ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط مهلت یک ساله سربازی ۱۴۰۲ + تمدید معافیت

مهلت یک ساله سربازی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مهلت یک ساله سربازی، یکی از موضوعات اساسی و مهم دانش آموزان و دانشجویان مرد، تمدید معافیت تحصیلی می باشد.

تمامی افراد مشمولان، از زمانی که سن آن ها به سن قانونی ۱۸ سال تمام می رسد، از نخستین ماه تولد آن ها مشمول قانون وظیفه عمومی می شوند از شرایط مهلت یک ساله سربازی برخوردار می گردند.

در رشته های مختلف پیش دانشگاهی تا سن ۲۴ سال، اگر دانش آموز در حال تحصیل باشد و در رشته های کاردانی و فنی حرفه ای حداکثر تا سن ۲۲ سالگی، می تواند به تحصیل ادامه داده و مشغول باشد. در نهایت پس از گذشت از این سن وارد دوره مشمولیت سربازی شده و برای فرد غیبت غیر موجه سربازی رد می شود.

 

جهت اطلاع از شرایط مهلت یک ساله سربازی + تمدید معافیت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مهلت یک ساله سربازی

شرایط مهلت یک ساله سربازی + تمدید معافیت، تمامی افرادی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، تا هنگامی که در حال تحصیل باشند و به تحصیل بپردازند، مشمول تمدید معافیت تحصیلی شده و از اعزام به خدمت سربازی معاف می شوند:

■ دانش آموزان مدارس سراسر کشور و مرکز های آموزش عالی کشور که فعالیت آن های زیر نظر وزارت آموزش و پرورش است.

■ دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و مقاطع بالاتر دانشگاه های دولتی و غیر دولتی که شامل دانشگاه های پیام نور، دانشگاه های آزاد، دانشگاه های پردیس، دانشگاه های غیر انتفاعی و … که فعالیت کلیه این دانشگاه ها زیر نظر وزارت علوم است.

■ طلابی که در حوزه های علمیه مشغول به تحصیلات خود هستند.

صدور تمدید معافیت تحصیلی تمامی مذکور که شامل تمدید معافیت تحصیلی دانش آموزان، تمدید معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد و تمدید معافیت تحصیلی طلاب حوزه های علوم دین، وابسته به ارائه گواهی اشتغال به تحصیل از آموزشگاه یا دانشگاه محل تحصیل بوده و مدت زمان این گواهی معافیت تحصیلی تا یک سال پس از تاریخ پایان تحصیلات در هر مقطع می باشد.

 

 

جهت اطلاع از نحوه ادامه تحصیل مشمولان غایب و مشاهده اطلاعیه تحصیل هم زمان با سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

فرصت اولیه معافیت تحصیلی

شرایط مهلت یک ساله سربازی + تمدید معافیت، در ابتدای پذیرفته شدن در دانشگاه، دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی می بایست بر اساس مقطع تحصیلی مورد نظر، نامه معافیت خود را از دانشگاه دریافت کرده و سپس با مراجعه به دفاتر پلیس 10+ درخواست خود را در مورد معافیت تحصیلی در این دفاتر ثبت نمایند.

 

شرایط مهلت یک ساله سربازی

شرایط مهلت یک ساله سربازی

 

 

شرایط مهلت یک ساله سربازی

شرایط مهلت یک ساله سربازی + تمدید معافیتف برای مقاطع مختلف، سقف سنوات تحصیلی که در صورت اتمام آن بایستی به شرایط تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان مراجعه نمود، به شرح زیر می باشد:

 

دانش آموزان بیست سال تمام
کاردانی حداکثر 2 سال و نیم
کارشناسی ناپیوسته حداکثر 3 سال
کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر 3 سال
دکتری ناپیوسته حداکثر 3 سال
کارشناسی پیوسته حداکثر 5 سال
کارشناسی ارشد پیوسته حداکثر 6 سال
دکتری پزشکی پیوسته حداکثر 8 سال
دکتری تخصصی پیوسته حداکثر 6 سال

 

شرایط تمدید معافیت

شرایط مهلت یک ساله سربازی + تمدید معافیت، بر اساس اعلام سازمان وظیفه عمومی، دانشجویان مشمول از تاریخ فراغت، انصراف، اخراج و یا ترک تحصیل حداکثر یک سال فرصت دارند تا وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

مطابق با تبصره (۱) ماده (۳۳) قانون خدمت وظیفه عمومی، حداکثر معافیت تحصیلی در مقطع تحصیلی کاردانی دو و نیم سال، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته سه سال، کارشناسی پیوسته پنج سال و کارشناسی ارشد پیوسته شش سال، دکترای پیوسته هشت سال و دکترای تخصصی شش سال است.

 

 

جهت مشاهده راهنما جامع خروج از کشور برای ادامه تحصیل بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

در مقاطع مختلف دانشگاهی، دانشجویانی که در سنوات اولیه تحصیلی موفق به فراغت از تحصیل نشده‌اند، در صورت موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه و تأیید وظیفه عمومی، حداکثر دو ترم تحصیلی، مجوز سنوات ارفاقی به صورت مرحله‌ای برای آن ها از طریق دفاتر پلیس ۱۰+ شهرستان محل تحصیل صادر می‌شود.

در اطلاعیه مهلت معرفی دانشجویانی که در سنوات ارفاقی فارغ التحصیل می‌شوند، آمده است: دانشجویانی که با بهره‌مندی از سنوات ارفاقی، فارغ‌التحصیل می‌شوند، همچون دیگر دانشجویان از حداکثر یک سال مهلت معرفی برخوردار بوده و در صورت پذیرش در مقاطع بالاتر نیز می‌توانند از معافیت تحصیلی برخوردار شوند.

در سنوات ارفاقی و سنوات مجاز تحصیل در دانشگاه، مشمولانی که فارغ‌التحصیل نشوند، از تاریخ انصراف و یا اخراج از تحصیل یک سال مهلت داشته تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

 

 

جهت ورود به سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد ملی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

شرایط ثبت نام نظام وظیفه ورودی های جدید

شرایط نظام وظیفه برای دانشجویان ورودی جدید آقا عبارتند از:

● رویت کارت و ارائه کپی کارت جهت درج در پرونده دانشجو برای دارندگان کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت الزامی است.

● جهت ثبت نام، افرادی که وارد سن 51 سالگی شده‌اند، نیاز به دریافت معافیت تحصیلی و یا مجوز ندارند.

● پیوست ب جهت اخذ معافیت تحصیلی، برای دانشجویان فاقد کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت، صادر می گردد.

● دانشجو دارای مدرک پیش دانشگاهی بوده و پیش تر، از دانشگاه دیگری انصراف نداده باشد.

● بیش از یک سال، از تاریخ دریافت مدرک پیش دانشگاهی نگذشته باشد.

 

تمدید معافیت

تمدید معافیت

 

تبصره ۱)

در سال مشمولیت، مشمولانی که از دبیرستان فارغ التحصیل می شوند، از تاریخ فراغت یکسال مهلت معرفی دارند، برای مثال کسی که متولد 1375 می‌باشد، مدرک خود را در خردادماه 1393 اخذ نموده و از تاریخ فراغت یکسال مهلت معرفی دارد.

لازم به ذکر است مشمولانی که در نیمه اول سال فارغ التحصیل می شوند تا سی شهریور سال بعد برای معرفی مهلت دارند. به استثناء داوطلبان آزاد که دقیقا یک سال بعد از فارغ‌التحصیلی مهلت دارند.

تبصره ۲)

در سال پیش از مشمولیت، مشمولانی که فارغ التحصیل می شوند، از ماه تولد در سن مشمولیت 6 ماه برای معرفی خود فرصت دارند. برای مثال متولد 1375/03/15 که در 1392/11/30 فارغ التحصیل شده است تا 1393/09/15 مهلت معرفی دارد.

● پیش دانشگاهی را تا سن 22 سالگی و به شکل حضوری به اتمام رسانده باشد.

 

 

جهت اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی و مشاهده اطلاعیه تحصیل هم زمان با سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

تبصره ۱)

دانش آموزانی که دوره اول دبیرستان را پیش از مهر ماه 1391 شروع کرده اند، تا سن 24 سالگی در مقطع پیش‌ دانشگاهی مجاز می باشند.

تذکر مهم:
دانش آموزان مشمولی که پس از ترک تحصیل و در مهلت یکساله معرفی موفق به اخذ مدرک داوطلب آزاد شده باشند، مجاز به تحصیل به شرط عدم غیبت می‌باشند.

ثبت نام دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد

■ ارائه نامه فراغت از تحصیل به ناجا از واحد دانشگاهی کارشناسی

■ نگذشتن بیش از یک سال از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو

■ کمتر از ۱۲ نبودن معدل مقطع کارشناسی

 

 

جهت اطلاع از مجازات غیبت سربازی و شرایط نظام وظیفه دکتری بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

دانشجو انصرافی از واحد دانشگاهی دیگر

● در طول دوره های تحصیلی از دیپلم تا دکتری، دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند، تنها یکبار مجاز به انصراف می باشند.

ملاک یکبار انصراف از تاریخ 1390/08/22 به بعد بوده و افرادی که پیش از این تاریخ انصراف داده باشند، جزو یکبار انصراف آن ها محسوب نخواهد شد.

● ارائه فرم انصراف از تحصیل به ناجا از واحد دانشگاهی قبلی الزامی است.

● بیشتر از یک سال از تاریخ انصراف از تحصیل نگذشته باشد.

● مشمولانی مجاز به تحصیل مجدد تا پایان خدمت یا اخذ معافیت دائم نبوده که از طریق انصراف مدرک معادل فراغت در مقطع پایین تر را دریافت می‌کنند.

مگر اینکه مدرک فراغت اخذ شده، معادل سنوات مجاز کارشناسی ارشد به تحصیل همان مدرک باشد که به این ترتیب، می توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته یا ارشد ناپیوسته شروع به تحصیل نمایند.

● چنانچه سنوات قانونی دانشجو به اتمام رسیده باشد، وی مجاز به انصراف در سنوات ارفاقی یا مهلت معرفی جهت شروع به تحصیل مجدد نمی‌باشد.

در واقع مشمولان تنها در طول مدت مجاز به تحصیل هر مقطع، مجاز به انصراف و شروع به تحصیل مجدد می باشند و در صورت انصراف در سنوات ارفاقی یا مهلت معرفی مجاز به تحصیل مجدد نخواهند بود.

● فارغ التحصیلان مقاطع کاردانی و کارشناسی، صرفاً مجاز به ادامه تحصیل در مقطع ناپیوسته بالاتر می باشند، برای مثال: مقطع کاردانی به کارشناسی.

● مشمولان در مقاطعی که قبلاً از آن فارغ التحصیل شده اند، مجاز به تحصیل مجدد نمی‌باشند.

● در صورتی که سربازان حین خدمت در مقاطع کارشناسی و بالاتر پذیرفته شوند، به شرط عدم غیبت با اخذ گواهی قبولی از دانشگاه پذیرفته شده، به پلیس 10+ مراجعه کرده و بعد از دریافت گواهی ترخیص از یگان و ثبت سوابق خدمت در سیستم توسط پلیس 10+، با دریافت فرم “پیوست‌ ب” به دفاتر پلیس 10+ جهت صدور معافیت تحصیلی مراجعه می نمایند.

 

 

سنوات مجاز به تحصیل

سنوات مجاز به تحصیل

 

تبصره ۱)

ترخیص سربازان جهت تحصیل در مقطع کاردانی مجاز نمی باشد.

تبصره ۲)

تحصیل همزمان با خدمت مجاز نمی باشد.

▪︎متعهدین به خدمت در صورت ارائه گواهی موافقت از نهاد یا سازمانی که نسبت به آن متعهد هستند، می توانند در دانشگاه ثبت نام نموده و نیاز به اخذ معافیت تحصیلی ندارند.

▪︎دانشجویان ورودی سال 1390 و بعد از آن در صورت استفاده از سنوات ارفاقی برای اتمام تحصیل، اجازه ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را ندارند.

▪︎به هیچ عنوان، دانشجویان اخراجی مجاز به ادامه تحصیل تا پایان خدمت سربازی و یا اخذ معافیت دائم نمی باشند. به غیر از افرادی که قبل از ورود به سن مشمولیت اخراج شده اند.

▪︎دارندگان گواهی موقت پزشکی صرفاً با مجوز وظیفه عمومی مجاز به ثبت نام و شروع به تحصیل می‌باشند.

▪︎از واحد تهران غرب، دانشجویان انصرافی که تقاضای بازگشت به تحصیل داشته باشند، به شرط عدم اعزام به خدمت، عدم انصراف در سنوات ارفاقی و عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف می توانند با ارائه موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه، تقاضای بازگشت به تحصیل از وظیفه عمومی نمایند.

 

 

جهت ورود به سامانه دریافت کد نظام وظیفه کنکور و اطلاع از نحوه دریافت مدرک نظام وظیفه برای ثبت نام دانشگاه بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان

شرایط مهلت یک ساله سربازی + تمدید معافیت، به موجب قوانین سازمان نظام وظیفه ناجا، تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان به راحتی امکان پذیر نخواهد بود و این امر تنها در شرایط خاص امکان پذیر خواهد شد.

مشمولان باید دقت داشته باشند که سنوات معافیت تحصیلی آن ها در مقطع ها، متفاوت خواهد بود. برای مثال کسانی که در مقطع کاردانی درس می خوانند با افرادی که در مقطع ارشد ادامه تحصیل می دهند، یک مدت مشخصی می توانند از سنوات تحصیلی استفاده کرده و درس خود را بخوانند.

این تمدید معافیت با توجه به مطالبی که در ادامه به آن ها می پردازیم، برای مقاطع مختلف در نظر گرفته شده است.

معافیت تحصیلی در مقاطع مختلف، تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان و سنوات مشخص شده، عبارتند از:

■ به مشمول برای مقطع دیپلم و استفاده از معافیت تحصیلی تا سن ۲۰ سالگی ارفاق خواهد شد.

■ مدت سنوات تحصیلی و تمدید معافیت آن ها، برای مقاطع کاردانی تا دوسال و نیم امکان پذیر است.

■ مقاطع کارشناسی ناپیوسته، مشمولین محصل در مدت ۳ سال زمان دارند تا از معافیت تحصیلی استفاده کنند.

■ برای دانشجویان کارشناسی ارشد ناپیوسته نیز، استفاده از معافیت های تحصیلی به مدت ۳ سال است.

■ برای دانشجویان مقطع کارشناسی یا لیسانس، سنوات تحصیلی و تمدید مهلت معافیت تحصیلی ۵ سال است.

■ در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته، مشمولان دانشجو می توانند از ۶ سال سنوات معافیت تحصیلی بهره مند شوند.

■ برای مشمولین در حال تحصیل، مهلت استفاده از سنوات تحصیلی در مقطع دکترای پزشکی پیوسته ۸ سال است.

■ برای دانشجویان دکتری تخصصی، سنوات معافیت تحصیلی به مدت ۶ سال است.

 

 

جهت مشاهده نحوه درخواست تمدید سنوات تحصیلی و فرم درخواست افزایش سنوات تحصیلی بر روی لینک های قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور

شرایط مهلت یک ساله سربازی + تمدید معافیت، دانشجویان ایرانی که خارج از کشور اقامت می کنند، باید توجه داشته باشند که تنها اگر هنگام ورود به سن مشمولیت در مدارس ایرانی که در آن کشور وجود دارند یا مدارس کشور مذکور که مورد تایید وزارت آموزش و پرورش هستند مشغول تحصیل باشند باید حداکثر ظرف مدت ۶ ماه پس از ورود به سنی که فرد مشمول به حساب می آید، باید به یکی از نمایندگی های دولت جمهوری اسلامی ایران مراجعه کرده و نسبت به تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان خارج از کشور  اقدام نمایند.

در نظر داشته باشید که تا سن ۲۰ سالگی مجاز به تحصیل در مقطع متوسطه مشمول است. دانشجویان ایرانی که خارج از کشور اقامت می کنند با در دست داشتن تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان خارج از کشور از مقطع متوسطه فارغ التحصیل شده اند در صورتی که در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم پذیرفته شوند با شرط اینکه بیشتر از یک سال از فارغ التحصیلی آن ها نگذشته باشد می توانند با مراجعه به یکی از نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشور مذکور نسبت به اخذ معافیت خود اقدام کنند.

باید دقت داشته باشید که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا هر ساله قوانین تصویب شده را تغییر می دهد. به همین منظور دانشجویان محصل در دانشگاه های خارج از کشور باید برای تمدید معافیت خود از آخرین اطلاعیه ها و اخبارهای سازمان نظام وظیفه مطلع شوند. زیرا ممکن است با مشکل مواجه شده و توانند برای تمدید معافیت خود اقدام کنند.

 

درخواست معافیت تحصیلی دانشجویان

شرایط مهلت یک ساله سربازی + تمدید معافیت، برای درخواست معافیت تحصیلی دانشجویان شرایط و قوانین خاصی وجود دارد، چرا که دانشگاه ها پیش از ثبت نام دانشجویان آقا، باید از وضعیت خدمت وظیفه ی سربازی آن ها مطلع شوند.

برای اینکار مشمولین باید برای درخواست معافیت تحصیلی مراحل زیر را طی کرده تا بدون مشکلی بتوانند در دانشگاه ها ثبت نام کرده و به تحصبل خود ادامه دهند.

 

 

جهت اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی و شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

ثبت درخواست معافیت تحصیلی دانشجویان

● مراجعه دانشجویان به همراه گواهی پایان دوره مقطع قبلی خود به دانشگاه و دریافت برگه معافیت تحصیلی خود را از دانشگاه

● مشمول باید در این مرحله به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کرده و برگه معافیت خود را به همراه مدارک شناسایی تحویل دهد.

● انجام ثبت درخواست معافیت تحصیلی مشمول توسط دفاتر پلیس + ۱۰

● مورد بررسی قرار گرفتن شرایط مشمول توسط سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا

● صادر شدن مجوز ثبت نام دانشجو در دانشگاه مورد نظر توسط دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی.

کلیه مشمولانی که برابر ضوابط قانونی برای تکمیل ظرفیت یا نیمسال تحصیلی دوم سال ۱۴۰۲ (بهمن ماه) پذیرفته شده‌اند نیز صرفاً تا پایان مهرماه (30 مهرماه ۱۴۰۲) مهلت معرفی دارند تا ضمن معرفی خود و تعیین تکلیف خدمتی، در صورت تمایل و با ارائه گواهی قبولی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در نیمسال دوم پس از دریافت برگ آماده به خدمت از تسهیلات تمدید تاریخ اعزام تا زمان لازم بهره‌مند شوند.

مشمولان و خانواده‌های آن ها جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن‌گویا به شماره 096480 یا کانال سازمان در پیام‌ رسان سروش به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

 

 

جهت دانلود این مقاله کلیک نمایید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا شرایط مهلت یک ساله سربازی ۱۴۰۲ + تمدید معافیت را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در شرایط مهلت یک ساله سربازی ۱۴۰۲ + تمدید معافیت برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره نظام وظیفه آنلاین با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع از شرایط مهلت یک ساله سربازی + تمدید معافیت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط مهلت یک ساله سربازی شامل چه افرادی می شود؟

تمامی افراد مشمولان، از زمانی که سن آن ها به سن قانونی ۱۸ سال تمام می رسد، از نخستین ماه تولد آن ها مشمول قانون وظیفه عمومی می شوند از شرایط مهلت یک ساله سربازی برخوردار می گردند.

صدور تمدید معافیت تحصیلی شامل کدام موارد می باشد؟

شامل تمدید معافیت تحصیلی دانش آموزان، تمدید معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد و تمدید معافیت تحصیلی طلاب حوزه های علوم دین، وابسته به ارائه گواهی اشتغال به تحصیل از آموزشگاه یا دانشگاه محل تحصیل بوده و مدت زمان این گواهی معافیت تحصیلی تا یک سال پس از تاریخ پایان تحصیلات در هر مقطع می باشد.

حداکثر معافیت تحصیلی چقدر است؟

همانطور که در متن اشاره شد، مطابق با تبصره (۱) ماده (۳۳) قانون خدمت وظیفه عمومی، حداکثر معافیت تحصیلی در مقطع تحصیلی کاردانی دو و نیم سال، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته سه سال، کارشناسی پیوسته پنج سال و کارشناسی ارشد پیوسته شش سال، دکترای پیوسته هشت سال و دکترای تخصصی شش سال است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  احسان
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

  سلام وقت بخیر
  من در تاریخ1401/11/23 فارغ التحصیل شدم و معافیت تحصیلیم تا 1402/06/31 هستش و میخوام ارشد1402 شرکت کنم .میخوام بدونم که آیا فرصت یکساله شامل حال من میشه یا معافیت تحصیلی که تا شهریور دارم ملاکه و اینکه برای اینکه فرصت یکساله شامل حال من بشه باید به پلیس+10 مراجعه کنم یا نیازی نیست و خودش خودکار انجام میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین خیلی برام حیاتیه🙏🌹

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

   سلام دوست عزیز شما بعد از اتمام مهلت قانونی تا یکسال فراغت از خدمت ضرورت دارید. یعنی تا شهریور 1403.

 2. Avatar photo
  محمدرضا
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۲

  سلام، بنده در نیمه اول سال 1402 در دوره کارشناسی پیوسته فارغ التحصیل خواهم شد، با توجه به اینکه 5 سال سنوات من در شهریور 1402 تمام خواهد شد، آیا بعد از فارغالتحصیلی مهلت 1 ساله معافیت خواهم داشت؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۷

   سلام وقت بخیر
   بله معافیت را دارید اما باید آن را در پلیس به اضافه 10 با مدارک فارغ التحصیلی ثبت کنید

 3. Avatar photo
  محقق
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴

  سلام، تاریخ فارغ‌التحصیلی من ۳۱/۶/۱۴۰۱ هست، فک کنم تا یکسال مهلت تعیین وضعیت دارم، درسته؟ میخواستم برای برگه سبز اقدام کنم تا بتونم مدارکم رو آزاد کنم، و همچنین برای دکترا اقدام کردم که جوابش اول شهریور میاد، امکانش هس که تاریخ اعزام رو اول مهر بزنن؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

   سلام وقت به خیر
   تاریخ اعزام توسط نظام وظیفه تعیین می شود و از قبل تعیین نمی شود.

 4. Avatar photo
  محمد
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

  سلام
  من بهمن 1400 فارغ التحصیل شدم و تاریخ فارغ التحصیلم 1400/11/13 خورده. و تو برگه ای هم که از دانشگاه گرفتم زده حداکثر یک سال مهلت داری برای مشخص شدن وضعیت مشمولیت. می خواستم بدونم تا 13 بهمن اگه برای اعزام به سربازی اقدام کنم غیبت نمی خورم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۱

   سلام وقت به خیر
   از نظر نظام وظیفه مدت زمان فرصت بعد از فارغ التحصیلی یک سال است.بعد از تاریخ ثبت شده وارد غیبت میشوید.

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید تا 13/11/1401 برای سربازی یا دانشگاه اقدام کنید
   در غبر این صورت غیبت می خورید.

 5. Avatar photo
  سجاد غلامی
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۶

  سلام ببخشین
  من معافیت تحصیلیم اول بهمن ۱۴۰۱ تمام میشود آیا میتوانم دوباره تمدید کنم؟ یک ماه یا دوماه دیگر؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۲

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 6. Avatar photo
  صالحی
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

  با سلام
  من بهمن 1400 درسم تموم شد (11 ترمه) اما مرداد 1401 فارغ التحصیلیم انجام شد و روی برگه فارغ التحصیلی مرداد 1401 زده شده.
  یکسال معافیت تحصیلی برای ارشد از تاریخ بهمن 1400 شروع میشه یا از مرداد 1401 که فارغ التحصیل شدم؟
  ممنون

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام وقت بخیر
   اطلاعات شما باید بیشتر مورد بررسی قرار بگیره
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران تحصیل تماس بگیرین.

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)