تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
شماره دانشجویی سامانه آموزشیار

شماره دانشجویی سامانه آموزشیار + دریافت شماره دانشجویی | ایران تحصیل

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
شماره دانشجویی سامانه آموزشیار
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا از نحوه دریافت و استفاده از شماره دانشجویی سامانه آموزشیار آگاهی دارید؟ دانشجویان جدید الورود چگونه باید شماره دانشجویی را اخذ نمایند؟ دانشجویان جدیدالورود و دانشجویان ورودی سال های قبل دانشگاه آزاد می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری و با ورود به سامانه آموزشیار جهت دریافت شماره دانشجویی و رمز عبور خود اقدام نمایند.

به منظور آشنایی بیشتر و شرح جزئیات، در این مقاله راهنمای ورود شماره دانشجویی در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد را ارئه خواهیم. همچنین چنانچه در هنگام انجام هر کدام از امور دانشجویی با مشکل یا مسئله ایی مواجه شدید، کارشناسان ایران تحصیل در اختیار شما خواهند بود تا پاسخگوی همه سوالات و ارائه راهنمایی های لازم باشند. 

 

 

 

برای کسب اطلاعات درباره پرداخت وام دانشجویی از طریق شماره پرونده  وارد شوید.

 

 

 

شماره دانشجویی موقت سامانه آموزشیار دانشجویان جدیدالورود

 

 

شماره دانشجویی موقت سامانه آموزشیار دانشجویان جدیدالورود

 

 

دانشجویانی که به تازگی وارد دانشگاه شده اند، برای انجام امور تحصیلی خود نیازمند داشتن شماره دانشجویی هستند. دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد به تازگی و به دلیل شیوع کرونا دیگر جهت دریافت شماره دانشجویی خود نمی توانند به صورت حضوری عمل نمایند و بایستی برای این منظور به سایت آموزشیار مراجعه نمایند.

البته توجه داشته باشد که اصل مدارک نیز می بایست از طریق پست برای دانشگاه ارسال گردد. اما در وهله اول یک شماره دانشجویی موقت به هر کدام از ورودی ها تعلق می گیرد که بعد از طی مراحل خاصی لازم است آن را به شماره دانشجویی دائم خود تبدیل نمایند. ابتدا با نحوه اخذ شماره دانشجویی موقت آشنا خواهیم شد. 

 

 • آدرس سامانه آموزشیار را به آدرس اینترنتی  edu.iau.ac.ir در موتور جستجوگر خود وارد نمایید.

 

 

 

 • بر روی پذیرش غیر حضوری پذیرفته شدگان 1401 کلیک کرده و در کادرهای مربوطه شماره دانشجویی و کد امنیتی را وارد کنید.

 

 

 

 • در صفحه بعد می توانید رشته های پذیرفته شده خود و شماره دانشجویی موقت سامانه آموزشیار را در مقابل آن ها مشاهده نمایید. با کلیک بر روی ورود به سامانه آموزشیار وارد سایت خواهید شد.

 

 

 

 • کادری که به نمایش در می آید حاوی نکاتی است که پس از مطالعه آن می بایست گزینه ” موارد فوق را مطالعه کرد و پذیرفتم” را انتخاب و بر روی دکمه ” تائید مطلب و ورود به آموزشیار” را بزنید.

 

 

 • حال می توانید نام کاربری و کلمه عبور را به همراه شماره دانشجویی درج نموده و بر روی گزینه ” ورود به سیستم” کلیک کنید.

 

 

 • وقتی که به صفحه بعد می روید، با کلیک بر روی منوی پذیرش و سپس ” پذیرش برخط توسط داوطلب” وارد صفحه دیگری خواهید شد.

 

 

 • در پنجره دیگر، فرم اطلاعات شخصی دانشجو درج گردیده و لازم که شخص برای تکمیل آن گزینه های دیگر را نیز پر کند. در این فرم، مواردی همچون اسکن کارت ملی و شناسنامه، تکمیل فرم تعهدنامه دانشجو، مدارک تکمیلی کارشناسی، و فرم توانمندی ها، مهارت ها و علایق باید تکمیل گردد.

 

 

 • با به ثبت رساندن همه موضوعات بالا، در صورت درستی و تائید، دانشجو در سیستم آموزشیار به طور موقت پذیرفته و شماره دانشجویی موقت به وی تعلق خواهد گرفت.

 

 

 

 

برای ورو د به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد – edu.iau.ac.ir بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید 

 

 

 

دریافت شماره دانشجویی جدید سامانه آموزشیار برای دانشجویان جدیدالورو

دانشجویان ورودی باید بدانند که از این پس بسیاری از اقدامات آموزشی آن ها از طریق ورود به سامانه آموزشیار قابل انجام است. برای این منظور سپری کردن مراحل زیر ضروری می باشد.

بعد از اینکه وارد سامانه آموزشیار شدید، در صفحه اصلی با سه گزینه اصلی دانشجو، پرسنل و اساتید روبرو خواهید شد که به منظور استفاده از خدمات دانشجویی لازم است منوی دانشجو را انتخاب کنید.

 • شماره دانشجویی از کد محل تحصیل و شماره دانشجویی فعلی تشکیل شده است.

 

 • به منظور به دست آوردن کد محل تحصیل لازم است که در صفحه اصلی سایت آموزشیار بر روی منوی راهنمای دانشجویان کلیک کنید.

 

 • سپس در صفحه بعدی، گزینه کد و نام استان را انتخاب نمایید. با این کار به صفحه ایی هدایت خواهید شد که در آن لیست تمامی واحد و کد آن ها به نمایش درآمده است.

 

 • کد واحد تحصیلی خود را لیست موجود انتخاب و به ذهن بسپارید.

 

 • حال کد استان را به شماره دانشجویی قبلی خود اضافه نمایید تا شماره دانشجویی سامانه آموزشیار را به دست آید. به عنوان مثال، اگر واحد دانشگاهی شما دانشکده دماوند باشد، کد آن 250 است. حال بایستی عدد 250 را به قبل از شماره دانشجویی فعلی اضافه و شماره نهایی را بسازید.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد وارد سامانه مربوطه شوید.

 

 

اطلاعات لازم برای ورود دانشجویان به سامانه آموزشیار

بعد از آنکه شماره دانشجویی را به دست آورید، می توانید به راحتی کارهای تحصیلی خود را از این سامانه انجام دهید. اما برای این منظور، داشتن دو مورد اعم از رمز عبور، نام کاربری و شماره دانشجویی یا نام کاربری ضروری است.

رمز عبور: زمانی که دانشجو برای اولین بار وارد سایت می شود، با وارد کردن شماره تلفن خود، یک کد اعتبار سنجی برای وی ارسال می شود. بعد از آن می توان رمز را تعیین کرد. این رمز باید حداقل 5 کاراکتر داشته و ترکیبی از حروف انگلیسی و اعدا باشد.

نام کاربری: نام کاربری ثابت بوده و همان شماره دانشجویی می باشد. در مراحل اولیه نام کاربری عبارت است از شماره دانشجویی جدید + [email protected] رمز عبور نیز همان شماره دانشجویی جدید خواهد بود. اما در مراجعات بعدی، دیگر نام کاربری همان شماره دانشجویی خواهد بود.

 

 

به منظور آشنایی بانحوه ورود به سامانه وادانا – vadamp.iauec.ac.ir وارد لینک قرمز شوید

 

 

پرداخت شهریه با شماره دانشجویی سامانه آموزشیار

 یکی از امکانات سایت آموزشیار، پرداخت شهریه به صورت اینترنتی می باشد. اگر قصد دارید تا شهریه خود را واریز کنید می بایست بعد از آنک وارد سامانه شدید، ابتدا روی گزینه ” ثبت نام دروس دانشجو ” و سپس “مدیریت مالی نیمسال های تحصیلی دانشجو ” کلیک کنید.

زمانی که به صفحه بعد رفتید، می توانید منوی ” پرداخت الکترونیکی شهریه” را لمس و سپس یکی از درگاه های بانکی موجود را انتخاب نمایید. با این کار وضعیت مالی نیمسال تحصیلی قابل مشاهده خواهد بود و دانشجو می بایست گزینه ” پرداخت الکترونیک” را کلیک کند.

اگر پیغام ” انجام عملیات پرداخت مبلغ” برایتان به نمایش درآمد، لازم است گزینه OK را انتخاب شود. حال بایستی اطلاعات کارت بانکی خود را درج نموده تا مبلغ بدهکاری پرداخت گردد.

 

 

به منظور آشنایی با نحوه ارتباط با پشتیبانی سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد لینک قرمز را انتخاب نمایید

 

 

انتخاب واحد با شماره دانشجویی در سامانه آموزشیار 

یکی از کاربردهای شماره دانشجویی سامانه آموزشیار ، انتخاب واحد می باشد. برای این امر به ترتیب زیر عمل نمایید.

 

 • در منوی درخواست/مجوز، زیر منوی ” ارسال/پیگیری درخواست دانشجو” را انتخاب تا ثبت درخواست انجام شود.

 

 • در بخش ” ارسال درخواست جدید ” ، بر روی منوی ” عملیات آموزشی دانشجو” و سپس ” مجوز انتخاب واحد” کلیک نمایید. توجه داشته باشید که حتما نیمسال درخواست درست باشد. اگر این مورد به درستی درج نشده بود، نسبت به تصحیح آن اقدام نمایید.

 

 • زمانی که گزینه ” ثبت ” را انتخاب کردید، درخواست مجوز انتخاب واحد ترم مربوطه برایتان ثبت خواهد شد.

 

 • با استفاده از ” ثبت نام دروس دانشجو” و زیر منوی انتخاب واحد می توانید دروس را اخذ و انتخاب واحد کنید. در صفحه مربوطه لیست دروس ارائه شده قابل مشاهده می باشد که می توان از بین آن ها دروس خود را انتخاب و ثبت نماید.

 

 

برای اطلاع از زمان، نحوه و شرایط ثبت نام انتقالی دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

بازیابی رمز فراموش شده در سامانه آموزشیار

در برخی از موارد امکان دارد که شخص شماره دانشجویی سامانه آموزشیار را داشته باشد، اما رمز عبور خود را فراموش نموده باشد. برای چنین مواقعی می توان به صورت رمز خود را بازیابی نمود. همچنین این مراحل برای داشجویانی که با پیغام اشتباه بودن شناسه کاربری یا رمز عبور مواجه می شوند، نیز کاربرد دارد.

 

 • در صفحه ورود بر روی گزینه ” فراموشی/ باز شدن قفل رمز عبور” کلیک کنید.

 

 • شماره موبایل و نام کاربری را در کادرهای مورد نظر درج نمایید. چنانچه برای نخستین بار است که به این سامانه وارد می شوید، شماره موبایلی که قبلا ذخیره شده است برایتان نمایش داده می شود. در صورتی که مایل به ثبت شماره موبایل جدید هستید، باید آن را در کادر مربوطه وارد و گزینه ارسال کد را کلیک کنید. وقتی که کد فعالسازی برای شماره موبایلتان ارسال گردید، می بایست ان را محل مربوطه ثبت نمایید.

 

 • حال باید کلمه عبور جدید را تعیین و به ذهن بسپارید. این رمز عبور را لازم است که یک بار دیگر مجدد وارد و سپس دکمه تایید را بفشارید.

 

 • در صفحه بعدی دکمه ” صفحه ورود” را لمس کنید. از اینجا به بعد با درج رمز عبور جدید قادر به انجام عملیات های مختلف در سامانه خواهید بود.

 

 

برای ورود به سامانه سیدا دانشگاه آزاد اسلامی وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله مشاهده کردیم که چگونه می توان شماره دانشجویی سامانه آموزشیار را در اولین مراجعه و یا مراجعات بعدی دریافت نمود، و با نحوه انتخاب رشته، پرداخت شهریه و بازیابی رمز عبور نیز آشنا شدیم.

اگر در هنگام استفاده از این سامانه یا هر کدام از سامانه های دانشگاه آزاد با مانعی مواجه شدید و یا از نحوه انجام امور خود مطلع نبوید، می توانید راهنمای ورود شماره دانشجویی در سامانه آموزشیار ، وادانا، پژوهشیار، ثبت نام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد را از مشاوران مما دریافت نمایید. متخصصان ایران تحصیل در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب و از طریق شماره های درج شده در جدول زیر پاسخگوی همه دوستان گرامی خواهند بود. 

 

 

جهت دریافت پاسخ سوالات در مورد دریافت شماره دانشجویی در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد برای دانشجویان جدیدالورود از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

تغییر رمز عبور سامانه وادانا

زمان انتقالی دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور

شماره دانشجویی سامانه آموزشیار

بازیابی رمز عبور و نام کاربری سامانه آموزشیار

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شماره دانشجویی سامانه آموزشیار را چگونه دریافت کنیم؟

در این مقاله می توانید راهنمای ورود شماره دانشجویی در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد را مطالعه فرمایید.

شماره دانشجویی موقت سایت آموزشیار را چگونه به شماره دانشجویی جدید و دائم تبدیل کنیم؟

برای ساخت شماره دانشجویی جدید لازم است که کد استان دانشگاه محل تحصیل را قبل از شماره دانشجویی موقت ذکر می کنیم.

آیا امکان بازیابی رمز عبور در سامانه آموزشیار وجود دارد؟

بله. برای این امر می بایست در صفحه ورود بر روی گزینه " فراموشی/ باز شدن قفل رمز عبور" کلیک کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور