ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نهاد ریاست جمهوری اطلاعیه را برای قبت نام مشمولین وظیفه متقاضی امریه در این نهاد (سرباز نهادی) جهت اعزام در تاریخ ۱۴۰۲.07.01 را منتشر نموده است. در واقع فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی را اعلام داشته است.

بر اساس گزارش های به دست آمده، نهاد ریاست جمهوری در نظر دارد تا در جهت استفاده از توان علمی جوانان، از بین فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری، رشته هایی را معرفی نموده است تا افرادی که تحت عنوان سرباز نهادی یا همان امریه، جذب و به کار گیری کند.

متقاضیان می توانند از تاریخ 1 تا 5 خرداد ماه سال جاری، از طریق سامانه WWW.RDCIR.IR نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. در ادامه این مطلب، تصمیم داریم شما را با نحوه ثبت نام، رشته ها و شرایط این فراخوان بیش تر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

معرفی فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی

معرفی فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی

 

فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی

بر اساس گزارش های به دست آمده، نهاد ریسات جمهوری در نظر دارد تا از توان علمی جوانان در جهت پیشرفت و توسعه کشور استفاده نموده و از بین فراغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری 10 رشته، افرادی را تحت عنوان سرباز نهادی یا امریه جذب و به کار گیری کند.

فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی، شامل 10 رشته مختلف از جمله حقوق، حقوق بین الملل، علوم انسانی، اقتصاد، مهندسی عمران و معماری، مهندسی کامپیوتر، صنایع، ارتباطات و روزنامه نگاری، فقه و معارف اسلامی، رشته های فنی و مهندسی و… می باشد.

همان طور که پیش تر در مقدمه گفته شد، فراخوان دولت برای جذب سرباز، صرفا شامل فارغ التحصیلان از رشته های معرفی شده در سطح کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.

 

برای استعلام غیبت سربازی با کد ملی کلیک کنید.

 

نکاتی در مورد فراخوان دولت برای جذب سرباز

فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی، شامل نکات مختلف و همین طور تاریخ ثبت نام و… می شود که تصمیم داریم یک به یک آن ها را در این بخش از مطلب برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

تاریخ ثبت نام:

شروع ثبت نام: 8 صبح یکشنبه اول خرداد ماه به مدت 5 روز به نشانی: WWW.RDCIR.IR

نکات لازم به منظور ثبت نام:

لازم است بدانید که برای متقاضیان فراخوان دولت برای امریه سربازی، باید یکی از شروط زیر را دارا باشند:

 1. خانواده ایثارگران
 2. افراد تحت پوشش کمیته امداد
 3. افراد تحت پوشش بهزیستی
 4. مشمولین متاهل
 5. مشمولین معاف از رزم
 6. سابقه عضویت حداقل 6 ماه در بسیج
 7. استعداد های برتر
 8. حافظان و قاریان برتر قرآن

این صبت نام به منظور پذیرش 100 درصدی نبوده و هیچ گونه تعهدی جهت جذب متقاضیان در بر نخواهد داشت. لازم به ذکر است که مشمولان وظیفه باید از بستگان سببی و نسبی کارکنان محترم شاغل در نهاد نباشند.

نکته دیگری که باید در این رابطه بدانید این است که متقاضیان از زمان ثبت نام در سامانه تا تاریخ اعزام حداقل باید 5 ماه از مهلت معافیت تحصیلی آن ها باقی مانده باشد. از دیگر شروط ثبت نام در فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی، نداشتن کسر خدمت می باشد. برای کسب اطلاعات بیش تر می توانید با مرکز مشاوره ایران تحصیل در تماس باشید. 

 

اطلاعیه

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری باید دارای معدل کد حداقل 16 باشند.

 

معرفی رشته های فراخوان دولت برای جذب سرباز

در این بخش از مطلب می خواهیم 10 رشته دانشگاهی که توسط دولت اعلام شده است را به طور کامل به شما معرفی کنیم. متقاضیان و مشمولین می توانند اقدام کنند، به شرح جدول زیر می باشد:

محل خدمت مقطع تحصیلی رشته تحصیلی مورد نیاز
کمیسیون های دفتر هیات دولت ارشد حقوق کلیه گرایش ها، نرم افزار، جامعه شناسی، صنایع عمران، اقتصاد، علوم ارتباطات، ریاضی محض، فناوری اطلاعات
معونت حقوق و امور بین الملل ارشد و دکتری حقوق بین الملل، حقوق عمومی، حقوق خصوصی، حقوق تجارت بین الملل
معاونت هماهنگی و پیگیری های ویژه ارشد و دکتری اقتصادی، زیربناسس، اجتماعی و فرهنگی، آمار و برنامه ریزی، سیاست گذاری و مدیریت
مرکز حراست و هیات عالی گزینش ارشد و دکتری علوم انسانی، حقوق و مدیریت
ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ارشد و دکتری مهندسی عمران، معماری، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، حسابداری، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، سنجش از راه دور (GIS)، مهندسی کشاورزی
مرکز بررسی های استراتژیک ارشد و دکتری صنایع، مدیریت استراتژیک، مدیریت دولتی، حقوق عمومی، گرافیک، تهیه کنندگی و برنامه سازی، تدوین گری، علوم اقتصادی، اقتصاد اسلامی و حسابداری
معاونت امور مجلس ارشد و دکتری حقوق، اقتصاد، عمران، مدیریت دولتی و فناوری اطلاعات
مرکز اطلاع رسانی دولت ارشد و دکتری کارشناس ارشد ارتباطات و روزنامه نگاری، کارشناس ارشد مدیریت رسانه، کارشناس ارشد روابط عمومی، کارشناسی ارشد علوم سیاسی و اقتصاد
مرکز ارتباطات مردمی ارشد حقوق، فقه و معارف اسلامی، رفاه اجتماعی، علوم کامپیوتر، مهندسی آی تی، مدد کاری، روانشناسی و جامعه شناسی، آمار، ریاضی و علوم کامپیوتر، مدیریت، حسابداری و بیمه
معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ارشد و دکتری رشته های فنی و مهندسی، آموزشی، تولیدی، اقتصادی، صنایع، مدیریت کار آفرینی و صنعتی، فناوری اطلاعات، علوم انسانی، مدیریت فرهنگی، توسعه روستایی

اطلاعیه

ثبت نام فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی از 8 صبح یکشنبه اول خرداد ماه آغاز شده و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت.

 

آشنایی با فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی

بررسی فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی

 

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام امریه وزات علوم کلیک کنید.

 

سربازان جذب شده در کدام نهاد ها مشغول به کار خواهند شد؟

اگر برای شما هم سوال شده است که فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی توسط دولت، در کدام ارگان ها و نهاد های دولتی مشغول به خدمت می شوند، این بخش از مطلف را از دست ندهید. در ادامه به صورت کامل ارگان ها و نهاد های دولتی را نام برده ایم.

نهاد ها و ارگان های دولتی شامل معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم، مرکز ارتباطات مردمی، معاونت مجلس، مرکز اطلاع رسانی دولت، ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، مرکز بررسی های استراتژیک، کمیسون های هیات دولت، معاونت حقوقی و امور بین الملل، معاونت هماهنگی و پیگیری های ویژه و مرکز حراست و هیات عالی گزینش می شود.

 

اطلاعیه

برای ثبت نام در فراخوان دولت برای جذب سرباز، می توانید به آدرس WWW.RDCIR.IR مراجعه کنید.

 

نحوه دریافت امریه سربازی

برای گرفتن امریه سربازی باید به نکات زیر توجه کنید:

 • برای بیش تر ارگان ها و نهاد هایی که امریه قبول می کنند، پذیرش کسری خدمت قابل قبول نخواهد بود.
 • آن دسته از ارگان هایی که کسری خدمت را قبول می کنند، نهایتا حداکثر سه ماه را می پذیرند.
 • به هیچ عنوان به طور هم زمان از دو سازمان درخواست امریه نکنید. چرا که هر دو درخواست باطل خواهد شد.
 • حداقل 2 الی 3 ماه پیش از اعزام برای امریه اقدام نمایید.
 • میزان اعتبار دانشگاه محل تحصیل تاثیری در پذیرش امریه نخواهد داشت.
 • توجه داشته باشید که برخی از وزارتخانه ها قوانین مخصوص به خود را دارند و ممکن است اعتبار دانشگاه محل تحصیل را لحاظ کنند.
 • لازم به ذکر است که انتخاب محل خدمت با سازمان مربوطه می باشد و پس از آغاز دوره، انتقال محل خدمت بسیار دردسر ساز خواهد بود. بهتر است پیش از ارائه درخواست، تمامی جوانب را مورد بررسی قرار دهید.
 • مدت زمانی که به عنوان سرباز خدمت می کنید، جزو سابقه استخدامی شما محسوب می شود.
 • پس از پذیرفته شدن در امریه، امکان انصراف از آن وجود نخواهد داشت.
 • حقوق سرباز امریه، با میزان حقوق سربازان عادی هیچ گونه تفاوتی ندارد.
 • سازمان مربوطه هیچ گونه تعهدی در خصوص استخدام سربازان امریه ندارند.
 • پس از پذیرفته شدن در امریه، ساعات کاری شما همانند ساعت کاری سایر کارمندان می باشد.

 

در مورد موضوع فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی

نکاتی در مورد فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی

 

اخبار مرتبط فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی

بر اساس گزارش های به دست آمده از فراخوان جذب سربا از 10 رشته دانشگاهی، در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد می باشد. این فراخوان شامل رشته های حقوق (تمامی گرایش ها)، علوم اقتصاد، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، روابط بین الملل، مدیریت، سیاست گذاری علم و فناوری، سیاست گذاری عمومی، مهندسی نرم افزار، مهندسی فناوری اطلاعات و مدیریت صنایع ساکن شهر تهران که متقاضی همکاری با هیات دولت در قالب امریه می باشند، می شود.

مشمولین و متقاضیان باید در نیمه اول سال ۱۴۰۲ فارغ التحصیل شده باشند تا در تاریخ ۱۴۰۲.07.01 اعزام آن ها صورت پذیرد.

 

برای دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی، شامل مشمولین و متقاضیانی می شود که مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری خود را در نیمه اول سال ۱۴۰۲ دریافت کرده اند. این 10 رشته دانشگاهی شامل رشته های حقوق (تمامی گرایش ها)، علوم اقتصاد، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، روابط بین الملل، مدیریت، سیاست گذاری علم و فناوری، سیاست گذاری عمومی، مهندسی نرم افزار، مهندسی فناوری اطلاعات و مدیریت صنایع ساکن شهر تهران که متقاضی همکاری با هیات دولت در قالب امریه می باشند، می شود.

برای کسب اطلاعات بیش تر می توانید با کارشناس ایران تحصیل در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چه رشته هایی شامل فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی می شوند؟

رشته های حقوق (تمامی گرایش ها)، علوم اقتصاد، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، روابط بین الملل، مدیریت، سیاست گذاری علم و فناوری، سیاست گذاری عمومی، مهندسی نرم افزار، مهندسی فناوری اطلاعات و مدیریت صنایع ساکن شهر تهران که متقاضی همکاری با هیات دولت در قالب امریه می باشند، می شود.

برای ثبت نام باید به کدام سایت مراجعه کنیم؟

برای ثبت نام در فراخوان دولت برای جذب سرباز، می توانید به آدرس WWW.RDCIR.IR مراجعه کنید.

ثبت نام از چه روزی شروع می شود و تا کی ادامه دارد؟

ثبت نام فراخوان جذب سرباز از 10 رشته دانشگاهی از 8 صبح یکشنبه اول خرداد ماه آغاز شده و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)