ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

عدم مراجعه سرباز زمان اعزام + مراحل بعد از پست شدن دفترچه

عدم مراجعه سرباز زمان اعزام
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

می خواهیم بدانیم در صورت عدم مراجعه سرباز زمان اعزام چه اتفاقی برای او می افند. وقتی پسران جوان مشمول خدمت ، دفترچه اعزام خود را در دفاتر پلیس ۱۰ + تکمیل کرده ،  بعد ۲۰ روز از ارسال مدارک و تکمیل فرم های مربوطه برگه اعزام به خدمت فرد مورد نظر ارسال می شود که در آن تاریخ اعزام قید شده است و اگر تا ۲۰ روز این برگه ارسال نشد بایستی به اداره وظیفه عمومی محل سکونت خود مراجعه و به دریافت برگه حضوری اقدام کند .

فرد مشمول پس از دریافت برگه اعزام که در آن تاریخ و ساعت و مکان  کد مرکز آموزش درج شده  اوضاعش تغییر کند مثلا واجد شرایط دریافت معافیت ها از جمله معافیت کفالت شود و یا در دانشگاه قبول شود باید پس از تاریخ اعزام به سازمان وظیفه عمومی محل خود مراجعه و موضوع را در میان بگذارد . فرد مورد نظر نمی‌تواند بدون هماهنگی و سرخود در روز اعزام به خدمت غیبت کند اگر اینکار را انجام دهد وارد دوران غیبت می شود و اضافه خدمت به او تعلق می گیرد . این فرد می‌تواند بر اساس مدارک تحصیلی خود در دوره های بعدی به خدمت اعزام شود مثلا ابتدای ماه های زوج و یا نوزدهم هر ماه در هرصورت به او ۳ ماه اضافه خدمت تعلق می  گیرد .

توجیه عدم مراجعه سرباز زمان اعزام

غیبت در روز اعزام به خدمت غیبت اولیه به حساب می آید و امکان توجیه غیبت برای فرد وجود دارد . در صورت داشتن شرایط مناسب برای غیبت با در دست داشتن مدارک و مستندات لازم می تواند غیبت خود را توجیه کند و از تنبیهات و محدودیت ها و اضافه خدمتهایی که برای این نوع غیبت در نظر گرفته شده منع شود .

 

نرفتن خدمت سربازی در روز اعزام

درخواست اعزام به خدمت در سامانه ای تحت عنوان سامانه وظیفه عمومی ثبت می گردد. در صورتی که در موعد مقرر این عملیات صورت نگیرد غایب خطاب می شوید.

کلا دو گروه مشمول غایب داریم:

 • گروه اول گروهی هستند که هنوز برای انجام خدمت سربازی اقدام نکرده اند این دسته باید به پلیس ۱۰+ مراجعه و تقاضای اعزام به خدمت بکنند .
 • گروه دوم کسانی هستند که حین خدمت مرتکب فرار شده اند اینها باید برای تعیین تکلیف و ادامه خدمت خود به یگان خدمتی محل سکونت خود مراجعه و خود را معرفی کنند سپس طبق فرآیند اداری به پرونده اتهامی آن رسیدگی و وارد خدمت می شود .

اعزام به خدمت

سرباز فراری

سربازی که در حین خدمت بیش از ۱۵ روز غیبت کند فراری محسوب می شود اگر برای بار اول اینکار انجام شود و تا ۶۰ روز ادامه پیدا کند خود یگان خدمتی به این مسئله رسیدگی می کند کمیسیون تشکیل داده و وضعیت و مدارک سرباز فراری را بررسی و تکلیف ایشان را روشن می‌کنند.  اما اگر فرار بیش از دو بار و بیش از ۶۰ روز باشد فرد مشمول به مراجع قضایی ارجاع داده شده تا به پرونده وی رسیدگی شود و عمدتا جریمه نقدی را در پی خواهد داشت .

 

مشمول غایب کیست

مشمول غایب فردی می باشد که در موعد مقرر تعیین شده خود را به پلیس ۱۰+ معرفی نکرده و نسبت به گرفتن دفترچه سربازی اقدام نکند مثلا دانشجویان و یا دانش آموزانی که ۱ سال از فارغ التحصیلی آنها گذشته باشد و اگر اقدام نکنند در دسته غیبت از سربازی جای می گیرند .  محرومیت هایی که برای مشمولان غایب در نظر گرفته شده است .

 

شرکت در آزمایشات رانندگی و اخذ گواهینامه

 • دریافت هرگونه وام و کمک‌های کشاورزی و صنعتی و دامداری و مسکن از طریق وزارتخانه ها و موسسات دولتی وابسته به دولت و نهادهای قانونی
 • کاندیدا شدن جهت انتخابات مجلس شورای اسلامی ، و شورا ، و مجلس
 • تحویل اصل گواهینامه یا پایان نامه دوره های تحصیلی دیپلم و بالاتر  از وزارتخانه مربوطه
 • صدور پروانه کسر و اجاره  و اشتغال و عضویت شرکت های تعاونی
 • ثبت هرگونه نقل و انتقال غیر قهری اموال به طور مستقیم و غیر مستقیم در دفاتر اسناد رسمی
 • دریافت مستمری از سازمان‌های دولتی وابسته به نهادهای قانونی
 • استخدام به هر صورت رسمی ، پیمانی ، روزمزد،  خرید خدمت ، در وزارتخانه ها و موسسات دولتی وابسته به به نهادهای قانونی و شرکت های دولتی

 

شرایط پست دفترچه خدمت سربازی

پس از تحویل مدارک اعزام به خدمت از سوی فرد واجد شرایط سربازی به یکی از دفاتر پلیس ۱۰+ حداکثر بعد ۲۰ روز برگه اعزام به خدمت که تاریخ اعزام در آنها مشخص شده توسط پست به آدرس فرد ارسال می شود . یک هفته قبل از اعزام برگه ای که در آن اعلام محل مراجعه مشمول که کد مرکز آموزش در آن نوشته شده هم از طریق پست به آدرس منزل فرد ارسال می شود .

فرد در صورت عدم دریافت این برگه باید در ساعت مقرر روز اعزام به همراه برگه اعزام به معاونت وظیفه عمومی استان مربوطه مراجعه و برگه فوق را دریافت کند و پس در سازمان وظیفه عمومی ناجا تمدید موعد اعزام و تغییر کد محل آموزش وجود ندارد . به جز موارد خاص و مقادیر قانونی چنانچه فرد قبل از دریافت برگه اعزام و یا برگه محل آموزش شرایط جدیدی برایش بوجود بیاورد باید به وظیفه عمومی شهرستان محل خود اعلام کند. چون عدم حضور او در روز و تاریخ و محل اعزام غیبت به حساب می آید و فرد سه ماه اضافه خدمت تنبیهه می شود .

 

اضافه خدمت سربازی در صورت عدم مراجعه سرباز زمان اعزام

مشمولان غایب خدمت سربازی به گروهی از افراد اتلاق می شود که بعد از رسیدن به سن مشمولیت از رفتن به خدمت امتناع کنند که غیبت اینها می‌تواند دلایل خاصی داشته باشد تا زمانی که دلایل منطقی به تایید سازمان وظیفه نرسیده مطابق قوانین ، غیبت سربازی در انتظار آنهاست . اگر محصل و یا دانشجو هستید بلافاصله بعد از اتمام دوره ی تحصیل خود برای مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه برای استعلام غیبت سربازی اقدام کنند . افرادی که می‌خواهند ادامه تحصیل دهند می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند .

 

غیبت قبل از اعزام به سربازی ( عدم مراجعه سرباز زمان اعزام)

کلیه دانش آموزان و دانشجویان داخل و خارج کشور که در مهلت یکسال از زمان فراغت از تحصیل برای خدمت اقدام نکنند مشمول غیبت به حساب می آیند . اگر فردی قبل از ۱۸ سالگی از تحصیل انصراف دهد و پس از رسیدن به سن قانونی ظرف ۶ ماه اقدامات لازم را جهت اعزام به خدمت انجام ندهد جز غایبین از سربازی محسوب می شود .

افرادی که اقدامات اولیه برای اعزام به خدمت را انجام داده ولی به هر علتی در زمان و مکان تعیین شده حضور نداشته اند غیبت کرده اند . افرادی که به دلایلی برای معافیت قانونی اقدام و از آن استفاده نموده اند پس از پایان مدت معافیت فقط ۱ ماه فرصت دارند تا برای معرفی خود اقدام کنند در غیر اینصورت جز غایبین سربازی به حساب می آیند.

افرادی که تابعیت خارجی دارند و تحصیل می کنند ولی ۶ ماه پس از دریافت تابعیت خود را جهت معرفی خدمت سربازی نکنند در زمره غایبین جای می گیرند . غایبین مشمول افرادی هستند که بیش از حد مجاز ادامه تحصیل داده در عین حال خود را برای خدمت معرفی نکرده‌اند در غیبت سربازی به سر می برند .

غیبت قبل از اعزام به سربازی

غیبت در حین انجام خدمت و عدم مراجعه سرباز زمان اعزام

افرادی سرباز فراری به حساب می آیند که بدون هماهنگی از محل خدمت خود خارج شده و دیگر باز نگردد و همچنین افرادی که با اخذ مرخصی برای مدت معین از محل خدمت خارج و پس از اتمام مرخصی به یکان باز نگردند سرباز فراری به حساب می آیند. همچنین کسانی که مقدمات خدمت  را انجام داده ولی در روز مقرر حضور نداشته اند مشمول غایب به حساب می آیند .

 

مطالب مرتبط

محاسبه غیبت سربازی

دفترچه سربازی از کجا بگیرم؟ + راهنما گام به گام

بهترین زمان پست دفترچه سربازی + دوره طلایی اعزام

3/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

به چه کسانی سرباز فراری گویند؟

افرادی سرباز فراری به حساب می آیند که بدون هماهنگی از محل خدمت خود خارج شده و دیگر باز نگردد و همچنین افرادی که با اخذ مرخصی برای مدت معین از محل خدمت خارج و پس از اتمام مرخصی به یکان باز نگردند سرباز فراری به حساب می آیند.

آیا امکان توجیه غیبت برای سرباز وجود دارد؟

غیبت در روز اعزام به خدمت غیبت اولیه به حساب می آید و امکان توجیه غیبت برای فرد وجود دارد . در صورت داشتن شرایط مناسب برای غیبت با در دست داشتن مدارک و مستندات لازم می تواند غیبت خود را توجیه کند و از تنبیهات و محدودیت ها و اضافه خدمتهایی که برای این نوع غیبت در نظر گرفته شده منع شود .

نظرات

 1. آرمان
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶

  سلام وقت بخیر
  سال 92 همزمان که دانشگاه قبول شدم قبل ثبت نام دانشگاه برای معافی اقدام کردم که معاف از رزم شدم و برگه اعزامم اومد افتادم ارتش که نرفتم و دانشگاه ثبت نام کردم الان اگر بخوام برم خدمت مجددا ارتش میوفتم؟؟ و اینکه میتونم مجددا برای معافی اقدام کنم؟؟

  • مشاور حمامی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام وقتتون بخیر اینکه یگان شما کجا باشد مشخص نمیشود اما برای دریافت معافیت و نوع معافیت باید مورد برسی قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 2. حسین
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۱

  سلام من برای معافیت پزشکی اقدام کردم ولی معاف از رزم شدم بعد اعزامم همین یک بهمن بود ولی من نرفتم و حتی برگه سبز رو از پلیس ۱۰ نگرفتم میخواستم ببینم الان چه حالتی حساب میشم چند روز اضافه خدمت شاملم میشه و اگه بخوام کلا نرم چه طور میشه؟

  • مشاور رضایی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

   سلام وقت بخیر شما به عنوان سرباز فراری محاسبه می شوید

 3. مشاور جوادی
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳

  سلام وقت بخیر
  دوست گرامی احتمالا شما غیبت خوردین
  و به همین علت برای مسائل خروج از کشور و…. به مشکل میخورین.

 4. مشاور جوادی
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳

  سلام وقت بخیر
  دوست گرامی احتمالا شما غیبت خوردین
  و به همین علت برای مسائل خروج از کشور و…. به مشکل میخورین.

 5. مشاور ذوالنورنیا
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام وقت بخیر
  از خدماتی که نیاز به ارایه ی کارت پایان خدمت دارند محروم خواهید بود و در سیستم به عنوان سرباز فراری تلقی می شوید.

 6. رامین
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۶

  سلام
  بنده برج ۵ دفترچه مو پست کردم برج ۶ اعزام بودم .ولی نرفتم
  الان بعد ۵ ماه مامور اومد جلو در امضا گرفت گفت بیا نظام وظیفه
  خاستم ببینم اگر نرم چی میشه؟؟؟ من کلا نمیخام برم خدمت .

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۹

   سلام وقت بخیر
   از خدماتی که نیاز به ارایه ی کارت پایان خدمت دارند محروم خواهید بود و در سیستم به عنوان سرباز فراری تلقی می شوید.

   • رامین
    ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

    باز هم میان دنبالم برای دستگیری؟؟

    • مشاور ذوالنورنیا
     ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

     سلام وقت بخیر . بله احتمال دارد

   • رامین
    ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

    رفتم نظام وظیفه گفتن ک برم پلیس +۱۰
    باز میفتم همون جایی ک قبلا افتادم یا تغییر میکنه؟؟؟

    • مشاور ذوالنورنیا
     ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

     سلام وقت بخیر
     امکان تغییر وجود دارد

     • رامین
      ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

      اگر نرم چ اتفاقی میفته میتونن حکم جلب رو بگیرن
      من کلا نرم آموزشی فقط دفترچه پست کردم.

     • rahdar
      ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

      سلام وقت بخیر.
      سرباز فراری محسوب میشوید و 100 تبعات خودش را دارد.

  • مشاور جوادی
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی احتمالا شما غیبت خوردین
   و به همین علت برای مسائل خروج از کشور و…. به مشکل میخورین.

 7. علی
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۰

  سلام. من ۳۰ بهمن امسال معافیت تحصیلیم تموم میشه، اگه دفترچمو بهمن پست کنم و با فرص اینکه اسفند پر بشه بیفتم اردیبهشت، آیا در این بازه بهمن تا اردیبهشت برام غیبت میخوره؟

  • مشاور رضایی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۱

   سلام وقت بخیر در زمانی که شما دفترچه خود را پست کردید هیچ غیبتی برای شما لحاظ نمیشود

 8. سلاري
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

  من يك روز دريگان بودم ولي الان نمي خوام برم دوباره بعداز چند ماه مي تونم دفترچه پست كنم آيا ممكنه يا فراري محسوب نميشم اضافه داشتم دوباره اضافه نمي خورم آيادادگاهي ميشم يانه متأهل هم هستم فرزنديك دارم جريمه نقدي نميشم

  • مشاور عیسائی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام وقت بخیر
   در این صورت شما سرباز فراری محسوب شده و بر اساس قوانین نظام وظیفه مجازات میشوید .جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 9. سالاري
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

  بند دفترچه پست كردم يگان يك روز رفتم دوباره بركشتم آيا مي تونم دوباره دفترچه پست كنم قبل ٦ماه غيب داشتم الان أضافه خدمت ميخورم يا دوباره دادگاه بايد برم

  • tahmasebi
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام دوست عزیز، سوال شما نیاز به بررسی بیشتر دارد باید مشخص باشد که چند وقت از فرار شما از یگان گذشته است. برای دریافت مشاوره ی بیشتر با داخلی 108 تماس بگیرید.

 10. عباس
  ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام خسته نباشيد من كارهاي معافيت پزشكي رو انجام دادم و گفتن معاف رزم شدي وبرگه اعظام به خدمت هم برام ارسال كردن و نرم دنبالش چي ميشه ممكنه حكم جلب بدن ؟و از قبل هم اضاف اضاف دارم ممنون ميشم جواب بديد

  • tahmasebi
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام دوست عزیز، اگر شما مراجعه نکنید بعنوان سرباز فراری محسوب میشید و در صورت مراجعه مجدد و یا خروج از کشور و یا استخدام با مشکلات جدی مواجه خواهید شد.

 11. علی احمدیان
  ۲۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام
  من یک بهمن اعزامم و نمیخوام برم و میخوام چهار ماه دیگ دوباره دفترچه بفرستم چون برا نیرو انتظامی ثبت نام کردم ازمون دارم میخوام بخونم
  اگ نرم تو این چهار پنج ماه چقدر اضافه خدمت میاد یا نمیاد ؟

  • مشاور رضایی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقت بخیر صرفا می توانید اعزام خود را به تعویق بیاندازید . دقت بفرمایید در صورت غیبت هیچ دانشگاهی شما رو نمی پذیرد

 12. سجاد
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۱

  سلام من کارای سربازیم را کردم و معاف از رزم شدم و قرار تا ۱۷ جوابش بیاد کجا می افتم حالا اگه نروم سربازی چه اتفاقی می افتد

  • rahdar
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت بخیر.
   شما وارد غیبت میشوید و از بسیاری از امکانات مثل خروج از کشور و ادامه تحصیل باز می مانید

 13. سجاد
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۳

  سلام من دفترچه را پست کردم و معاف از رزم هم شدم ولی دیگه دنبالش را نگیرم برام چه اتفاقی می افتد

  • tahmasebi
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام دوست عزیز، در صورت عدم حضورتون وارد دوره ی غیبت میشید.

 14. امیر نجفی
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۶

  سلام من آموزشی رو تموم کردم چون متاهل هستم افتادم شهر خودمون سر وقتم خودمو معرفی کردم مرخصی بهم دادن دیگه نرفتم می خوام کفالت مادر بزرگ و پدر بزرگ مو بگیرم چه کار کنم ممنون میشم جوابمو زود بدید

  • rahdar
   ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام وقت بخیر.
   برای دریافت کفالت مادربزرگ و پدربزرگ باید شرایط شما و شخص مورد نظر بررسی شود و اگر هیچ شخصی وجود نداشته باشد که از ایشون مراقبت کنند شانس دارید .
   میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 15. پدرامز
  ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

  سلام وقت بخیر بنده بیماری ای تی پی مقاوم به درمان هستم و چهار دوره شیمی درمانی کردم،نه بیمارستان نه شورای پرشکی به مدارک و روند بیماریم نگاه نکردن و فقط به پلاکت بعد از شیمی درمانی که دادم استناد کردن و معاف از رزم زدن،پزشک معالجم گفت در صورت رفتن به خدمت احتمال خون ریزی داخلی وجود داره و درمانت موقت و قطعی نیست..حالا باید چیکار کنم؟؟میخوام اعتراض کنم!؟چون هیچ کدوم از مدارک پزشکی مدت بستری و روند درمانم ندیدن حتی به نامه پزشکم نگاه نکردن..میترسم با رفتن به خدمت دوباره پلاکتم به هزار برسه

  • مشاور حمامی
   ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۲

   سلام وقتتون بخیر سابقه ی پزشکی شما باید تحت بررسی مشاور ما قرار بگیرد جهتد راهنمایی بیشتر با ما تماس بفرمایید

 16. داریوش
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام و درود. ترو خدا جواب بدید. بنده قبلا وقتی ۱۹ سالم بود به خدمت اعرام شدم و بعد از گذراندن ۲۲۵ روز، دانشگاه قبول شدم و تونستم مرخصی تحصیلی بگیرم. بعد از اتمام دانشگاه وارد دوره غیبت شدم ولی دوباره در سال ۹۶ دفترچه پست کردم و زده بود دوباره باید دوره آموزشی رو بگذرونم. ولی نوشته بود که ۲۲۵ روز کسر خدمت محاسبه خواهد شد. اما باز با اینکه محل آموزشیم مشخص شد نرفتم. الآن که سال ۱۴۰۱ هستش میخوام ادامه خدمتم رو برم. باید چیکار کنم؟ باید برم همون مرکز آموزش که ۵ سال پیش باید میرفتم؟ یا باید دوباره دفترچه پست کنم؟ آیا اون ۲۲۵ روزی که ۱۲ سال پیش رفتم محاسبه میشه؟

  • tahmasebi
   ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام دوست عزیز بله شما باید از ابتدا دفترچه پست کنید، و چون بیشتر از 3 سال از دوره ی آموزشیتون گذشته باید مجددا دوره ی آموزشی رو پشت سر بزارید. و 225 روز سابقه ی خدمتتون براتون محاسبه خواهد شد اما چون وارد غیبت شده اید جریمه ی اضافه خدکت هم خواهید داشت.

 17. حسین
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹

  سلام من یک دی اعزام هستم و نمیخوام برم ارتش افتادم اگ نرم میتونم برای برج بعد پست کنم ک یگان دیگه برم

  • مشاور عیسائی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۲

   سلام وقت بخیر
   خیر در این صورت وارد دوره غیبت خواهید شد . شما میتوانید بر اساس شرایطی خودتان یگان مورد نظرتان را مشخص کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 18. حسین
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

  سلام من یک دی اعزام هستم و نمیخوام برم چون ارتش افتادم اگ نرم و برای برج بعدی پست کنم یگان عوض میشه

  • مشاور عیسائی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۳

   سلام وقت بخیر
   خیر در این صورت وارد دوره غیبت خواهید شد . شما میتوانید بر اساس شرایطی خودتان یگان مورد نظرتان را مشخص کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 19. حسین
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹

  سلام من یک دی اعزام هستم و اگر نرم دوباره همین ارکان میرم یا میتونم عوضش کنم

  • مشاور عیسائی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

   سلام وقت بخیر
   خیر در این صورت وارد دوره غیبت خواهید شد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 20. حسین
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

  سلام اگ من ۱ دی نرم خدمت دوباره به همون ارکان فرستاده میشم یا نه

  • مشاور عیسائی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

   سلام وقت بخیر
   بله در صورت عدم مراجعه وارد دوره غیبت خواهید شد . جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 21. بدشانس
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

  سلام من یک دی اعزامم و الان مریضی گرفتم دوروزه و اصلا نمیتونم به روز اعزام برسم آیا بعدا باید دوباره دفترچه پر کنم یا باید به محل اعزام برم؟

  • مشاور محمدی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

   سلام وقت به خیر
   میتوانید با مراجعه به نظام وظیفه و ارائه مدارک بیماری درخواست تعویق خدمت را بزنید.

  • rahdar
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

   سلام وقت بخیر
   به پلیس +10 مراجعه کنید و درخواست تعویق اعزام کنید.

 22. Kkk
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

  سلام سرباز فراری چ مدت فراری از آموزشی یعنی جای ک افتاده بوده باشه میتونه دوباره درخواست اعزام بده یعنی جاش عوض بشه ؟.

  • tahmasebi
   ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام دوست عزیز، دوره ی آموزشی شرایط انتقال ندارد.

 23. Kkk
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷

  سلام سرباز فراری چ مدت فراری از آموزشی یعنی جای ک افتاده بوده باشه میتونه دوباره درخواست اعزام بده یعنی جاش عوض بشه ؟

  • مشاور جوادی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی امکان اینکه محل آموزشی عوض بشه ممکن نیست.

 24. Aaaa
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۷

  سلام آیا امکان دفترچه پست کردن و آموزشی شهر دیگه افتادن واسه سربازی ک از ۱۶روز آموزشی بوده فرارکرده و بنا به دلایلی دیگه نرفته هست یا اگه بخواد دوباره بره سربازی باید همون جای قبلی ک آموزشی بوده بایدبره اموزشی یا امکانش هس جای دیگه بیوفته لطفا راهنمایی کنید ممنون؟

  • مشاور جوادی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی معمولا عرف بر این هست که همون قبلی رو ادامه بدن و امکان تغییرش خیلی سخت هست.

 25. Mm
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۲

  سلام من داداشم امسال ۱۵روزرفت آموزشی و به خاطر مشکلات خانوادگی ک داریم نتونست برگرده و الان دوباره میخواد بره سربازی برای اینکه دوباره بره باید دفترچه پست کنه یا امکانش هس جا تغییر کنه مرکز آموزشی دیگه ی بیوفته یا باید بره همون جا آموزشی تموم کنه ممنون میشم راهنمایی کنید؟

  • مشاور براتی
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز مجدد باید دفترچه پست بکنندالبته یکسری شرایط دیگه هم باید بررسی شود لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 26. A1820
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳

  سلام، من برای معافیت پزشکی اقدام کردم که تایید نشد و برگه اعزام ارسال میشه برام…اگه نخوام برم بجز غیبت عواقب دیگه ای داره برام یا نه؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۹

   سلام اگر در زمان اعزام به مرکز آموزش مراجعه نکنید مشمول غایب محسوب میشوید

 27. Mm
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳

  سلام من داداشم امسال ۱۵روز رفت آموزشی و بنابه دلایلی اومد مرخصی دیگه نتونست بره الان دوباره میخواد بره سربازی به نظرتون دوباره باید دفترچه پست کنه آموزشی جای دیگه میوفته یا همون جا میوفته لطفا کامل راهنمایی کنید بایدچیکارکنیم ممنون؟

  • مشاور حمامی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

   سلام وقتتون بخیر برای بررسی شرایط پیش امده با ما تماس بفرمایید

 28. A.n
  ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۳

  من برگه اعزام به خدمت گرفتم بعد ۱۵روز از دانشگاه معافیت تحصیلی گرفتم و نرفتم خدمت (یعنی حتی مشخص نشد که من به ارتش میوفتم یا سپاه …) آیا اگه من خدمت نرم با توجه به اینکه اقدام کردم فراری محسوب میشوم و اگر کلا نخوام برم چی میشه ؟؟

  • مشاور جوادی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی فراری محسوب نمیشید
   ولی اگر از تاریخ اعزام گذشته باشه غیبت میخورید و دیگه نمیتونید ادامه تحصیل بدین.

 29. محمد
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

  سلام وقت بخیر لطفاً به سوالم جواب بدین
  من اعزام یک ۹ نیروی انتظامی مرزن آباد هستم می خواستم بدونم اگه روز اعزام نرم می تونم دوباره دفتر چه پست کنم که شاید تو یه ارگان دیگه به تونم خدمت کنم ؟

  • مشاور حمامی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقتتون بخیر شانستان خیلی کم است برای اطلاعات بیشتر تماس بفرمایید

 30. محمد
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

  سلام وقت بخیر لطفاً به سوالم پاسخ بدین
  من اعزام یک ۹برای نیروی انتظامی مرزن آباد هستم می خواستم بدونم اگه روز اعزام نرم غیبت می خورم واین که راه کاری هست انجام بدم که شاید ارگانم تغییر کنه و سپاه یا ارتشی جایی دو باره بیفتم ؟ ؟

  • مشاور حمامی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

   سلام وقتتون بخیر شانستان خیلی کم است برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل بفرمایید

 31. احمد
  ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۸

  سلام
  من دانشگاه رو انصراف دادم دفترچه فرستادم ۹.۱اعزاممه ایا میشه لغو کرد
  یا دوباره برگشت دانشگاه و اسمم هنوز تو دانشگاه هست از سنجش پیگیری کردم

  • مشاور عیسائی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد. جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 32. حسین
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۳

  دانشجو بودم انصراف دادم برم سربازی الان اقدام کردم ولی پشیمان شدم میخوام دوباره دانشگاه برم آگه این شرایط رو داشته باشم فراری محسوب میشم ؟

  • مشاور جوادی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر کاردانی داشته باشین
   ایست خدمت تعلق میگیره

 33. مهران
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۲

  سلام من افتادم ارتش دو روز دیگ اعزامم اگه نرم سر موعدی که مشخص شده به غیر اضافه خدمت چ عواقبی داره و اینکه سری بعد ارگان تغییر میکنه؟

  • JAVADI
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام روزبخیر
   سرباز فراری محسوب میشید
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 34. حسین
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸

  سلام
  بنده پلیس ۱۰+ اقدام کردم واکسن و معاینه پزشک هم انجام دادم برای معافیعت از رزم هم بیمارستان معرفی شده پلیس ۱۰+ معاینه شدم و منتظر رسیدن جواب کمسیون پزشکی و تاریخ رفتن به اموزشی هستم ، میخواستم ببینم اگر الان نرم به اموزشی
  سرباز فراری حساب میشم یا مشمول غایب

  • karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

   سلام جفتش برای اطلاعات بیشترتماس بگیر یدتوضیح وببررسی داره

 35. نیما
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

  سلام
  بنده یک مهر اعزام دارم
  کنکور قبول شدم ولی هنوز ثبت نام شروع نشده
  اگه بعد از تاریخ اعزام،دانشگاه ثبت نام کنم،
  آیا غیبت می خورم؟
  آیا می تونم معافیت تحصیلی بگیرم؟

  • isaei
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶

   سلام وقت بخیر شما میتونید برگه پذیرش از دانشگاه را ببرید نظام وظیفه یادفتر پلیس 10+ اعزام خودتون رو عقب بندازید

 36. مهدی
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

  من متولد ۱۳۸۴/۴/۲۳هستم ترک تحصیل کردم چه زمانی میتوانم به خدمت برم۵

  • javadi
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام روزبخیر
   خیر دوست گرامی از 19 سالگی میتویند.

 37. محمد
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۱

  من دفترچه پست کردم الان ۲مهر اعزامم هستش اگر نرم سرباز فراری محسوب می‌شوم

 38. مهدی
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

  من متولد ۱۳۸۴/۴/۲۳هستم ترک تحصیل کردم چه زمانی میتوانم به خدمت برم

  • maleki
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

  • obeidavi obeidavi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 39. موسی
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام من واسه برچ ۵پست کردم نتونستم برم الان برا برچ هفت پست کردم میخواستم بدونم یگانم تغییر میکنه یا همونیه که برچ پنج لرام زدند؟

  • hedayati
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام وقت بخیر
   به دلیل عدم مراجعه سرباز در زمان اعزام یگان تغییر خواهد کرد.

 40. امیر
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۵

  سلام من برایع معافیت پزشکی اقدام کردم و معاف از رزم شدم و یک ماه تا اعزامم مونده آیا میتونم دوباره درخواست معافیت برایع یه بیماری دیگه بدم و به خدمت نرم ؟شیش ماه اضافه دارم راهنمایی کنید ممنون

  • gholizadegan
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

   سلام روزتان بخیربله میتوانید برای معافیت پزشکیتان هر چه زود تر اقدام کنید

 41. محمد
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱

  سلام. بنده برای معافیت پزشکی اقدام کردم .الان در مرحله معرفی مجدد به بیمارستان و معاینه دوباره بعد از کمیسیون هستم و اینکه بنده یکسال زمان برای معرفی خودم دارم.اگر تا دو ماه دیگه به بیمارستان نرم واسه معاینه مجدد چه اتفاقی می افته؟

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

   سلام روزتون بخیر با توجه به شرایط شما احتمال دارد قبول کنند

 42. امیر
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۷

  سلام وقت بخیر من ۷/۱ اعزامم الانم ک حدودا ۱ ماه مونده ب اعزامم
  آیا میشه دفترچه خدمت رو لغو کرد ک دیگ نرم یا ن؟

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۱

   سلام باید با پلیس به اضافه 10 مشورت کنید

 43. ایمان
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

  سلام وقت بخیر ، کسانی که سرباز فراری هستند، به جز گرفتن وام وتسهیلات که ممنوع میشه براشون ، ایا میتونن خونه یا ماشین برای خودشون بخرن و بنام خودشون کنن یا براشون مشکل پیش میاد ؟ ، ممنون میشم ترو خدا جواب بدید.

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام روزبخیر
   خیر مشکلی نداره.

 44. محمد
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

  سلام من رفتم پلیس +۱۰ برای خدمت از من عکس گرفت و ۴تا فرم بهم داد گفت این هارو کامل کن بیار یکیش فرم واکسن بود یکیش فرم مدرسه بود یکیم فرم دکتر بود و یکیم خودم باید پر کنم ببرم تحویل بدم الان پشیمان شدم نمیخوام فعلا خدمت برم ایا الان اگه نرم سرباز فراری میشم یا نه اسمم هنوز تو لیستشون نبیست؟

  • alizadeh
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

   سلام روزبخیر
   هر چه سریع تر باید به پلیس +10 مراجعه کنید.

 45. Sobhan
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

  سلام من برج چهار میخاستم برم خدمت شیش ماه اضافه دارم . و دفترچه پست کردم برج چهار نرفتم . الان باز اضافه میخورم یا‌ شیش ماه بیشتر اضافه نمیشه زد . تشکر راهنمای کنید

  • aghazade
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که در زمان مشخص شده اقدام نکنید شما سرباز فراری محسوب میشوید اما درخصوص اضافه خدمت خیر همان 6ماه میباشد

 46. عباس
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

  سلام خسته نباشید
  بنده دفترچه خدمت رو پست کردم و زمان و محل اعزام هم مشخص شده اما خودم رو معرفی نکردم
  خواستم بدونم غیبت و اضافه خدمت من به چه صورت حساب میشه ممنون

  • aghazade
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام
   در صورت اقدام نکردن به ازای هر 1روز به شما 3روز اضافه خدمت در نظر گرفته میشود واینکه شما سرباز فراری محسوب میشوید

 47. سمیر
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۷

  سلام الان سه سال هست که خدمت سربازیم تمام کردم هنوز کارت پایان خدمت نیامده ایا امکانی دوباره به خدمت سربازی اعزام بسم

  • bagheri
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

   با سلام مشکلی وجود ندارد اعزامی نداریداز نظام وظیفه اقدام کنید

 48. سمیر
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۶

  سلام خسته نباشید من خدمت سربازی ۳سال پیش تمام کردم ایا میشه دوباره به خدمت اعزام بشم کارت پایان خدمتم هنوز نیامده

  • bagheri
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

   با سلام امکان خدمت مجدد نمیشه انجام داد

 49. جواد
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۳

  من دفترچه پست کردم آیا امکانش هست که یه سری از مشخصات مثل آدرس رو تغییر بدم؟

  • abbasi
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام وقت بخیر
   دقیقا قصد تغییر کدام موارد را دارید ؟ میتوانید به پلیس +10 مراجعه کنید .

 50. علی
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

  با سلام و ادب
  کارشناس محترم لطفاً بفرمایید چنانچه سربازی که کد محل خدمت را گرفته است ولی در محل پادگان آموزشی حاضر نشود، چنانچه دو ماه بعد قصد داشته باشد به خدمت باز گردد، آیا نیاز به پست کردن دفترچه جدید از پلیس +۱۰ دارد؟
  آیا سازمان محل خدمت هم تغییر می‌کند ؟

  • bagheri
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۲

   با سلام در صورت عدم مراجعه سرباز زمان اعزام یگا اعزامی میتواند عوض شود برای راهنمایی بیشتر بامرکز تماس بگیرید

   • محمد
    ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۷

    سلام بنده تاریخ اعزامم یکم شهریور میباشد یگان مرزبانی کرمانشاه
    اگه حاظر نشم ایا یکم مهر برام کد و محل اعزامی جدید میاد یعنی یگانم عوض میشه?

    • gholizadegan
     ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

     سلام روزتون بخیر حتما شرایطتان را به پلیس به اضافه ده اطلاع دهید چون ممکن است غیبت بخورید

 51. فقط خدا
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

  سلام من دفترچه گرفتم اعزام یکم تیرماه و امریه گرفتم الان پشیمان شدم میشه انصراف بدم و دفترچه را لغو کنم چون تا دی ماه ۱۴۰۱ فرصت دارم چون دی امسال فارغ التحصیل شدم محض رضای خدا راهنمایی کنید چطوری لغو کنم و به کجا مراجعه کنم

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام. چون دفترچه را پست کردید امکان آن وجود ندارد .

 52. صادق
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

  سلام خسته نباشید:
  من اومدم یه استان دیگ واسه امریه ثبت نام کنم .
  تا پلیس +10 رفتم،عکس و دفترچه گرفتم ، پیش پزشک معاین هم رفتم ولی هنوز واکسن نزدم و دفترچمو پست نکردم .الان منصرف شدم و میخوام برم استان خودمون دفترچمو پست کنم.لطفا راهنماییم کنید باید چه کاری انجام بدم ممنون.

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام. لطفا دفترچه اتون رو در استان خود پست کنید.

 53. امین
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

  سلام.من نتونستم خودمو حاضر کنم در روز اعزام چون به ارتش افتاده بودم خوشم نمیاد اصلا از ارتش.برای اعزام دوباره باید چکار کنم مراحل اولیه رو دوباره باید طی کنم؟درضمن در ارتش خدمت خواهم کرد یا شانسی هس مثلا میوفتم نیروی انتظامی؟توروخدا جواب بده.ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

   با سلام.باید در محل مشخص شده حاظر شوید.

  • امین
   ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام کجا افتادی؟

 54. رضا
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

  سلام من در روز اعزام نتوانستم حاضر شوم و دوباره تمدید کردم. ولی ۳ ماه اضافه سنواتی برام زدند. من چجوری می تونم توجیه غیبت کنم. من و مادرم تنها باهم زندگی می کنیم و تحت پوشش کمیته امداد هستیم. گفتند اگه نامه از کمیته امداد ببری پاک میشه آیا درسته؟ لطفا راهنماییم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۳

   سلام
   شما از طریق دفاتر پلیس+10 میتونید درخواست توجیه غیبت بدین

   • محمد
    ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷

    سلام
    من تیر 1400 فارغ‌التحصیل شدم میتونم خرداد 1401 دفترچه پست کنم که مرداد ماه اعزام

 55. احمدرضا
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  سلام خسته نباشید
  من دانشگاه ورودی بهمن قبول شدم
  مهر ماه دانشگاه ثبت نام کردم و برای معافیت تحصیلی اقدام کردم اما سایت اجازه نمیداد
  گفتن باید برگه اعزام پر کنی من اعزامم اول اذر بود درخواست تمیدید زدم شد یک بهمن
  الان وارد سایت سخا میشم و درخواست معافیت تحصیلی میکنم برام میزنع که مقطع تحصیلی مطابقت ندارد چیکار کنم خواهشا راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۲

   سلام .مراجعه حضوری به دانشگاه ازاد

   • مهدی
    ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۰

    سلام من دفترچه پست نکردم ولی برام پیام اومده ک تا ۱ هفته اینده به پلیس+۱۰ مراجعه کنید دلیلش چی هست؟

    • مشاور جوادی
     ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

     سلام وقت بخیر
     اگر مهلت یکساله معافیت تحصیلی شما تموم شده باید به پلیس+10 مراجعه فرمایید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور