ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

قانون جدید معافیت تحصیلی ۱۴۰۲ + آیین نامه

قانون جدید معافیت تحصیلی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

 این روزها اطلاع از قانون جدید معافیت تحصیلی برای شمار زیادی از مشمولان خدمت نظام وظیفه از اهمیت زیادی برخوردار است. این موضوع از آنروست که جایگاه و اهمیت فراگیری علم و دانش و ادامه تحصیل در مقاطع مختلف برای این قبیل از افراد بالاست. اما در این میان ممکن است فرد با این سؤالات مواجه شود که معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی به چه صورت است و چه شرایطی دارد؟ آیا امکان تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی وجود دارد یا خیر؟ در صورت امکان پذیر بودن این امر شرایط تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست؟ حتی برخی به دنبال اطلاع از مراحل لغو معافیت تحصیلی و امکان گرفتن معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها و یا معافیت تحصیلی دانش آموزان پیش دانشگاهی و همین طور شرایط دریافت این نوع از معافیت ها هستند.

 

در این نوشته، به دلیل نیاز شما دوستان عزیز اطلاعاتی را در رابطه با قانون جدید معافیت تحصیلی در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم و شما را با نحوه و شرایط دریافت آن آشنا می کنیم. البته برای اطلاع از قانون جدید معافیت تحصیلی استفاده از کمک مشاورانی کاردان و متخصص نیز نمی تواند خالی از لطف باشد و حتی می تواند بسیار مفید هم واقع شود.

 

 

جهت اطلاع از قوانین و ضوابط جدید معافیت از تحصیل در دانشگاه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

قوانین معافیت تحصیلی

قوانین معافیت تحصیلی

 

 

چرا اطلاع از قانون جدید معافیت تحصیلی الزامی است؟

شاید از خود بپرسید که اصلاً چه اهمیتی دارد که من یا هر فرد مشمول دیگری از قانون جدید معافیت تحصیلی اطلاع پیدا کنیم؟

در پاسخ به شما دوستان عزیز و محترم باید عرض کنیم که اطلاع از قانون جدید معافیت تحصیلی از این جهت اهمیت زیادی دارد که قوانین معافیت تحصیلی همچون سایر قوانین نظام وظیفه مدام در حال تغییر و تحول هستند.

حتی این امکان نیز وجود دارد که روزی روزگاری این قوانین حذف شوند و دیگر خبری از اعلام قانون جدید معافیت تحصیلی نباشد.

از این رو، قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی، معافیت تحصیلی دانش آموزان پیش دانشگاهی و حتی معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها برای اطلاع از قانون جدید معافیت تحصیلی اقدامات لازم و ضروری را انجام دهید.

 

 

قانون جدید معافیت تحصیلی شامل حال چه کسانی می شود؟

شاید این سؤال برای شما دوستی که در شرف اعزام به خدمت نظام وظیفه هستید هم مطرح شود که قانون جدید معافیت تحصیلی شامل حال چه افرادی می شود؟

در جواب باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که قانون جدید معافیت تحصیلی شامل حال افرادی همچون دانشجویان مشغول به تحصیل در مراکز دانشگاهی وابسته به وزارت آموزش و پرورش، دانش آموزان کلیه مدارس کشور، طلاب حوزه های علمیه می شود.

از طرف دیگر، قانون جدید معافیت تحصیلی شامل حال دانشجویان مشغول به تحصیل در انواع مؤسسات آموزش عالی دولتی و دانشگاه ها خارج و داخل کشور که مورد تأیید وزارت علوم و همین طور وزارت بهداشت نیز می شود و آن ها هم امکان استفاده از این نوع معافیت را دارند.

دوستان عزیز دقت داشته باشید که معافیت تحصیلی در دسته معافیت های موقت قرار می گیرد و هر شخص مشمول بعد از اتمام دوران تحصیل دیگر امکان استفاده از  آن را ندارد و باید برای مشخص کردن وضعیت خود و رفتن به خدمت سربازی اقدام کند.

 

 

در صورتی که فرد از ادامه تحصیل در دانشگاه یا مدرسه انصراف دهد و یا اخراج شود معافیت تحصیلی وی باطل می شود و دیگر امکان استفاده از آٖن را ندارد

 

 

در مورد معافیت تحصیلی دانش آموزان پیش دانشگاهی چه می دانید؟

شاید شما هم از آن دسته از دانش آموزان مشغول به تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی باشید و نگران حضور در خدمت نظام وظیفه با توجه به تمایل جهت ادامه تحصیل باشید.

در این زمان است که به دنبال اطلاع از این موضوع هستید که آيا امکان دریافت معافیت تحصیلی دانش آموزان پیش دانشگاهی هم وجود دارد؟

آيا دانش آموزان با توجه به شرایط سنی در نظر گرفته شده امکان دریافت معافیت تحصیلی دانش آموزان پیش دانشگاهی را دارند؟

در صورت امکان دریافت معافیت تحصیلی دانش آموزان پیش دانشگاهی آيا شرایطی هم برای آن در نظر گرفته شده است؟

 در صورت وجود شرایط دریافت معافیت تحصیلی دانش آموزان پیش دانشگاهی این شرایط شامل چه مواردی می شوند؟

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد معافیت تحصیلی دانش آموزان پیش دانشگاهی هستید می توانید در این رابطه از کمک مشاوری آگاه و خبره بهره بگیرید.

مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل می توانند اطلاعاتی دقیق را در رابطه با معافیت تحصیلی دانش آموزان پیش دانشگاهی و همین طور شرایط اخذ آن در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

 

 

برای اطلاع از شرایط تحصیل مجدد در یک مقطع مشمولان خدمت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها به چه صورتی انجام می شود؟

همان طور که همه می دانیم تمامی افراد ذکور برای ادامه تحصیل در انواع دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی لزوماً باید از معافیت تحصیلی استفاده کنند و در ابتدای اخذ این نوع از معافیت هم از قانون جدید معافیت تحصیلی اطلاع حاصل کنند.

در واقع، بدون دریافت معافیت تحصیلی در دانشگاه ها نمی توان به تحصیل در دانشگاه اقدام کرد.

اما دوستان در مورد معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها چه می دانید؟ آیا می توان برای دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها اقدام کرد؟

چه شرایطی برای دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها در نظر گرفته شده است؟

در پاسخ باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که بله دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها تحت شرایطی میسر است.

شرایطی که قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها باید از آن اطلاع حاصل کنید و به آن ها توجه نمایید.

البته فراموش نکنید که کسب اطلاعاتی جامع و دقیق در مورد قانون جدید معافیت تحصیلی برای افراد پشت کنکوری نیز الزامی به نظر می رسد.

در ابتدا بیایید به سراغ این موضوع برویم که امکان دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها تا چه سنی وجود دارد؟

 باید عرض کنیم که تمام افراد پشت کنکوری و دانش آموزان می توانند تا قبل از سن 20 سالگی برای دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها اقدام کنند.

در نتیجه، بعد از اتمام این سن و ورود به 21 سالگی دیگر فرد نمی تواند برای دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها اقدام کنند.

 

 

شرایط دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها چیست؟

در ادامه با ذکر شماری از شرایط دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها به عنوان قانون جدید معافیت تحصیلی در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

اگر به دنبال اطلاع دقیق از شرایط دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها هستید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا شما را به طور دقیق از این موضوع مطلع کنند.

. از جمله شرایط لازم برای دریافت معافیت تحصیلی برای افراد پشت کنکوری می توان به این مورد اشاره کرد که این قبیل از افراد لزوماً باید گواهی اشتغال به تحصیل را از مراجع زیربط دریافت کنند و بدون وجود این گواهی امکان دریافت این نوع از معافیت براساس قانون جدید معافیت تحصیلی وجود ندارد.

البته دقت داشته باشید که این گواهی تنها برای یک سال اعتبار دارد و پس از گذشت این مدت از درجه اعتبار ساقط می شود.

. هر فرد مشمول در صورت انصراف از تحصیل لزوماً باید خود را به سازمان نظام وظیفه جهت گذراندن دوران سربازی معرفی کنند و راه فراری برای نرفتن به خدمت مقدس سربازی برای آن ها وجود ندارد.

 

 

در رابطه با معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیزی می دانید؟

با توجه به قانون جدید معافیت تحصیلی در رابطه با معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که در صورت انصراف فرد از دانشگاه وی دیگر امکان استفاده از معافیت تحصیلی برای فرد وجود ندارد.

به عبارت دیگر، هر یک از دانشجویان باید براساس قانون معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی برای لغو معافیت خود اقدامات لازم و ضروری را انجام دهند.

پس به این موضوع مهم دقت کنید که امکان دریافت معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی به هیچ وجه وجود ندارد و معافیت آن ها لغو می شود و باید خود را برای رفتن به خدمت نظام وظیفه آماده کنند.

 

 

آیا امکان تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی وجود دارد؟

شاید این سؤال به ذهن شما هم رسیده باشد که آیا امکان تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی نیز وجود دارد؟

 در پاسخ به شما عزیزان باید عرض کنیم که خیر با توجه به لغو معافیت دانشجویان بعد از انصراف از دانشگاه در نتیجه امکان تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی نیز وجود ندارد.

پس به دنبال تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی نباشید.

 

 

مراحل لغو معافیت تحصیلی چیست؟

در ابتدا باید عرض کنیم که براساس قانون جدید معافیت تحصیلی لغو معافیت تحصیلی معمولاً برای افرادی صورت می گیرد که یا از دانشگاه حال به هر دلیلی اخراج شده اند و یا از دانشگاه انصراف داده اند.

این گونه است که وی باید برای لغو معافیت تحصیلی اقدام کند. اما قبل از هر کاری اطلاع از مراحل لغو معافیت تحصیلی نیز برای هر فرد مشمول الزامی است.

آیا اطلاعی از مراحل لغو معافیت تحصیلی دارید؟ با توجه به اهمیت اطلاع از مراحل لغو معافیت تحصیلی برای شما دوستان عزیز در این بخش توضیحاتی مفصل را در رابطه با مراحل لغو معافیت تحصیلی به شما عزیزان مشمول خدمت نظام وظیفه ارائه می کنیم.

در این رابطه باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که براساس قانون جدید معافیت تحصیلی هر فرد مشمول برای دریافت معافیت تحصیلی در ابتدا باید از طرف اداره آموزش و پرورش دانشگاه محل تحصیل خود به اداره مشمولان خدمت نظام وظیفه دانشگاه معرفی شوند.

در مرحله بعد، از طرف سازمان نظام وظیفه حکم لغو معافیت فرد مشمول صادر می شود و برای وی ارسال می گردد.

 

 

 

مراحل لغو معافیت تحصیلی

 

 

در مورد معافیت تحصیلی طلاب حوزه علمیه چه می دانید؟

همان طور که در ابتدای این نوشته هم اشاره کردیم براساس قانون جدید معافیت تحصیلی امکان دریافت معافیت تحصیلی برای طلاب مشغول به تحصیل در حوزه های علمیه هم وجود دارد؟

اما آيا از شرایط دریافت این نوع از معافیت برای طلاب حوزه های علمیه اطلاعی دارید؟ آیا می دانید مرحل دریافت این نوع از معافیت چیست و چگونه می توان برای دریافت آن اقدام کرد؟

در صورتی که دنبال کسب معافیت تحصیلی طلاب حوزه علمیه هستید اما اطلاع دقیقی از شرایط و همین طور مراحل اخذ آن ندارید به هیچ وجه نگران نباشید.

شما دوستان عزیز می توانید از طریق برقراری تماس با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل هر آن چه را که در رابطه با معافیت تحصیلی طلاب حوزه های علمیه باید بدانید را در اختیار شما دوستان و عزیزان مشمول قرار دهند.

پس با آن ها تماس حاصل فرمایید تا به تمامی اطلاعات مورد نیاز خود در رابطه با شرایط و نحوه دریافت معافیت تحصیلی طلاب دست پیدا کنید و دقیقاً با قوانین آن آشنا شوید.

 

 

در مورد معافیت تحصیلی سربازان فراری چه می دانید؟

سربازان فراری افرادی هستنند که از معرفی خود به سازمان نظام وظیفه سرباز زده اند و یا این که غیبت آن ها بسیار طولانی شده است.

اما در این جا این سؤال پیش می آید که آیا امکان دریافت معافیت تحصیلی برای سربازان فراری وجود دارد یا خیر؟ در این صورت چه شرایطی برای دریافت آن در نظر گرفته شده است؟

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی دقیق در رابطه با معافیت تحصیلی مختص سربازان فراری هستید از کمک مشاوری خبره و کاردان در این رابطه کمک بگیرید تا راهنمایی های لازم را برایتان به عمل آورند.

 

 

برای آشنایی با مراحل و شرایط لغو معافیت تحصیلی دانشگاه یا مدرسه و علت لغو این معافیت ها از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

شرایط معافیت پزشکی دندان

سامانه سخا نظام وظیفه

معافیت سربازی خالکوبی

پروژه کسری خدمت

قانون جدید معافیت تحصیلی

قوانین جدید معافیت سربازی در سال ۱۴۰۲

3/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه می توانم از قانون جدید معافیت تحصیلی اطلاع حاصل کنم؟ 

برای اطلاع دقیق از قانون جدی معافیت تحصیلی با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مراحل لغو معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست؟ 

برای لعو معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی هر فرد باید از طرف اداره آموزش و پرورش به اداره مشمولان خدمت سربازی معرفی شود و سپس حکم لغو معافیت برایش ارسال شود.

آیا معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها امکان پذیر است؟ 

بله. هر فرد پشت کنکوری می تواند برای دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها اقدام کند. برای اطلاع از جزئیات این امر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

چگونه می توانم از مراحل و شرایط دریافت معافیت تحصیلی دانش آموزان پیش دانشگاهی مطلع شوم؟ 

برای اطلاع دقیق از شرایط و نحوه دریافت معافیت تحصیلی دانش آموزان پیش دانشگاهی با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نظرات

 1. شایان
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۹

  سلام و وقت بخیر.. بنده در حال حاضر ۱۹سال دارم و هنوز موفق به گرفتن دیپلم نشدم به خاطر 4 درس افتاده که دارم.در سال دوازدهم تجربی هستم . و از معافیت تحصیلی تا تاریخ ۱۴۰۲دارم… حالا بخاطر بیماری آرتریت رماتویید که پزشک مقاوم به درمان تشخیص دادند میتونم واسه معافیت دائم اقدام کنم ..ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • مشاور صادقی
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

   سلام
   مسئله پزشکی تون نیاز به بررسی داره میتونید با مجموعه تماس بگیرید

 2. اهورا
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۳

  سلام من ورودی ۹۸ هستم و ترم ۸ کارشناسی پیوسته
  اگر الان انصراف بدم
  و در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم
  معافیت تحصیلی در دانشگاه جدید شامل حال من میشود یا خیر؟
  و اگر شامل میشود تا چه زمانی میشود؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

   سلام طبق قانون معافیت تحصیلی فقط قبل از ترم 4 اجازه انصراف را دارید

 3. عباس
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

  سلام وقت بخیر من ۱۹ سالمه و پشت کنکوری هستم معافیت تحصیلی الان دارم آیا میتون برای گرفتن پاسپورت اقدام کنم و تا پایان اعتبارش راحت از کشور خارج بشم ؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

   سلام
   بله می توانید درخواست دهید و با قید وثیقه در مدت زمان تعیین شده از کشورر خارج شوید

 4. محمدحسین
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۲

  باسلام
  بنده ورودی 99شبانه ارشد هستم و در ترم 4 انصراف دادم و تاریخ انصراف بنده 30تیر 1401ثبت شده است.بنده میخواهم در ازمون ارشد1402شرکت کنم.باتوجه به اینکه فقط یک سال فرصت دارم برای تعیین تکلیف و از طرفی زمان اعلام نتایج نهایی ارشد 1402 اوایل شهریور 1402 اعلام شده است
  میخواستم ببینم بنده در صورت قبولی در ارشد امکان ثبت نام دارم یا خیر.؟

  • مشاور حمامی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقتتون بخیر در صورتی که غیبت به شما نخورد بله میتوانید

   • محمد حسین
    ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

    ببخشید متوجه نشدم. یعنی چه غیبت؟
    این غیبت نخوردن رو از پلیس به اضافه ده بپرسم؟
    یعنی میشه نظام وظیفه دوماه به بنده تا اعلام نتایج نهایی فرصت بده؟

    • مشاور جوادی
     ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

     سلام وقت بخیر
     بله دوست گرامی باید از پلیس +10 استعلام بگیرید.
     برای فرصت گرفتن باید با نظام وظیفه صحبت کنید.

 5. محمد
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۱

  باسلام
  بنده ورودی 99شبانه ارشد هستم و در ترم 4 انصراف دادم و تاریخ انصراف بنده 30تیر 1401ثبت شده است.بنده میخواهم در ازمون ارشد1402شرکت کنم.باتوجه به اینکه فقط یک سال فرصت دارم برای تعیین تکلیف و از طرفی زمان اعلام نتایج نهایی ارشد 1402 اوایل شهریور 1402 اعلام شده است
  میخواستم ببینم بنده در صورت قبولی در ارشد امکان ثبت نام دارم یا خیر؟

  • مشاور جوادی
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که غیبت نداشته باشین مشکلی نداره ایست خدمت تعلق میگیره.

 6. علی
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

  باسلام و خسته نباشید ممنون میشم به سوالم جواب بدید
  من هفتم اسفند ۱۴۰۰ مقطع کارشناسیم رو تموم کردم و در کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کرده ام و قصد دارم در یک رشته دیگر و باز هم در همان مقطع کارشناسی (به احتمال زیاد پیام نور)لیسانس دیگری بگیرم، با توجه به اینکه از معافیت تحصیلی استفاده میکردم و
  برای مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه خودم مهلت یکساله دارم فعلا،
  آیا امکان داره در لیسانس مجدد از معافیت تحصیلی باز هم استفاده کنم یا خیر؟

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۶

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.

 7. احمدرضا
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۶

  سلام خسته نباشی من تا برج ده سال ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دانش اموزی دارم یک ماه پیش دیپلم گرفتم ایا تا همون تاریخ معافیت دارم یا دیگه تمام میشه

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۳

   با سلام.با توجه به سن شما پاسخ سوال شما متفاوت است اما حداقل شش ماه پس از اخذ مدرک دیپلم و حداکثر یکسال پس از اخذ مدرک دیپلم فرصت دارید.

 8. محمد
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

  سلام من کاردانی رو تو دوسال و نیم گرفتم ۵ ترمه شدم الان رشته ای که میخواستم ادامه بدم تشکیل نشدچند وقت وقت دارم که ادامه تحصیل بدم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۷

   سلام وقت به خیر
   بعد از فارغ التحصیلی در هر مقطع یک سال فرصت دارید که شرایط خود را مشخص کنید.
   برای مشاوره میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • هیوا
    ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

    سلام ببخشید بنده فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی در برج شش سال ۱۴۰۱می باشم .متولد ۷۷٫۸٫۱هستم میخواستم بدونم مدت یکسال فرجه رو برای بین دو مقطع دارم یا نه اینکه سربازم و اگه دفترچه نگیرم غیبت خواهم خورد ؟

    • karimi
     ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 9. هادی
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۳

  قانون فرجه یکساله انصراف از دانشگاه و معرفی نظام وظیفه حذف شده؟؟؟؟از چه تاریخی

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۳

   با سلام.اطلاعیه ای در خصوص لغو شدن این طرح وجود ندارد.

 10. حمیدرضا
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۳

  با سلام
  در اطلاعیه جدید سازمان سنجش دانشجویان قبولی بهمن که در مهر هم پذیرفته شده بودند لازم نیست انصراف بدهند و دانشجوی انتقالی محسوب میشوند . آیا اگر این اطلاعیه عملی شود ، دانشجویی که انتقال میبابد میتواند از فرصت یکبار تغییر رشته یا همان یکبار امصراف استفاده کند ؟؟
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۳

   سلام
   اگر کمتر از نیمی از واحد های مقطع خود را گذرانده باشید بله

 11. سجاد
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

  سلام من سربازی الانم تولدم ۷۹/۱/۷هستم من تغییررشته کردم سال ۹۹ خرادپیش دانشگاهی گرفتم نزاشتن داشتن دانشگاه برم گفتم بایدسربازی مشخص کنم گفتم ۲۰تمام شده اومدی ۲۱اومدم ۲ماه خورده ای گذشته منم دفترچه پست کردم والان سربازم الان میخوام برم دانشگاه ایست خدمت بزنم میشه جواب میشه لطفابدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۶

   سلام وقت بخیر در صورت قبولی با در دستداشتن نامه پذیرشتون بله میتونید ایست خدمت بگیرید منعی ندارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 12. رضا
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۰

  سلام خدمت شما دوست عزیز بنده معافیت تحصیلم تا برج ۳وقت داشته بد تا کلاس دوازدهم خوندم کنکور رو نرفتم می‌خوام دوباره برم باید چجوری معافیت تحصیلی رو تمدید کنم آیا امکان داره تمدید کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

   سلام وقت بخیر به نظام وظیفه مراجعه بکنین

 13. محمدرضا تراز
  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

  سلام وقتتون بخیر من قبلا دانشگاه پیام نور بودم بعدش کنکور دادم روزانه قبول شدم و از پیام نور انصراف دادم .الان ترم سوم روزانه هستم میخاستم بدونم که ایا میتونم از دانشگاه روزانه که الان هستم انصراف بدم و کنکور بدم و ایا بعد قبولی تو کنکورم معافیت صادر میشه یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام وقتتون بخیر چون مشکل نظام وظیفه دارید فقط حق یک بار انصراف از دانشگاه را دارید در غیر این صورت با انصراف دوباره باید دفترچه سربازی پست کنید

 14. تورج
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸

  با سلام.بنده ترم سوم ارشد می‌خونم اما برای مقطع ارشد معافیت تحصیلی نگرفتم.آیا این امکان وجود داره که الان معافیت تحصیلی رو دریافت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۸

   سلام برای ثبت نام دانشگاه از شما برگه معافیت تحصیلی رو از شما باید میگرفت

 15. Nemo
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۶

  سلام
  من قبلا دانشجوی ازاد بودم واز معافیت تحصیلی لیسانس استفاده کردم بعد انصراف دادم.
  الان در رشته پزشکی مشهد ثبتنام کردم و معافیت تحصیلی هشتساله گرفتم.
  الان سوالم اینه که درصورت گرفتن انتقالی به دانشگاه دیگه در همون رشته وضعیت معافیت تحصیلی من به چه صورت خواهد بود؟منظورم اینه که برای تحصیل در دانشگاه انتقالی به مشکلی برمیخورم؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰

   سلام بررسی میکننداوکی باشه مشکل نداره

 16. امیر
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۱

  سلام من دانشجو حقوق ثبتی کارشناسی ناپیوسته ثبت نامه ثبت نامه کرده ام و نامه از پلیس 10+ انتخاب واحد کرده ام نصف شهریه پرداختم بیشتر از چهار جلسه سرکلاس آنلاین بدونم دیگه نبودم باید نصف شهریه پرداختم نکرده ام و سر جلسه امتحانات نبودم میخواستم بدونم این ترم جدید باید پول شهریه نصف ترم قبل راهم بدم که نداده ام اگر اخراج بشم از دانشگاه حق ادامه تحصیل مجدد دارم یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام وقت بخیر.بله برای ترم جدید باید شهریه باقی مانده از ترم قبل رو هم پرداخت کنید.اگر اخراج بشید باید به سربازی برید و پس از اتمام سربازی میتونید مجدد ادامه تحصیل بدید.

 17. Ami
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۵

  یعنی الان من در صورت انصراف شامل معافیت تحصیلی نمیشم؟

  • مشاور ارشد
   ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰

   سلام طبق قانون جدید معافیت تحصیلی شرایط خود را مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)