تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شرایط افتادن سربازی در شهر خود

شرایط افتادن سربازی در شهر خود | نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزش

شرایط افتادن سربازی در شهر خود
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

از آن جایی که دغدغه شمار زیادی از سربازان محل خدمت سربازی است اطلاع از نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی اهمیت زیادی دارد و داوطلبان مایل به دانستن شرایط افتادن سربازی در شهر خود هستند.

به هر حال موضوع مشخص شدن محل آموزش سربازی با توجه به این که فرد باید حدود دو سال از عمر خود را در پادگان بگذراند می تواند بسیار مهم باشد.

با توجه به این که هر یک از سربازان مایل به خدمت در شهر و محل زندگی خود هستند ممکن است این سؤال برایشان مطرح شود که چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم ؟ اصلاً شرایط افتادن سربازی در شهر خود چیست؟

در این نوشته با ارائه اطلاعات لازم در رابطه با نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی و پاسخ به سوالات، در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

 

شرایط افتادن سربازی در شهر خود

 

جهت اطلاع از نحوه تقسیم مشمولان خدمت نظام وظیفه در شهرهای مختلف از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

چرا اطلاع از نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی برای مشمولان خدمت نظام وظیفه مهم است؟

سربازی از آن دست دوره هایی است که همواره با سختی و مشقت برای فرد متقاضی همراه است.

 دوره ای که از دو ماه طاقت فرسای آموزشی و کلی کلاغ پر رفتن و غیره شروع می شود و به دو سال دوری از خانواده و دریافت آموزش های سخت منتهی می گردد.

به خاطر همین سختی ها و مشکلات است که بسیاری از مشمولان خدمت نظام وظیفه به دنبال راهی برای افتادن سربازی در محل زندگی خود و اطلاع از شرایط افتادن سربازی در شهر خود هستند.

این افراد مدام به این در و آن در می زنند که جوابی درست و دقیق برای این سؤال که چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم؟ پیدا کنند.

حتی برخی وقتی متوجه این می شوند که شرایط افتادن سربازی در شهر خود را ندارند به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با این موضوع هستند که چگونه می توانند برای سربازی به نزدیک ترین شهر محل زندگی خود بیفتند.

این گونه است که اطلاع از نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی برای آن ها مهم می شود و افراد به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی هستند.

 

نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی چگونه است؟

هنوز هم عده ای بر این باور هستند که کار تقسیم سربازان مشمول خدمت سربازی را سازمان نظام وظیفه انجام می دهد و این وظیفه خطیر بر عهده این ارگان مهم است.

اما باید عرض کنیم که این تصور کاملاً‌ اشتباه است و اصلاً این گونه نیست. در واقع، تنها مسئولیت سازمان نظام وظیفه در رابطه با سربازان خدمت نظام وظیفه پیگیری وضعیت آن هاست و لاغیر.

 

شرایط افتادن سربازی در شهر خود

 

به عبارت دیگر، پای سازمان نظام وظیفه تا زمانی وسط است که فرد مشمول به خدمت سربازی اعزام شود و معافیت از خدمت بگیرد.

نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی بر حسب نیاز و سهمیه اعلام شده از طرف ستاد کل و به شکل تصادفی انجام می گیرد.

بعد از اعزام فرد مشمول خدمت نظام وظیفه به خدمت سربازی، وی به دست نیروی های مسلح سپرده می شود.

 

آیا از جزئیات نحوه مشخص شدن محل آموزش سربازی مطلع هستید؟

مشخص شدن محل آموزش سربازی بر عهده ارگانی است که فرد را برای خدمت سربازی جذب می کند. می دانید معیار انواع ارگان های نظامی برای جذب سربازان چیست؟

مهم ترین معیار برای مشخص شدن محل آموزش سربازی، نیاز هر استان برای جذب سربازان است.

البته از توجه به این موضوع هم غافل نشوید که سازمان نیروهای مسلح تمام تلاش خود را می کند که سربازان در نزدیک ترین پادگان به محل زندگی خود به خدمت مشغول شوند.

اما اگر گاهی هم فرد به شهر دوری برای خدمت سربازی فرستاده می شود علت آن چیزی به جز نیاز به جذب سربازان و کمبود آن ها نیست.

 

در مورد تقسیم سربازان در نیروی زمینی ارتش چه می دانید؟

در نیروی زمینی ارتش نیز تمامی سربازان بعد از سپری کردن دوران دو ماهه آموزشی، بر طبق نیاز، نیروی زمینی ارتش اقدام به بکارگیری سربازان می کند.

اگر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه تحصیلات تکمیلی دانشگاهی داشته باشد، جهت استخدام به یگان های نیازمند نیروهای متخصص اعزام می شود.

در صورتی که فرد تحصیلاتی از دیپلم تا کارشناسی داشته باشد می تواند به عنوان نیرو به یگان های مختلف خدمت سربازی اعزام شود.

 

در مورد تقسیم سربازان در نیروی انتظامی چه می دانید؟

ممکن است هر فرد مشمول بعد از خرید دفترچه اعزام به خدمت، جهت گذراندن دوران سربازی در نیروی انتظامی به عنوان سرباز به کار گرفته شود.

در رابطه با نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزش در این ارگان نظامی، معیار و ملاک همان نیاز نیروی انتظامی به جذب سربازان است.

ولی همچون سایر ارگان های نظامی همواره سعی در جذب سربازان در نزدیک ترین مکان به محل سکونت وی می شود.

 

تقسیم سربازان در شهرها و پادگان های مختلف براساس نیاز پادگان ها و به صورت تصادفی انجام می گیرد.

 

چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم؟

دغدغه سربازی و افتادن در شهر خود یکی از بزرگترین و مهم ترین دغدغه های هر فرد ذکوری است که به تازگی به سن هجده سالگی رسیده است.

افراد در این سن مدام به دنبال اطلاع از این موضوع هستند که چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم ؟

طی هر دوره اعزام سربازان به خدمت نظام وظیفه، محل خدمت بعد از گذراندن دوره آموزشی مشخص می گردد.

در این زمان، در صورتی که فرد شرایط افتادن سربازی در شهر خود را داشته باشد به مراتب برای سازمان نظام وظیفه هم بهتر است.

زیرا این گونه هزینه های سرباز از جمله هزینه محل اسکان، لوازم مورد نیاز برای زندگی و همین طور هزینه غذا و خورد و خوراک وی کمتر می شود.

 

شرایط افتادن سربازی در شهر خود، شامل چه مواردی می شود؟

علی رغم این که تمام تلاش نیروهای مسلح بر این است که هر فرد سرباز در شهر خود به خدمت مشغول شود اما گاهی این اتفاق نمی افتد و نمی توان بر کسی هم خرده گرفت.

اما با این همه افرادی که دارای شرایط خاصی هستند امکان افتادن سربازی در شهر خودشان را دارند و شانس بیشتری در این مورد دارند.

شرایط سربازی در شهر خود

 • دو برادر از یک خانواده به طور همزمان سرباز باشند. در این صورت احتمال این که یکی از آن ها در همان شهر محل سکونتشان خدمت کند وجود دارد.
 • فرد ازدواج کرده باشد. در صورت متأهل بودن افراد، احتمال این که برای گذراندن دوران خدمت در همان شهر خودشان بمانند وجود دارد.
 • پدر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه در یکی از ارگان های نظامی مشغول به کار باشد.
 • شخص مشمول خدمت نظام وظیفه تنها فرزند خانواده باشد.
 • در صورتی که خانواده فرد مشمول تحت پوشش کمیته امداد و یا سازمان بهزیستی باشند فرزند آن ها می تواند از رفتن به شهری دور برای خدمت معاف شود.

دقت بفرمایید که حتی در صورت داشتن تمامی شرایط ذکر شده در بالا باز هم نمی توانید از افتادن سربازی در شهر خود اطمینان داشته باشید.

زیرا مشخص شدن محل آموزش سربازی، در نهایت بسته به تصمیم سازمان کل نیروهای مسلح دارد که تصمیم نهایی را برای هر کدام از مشمولین خدمت نظام وظیفه می گیرد.

 

نحوه تقسیم سربازهای متأهل به چه صورت انجام می گیرد؟

 

نحوه افتادن سربازی در شهر خود

 

 با توجه به قوانین وضع شده در سازمان نظام وظیفه کشور افراد متأهل معمولاً آرامش خاطر بیشتری در زمان خدمت سربازی دارند.

افراد متأهل امکان گذراندن دوران خدمت را در شهر خود دارند و می توانند بعد از مشخص شدن محل آموزش در سربازی، در شهر خودشان بمانند.

علت این مسئله این است که فرد متأهل باید عهده دار تأمین مخارج زندگی خانواده خود باشد و بتواند نیازهای آن ها را به بهترین شکل ممکن برآورده کند.

 

چرا گاهی امکان گذراندن دوران سربازی در شهر خود وجود ندارد؟

بیشتر پادگان های نظامی در مناطق مرزی و اطراف ایران استقرار یافته اند اما تعداد آنها اندک است.

از آن جایی که درخواست جذب نیروی سرباز در پادگان های اطراف ایران بالاست و از طرف دیگر پادگان هایی که ظرفیت مناسبی داشته باشند معمولاً در یک شهر مستقر نیستند از این رو احتمال افتادن فرد سرباز در شهر خود پایین است و نمی توان امید زیادی به این موضوع داشت.

 

هر آن چه را که باید در مورد خدمت سربازی بدانید را از ما بخواهید

اقدام برای خرید دفترچه و رفتن به خدمت سربازی قبل از کسب اطلاعاتی در این مورد کاری عاقلانه و پسندیده نیست و از طرفی ممکن است مشکلاتی را هم برای فرد به وجود بیاورد.

به طور مثال، ممکن است شما جزء افرادی باشید که امکان دریافت کسری خدمت و یا معافیت را دارید اما به دلیل عدم اطلاع از این موضوع و این که مشورتی با فردی خبره نکرده اید ممکن است دو سال از عمر خود را به همین راحتی تلف کنید.

اما این مشکل به آسانی قابل حل است. حتماً‌ می پرسید چگونه؟ در جواب این پرسش باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز عرض کنیم که فقط کافیست از کمک مشاوری خبره و کارکشته در این زمینه استفاده کنید.

مشاوران ایران تحصیل همان مشاورانی هستند که با جان و دل تمامی آن چه را که در رابطه با کسری خدمت، معافیت از خدمت سربازی و غیره باید بدانید را در اختیار شما دوستان و همراهان عزیز می گذراند و در این زمینه از هیچ کمکی فروگذار نمی کنند.

به کمک مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل بهترین اتفاق ها در زندگی شما رخ می دهند.

 

 

برای آشنایی با معیارهای تقسیم بندی مشمولین خدمت نظام وظیفه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

ساده ترین راه معافیت سربازی 

شرایط معافیت پزشکی دندان

معافیت تک پسری

سربازی متاهلین 

شرایط خاص تقسیم سربازی 

دوره کد سربازی چیست؟

شرایط افتادن سربازی در شهر خود

 

4.9/5 - (7 امتیاز)

نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی چگونه است؟ 

این تقسیم بندی و مشخص شدن محل آموزش سربازی به شکل تصادفی و براساس نیاز پادگان ها انجام می گیرد.

شرایط افتادن سربازی در شهر خود چیست؟ 

جهت اطلاع دقیق از شرایط افتادن سربازی در شهر خود می توانید با مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم؟ 

یکی از شروط لازم برای افتادن سربازی در شهر خود این است که فرد متأهل بوده و ازدواج کرده باشد.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. جواد
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

  با سلام.
  بنده شهریور امسال از ارشدم فارغ شدم. اتمام ارشد من شش ماه طول کشید. میخواستم بدونم من امسال بدون نگرانی از نظام وظیفه میتونم کنکور دکتری شرکت کنم دیگه؟ یعنی یک سال معافیت رو دارم؟
  و اگر امسال قبول نشدم، سال بعد اصلا نمیتونم شرکت کنم؟ اگر اقدام به سربازی کنم و وسط خدمت شرکت کنم چی؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸

   سلام دوقتتون بخیر اگر در سنوات مجاز پاس کرده باشید از تاریخ فارع تحصیلی تا سال اینده به مدت یکسال زمان دارید یا برای دکترا یا برای سربازی اقدام کنید
   اگر حین خدمت بخوایید شرکت کنید در صورت قبولی دکترا می توانید ایست خدمتی بگیرید

 2. عرفان محمدزاده
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

  سلام خسته نباشید من یک بار از دانشگاه علمی کاربردی انصراف دادم و الان دانشجوی دانشگاه دولتیم و الان به من اطلاع دادن که از بهمن ماه میتونم به دانشگاه فرهنگیان برم من الان برای رفتن به فرهنگیان میتونم از این دانشگاه انصراف بدم یا کار دیگه ای باید انجام بدم ممنون میشم پاسخ بدین

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۸

   سلام بایسری شرایط میتوانید

 3. رضا
  ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۷

  سلام من معافیت دائم اعصاب روان بخاطر دوقطبی تو هجده سالگی گرفتم الان ۲۴ سالمه و بیماریم برطرف شده و داوطلب وکالتم آیا برای وکالت تو کانون مشکل ساز میشه واسم و باید معافیتمو ابطال کنم؟یا با معاینه و صرف گواهینامه سلامت روان کفایت میکنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۰

   سلام برای مشاوره نظام وظیفه انلاین و پاسخ به کلیه سوالات سربازی با ما تماس بگیرید.

 4. علی
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷

  سلام وقت بخیر.بنده سی سالمه و۴تابرادربزرگترازخودم دارم که ازدواج کردن ودوتاشون رفتن خدمت ،دوتادیگه هم خریدن ،ویه برادرکوچیکترازخودم که ۲۸سالشه ،درحال حاضرتنهاکسی که درخونه پیش مادرمه منم خواستم بدونم میتونم معافیت کفالت مادرم روبگیرم یانه ؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام وقتتون بخیر در صورت حایز شرایط بودن به شما تعلق می گیرد

   • محمد
    ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۱

    سلام‌ببخشید بنده کارشناسی ارشد تهران قبول شدم و اشتباهی معافیت تحصیلی واسه دانشگاه دوره کارشناسیم گرفتم و رفتم نظام‌وظیفه و لغوش کردم
    امکانش هس مجدد درخواست معافیت تحصیلی واسه‌رفتن‌به دانشگاه جدید بدم.. با سپاس؟

    • moshaverarshad
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۷

     سلام محمد
     در صورتی که غیبت نداشته باشی میتونی نسبت اخذ معافیت برای کارشناسی ارشد اقدام کنید

 5. امیر
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۴

  سلام میشه زودتر جواب بدین چون از فردا دیگه گوشی دستم نیست من پدرم لگن پایه چپش ۸ سال پیش عمل شده و پیلاتز گذاشتن و الان متخصص ارتوپد بیمارستان اونو از کار افتاده اعلام کرد و گفت به پرستار نیاز داره و مادرم هم بدلیل ضربان قلب با تیروئید بالاش بیشتر اوقات که حرص میخوره یا عصبی میشه از هوش میره و کف میکنه من تنها پسر خانواده هستم و یه خواهر کوچکتر دارم من میتونم کفالت بگیرم و واسه معافی اقدام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام وقتتون بخیر اگر پدر از کار افتادگی کامل داشته به شما کفالت تعلق می گیرد

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام بلی ولی یسری شرایط وجوددارد

 6. امیر
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۹

  سلام من پدرم سال ۹۲ لگن پاشو عمل کرده پلاتیم گذاشته و الان بعد از ۸ سال یکی از دکترای متخصص ارتوپد پدرمو از کار افتادگیشو اعلام کرد و مادرم هم بیماری قلبی داره موقع حرص خوردن یا استرس کف میکنه و از حال میره من میتونم واسه کفالت اقدام کنم بعدش واسه معافی اقدام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام وقت به خیر
   سن پدر باید بالای ۷۵ سال تمام باشد. فقط در صورتی م یتواند کمتر از این سن باشد که دارای بیماری خاص باشد. این بیماری باید به تایید شورای پزشکی برسد. مشمول تنها فرزند
   پسر باشد و در صورتی که برادری دارد، این برادر به بیماری یا معلولیتی دچار باشد که نتواند از پدر مراقبت کند.

 7. حسین
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۹

  سلام من برگه اعزام رو از پلیس ۱۰+ دریافت کردم
  و یکی از واکسن ها (دوگانه) رو زدم اما شرایطی برام پیش اومده که فعلا نمیتونم اعزام بشم برگه ها و مدارک رو هم تحویل ندادم اگه نرم آیا من فراری حساب میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقت بخیر.برای مشاوره نظام وظیفه انلاین و پاسخ به کلیه سوالات سربازی با شماره 9099072952 تماس بگیرید.

 8. دیپلم
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۱

  سلام آیا امکان خرید کارت پایان خدمت وجود دارد من 22 سالمه

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰

   سلام باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰

   سلام وقتتون بخیر خرید سربازی تا سال 97 وجود داشت و الان این قانون برداشته شده است

 9. دیپلم
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

  سلام آیا امکان خرید کارت پایان خدمت وجود دارد

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام
   در حال حاضر طرح خرید فعالی موجود نیست

 10. میلاد
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۳

  سلام وقت بخیر من اعزام آبان هستم پلیس رفتم بپرسم کجا افتادم گفتن 26 مهر بیا. رفتم بانک سرباز کارتم بگیرم داخل سیستم زده بود ارگان درخواست کننده.پادگان هوایی شیراز. یعنی محل آموزشی شده ارتش شیراز ممنون میشم که جواب بدین؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقتتون بخیر با داشتن کد سخا هم در پروتالتان در نظام وظیفه می توانید چک کنید

 11. حسین
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام من حین خدمت به پزشک و کمیسیون مراجعه کردم برا گشادی خفیف دریچه قلب که گفتن معاف از رزم میتونی بشی ، کمیسون شرکت کردم بعدش گفتن جوابش تا یه فته ده روز میاد که اصلا نیومد جوابش و متعاقبش بعد چند ماه کسری خورد و معاف شدم ، میخواستم ببینم ممکنه تو اطلاعات کارتم معاف از رزم خورده باشه ؟ چون جوابش هیچوقت از بیمارستان نیومد یگان

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام وقت بخیر از بگان خدمتی باید پیگیری بفرمایید

 12. سید مهدی موسوی
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام خسته نباشید میگم پدرم معلولیت جسمی داره پسرش درحین خدمت هستش آیا میشه سرباز ورزات دفاع به سرباز ارتش داد؟؟ یعنی جابه جا شد؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام وقت بخیر متاسفانه امکان جابجایی وجود ندارد

   • Ziya
    ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

    سلام، استعلام اصالت کارت پایان خدمت خواستم، میتونم حضوری برم نظام وظیفه تهران بگیرم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

     سلام باکارشناسان مرکزتماس بگیریدممنون

 13. رسول
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۱

  سلام وقت بخیر،بنده مدرک لیسانس رو پارسال دریافت کردم و تا تاریخ ۲ شهریور سال ۱۴۰۰ معافیت داشتم، ولی دیر اقدام کردم و وقتی به پلیس ۱۰ شهر مراجعه کردم گفتن که نامه جدید اومده که اونایی که کنکور ارشد ثبتنام کردند و منتظر جواب نهایی هستند تا ۳۰ مهر ماه وقت دارن برای اعزام،میخواستم بدونم حقیقت داره و غیبت نمیخورم؟
  و سوال دوم‌اینکه اگه تا قبل ۳۰‌مهر دفترچه پست کنم و بعد جواب قبولی م بیاد میتونم اعزام رو لغو کنم؟
  سوال سوم اگه مثلا ۲۰ مهر دفترچه پست کنم چه ماهی اعزام ‌من‌میفته؟
  سپاسگزارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت بخیر از ززمان ارسال دفترچه حدودا دوماهی طول میکششه تا اعلام نتایج و اعزام و اینکه در صورت قبولی با دست داشتن مدارک مربوط به پذبرشتون میتونید پلیس +10 مراجعه کنید

 14. رامین اسدی نتاج
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۶

  سلام وقت بخیر . بنده یه بار در سال ۹۷ معافیت تحصیلی برای کارشناسی گرفتم و الان فارغ التحصیل شدم و در حال اعزام به خدمت هستم . ایا امکانش هست مجددا حین خدمت معافیت تحصیلی برای مثلا دانشگاه فرهنگیان در صورت قبولی صادر بشه ؟!تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام وقت به خیر معافیت تحصیلی در هر مقطع یکبار برای شما صادر می شود و اجازه تحصیل مجدد در یک مقطع را از نظر نظام وظیفه ندارید.

 15. سید مهدی موسوی
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

  سلام خسته نباشید میگم پدرم معلولیت داره پسرش درحین خدمت هستش آیا معافیت دائم بشه ممنون جواب بدید؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۱

   سلام اگر تنها پسر بالای 18 سال پدر هستسد بله میتونید معافیت کفالت بگیرید

 16. بابک
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

  وقت عالی بخیر
  بنده دوباره کنکور دادم و جزو رتبه های برتر کنکور سراسری شدم،امکانش هست با مراجعه به بنیاد نخبگان و تکمیل مدارک ، سربازی من تبدیل به حالت پروژه بشه؟؟ البته با در نظر گرفتن غیبت سربازی که الان دارم
  متشکرم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۷

   سلام اگر غیبت سربازی داشته باشید سخت میشه ولی در حالت عادی میشه پروزه گرفت

 17. Ali
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۷

  سلام.من دانشجوی ارشد بودم که حدود 3 سال پیش ترک تحصیل کردم و آخرین مدرک تحصیلیم لیسانس هست.آیا برای گرفتن معافیت پزشکی، غیبت و مدرک تحصیلم میتونه مشکل ساز بشه؟؟؟؟
  چون در توضیحات معافیت پزشکی نوشته بودید که هرچه مدرک بالاتر باشه گرفتن معافیت پزشکی سخت تر میشه.ممنون میشم راهنمایی کنید🌹

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۷

   سلام درسته برای گرفتن معافیت پزشکی مدرک تحصیلی مهمه ولی داشتن غیبت سربازی برای گرفتن معافیت پزشکی خیلی مهم نیست

 18. سید مهدی موسوی
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۵

  کارت پایان خدمت کجا صادر میشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۷

   سلام ازیگان خدمتیتون صادر میشود

 19. ابوالفضل
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۰

  با سلام من چشمم ضعیفه تنگی نفس دارم و کم خونی شدید آیا از خدمت معاف دائم میشم

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴

   سلام
   بستگی به نظر پزشک معتمد نظام وظیفه داره

 20. فواد
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۴

  با سلام من حالا پیام نور شرکت کردم و مرخصیی تحصیلی گرفتم معافیت دانشجویی دارم و میخام دیپلم مجدد بگیرم ولی اجازه نمیدهم میخام به دیوان عدالت اداری نامه بنویسم و خواستار 3ماه فرصت به بنده برا اخذ دیپلم بشن آیا بنظرتون بهم کمک کننن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۰

   سلام میتونی از سازمان وظیقه عمومی درخواست کنی و اجازه تحصصیل را بگیرید

 21. یوسف
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۳

  سلام من متولد ۲۱مهر ۱۳۸۱هستم ودیپلم را امسال گرفتم و یک معافیت گرفتم آیا باز هم میتوان معافیت بگیرم برای پشت کنکور

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹

   سلام وقت بخیر برای دریافت معافیت سربازی بعد از فارغ التحصیلی 1 سال فرصت برای ادامه تحصیل دارید و در صورت اتمام وارد غیبت میشوید اگر که ورود به دانشگاه نداشته باشید و معافیت مجدد صادر نمیشود

   • یوسف
    ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳

    من قبل از فارغ تحصیلی معافیت گرفتم آیا باز هم میتوانم ۱۹ سالم الان است

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۹

     سلام برای گرفتن اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

   • رضا
    ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۵

    سلام ینی بعد از فارغ تحصیلی ک لیسانس گرفته بشه یک سال وقت داریم
    اگ در این یک سال دانشگاه فرهنگیان قبول بشم میتونم ادامه بدم در حالی ک معافم

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۱

     سلام میتوانید از مشاوره نظام وظیفه رایگان ما استفاده کنید.

 22. محمد جواد
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

  خواهشمندم به این سوال من👇 بصورت کامل جواب دهید من از نظر روحی کاملا به هم ریختم و کنکور امسال رو بخاطر یک اتفاق بسیار بد از دست دادم یک نطر از شما زندگی من را عوض میکند خیلی ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام وقت بخیر برای مشاوره بهتر با شماره های مرکز تماس بگیرید موفق باشید

 23. محمد جواد
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۵

  سلام من متولد ۱۳۸۲٫۲٫۲۱هستم و برای اولین بار در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم و در رشته مهندسی مواد و متالوژی دانشگاه صنعتی سهند تبریز مجازی دولتی قبول شدم و نمیخواهم این رشته را بخونم و میخواهم پشت کنکور بمانم و سال بعد یعنی کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و برای تکمیل ظرفیت بهمن ماه امسال ثبت نام کنم من معافیت تحصیلی نگرفتم چون خبر نداشتم آیا سازمان نظام وظیفه مهلت یکساله به من میدهد تا در کنکور سال بعد شرکت کنم یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز شما بعد از فارغ التحصیلی دیپلم خود 1 سال فرصت ورود به دانشگاه دارید و م بدون کنکور ها بهمن شرکت کنید و در صورت قبولی ادامه تحصیل دهیدو مشکل نظام وظیفه پیدا نخواهید کرد ولی بردون دانشجو شدن نمیتوانید برای کنکور سال بعد شرکت کنید چون وارد غیبت میشوید موفق باشید

 24. یوسف
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۳

  سلام من متولد ۲۱مهر ۱۳۸۱ هستم ودر ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ دیپلم رو گرفتم ویک بار معافیت تحصیلی گرفتم آیا میتوانم بازم معافیت بگیرم و پشت کنکور بشینم

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت بخیر دوست عزیز از زمان فارغ التحصیلی شما 1 سال فرصت برای ورود به دانشگاه دارید و بعد از این تاریخ وارد غیبت میشوید و مشکل نظام وظیفه پیدا میکنید موفق باشید

 25. علی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۹

  سلام وقتتون بخیر ممنون میشم سوال منم جواب بدین من دانشجوی کارشناسی پیام نور بودم و با۲۳ واحد پاس شده در ترم ۹ انصراف دادم قصد دارم دی ۱۴۰۰ دفترچه پست کنم چون مدت یکسالم از دی ۹۹ تا دی ۱۴۰۰ هست و حین سربازی کنکور بدم وایست خدمت بزنم برم دانشگاه مبخواستم بدونم با توجه به اینکه ۹ ترم ۲۳ واحد گذروندم و انصراف دادم بعنی واحد کم پاس کردم میخوام ابست خدمت بزنم مشکلی پیش نمیاد آیا قبول میکنن و دوباره بهم برای رشته جدید معافیت میدن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت بخیر در صورتی که نظام وظیفه غیبت نداشته باشید میتوانید که ایست خدمت برایتان لحاظ شود

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقتتون بخیر مشکلی وجود نداره با توجه به اینکه انصراف دادید و به علت کم پاس کردن واحد و تعلق نگرفتن مدرک معادل کاردانی به شما مشکلی وجود ندارد و شما فقط در مقطع کارشناسی پیوسته در صورت قبولی در کنکور به شما ایست خدمتی داده می شود.

 26. رستم
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

  سلام شب بخیر پسر من در حین خدمت هستن ارتش نیروی زمینی هستن لطفا راهنمایی کنید چون پسرمن با مادر بزرگش زندگی ومراقبت میکنه چون مادرم ۸۵ سالش و مریض هستن وناتوان راه رفتن وفقط پسرم سرباز با ایشان زندگی میکنه خواستم بدونم میتونه کفالت مراقبت از مادر بزرگش دریافت کنه باتشکر از کارشناسان محترم

  • مشاور ارشد
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام خیر معافیت کفالت از مادربزگ امکان پذیر نیست.

 27. رستم
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۵

  سلام پسر من درحین خدمت دو ماه از خدمتش میگذره وازنظر وزن چاقی ۱۶۰ کیلو هستن واز نظرناف نیاز به عمل جراحی نیاز داره از مشاورین محترم لطفا راهنمایی کنن چطور پیگیر معاف ایشان بشم باتشکر ازشما

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت بخیر باید ابتدا به پلیس 10 مراجعه کنید و در ادامه به پزشک مربوطه و در صورت تایید به کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه ترجاع داده میشوید و در ادامه در صورت تایید معاف میشوید.

 28. reza
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم مدرکم دیپلمه
  رفتم ثبت نام دانشگاه کنم گفتن سایت بسته شده تا ۱۰ مهر باز نمیشه من تا اون موقع صبر کنم آیا غیبت میخورم؟یا نه غیبت نمیخورم و طبق خبر اعلام شده من تا ۳۱مهر مهلت دارم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳

   سلام وقتتون بخیر باید دقیق استعلام بگیرید از پلیس +10 ببینید تا کی معافیت دارید

 29. M.r
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام خسته نباشین من برای معافیت سوال داشتم من درحال حاضر سرباز سرپل ذهاب میباشم مادر بنده طلاق گرفته است دو خواهر کوچکتر دارم و تک پسر و فرزند ارشد خانواده میباشم و پدر بنده نیز از سال ۹۵ در زندان میباشد تا سال ۱۴۰۵ میتوانم معافیت بگیرم؟
  بنده سرباز معاف از رزم اعصاب روان میباشم گروه ب و هر شب و هر روز در پاسگاه بدون اصلحه پست میدهم و گشت میرم ایا افسر نگهبان میتواند معاف از رزم را قانونی پست بگزارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقت به خیر شرایط کفالت مادر به دلیل طلاق )باید ۳۰ ماه از تاری طلاق گذشته باشد در غیر این صورت مشمول معافیت موقت میشود( یا فوت همسر تنها باشد. تنها مورد قابل پیگیری کفالت مادر فقدان
   شوهر برای وی میباشد و مشمول باید تنها فرزند پسر بالای ۱۸ سال تمام ایشان باشد.

 30. سینا
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  سلام من تا ۹ تیر سال بعد معافیت تحصیلی دارم اگر ۲ ماه هم تمیدید بشه میشه ۹ شهریور حالا اگر من ارشد سال بعد دادم و برای دانشکاه خاص مصاحبه داشتم ایا در دوره اموزشی مرخصی میدهند و ایا اصلا میشود تاریخ اعزام من یک مهر بیفته

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۲

   سلام وقت بخیر.
   اگر در دانشگاه پذیرفته شوید، برای شما معافیت دانشجویی صادر خواهد شد و یا بعد از گذروندن دوره آموزشی میتونید از ایست خدمت استفاده کنید.

 31. عزیزی
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام وقت بخیر
  من ۲۵ سالمه و معافیت تحصیلی یکساله دارم . پدرم ۳ سال پیش فوت شدن و سه برادر دارم که همگی ازدواج کردن .. یه برادر شهرستان هستش و دو برادر تهران .. من و مادر به همراه خواهرم در تهران ساکنیم و ضمنا مادرم سرپرست هستش .. راهی برای گرفتن معافیت هست ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام وقتتون بخیر.
   اگر برادر بزرگتر دارید، نمیتونید اقدام کنید ولی اگر بزرگترین فرزند هستید میتونید از طریق نظام وظیفه درخواست معافیت کفالت را بدید.

 32. محمد
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۸

  سلام وقتتون بخیر باشه،بنده تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شدم و پدرم دیسک کمر از نوع حاد داره یعنی ۵تا از مهره هاش بیرون زدگی داره که ۳تاش وضعیتش حاده و اینکه حتی برای سرویس رفتن نیاز به کمک دارن.و هیچ غیبتی هم ندارم.آیا بنده میتونم برای کفالت اقدام کنم. و اینکه بنده تک پسر ایشون هستم.ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام وقتتون بخیر.
   شما میتونید با ارائه مدارک پزشکی پدرتون به سازمان نظام وظیفه، برای گرفتن معافیت کفالت اقدام کنید.

 33. امید
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام من ۳۰ سالمه ۶ سال غیبت کردم بعد از آموزشی نرفتم یگان بخاطر مشکلاتم و دوری از شهر خودم پدرم ۷۱ سال دو برادرم ازدواج کرده و جدا دو سوال دارم آیا میتونم معافیت کفالت بگیرم ؟ و آیا با داشتن شرایط معافیت غیبت یا فراری بخشیده میشود ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۶

   سلام امید معافیت کفالت پدر در صورتی شامل حال شما میشه که غیبت سربازی نداشته باشید

   • محمد
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۴

    سلام وقت بخیر من پدرم توی پاهاش پلاتین هست پاهای راست و خم نمیشود و سنش 53سال هست و من تک پسر هستم اما خواهر دارم آیا میشه معافیت کفالت گرفت؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

     سلام وقتتون بخیر.
     اگر پدرتون شرایط نگهداری از خودشان را ندارند شما میتونید مدارک پزشکی ایشون را به نظام وظیفه ارائه بدید و درخواست کفالت بدهید.

   • علی
    ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۹

    سلام… تو جدول 1400 نوشته شده که به استوار یکم یک میلیون و ششصد حقوق میدن … حقیقت داره 😂😂😂😂😂😂
    تو ایران عجیبه واقعا برام

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

     سلام وقت بخیر.
     بله حقیقت دارد.

     • علی
      ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

      از یکی از رفقا پرسیدم گفتش بعد عید شده 900 اینا … گفتش که دروغه … چ شرایطی رو در نظر میگیرن اخه تو جدول حداقل و حداکثر نوشته بودن

 34. pouya
  ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰

  سلام بنده بهمن ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شدم در رشته ی فوریت پزشکی،و مجددا کنکور دادم در کنکور ۱۴۰۰،آیا مجددا معافیت تحصیلی به من تعلق میگیرد؟با توجه به رای دیوان عدالت در خصوص ابطال یکبار معافیت در یک مقطع

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام خیرمعافیت تحصیلی فقط برای مقطع بالاتر امکان پذیر هستش

  • محمد
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۴

   سلام وقت بخیر من پدرم توی پاهاش پلاتین هست پاهای راست و خم نمیشود و سنش 53سال هست و من تک پسر هستم اما خواهر دارم آیا میشه معافیت کفالت گرفت؟

   • کارشناس ارشد
    ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۴

    سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط معافیت در صورتی که پدر ناتوان در امور کار کردن باسه و در واقع امکان کار کردن ندارند و شما نان اور خانواده باشید در صورت بررسی شرایط شما مشخص میشه موفق باشید

 35. محمد
  ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

  سلام من خودم پرسنل رسمی با ۲۸سال خدمت در یکی از یگانهای ارتش هستم ولی پسرم در یگان مرزبانی ناجا تحت آموزش خدمت سربازی هست برای اینکه در محل سکونتم تقسیم و خدمت کنه باید چکار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۶

   سلام از طریق محل خدمتتون باید پیگیری کنید

 36. نيك نفس
  ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۷

  دوستان و مشاوران عزيز
  پسر من در تاريخ ١٥ آبان ١٤٠٠ مشمول ( ١٨ سال تمام ) و در سال تحصيلي جديد پايه دوازدهم را آغاز مي كند .
  داراى پاسپورت معتبر و تاريخ دار هم ميباشد.
  شنيده ام يكماه قبل از تاريخ مشمولي ممنوع خروج مي گردد درسته ؟
  محبت كنيد بفرماييد با توجه به اينكه پليس +١٠ فقط اطلاعات در مورد دانش جويان دارد نه دانش آموزان
  در صورتيكه بخواهد در اوايل آبان ماه ( يعني دقيق در همين يكماه ممنوع خروجى ) سفر برود
  مراحل انجام دريافت مجوز به چه صورتي است
  با تشكر

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۱

   سلام باید از سازمان وظیفهعمومی براشون وثیقه بزارید تا بتونه بعد از 18سالگی خارجاز کشور سفر کند

 37. عرفان ن
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

  سلام وقت بخیر من متولد اردیبهشت ۸۱ هستم سال ۹۹ دیپلم گرفتم امسال میخوام دانشگاه ازاد برم ولی نیم سال دوم یعنی بهمن ماه تا اون موقع مشکلی برای خدمتم پیش نمیاد؟؟ نباید کاری انجام بدم؟؟

 38. پرواز
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

  سلام پسرمن ۵ترم دانشگاه دولتی خوندواخراج شدرفت سربازی بدون غیبت حتی معافیت تحصیلی هم مونده است
  الان هرروزوزتوشهرخودمون سربازهست وساعت ۶تا۲ عصرمیادخونه
  ۱-میتونه دانشگاه پیام نوربدون کنکورغیرحضوری شرکت کنه وحین خدمت درس بخونه چون وقت آزادداره
  ۲- دانشگاه آزادچطور؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام وقت به خیر در حین خدمت سربازی امکان ادامه تحصیل وجود ندارد.اگر قصد ادامه تحصیل داشته باشند میتوانند از ایست خدمت استفاده کرده و بعد از آن برای ادامه خدمت سربازی اقدام کنند.

 39. Parham
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۴

  سلام من سرباز فراری هستم چگونه درخواست عفو رهبری بدم باید چه کار کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۵

   سلام وقتتون بخیر.
   با توجه سوالتون در زمینه نظام وظیفه، چند وقت هست که سرباز فراری هستید؟
   برای اطلاع بیشتر با شماره 9099072952 تماس حاصل فرمایید.

 40. هادی
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

  ممنون

 41. هادی
  ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۱

  سلام
  من امسال آزمون ارشد شرکت کردم و طبق اعلامیه سازمان سنجش نتایج
  نهایی آزمون تا اواخر مهر ماه اعلام میشه
  من تا آخر شهریور 1400 معافیت تحصیلی دارم
  باید چیکار کنم که غیبت نخورم و برای ثبت نام دانشگاه به مشکل نخورم ؟؟

  • moshaverarshad
   ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۵

   سلام معمولا چون سنجش خودش تاخیر داشته این اجازه رو میده بهتون ولی از نظام وظیفه شهرتون بپرسید بهتره

 42. حسن
  ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۷

  سلام .بله من متولد شهریور ماه هستم .از چندجا پرسیدم گفتن یکسال بعد دیپلم اما چنتا سایت میبینم نوشته کسانی که قبل ۱۸ سال تمام دیپلم گرفتن شش ماه مهلت دارند یعنی منم که دوماه قبل ۱۸ تمام گرفتم شاملش هستم؟ ممنون از پاسخگویی شما

  • moshaverarshad
   ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲

   سلام حسن
   یکسال شما مهلت دارین از معافیت تحصیل خودتون استفاده کنید

   • عرفان ن
    ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

    سلام وقت بخیر من متولد اردیبهشت ۸۱ هستم سال ۹۹ دیپلم گرفتم امسال میخوام دانشگاه ازاد برم ولی نیم سال دوم یعنی بهمن ماه تا اون موقع مشکلی برای خدمتم پیش نمیاد؟؟ نباید کاری انجام بدم؟؟

 43. حسن
  ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام.من خرداد امسال دیپلم گرفتم و متولد شهریور ۸۲ هستم و می‌خوام سال آینده کنکور بدم آیا من هم ۶ ماه مهلت دارم یا یکسال لطفاً راهنمایی کنید توروخدا چند باره کامنت میزارم ولی جواب نمی‌دید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۱

   سلام وقت بخیر دوست عزیز شما متولد چه ماهی هستید و ایا 18 سال تمام هستید یا خیر ؟و دوم اینکه دانش آموزاني كه قبل از سن مشموليت )قبل از 18 سالگي تمام( موفق به دريافت ديپلم نظام آموزشي
   جديد 3- 3- 6 شده باشند، به شرط نداشتن غيبت؛
   توضيح: دانش آموزاني كه در سن 17 سالگي و قبل از سن مشموليت موفق به دريافت ديپلم م يشوند، چنانچه
   حداكثر تا شش ماه پس از رسیدن به سن مشموليت ) 18 سا الگي تمام( وارد دانشگاه شوند، مجاز به ادامه
   تحصيل م يباشند؛ در غير اين صورت به دليل ورود به غيبت، مجاز به ادامه تحصيل نخواهند بود؛ مگر اينكه در
   مهلت شش ماه، خود را معرفي کرده و بدون غيبت به خدمت اعزام و يا داراي برگ اعزام بدون غيبت باشند.
   موفق باشید

 44. علیرضا محسنی
  ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۸

  سلام وقت بخیر
  این قانون فارغ تحصیل شدن قبل مشمولیت شامل چه کسایی هست من متولد شهریور ۸۲ هستم و خرداد ۱۴۰۰ دیپلم گرفتم آیا من هم شامل این قانون هستم و ۶ ماه مهلت دارم یا یکسال ممنون

  • moshaverarshad
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام شما تا تاریخ سی و یکم شهریور 1401 معافیت تحصیلی دارید

 45. افشین
  ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۷

  سلام. افشین هستم 40 ساله. سال 82 ترک خدمت کردم. آیا معافیت شامل من میشه یا نه؟ در ضمن تک فرزند هستم و پدرم 63 ساله هستش. مرسی.

  • moshaverarshad
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام خیر اول باید تکلیف فرار از خدمتتون روشن بشه بعد بتونید برای معافیت کاری انجام دهید

 46. علیرضا محسنی
  ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

  سلام و عرض ادب
  این قانون فارغ تحصیل شدن قبل مشمولیت شامل چه کسایی هست یعنی من که همین امسال که متولد شهریور هستم و خرداد دیپلم گرفتم ۶ ماه مهلت دارم یا یکسال ممنون میشم راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام علیرضا
   پس از فارغ التحصیبی شما یکسال معافیت تحصیلی دارین

 47. محسن منظری
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۷

  سلام خسته نباشید
  یک سال و نیم هست که فارغ‌التحصیل شدم ازمدرسه و متأسفانه بابت مسائلی از دانشگاه انصراف دادم به خاطر انصراف هم یک سال محروم شدم از کنکور
  معافیت تحصیلی م هم دی ماه تموم میشه
  میخواستم بدونم آیا میتونم دوباره معافیت تحصیلی م رو تمدید کنم و برا ۱۴۰۱ کنکور بدم یا امکانش نیست؟؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام میتونی براساس شرط معدل انتخاب رشته دانشگاه انجام بدی فعلا وارد دانشگاه بشی تا سال دیگه که کنکور بدی

 48. محسن منظری
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۹

  سلام خسته نباشید
  یک سال و نیم هست که فارغ‌التحصیل شدم ازمدرسه و متأسفانه بابت مسائلی از دانشگاه انصراف دادم به خاطر انصراف هم یک سال محروم شدم از کنکور
  معافیت تحصیلی م هم دی ماه تموم میشه
  میخواستم بدونم آیا میتونم دوباره معافیت تحصیلی م رو تمدید کنم و برا ۱۴۰۱ کنکور بدم یا امکانش نیست؟؟
  ممنونم

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام بعد از انصراف یکسال فرصت دارید که ادامه تحصیل بدید

 49. محسن منظری
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴

  سلام خسته نباشید

  یک سال و نیم هست که فارغ‌التحصیل شدم ازمدرسه و متأسفانه بابت مسائلی از دانشگاه انصراف دادم به خاطر انصراف هم یک سال محروم شدم از کنکور
  معافیت تحصیلی م هم دی ماه تموم میشه
  میخواستم بدونم آیا میتونم دوباره معافیت تحصیلی م رو تمدید کنم و برا ۱۴۰۱ کنکور بدم یا امکانش نیست؟؟
  ممنون

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام بعد از انصراف یکسال فرصت دارید که ادامه تحصیل بدید

 50. B sh
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام
  وقتتون بخیر
  منظور از یگانه فرزند مراقب مادر چیه
  مادرم بیماری قلبی داره و ۶۸سالشه، خودم ۲۸و دانشجوی کارشناسی ارشدم، و دوتا برادر بزرگتر از خودم دارم ک ازدواج کردن و سرپرست مادرم هستم ، میخواستم بدونم این ماده شامل من هم میشه و میتونم کفالت مادرم بگیرم؟؟؟!!!

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام معمولا کفالت ففط به یک پسر بالای18 سال میرسه ولی اگه برادرتون صلاحیت سرپرستی نداشته باشند شما میتونید بعنوان کفیل مادر افدام کنید بشرطی که غیبت هم نداشته باشید

 51. سهيل
  ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

  سلام كسى كه دفترچه پست مى كنه ولى سر موعد سربازى نره غايب محسوب ميشه يا فرارى ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام وقت بخیر دوست عزیز اگر بعد از پست کردن دفترچه در تاریخ اعزام مراجعه نکنید به عنوان غیبت محاسبه میشود موفق باشید

 52. پوريا ظفرى
  ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

  سلام من سال ٩٨ از دانشگاه انصراف دادم و از يكسال مهلت معرفى خودم استفاده كردم و در سال ٩٩ وارد دانشگاه در رشته ى ديگرى شدم حالا سوال من اينجاست اگر فارق التحصيل بشم يا مجددا انصراف بدم دوباره يكسال مهلت معرفى رو دارم؟؟؟ ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط نظام وظیفه اقایون 1 بار حق انصراف از تحصیل را دارند و برای بار دوم امکان پذیر نیست و باید برای سربازی اقدام شود موفق باشید

 53. si
  ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

  بردار بزرگ ترم چند سال بیش معاف شد و الان اعتیاد داره و کار نمی کنه خرجش هم با ماست شوهر مادرمم زندانیه می خواستم بدونم من می تونم معافیت بگیرم

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام ارهاگه غیبت نداشته باشی و برادر بزرگترت صلاحیت سرپرستی نداشته باشه اره میتونی معافیت کفالت رو بگیری

 54. احمد
  ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۵

  با عرض ادب من سابقا یکبار انصراف داده ام و الان در رشته مدیریت دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی دانشجو هستم قصد دارم ۲ ترم مرخصی بگیرم و برای کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ شرکت کنم آیا می توانم اگر در رشته پزشکی قبول شدم از معافیت تحصیلی استفاده کنم با توجه به این یکبار قبلا انصراف داده ام؟

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام چون شما یکبار انصراف داده اید مجددا نمیتونید انصراف داده و مشغول به تحصیل در دانشگاه دیگه و رشته دیگه ای بشید

   • رضا
    ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

    اينكه گفته مى شود دانشجويان انصرافى يكسال مهلت معرفى دارند براى تعيين تكليف (منظور از تعيين تكليف صرفا معرفى و درخواست اوليه براى اعزام به خدمت است يا بايد قبل از يكسال برگه سبز بگيرند ؟؟؟) اصلا درخواست اوليه و درخواست اعزام مگر با هم تفاوتى دارند ؟؟

    • moshaverarshad
     ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

     سلام رضا
     یعنی اینک قبل از اینک یکسال تموم بشه دفترجه سربازی پر کنه

 55. امیر
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۷

  باسلام
  بنده به تازگی مقطع لیسانس رو به پایان رسانده ام.حدودا 4 سال هست که درگیر بیماری وسواس فکری (OCD) و افسردگی خفیف شده ام و همچنان تحت درمان و زیر نظر روانپزشک هستم؛ البته سابقه بستری ندارم.
  داروهای مصرفی شامل زولپیدم،کلومیپرامین،پروپرانولول،کلردیازپوکساید و اورلپت هستند و درصورت قطع کردن داروها دچار مشکل میشوم.
  آیا برای این مورد معافیتی پیش بینی شده است؟در اینصورت باید برای کدام تبصره/بند اقدام به معافیت پزشکی کنم؟
  باتشکر

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام اگر با مصرف دارو امکان داشته باشه که بحالت طبیعی برگردید ممکنه معافیت موفت بگیری

 56. محمدامين
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۱

  سلام من قبلا يكبار دفترچه پست كردم و به دليل صدور معافيت تحصيلى ابطال شده الان هم چون از دانشگاه انصراف داده ام و مى خواهم در رشته ى ديگر تحصيل كنم و مجبورم بعد از ٣ سال دوباره دفترچه پست كنم كه غيبت نخورم حالا سوال من اينه آيا مشكلى پيش نمياد؟ يعنى دوباره ابطال ميشه كه بتونم از معافيت تحصيلى استفاده كنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله برای نظام وظیفه و سربازی با توجه به اینکه غیبت ندارید و شرایط گفته شده مشکلی پیش نمیاد ولی بهتر است که برای مشخص شدن دقیق از پلیس +10 راهنمایی بگیرید موفق باشید

   • عرفان ن
    ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

    سلام وقت بخیر من متولد اردیبهشت ۸۱ هستم سال ۹۹ دیپلم گرفتم امسال میخوام دانشگاه ازاد برم ولی نیم سال دوم یعنی بهمن ماه تا اون موقع مشکلی برای خدمتم پیش نمیاد؟؟ نباید کاری انجام بدم؟؟

    • moshaverarshad
     ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۳

     سلام عرفان
     ن متاسفانه شما نمیتونید تا نیمسال دوم منتطر بمونید
     سنوات تحصیلی شما به پایان میرسه

 57. Parham
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۸

  سلام خسته نباشید اگر در حین انجام خدمت باشی یا سرباز فراری باشی نمیشه دوباره دفترچه ارسال کنیم؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام خیر در حین خدمت سربازی یا فرار از خدمت نمیشه مجدد دفترچه ارسال کنید.

 58. Younes
  ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام خسته نباشید. معافیت تحصیلی برای دانشجویان دو بار انصراف برای ثبت نام در دانشگاه افسری چطور هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط نظام وظیفه امکان دریافت معافیت تخصیلی با توجه به 2 بار انصراف وجود ندارد موفق باشید

 59. رضامیربلوکی
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۴

  بنده می خواهم درخواست معافیت پزشکی ثبت کنم در شهریور ماه امسال ولی هدفم اینه در مهر دانشگاه ثبت نام کنم و معافیت تحصیلی بگیرم
  اگر در حین مراحل معافیت پزشکی دانشگاه قبول شوم می توانیم درخواست معافیت پزشکی را لغو و از معافیت تحصیلی استفاده کنیم؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸

   سلام اره تا موقع مشمولیت اگر قبول شدی میتونی ادامه تحصیل کنی

 60. امیرحسین
  ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

  سلام خسته نباشید
  پدر بنده برج ۵ سال۶۹ تا ۷۱ سیستان بلوچستان
  گروهان مرکزی لار پاسگاه مرکزی بوک
  میل ۶ تا ۲۱ مرزی خدمت میکرده
  میخام بدونم کسری منطقه عملیاتی به من تعلق میگیره یا نه

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱

   سلام اگه جز مناطق عملیاتی بودن بله ولی باید از امور ایثارگران اقدام کنی

  • فرزین
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۴

   سلام خسته نباشید!من دو سال پیش بخاطر ارنج دستم ک تو تصادف شکست محدویت حرکتی داشتم و معاف ازرزم شدم!ولی بخاطر شرایط جسمانی خوبی که نداشتم نرفتم سر خدمت.و تازگی هم دیسک کمر عمل کردم ۳ ماه ازش میگذره ولی متاسفانه وضعیتم از قبل عمل بدتره و درد زیاد دارم. ارتروز گردن هم دارم . خواستم بدونم با وجود غیب و.. ک داشتم و حاضر نشدم سر خدمت و الان شرایط جسمانی ک دارم بنظر شما اقدام کنم معافیت دائم شاملم میشه ؟!ممنون میشم راهنمایی کنید.

 61. امیرحسین
  ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۲

  ببخشید . پدر بنده سال برج ۵ سال ۶۹ تا ۷۱ سیستان بلوچستان خدمت میکرده
  گروهان مرکزی لار پاسگاه مرکزی بوک میل ۶ تا ۲۱ مرزی
  میخواستم بدونم ایا کسری تعلق میگیره به من

 62. محسن
  ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲

  سلام من 29شهریور ماه معافیت تحصیلیم تمام میشه و میخوام ارشد بخونم از اونجایی ک جواب ارشد اواسط آبان میاد میخوام راهی پیدا کنم تا اعزامم رو تا آذر عقب بیاندازم راهی میدونید؟ من 20 شهریور دفترچه پست کنم یک مهر اعزام میشم؟ خواهشا جواب کاملی بدید. تو خیلی از سایت ها پرسیدن ولی جواب مبهمی گرفتم. ممنون

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام چون ازمون سراسری ارشد رو خود سازمان عقب انداخته بخاطر همین معافیت تحصیلی هم برای داوطلبان تمدید میشه

 63. محسن
  ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۷

  سلام. امیدوارم از این سایت جواب روشنی بگیرم. من 29 شهریور امسال مهلت یکسالم تمام میشه و میخوام مرداد ماه کنکور ارشد بدم و جوابش احتمالا آبان بیاد.من اگر 20 شهریور دفترچه ارسال کنم امکانش هست یک مهر منو بزنن اعزام؟ آیا راهی نیست بتونم اعزام رو تا جواب نهایی کنکور ب تعویق بیاندازم.؟ راهی هست برای تمدید یک ماهه اعزام تا تکلیف دانشگاهم مشخص بشه؟ ممنون میشم اگر جواب روشنی بدید. مچکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله مستوانید که دفترجه پست کنید و سربازی رو وقتی که تاریخ اعزام اومد به تعویق بندازید و تا 1 بار امکان پذیر است ولی به هیچ عنوان نگذارید که در غیبت قرار بگیرید موفق باشید

 64. محمد
  ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷

  سلام
  آیا دوماه بسیجی فعال میتونم برای کسری خدمت اقدام کنم؟

  آیا نوه شهید بودن و تک پسری بودن مزایایی در خدمت من داره؟

 65. محمدتقی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۵

  ببخشید… من26برج 6میشم 15ماه خدمت توی جزیره ابوموسی 3ماه هم کسری بسیج دارم… آیا کسری جزیره 3ماه شاملم میشه یا چون 15ماه خدمت کردم توی جزیره از 3ماه کمتر شاملم میشه…. جواب بدید لطفا.. ممنون مرسی

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

   سه ماه

 66. محمد تقی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰

  ببخشید… من 26برج 6میشم 15ماه خدمت توی جزیره ابوموسی 3ماه هم کسری بسیج دارم… آیا کسری جزیره 3ماه شاملم میشه یا چون 15ماه خدمت کردم توی جزیره از 3ماه کمتر شاملم میشه.. جواب بدید ممنون میشم…

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام همون سه ما رو شامل میشه برات

 67. محمدتقی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

  ببخشید… من اول برج26برج 6میشم 15ماه خدمت توی جزیره ابوموسی 3ماه هم کسری بسیج دارم… آیا کسری جزیره 3ماه شاملم میشه یا چون 15ماه خدمت کردم توی جزیره از 3ماه کمتر شاملم میشه…. جواب بدید لطفا.. ممنون مرسل

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   3 ماه

 68. سینا رئوفی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام من قبلا سوالی پرسیدم ولی جواب مشخصی نگرفتم ببینید من دانشجوی انصرافی هستم و ۴شهریور امسال مهلت معرفی یکساله ام تمام میشود اگر بخواهم غیبت نخورم و برگ سبز بگیرم باید ۱۰ روز قبل اقدام کنم برای فرآیند اعزام به خدمت سوال اصلی من این بود آیا برای اینکه درخواست اعزام من سریعتر ثبت بشه و برگ سبز بگیرم باید وضعیت خودم رو سالم معرفی کنم که پروسه طولانی نشه و زودتر تاریخ اعزام برام بزنن یا اینکه می تونم ۲ درخواست همزمان یعنی (درخواست اعزام به خدمت و گرفتن برگ سبز + درخواست معافیت پزشکی ) ثبت کنم چون اگر تنها یک درخواست ثبت کنن مثلا درخواست معافیت پزشکی و نتونم برگ سبز بگیرم و پروسه طولانی بشه وارد غیبت میشم لطفا سوالم را با دقت بخوانید و پاسخ دهید ممنون

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام نه تو قبل از اون تاریخ که مشمول میشی اقدام کنی مشکلی نداره حالا اگه پروسه کمیسیون معافیت پزشکی تونم طول بکشه مهم نیس یعنی تاریخ مراجعه به دفتر پلیس +10 و ارسال دفترچه مهمه

 69. سعید
  ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۲

  من برادرم به دلیل اینکه پدر و مادرم معلولیت داشت معاف شد اما سانحه ای پیش اومد ۴ انگشت دستش رو از دست داد 
  من میتونم معاف بشم؟

  • moshaverarshad
   ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام اره بشرطی که برادر دیگت صلاحیت سرپرستی رو نداشته باشه

 70. amir
  ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام بنده ۲۶ سالمه یه واحد مونده فوق دیپلم روانشناسی بگیرم تحت پوشش کمیته امداد هم هستم برادرم معاف شده بنده میتونم امریه خدمت بگیرم یا کفالت مادرم رو ک معاف بشم

  • moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام از کمیته امداد فقط یک نفر میتونه معاف میشه اگه مادرت بدون سرپرست باشه میتونی ولی چون یک برادر بالای18 سال داری سخت میشه

 71. amir
  ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۱

  سلام بنده دیپلم دارم و دانشگاه رشته روانشناسی رفتم به واحد مونده ب فوق دیپلم دانشگاه نرفتم و تحت پوشش کمیته هم هستم الان میشه امریه خدمت بگیرم

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام اره امریه امتیاز میده برای کمیته امداد فقط بستگی به بقیه هم داره

 72. شاهين ادركنى
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۶

  چگونه مى توان اعزام خود را يكسال به تعويق انداخت؟؟؟ مثلا مى شود تاريخ پيشنهادى اعزام را يكسال به تعويق انداخت

  • moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام خیر فقط یک دوره میشه اعزام رو تمدید کرد اونم اگه لیسانس به بالا باشی

  • محسن
   ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۵

   با سلام
   کسانی که مدرک لیسانس دارند در چه ماه هایی از سال به خدمت اعزام می شوند؟و اینکه دفترچه سربازی ارسال بشه بعد چند روز جواب تاریخ اعزام به خدمت میاد؟

   • moshaverarshad
    ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷

    سلام یکم ماه های زوج..یک و نیم ماه بعد

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   در حد یکی دو ماه براتون تمدید میکنن ولی یکسال خیر

 73. علی
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۰

  سلام خسته نباشید  .سوال اول:من فارغ التحصیل خرداد ماه 1400 هستم.5تیرماه1400 بیست سالگیم کامل میشه.ایا میتونم یک سال معافیت بگیرم یا نه؟؟؟سوال دوم:ایا میتونم کنکوری که 9تیرماه1401 برگزار میشه شرکت کنم؟مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدین.

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۹

   سلام علی
   از زمانی که فارغ التحصیل شدین یکسال میتونین استفاده کنید از معافیت سربازی

 74. سینا رئوفی
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۲

  ثبت شدن (درخواست اعزام) به صورت همزمان با (درخواست معافیت پزشکی) امکان پذیره؟
  یا اینکه تنها یک درخواست میتوان ثبت کرد مثلا فقط (درخواست معافیت پزشکی) و بعد از طی شدن مراحل کامل معافیت پزشکی می توان درخواست بعدی یعنی (درخواست اعزام) ثبت کرد و برگ سبز گرفت ؟

  چون ممکنه فردی ۱۰ روز قبل از اتمام معافیت تحصیلیش نتونه ۲ درخواست ثبت کنه وتنها یک درخواست معافیت پزشکی ثبت کنه و از طرفی فرآیند معافیت پزشکی طول بکشه و آخر معاف نشه (مثلا سرباز یا معاف از رزم شناخته بشه) و بخواد دومرتبه درخواست اعزام بزنه و برگ سبز بگیره اما به خاطر طولانی شدن فرآیند معافیت پزشکی که قبلا طی کرده ۲ یا ۳ ماه غیبت بخوره

  من خودم دانشجوی انصرافی هستم و مهلت یکساله ام (۲۰ شهریور) تموم میشه قصدم ورود مجدد به دانشگاه و گرفتن معافیت تحصیلیه اما به من گفتند باید ۱۰ روز قبل از تموم شدن مهلتت درخواست اعزامت ثبت بشه و برگه سبز بگیری از طرفی می خواهم برای معافیت پزشکی هـــم اقدام کنم اما نگرانم اگر ۱۰ روز قبل از تمام شدن مهلتم نتونتم ۲ تا درخواست یعنی (اعزام به خدمت و معافیت پزشکی ) در پلیس+ ۱۰ ثبت کنم و مجبور شوم فقط یک درخواست یعنی مثلا معافیت پزشکی ثبت کنم و این پروسه طول بکشه غیبت بخورم و نتونم دانشگاه ثبت نام کنم در مهرماه

  چون گرفتن برگه سبز و تعیین شدن تاریخ اعزام به منزله تعیین تکلیف خدمته و اگه ثبت نشه غیبت خورده میشه

  بسیار نگرانم ممنون میشم به سوالم پاسخ کامل بدهید

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام سینا
   شما بله 10 روز مونده دفترچتونو پست میکنید اعزامتون 3 الی 4 ماه معمولا طول میکشه تا خدمت سربازی برین در این زمان شما میتونید هم دانشگاه هم نسبت به معافیت اقدام کنید

 75. محسن
  ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

  سلام من کارشناسیمو شهریور پارسال تموم کردم و امسال 29 شهریور معافیت تحصیلیم تموم میشه. از اونجای ک کنکور ارشد با تعویق مواجهه شده و 5و6 مرداد هست و جوابش قطعا بعد شهریور میاد من باید چیکار کنم؟ آیا جواب اولیه ک میاد ملاک هست برای نظام وظیفه یا جواب نهایی بعد انتخاب رشته؟ باید 29 شهریور حتما دفترچه پست کنم؟ ممنون میشم مشاوران خوب سایت راهنماییم کنند.

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام محسن
   شما ده روز مونده دفترچه سربازیتونو پست کنید بعد اینک پست کند 3 الی 4 ماه طول میکشه که اعزام بشین تا اونموقع هم شما میتونین نتایج ارشدتون میبینید

 76. احمد یونسی
  ۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

  با عرض سلام من از دانشگاه درمقطع کارشناسی انصراف داده ام و مدرک معادل نگرفته ام و از مهلت یکساله معرفی من ۲ ماه باقیمانده است . قصد دارم در کنکورسراسری سال آینده (یعنی ۱۴۰۱) شرکت کنم و مجدداً وارد دانشگاه شوم و از معافیت تحصیلی استفاده کنم چگونه می توانم سربازی خود را یکسال به تعویق بیاندازم . یعنی از ۲ ماه دیگر که مهلت یکساله معرفی ام تمام میشود تا مهر سال آینده (۱۴۰۱)

  • moshaverarshad
   ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام کلا بعد از انصراف یکسال زمان داری تا خودتو به نظام وظبفه معرفی کنی در غیر اینصورت مشمول میشی مگه اینکه بیماری داشته باشی که بخاطرش نتونی سرموقع خودتو. معرفی کنی

 77. یونس هیکلی نژاد
  ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۲

  سلام.
  بنده سرباز معلم هستم. از تاریخ 1398/4/1شروع خدمتم هست پایانش هم 1400/4/1…. اما قرارداد با آموزش پرورش تا 1400/6/1هست
  آیا الان می تونم نسبت به گرفتن کارت پایان خدمت اقدام کنم؟!

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام یونس
   تا زمانی که قراردتون تموم نشه نمیتونین پایان خدمت بگیرین

   • امید
    ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

    سلام من ۳۰ سالمه ۶ سال غیبت کردم بعد از آموزشی نرفتم یگان بخاطر مشکلاتم و دوری از شهر خودم پدرم ۷۱ سال دو برادرم ازدواج کرده و جدا دو سوال دارم آیا میتونم معافیت کفالت بگیرم ؟ و آیا با داشتن شرایط معافیت غیبت یا فراری بخشیده میشود ؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶

     سلام وقتتون بخیر.
     برای گرفتن کفالت نباید غیبت داشته باشید و این شرایط به شما تعلق نمیگیرد.

 78. رهام
  ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۸

  سلام خسته نباشید  .سوال اول:من فارغ التحصیل خرداد ماه 1400 هستم.5تیرماه1400 بیست سالگیم کامل میشه.ایا میتونم یک سال معافیت بگیرم یا نه؟؟؟سوال دوم:ایا میتونم کنکوری که 9تیرماه1401 برگزار میشه شرکت کنم؟مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدین.

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام شما چون بیست سال دارید وارد مشمولیت شدید و بعد از گرفتن دیپلم سرباز محسوب میشید

 79. نادر پیرزاده
  ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۹

  آیا می شود به صورت همزمان ۲ درخواست در پلیس + ۱۰ ثبت کرد به طور مثال ( درخواست اعزام و درخواست معافیت پزشکی ) ؟

  • moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام نادر پیرزاده
   موقعی که شما دفترچه خدمت پر میکند قسمت معافیت هم پر کنید دوتاشو باهم

 80. سهراب رضایی منش
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام من دانشجوی انصرافی هستم و مهلت معرفی یکساله من ۴ شهریور تمام میشود / می خواهم مجددا در مهر ماه وارد دانشگاه شوم :
  ۱- آیا باید دفترچه پست کنم ؟
  ۲ـ اگر بخواهم برای معافیت پزشکی اقدام کنم از یک هفته به پایان مهلت باید اقدام کنم یعنی مثلا ۲۵ مرداد یا باید از ۲ماه قبل اقدام کنم یعنی مثلا از تیرماه ؟؟ که تا ۴ شهریور ۲ ماه فرصت باشد
  ۳- میشه برای اینکه مشکلی پیش نیاد . یک هفته مانده به ۴ شهریور درخواست اعزام بزنم و همزمان درخواست معافیت پزشکی یعنی ۲ درخواست همزمان که مشکلی برای غیبت خوردن نداشته باشم ؟؟

  لطفا به ۳ سوال من جواب بدهید ممنون از شما

  • moshaverarshad
   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام میتونی مرداد بر ااساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنی و بدون کنکور از مهر وارد دانشگاه بشی..برای معافیت فقط این مهمه که قبل از اتمام معافیت موقتت اقدام کنی حالا چه سه روز مونده یا دوماه مونده فرقی نداره..میتونی دفترچه پست کنی درخواست کمیسیون پزشکی بدی که قبل از اعزام بری برای مغافیت پزشکس شرکت کنی

 81. نیما
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

  سلام ، من دو ترم دانشجوام ولی به دلیل شرایطی هنوز نتونستم معافیت تحصیلی دانشجویی بگیرم ، اگه الان اقدام کنم دردسری برام پیش میاد یا اومده؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام نیما
   شما موقع ثبت نام در صورتی که از پلیس +10 برگه معافیت تحصیلیتونو برا دانشگاه ارایه نداده باشین براتون مشکل سربازی میخوره

  • رضا
   ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام خسته نباشید
   امروز دیدم شرایط جدید معافیت کفالت جدید اومده
   من سوالم این بود ک با توجه به این جمله شرایط معافیت یگانه مراقب یا نگهدارنده مادر فاقد شوهر
   من پدرم فوت شده و برادرم ۱۱سال پیش معافیت کفالت گرفته الان ازدواج کرده و رفته من الان با مادرم هستم منم میتونم برای معافیت اقدام کنم یا امکان پذیر نیست؟

   • moshaverarshad
    ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

    سلام معمولا ففط به یک برادر معافیت کفالت مادر داده میشود ولی اگه برادرتون صلاحیت سرپرستی را نداشته باشد شما میتونید درخواست بدید

 82. مهدی
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

  سلام من ورودی مهر ۹۷ پیام‌ نورم تا الان ۶۰ واحد پاس کردم قصد دارم بهمن ۱۴۰۰ ک میشم اواخر ترم نه انصراف بدم و کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم .در صورت قبولی اجازه ثبت نام بهم میدن یا نه؟ در ضمن اولین انصرافم هست و‌معافیتم تا مهر ۱۴۰۱

  • moshaverarshad
   ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام در طول تحصیل یکبار میتونید انصراف بدید و کنکور شرکت کنید ولی باید پیش از کنکور انصراف بدید

ایران تحصیل
تماس با مشاور