تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
رشته های کنکور ریاضی 1400

معرفی رشته های کنکور ریاضی 1400

رشته های کنکور ریاضی 1400
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

رشته ریاضی از جمله رشته های محبوب در میان داوطلبان کنکور بوده و هست. دلیل آن هم رشته های متنوع و جذابی است که معمولا در جامعه نیز از جایگاه خوبی برخوردارند. رشته های کنکور ریاضی 1400 نیز به چند شاخه و زیر شاخه مختلف تقسیم می شوند. از این روز برای آگاهی بیشتر متقاضیان عزیز جدول زیر شاخه های کنکور ریاضی با رتبه مورد نیاز را در ادامه با هم بررسی می کنیم.

 

 

برای اطلاع از رشته های کنکور ریاضی 1400 _ ضرایب دروس اختصاصی و بهترین رشته ها از نظر بازار کار از سراسر کشور یاز طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

آشنایی رشته های کنکور ریاضی 1400

 

آشنایی رشته های کنکور ریاضی 1400

آشنایی رشته های کنکور ریاضی 1400

 

مطابق با روال هر ساله، پس از برگزاری کنکور در اوایل تیر ماه، نتایج اولیه حدود یک ماه بعد و در مرداد منتشر خواهد شد. کنکور رشته ریاضی و فیزیک نیز از این قائده مستثنی نیست. سازمان سنجش رشته های دانشگاهی ریاضی را در قالب دفترچه انتخاب رشته در اختیار داوطلبان عزیز قرار می دهد. در این دفترچه رشته های کنکور ریاضی 1400 در چند دسته روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس قید گردیده است.

البته قبولی در این رشته ها به رتبه هر فرد در زیر گروه های مختلف بستگی دارد. ضرایب دروس کنکور ریاضی در هر کدام از سه زیر گروه این رشته متفاوت است. داوطلبان کنکور سراسری مجاز خواهند بود که حد اکثر 150 کد رشته محل را انتخاب نمایند. نتایج نهایی نیز در اواسط شهریور اعلام خواهند شد و پذیرفته شدگان می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.

حال با وجود تنوع نسبتا بالای رشته های کنکور ریاضی، تنها رشته های خاصی از جمله انواع گرایش مهندسی در جامعه شناخته شده است و بسیاری تصور می کنند که رشته ریاضی تنها به همین ختم می شود. به همین دلیل در ادامه جدول زیر شاخه های کنکور ریاضی با رتبه مورد نیاز را ذکر می کنیم تا داوطلبان عزیز با آگاهی کامل از آن ها هدف خود را مشخص و برای رسیدن به آن برنامه ریزی نمایند.

 

هر آنچه که باید درباره رشته فیزیک بدانید

 

جدول زیر شاخه های کنکور ریاضی با رتبه مورد نیاز

 

جدول زیر شاخه های کنکور ریاضی با رتبه مورد نیاز

جدول زیر شاخه های کنکور ریاضی با رتبه مورد نیاز

 

 متاسفانه برخی از داوطلبان رشته های کنکور ریاضی در هنگام انتخاب رشته بدون توجه به اهمیت رتبه خود در هر کدام زیر گروه ها دست به انتخاب هایی می زنند که حتی گاهی نتیجه زحمات آن ها را بر باد می دهد. به همین دلیل است که ما که همواره در مشاوره انتخاب رشته ریاضی به داوطلبان گوشزد می کنیم، که با توجه به رتبه خود در هر زیر گروه تصمیم نهایی را بگیرند. چرا که معمولا هر کدام با دیگری متفاوت است.

این همان نکته طلایی است که می تواند احتمال قبولی شما را بالا ببرد. البته این به معنای آن نیست که جوانب دیگر را نظر نگیریم. بلکه بایستی به نکات زیادی همچون علاقه، استعداد، مقطع، نوع دانشگاه، دور یا نزدیک، بازار کار و … نیز توجه داشت. رشته های کنکور ریاضی در مقاطع کاردانیف کارشناسی، ارشد و دکترا ارائه می شوند. جدول زیر جزئیات کامل را نشان می دهد.

 

 

زیر گروه 1

ریاضی :   4                      فیزیک :   3                                        شیمی:  2

 

زیرگروه 1مقطع دکتری:دکترای پیوسته بیوتکنولوژی، دکترای پیوسته فیزیک

 

مقطع کارشناسی ارشد: کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد

 

مقطع کارشناسی: آمار و سنجش آموزشی، آمار، آموزش ابتدایی، آموزش ریاضی، آموزش تربیت بدنی، آموزش فیزیک، آموزش کودکان استثنایی، ادیان و مذاهب، اقتصاد، الکترونیک و مخابرات دریایی، امنیت اطلاعات، امنیت اقتصادی، امنیت بین الملل، امنیت نرم، ایمنی صنعتی، پژوهشگری امنیت، تاریخ اسلام، تاریخ تمدن ملل اسلامی، تربیت مروج سیاسی، حسابداری، حفاظت اطلاعات، روان شناسی، ریاضیات و کاربردها، زبان و ادبیات عربی، شیعه شناسی، ضد تروریسم، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم انتظامی، علوم تربیتی، علوم سیاسی، علوم فنی امنیت، علوم قرآن و حدیث، علوم کامپیوتر، علوم مهندسی، علوم ورزشی، علوم و مهندسی آب، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مذاهب اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، فیزیک، فیزیک مهندسی، گردشگری، مددکاری اجتماعی، مدیریت اطلاعات و ارتباطات، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت بیمه اکو، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی، مربیگری عقیدتی، مطالعات امنیتی، معارف اسلامی، معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و مدیریت، معماری داخلی، مهندسی اپتیک و لیزر، مهندسی انرژی، مهندسی برق، مهندسی بهره برداری راه آهن، مهندسی پزشکی، مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما، مهندسی حمل و نقل ریلی، مهندسی خط و سازه های ریلی، مهندسی دریا، مهندسی دریانوردی، مهندسی راه آهن، مهندسی ساخت و تولید، مهندسی شهرسازی، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشتی، مهندسی ماشین آلات دریایی، مهندسی ماشین های ریلی، مهندسی ماشین های صنایع غذایی، مهندسی معماری، مهندسی مکانیک، مهندسی مکانیک بیوسیستم (کشاورزی)، مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی، مهندسی مواد و متالورژی، مهندسی نساجی، مهندسی نقشه برداری، مهندسی هوافضا، هتلداری، هنرهای چند رسانه ای، هوانوردی، اقتصاد کشاورزی

 

مقطع کاردانی: کاردانی آمار، کاردانی آموزش ریاضی، کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات، کاردانی امور بانکی، کاردانی امور دولتی، کاردانی امور فرهنگی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی بهینه سازی مصرف انرژی، کاردانی بیمه، کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم، کاردانی تربیت معلم قرآن کریم، کاردانی تعمیر و نگهداری هواپیما، کاردانی تکنولوژی آبیاری، کاردانی تکنولوژی ماشین های کشاورزی، کاردانی گردشگری، کاردانی حسابداری، کاردانی سخت افزار کامپیوتر، کاردانی علم اطلاعات و دانش شناسی، کاردانی علوم انتظامی، کاردانی علوم ورزشی، کاردانی فرآوری مواد معدنی، کاردانی فناوری اطلاعات و ارتباطات، کاردانی فنی خط و ابنیه، کاردانی فنی کشتی، کاردانی مخابرات، کاردانی مخابرات هواپیما، کاردانی مدیریت بازرگانی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی مدیریت گمرکی، کاردانی مراقبت پرواز، کاردانی معماری، کاردانی معماری سنتی، کاردانی مکانیزاسیون کشاورزی، کاردانی هتلداری

 

زیر گروه 2

ریاضی :   4                      فیزیک :   3                                        شیمی:  3

 

مقطع کارشناسی: شیمی کاربردی، شیمی محض، مهندسی ایمنی، مهندسی پلیمر، مهندسی شیمی، مهندسی معدن، مهندسی نفت، مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار، مهندسی ایمنی صنعتی، مهندسی ایمنی و بازرس فنی

مقطع کاردانی: کاردانی فنی مواد

 

زیر گروه 3

ریاضی :  3                    فیزیک :   3                                        شیمی:  3

 

مقطع کاردانی: کاردانی الکترونیک هواپیمایی، کاردانی اویونیک هواپیما، کاردانی پالایش گاز، کاردانی شهرسازی، کاردانی فنی برق، کاردانی فنی جوشکاری، کاردانی فنی صنایع، کاردانی فنی صنایع شیمیایی، کاردانی فنی عمران، کاردانی فنی عملیات پتروشیمی، کاردانی فنی معدن، کاردانی فنی مکانیک، کاردانی نقشه برداری

 

 

 

 

رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته های کنکور ریاضی

به طور معمول ظرفیت پذیرش در رشته های دانشگاهی محدود است. البته این ظرفیت در سال های اخیر افزایش یافته است، اما هنوز هم متقاضیان بر سر رشته ها و دانشگاه های برتر رقابت تنگاتنگی دارند. از این رو کسب رتبه ایی متناسب با هدف مورد نظر عامل بسیار مهمی به شمار می رود. البته اینکه دانشگاه روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و خود گران باشد نیز یک مورد تاثیر گذار می باشد.

سازمان سنجش هر ساله با انتشار دفترچه انتخاب رشته، ظرفیت های پذیرش را در همه دانشگاه ها مشخص می کند. البته تنها رتبه ایی کهدر آزمون کنکور کسب می شود، ملاک نیست. بلکه چند سالی است که تاثیر مثبت معدل نیز لحاظ می شود. تاثیر مثبت معدل برای کنکور امسال یعنی 1400 30% بود. همین مورد باعث شد تا چند نمونه از کارنامه های داوطلبین پذیرفته شده در رشته های کنکور ریاضی  را برای شما عزیزان ارائه کنیم.

 

شیمی فیزیک ریاضی دانشگاه رتبه در زیرگروه

 

60% 70% 80% مهندسی برق دانشگاه روزانه صنعتی اصفهان 960
36% 64% 42% مهندسی برقی دانشگاه صعنتی امیر کبیر ( پردیس خودگردان) 2417
11% 10% 10% مهندسی عمران دانشگاه روزانه ارومیه 23524
28% 49% 49% مهندسی عمران دانشگاه صنعتی شریف تهران ( پردیس خود گردان) 2961
14% 12% 20% مهندسی نفت دانشگاه گرمسار 12410
11% 30% 07% مهندسی مکانیک دانشگاه بناب 21978

 

 

بازار کار رشته های کنکور ریاضی

برای بسیاری از داوطلبان سوال است که کدام رشته می تواند آینده خوبی را برای آن ها رقم بزند. قبل از اینکه در مورد بهترین رشته های کنکور ریاضی 1400 صحبت کنیم، یک نکته را باید مد نظر داشته باشیم. افراد بسیاری بوده اند که حتی با رتبه های بسیار خوب در رشته های برتر وارد دانشگاه شده اند، اما نتواسته اند آینده شغلی خوبی داشته باشند. بی شک چند عامل می تواند دخیل باشد. که مهمتریت آن ها علاقه و تلاش است.

بنابراین بیش از اینکه به منافع مالی یا اجتماعی توجه کنید، این عوامل را نیز در نظر داشته باشید. اما همانطور که می دانید محبوبترین رشته های ریاضی عبارتند از مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی عمران و مهندسی معماری است. یک تصور عمومی این است که این رشته ها در بازار کار اشباع شده اند و آینده مالی خوبی نخواهند داشت.

اما برای نمونه رشته های مانند مهندسی کامپیوتر و مهندسی برق حتی در اوضاع بد اقتصادی نیز می توانند درآمدهای بسیار خوبی داشته باشد. یک نکته مهم در چنین مشاغلی داشتن خلاقیت بالا و ایده های جدید است. برنامه نویسان زیادی هستند که با ارائه نرم افزارهای نوین و کاربردی، درآمدهای بسیار بالایی را کسب می کنند. این موارد در مورد همه رشته های دیگر نیز صدق می کند.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله جدول زیر شاخه های کنکور ریاضی با رتبه مورد نیاز برای قبولی ارائه شد تا داوطلبان عزیز بتوانند با دیدی باز برنامه ریزی کنند. از آنجا که انتخاب رشته های کنکور ریاضی 1400 در پیش است، مشاورین ایران تحصیل با تجربه و سابقه طولانی که در این زمینه دارند، می توانند بهترین برنامه ریزی و انتخاب رشته را به همه عزیزان ارائه دهند. کافی است که از طریق شماره های مندرج در جدول در همه روزهای هفته با ما تماس بگیرید. 

 

مطالب مرتبط

روش و تکنیک نحوه مطالعه ریاضی کنکور برای زدن 100 درصد

معرفی روش های تست زنی ریاضی کنکور

آدرس و دانشکده های دانشگاه شهید بهشتی

همه چیز درباره کنکور ریاضی را بدانید

زیرگروه های رشته ریاضی

رشته های کنکور ریاضی 1400

 

5/5 - (2 امتیاز)

بازار رشته های کنکور ریاضی چگونه است؟

در سال های اخیر بعضی از رشته های ریاضی اشباع شده اند. برای یک انتخاب رشته خوب می توانید با مشاورین ما تماس گرفته و احتمال قبولی در رشته هایی که دارای آینده شغلی و اجتماعی خوب هستند را بالا ببرید.

برای قبولی در رشته های کنکور ریاضی 1400 کدام درس اهمیت بیشتری دارند؟

در هر کدام از زیر گروه های رشته ریاضی دروس ضرایب مختلفی دارند. هر داوطلب بایستی زیرگروهی که رشته مورد نظر در آن جای دارد را شناسایی و سپس ضرایب دروس را بررسی کند.

چگونه می توان از جدول زیر شاخه های کنکور ریاضی با رتبه مورد نیاز اطلاع یافت؟

از آنجا که دانستن این موضوع اهمیت بسیاری دارد، برای اطلاعات کامل می توانید مقاله حاضر را بخوانید.

در انتخاب رشته ریاضی هر داوطلب مجاز به انتخاب چند کد رشته محل است؟

هر داوطلب کنکور سراسری مجاز است که حداکثر 150 انتخاب داشته باشد که الویت بندی در آن اهمیت بسیار زیادی دارد. 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور