ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۳ شهریور ۱۴۰۱
سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بدست آوردن اطلاعاتی در رابطه با سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان برای هر یک از افراد متقاضی ورود به این دانشگاه می تواند بسیار مفید و کارساز باشد. از این رو کلیه افراد باید برای دانلود pdf سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از جمله نحوه معرفی خود در مصاحبه فرهنگیان و مطالعه دقیق و کامل آن ها اقدامات لازم را انجام دهند. البته استفاده از تجربه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از جمله نحوه معرفی خود در مصاحبه فرهنگیان نیز برای هر یک از افراد متقاضی الزامی و مهم به نظر می رسد.

 

با توجه به این که کسب اطلاعاتی در رابطه با سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و همین طور نحوه معرفی خود در مصاحبه فرهنگیان و نحوه دانلود pdf سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان برای هر یک از افراد متقاضی الزامی و مهم است از این رو کمک خواستن از مشاوری کاردان و خبره در این رابطه می تواند بسیار مفید و مؤثر است. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و حتی نحوه دانلود pdf سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و یا نحوه معرفی خود در مصاحبه فرهنگیان از طریق تجربه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان افراد پذیرفته شده در این دانشگاه می توانید با تیم مشاوره کاردان و حرفه ای در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

 

 

جهت اطلاع از سوالات مطرح شده در مصاحبه ورودی دانشگاه فرهنگیان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

آشنایی با سوالات مصاحبه ورودی دانشگاه فرهنگیان قبل از حضور در سر جلسه این مصاحبه الزامی و مهم است

 

 

تجربه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

 

 

اهمیت اطلاع از سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان چیست؟

ورود به دانشگاه فرهنگیان با پیچ و خم های زیادی برای هر فرد متقاضی همراه است و چندان هم آسان نیست. یکی از علت های این موضوع مصاحبه ای است که هر فرد داوطلب ملزم به حضور در آن است.

یکی از رمز و رازهای قبولی در این مصاحبه و کاهش میزان استرس و اضطراب در زمان حضور در این مرحله از پذیرش اطلاع از سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از جمله نحوه معرفی خود در مصاحبه فرهنگیان است.

اگر با افراد قبول شده در دانشگاه فرهنگیان صحبتی داشته باشید و از تجربه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان آن ها بپرسید متوجه می شوید که تا چه اندازه با سؤالات آشنایی داشته اند و از قبل اطلاعاتی را در رابطه با آن ها بدست آورده اند.

 

 

برای ورود به سامانه نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

در مورد کلیت سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان چه می دانید؟

در قدم اول برای قبولی در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان الزاماً‌ باید با کلیت سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از طریق تجربه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان افراد پذیرفته شده آشنایی لازم را پیدا کنید. در اولین لحظات مصاحبه باید خود را به طور کامل و دقیق معرفی کنید. در نتیجه، بهتر است با نحوه معرفی خود در مصاحبه فرهنگیان آشنا شوید.

در واقع، با اطلاع از نحوه معرفی خود در مصاحبه فرهنگیان است که می توانید خود را به مصاحبه کنندگان نشان دهید.

از دیگر سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان می توان به سؤالاتی در رابطه با ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی شماست که باید به طور دقیق آن ها را توصیف کنید.

فقط دقت داشته باشید که خصوصیات مثبت خود را با ذکر دلایلی قانع کننده برای مصاحبه کنندگان ذکر بفرمایید. البته به جز سوال در مورد ویژگی های منفی در رابطه با خصوصیات منفی شما هم سوالاتی از شما پرسیده می شود که در زمان پاسخگویی به آن ها نباید بیش از حد صادقانه برخورد کنید.

در ادامه به صورت جزئی تر در رابطه با سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان با شما دوستان و عزیزان صحبت می کنیم.

 

 

لیست سوالاتی که امکان دارد در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از شما بپرسند

در این بخش با ذکر جزئیات سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم تا بدین ترتیب نگرانی و استرسی در زمان حضور در جلسه مصاحبه نداشته باشید و از قبولی و پذیرش خود مطمئن شوید.

 

 

 

نحوه معرفی خود در مصاحبه فرهنگیان

 

 

1- ارزیابی و سنجش علاقه شما به انجام کارهای گروهی و مشارکت در گروه

 یکی از سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در رابطه با علاقه و تمایل شما به انجام فعالیت های گروهی و تیمی است که از قضا پاسخگویی به آن هم نمی تواند چندان سخت باشد و جواب آن به جز علاقه من به شرکت در گروه های مختلف و کار گروهی است چیزی دیگری نمی تواند باشد.

در واقع افراد مصاحبه کننده به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با این موضوع هستند که آیا دوست دارید به صورت تک نفره کار کنید یا این که نه ترجیحتان بر مشارکت در گروه های مختلف است.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون عملی تربیت بدنی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

2- علاقه شما به گزینش در دانشگاه فرهنگیان

یکی دیگر از سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان براساس تجربه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان افراد مختلف علت علاقه و تمایل شما به انتخاب دانشگاه فرهنگیان و گزینش در این مرکز دانشگاهی معتبر و شناخته شده است.

 

 

برای اطلاع از نحوه دریافت شماره دانشجویی دانشگاه فرهنگیان وارد لینک مربوطه شوید

 

 

3 – میزان علاقه و تمایل شما به انتخاب شغل معلمی

از دیگر سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان می توان به میزان علاقه و تمایل به انتخاب رشته معلمی اشاره کرد.

 در واقع، فرد مصاحبه کننده از شما دلایلی قانع کننده و درست در رابطه با انتخاب حرفه معلمی می خواهد و حتی در مورد کار در مناطق محروم و مشکلاتی که ممکن است در ابتدای راه برایتان پیش بیاید نیز در شروع فعالیت کاری نیز با شما صحبت می شود.

 

 

4 – نحوه استفاده شما از اینترنت

نحوه استفاده شما از اینترنت و همین طور شبکه ها و نرم افزارهای اجتماعی از جمله واتس آپ، تلگرام و همین طور اینستاگرام نیز از دیگر سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان است.

البته در این رابطه از شما در رابطه با وب سایت هایی که مدام از آن ها استفاده کرده و مطالب آن ها را مورد مطالعه قرار می دهید نیز از شما سؤالاتی پرسیده می شود.

 

 

5- میزان علاقه شما به مطالعه انواع کتب و کتاب هایی که تاکنون خوانده اید

در رابطه با میزان و درصد علاقه شما دوست عزیز داوطلب به خواندن انواع کتاب در زمینه های مختلف نیز در زمان اجرای مصاحبه از شما سؤالاتی پرسیده می شود.

فقط یک موضوعی را به شما بگوییم آن هم این که کتاب های مدنظر مصاحبه کنندگان بیشتر در رابطه با زمینه های اجتماعی، روانشناسی و همین طور مدیریتی هستند.

 

 

6- سنجش و ارزیابی طرز صحبت و نحوه بیان شما

یکی از موضوعاتی که مصاحبه کنندگان حساسیت خاصی نسبت به آن دارند در رابطه با نحوه بیان و طرز صحبت شماست.

حواستان باشد که در زمان برگزاری مصاحبه به بهترین شکل ممکن حرف بزنید و شمرده شمرده صحبت کردن را فراموش نکنید.

همین موضوع می تواند یکی از رموز موفقیت شما در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان باشد.

 

 

برای ورود به سایت گلستان دانشگاه فرهنگیان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

7- سنجش عزت نفس داوطلبان و شرکت کنندگان در مصاحبه

یکی دیگر موضوعات مورد سنجش در جلسات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان عزت نفس داوطلبان است. دوستان عزیز فقط کافیست خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهید و به هیچ وجه خود را نبازید.

 

 

دانلود pdf سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از سایت های معتبر

دانلود pdf سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان یکی از آن اقداماتی است که قبل از هر کاری برای حضور در این مصاحبه باید برای آن اقدام کنید.

اما در رابطه با این که چگونه می توان برای دانلود pdf سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اقدام کرد باید عرض کنیم که برای این امر باید به سایت های معتبر مراجعه بفرمایید.

با دانلود pdf سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان است که می توانید با تک تک سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به طور دقیق آشنا شوید و در رابطه با آن ها اطلاعاتی دقیق را بدست آورید.

 

 

نکات مورد توجه در زمان شرکت در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

در این بخش قصد ذکر مواردی را برای شما دوستان و همراهان عزیز داریم که در زمان شرکت در مصاحبه باید به آن ها توجه لازم را مبذول دارید.

اولین نکته بسیار مهم این که آرامش خود را تا حد ممکن حفظ کنید و نگرانی به دلتان راه ندهید. دومین مورد مهم این که، زمانی که در سالن انتظار منتظر هستید تمامی رفتارها و سکنات شما به وسیله فردی رصد می شود.

پس سعی در هر چه موجه جلوه دادن خود داشته باشید و سعی کنید خود را با انجام کارهایی مثل گوش کردن به کتاب صوتی سرگرم کنید و مدام هم اطراف را نپایید.

مورد دیگر این که از قضا بسیار هم مهم به نظر می رسد در رابطه با نحوه پوشش شما خانم ها و آقایان است. خانم های عزیز بهتر است حجاب برتر یا چادر را انتخاب کنند و پوشیدن لباس رسمی هم برای آقایان الزامی است.

 

 

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان چه زمانی برگزار می شود؟

به جز آشنایی با سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان الزاماً‌ باید از زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان نیز اطلاعاتی بدست آورید.

در رابطه با زمان برگزاری مصاحبه ورودی دانشگاه فرهنگیان باید عرض کنیم که این مصاحبه در سال جاری در مهر ماه برگزار شد.

به عبارت دیگر، این مصاحبه از پانزدهم مهر ماه برای داوطلبان و افراد متقاضی آغاز شد.

 

 

نحوه اطلاع از زمان و مکان دقیق برگزاری مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

یکی دیگر از مواردی که قبل از هر گونه اقدامی برای شرکت در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان باید به آن توجه داشت در رابطه با نحوه اطلاع از زمان و مکان دقیق برگزاری مصاحبه دانشگاه فرهنگیان است.

شما دوستان عزیز با ورود به سایت اداره کل آموزش و پرورش می توانید از زمان و مکان دقیق برگزاری مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مطلع شوید.

 

 

برای شرکت در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به چه مدارکی نیاز است؟

شرکت در مصاحبه ورودی دانشگاه فرهنگیان به تهیه مدارکی بسیار مهم نیز نیاز دارد. در ادامه این نوشته با ذکر مدارک مورد نیاز برای شرکت در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

. ارائه عکسی واضح در اندازه معمول 4×3

. ارائه گواهی نامه دیپلم تحصیلی در رشته های مختلف

. تحویل دفترچه بیمه درمانی

. همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی در زمان حضور در محل مصاحبه

 

 

در مورد شرایط شرکت در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان چه می دانید؟

شرکت در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان تحت شرایطی برای هر یک از افراد متقاضی انجام می شود که در صورت عدم برخورداری از آن ها امکان ورود به این مرکز دانشگاهی برای فرد وجود ندارد.

. حداکثر سن فرد داوطلب و متقاضی شرکت در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان باید بیست و چهار سال تمام باشد.

. کف معدل برای حضور در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان چهارده است.

. تراز فرد در کنکور سراسری به هیچ وجه نباید از شش هزار و پانصد پایین تر باشد.

. داشتن سلامت کامل جسمانی برای فرد الزامی است.

. داشتن استعداد برای اشتغال در شغل معلمی

. تطابق ویژگی های روان شناختی، شخصیتی و اجتماعی برای احراز شغل معلمی

 

 

برای اطلاع از لیست رشته های دانشگاه شهید رجایی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

شرایط لازم در نظر گرفته شده برای مصاحبه کنندگان چیست؟

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید افراد مصاحبه کننده نیز باید ویژگی های خاصی داشته باشند. در ادامه به طور مفصل در رابطه با این ویژگی ها و خصوصیات خاص این اشخاص با شما صحبت می کنیم.

. داشتن حداقل سابقه کاری حضور در مراکز تربیت معلم و دانشگاه های تربیت معلم به عنوان استاد

. فرد مصاحبه کننده الزاماً باید در رشته های مشاوره و راهنمایی، روان شناسی و یا علوم تربیتی درس خوانده باشد و داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مذکور برای وی الزامی است.

 

 

هدف اصلی از برگزاری مصاحبه دانشگاه فرهنگیان چیست؟

برگزاری مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به مراتب هدف خاصی را دنبال می کند که در ادامه به طور مفصل در رابطه با آن ها صحبت می کنیم.

یکی از مهم ترین اهداف برگزاری این مصاحبه تشخیص دقیق استعدادها و توانایی های فردی داوطلب است که باید به آن توجه شود.

از طرف دیگر، با برگزاری مرحله مصاحبه می توانید به درصد علاقه فرد به حرفه آموزگاری نیز پی ببرید و در مورد سطح شناخت و اطلاع وی از چم و خم حرفه معلمی نیز بدانید.

 

 

آیا داوطلب بیشتر از یک بار می تواند در مصاحبه فرهنگیان شرکت کند؟

شاید این پرسش مهم برای شما دوست عزیز نیز مطرح شود که آیا فرد بیشتر از یک بار هم می تواند تجربه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و حضور در آن را داشته باشد؟

در پاسخ باید عرض کنیم که خیر این امر به هیچ وجه برای فرد مقدور نیست و این فرصت تنها یک بار در اختیار فرد متقاضی گذاشته می شود.

 

 

برای دانلود pdf سوال های مصاحبه ورودی دانشگاه فرهنگیان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

ثبت نام سامانه شمیم دانشگاه فرهنگیان

سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

سوالات مصاجبه دانشگاه فرهنگیان

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اهمیت اطلاع از سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان چیست؟

با اطلاع از سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان می توان تا حد زیادی از استرس و اضطراب خود در زمان حضور در جلسه مصاحبه کم کرد و به موفقیت رسید.

نحوه معرفی خود در مصاحبه فرهنگیان چگونه است؟

براساس تجربه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان افراد پذیرفته شده در سال های قبل هر فرد باید خود را به طور دقیق و بدون هیچ کم و کاستی معرفی کند.

چگونه می توان برای دانلود pdf سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اقدام کرد؟

برای دانلود pdf سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان می توانید به سایت های معتبر مراحعه کنید.

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در رابطه با چه موضوعاتی هستند؟

این سؤالات بیشتر در مورد میزان علاقه شما به حرفه معلمی و تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و همین طور ویژگی های شخصیتی شماست.

 

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان»

 1. Avatar photo Mir Soldier گفت:

  سلام دوستان.
  من گفتم همه جیک و پوک روز مصاحبم رو بنویسم، شاید به کسی کمک کنه 🙃
  من داوطلب مصاحبه دانشگاه فرهنگیان سال ۱۴۰۲ استان فارس بودم. محل مصاحبه، پردیس شهید رجایی شیراز بود، ساعت ۷ صبح… بهتره نیم ساعت یا ۲۰ دقیقه پیش‌تر اونجا باشی ولی اگه پنج دیقه بعدش هم می‌اومدی، راهت می‌دادن.
  اسم می‌خوندن و گوشیت رو باید تحویل می‌دادی، یه شماره می‌گرفتی (به کسی شمارتون رو نگین).
  نسبت به سالای پیش، مصاحبه اختصاصیش تغییر داشت (ولی مصاحبه عمومی یا همون گزینش، مثل سالای پیش بود)،، مصاحبه اختصاصیش ۵ بخش می‌شد؛
  اول که تو یه سالن توجیهمون کردن برای انجام مراحل (پرینت کارت ورود به جلسه حتماً داشته باشید، اصل شناسنامه و گواهی دیپلم هم باید می‌دیدن که معدل کل دیپلمت زیر ۱۴ نباشه)…. چهار گروه شدیم و یه راهنما به اسم تسهیلگر برای هر گروه بود،، دنبالش رفتیم تو یه اتاق که برای هر گروه جداست. یه پوشهٔ رنگی با کلی فرم داخلش بهمون دادن برای همه مراحل که پایان هر کدوم از اون مرحله ها، بایستی امضای مسئول همون بخش رو می‌گرفتی. اینبار تقسیم شدیم به گروه‌های چهار نفره که تا آخر مصاحبه اختصاصی با هم بودیم…. بعدم راه افتادیم.
  مرحله یکم آزمون رایانه‌ای بود که حتی به تایپ هم نیازی نداشت. کد ملی و شماره همراه برای ورود داوطلب به سیستم نیازه،، بعد حدوداً ۱۵ تا تست روانشناسی داشت که تو موقعیتای مختلف، بهترین و بدترین حالت رو با شماره‌هاشون باید مشخص می‌کردی، بخش دوم آزمون رایانه‌ای هم بله خیر درباره خودته که از اونم آسونتره…. آزمون رایانه‌ای خدایی ساده بود،، ۳۰ دقیقه شد.
  مرحله دوم رفتیم برای معاینه پزشکی. باید تو صف منتظر می‌نشستی تا نوبتت بشه، چند تا فرم درباره سلامت تو پوشه‌ بود که اونجا پر کردیم. شنوایی‌سنجی نداشت، بینایی‌سنجی همون نشونه های E شکله که از فاصله ۴ متری جهتشو باید می‌گفتی، معاینه دندون هم زیاد سخت نگرفت؛؛ من ۹ تا ترمیمی داشتم ولی زد ۶ تا…. برا دندون چندان نگران نباشین. راستی تو فُرما اگه برای سنگ کلیه، مسمومیت یا چیزایی از این دست سابقه مشکل گوارشی یا کلیوی نوشتین، حتماً به پزشک بگین تا ایرادی نباشه. قد و وزن هم اگه می‌تونید از پیش بدونید که نیازی به وزن کشی و اندازه قد گرفتن نباشه (اونایی که زیادی اضافه وزن دارن، شاید تو فرم ایراد بنویسن). یه متن باید بخونی که بدونن لکنت زبان نداری، رنگا رو تشخیص بدی که بدونن کوررنگی نداری، اگه سابقه جراحی هم داری باید توضیح بدی،، پای پرانتزی تابلو هم برای معلمی ورزش رد می‌کنن 🙄.
  مرحله سوم بخش مدارک بود که همون اتاق تسهیلگر می‌شد. فقط همون چیزایی که تو سایت، عکسشو بارگذاری کرده بودی رو می‌پذیرفتن. برای بسیج بایستی گواهی امضا شده از ناحیه مقاومت بگیری و حتماً تو سایت بارگذاری کنی (من داشتم ولی چون تو سایت بارگذاریش نکرده بودم گفتن فایده نداره 😑)،، کارت فعال و تقدیرنامه بسیج نمی‌پذیرفتن اما اگه گواهی داشته باشی، به ازای هر سال فعال بسیجی، یه امتیاز داری (مجموعاً ۶ امتیاز میدن). تقدیرنامه هم فقط استانی یا ملی می‌پذیرفتن، منطقه‌ای گفتن به درد نمی‌خوره.. اصل و کپی کارت ملی، همه صفحه‌های شناسنامه، گواهی دیپلم، ریزنمرات دبیرستان، ترمیم معدل (اگه دارین)، تقدیرنامه ها همراه یه عکس ۳×۴ نیاز بود؛ البته شما چند تا ببرید. (تو بخش تحویل مدارک یه کمی سختگیرن)
  مرحله چهارم بازی گروهی بود که با سه نفر دیگه رفتیم تو یه اتاق، پشت یه میز نشستیم. یه مسئله جلومون بود که چند صفحه دربارش بایستی می‌خوندیم،، سرش با هم بحث می‌کردیم و دست آخر یه روزنامه‌دیواری با یه دونه برگه A4 می‌ساختیم (گروهی نه جدا جدا). کلاً ۴۵ دیقه زمان داشت که ده دیقه اولش باید می‌خوندی و آماده می‌شدی…. من از پیش با مشاور گپ زده بودم و همین که می‌خوندیم، نوشتن رو آغاز کردم؛ زمینه ها، علت ها، راهکارها، جمله های مهم که تو خود نوشتار داده شده، کلید واژه ها، مثال های درباره مسئله و از این جور چیزا رو بهتره بنویسین…. خیلی به کارتون میاد. اون سه تای دیگه چندان نمی‌دونستن چی کار کنن.. بحث که آغاز شد من زدم به خط،، بحث رو دست گرفتم و اونا که رفته رفته متوجه عقب افتادنشون می‌شدن، چند باری خواستن بحث رو بدزدن ولی من از لابه‌لای گفته‌هاشون یه نخ می‌گرفتم و دوباره خودم ادامه می‌دادم. خداروشکر،، ۶۰ درصد بحث رو من پیش بردم ولی زمان به نوشتن روزنامه‌دیواری نرسید و ناقص تحویلش دادیم. تو اتاق بازی گروهی دو نفر فقط داشتن صدامون رو ضبط می‌کردن و می‌نوشتن…. اصلش با اعتماد به نفس، خوب گپ زدنه،، اینکه قدرت بیان و استدلال نشون بدی.
  مرحله پنجم بحث گروهی بود که برای ما، شبیه مرحله پیش شد. دو تا مسئله رو باید می‌خوندی و برای هر کدوم چهار تا پیشنهاد داده بود،، برای هر مسئله یه پیشنهاد رو بایستی انتخاب می‌کردی و درباره دلیل انتخاب خودت و نپذیرفتن پیشنهاد های دیگه، با اون سه تای دیگه بحث می‌کردی. بازم زمینه چینی، دلیل های پرشمار، نمونه آوردن و انتقاد و…. خیلی به کارم اومد. اینبار هرچی خواستن بحث رو دست بگیرن بازم نتونستن. دو نفر داشتن صدامون رو ضبط می‌کردن و هی می‌نوشتن. بایستی اعتماد به نفس، استدلال، خوب گپ زدن و مدیر بحث شدن رو نشون می‌دادی…. راستی حتماً عنوان پیشنهاد ها رو تو برگهٔ سفیدی که رو میزه، برای خودتون بنویسید که یادتون نره. این بخشم ۴۵ دیقه زمان داشت که ۱۵ دقیقش فرصت خوندن و آماده شدن بود. خداروشکر، اینجا هم ۵۰ درصد بحث رو من پیش بردم.
  سرآخر رفتیم اتاق تسهیلگر و پوشهٔ امضا خورده از همهٔ بخش ها رو تحویل دادیم و یه برگه خروج داد (برای خروج از در دانشگاه نیاز می‌شد.)،، بهمون گفت برید نوبت گزینش عمومی هم بگیرید تا همین امروز، اونم انجام بدین. ساعت نزدیکای ۱۲ شده بود. زود رفتیم یه ساختمون دیگه اسم نوشتیم برای نوبت گزینش (دو تا از هم‌گروهی هام باهام بودن،، کلی با همدیگه رفیق شدیم و اطلاعات عمومی برا گزینش به هم گفتیم). حتماً پول یا کارت بانکی همراهتون باشه که اگه گرسنتون شد از بوفه یه چیزی بخرید،، بهتره چیز شیرین بخورین تا خوب قند به مغز برسه.
  کلی علاف شدیم تا اینکه ساعت سه و نیم عصر، نوبت شد بریم تو یه سالن. یه فرم بهمون دادن که اطلاعات زیادی بایستی توش نوشته می‌شد. بعد رفتیم طبقهٔ بالا،، پشت هر اتاق در بسته، یه صندلی بود که باید اونجا می‌نشستی تا داوطلبی که داخله، مصاحبش تموم شه تو بری داخل. زمان مصاحبه عمومی از ۲۰ دیقه تا یه ساعت متغییر بود،، ولی معمولاً ۳۵ دیقه برای هر داوطلب می‌شد. داوطلب پیشتر از من که بیرون اومد؛ چند دیقه صبر کردم تا مصاحبه‌گیر یه کمی خستگی در کنه، بعد خودش صدا زد. در زدم و با احترام رفتم تو… یه نفر بود، خوش‌برخورد و آروم. فرم رو تحویلش دادم. تو گزینش، بیشتر مسائل سیاسی و عقیدتی می‌پرسن.. دانسته‌های عمومی که بهتره درباره نماز جمعه، جماعت، آیات، میت، حج، غسل، مطهرات، مرجع تقلید، ولی فقیه، بیانات رهبر، روز قدس، ماه رمضون و…. از پیش خونده باشین. پرسش های دیگه‌ هم درباره خودتونه،، بیشتر تو همین زمینه ها. سرآخر هم قرآن با لحن و ترتیل خوندم (بهتره ساده نخونید). کلاً ۲۰ برای من زمان برد و ازم خداحافظی کرد. خداروشکر از مصاحبه اختصاصی هم بهتر شد.
  بعدم اومدم جلوی در دانشگاه و گوشیم رو تحویل گرفتم و…. تمام.
  البته هنوز نتیجهٔ ما نیومده، ولی ایشالّا معلمی شما 😉

 2. Avatar photo نازیلا احمدی کانی گلزار گفت:

  استخدام در اطلاعات تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معلم شدن بدون آزمون استخدامی

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی + شرایط و مراحل | medu.ir

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی امکان‌پذیر است؟ با توجه‌ به سخت بودن آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش و همچنین وجود شرایط سنی، خیلی‌ از افراد پذیرفته نمی‌شوند. از همین رو به دنبال روش‌‌های دیگری برای رسیدن به این شغل هستند....
 • ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان

  ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403 + رشته ها

  شرایط ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403 اعلام شد. پذیرش و ثبت نام دانشجویان در دانشگاه‌های تربیت معلم کشور صرفاً از طریق شرکت در آزمون سراسری امکان‌پذیر بوده و فرآیند انتخاب رشته در این دانشگاه‌ها همزمان با کنکور صورت...
 • زمان ثبت نام نقل و انتقالات فرهنگیان

  زمان ثبت نام نقل و انتقالات فرهنگیان + بخشنامه 1403 | medu.ir

  نقل و انتقالات فرهنگیان، امکانی است که وزارت آموزش و پرورش برای رفاه هرچه بیشتر کارکنان خود در نظر گرفته است. افراد ممکن است هر ساله به علت‌های متعددی نظیر انتقال محل سکونت، قصد داشته باشند تا محل فعالیت خود...
 • حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان

  حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان + شرایط و زمانبندی 1403

  حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان، مربوط به تاریخ حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان ترم بهمن، از طریق سامانه گلستان اعلام شد. تمامی دانشجویان این موسسه آموزشی مجازند مطابق با قوانین حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان، نسبت به انجام حذف و...
تماس با مشاور