مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی

مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی برای دانش آموزان دبیرستان های سراسر کشور که قصد شرکت در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها در سال های مختلف را دارند، از اهمیت بسیار مهمی برخوردار است.

 

چرا که این دانش آموزان برای ثبت نام در کنکور سراسری ورودی دانشگاه های کشور می بایست  کد سوابق تحصیلی کنکور دیپلم و پیش دانشگاهی خود را در هنگام ثبت نام کنکور سراسری در وارد سایت کنند.

 

بنابراین شیوه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی برای مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی برای دانش آموزان دبیرستان های سراسر کشور ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

 

سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

برای مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی ، کد ناحیه اخذ دیپلم و ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری

با شماره زیر تماس بگیرید تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور فقط از طریق تلفن ثابت با شماره : 9099072952 ( استان تهران)

زمان پاسخگویی همه روزه ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل.

چرا مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی اهمیت دارد؟ 

به اطلاع کلیه داوطلبان ثبت نام کنکور سراسری 97 می رساند برای ثبت نام ابتدا باید کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند. برای مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان از سایت سنجش یا سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش ضمن دریافت کد دانش آموزی با کد ملی و کد منطقه برای دریافت سوابق تحصیلی، به سامانه دریافت کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش به آدرس dipcode.medu.ir مراجعه نمایید.

دانش آموزان استان تهران می توانند برای آگاهی از کد منطقه برای سوابق تحصیلی روی عبارت کلیک کنند و دریافت کد دانش آموزی با کد ملی را از سامانه dipcode.medu.ir انجام دهید.

چرا که این افراد در صورتی که مدرک دیپلم خود را بعد از سال 1384 دریافت کرده اند، می بایست به دنبال کد سوابق تحصیلی خود رفته و این کد را نزد خود نگه دارند.

 سپس در هنگام ثبت نام در کنکور سراسری ورودی دانشگاه های کشور در سایت سازمان سنجش کد سوابق تحصیلی را وارد کرده از صحت آن مطمئن شده و سوابق تحصیلی خویش را به سازمان سنجش، ارائه دهند.

بنا بر این شیوه ی مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی که نیازمند آموزش است، توسط گروه ایران تحصیل در این مقاله به طور کامل آموزش داده شده است تا داوطلبین گرامی دیگر مشکلی برای مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی نداشته باشند.

پس برای مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان از سایت سنجش یا سامانه کد وسوابق تحصیلی آموزش و پرورش با شماره 9099072952 ( استان تهران) به صورت 24 ساعته تماس حاصل نمایید.

 

 

"کانال

مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی – چه افرادی نیاز به این کد دارند؟

تنها افرادی به این کد نیاز دارند که دیپلم خود را در یکی از رشته های نظر مثل ریاضی، تجربی، انسانی از سال 1384 به بعد گرفته باشند به این کد نیاز دارند که می بایست با مراجعه به سایت این کد را دریافت نمایند.

همچنین تنها افرادی به کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نیاز دارند که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 1391 به بعد گرفته باشند. این افراد نیز می بایست با مراجعه به سایت این کد را دریافت کنند و آن ها را نزد خود نگه دارند.

بنابراین افراد دارای دیپلم نظام قدیم یا فنی حرفه ای یا کاردانش یا افرادی که دیپلم خود را قبل از سال 1384 گرفته اند، نیازی به مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم ندارند.

لازم به ذکر است قبل از شرکت در کنکور مقاله های حذفیات کنکور ریاضی 97 ، حذفیات کنکور انسانی 97 کنکور تجربی 97  را مشاهده کنید.

 

 

مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی

 

مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی – راهنمای دریافت – dipcode.medu.ir

ابتدا به سایت سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها  وارد شده بعد از باز کردن سایت و مطالعه اطلاعیه های مهم سایت، گزینه ” برای مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی اینجا را کلیک کنید ” را انتخاب کنید.

در مرحله بعد می بایست کد دانش آموزی و کد منطقه و کد مقطع و تاریخ تولد خود را وارد نمایید. توجه فرمایید که کد مقطع به صورت لیست است و شما می بایست مقطع خود را از گزینه های لیست انتخاب نمایید.

بعد از انتخاب گزینه ورود، در مرحله بعد، اطلاعات شما به همراه نمرات امتحان های نهاییتان ، نمایش داده می شود. لطفاً در این مرحله همه اطلاعات و نمرات امتحان های نهایی خویش را چک کرده در صورت وجود مغایرت مراتب را پیگیری کنید.

بعد از اطمینان از صحت اطلاعات، کد سوابق تحصیلی دیپلم خود را دریافت کنید. در مرحله بعد همین کار را برای مقطع پیش دانشگاهی انجام دهید.

 

 

نحوه دستیابی به کد دانش آموزی برای دریافت کد سوابق تحصیلی 

 

باید عرض کنیم که برای دریافت کد سوابق تحصیلی دستیابی به کد دانش آموزی ضروری به نظر می رسد. حتماً می پرسید که چگونه می توان این کد را بدست آورد؟ در جواب باید عرض کنیم که انجام این کار بسیار ساده است. کافیست نگاهی به کارنامه دوران دبیرستان خود بیندازید. کد دانش آموزی در قسمت بالایی کارنامه شما درج شده است. 

 

 

آیا برای دریافت کد سوابق تحصیلی به کد منطقه نیز نیاز داریم؟ 

دریافت کد سوابق تحصییل علاوه بر کد دانش آموزی به کد منطقه نیز نیاز دارد. خب حالا برسیم به این موضوع که چگونه می توانیم این کد را پیدا کنیم. باید عرض کینم که دریافت کد منطقه دیپلم و کد منطقه پیش دانشگاهی از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش برایتان مقدور است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در  مورد نحوه دریافت کد منطقه با مشاورن ایران تحصیل تماس بگیرید. 

 

 

برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی ،کد دانش آموزی دبیرستان و کد منطقه تحصیلی

مشاهده سوابق تحصیلی دانش آموزان از سایت سنجش

با شماره زیر تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور فقط از طریق تلفن ثابت با شماره : 9099072952 ( استان تهران)

زمان پاسخگویی همه روزه ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل.

 

 

مطالب مرتبط:

کد منطقه برای دریافت سوابق تحصیلی

سامانه ثبت کد سوابق پیش دانشگاهی

کد منطقه برای سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

کد دانش آموزی دبرستان – کد منطقه تحصیلی

azmoon.org

چگونه می توان به مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم پرداخت؟ 

با مراجعه به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری می توان به این کد دست یافت.

آیا دریافت کد منطقه نیز جهت دریافت و اطلاع از کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی ضروری است؟

بله صددرصد. با تماس با مشاوران ایران تحصیل می توانید از نحوه دریافت این کد مطلع شوید.

آیا برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی باید از کد دانش آموزی نیز مطلع بود؟ 

بله. اطلاع از این کد برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی ضرورت دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب