تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شرایط افتادن سربازی در شهر خود

نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی

شرایط افتادن سربازی در شهر خود
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

از آن جایی که دغدغه شمار زیادی از سربازان محل خدمت سربازی است اطلاع از نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی اهمیت زیادی دارد و داوطلبان مایل به دانستن شرایط افتادن سربازی در شهر خود هستند.

به هر حال موضوع مشخص شدن محل آموزش سربازی با توجه به این که فرد باید حدود دو سال از عمر خود را در پادگان بگذراند می تواند بسیار مهم باشد.

با توجه به این که هر یک از سربازان مایل به خدمت در شهر و محل زندگی خود هستند ممکن است این سؤال برایشان مطرح شود که چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم ؟ اصلاً شرایط افتادن سربازی در شهر خود چیست؟

در این نوشته با ارائه اطلاعات لازم در رابطه با نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی و پاسخ به سوالات، در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

 

شرایط افتادن سربازی در شهر خود

 

جهت اطلاع از نحوه تقسیم مشمولان خدمت نظام وظیفه در شهرهای مختلف از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

چرا اطلاع از نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی برای مشمولان خدمت نظام وظیفه مهم است؟

سربازی از آن دست دوره هایی است که همواره با سختی و مشقت برای فرد متقاضی همراه است.

 دوره ای که از دو ماه طاقت فرسای آموزشی و کلی کلاغ پر رفتن و غیره شروع می شود و به دو سال دوری از خانواده و دریافت آموزش های سخت منتهی می گردد.

به خاطر همین سختی ها و مشکلات است که بسیاری از مشمولان خدمت نظام وظیفه به دنبال راهی برای افتادن سربازی در محل زندگی خود و اطلاع از شرایط افتادن سربازی در شهر خود هستند.

این افراد مدام به این در و آن در می زنند که جوابی درست و دقیق برای این سؤال که چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم؟ پیدا کنند.

حتی برخی وقتی متوجه این می شوند که شرایط افتادن سربازی در شهر خود را ندارند به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با این موضوع هستند که چگونه می توانند برای سربازی به نزدیک ترین شهر محل زندگی خود بیفتند.

این گونه است که اطلاع از نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی برای آن ها مهم می شود و افراد به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی هستند.

 

نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی چگونه است؟

هنوز هم عده ای بر این باور هستند که کار تقسیم سربازان مشمول خدمت سربازی را سازمان نظام وظیفه انجام می دهد و این وظیفه خطیر بر عهده این ارگان مهم است.

اما باید عرض کنیم که این تصور کاملاً‌ اشتباه است و اصلاً این گونه نیست. در واقع، تنها مسئولیت سازمان نظام وظیفه در رابطه با سربازان خدمت نظام وظیفه پیگیری وضعیت آن هاست و لاغیر.

 

شرایط افتادن سربازی در شهر خود

 

به عبارت دیگر، پای سازمان نظام وظیفه تا زمانی وسط است که فرد مشمول به خدمت سربازی اعزام شود و معافیت از خدمت بگیرد.

نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی بر حسب نیاز و سهمیه اعلام شده از طرف ستاد کل و به شکل تصادفی انجام می گیرد.

بعد از اعزام فرد مشمول خدمت نظام وظیفه به خدمت سربازی، وی به دست نیروی های مسلح سپرده می شود.

 

آیا از جزئیات نحوه مشخص شدن محل آموزش سربازی مطلع هستید؟

مشخص شدن محل آموزش سربازی بر عهده ارگانی است که فرد را برای خدمت سربازی جذب می کند. می دانید معیار انواع ارگان های نظامی برای جذب سربازان چیست؟

مهم ترین معیار برای مشخص شدن محل آموزش سربازی، نیاز هر استان برای جذب سربازان است.

البته از توجه به این موضوع هم غافل نشوید که سازمان نیروهای مسلح تمام تلاش خود را می کند که سربازان در نزدیک ترین پادگان به محل زندگی خود به خدمت مشغول شوند.

اما اگر گاهی هم فرد به شهر دوری برای خدمت سربازی فرستاده می شود علت آن چیزی به جز نیاز به جذب سربازان و کمبود آن ها نیست.

 

در مورد تقسیم سربازان در نیروی زمینی ارتش چه می دانید؟

در نیروی زمینی ارتش نیز تمامی سربازان بعد از سپری کردن دوران دو ماهه آموزشی، بر طبق نیاز، نیروی زمینی ارتش اقدام به بکارگیری سربازان می کند.

اگر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه تحصیلات تکمیلی دانشگاهی داشته باشد، جهت استخدام به یگان های نیازمند نیروهای متخصص اعزام می شود.

در صورتی که فرد تحصیلاتی از دیپلم تا کارشناسی داشته باشد می تواند به عنوان نیرو به یگان های مختلف خدمت سربازی اعزام شود.

 

در مورد تقسیم سربازان در نیروی انتظامی چه می دانید؟

ممکن است هر فرد مشمول بعد از خرید دفترچه اعزام به خدمت، جهت گذراندن دوران سربازی در نیروی انتظامی به عنوان سرباز به کار گرفته شود.

در رابطه با نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزش در این ارگان نظامی، معیار و ملاک همان نیاز نیروی انتظامی به جذب سربازان است.

ولی همچون سایر ارگان های نظامی همواره سعی در جذب سربازان در نزدیک ترین مکان به محل سکونت وی می شود.

 

تقسیم سربازان در شهرها و پادگان های مختلف براساس نیاز پادگان ها و به صورت تصادفی انجام می گیرد.

 

چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم؟

دغدغه سربازی و افتادن در شهر خود یکی از بزرگترین و مهم ترین دغدغه های هر فرد ذکوری است که به تازگی به سن هجده سالگی رسیده است.

افراد در این سن مدام به دنبال اطلاع از این موضوع هستند که چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم ؟

طی هر دوره اعزام سربازان به خدمت نظام وظیفه، محل خدمت بعد از گذراندن دوره آموزشی مشخص می گردد.

در این زمان، در صورتی که فرد شرایط افتادن سربازی در شهر خود را داشته باشد به مراتب برای سازمان نظام وظیفه هم بهتر است.

زیرا این گونه هزینه های سرباز از جمله هزینه محل اسکان، لوازم مورد نیاز برای زندگی و همین طور هزینه غذا و خورد و خوراک وی کمتر می شود.

 

شرایط افتادن سربازی در شهر خود، شامل چه مواردی می شود؟

علی رغم این که تمام تلاش نیروهای مسلح بر این است که هر فرد سرباز در شهر خود به خدمت مشغول شود اما گاهی این اتفاق نمی افتد و نمی توان بر کسی هم خرده گرفت.

اما با این همه افرادی که دارای شرایط خاصی هستند امکان افتادن سربازی در شهر خودشان را دارند و شانس بیشتری در این مورد دارند.

شرایط سربازی در شهر خود

  • دو برادر از یک خانواده به طور همزمان سرباز باشند. در این صورت احتمال این که یکی از آن ها در همان شهر محل سکونتشان خدمت کند وجود دارد.
  • فرد ازدواج کرده باشد. در صورت متأهل بودن افراد، احتمال این که برای گذراندن دوران خدمت در همان شهر خودشان بمانند وجود دارد.
  • پدر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه در یکی از ارگان های نظامی مشغول به کار باشد.
  • شخص مشمول خدمت نظام وظیفه تنها فرزند خانواده باشد.
  • در صورتی که خانواده فرد مشمول تحت پوشش کمیته امداد و یا سازمان بهزیستی باشند فرزند آن ها می تواند از رفتن به شهری دور برای خدمت معاف شود.

دقت بفرمایید که حتی در صورت داشتن تمامی شرایط ذکر شده در بالا باز هم نمی توانید از افتادن سربازی در شهر خود اطمینان داشته باشید.

زیرا مشخص شدن محل آموزش سربازی، در نهایت بسته به تصمیم سازمان کل نیروهای مسلح دارد که تصمیم نهایی را برای هر کدام از مشمولین خدمت نظام وظیفه می گیرد.

 

نحوه تقسیم سربازهای متأهل به چه صورت انجام می گیرد؟

 

نحوه افتادن سربازی در شهر خود

 

 با توجه به قوانین وضع شده در سازمان نظام وظیفه کشور افراد متأهل معمولاً آرامش خاطر بیشتری در زمان خدمت سربازی دارند.

افراد متأهل امکان گذراندن دوران خدمت را در شهر خود دارند و می توانند بعد از مشخص شدن محل آموزش در سربازی، در شهر خودشان بمانند.

علت این مسئله این است که فرد متأهل باید عهده دار تأمین مخارج زندگی خانواده خود باشد و بتواند نیازهای آن ها را به بهترین شکل ممکن برآورده کند.

 

چرا گاهی امکان گذراندن دوران سربازی در شهر خود وجود ندارد؟

بیشتر پادگان های نظامی در مناطق مرزی و اطراف ایران استقرار یافته اند اما تعداد آنها اندک است.

از آن جایی که درخواست جذب نیروی سرباز در پادگان های اطراف ایران بالاست و از طرف دیگر پادگان هایی که ظرفیت مناسبی داشته باشند معمولاً در یک شهر مستقر نیستند از این رو احتمال افتادن فرد سرباز در شهر خود پایین است و نمی توان امید زیادی به این موضوع داشت.

 

هر آن چه را که باید در مورد خدمت سربازی بدانید را از ما بخواهید

اقدام برای خرید دفترچه و رفتن به خدمت سربازی قبل از کسب اطلاعاتی در این مورد کاری عاقلانه و پسندیده نیست و از طرفی ممکن است مشکلاتی را هم برای فرد به وجود بیاورد.

به طور مثال، ممکن است شما جزء افرادی باشید که امکان دریافت کسری خدمت و یا معافیت را دارید اما به دلیل عدم اطلاع از این موضوع و این که مشورتی با فردی خبره نکرده اید ممکن است دو سال از عمر خود را به همین راحتی تلف کنید.

اما این مشکل به آسانی قابل حل است. حتماً‌ می پرسید چگونه؟ در جواب این پرسش باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز عرض کنیم که فقط کافیست از کمک مشاوری خبره و کارکشته در این زمینه استفاده کنید.

مشاوران ایران تحصیل همان مشاورانی هستند که با جان و دل تمامی آن چه را که در رابطه با کسری خدمت، معافیت از خدمت سربازی و غیره باید بدانید را در اختیار شما دوستان و همراهان عزیز می گذراند و در این زمینه از هیچ کمکی فروگذار نمی کنند.

به کمک مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل بهترین اتفاق ها در زندگی شما رخ می دهند.

 

 

برای آشنایی با معیارهای تقسیم بندی مشمولین خدمت نظام وظیفه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

ساده ترین راه معافیت سربازی 

شرایط معافیت پزشکی دندان

معافیت تک پسری

سربازی متاهلین 

شرایط خاص تقسیم سربازی 

دوره کد سربازی چیست؟

شرایط افتادن سربازی در شهر خود

 

نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی چگونه است؟ 

این تقسیم بندی و مشخص شدن محل آموزش سربازی به شکل تصادفی و براساس نیاز پادگان ها انجام می گیرد.

شرایط افتادن سربازی در شهر خود چیست؟ 

جهت اطلاع دقیق از شرایط افتادن سربازی در شهر خود می توانید با مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم؟ 

یکی از شروط لازم برای افتادن سربازی در شهر خود این است که فرد متأهل بوده و ازدواج کرده باشد.

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور