نحوه تقسیم سربازان بعد از آٖموزشی

از آن جایی که دغدغه شمار زیادی از سربازان محل خدمت سربازیاست اطلاع از نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی اهمیت زیادی دارد. به هر حال موضوع مشخص شدن محل آموزش سربازی با توجه به این که فرد باید حدود دو سال از عمر خود را در پادگان بگذراند می تواند بسیار مهم باشد. با توجه به این که هر یک از سربازان مایل به خدمت در شهر و محل زندگی خود هستند ممکن است این سؤال برایشان مطرح شود که چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم ؟ اصلاً شرایط افتادن سربازی در شهر خود چیست؟

 

در این نوشته با ارائه اطلاعات لازم در رابطه با نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم. از طرفی می خواهیم پاسخگوی این سؤال مهم نیز برای شما باشیم که چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم ؟ و شرایط افتادن سربازی در شهر خود چیست؟

 

 

جهت اطلاع از نحوه تقسیم مشمولان خدمت نظام وظیفه در شهرهای مختلف از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط افتادن سربازی در شهر خود

 

 

چرا اطلاع از نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی برای مشمولان خدمت نظام وظیفه مهم است؟

سربازی از آن دست دوره هایی است که همواره با سختی و مشقت برای فرد متقاضی همراه است.

دوره ای که از دو ماه طاقت فرسای آموزشی و کلی کلاغ پر رفتن و غیره شروع می شود و به دو سال دوری از خانواده و دریافت آموزش های سخت منتهی می گردد.

به دلیل همین سختی ها و مشکلات است که بسیاری از مشمولان خدمت نظام وظیفه به دنبال راهی برای افتادن سربازی در محل زندگی خود و اطلاع از شرایط افتادن سربازی در شهر خود هستند.

این افراد مدام به این در و آن در می زنند که جوابی درست و دقیق برای این سؤال که چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم ؟ پیدا کنند.

حتی برخی وقتی متوجه این می شوند که شرایط افتادن سربازی در شهر خود را ندارند به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با این موضوع هستند که چگونه می توانند برای سربازی به نزدیک ترین شهر محل زندگی خود بیفتند.

این گونه است که اطلاع از نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی برای آن ها مهم می شود و افراد به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی هستند.

 

 

نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی چگونه است؟

هنوز هم عده ای بر این باور هستند که کار تقسیم سربازان مشمول خدمت سربازی را سازمان نظام وظیفه انجام می دهد و این وظیفه خطیر بر عهده این ارگان مهم است.

اما باید عرض کنیم که این تصور کاملاً‌ اشتباه است و اصلاً این گونه نیست. در واقع، تنها مسئولیت سازمان نظام وظیفه در رابطه با سربازان خدمت نظام وظیفه پیگیری وضعیت آن هاست و لاغیر.

به عبارت دیگر، پای سازمان نظام وظیفه تا زمانی وسط است که فرد مشمول به خدمت سربازی اعزام شود و معافیت از خدمت بگیرد.

بعد از تعیین وضعیت فرد مشمول خدمت نظام وظیفه و اعزام وی به خدمت نوبت مابقی ماجرا دیگر دست سازمان نظام وظیفه نیست.

باید عرض کنیم که نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی بر حسب نیاز و سهمیه اعلام شده از طرف ستاد کل و به شکل تصادفی انجام می گیرد.

بعد از اعزام فرد مشمول خدمت نظام وظیفه به خدمت سربازی وی به دست نیروی های مسلح سپرده می شود.

 

 

آیا از جزئیات نحوه مشخص شدن محل آموزش سربازی مطلع هستید؟

همان طور که بالاتر اشاره کردیم سازمان نظام وظیفه هیچ نقشی در تقسیم بندی سربازان خدمت نظام وظیفه نداشته و ندارد.

در نتیجه باید مشخص شدن محل آموزش سربازی بر عهده ارگانی است که فرد را برای خدمت سربازی جذب می کند.

اما آیا می دانید معیار انواع ارگان های نظامی برای جذب سربازان چیست؟

مهم ترین معیار برای مشخص شدن محل آموزش سربازی نیاز هر استان برای جذب سربازان است.

البته از توجه به این موضوع هم غافل نشوید که سازمان نیروهای مسلح تمام تلاش خود را می کند که سربازان در نزدیک ترین پادگان به محل زندگی خود به خدمت مشغول شوند.

اما اگر گاهی هم فرد به شهر دوری برای خدمت سربازی فرستاده می شود علت آن چیزی به جز نیاز به جذب سربازان و کمبود آن ها نیست.

 

 

در مورد تقسیم سربازان در نیروی زمینی ارتش چه می دانید؟

در نیروی زمینی ارتش نیز تمامی سربازان بعد از سپری کردن دوران دو ماهه آموزشی بر طبق نیاز نیروی زمینی ارتش به بکارگیری سربازان اقدام می کند.

اگر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه تحصیلات تکمیلی دانشگاهی داشته باشد برای استخدام به یگان های نیازمند به بکارگیری نیروهای متخصص اعزام می شود.

در صورتی که فرد تحصیلاتی از دیپلم تا کارشناسی داشته باشد می تواند به عنوان نیرو به یگان های مختلف خدمت سربازی اعزام شود.

 

 

در مورد تقسیم سربازان در نیروی انتظامی چه می دانید؟

ممکن است هر فرد مشمول بعد از خرید دفترچه اعزام به خدمت جهت گذراندن دوران سربازی در نیروی انتظامی به عنوان سرباز به کار گرفته شود.

در رابطه با نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی در این ارگان نظامی هم باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که در این رابطه هم معیار و ملاک همان نیاز نیروی انتظامی به جذب سربازان است.

ولی همچون سایر ارگان های نظامی همواره سعی در جذب سربازان در نزدیک ترین مکان به محل سکونت وی می شود.

 

 

تقسیم سربازاندر شهرها و پادگان های مختلف براساس نیاز پادگان ها و به صورت تصادفی انجام می گیرد

 

 

چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم ؟

دغدغه سربازی و افتادن در شهر خود یکی از بزرگترین و مهم ترین دغدغه های هر فرد ذکوری است که به تازگی به سن هجده سالگی رسیده است.

افراد در این سن مدام به دنبال اطلاع از این موضوع هستند که چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم ؟

همان گونه که در جریان هستید طی هر دوره اعزام سربازان به خدمت نظام وظیفه محل خدمت بعد از گذراندن دوره آموزشی مشخص می گردد.

در این زمان، در صورتی که فرد شرایط افتادن سربازی در شهر خود را داشته باشد به مراتب برای سازمان نظام وظیفه هم بهتر است.

زیرا این گونه هزینه های سرباز از جمله هزینه محل اسکان، لوازم مورد نیاز برای زندگی و همین طور هزینه غذا و خورد و خوراک وی کمتر می شود.

اما در چه صورتی فرد می تواند در شهر محل سکونت خود خدمت کند و چه قوانینی برای افتادن سربازی در شهر خود در نظر گرفته شده است؟

در ادامه این نوشته با ذکر شرایط افتادن سربازی در شهر خود و در واقع پاسخگویی به این سؤال که چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم ؟ در خدمت شما دوستان و عزیزان همراه هستیم.

 

 

شرایط سربازی در شهر خود شامل چه مواردی می شود؟

علی رغم این که تمام تلاش نیروهای مسلح بر این است که هر فرد سرباز در شهر خود به خدمت مشغول شود اما گاهی این اتفاق نمی افتد و نمی توان بر کسی هم خرده گرفت.

اما با این همه افرادی که دارای شرایط خاصی هستند امکان افتادن سربازی در شهر خودشان را دارند و شانس بیشتری در این مورد دارند.

در ادامه با ذکر شرایط سربازی در شهر خود با شما هستیم.

. اولین شرط افتادن سربازی در شهر خود این است که دو برادر از یک خانواده به طور همزمان سرباز باشند.

در این صورت احتمال این که یکی از آن ها در همان شهر محل سکونتشان خدمت کند وجود دارد.

. دومین شرط این است که فرد ازدواج کرده باشد. در صورت متأهل بودن افراد احتمال این که برای گذراندن دوران خدمت در همان شهر خودشان بمانند وجود دارد.

. سومین شرط این است که پدر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه در یکی از ارگان های نظامی مشغول به کار باشد.

در این صورت فرد امکان خمت در شهر خود را دارد.

. چهارمین شرط این است که شخص مشمول خدمت نظام وظیفه تنها فرزند خانواده باشد.

. پنجمین شرط این که در صورتی که خانواده فرد مشمول تحت پوشش کمیته امداد و یا سازمان بهزیستی باشند فرزند آن ها می تواند از رفتن به شهری دور برای خدمت معاف شود.

البته دقت بفرمایید که حتی در صورت داشتن تمامی شرایط ذکر شده در بالا باز هم نمی توانید از افتادن سربازی در شهر خود اطمینان داشته باشید.

زیرا مشخص شدن محل آموزش سربازی در نهایت بسته به تصمیم سازمان کل نیروهای مسلح دارد که تصمیم نهایی را برای هر کدام از مشمولین خدمت نظام وظیفه می گیرد.

 

 

نحوه تقسیم سربازهای متأهل به چه صورت انجام می گیرد؟

با توجه به قوانین وضع شده در سازمان نظام وظیفه کشور افراد متأهل معمولاً آرامش خاطر بیشتری در زمان خدمت سربازی دارند.

این موضوع از آنروست که افراد متأهل امکان گذراندن دوران خدمت را در شهر خود دارند و می توانند بعد از مشخص شدن محل آموزش در سربازی در شهر خودشان بمانند.

علت این مسئله این است که فرد متأهل باید عهده دار تأمین مخارج زندگی خانواده خود باشد و بتواند نیازهای آن ها را به بهترین شکل ممکن برآورده کند.

 

 

چرا گاهی امکان گذراندن دوران سربازی در شهر خود وجود ندارد؟

همان گونه که بالاتر خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کردیم سازمان نظام وظیفه تنها مسئولیت اعزام و یا صدور کارت معافیت برای آن ها را دارد.

در نتیجه، به محض اتمام دوره آموزشی سکان امور به دست پادگان های خدمت نظام وظیفه می افتد و دیگر خبری از مداخله سازمان نظام وظیفه نیست.

در این زمان تمام تلاش مسئولین امر این است که فرد سرباز در همان محل سکونت خود به خدمت سربازی مشغول شود.

اما خب در اکثر قریب به اتفاق موارد این شانس نصیب افراد مشمول نمی شود.

بینید دوستان عزیز بیشتر پادگان های نظامی در مناطق مرزی و اطراف ایران استقرار یافته اند.

به طور معمول تعداد پادگان های موجود در مناطق مرزی ایران اندک هستند و تعداد قابل توجهی نیستند.

از آن جایی که درخواست جذب نیروی سرباز در پادگان های اطراف ایران بالاست و از طرف دیگر پادگان هایی که ظرفیت مناسبی داشته باشند معمولاً در یک شهر مستقر نیستند از این رو احتمال افتادن فرد سرباز در شهر خود پایین است و نمی توان امید زیادی به این موضوع داشت.

 

 

هر آن چه را که باید در مورد خدمت سربازی بدانید را از ما بخواهید

ببینید دوستان عزیز دیگر همه می دانیم که اقدام برای خرید دفترچه و رفتن به خدمت سربازی قبل از کسب اطلاعاتی در این مورد کاری عاقلانه و پسندیده نیست و از طرفی ممکن است مشکلاتی را هم برای فرد به وجود بیاورد.

به طور مثال، ممکن است شما جزء افرادی باشید که امکان دریافت کسری خدمت و یا معافیت را دارید اما به دلیل عدم اطلاع از این موضوع و این که مشورتی با فردی خبره نکرده اید ممکن است دو سال از عمر خود را به همین راحتی تلف کنید.

اما این مشکل به آسانی قابل حل است. حتماً‌ می پرسید چگونه؟ در جواب این پرسش باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز عرض کنیم که فقط کافیست از کمک مشاوری خبره و کارکشته در این زمینه استفاده کنید.

مشاوری که اطلاعات عالی و به روزی در زمینه نظام وظیفه و اصول و قوانین آن داشته باشد و بتواند شما دوست عزیز را با اطلاعات خود به بهترین شکل ممکن کمک کند.

مشاوران ایران تحصیل همان مشاورانی هستند که با جان و دل تمامی آن چه را که در رابطه با کسری خدمت، معافیت از خدمت سربازی و غیره باید بدانید را در اختیار شما دوستان و همراهان عزیز می گذراند و در این زمینه از هیچ کمکی فروگذار نمی کنند.

پس با مشاوران حاضر در مجموعه ما تماس حاصل فرمایید و خیالتان از صحت و سقم و کیفیت اطلاعات دریافتی راحت باشد.

نگران هم نباشید مشاوران ما بهترین راه حل ها را برای دریافت معافیت و یا کسری خدمت جلوی پای شما عزیزان می گذارند.

به کمک مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل بهترین اتفاق ها در زندگی شما رخ می دهند.

 

 

برای آشنایی با معیارهای تقسیم بندی مشمولین خدمت نظام وظیفه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

ساده ترین راه معافیت سربازی

شرایط معافیت پزشکی دندان

معافیت تک پسری

سربازی متاهلین

نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی

نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی چگونه است؟

این تقسیم بندی و مشخص شدن محل آموزش سربازی به شکل تصادفی و براساس نیاز پادگان ها انجام می گیرد.

شرایط افتادن سربازی در شهر خود چیست؟

جهت اطلاع دقیق از شرایط افتادن سربازی در شهر خود می توانید با مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

چگونه سربازی در شهر خود بیفتیم؟

یکی از شروط لازم برای افتادن سربازی در شهر خود این است که فرد متأهل بوده و ازدواج کرده باشد.