ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

منابع آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲-۱۴۰۳ + 3 منبع طلایی قبولی | ایران تحصیل

منابع آزمون تیزهوشان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آزمون ورودی به مدارس تیزهوشان هر ساله در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم برگذار می شود و متقاضیان می توانند اقدام به شرکت در آن کنند و در صورت قبولی اقدام به ثبت نام در این مدارس نمایند؛ لازم به ذکر است که ثبت نام در مدارس تیزهوشان و قبولی در این آزمون صرفا به واسطه تسلط کامل فرد به منابع آزمون تیزهوشان و کسب تراز مورد نیاز در این آزمون می باشد.

کسب اطلاع از ضرایب، بودجه بندی و منابع آزمون تیزهوشان می تواند تاثیر به سزایی داشته در برنامه ریزی تحصیلی و فرایند درس خواندن شخص داشته باشد، از همین جهت در این مقاله قصد داریم تا به بررسی منابع آزمون ورودی مدارس تیزهوشان در دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم  بپردازیم تا در صورت علاقه به شرکت در این آزمون بتوانید از ضرایب و بودجه بندی سوالات این آزمون به طور دقیق اطلاع کسب نمایید.

بودجه بندی منابع آزمون تیزهوشان

آزمون تیزهوشان در دو سال انتقال به متوسطه اول و دوم برگذار می شود که بودجه بندی سوالات هر یک از این آزمون ها متفاوت می باشد که در ادامه به طور دقیق به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

 

 • توجه داشته باشید که سوالات آزمون تیزهوشان از دو بخش تحصیلی و  غیر تحصیلی تقسیم شده است که سوالات تحصیلی مربوط به کتب درسی پایه و سوالات غیر تحصیلی عمدتا تست های هوش می باشند.
 • بودجه بندی سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم از ۳ دسته سوال هوش، استعداد و خلاقیت تقسیم می شود.
 • بودجه بندی سوالات آزمون ورودی به مدارس تیزهوشان نهم به دهم هم از دو بخش سوالات تحصیلی و تحلیلی که به طور مساوی تقسیم شده اند تشکیل شده است.

 

منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

معیار سنجش دانش آموزان متقاضی برای ورود به مدارس تیزهوشان در پایه ششم به هفتم ذهنیت و هوش ذاتی آن ها می باشد و از همین جهت هم سوالاتی که در آزمون ششم به هفتم مدارس تیزهوشان طرح می گردد ارتباطی با مفاد درسی دانش آموز ندارد و عمدتا سوالاتی است که هوش، خلاقیت و استعداد دانش آموز را به چالش می کشد.

منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم از موارد بسیار متعددی می باشد که صرفا بر اساس توانایی تحلیل ذهنی فرد می باشد و ارتباطی به مباحث درسی و حفظیات دانش آموز ندارد، از همین جهت دانش آموزان برای کسب آمادگی در این آزمون باید اقدام به کسب آمادگی برای شرکت در آزمون از طریق مطالعه کتب به خصوص نمایند.

 

منبع های درسی تیزهوشان

 

سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

قبل از سال ۹۷ آزمون ورودی مدارس تیزهوشان برای پایه ششم به هفتم از ۶۰ سوال تستی چند گزینه ای از کتب درسی فارسی، ریاضی و علوم تجربی به علاوه ۵ سوال تشریحی تشکیل شده بود اما بعد از سال ۹۷ با انجام یک تغییر رویه سوالات درسی از آزمون این مقطع حذف شدند و سوالاتی از مباحث هوش، استعداد و خلاقیت جایگزین سوالات قبلی شد.

در حال حاضر دانش آموزان برای ورود به مدارس تیزهوشان در مقطع متوسطه اول باید اقدام به پاسخگویی به ۱۰۰ سوال در ۸۰ دقیقه نمایند، در اصل می توان ادعا کرد که پایه و اساس این ۱۰۰ سوال آزمون تیزهوشان مواردی اعم از  استدلال های تحلیلی، موارد تصویری و فضایی، اشکال هندسی و عبارات متنی می باشد.

بهترین راه برای کسب آمادگی دانش آموزانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند حل مداوم سوالات این چنینی در کتاب هایی است که موسسه های آموزشی برای کسب آمادگی دانش آموزان منتشر می کنند؛ علاوه بر این حل آزمون سال های گذشته هم می تواند در ایجاد آمادگی دانش آموز برای قبولی در تیزهوشان تاثیر گذار باشد.

توجه داشته باشید که سوالات این آزمون دارای نمره منفی می باشد و هر ۳ سوالی که فرد به صورت نادرست جواب می دهد منجر به از بین رفتن تراز یک پاسخ درست در آزمون او خواهد شد.

 

منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم

آزمون تیزهوشان نهم به دهم بر خلاف آزمون ششم به هفتم بر اساس ۵ واحد درسی در کنار سوالات استعداد تحلیلی فرد می باشد، تعداد سوالات این آزمون مجموعه ۱۰۰ عدد بوده که دانش آموزان ۱۲۰ دقیقه مهلت برای پاسخگویی به آن ها دارند؛ علاوه بر این آزمون ورودی سمپاد در این مقطع به مانند مقطع متوسطه اول یا همان ششم به هفتم دارای نمره منفی می باشد و در صورتی که فرد به ۳ سوال به صورت اشتباه پاسخ دهد تراز یک سوال با پاسخ درست از کارنامه او حذف می شود.

هر کدام از منابع امتحانی و مباحث درسی در این آزمون بسته به رشته ای که فرد علاقه به ورود به آن را دارد دارای ضریب به خصوص خود می باشد و دانش آموز باید با انتخاب رشته مورد نظر خود میزان اهمیت هر واحد درسی را در زمان پاسخگویی به سوالات دریابد و با توجه به اهمیت سوالات اقدام به پاسخگویی به سوالات نماید.

 

منابع آزمون های تیزهوشان

 

بودجه بندی تعداد سوالات آزمون سمپاد نهم به دهم

بودجه بندی ضرایب و تعداد سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم به شرح زیر می باشد:

بودجه بندی تعداد سوالات آزمون سمپاد نهم به دهم
مبحث سوالات تعداد سوالات
سوالات تحلیلی ۵۰ سوال
ریاضیات 10 سوال
علوم تجربی 10 سوال
قرآن و پیام های آسمانی 10 سوال 
مطالعات اجتماعی 10 سوال
زبان و ادبیات فارسی 10 سوال

 

ضرایب سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم

ضرایب سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم بر اساس رشته ای که فرد برای ورود به آن انتخاب می کند متغیر می باشد، افراد قبل از ثبت نام در آزمون تیزهوشان باید اقدام به انتخاب رشته خود برای تحصیل در دبیرستان نمایند و بسته به رشته انتخابی خود از اهمیت و ضریب هر کدام از مباحث آزمون تیزهوشان برای قبولی خود اطلاع کسب نمایند.

ضرایب مباحث آزمون ورودی مدارس تیزهوشان از نهم به دهم
مبحث درسی ضریب رشته تحصیلی ضریب سمپاد مهارتی
ریاضی ریاضی فیزیک:4 3
ریاضی تجربی:2 3
ریاضی انسانی:2 3
علوم تجربی ریاضی فیزیک:2 3
علوم تجربی تجربی:4 3
علوم تجربی انسانی:2 3
قرآن و پیام های آسمانی ریاضی فیزیک:1 1
قرآن و پیام های آسمانی تجربی:1 1
قرآن و پیام های آسمانی انسانی:1 1
مطالعات اجتماعی ریاضی فیزیک:1 1
مطالعات اجتماعی تجربی:1 1
مطالعات اجتماعی انسانی:1 1
زبان و ادبیات فارسی ریاضی فیزیک:2 2
زبان و ادبیات فارسی تجربی:2 2
زبان و ادبیات فارسی انسانی:4 2

 

بهترین منابع ایجاد آمادگی برای شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

از جایی که سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم همواره بر اساس هوش، استعداد و خلاقیت می باشد و ارتباطی با کتب درسی ندارد پیدا کردن منابع تحصیلی برای ایجاد آمادگی در دانش آموزان همواره از مشکلات والدین دانش آموزان بوده و هست، از همین جهت در ادامه قصد داریم تا به بررسی چند منبع خوب برای ایجاد آمادگی برای شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم بپردازیم:

1. کتاب IQ هوش و استعداد گاج با بیش از ۱۷۰۰ تست همراه با درسنامه با ایجاد آمادگی در مواردی مانند سوالات کلامی و متنی، استدلال های، کشف نسبت ها، سوالات اشکال هندسی و … به علاوه آزمون ورودی به مدارس تیزهوشان در سال های گذشته.

 

کتاب آمادگی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

 

۲.کتاب هوش فرازمینی ET از انتشارات گامی تا فرزانگان با ۱۶ مدل مختلف از تست های هوش، ۵۰۰۰ تست با پاسخ های کاملا تشریحی و بررسی آزمون های تیزهوشان سال های گذشته.

 

 

آمادگی برای آزمون تیزهوشان

 

 

۳. کتاب نیترو پویش اندیشه خوارزمی با پوشش کامل مباحث هوش و ۱۴۰۲ تست با پاسخ تشریحی + بررسی آزمون های تیزهوشان ششم به هفتم سال های قبل

 

منابع آزمون ششم به هفتم

 

 

۴. هوش کمپلکس ششم و پنجم با نکات کلیدی+ مثال های حل شده+ تست با پاسخنامه تشریحی و تست های مبحثی

 

منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

 

 

۵. کتاب ۱۰۰۰ تست تحلیلی برای آمادگی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم از موسسه مهر و ماه

 

منبع آزمون تیزهوشان

 

۶. کتاب هوش های تحلیلی و هوش های غیر تحلیلی قلمچی 

منبع آزمون سمپادمنابع آزمون سمپاد

 

۷. کتاب مالتیپل ششم به هفتم از انتشارات خیلی سبز با سر فصل های انواع مختلف هوش در انسان

 

آزمون ششم به هفتم تیزهوشان

 

 

منابع هوش و استعداد تحلیلی آزمون تیزهوشان نهم به دهم

آزمون تیزهوشان نهم به دهم که شامل ۱۰۰ سوال می باشد که نیمی از آن ها مباحث درسی است و باقی آن مربوط به موارد غیر درسی می باشد، این موارد موارد تحلیلی هستند که در اصل مربوط به میزان هوش شخصی فرد می باشند، تنها افرادی می توانند در مقطع متوسطه دوم به مدارس تیزهوشان راه پیدا کنند که عملکرد درخشانی در آزمون استعداد های درخشان نهم به دهم داشته باشند.

پاسخگویی به سوالات آزمون تیزهوشان نیازمند آمادگی و هوش بالایی می باشد و از همین جهت استفاده از کتاب های کمک درسی برای ایجاد آمادگی شرکت در این آزمون بسیار واجب می باشد، در ادامه به بررسی بهترین منابع ایجاد آمادگی برای شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم خواهیم پرداخت:

 

توضیحات کتاب عکس جلد کتاب
کتاب هوش و استعداد تحلیلی IQ گاج با تست و پاسخنامه تحلیلی مناسب و نمونه سوالات سال های قبلی منابع ایجاد آمادگی برای آزمون نهم به دهم
1721 تست هوش غیر کلامی بدون پاسخنامه از انتشارات مهر و ماه منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم
کتاب هوش و استعداد تحلیلی خیلی سبز با ۱۴۷۸ تست بدون پاسخنامه منابع آزمون نهم به دهم
کتاب مبتکران هوش و استعداد تحلیل ۹ ام با ۱۹۱۱ تست بدون پاسخ‌(پاسخنامه را به صورت جداگانه می توان خریداری کرد. منابع امتحان تیزهوشان نهم به دهم
کتاب هوش و خلاقیت کاهه دارای تست های تحلیل هوش از پایه ۶ ام تا ۹ ام منبع آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 

 

بهترین منابع ادبیات آزمون تیزهوشان نهم به دهم 

از جمله مباحث درسی ای که در کنار سوالات هوش و تحلیلی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم دانش آموزان باید به آن ها پاسخ دهند سوالات مبحث ادبیات فارسی می باشد، ایجاد آمادگی در این درس برای تست زنی در آزمون تیزهوشان صرفا با استفاده از کتاب های تست تالیفی امکان پذیر است که در ادامه به معرفی آن ها برای شما خواهیم پرداخت:

 

بهترین منابع ادبیات آزمون تیزهوشان نهم به دهم 
نام کتاب  توضیحات کتاب عکس جلد کتاب
کتاب فارسی ۹ ام مبتکران کتاب فارسی ۹ ام مبتکرانه با ۹۳۴ تست موضوعی و پاسخنامه کامل و تشریحی + سوالات شبیه سازی شده منابع ادبیات آزمون تیزهوشان نهم به دهم
کتاب فارسی تیزهوشان نهم دارای درسنامه آموزشی +تست های تحلیلی + نمونه سوالات تستی تیزهوشان سال های قبل کتاب تست فارسی تیزهوشان نهم
کتاب تست ادبیات پایه هشتم کاهه دارای درس نامه و ۱۰۰۰ تست تالیفی به صورت طبقه بندی + با نمونه سوالات تیزهوشان سال های قبل منبع فارسی آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 

بهترین کتب تست علوم تجربی برای آزمون تیزهوشان نهم به دهم

در کنار مبحث ریاضی واحد درسی دیگری که پاسخگویی صحیح به سوالات آن می تواند تاثیر به سزایی روی قبولی و تراز فرد داشته باشد درس علوم تجربی می باشد، در ادامه به بررسی بهترین کتاب های علوم تجربی برای ایجاد آمادگی دانش آموزان خواهیم پرداخت:

 

بهترین کتب تست علوم تجربی برای آزمون تیزهوشان نهم به دهم
نام کتاب توضیحات کتاب عکس جلد کتاب
کتاب آموزش پیشرفته علوم تیزهوشان گل واژه نهم تست های پیشرفته و سوالات سال های قبلی منابع علوم تیزهوشان
کتاب علوم تیزهوشان نهم انتشارات خیلی سبز  ۱۹۰۷ تست با پاسخنامه تشریحی منابع آزمون تیزهوشان
کتاب IQ علوم هشتم تیزهوشان دارای درسنامه با نکات تیزهوشانی + تست های تالیفی و طبقه بندی + پاسخنامه جامع و تکمیلی کتاب تست علوم آزمون تیزهوشان

 

 

بهترین کتاب های تست ریاضیات تیزهوشان نهم به دهم

از مهم ترین مباحث درسی آزمون تیزهوشان ریاضیات می باشد و کسب تراز بالا در این مبحث درسی برای راهیابی دانش آموز به مدارس سمپاد اهمیت بسیار بالایی دارد، در ادامه به بررسی منابع آزمون تیزهوشان برای درس ریاضیات خواهیم پرداخت:

 

بهترین کتاب تست ریاضی برای آزمون تیزهوشان از نهم به دهم
اسم کتاب توضیحات کتاب عکس جلد کتاب
کتاب IQ ریاضی نهم از انتشارات گاج دارای درسنامه نکته ای و کاربردی به همراه تست های پر تعداد و پاسخ دار‌ +‌ آزمون سال های گذشته منابع ریاضی آزمون تیزهوشان
کتاب ریاضی تیزهوشان نهم  انتشارات خیلی سبز دارای ۱۸۱۱ تست و پاسخنامه تشریحی کامل منبع تست ریاضی آزمون تیزهوشان
کتاب تست ریاضی هشتم پیشرفته مبتکران دارای درسنامه کامل + نمونه سوالات تستی و تشریحی همراه با پاسخنامه کامل کتاب تست ریاضی برای تیزهوشان نهم به دهم

 

 

بهترین کتاب های آمادگی مطالعات اجتماعی آزمون تیزهوشان

از بهترین کتاب های موجود در زمینه درس مطالعات اجتماعی برای قبولی در آزمون تیزهوشان به موارد زیر می توان اشاره داشت:

 

بهترین کتاب های آمادگی مطالعات اجتماعی آزمون تیزهوشان
نام کتاب  توضیحات کتاب عکس جلد کتاب
کتاب تیزهوشان مطالعات اجماعی انتشارات خیلی سبز دسنامه+ سوالات طبقه بندی شده فصل به فصل‌ + پاشخنامه تشریحی منبع جامع تیزهوشان نهم به دهم
کتاب تست تیزهوشان مطالعات اجتماعی انتشارات مبتکران درسنامه‌ + تست های تالیفی طبقه بندی شده + نمونه سوالات سال های اخیر منبع جامع تیزهوشان نهم به دهم
کتاب کمک درسی مطالعات اجتماعی ۹ ام رشادت مبتکران درس نامه و تست های تالیفی + نمونه سوالات آزمونه های چند سال قبل + پاسخنامه تشریحی منبع جامع تیزهوشان نهم به دهم

 

 

 

بهترین کتاب های جامع آزمون تیزهوشان نهم به دهم

یکی از راه های ایجاد آمادگی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم استفاده از کتب جامعی است که تمامی مباحث آزمون را در خود جای داده اند و دانش آموز با استفاده از آن می تواند خود را برای قبولی در آزمون سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان آمده نمایند، در ادامه به بررسی بهترین منابع جامع ایجاد آمادگی برای قبولی در آزمون تیزهوشان بپردازیم:

 

کتب آمادگی آزمون تیزهوشان جامع نهم به دهم
نام کتاب توضیحات کتاب عکس جلد کتاب
کتاب جامع آزمون تیزهوشان نهم به دهم انتشارات مهر و ماه با تست های تالیفی و نمونه سوالات سال های قبلی بدون پاسخنامه همراه منبع جامع تیزهوشان نهم به دهم
کتاب جامع تیزهوشان خیلی سبز ۲۷۱۳ تست تالیفی+نمونه سوالات سال های قبل و تست های نکته دار منبع جامع تیزهوشان نهم به دهم
کتاب جامع تیزهوشان هشتم IQ گاج درسنامه نکته دار + تست های پر تعداد + آزمون سال های گذشته همراه با پاسخنامه تشریحی منبع جامع تیزهوشان نهم به دهم
جامع تیزهوشان نهم IQ انتشارات گاج درسنامه نکته دار + تست های پر تعداد + آزمون سال های گذشته همراه با پاسخنامه تشریحی منبع جامع آزمون تیزهوشان نهم به دهم
کتاب ازمون تیزهوشان نهم به دهم ۳۱+ ۱ استان پویش اندیشه خوارزمی بدون درسنامه با تعداد سوالات بالای تستی + آزمون سال های گذشته از تمامی استان ها با پاسخنامه منبع جامع تیزهوشان نهم به دهم

 

 

مشاوره قبولی در آزمون تیزهوشان

در سال های اخیر دانش آموزان و خانواده های دانش آموزان برای بالاتر بردن احتمال قبولی دانش آموز خود اقدام به استفاده از مشاور برای برنامه ریزی دقیق درسی کرده و می کنند، یکی از بهترین نوع های استفاده از مشاوره تحصیلی در کنار تسلط بر منابع آزمون تیزهوشان استفاده از مشاوره تلفنی است.

یکی از بهترین مراجل مشاوره تلفنی با سابقه درخشان مرکز مشاوره ایران تحصیل می باشد که دانش آموزان و خانواده های آن می توانند با استفاده و به کمک این مرکز بدون اینکه نیاز به خروز از خانه و اتلاف وقت داشته باشند در منزل خود با برقراری تماس با شماره این مرکز به فرایند تحصیلی دانش آموز خود جهت بدهند. 

 

 

کاربران گرامی، برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

منابع آزمون تیزهوشان بسته آزمون مقطعی که دانش آموز قصد شرکت آن را دارد متفاوت می باشد، برای مثال آزمون تیزهوشان ششم به هفتم بر اساس هوش، استعداد و خلاقیت برگذار می شود و در صورتی که دانش آموز عملکرد موفقی در آن داشته باشد می تواند به مدارس تیزهوشان مقطع متوسطه اول وارد شود.

علاوه بر این برخی از منابع برای ایجاد آمادگی و قبولی در این آزمون در نظر گرفته شده است که در این مقاله به طور کامل به بررسی آن پرداخته ایم.

4.5/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

منابع درسی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم چه مواردی می باشد؟

آزمون تیزهوشان ششم به هفتم بر اساس سوالات هوش، استعداد و خلاقیت می باشد و مبانی درسی در این آزمون جایی ندارند.

از چه دروسی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم سوال طرح می شود؟

در آزمون نهم به دهم تیزهوشان از مبانی درسی ریاضی، علوم تجربی، مطالعات اجتماعی، قرآن، پیام های آسمانی و ادبیان فارسی سوال طرح می شود.

آزمون تیزهوشان چند سوال دارد؟

آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شامل 60 سوال تستی و ۵ سوال تشریحی و آزمون نهم به دهم شامل ۱۰۰ سوال می باشد.

نظرات

10 دیدگاه دربارهٔ «منابع آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲-۱۴۰۳ + 3 منبع طلایی قبولی | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo شایان گفت:

  ببخشید یه سوال داشتم
  چند درصد سوالات آزمون تیزهوشان از پایه هشتم هست!؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز نسبت سوالات 20درصد از هشتم و 80 درصد از نهم میباشد.

    1. Avatar photo tahmasebi گفت:

     خواهش میکنم. به امید موفقیت شما.

 2. Avatar photo علی گفت:

  سلام، منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم مربوط به کدام دروس می شود؟

  1. Avatar photo irani گفت:

   سلام، منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سه مورد استعداد، خلاقیت و هوش می باشد.

 3. Avatar photo سمانه گفت:

  منابع آزمون تیزهوشان رو از کجا میشه دانلود کرد؟

  1. Avatar photo irani گفت:

   سلام، منابع آزمون تیزهوشان برای هر سال در دفترچه راهنمای ثبت نامی این آزمون موجود است.

 4. Avatar photo Amme kati گفت:

  منابع آزمون تیزهوشان رو از كجا دانلود كنم؟

  1. Avatar photo irani گفت:

   سلام، برای دانلود منابع آزمون تیزهوشان باید از طریق سایتی که در اون ثبت نام آزمون انجام خواهد شد اقدام نمایید، (برای متقاضیان آزمون ششم به هفتم وبسایت hoosh.medu.ir و برای متقاضیان آزمون نهم به دهم وبسایت azmoon.medu.ir) باید اقدام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور