ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

نکات مهم نحوه اولویت بندی انتخاب رشته کنکور

نکات مهم نحوه اولویت بندی انتخاب رشته کنکور

نکات مهم نحوه اولویت بندی انتخاب رشته کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

افرادی که در کنکور سراسری شرکت می کنند، پس از اعلام نتایج اگر مجاز به انتخاب رشته باشند، باید در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. همه ما می دانیم که انتخاب رشته، یکی از تصمیمات مهم و سرنوشت ساز است. بنابراین، افراد برای انتخاب رشته حتما باید نکاتی را بدانند و رعایت کنند. یکی از مهم ترین نکات که در زمان انتخاب رشته اهمیت بسزایی دارد، توجه به علایق فردی است. هر داوطلب می تواند 150 کد رشته را طبق این نکات مهم و بر اساس نحوه اولویت بندی انتخاب رشته انتخاب نماید و به نحوه چیدمان انتخاب رشته دقت داشته باشد.

اگر شما هم جز افرادی هستید که امسال در کنکور شرکت کرده اید و یا می خواهید در سال های آینده در کنکور شرکت کنید، فراموش نکنید که باید نکاتی مهم را بدانید و با نحوه اولویت بندی انتخاب رشته صحیح آشنا باشید.

تمامی نکات مهم اولویت بندی انتخاب رشته به وسیله تیم متخصص انتخاب رشته ایران تحصیل در اختیار شما متقاضیان قرار می گیرد. جهت ثبت نام و رزرو مشاوره انتخاب رشته روی لینک زیر کلیک کنید.

چرخه انتخاب رشه آکادمی ایران تحصیل

 

اهمیت اطلاع از نحوه اولویت بندی انتخاب رشته 

شاید از خود بپرسید که چرا باید از نحوه اولویت بندی انتخاب رشته و نحوه چیدمان انتخاب رشته اطلاع داشته باشم؟ در جواب باید عرض کنیم که علت اطلاع از اهمیت اولویت بندی در انتخاب رشته کنکور این است که امر انتخاب رشته بسیار مهم است و در واقع آینده شغلی و تحصیلی شما را رقم می زند. شاید در صورت انجام انتخاب رشته ای نادرست و غیرمنطقی با خود بگویید که خب در نهایت رشته یا دانشگاهم را عوض می کنم. اما باید عرض کنیم که در صورت نیاز به تغییر دانشگاه یا رشته مجبور به تحمل خسارات مالی زیادی هستید و از طرفی زمان زیادی را نیز از دست می دهید. همین مسائل است که اطلاع از نحوه اولویت بندی انتخاب رشته و توجه به اهمیت اولویت بندی در انتخاب رشته کنکور را بیش از پیش روشن می کند.

به یاد داشته باشید که در زمان اولویت بندی کد رشته ها و نحوه چیدمان انتخاب رشته، بهتر است تا از یک مشاور با تجربه و ماهر کمک بگیرید. زیرا، مشاوران طبق رتبه و تراز قبولی شما، به شما می گویند که ممکن است در کدام رشته ها و در کدام دانشگاه ها قبول شوید. سپس، طبق گفته آن ها، می توانید کد رشته ها را در اولویت قرار داده و انتخاب رشته ای درست و خوب داشته باشید. مشاوران ما در ایران تحصیل، با داشتن چندین سال سابقه می توانند به شما عزیزان کمک نمایند. 

 

 

برای دریافت مشاوره تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

نکات مهمی که در نحوه اولویت بندی انتخاب رشته کنکور باید بدانید

در رابطه با نحوه اولویت بندی انتخاب رشته و نحوه چیدمان انتخاب رشته باید چند اصل مهم و کلیدی را مدنظر داشته باشید. در واقع، به دلیل اهمیت اولویت بندی در انتخاب رشته کنکور توجه به این اصول و 8 نکته طلایی در چیدمان انتخاب رشته کنکور از اهمیتی اساسی برخوردار است. برخی از مهم ترین این نکات، شامل موارد زیر می باشند: 

 

در هنگام انتخاب رشته به علاقه و استعداد خود توجه کنید

اولین نکته که باید در زمان انتخاب رشته به آن توجه کنید، علاقه شما است. شما باید رشته ای را که به آن علاقه دارید انتخاب نموده و در اولویت قرار دهید. سپس، طبق استعداد و توانایی های خود آن را انتخاب کنید. در واقع، باید هم به علاقه و هم به توانایی های خود توجه لازم را داشته باشید. بنابراین، از 150 کد رشته انتخابی، حتما موارد اولیه را جز رشته های مورد علاقه خود قرار دهید. 

 

در هنگام انتخاب رشته به علاقه و استعداد خود توجه کنید

در هنگام انتخاب رشته به علاقه و استعداد خود توجه کنید

 

 

موقعیت شغلی و بازار کار رشته ها را بررسی کنید

موقعیت های شغلی و بازار کار رشته ها از جمله مواردی است که قبل از هر گونه تصمیمی برای انتخاب رشته باید در نظر داشت. زیرا، برخی از رشته وجود دارند که بازار شغلی مناسبی ندرند و شما عزیزان پس از فارغ التحصیلی ممکن است با مشکلاتی رو به رو شوید. بنابراین، پس از این که دانستید به چه شته ای علاقه دارید و استعداد کدام رشته را دارید، باید حتما بازار کار آن را نیز بررسی کنید. شما قرار است چندین سال در آن رشته درس بخوانید، لذا، رشته ای را انتخاب کنید که بتوانید پس از فارغ التحصیلی در آن زمینه مشغول به کار شوید.

 

امکان یا عدم امکان ادامه تحصیل در رشته مورد نظر در مقاطع بالاتر را بررسی کنید

در صورتی که شما هم جزء افرادی هستید که علاقه زیادی به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارید و می خواهید پیشرفت بیشتری در حوزه تحصیلی داشته باشید، در زمان انتخاب رشته به این موضوع توجه کنید و آن را مدنظر قرار دهید. زیرا در صورت انتخاب رشته هایی که امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از جمله ارشد و دکتری را در ایران و یا خارج از کشور ندارند، ممکن است دیگر فرصت جبران نداشته باشید. بنابراین در صورت نیاز می توانید از مشاوران ما در این زمینه یاری خواسته و اطلاعات کاملی به دست آورید. 

مشاوران ما به وسیله سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری ایران تحصیل، می توانند اطلاعات کاملی در رابطه با رشته تحصیلی مورد نظر شما ارائه داده و راهنمای حرفه ای با اثربخشی بالا در مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری برای شما متقاضیان باشند. برای ورود به سامانه، روی لینک رزرو آنلاین کلیک کنید.

 

نکات مهم نحوه اولویت بندی انتخاب رشته کنکور

 

 

به حرف و نظر دیگران توجه نکنید

گاهی اوقات ممکن است که برخی از شما عزیزان به خاطر توجه به نظر و حرف دیگران، رشته مورد علاقه خود را انتخاب نکنید. این کار، بدترین کاری است که شما می توانید در حق خودتان انجام دهید. زیرا، شما قرار است چندین سال در آن رشته درس بخوانید و پس از فارغ التحصلی در آن حرفه مشغول به کار شوید. لذا اگر علاقه ای به آن نداشته باشید، تمامی این چندین سال برای شما به سخت ترین سال های زندگیتان تبدیل خواهند شد. بنابراین، در هنگام انتخاب رشته حرف و نظر دیگران برایتان اهمیتی نداشته باشد.

 

 

به حرف و نظر دیگران توجه نکنید

به حرف و نظر دیگران توجه نکنید

 

تسهیلات رفاهی و خوابگاه های دانشجویی را بررسی کنید

بحث خوابگاه های دانشجویی و تسهیلات رفاهی از جمله مواردی هستند که در زمان انتخاب رشته های تحصیلی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. زیرا بعضی از دانشگاه ها ممکن است از سطح کیفی، امکانات و تسهیلات خوبی برخوردار نباشند و حتی امکان اقامت دانشجو در خوابگاه را نیز فراهم نکنند. به عنوان مثال، دانشگاه های شبانه فاقد خوابگاه های دانشجویی هستند و فرد در صورت قبولی باید فکری به حال محل اقامت خود کند. از این رو در زمان انتخاب رشته و اولویت بندی رشته ها حواستان به این موضوع مهم و کلیدی باشد.

 

به شهریه پرداختی برای هر دانشگاه توجه کنید و از آن اطلاع حاصل کنید

بحث شهریه از جمله موارد مهمی است که در زمان اولویت بندی رشته ها باید به آن توجه کنید. با توجه به این که تحصیل در دانشگاه های شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور و حتی پردیس خودگردان در گرو پرداخت شهریه است. پس قبل از هر گونه اقدامی برای انتخاب انواع کد رشته محل ها این موضوع را مدنظر قرار دهید. زیرا شاید به علت بالا بودن شهریه های پرداختی علی الخصوص در دانشگاه های پردیس خودگردان استطاعت مالی پرداخت هزینه ها را نداشته باشید. از طرفی به جز شهریه پرداختی در هر ترم تحصیلی دانشگاه هزینه اقامت در خوابگاه، رفت و آمد و خورد و خوراک را نیز باید مدنظر داشته باشید. 

 

جهت اطلاع از شهریه دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید. 

 

به بومی گزینی برخی از رشته ها توجه کنید

لازم به ذکر است تا بدانید که در انتخاب رشته کنکور سراسری، نحوه گزینش دانشجویان، به صورت بومی گزینی می باشد. ممکن است سوال کنید که بومی گزینی به چه معنا است؟ بومی گزینی یعنی در برخی از رشته ها اولویت انتخاب با دانشجویانی است که در آن بوم قرار دارند. علاوه بر این، برخی از رشته های وجود دارند که مختص افراد بومی آن استان هستند. خوشبختانه بنا به تصمیم سازمان سنجش به علت مشکلات و مسائل معیشتی و اقامتی و همین طور ایجاد مشکلات روحی در برخی از دانشجویان به علت دوری از خانه و خانواده بحث بومی گزینی برای برخی از رشته ها را مطرح کرد. بنابراین، شما دوست عزیز کنکوری باید در زمان انتخاب رشته و اولویت بندی رشته های انتخابی خود توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشید و رشته هایی که تنها دانشجویان بومی را پذیرش می کنند را بشناسید.

 

به بومی گزینی برخی از رشته ها توجه کنید

به بومی گزینی برخی از رشته ها توجه کنید

 

جنسیت و ظرفیت دانشگاه مد نظر خود را بررسی کنید 

دقت داشته باشید که برخی از رشته های تحصیلی تنها جنس مذکر و برخی دیگر تنها جنس مؤنث را پذیرش می کنند و این گونه نیست که از دو جنس پذیرش داشته باشند. پس در زمان انتخاب رشته به این موضوع دقت کافی را داشته باشید. علاوه بر این در صورتی که دانشگاه مورد علاقه و رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده اید، باید به میزان ظرفیت آن توجه کنید. گاهی اوقات برخی از دانشگاه ها در برخی از رشته ها، تعداد کمی دانشجو می پذیرند. اگر رتبه شما چندان خوب نیست، بهتر است که دانشگاه دیگری را انتخاب نمایید و با دریافت مشاوره بیشتر از مشاوران ایران تحصیل قبولی خود را در دانشگاه دلخواه تان تضمین کنید.

 

 

به شرایط جغرافیایی و سهمیه های کنکور توجه کنید

بحث شرایط جغرافیایی و آب و هوای شهر مورد نظرتان برای ادامه تحصیل از جمله موضوعاتی است که در زمان انتخاب رشته باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید و ارتباط تنگاتنگی با نحوه چیدمان انتخاب رشته دارد. زیرا ممکن است زندگی در برخی از شهرها به علت سرما یا گرمای زیاد برایتان بسیار سخت باشد و نتوانید در آنجا تاب بیاورید. یکی از عواملی که در انتخاب رشته کنکور سراسری تاثیر بسزایی می گذارد، سهمیه ها هستند. برخی از افرادی که جز خانواده های جانبازان، ایثارگران و …. می باشند، دارای سهمیه های مختلفی هستند. در زمان انتخاب رشته، افرادی که دارای سهمیه هستند، در اولویت قرار دارند. لذا، اگر خودتان نیز جز افرادی هستید که دارای سهمیه هستند، حتما در زمان انتخاب رشته به نوع سهمیه خود توجه کنید. مشاوران ما در ایران تحصیل قادر هستند بهترین مشاوره لازم برای پذیرش در دانشگاه های برتر کشور به شما ارائه دهند پس حتما با مشاوران ما در تماس باشید.

داوطلبان می توانند با استفاده از سامانه تخصصی انتخاب رشته آکادمی ایران تحصیل، از شرایط جغرافیایی و سهمیه های کنکور اطلاع یافته و بهترین انتخاب رشته را داشته باشند.روی لینک رزرو آنلاین کلیک کنید.

 

نکات مهم نحوه اولویت بندی انتخاب رشته کنکور

 

 

جدیدترین اخبار پیرامون انتخاب رشته

مهلت انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد تمدید شدآن دسته از داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ که بر اساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده‌اند می‌توانند با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته مندرج در ذیل کارنامه سازمان سنجش تا روز شنبه ۱۸ تیر با مراجعه به سامانه ثبت‌نام الکترونیکی مرکز سنجش مراجعه نمایند. 

وزیر علوم: توزیع استعدادها در رشته‌های مختلف متوازن نیست

محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در حاشیه بازدید از روند برگزاری آزمون سراسری در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خوارزمی مستقر در کرج، گفت: انتخاب رشته تحصیلی این روزها بر اساس آینده شغلی است در حالی که هر داوطلب باید بر اساس علاقه ذاتی و استعداد رشته مورد نظر خود را انتخاب کند.

 

نتایج اولیه آزمون سراسری امسال اواسط مردادماه اعلام شود

انتظار می‌ رود نتایج اولیه آزمون سراسری امسال همانند سنوات گذشته اواسط مردادماه اعلام شود. برای اطلاع دقیق از نحوه انتخاب رشته صحیح پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری با مشاوران ما در ارتباط باشید تا با انتخاب رشته اصولی در بهترین دانشگاه های کشور تحصیلات خود را انجام دهید.

 

نکات مهم نحوه اولویت بندی انتخاب رشته کنکور

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با نکات مهمی که باید در نحوه اولویت بندی انتخاب رشته بدانید و رعایت کنید را بیان کنیم. به یاد داشته باشید که بهتر است تا زمان انتخاب رشته حتما از یک مشاور با تجربه و با مهارت کمک بگیرید. مشاوران می توانند به شما عزیزان کمک کنند تا رشته ای را انتخاب کنید که هم مورد علاقه شما باشد و هم با تمامی شرایط شما سازگار باشد. علاوه بر این، یک مشاور خوب به شما کمک می کند تا بهترین رشته و دانشگاه را طبق رتبه خود انتخاب نمایید. مشاوران ما در ایران تحصیل با داشتن چندین سال سابقه می توانند به شما عزیزان در این زمینه یاری رسانند. اگر به کمک نیاز دارید و یا سوالی دارید، کافی است تا با ما تماس گرفته و یا برای ما کامنت بگذارید. مشاوران ما در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ خواهند داد و شما را یاری خواهند رساند. 

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

 

 

 

2.7/5 - (16 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نحوه اولویت بندی انتخاب رشته چگونه است؟ 

اولویت بندی انتخاب رشته بر اساس مواردی همچون نزدیکی دانشگاه به محل زندگی، توانمندی ها و علاقه فرد داوطلب و مواردی از این قبیل انجام می شود.

اهمیت اولویت بندی در انتخاب رشته کنکور در چیست؟ 

اهمیت این موضوع که در صورت عدم رعایت چیدمان مناسب رشته ها ممکن است آسیب هایی از نظر روحی و مالی به داوطلب وارد شود.

چه نکاتی را باید در هنگام انتخاب رشته بدانیم؟

تمامی نکاتی که باید در هنگام انتخاب رشته بدانید در مقاله بیان شده است لطفا مقاله را مطالعه کنید.

نظرات

 1. ادیب
  ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹

  ببخشید اگه مثلا یه رشته ای قبول میشدم ولی نزدم میشه اقدام کنم برم.

  • karimi
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام شانستون خیلی کمه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 2. سلما
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

  سلام ببخشيد مي خواستم تأثير معدل سه سال دبيرستان و معدل كل در كونكور 1403 رو بدونم يعني چند درصد به كونكور تأثير گذار خواهد بود

  • JAVADI
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲

   سلام روزبخیر
   فقط نمرات پایه دوازدهم به صورت 50 درصد و قطعی هست.

 3. Yas
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹

  سلام من رشته علوم ورزشی رو میخواستم
  میخام بدونم پارسال اخرین قبولی دانشگاه دولتی تا چند هزار بوده؟

  • behrouzi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام داخل مقاله را مطالعه کنید

 4. Venus
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

  سلام وقت بخیر
  من اولویتای اولم دانشگاه دولتی بود و بعد فرهنگیان
  الان فرهنگیان پذیرفته نشده یعنی دانشگاه دولتی قبول کرده که فرهنگیان رد شده؟

  • obeidavi obeidavi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل رمایید.

 5. سید
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

  سلام من اولیت ۶۵ و ۱۳۴ خودم رو پزشکی و دندون ارتش زدم که برای مصاحبه دعوت شدم ایا این به این معنیه که هیچکدوم از اولیت های ارجح تر خودم رو قبول نشدم ؟!!!!!

  • obeidavi obeidavi
   ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 6. امیر
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۴

  سلام.اگه کسی ماکزیمم نمره کل زیرگروهاش بالاتر از ۶۵۰۰ باشه ولی تراز زیرگروه یک پایین تر از ۶۵۰۰ باشه ،این چه شانسی برایه دعوت داره ب مصاحبه فرهنگیان؟ایا دعوت میشه یا نه زیرگروه یکش مهمه؟

  • javadi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

   سلام روزبخیر
   اگر بالای 6500 باشید
   شانستون برای دعوت به مصاحبه زیاده.

  • behrouzi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

   به البته بستگی به رشته مورد نظر داره

 7. H
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

  یکی بخواد بره حقوق اولویت اولش حقوق باشه ، زیر رشته های بعدیش که نزدیک به حقوق باشه توی اولیت قرار بده ، باید چی باشه

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 8. ناهید
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام با رتبه ۱۵۰۰ زیرگروه یک ۵ درصد و رتبه در منطقه یک ۳۸۰۰ ایا از پزشکی پردیس ارومیه یا اردبیل قبول می شوم؟

  • rahimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام وقت بخیر
   کارنامه شما باید تحلیل بشه و شما میتونید با مجموعه تماس بگیرید

 9. بهار
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام با ۴۵۰۰ منطقه یک بومی اصفهان روزانه سلولی مولکولی اصفهان قبول میشم؟

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقت بخیر
   شانس پذیرش شما متوسط رو به بالا هست.

 10. هاله
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

  سلام خسته نباشید اولویت بندی رشته ها تا چه حد اهمیت داره؟؟ مثلا منی که رشته ی مورد علاقه ام رو گذاشتم اول تاثیری داره؟ منظورم این هستش ترتیب مهمه؟ اخه معمولا میگن انتخاب های اول رد میشن؟ درسته؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام وقت بخیر به خیلی موارد بستگی دارد.

 11. سهیل
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

  با سلام وقت به خیر سوالی در مورد ترتیب چیدمان انتخاب رشته داشتم اون هم ترتیب رشته هارو بر اساس رشته های مورد علاقه در استان های مختلف قرار میدهیم یا همه رشته ها در استان بومی خودمان مینویسیم مثلا رشته برق اولیت اول دوشهر را زدم درسته یا باید اول رشته های شهر خودم رو بزنم یارشته های بقیه شهر ها رو

  • javadi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

   سلام روزبخیر
   اولویت بندی باید بر اساس علاقه و نزدیکی راه باشه
   اگر پذیرش رشته ای به صورت بومی باشه باید اول استان های اطراف رو انتخاب کنید

 12. نوا
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱

  سلام.من سهمیه پنج درصد و در استان آذربایجان غربی هستم.میتونم به عنوان انتخابهای خوشبینانه پزشکی شهرهای دوری مثل کرمان یا سمنان رو تو اولویتهای اولم انتخاب کنم؟؟از نظر بومی گزینی که مشکلی پیش نمیاد؟ مثلا نکنه بهدخاطر اینکه بومی نیستم حذفم کنه و اولویت های بعدیم رو بررسی نکنه؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود

 13. علی رضا
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

  سلام من رشته انسانی هستم دانشگاه آزاد اوردم دانشگاه آزاد فقط حقوق داره میشه کد رشته رشته های دیگه هم بنویسم مثلا من انسانی هستم رشته مهندسی کامپیوتر دوست دارم میشه بنویسم یا فقط باید رشته انسانی رو بنویسم

  • bahraii
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام شما میتونید تو انتخاب رشته بدون کنکور رشته غیر مرتبط با دبیرستانتون انتخاب کنید برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 14. لیبا
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام وقتتون بخیر با رتبه ی 28 هزار سهمیه 5 درصد (25هزار زیر گروه یک) امید به قبولی علوم تغذیه و رشته های توی رنج 10 هزار میتونم داشته باشم؟

  • hedayati
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام وقت بخیر
   دارای شانس پایین هستید.

 15. نفس
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸

  سلام و خسته نباشین
  ایا پرستاری جز رشته های بومی گزینی هست؟

  • hedayati
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶

   سلام وقت بخیر
   دفترچه چک شود.

 16. نغمه
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

  سلام با رتبه 3300داخل زیرگروه2 منطقه1 میشه داروسازی روزانه قبول شد ؟

  • bahraii
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید دقیق تر برسی شود لطفا با داخلی 111تماس بگیرید

 17. رضا
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

  سلام. وقت بخیر.
  با رتبه 17700 زیرگروه و تراز 7085 میشه دامپزشکی آزاد قبول شد.؟ ممنون

  • maleki
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام وقت بخیر خیر

 18. ریحانه
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۴

  سلام وقت بخیر. عذرمیخوام در چه صورت احتمال بیشتری وجود داره که بتونیم شهر دیگه ای قبول شیم؟

  • hedayati
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام جهت ارائه نکات مهم نحوه اولویت بندی انتخاب رشته کنکور با مجموعه تماس بگیرید

 19. بهزاد همت جو
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۱

  ی سوال :
  ترتیب بررسی سازمان سنجش بر اساس رتبه هست ، منظور اول رتبه یک رو بررسی میکنن بعد قبولی اون ، رتبه ۲ و همینطور تا اخر

  یا نه به ترتیب بررسی نمیشه

  • maleki
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام وقت بخیر
   به ترتیب بررسی میشه.

 20. سوگند
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۷

  سلام وقتتون بخیر
  تو انتخاب رشته باید همه کد رشته محل هارو پر کنیم؟ یعنی هر ۱۵۰ ها مورد رو ذکر کنیم یا ذکر اون تعدادی که میخوایم کافیه؟

  • isaei
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت بخیر
   اختیاری میباشد.

 21. راحله
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۱

  سلام ببخشید اگه در مصاحبه فرهنگیان رد بشیم انتخابه رشته های دیگه چجوری صورت میگیره؟! مثلا اولویت های اولم دانشگاه فرهنگیان بوده باشه و ردیف های دیگه از دانشگاه های ملی سایر شهرها. میتونم رشته هایی که کد رشته هاشونو وارد کردم رو برم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

   سلام خود سازمان سنجش اولویت های بعدی شما را بررسی میکند و در صورت رد شدن در مصاحبه فرهنگیان اولویت بعدی خود را پذیرفته میشوید.

 22. عسل
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۶

  با سلام
  این درسته که اگه هم الویت اولتو قبول بشی هم الویت دوم، به اجبار باید بری دانشگاه الویت اولت و حق انتخاب نداری؟ یا همه رو قبول شی میتونی انتخاب کنی؟

 23. زهرا
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۱

  سلام
  برای انتخاب رشته دکتری زبان و ادبیات فارسی رتبه در سهمیه ام ۲۰۳۳ شده دانشگاه فردوسی مشهد قبول می شم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

   با سلام.بستگی به تراز شما دارد ولی شانس قبولی بسیار کم است.

 24. ..
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

  سلام میخواستم بپرسم چند تا شهر میتونیم انتخاب کنیم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

   محدودیتی در انتخاب شهر ها وجود ندارد.

 25. محمد
  ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۴

  سلام خسته نباشید
  یه سوال داشتم در مورد کارنامه سبز .
  در کارنامه سبز بنده در یک رشته بورسیه در قسمت نتیجه کارنامه نه رتبه من مشخصه و نه آخرین فرد قبولی و همچنین در قسمت نتیجه کارنامه عدد ۱ رو درج کرده که به معنی عدم رعایت ضوابط و شرایط انتخاب رشته هست .
  در حالی که من در مصاحبه اون تا آخرین مرحله هم رفتم .
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۶

   سلام به سازمان سنجش ثبت درخواست کنید

 26. مهدی
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

  سلام خسته نباشید
  من با داشتن تراز ۷۲۵۰ به فرهنگیان دعوت نشدم البته در اولویت های خودم پرستاری بومی شهر خودم رو بالاتر زده بودم آیا رشته پرستاری قبول شدم؟
  و سوال دوم اینکه من با رتبه بهتر مثلا پرستاری یک شهر اولویت دهم خودم زدم آیا میشه یه نفر دیگه با رتبه ایی بدتر که این کد رشته رو اولویت اول زده اون قبول بشه ولی من نشم همین کد رشته رو؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۰

   سلام وقت به خیر تمام الویت های شما از سوی سازمان سنجش مورد بررسی قرار میگیرد و هر یک الویت های شما که با رتبه و تراز متناسب باشد به عنوان رشته قبولی اعلام می شود.اما بقیه الویت های شما هم بررسی می شود و تحت عنوان کارنامه سبز پس از اعلام نتایج نهایی اعلام میشود و میتوانید با بررسی ان در رشته ی که به عنوان قبولی اعلام شده ثبت نام انجام دهید.

 27. علی
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۴

  با سلام
  اگه رشته ای که اولویت دوم من بوده رو یه نفر دیگه با رتبه بدتر توی اولویت اولش بزاره ، اون قبول میشه یا من؟ اینو درصورتی گفتمکه از اولویت اول خودم قبول نشم.

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۴

   سلام وقت به خیر تمام الویت های شما از سوی سازمان سنجش مورد بررسی قرار میگیرد و هر یک الویت های شما که با رتبه و تراز متناسب باشد به عنوان رشته قبولی اعلام می شود.اما بقیه الویت های شما هم بررسی می شود و تحت عنوان کارنامه سبز پس از اعلام نتایج نهایی اعلام میشود و میتوانید با بررسی ان در رشته ی که به عنوان قبولی اعلام شده ثبت نام انجام دهید.

   • محمود
    ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

    فک کنم جواب درستی نتونستین بدین

    • karimi
     ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 28. سعیده
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

  ایا میشه اولویت هایی ک اخرم زدیم قبول بشیم ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۷

   سلام وقت به خیر تمام الویت های شما از سوی سازمان سنجش مورد بررسی قرار میگیرد و هر یک الویت های شما که با رتبه و تراز متناسب باشد به عنوان رشته قبولی اعلام می شود.اما بقیه الویت های شما هم بررسی می شود و تحت عنوان کارنامه سبز پس از اعلام نتایج نهایی اعلام میشود و میتوانید با بررسی ان در رشته ی که به عنوان قبولی اعلام شده ثبت نام انجام دهید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور