت PDF کلیک کنید.

 

خلاصه مطالب

سامانه آموزشیار یکی از پلتفرم هایی است که دانشگاه ازاد پس از شیوع ویروس کرونا و غیرحضوری شدن تحصیل در دانشگاه ها  نسبت به طراحی آن در کنار سایت دانشجویار اقدام نمود. استفاده از سایت جدید دانشگاه آزاد سبب صرفه جویی در زمان و سرعت بخشی در پیشبرد برنامه های دانشجویی و پژوهشی دانشگاه آزاد و همچنین یکپارچه سازی امور اداری این دانشگاه شده است از این رو و با توجه به اهمین آشنایی با نحوه ثبت نام در سامانه آموزشیار مقاله فوق تهیه شده است. در این مقاله تمام مراحل ثبت نام اعم از چگونگی بارگزاری مدارک در سامانه، وارد کردن صحیح اطلاعات و موارد مشابه دیگر توضیح داده شده است و در پایان امکانات سامانه آموزشیار به طور خلاصه قرار داده شده است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

آیا برای ثبت نام در سامانه آموزشیار باید به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه شود؟

خیر ثبت نام در این سامانه نیاز به مراجعه حضوری به دانشگاه یا کافی نت ندارد و کلی مراحل ان همانند توضیحات ارائه شده در این مقاله،توسط شخص دانشجو قابل انجام است.

مدارک لازم برای ثبت نام کارشناسی ارشد در سامانه آموزشیا چیست؟

اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد
به انضمام ریز نمرات دوره کارشناسی با قید معدل
اصل شناسنامه و دو برگ فتوکپی خوانا از تمام صفحات،
اصل و دو برگ فتوکپی کارت ملی(پشت و رو)
شش قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ (از یک نگاتیو) که اخیراً تهیه شده باشد،
مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران را مشخص کند
 تکمیل کلیه فرم های ثبت نام و فرم های مربوط به تعهدات

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور